Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.6.2019

polsha_rossiya_21; Velký soused. Polský prezident prohlásil u Bílého domu, že si přeje přátelství s Ruskem. Trump rovně doufá ve vynikající vztahy s Ruskem.

2; V Moskvě byla propuštěna většina demonstrantů zadržených na akci na podporu Golunova. Čtyři lidé po nepovolené akci v centru Moskvy zůstávají na policii.

3; Putin: Rusko obnoví vztahy s Ukrajinou. Putin informoval o tom, jak vidí v budoucnu rusko-ukrajinské vztahy.

4; Šéf SBU se přiznal, že jeho žena má ruské občanství. Oksana Bakanova od roku 2013 nenavštívila Rusko.

5; Hlavní rabín Kyjeva zahajuje „náboženskou válku“ s buddhisty kvůli chrámu na židovském pohřebišti.

6; Vyostření v Kosovu. Slepá ulička, ze které neexistuje východisko. Jaké jsou možné scénáře v nejbližší době na Balkáně? Na tuto otázku odpovídá publicistka, historička a spisovatelka Jelena Ponomarjova.

7; Zelenskij dělá velký krok vstříc Rusku,. Po řadě ostrých výpadů na adresu Ruska přistupuje nový prezident Ukrajiny k bezprecedentním opatřením. Jedním z nich je propuštění všech zadržovaných Rusů.

8; Ruská armáda zachraňuje oběti amerického koncentračního tábora Rukban. Informuje o tom reportáž ze Sýrie.

9; Politická infantilita a bezmoc. Ve Státní dumě komentovali Klimkinovo vydírání v PACE. Ukrajinští poslanci ve Štrasburku nikdy neoplývali projevy dobrých mravů.

10; Trump je velice, velice nebezpečný… Američané proti prezidentovi. Zástupci protiválečného hnutí USA CodePink se chystají upoutat Trumpovu pozornost.

11; Nikdo na světě nepovažuje Luganskou a Doněckou republiku za teroristy. V Kyjevě se probírají strašnými ztrátami Ukrajiny v Donbasu. Když v Kyjevě oznámili zrušení blokády Donbasu, vyvolalo to vlnu protestů.

12; Ukrajinská armáda „zabírá“ nová území a vysílají bojovníkům Doněcké republiky podivná znamení. Co se vlastně děje v Donbasu? Ukrajinská armáda si počíná agresivněji než jindy, ale informace o obsazování nových území jsou lež.

13; USA přejmenovaly hlavní město Ukrajiny na její žádost na „Kyiv“. Rada USA pro zeměpisné názvy se rozhodla změnit pravopis ukrajinského hlavního města.

14; V Kosovu odhalili bustu Madeleine Albrightové z vděčnosti za bombardování ze strany NATO. 12. června to bylo dvacet let od začátku vojenské přítomnosti NATO v regionu odtrženém od Srbska.

15; Kdyby Putin přece jen zaútočil… Byla odhalena velká skrýš munice na zahradě soukromého domu na Západní Ukrajině. Všechno bylo zabaveno a odesláno na expertizu.
Podle jejích výsledků bude zvolen další postup.

16; V dřevařském podniku u Kyjeva byli objeveni „černí otroci“. Probíhá vyšetřování s cílem nalezení osob, které se podílejí na nezákonném zaměstnávání. Cizinci budou deportováni.

17; Na Krymu zveřejnili důvod pro podání žaloby. Ta se bude týkat incidentu v Kerčském průlivu.

18; Vždyť nebude kde pověsit Rusáky… Na Ukrajině se protestuje pro kácení stromů. V bývalém Kirovogradě (dnes Kropivnickij) se protestuje proti omlazování zeleně v centru města.

19; Společnost WhatsApp vyhrožuje svým uživatelům soudem. Nyní společnost začíná shromažďovat důkazy o protiprávní činnosti (například využívání aplikace pro komerční a nikoli jen soukromé účely). První žaloby je možné očekávat koncem roku.

20; V Ománském zálivu došlo k útoku na dva velké tankery. Informace přišla v souvislosti s vyostřením vztahů mezi USA a Íránem v době návštěvy japonského premiéra v Teheránu. Spojené státy okamžitě naprosto nesmyslně obvinily z incidentu Írán.

21; Čubajs navrhl zavedení nové daně v Rusku. V první etapě by daň z kysličníku uhličitého měla mít minimální sazbu.

22; Luganské ministerstvo státní bezpečnosti zadrželo skupinu vysoce postavených funkcionářů za korupci. Zadržení bylo provedeno v okamžiku přebírání velkého úplatku.

23; Žádný rozkaz neodpovídat na palbu nebyl vydán, říká šéf generálního štábu ukrajinské armády. „Copak je ve válce možné požadovat nebraň se, když na tebe útočí?“ , diví se Ruslan Chomčak.

24; Šéfové Doněcké a Luganské republiky avizovali významný růst penzí a platů státních zaměstnanců. Růst začne od druhého pololetí roku 2019 a bude pokračovat i v roce 2020.

25; Norské plavidlo, které bylo terčem útoku v Ománském zálivu, se potopilo. Posádka byla evakuována. Mezi nimi i Rusové.

26; Na Ukrajině našli viníky fiaska Jaceňukovy „Stěny“ proti Rusku. Viníků bylo nalezeno šest, ale chybějí proti nim důkazy.

27; Obchod pro pitomce. USA vnutily Polsku zkapalněný plyn za 8 miliard dolarů. Prezident Polska Andrzej Duda tvrdí, že je to dobrý obchod.

28; Prý ponižuje Ukrajince. Na Ukrajině zakázali promítání nových dílů seriálu „Tcháni“ (Svaty) pocházející ze Zelenského studia. Vůči seriálu se najednou našla spousta výhrad.

29; Případ Golunov: Putin odvolal dva generály. Odvoláni byli náčelník správy pro drogovou problematiku při Hlavní správě Ministerstva vnitra a šéf Moskevské západní správy ministerstva vnitra.

30; Rusko nebude podle amerického vzoru přejmenovávat Kyjev.

31; My už Americe nevěříme, říká nejvyšší představitel Íránu. Teherán už nebude opakovat „hořkou zkušenost získanou při rozhovorech s USA“, zdůraznil Chameneí.

32; Velké riziko: Generální štáb ukrajinské armády o plánech agrese proti Rusku na Krymu. Nemáme tolik Ukrajinců, abychom mohli takhle riskovat, přiznal šéf Generálního štábu ukrajinské armády.

33; Ženský specnaz Ruské armády. Byly zveřejněny působivé záběry z polygonu. Krasavice trénují rychlostřelbu z pistole Makarov a samopalu Kalašnikov.

34; Chytrá horákyně: Ukrajinské ministerstvo uznává oba premiéry v Moldávii. Ve stejnou chvíli označuje za premiéra jak bývalého šéfa moldavské vlády, tak i předsedkyni nové vlády.

35; V OSN kritizovali proces vyšetřování vražd na Majdanu a v oděském Domě odborů. Vyšetřování a soudní řízení jsou protahovány a nejsou efektivní.

36; V čem jsou F-35 špatné? Média informovala o nedostatcích nejnovější americké stíhačky. Americká stíhačka F-35 určená pro vojenskou námořní flotilu i námořní pěchotu má řadu významných nedostatků.

37; V EU informovali o společném rysu Ruska, Turecka a USA. Ani v jedné zemi nemají rádi Evropskou unii. Na tiskové konferenci v Bruselu to oznámil eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger.

38; Rusko dalo Parlamentnímu shromáždění Rady Evropy (PACE) ultimátum. Rusko trvá na úplné obnově svých pravomocí v do 26. června.

39; Zelenského zažalovali kvůli zrušení Porošenkových výnosů. Člen nejvyšší soudní rady Andrej Vasilenko podal žalobu u Kasačního správního soudu.

40; Příslušníci nacistického uskupení Pravý sektor zmlátili litevské žoldáky během hromadné rvačky. Morálně-psychický stav vojáků ukrajinské armády se nadále zhoršuje.

41; Zítra budou obyvatelům Donbasu vydány první ruské pasy. První 30 ruských pasů bude vydáno už během zítřka.

42; Rusko je ochotno prodloužit plynový kontrakt s Ukrajinou. Ministr energetiky Alexandr Novak prohlásil, že Rusko je také připraveno obnovit dodávky plynu samotné Ukrajině.

43; V Radě federace doporučili polskému prezidentovi, aby si dostudoval historii. Senátor Alexej Puškov komentoval prohlášení polského prezidenta Andrzeje Dudy, že Poláci jsou statečnější než Rusové.

44; Turci pomohli ruskému letectvu zlikvidovat velké skupiny ozbrojenců v Idlíbu. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.

45; Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Luganské republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády. Oficiální představitel Národní policie Luganské republiky Jakov Osadčij vystoupil s mimořádným prohlášením v souvislosti s ostřelováním obce Zolotoje 5 ze strany ukrajinské armády.

46; Turecko kritizovalo na tiskové konferenci prohlášení Pentagonu ohledně S-400. Ankara vyzývá Washington, aby se zdržel kroků, které by nevratně poškodily dvoustranné vztahy.

47; OBSE podpořila iniciativy Leonida Kučmy ohledně Donbasu. OBSE vítá obnovení pracovní atmosféry na posledním zasedání Třístranné komise pro mírové urovnání situace v Donbasu.

48; V chatové oblasti Novaja Romanovka ve Vsevoložském okrese Leningradské oblasti byla krutě zavražděna manželka ruského hokejisty. Jedná se o manželku známého hokejového brankáře Maxima Sokolova Irinu. Na místě nálezu těla byl nalezen také osmnáctiletý mladík s těžkými zraněními, kvůli nimž musel být převezen do nemocnice. Probíhá vyšetřování. Velmi pravděpodobně se jedná o spor uvnitř rodiny.

49; Rusko a EU vytvoří pracovní skupinu pro přechod na vyúčtování v rublech a eurech. Rozšíření použití národních měn je vzájemně výhodné, neboť snižuje rizika pro podnikatele z Ruska i EU.

50; Červená stužka pouze na dortech firmy Roshen. Porošenkova společnost vyhrála soud proti ministerstvu pro hospodářský rozvoj a státnímu podniku Ukrpatent.

51; Trump varoval Německo před sankcemi proti „Severnímu proudu – 2“. USA zvažují možnost zavést sankce na účelem blokování výstavby plynovodu „Severní proud – 2“, prohlásil americký prezident po setkání s polským prezidentem Andrzejem Dudou.

52; Vladimir Putin doufá, že za Zelenského vlády se Ukrajina vzdá rusofobních idejí. Podle jeho slov Rusko obnoví vztahy s Ukrajinou nezávisle na vztazích s ukrajinskými elitami.

53; Gruzínský premiér promluvil o plánech stát se křižovatkou mezi USA, EU, Asií a Blízkým Východem. Šéf vlády poznamenal, že ještě před několika lety byla situace zcela jiná – do Gruzie létalo jen pár linkových letadel z několika zemí Evropy.

54; Porošenko udělal z Ukrajiny smetiště pro jaderné odpady z USA prohlásili v Doněcké republice. Washington vyčlenil na výstavbu úložišť více než 100 milionů dolarů, avšak část byla rozkradena a za zbylé peníze bylo postaveno nedostatečné množství úložišť.

55; Pušilin: Den Ruska se stane v Doněcké republice státním svátkem. Obyvatelé Doněcké republiky cítí sounáležitost s „ruským světem“. V rámci flashmobu největší kopii ruského pasu na světě o velikosti 200 čtverečních metrů.

56; Ukrajinský kapitán, který způsobil smrt lidí na Dunaji, byl propuštěn na kauci. Maďarský soud schválil rozhodnutí propustit na kauci 15 milionů forintů (53 tisíc dolarů) kapitána lodi Viking Sygin, který naboural na Dunaji do turistického člunu.

57; Zuckerberg je osobně odpovědný za problémy s ochranou Facebookku, píše Wall Street Journal.

58; Trump oznámil připravenost prodat Polsku množství stíhaček.

59; Dočasný šéf SBU Ivan se zaručil za svou ženu. Má pevnou proukrajinskou pozici.

60; Joe Biden je se 44% v čele žebříčku důvěry kandidátů na prezidenta USA. Berniemu Sandersovi věří 42% voličů. Trump dosahuje 33%.

61; USA rozmístí v Polsku eskadrilu špionážních dronů. Trump s Dudou podepsali společnou deklaraci o obranné spolupráci.

62; USA předají Ukrajině další čtyři strážní čluny typu Island.

63; V Rusku našli další důvody pro blokování účtů klientů. Banky v Rusku se začaly zajímat, o to, zač klienti utrácejí peníze vyzvednuté z jejich účtů, a také o to, jakým způsobem vydělali peníze, které na účet vkládají. Banky se hájí dodržováním zákona proti praní špinavých peněz.

64; Většina (95%) respondentů průzkumu VCIOM v Rusku by doporučilo svým dětem animovaný film „Jen počkej, zajíci!“. Seriál byl zvolen nejlepším animovaným filmem pro děti.

65; Erdogan má v úmyslu projednat s Trumpem situaci kolem F-35 během summitu G-20 v Japonsku.

66; USA určily datum přerušení pracovních vztahů s Huawei. Za dva roky všechny americké společnosti spolupracující s čínským telekomunikačním gigantem Huawei musí ukončit společné obchody. Kdo tak neučiní, přijde o federální kontrakty.

67; U Zelenského oznámili zahájení obchodování s ukrajinskou půdou během roku.

68; Rusko se spolu s Tureckem a Tuniskem dostalo do první trojky zemí, které jsou nejpopulárnější u organizovaných turistických zájezdů. Do první pětky pak patří ještě Kypr a Řecko.

69; Putin slíbil, že podpoří Dodona. Igor Dodon a jeho partneři v parlamentní koalici obdrží podporu Ruska. Moldávie se musí zbavit struktur, které si uzurpovaly v zemi moc v rozporu s výsledky voleb.

70; Ukrajinská zpěvačka vysoudila na Porošenkovi 20 tisíc dolarů jako kompenzaci za využití jejího obrazu v agitačním videu „Jdeme vpřed“.

71; Bývalý ukrajinský premiér Azarov informoval o vazbě mezi platem šéfa Naftogazu a cenou plynu pro obyvatelstvo.

72; Nacistické uskupení „Pravý sektor“ označilo obyvatelstvo Donbasu za příliš hloupé pro ukrajinskou propagandu. Šéfka tiskové služby uskupení Dana Vinogradova prohlásila, že všichni inteligentní lidé opustili Donbas už v prvních dnech války.

73; Trump prohlásil, že by uvítal kompromitující materiál od cizinců na své konkurenty v prezidentské kampani.

74; Ruské vysoké školy mohou vydávat elektronické diplomy už v roce 2021.

75; Vadim Rabinovič požádal Zelenského, aby na Ukrajině odblokoval Yandex, VKontaktě a Odnoklassniki.

76; Čína žádá EU, aby se nevměšovala do vnitřních záležitostí Hongkongu. Mnohatisícová protestní akce proti úpravám zákona o extradici (vydávání do zahraničí) začala ve středu. Objevily se barikády z cihel a kovových zábran.

77; Haftárova armáda sestřelila v Libyi letadlo skupiny věrné Tripolisu.

78; V Ekvádoru bylo objeveno jedno z největších světových nalezišť mědi, zlata a stříbra.

79; OPEC snížila odhad růstu světové poptávky po ropě o 70 tisíc barelů denně. Nový odhad tedy dosahuje 99,86 barelů za den.

80; Ve Vatikánu prohlásili, že změnit si pohlaví není správné. Dále katolická církev kritizovala názory, že pohlaví je něco víc než jen rozdělení populace na ženy a muže.

81; Oděský aktivista získal povolení na výstavbu osmipodlažního domu. Aktivismus na Ukrajině neuvěřitelně vynáší…

82; V Kyjevě byl znovu omezen přístup na nový skleněný most. Ochranná fólie na skleněných prvcích má být nahrazena vrstvou ochranného pancéřovaného skla.

83; Přebytek ruského rozpočtu za leden až květen 2019 činil 1,15 bilionu rublů (zhruba 400 miliard českých korun).

84; Indie plánuje do roku 2030 vytvoření vlastní kosmické stanice. Vlastní stanici měly do dneška jen USA, Rusko, Čína konsorcium zemí vlastníci MKS.

85; Medveděv kritizoval Roskosmos za nehospodárné využívání finančních prostředků.

86; V Irkutské oblasti zůstalo 50 tisíc lidí bez vody. K incidentu došlo 11 června ve městě Šechelov kvůli havárii na kanalizačním kolektoru.

87; Rusku odsouzenou v Kuvajtu za loupežné přepadení propustili na kauci. Marija Lazareva označila svůj případ za vykonstruovaný.

88; Milorad Dodik (Republika Srbská v Bosně a Hercegovině) se odmítl rozloučit s německou velvyslankyní. Její diplomatická činnost a veřejná vystoupení měla subjektivní politické zabarvení a byla diplomaticky nepřijatelná. Od politika země, která má na svědomí velké historické břímě, se čekalo více porozumění a diplomatičnosti, napsal jí předseda Prezídia Bosny a Hercegoviny.

89; Na americkém velvyslanectví se sešli srbští opozičníci (Svaz pro Srbsko, Hnutí svobodných občanů) na slavnostní oběd s oficiálním zástupcem Státního departmentu USA Matthew Palmer.

90; Zítra (14. června) začínají v Srbsku pátá cvičení „Slovanské bratrství“ za účasti ruských, srbských a běloruských vojáků.

91; V Bělorusku byla vykonána další poprava. Odsouzený měl na svědomí tři vraždy.

92; Rus žil dva roky s hřebíkem v hlavě. Po úrazu zjistil malou ranku na hlavě, tak se rozhodl nejít k lékaři a ránu si mazal zelenou tinkturou. Teprve po dvou letech přišel k lékaři se zhoršením sluchu. Lékaři se rozhodli hřebík vyjmout. Riskantní chirurgická operace ale mohla skončit i smrtí pacienta.

93; Klimkin se nezúčastní voleb do Nejvyšší rady. Poznamenal ale, že plánuje zůstat v politice.

94; Medveděv: Rusko musí opět získat prvenství ve výzkumu kosmu.

95; Ve Lvově se lidé opalují na hrobech vojáků. Několik desítek lidí si udělalo z vojenského pohřebiště U Lyčakovského hřbitova pláž na opalování.

96; Existuje hrozba proruského revanše. Zuřivý dekomunizátor Vladimir Vjatrovič se rozhodl kandidovat do Nejvyšší rady za Porošenkův tým.

97; Rada bezpečnosti OSN uskuteční schůzku v souvislosti s útokem na tankery v Ománském zálivu.

98; Ruský operační systém Astra Linux na tabletech má šanci na využití v průmyslových projektech a může se dostat do masového prodeje.

99; V ukrajinském Nikolajevě se policista rozhodl vytvořit bandu bytových zlodějů. Za polány organizovat zločinecký gang byl odsouzen ke třem letům odnětí svobody.

100; Ukrajinský režisér obvinil autory scénáře z plagiátorství. Andrej Prijmačenko prohlašuje, že v seriálu HBO použili jeho video bez jeho souhlasu.

101; V Doněcké republice očekávají provokace ukrajinské armády zaměřené na zmaření příměří dohodnutého na zasedání v Minsku. Dohoda má být podepsána 19. června.

102; Vladimir Putin vydal jubilejní medaili u příležitosti 75. výročí Vítězství. Medailí budou vyznamenáni veteráni Velké vlastenecké války, hrdinové z týlu, bývalí nezletilí vězni z koncentračních táborů a další osoby, které k Vítězství přispěly.

103; Mezinárodní rezervy Ruska dosáhly 502 miliard dolarů. Historické maximum ze srpna 2008 (598 miliard) ještě dosaženo nebylo.

104; Eurokomisař Maroš Šefčovič. Plán B na tranzit plynu není zapotřebí. Prohlásil to po rozhovorech s ministrem energetiky Ruské federace Alexandrem Novakem.

105; V Moskvě hořela jedna z budov komplexu Izmajlovského Kremlu. Plocha požáru činila 50 čtverečních metrů. Požár byl úspěšně uhašen. Nikdo nebyl zraněn.

106; Do Kongresu USA byl předložen návrh zákon a sankcích proti „Severnímu proudu – 2“. Podle názoru autora předlohy sankce umožní členům NATO vyhnout se politickému tlaku a manipulace ze strany Ruska.

107; Naftogaz odpověděl na návrh o mírové dohodě s Gazpromem. Ukrajina prý nedostala od Ruska žádný návrh na smír v plynovém sporu, prohlásil dnes výkonný ředitel Naftogazu Jurij Vitrenko.

108; V Moskvě se plánuje výstavba čtyř nových stanic.

109; Pompeo bez důkazů obvinil Írán z útoku na tankery v Ománském zálivu. Ceny ropy mohou kvůli tomuto prohlášení vyskočit na 80 dolarů.

110; Teroristé ostřelovali Aleppo a obce ve dvou syrských provinciích. Generálmajor dodal, že za uplynulých 24 hodin ruské centrum pro usmíření znepřátelených stran neprovádělo žádné humanitární akce.

111; Tisková mluvčí Bílého domu Sarah Sanders odejde z funkce koncem června.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!