Projev Lenky Procházkové v Senátě 12. června 2019, kde se hlasovalo o její nominaci do Rady ÚSTRu.

     Vážený senáte,

ústav, do jehož rady mě prezident republiky nominuje, zkoumá příčiny a průběh dvou totalitních režimů v naší nedávné historii. Zkušenosti českého národa s totalitou jsou ovšem dávnější. Z geopolitického hlediska je poloha naší země nepohodlná, neboť naše vlast leží v průsečíku vlivů. Současně je to ale zkouška odolnosti, kterou skládáme znovu a znovu. Málokterý národ má tak dramatické dějiny. To, že jsme tu pořád, že dosud máme svůj jazyk a svou kulturu, i když naše elita byla pravidelně vybíjena nebo nucena odcházet do exilu, to dokázali ti, co zůstali. Ten tzv. plebs nebo-li lid obecný uchovával český sen o samostatnosti a předával jej dalším generacím jako dědičný úkol.

V roce 1918 se tento sen našich tvrdohlavých předků stal realitou. Na dvacet let. Pak přišel Mnichov a druhá republika, kdy se za pouhý půlrok oddělili tvrdohlavci od měkkýšů. Mnichovský syndrom tedy nespočívá jenom v šoku ze zrady vnější, ale obsahuje i trpkost z toho, jak rychle mnozí ze zastánců demokracie a suverenity rezignovali nejen na společný úkol, ale i na svou lidskou mravnost. Totalita následného protektorátu měla bohužel své ochotné předskokany, kteří pro německé nacisty loajálně vyhledávali a cejchovali jejich oběti už v předstihu. Po šesti letech německé okupace světová válka skončila. Zásluhou vnitřního a vnějšího odboje jsme sice byli zařazeni k vítězům, ale od nové totality, tentokrát spojené s ideologií komunismu, nás to neochránilo. Importované mlýny smrti sice po šesti letech ztratily energii, ale doktrína se držela tmelem strachu dlouhých čtyřicet let. Pak se kyvadlo znovu pohnulo. Brzy budeme slavit třicáté výročí svržení totalitního režimu. Všichni věříme, že byl poslední. Víra je skvělá věc a někdy i hory přenáší. Zatímco zkušenost se přenáší osobně z člověka na člověka a z generace na generaci. Ze sdílených zkušeností je zřejmé, že příčiny vzniku totalitních režimů se v čase proměňují, že jejich ideologie jsou také rozdílné, avšak metody, jimiž jsou totality nastolovány, jsou si vždy podobné.

A právě zkoumání těchto metod a rozpoznávání jejich prvních příznaků, pokud se znovu vyskytnou, vede ke včasnému varování a k obraně před jejich zakořeněním. Evokuje to práci zahradníka, který své záhony a stromy průběžně zbavuje plevele a škůdců. Ale můžeme si představit i lékaře, jehož praxe mu umožňuje diagnostikovat chorobu a zvolit správný způsob léčby. Někdy si však pacient nechce svou chorobu přiznat a vytěsňuje z mysli její příznaky, protože se bojí, že kdyby šel k doktorovi, mohl by se dovědět nepříjemnou pravdu. A tak svou nemoc zbaběle ignoruje, a pokud je nakažlivá, šíří ji i mezi zdravé.

Tím ob razným přirovnáním chci říct, že když ÚSTR zkoumá fakta a mapuje cestičky, které v minulosti vedly ke skluzavce totality, má to nejen historický ale i preventivní význam. Neboť jsou-li známy praktiky, jimiž si totalita připravuje terén pro uchopení moci, umí demokracie tomu záměru čelit. Prvotním prostředkem obrany demokracie je svoboda slova. Té se totalita bojí jako čert kříže, neboť pro svůj záměr potřebuje uniformitu názorů, nebo alespoň postojů.

Způsoby, jimiž totalita uniformitu zavádí, jsou stále stejné a patří k nim:

-přeměna školství na výrobu lidských zdrojů

-přepisování historie podle potřeb budoucího diktátu

-zesměšňování ideálů předávaných z generace na generaci

-třídění lidí podle jejich užitkovosti k záměru uniformity

-dehonestace těch, kteří záměr vytuší a varují před ním

-mediální podpora záměru šířením tzv. jediné pravdy

-vytipování vnějšího nepřítele a ostrakizace těch, co nesouhlasí

-přeměna významu starých slov podle aktuální potřeby

-tolerance projevů a činů vyjadřujících pohrdání vlastním národem a jeho symboly

-podpora předskokanů, jinak řečeno páté kolony

-udavačství představované jako ušlechtilé rebelství

-dvojí metr při hodnocení stejných skutků

-odhalování vnitřních nepřátel a vytváření jejich seznamů

-hloubení příkopů mezi generacemi a mezi městem a venkovem

- manipulace lidí k nátlakovým akcím a mediální propagace takových akcí

-vytváření prostředí nenávisti, které inspiruje i k fyzickému napadání lidí pro odlišný politický názor

a nakonec - pěstování Démona souhlasu pomocí strachu.

Těch znamení, která signalizují nástup každé totality, je mnohem víc, ale mé vystoupení je časově limitované. Pak budete hlasovat, zda jsem hodna toho, abych usedla na uvolněné místo v Radě ÚSTRu a uplatnila své znalosti a zkušenosti. Před dvěma lety mě tehdejší složení Senátu nezvolilo. Moje skutky proti někdejší totalitě byly shledány příliš lehkými ve srovnání s druhou miskou vah, zatíženou mými články, knihami a veřejnými projevy reagujícími na současnou politickou situaci. Kdysi to byl strojem psaný samizdat, jehož autoři a šiřitelé byli vystaveni policejní zvůli, dnes je to internetová alternativa, které je opět vyhlašován boj. Jiná doba, jiné nálepkování, pokročilejší praktiky cenzury, ale stejný záměr: vykolíkovat terén a připravit jej pro novou dračí setbu.

Na závěr vás chci ujistit, že i když česká televize už dnes ráno věděla, že z volena nebudu, výsledek vašeho dnešního tajného hlasování mě opravdu zajímá. Nikoliv z osobních ale z výzkumných důvodů. O senátu se tvrdí, že je pojistkou demokracie. Té naší „stále mladé demokracie“, která může dospět a udržet se pouze na principu svobody slova a na svobodném šíření informací a rozličných názorů.

Takže pro mě je ctí účastnit se tohoto výzkumu, byť jenom jako lakmusový papírek. Děkuji vám za pozornost.

 

Senát hlasoval tajnou volbou. Z počtu 66 přítomných byly čtyři hlasy neplatné,

devět pro přijetí LP do Rady ÚSTRu a zbytek proti.
57 Komentářů k Projev Lenky Procházkové v Senátě 12. června 2019, kde se hlasovalo o její nominaci do Rady ÚSTRu.

 1. proud napsal:

  Vis,Lenko,casto mi pripada,ze to ze jsme porad tady nebude zadnou ctnosti,ale naopak krivejma charakterama prizdisracu co kam vitr,tam plast,promin,ale zamysli se nad tim pri srovnani cechackovskyho charakteru(paklize se o nejakym vubec da mluvit)...........bohuzel,rad bych napsal neco jinyho,o hrdinstvi a vlastenectvi,jenze se necejtim bejt pokrytcem!!!

 2. proud napsal:

  Ovsem porad si rikam a v skrytu duse doufam,ze nikdy neni pozde a ze se jednou dockam toho kdy obcani co odhodili svoje ovcanstvi to priznaj,prihlasej se k tomu a zacnou ucit sebe i svoje deti k tomu,aby zacli bejt skutecne rovnejma a hrdinnejma v obycejnym zivote,ke svy rodine a detem a ty to ponesou dal,bez dalsi zrady v rade tech nespocetnejch,co jsme pripravili a pripravujeme sami sobe......................

 3. Maroš napsal:

  No jó - popelnice na hlavu!

 4. karel napsal:

  Škoda, mohla v tom ÚSTRu ten hnůj trochu pospřeházet. Ale toho se ti senátní šmejdi bojí, jako čert kříže....

  • proud napsal:

   Vlci si k sobe kozu nepustej,ledaze ji hodlaj okamzite zahryznout a nazrat se,o tom je prave ona DEMOKRACIE,ktery se muze zastavat jen opravdovej idiot,misto aby tlacil svou primou spoluvladu a spolurozhodovani,samozrejme taky primy,tedy bez prizdisracskejch "zastupitelu", ktery jsou jen cirym podvodem!!!

   • proud napsal:

    Anebo,a doufam ze to Lenko nebyl a neni tvuj pripad,se mezi ne porad seru abych byl videt a mozna z toho neco bokem kapalo...........protoze slusnej clovek se verbezi vyhejba na sto honu,vyjma chvile kdy ji lovi!!!

 5. proud napsal:

  Mimochodem,pro ty "pomalejsi" a nacky: "Lenku nenapadam,jsme na stejny strane,ocividne,jen to mame kazdej jinak srovnany.......,a mozna,kdovi,to mame srovnany i stejne,jenze Lenka chape ze s tim primo do parlamentu aby ho mohla zrusit,neprorazi,tak voli jinou cestu jak pomoct. :-)"

  • Maroš napsal:

   Komunisti "to dobre mysleli" - len to zle dopadlo, chartisti77 to myslia stále rovnako a preto táto nosatá prichádza s riešením problému, ktorý tu vyrábajú chartisti77 od samého začiatku - liberochaos! A to, že si s nosatou lenkou na jednej strane SEMITu /Sytemy Ewro-Masonskogo Intelektuálgo Terora/ - o tom nepochybujem! Veď veriaci už "od kostola" - a materialisti od Vianoc /"Ježiška"/ to "majú v hlave zrovnané", že spása prichádza jedine od jewrejstva!
   Len na okraj - prečo sa volal sektársky masový vrah James Mason - mason?

   Okultná interpretácia čísla 77:
   http://www.atlanteanconspiracy.com/2009/03/numerology-77-part-1.html

   • proud napsal:

    Porad lepsi pracovitejsi nosata, nez cigos Maros!

    • Maroš napsal:

     No iste - zaklínacia mantra - zmyslom môjho života má byť - robotovať na tvoj žido-boľševický vrtácky kokot! Lebo bez NAŠEJ PRÁCE NIE SU PRE VÁS KOLÁČE! A preto si Proude išiel do USA - aby si viac makal na svojich židocigánskych súdruhov! Ale tam ťa nechceli - lebo makať nevieš! Len pindať a poháňať druhých - replay - aby makali na tvoj žido-boľševický kokot! Tá tvoja Lenka o poriadnu prácu v živote nezakopla - bolo by to pod jej vyvoleneckú proveň. Konie koncov - práve preto lekári pre pánov vymysleli šport - roztopaš, nezmyselný pohyb z luxusu ničnerobenia - aby sa odlíšili od plebsu a jeho zmysluplnej práce, ale aby ich degenerátov nezožrala DNA a hlavne aby nemuseli vykonávať zmysluplnú prácu ako zmysluplný pohyb! A idioti dnes pozerajú, ako milionári hrajú futbal. Asi tak. Proude - pre mňa, kedysi za mladi hlúpeho "úderníka práce" si len provokatívny parazitický žido-boľševický tchor! TchoŘ - jak ŘehoŘ!

     • proud napsal:

      Chyba panacku,tim "pracovitejsi" jsem myslel ze neco dela pro vsechny v praxi,neznam jedinyho cigose co by udelal jen tak neco pro druhy ;-). Nedelej zes nerozumel..........

  • Petr C napsal:

   Proude nezapominejte ze "at padouch, nebo hrdina vsechno stejna rodina".

   • Eschatolog napsal:

    1***** proud přece odmítl protokoly jako nekorektni , nebo ne?

    • Petr C napsal:

     Escha, nema cenu se hadat jestli jsou prave, nebo ne. Spis bych rekl ze ma cenu diskutovat o tom jestli maji pravdu a nebo jsou lzive. Nenasel jsem jediny protokol ktery by mi pripadal lzivy.

    • proud napsal:

     Protokoly,jakykoliv ti neodmitnu,ale ani nepotvrdim,stejne jako cokoliv jinyho z "historie".Paklize je to pro tebe nepochopitelny,pak mi vyliz prdel,nic s tim neudelas:-))).Neprestanu tvrdit ze zabejvat se minulosti o ktery nevime jestkli a kdyz,tak na kolik je pravdiva je picovinou pro ty kdo nedelaji nic a ani nic delat nechteji,jen si chtej pripadat dulezite.Komu na necem zalezi,stara se v praxi o soucasnost a budoucnost! S tim neco delat muze,s minulosti vubec nic at byla jaka chtela.

     • Petr C napsal:

      I vy pozitkari, vylizat prdel by jste chtel. :-))))
      Protokoly se prece netykaji jen minulosti, ale i pritomnosti a budoucnosti. Uz ted muzeme posoudit jestli se svet vyviji podle jejich bodu a nebo ne.
      Z minulosti se prece musime poucit. Je na mne abych se vyvaroval chyb prarodicu a rodicu. Prave dnesni manipulatori se snazi vymazt pamet. Zcela zretelne se to projevuje u vykladu druhe svetove valky. V Cechach konkretne Benesovymi dekrety.

      • proud napsal:

       :-))))))))))))),ver tomu ze bych si to neuzil,respektive vlastne uzil,ale tu akci,kdyby se o to nekdo opravdu pokusil :-)))))))))))).Vsak jsem nerekl ze neplatej,ale nerekl jsem ani ze platej.Ja je nepsal a u toho kdyz se prej rozhodovaly a vytvarely jsem nebyl,stejne tak jako u niceho z historie! Mimochodem,kdyz a az si lidi uvedomej svoji silu a naucej se ji pouzivat bez zbrani a nasili,nebudou je muset zajimat ani protokoly,jakykoliv,ani pitomci je vymejslejici ;-).Nebud Peto jako vetsina prizemnich lapajicich se na drby a povznes se v premejsleni dal,hledej prvotni priciny,ne az nasledky a tech reseni,to budes jak ta drbna na rohu :-))))))))))))))))))))))))

       • Petr C napsal:

        Az si lide uvedomi ? To je jak s deckem kdyz nosi plinky az si uvedomi. Propagovane heslo vyrobce plinek.
        K tomu v koho kolejich slape svet protokoly nepotrebuji, staci mit otevrene oci. Coz ovsem nic nemeni na tom ze vse klape presne podle nich. Nic neni nahoda.
        Ty vase pravidla chovani jsou pekne, jenze by je meli znat hlavne reditele nasi planety.
        Tady je taka perlicka urovne dnesnich vysokoskolaku. https://m.youtube.com/watch?v=02mov920nAE

        • proud napsal:

         Vidis,a to decko si taky skutecne uvedomi a nosit je pak uz nemusi:-)))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         "Ty vase pravidla chovani jsou pekne, jenze by je meli znat hlavne reditele nasi planety."........a to je prave ten problem a vymluva vsech,proc nic nedelaji,ze musej prece ti reditele:-))))))))))))))))))))),pritom kazdej z nas pusobi kazdym okamzikem na svoje bezprostredni okoli a sousedy ;-)

        • proud napsal:

         Jenze malokdo vedome a malokdo to umi.....

        • proud napsal:

         Dam ti priklad z dneska,chovani ovcana stada.Je nedele podvecer a i pres vyhlasku a presto ze vsichni sedime venku si kupodivu starej paprda,od kteryho bych rozum uz cekal pustil nejakou elektrickou hajtru co delala bordel na celou ulici ac to vyhlaska zakazuje od 14.00,ale chuj s vyhlaskou,obcanovi dojde ze vsichni chteji odpocivat na slunicku a ne poslouchat jeho debilni masinu!Ovcanovi ale dojde akorat tak veliky hovno v jeho vybabrany palici!!! Takze zabralo az kdyz jsem zarval ze ho zmrda zapalim i s jeho barakem!

      • proud napsal:

       Pouceni je skutecne potrebny,ale o to jsme prisli tim,ze nemuzeme historii verit a patrat neni kde,protoze kde by se dalo a melo,tam nikoho nepustej! Proto rikam ze je potreba se zabejvat soucasnosti a budoucnosti,i ta te muze a bude dobre formovat,ver tomu,kdyz podle noveho pojeti casu probiha s minulosti,pritomnosti a budoucnosti soucasne,coz si nedokazu predstavit :-)))))))))))))))))))))))))))). Nicmene prumernymu cloveku by prace na soucasnosti a pres ni na budoucnosti mela stacit jak k formovani charakteru,tak k vychove deti.......

       • proud napsal:

        Zaklady jsou prece prosty a neni na nich nic slozityho,i bez zakonu a narizeni.: 1/Necin druhym co nechces aby oni cinili tobe.2/Nikoho nesmis ohrozit! 3/omezit druhyho,nebo druhy smis jen s jejich vedomim a svolenim.Prostsich je snad uz jenom par facek :-))))))))))))))))))))))))))))) A vsechny protokoly a podobny provokace a zkousky nalad vetsinovyho stada ,se muzou jit vycpat do nejblizsiho muzea :-)

        • proud napsal:

         I s blbeckama co tisknou penize a obchodujou..........

        • proutek napsal:

         Tady je to lepší, 7 komentů za sebou sám na sebe....proutek

        • proud napsal:

         ...nezapomen se podepsat,debile :-)))))))))))))))))))

       • Petr C napsal:

        No jo, ale kdy jim to doslo? Radeji chodily v posranem.
        Ja nepsal ze se tak nechovam, ale to ze by to meli vedet ti nahore. Velke procento lidi co znam se chova jak pisete a presto spolecnost jde do kyticek.
        Ohledne toho vaseho prikladu. Prave proto ziji daleko od lidi a uzivam si samoty. Kdyz chci tak napalim 300W zesilovac a nebo si uzivam klidu. Na vselijake vyhlasky se muzu vykaslat.

        • proud napsal:

         Velky procento lidi se chova tak ze se pretvaruje,dej jim do ruky klacek a vzapeti te s nim ztriskaji,to je zaklad chovani ovcana.

        • proud napsal:

         .....proto jde spolecnost do kytek.............bejt "ti nahore" skutecne uprimni,pujdou dolu a se vsema,protoze nahore musej vyprasovat jak panicek piska,jinak spadnou dolu,ale bez niceho........

 6. Petr C napsal:

  Samozdrejme nekteri se pretvaruji, ale nekteri ne. Ve spolecnosti co ziji neni ani tak problem pretvarka, ale jejich vztah k zivotu a k majetku, kdy si neuvedomuji ze zivot je proto aby se zil a ne proto aby obetoval pro tvorbu majetku a tim otrocil. Prave proto by si lide meli precist protokoly a mozna by jim doslo cemu tim stylem zivota slouzi.

  • proud napsal:

   Mozna,jenze to je problem,kdyz se tak jednou naucis,tezko prejdes k necemu jinymu,to je problem vychovy a s ni ruku v ruce svetonazoru.Vypravej treba workoholikovi ze by se mu naramne libila dovolena na krasnym ostrove v tichym oceanu,zepta se te jestli je tam pro nej nejaka prace...............

   • proud napsal:

    A spatna vychova vychazi ze sobectvi,z hladovy bezohlednosti........

   • Petr C napsal:

    Posledni roky jezdim pres zimu do teplych kraju, tak na tri-ctyri mesice a co mi tam nejvic chybi je to ze tam nemam nic na praci. Neznam zadneho workoholika. Vetsina lidi je jen presvedcena ze porad maji malo.

    • proud napsal:

     Zenou je k tomu pomery,tak je to systemem nastaveny.Dokud se nenaucej ze muzou prezit i bez nej,ani se nad situaci nezamyslej......

     • proud napsal:

      Ale zase jsme u toho,samo se neudela,informace a vedomosti jsou tou silou,ovcanstvi a cvicena opice nikoliv.

      • Petr C napsal:

       A jake informace? Dejiny nechcete, dnesni informace jsou mnohdy zkreslene a vedomosti je otazka jakeho oboru. Vidim to u sebe. Syn se zajima a studuje kvantovou fyziku a k tomu psychologii. Ale porad nechape ze pokud hovno smrdi, je treba ho uklidit.

       • proud napsal:

        Jisteze bych chtel dejiny:-),nechci je proto,ze jim nemuzu verit,ale ty pravy bych moc rad znal.A vylhanejma nehodlam ztracet cas.Informace nejsou jen dejiny!Vidis to,napisu vedomosti a uz se ptas na obor,pak se divis,ze ti kluk studuje a nevi ze ma uklidit smradlavy hovno,protoze jsi mu to nejak zapomel vysvetlit :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

        • Petr C napsal:

         To jsem mu vysvetloval tisic krat. Jenze jako otec jsem stara generace, takze prvni bych pry mel zjistovat jestli hovno vlastne smrdi, potom proc smrdi a teprve nakonec neco s tim udelat. Beru to tak ze jsem v jeho veku nebyl lepsi. Take jsem byl cchytrejsi nez fotr a musel vsechno vedecky obkecavat.
         Je to smutne pokud se rodice boji ze mu decko rozeberou na nahradni dily.
         https://www.cnn.com/2013/10/22/us/missing-children-fast-facts/index.html

 7. Petr C napsal:

  Nevim z prameni spatna vychova. Urcite se na tom podili hodne faktu. Co vidim u znamych ze vetsinou vychovavaji decka tim stylem ze decka nemaji cas na sebe samy, potom jsou zvykle na to ze vse maji dopredu naplanovane a zorganizovane, tim si zvykaji na zivot v kolejich.

  • houbeer napsal:

   jo,nas casto odsuzuji jini rodice,ze mame doma ,,punk",deti maji svobodu volby v podstatě cehokoliv apod.ale jejich deti si to u nas(na mlejne)uzivaji skcele,kdyz tu jsou(bez svych rodicu)

   • proud napsal:

    Tos napsal ale hodne zhruba,ze jo?:-),decka je potreba vychovavat! Ovsem neplist si vychovu s despotismem,to souhlasim,ovsem nechat je rust jako drivi v lese,s tim uz souhlasit na druhou stranu taky nebudu :-)

 8. Petr C napsal:

  Jo, take jsme si to uzivali. Ale v te dobe to bylo normalni. Ted pokud rodice sve decka pusti, tak hostitele musi byt prokadrovani. Navic uz dlouho nevidam decka si jen tak hrat venku pro radost. Vse pod dohledem a vetsinou organizovane.

  • proud napsal:

   ....tedy stadne.....o tom to je,o zabijeni individuality,system z ni ma hruzu!

   • proud napsal:

    A je to uz i tady,protoze dnes uz je opravnenej strach ze ti nekdo v EU sebere decko na "nahradni dily",coz bylo za sociku vylouceny.

    • Petr C napsal:

     Za sociku se decka nekradly, ale zato tam existovali pedofilove. Drzelo se to dost pod poklickou a resilo se to tak domacky. Uchyl byl bity kde se ukazal.

  • Maroš napsal:

   Problém je aj v športoch, aj v turistike, kde hrozí nejaké nebezpečenstvo - napríklad vodáctvo - kedysi rodinné niekoľkogeneračné kluby - a neutopil sa nikto! Dnes tento priestor objavili právnici a rodičia majú pocit, že si niekde môžu - za poplatok - odložiť deti. Teda - ak sa niečo stane - rodič vytiahne poistku a začne vymáhať a poisťovňa hľadá vinníka - že akurát to sprosté decko niekto nedržal osobne za ruku! Problém? Drogy a alkohol a virtuálna realita! My sme sa ako deti učili hrať na ulici a tak nejako sme sa intuitívne naučili aj vnímať nebezpečie. Ale dnes je tvojím najväčším nepriateľom nejaký tvoj pózerský manipulatívny spolužiak - ktorý ťa zatiahne do prúseru. Ako tínejdžeri sme sa nechtiac kúpali v Dunaji - "cvakli" z lode aj v decembri, či februári. A nikto z toho nerobil poistnú udalosť kvôli zápalu pľúc - a žiaden nebol! Ľuďom už jebe - myslia si, že za peniaze si kúpia všetko a všetkých - aj vedúcich krúžkov - ako obetných baránkov. No a za takýchto podmienok čoraz viac ľudí nechce pracovať s deckami. Lebo realita - decko poistené na 2 milióny - prúser - a ty si bezdomovec. Aj toto je úroveň debilizácie - kedysi stačil na stráženie malých detí súrodenec - 8-10 ročný a všetko bolo v pohode!

   • proud napsal:

    To souhlasim,jen k tomu dodam,ze "kedysi",byla zavrena cara a nikdo se bezne nedostal ani tam ani sem,aby se o nem nevedelo a stat se neco nejakymu decku,nevyvaznul by,zato dneska ti muze na deti kdejakej evropskej a uz i africkej uchyl!!! Nova doba!!!

    PS.: Tim nechci rict ze jsem pro zavrenou caru,ale neskodilo by evidovat kdo kdy jede sem i ven.......!!!

 9. hel napsal:

  hezky, chtěla bych u toho být, kdy se těm zrádcům v senátu naservíruje pravda přímo do očí a oni, vědomi si své moci ji umlčet, hlasují až na pár výjímek ZAMÍTNUTO

 10. proud napsal:

  " i když naše elita byla pravidelně vybíjena nebo nucena odcházet do exilu"................a tohle je taky dobry :-)))),prosel jsem toho celkem dost a az na vyjimky,byli vsichni "starocesi"(emigranti) poradny kreteni!!!!!!! Takze tady ses Lenko taky moc netrefila,bylo jen dobre,ze takova "elita" vypadla do hajzlu a nikdy se nevratila!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!