Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.6.2019

sud_151; Putin zvýšil platy ruským soudcům. Ruští soudci dostanou ještě letos přidáno.

2; Timošenková informovala, kdy může Ukrajina dohnat Polsko. Její vize je ale naprosto nereálná. Tvrdí, že bude stačit pět let. Světová banka říká, že i padesát let je málo. HDP Polska v přepočtu na jednoho obyvatele činí 33,5 tisíce dolarů, na Ukrajině 9,7 tisíce. V tom případě by těch pět let Ukrajina musela růst o 28% ročně a Polsko stagnovat. Vzhledem k tomu, že Polsko bude v příštích pěti letech vykazovat dvou- až tříprocentní hospodářský růst, muselo by ukrajinské hospodářství růst o třetinu ročně. Z nízkého základu se sice dá růst rychleji, ale nikoli o desítky procent.

3; U Zelenského informovali, jak budou vybírat příštího ukrajinského premiéra. Jak poznamenal šéf štábu, ve straně se nevedou diskuse o konkrétní kandidatuře.

4; Je to katastrofa. Bývalý chorvatský prezident Mesić informoval o škodách v důsledku protiruských sankcí. Není ani jediná chorvatská společnost, která by neutrpěla ztráty v důsledku protiruských sankcí.

5; Ozbrojenci z americké základny USA chystají zákeřné útoky na Sýrii. Informoval o tom armádní zdroj v Sýrii.

6; Rusko už to dále snášet nehodlá. V Moskvě dali Parlamentnímu shromáždění Rady Evropy ultimátum. Předseda výboru Státní dumy pro mezinárodní otázky učinil tvrdé prohlášení ohledně návratu Ruska do PACE. Jsme připraveni se vrátit, pokud bude schválena rezoluce se změnami stanov ohledně odebírání národním delegacím hlasovacích práv, práva na vyjádření a jejich účasti na činnosti základních struktur.

7; Seriál Černobyl: Proč je to plivanec na všechny Rusy na jejich vlast a historii? Je nutné připomenout, že v té době neexistovaly žádné zkušenosti z likvidace podobných katastrof.

8; Pro Zelenského „nový tým“ nedokáže nic změnit? Této otázce je věnováno tradiční každotýdenní vystoupení Jurije Podoljaky. Všechny politické síly, které si přejí se dostat do nové Nejvyšší rady, už odevzdaly své kandidátní listiny.

9; V Luganské republice optimalizovali proces vydávání ruských pasů. Byla podniknuta všemožná opatření, aby se urychlil proces vydávání dokladů.

10; Starobylá tajemství Sýrie v Srdci Damašku. Do nově otevřené expozice byly zařazeny i artefakty, které se dříve nevystavovaly a které byly zabaveny syrskou armádou ve skrýších teroristů.

11; Ruské soudy: Jsou rozsudky příliš tvrdé nebo naopak příliš měkké? Ruský soudní systém má mnoho nedostatků, ale tvrdost rozsudků mezi ně nepatří.

12; Lukašenko se pustil do velkého politického dobrodružství. Už dávno kolují informace, že se jeho vláda přece jen blíží ke konci.

13; Má vůbec cenu se s Ukrajinou dohadovat o zrušení blokády? Pokud to Ukrajina sama nabídne, je potřeba to podpořit, ale tím to končí, říká Alexandr Chodakovskij.

14; V Rusku navrhli potrestání Ukrajiny u mezinárodního tribunálu. Je vidět, že ruské vedení stále pracuje na následcích ukrajinské provokace spáchané v Kerčském průlivu.

15; Opilý ukrajinský voják střílel na své kolegy v Donbasu. Dva vojáci byli zraněni. Jeden z nich vážně.

16; Washington se lekl vztahů obyvatel Střední Evropy k Rusku. Experti Atlantické rady analyzovali nálady v zemích Střední Evropy vůči Rusku a USA. Navzdory rostoucí podpoře NATO se zvýšil počet lidí negativně vnímající USA. V průměru 23% vnímá USA jako potenciální hrozbu. Na Slovensku a v Bulharsku je dokonce víc lidí, kteří vidí hrozbu v USA než těch, kteří ji vidí v Rusku: V Bulharsku vnímá Rusko jako hrozbu pouhých sedm procent obyvatel, zatímco USA 25%. Na Slovensku se Spojených států bojí 41% obyvatel, Rusko jen 26%. USA se začínají bát ztráty kontroly nad středoevropským regionem, který vnímají jako nástupiště pro další útok směrem na východ kontinentu.

17; USA předvedly „důkazy“ o vině Íránu v útoku na tankery v Ománském zálivu. Americká armáda šíří video, na kterém se údajně „vysvětluje“ povaha útoků na tankery. USA už poslaly do Ománského zálivu torpédoborec.

18; V Kyjevě vysvětlili příčinu chudoby a podvýživy Ukrajinců. Informoval o nich ministr sociální politiky Ukrajiny Andrej Reva v ukrajinské televizi. Může za to sociálně-ekonomický systém, který byl budován v posledních 25 letech. O mentální úrovni tohoto ministra si lze učinit obrázek na základě toho, že velmi nedávno ještě hovořil o tom, že „Ukrajinci příliš mnoho jedí“. K tomuto jeho extrémně hloupému výroku vedla nesprávná interpretace zjištění, že Ukrajinci vydávají čím dál větší procento svých příjmů za potraviny. Že je to způsobeno tím, že zchudlí Ukrajinci museli radikálně omezit všechny ostatní výdaje, aniž by jakkoli zvýšili objem spotřebovaných potravin, ho vůbec nenapadlo. A nyní najednou vysvětluje, proč je národ chudý a nemá dost finančních prostředků ani na potraviny.

19; Ukrajinský pohraniční oddíl předvedl, jak bude „porážet Rusko“ na pobřeží Azova. Obrázek je to sice idylický, ale všichni viděli v reálných podmínkách, jak „odráželi agresi“ v roce 2014.

20; Ani seriál nepomůže. Ukrajinské záchranáře z Černobylu fikaně zbavili všech výhod. Zatímco celý svět se dívá na seriál Černobyl, na Ukrajině skutečné obětavé likvidátory havárie zahánějí do bídy.

21; USA prodloužily sankce proti Bělorusku. Činnost řady členů vlády Běloruska a dalších osobností prý představují hrozbu pro národní bezpečnost USA…

22; Írán odpověděl na americká obvinění z útoku na tankery. Írán kategoricky popírá ničím nepodložená obvinění ze strany USA v souvislosti s incidenty s ropnými tankery z 13. června a obvinil USA a jeho spojence v regionu ze záměrného rozpoutávání války.

23; Ukrajina věnuje peníze (40 tisíc dolarů) na nastolení míru na amerických kontinentech.

24; Porošenko podplácel biskupy, aby hlasovali pro proruského šéfa rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny, říká Filaret. Slyšel jsem, že komusi z biskupů platil po 20 tisících dolarů, říká lžipatriarcha držící se zuby nehty své nekanonické funkce.

25; Velká Británie je připravena přeorientovat svůj specnaz na boj proti Rusku, píše BBC. Jednotky zvláštního nasazení budou více koordinovat svou činnost s MI6 a výzvědnými službami spojenců Londýna.

26; V Zelenského administrativě informovali, proč prezident nebude jezdit do práce na kole. Ukrajinci si naivně mysleli, že ve funkci prezidenta se konečně objevil „jejich chlapec“, ale jako vždy si naběhli.

27; Italská herečka Ornella Muti by mohla jít na půl roku do vězení za to, že odmítla sehrát domluvené představení a místo toho šla na večeři s (tehdy ruským premiérem) Putinem. „Incident“ se odehrál před devíti lety. Vězení se může vyhnout zaplacením pokuty 30 tisíc euro (766.500 českých korun).

28; Na Krymském mostě byly propojeny koleje železničního spojení. Pracovní čety budovatelů si šly naproti a potkaly se pod obloukem mostu.

29; Vražda manželky známého hokejového brankáře: Hlavním podezřelým je její patnáctiletý syn Arsenij.

30; Porošenkův spolupracovník Alexandr Ševčenko byl v Ivano-Frankovsku polit fekáliemi. Začali mu vyhrožovat a požadovat, aby nekandidoval do Nejvyšší rady za Ivano-Frankovsk.

31; První skupiny občanů Doněcké a Luganské republiky dostaly ruské pasy. Na ministerstvu vnitra Doněcké republiky slibují prakticky každodenně a centralizovaně dopravovat občany republiky do center vydávání pasů.

32; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky ohledně „úderu na Marjinku“. Ukrajinská média si nesmírně pospíšila, aby z ostřelování obvinila Armádu Doněcké republiky. Šlo ale o provokaci ukrajinské armády.

33; Rusko může „hacknout“ energetickou síť USA, píše Forbes. Pokud putinovský režim udeří na naši energetickou síť, vyřadí z činnosti celou americkou ekonomiku, děsí se autor článku.

34; Barometr neštěstí vydává děsivé výsledky pro Ukrajinu. Více než polovina Ukrajinců říká, že jejich příjmy nestačí na normální život. Lidé se cítí absolutně deprimovaní. Ukrajina v žebříčku zaujímá 133. místo ze 156 zemí a patří tak mezi třicet nejnešťastnějších zemí na světě.

35; Mezistátní letecký výbor zveřejnil předběžnou zprávu o katastrofě SSJ-100 na letišti Šeremeťjevo. Kromě odpojení autopilota a spojení kvůli zásahu bleskem není ve zprávě zmínka o technických problémech. Přistání probíhalo ve vyšší než předepsané rychlosti. Došlo k trojímu úderu o přistávací dráhu a k požáru. Motory selhaly až na zemi, během letu nebyly poškozené.

36; Zaostávající regiony Ruska dostanou své ministry-kurátory. Na ministerstvu pro hospodářský rozvoj už byly určeny regiony s nejslabší ekonomikou, které potřebují pomoc.

37; Ve Státní dumě navrhli řešení problému krymských vkladatelů bank, které utekly z Krymu. Doteď tisíce lidí nedostaly kompenzaci za vklady v ukrajinských bankách, které se stáhly z Krymu.

38; Podnikatelská sféra USA bije na poplach. Trumpova obchodní válka s Čínou ničí Američany. Více než 600 korporací se obrátilo na Trumpa s výzvou, aby ukončil obchodní válku.

39; Za pět dní budou zveřejněna jména podezřelých ze sestřelení Boeingu MH17. Spojená vyšetřovací skupina určila datum tiskové konference.

40; Ukrajinská plynovodná sít je ohrožena kvůli krádežím plynu a nedostatku peněz u operátora. Společnost Ukrtransgaz uvádí, že její zadluženost vůči dodavatelům topného plynu činí za měsíce březen a duben 4,1 miliardy hřiven.

41; U Voroněže začal hořet polygon na likvidaci munice Pogonovo.

42; Takový bývá osud zrádce. Na Ukrajině byl zadržen bývalý šéf volební komise Doněcké republiky Roman Ljagin, který se v roce 2016 nepohodl s vedením Doněcké republiky a odjel do Ruska, kde vystupoval s ostrou kritikou Doněcké republiky a ruské vlády. Letos v dubnu využil programu „Čekají tě doma“ a vrátil se na Ukrajinu. Pro ukrajinskou moc je však příliš cenným svědkem, než aby se na něj mohla vztahovat jakákoli amnestie.

43; Trump pozval Zelenského do USA. V posledním Trumpově dopise zaslaném Zelenskému je obsaženo pozvání do Washingtonu.

44; V Kyjevě byl vzat jako rukojmí známý ochránce lidských práv Eduard Bagirov. Sebrali mu doklady, poté jej mlátili a vyhrožovali vraždou jemu samotnému i členům jeho rodiny.

45; Ukrajinské ministerstvo zahraničí odpovědělo na vydávání ruských pasů obyvatelům Donbasu. Označilo je za provokační akt.

46; Zelenskij navrhuje snížit tarify „pro Kolomojského“, tj. pro průmyslové podniky. Prezident Vladimir Zelenskij iniciuje změnu vzorce na výpočet plynu z „Rotterdam+“ na „Rotterdam–“. Rotterdam zde znamená cena na rotterdamské plynové burze. Plus a minus znamená zvýšení či snížení vypočtené ceny. Cen pro obyvatelstvo se tento vzorec netýká.

47; Západní vědci dělají pokusy na vojácích ukrajinské armády. Vojákům se pod různými záminkami podávají kmeny původců různých onemocnění (od chřipky až po spalničky) Smrtelné případy těchto experimentů se pak vydávají za bojové ztráty, při kterých se nedělají příslušné patologicko-anatomické analýzy.

48; V USA byl zavraždění ruský mistr ve snowbordingu. Byl zastřelen v americkém Los Angeles.

49; Zelenskij žádá obyvatele Lvova, aby si sami vybrali gubernátora. Do funkce šéfa lvovské oblastní administrativy prezident navrhl tři kandidáty.

50; Klimkin se může stát velvyslancem Ukrajiny v USA. Ke jmenování by mohlo dojít už v nejbližší době.

51; Jepifanij prozradil příčinu sporu s Filaretem. Šéf ukrajinských rozkolníků Jepifanij si myslí, že „čestný patriarcha“ Filaret chce být jediným šéfem rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny“.

52; Zelenskij slibuje, že v nejbližší době zařídí propuštění ukrajinských námořníků. Zelenskij se 14. června setkal s rodinami námořníků zadržených v Kerčském průlivu.

53; Ukrajinská armáda dnes v 21:15 zahájila masivní palbu na předměstí Doněcka Alexandrovku.

54; Obyvatelé Luganské republiky,kteří dostali ruské pasy, přísahali věrnost Rusku. Občanství bylo dosud uděleno 1.200 obyvatelům z obou republik.

55; Moderátorka pořadu „Zít zdravě“ Malyševa označila nemocné děti za „kretény“ a „idioty“. Výrok televizní moderátorky vyvolal prudkou reakci veřejných organizací.

56; Ruské ministerstvo zahraničí připustilo možnost setkání nejvyšších představitelů normandské čtyřky v červenci tohoto roku. Oznámil to v Praze náměstek ministra zahraničí Grigorij Karasin.

57; Ruské ministerstvo zahraničí označilo členství Gruzie v NATO za hrozbu. Grigorij Karasin to prohlásil po „tajném“ setkání s gruzínským místopředsedou vlády Zurabem Abašidzem v Praze.

58; Na chodbě kyjevské nemocnice několik hodin seděla mrtvola ženy. Žena čekala na přijetí u lékaře, který se v tu dobu nacházel na soukromé klinice. Ošetření se nedočkala.

59; Rusové budou mít zakázáno chovat doma tučňáky a krokodýly. Ruská vláda rozšířila seznam divokých zvířat, které se nebudou smět chovat v domácích podmínkách.

60; Střelec, který spáchal teroristické akty v mešitách na Novém Zélandu, přiznal svou vinu. Proces začne 4, května 2020.

61; Legendární skupina KISS uspořádala rozlučkokvý koncert v Moskvě. Kvůli koncertu byly částečně uzavřeny některé ulice.

62; Protivzdušný raketový komplex Sosna v sériovém provedení. A Pátém mezinárodním vojensko-technickém fóru „Armija 2019“ bude poprvé předveden nový raketový komplex Sosna s krátkým doletem pro protivzdušnou obranu Pozemních vojsk.

63; Bývalý šéf kanceláře polského premiéra Tomasz Arabski byl odsouzen v případu katastrofy Tu-154M ve Smolensku. Dostal deset měsíců s podmíněným odkladem na dva roky.

64; Investice USA v Rusku se ukázaly jako třináctkrát vyšší než jsou oficiálně uváděné. Konference OSN pro obchod a rozvoj (UNCTAD) poprvé odhadla přímé zahraniční investice podle kritéria „země konečného investora“ (ultimate investing country).

65; Ruští policisté mají povolenu rekreaci v Turecku a v Thajsku. Turecko a Thajsko byly vyškrtnuty ze seznamu zemí, kde pracovníci policie nemohli trávit dovolenou.

66; Kličko oznámil dočasné uzavření skleněného mostu. Problematické skleněné prvky, které trpí útoky vandalů, zůstanou na svém místě, ale budou zesíleny.

67; Na stíhačkách F-35 byly odhaleny kritické problémy. Americké stíhačky páté generace F-35 mají řadu podstatných nedostatků, kvůli kterým letadla riskují, že se nevypořádají s bojovými úkoly,píše list Defense News.

68; Na ruských silnicích bude povolena rychlost 130 km/h. V tuto chvíli platí omezení na 110 km/h pro osobní automobily a motocykly. Pro nákladní vozy přes 3,5 tuny pak 90 km/h.

69; V OSN požadují od Ukrajiny, aby vyplatila důchody obyvatelům Donbasu. OSN požaduje od vedení Ministerstva sociální politiky, aby zareagovalo na rozhodnutí soudů, které vydaly rozsudky ve prospěch důchodců a obnovily jejich právo na důchod podle mezinárodních norem ve sféře lidských práv.

70; Šéf Zelenského strany Dmitrij Razumkov slíbil, že přejde na ukrajinštinu. Ale ne dříve, než se stane poslancem.

71; Iščenko: Sousední země už jen čekají na okamžik územního rozpadu Ukrajiny. Podle jeho slov si Rumunsko brousí zuby na Severní Bukovinu a Jižní Besarábii, Maďarsko na Zakarpatsko a Polsko na Halič.

72; Byl zveřejněn seznam nejpopulárnějších letovisek v zemích SNS.

73; Porošenko navrhl,m že pomůže Zelenskému udělat dojem na západní politiky. Tvrdí, že ví, jak to udělat, aby návštěvy Zelenského v Paříži a Berlíně proběhly úspěšně a zůstaly jen samé dobré dojmy.

74; Nový Il-76-MD-90 zahájil letové zkoušky. Těžký vojenský dopravní letoun úspěšně absolvoval svůj první let.

75; Výstavba železniční části Krymského mostu postupuje rychleji, než se plánovalo.

76; Bývalý poslanec Nejvyšší rady zhodnotil následky blokády Krymu pro Ukrajinu. Podle něho oblasti hraničící s Krymem zaplavuje voda z uzavřeného Severokrymského kanálu.

77; Soud odročil projednání odvolání proti rozsudku nad Janukovičem. Bude se hledat náhradní soudce. Exprezidentovi advokáti podali šest odvolání o více než 500 stranách.

78; Nejdelší telefonát na „přímou linku“ s ruským prezidentem trval 4,5 hodiny.

79; Turecké ministerstvo zahraničí komentovalo obvinění proti Íránu kvůli napadení tankerů. Unáhlená obvinění na adresu Íránu ohledně útoků na tankery v Ománském zálivu vyvolávají obavy. Turecko je pro seriózní vyšetření incidentu, řekl ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu.

80; Polská opozice je nespokojená s výdaji na americké vojáky. Polsko utrácí příliš mnoho peněz na nepodstatné zvýšení kontingentu USA, prohlásil lídr opoziční strany Občanská platforma Grzegorz Schetyna.

81; Operační systém Huawei (HongMeng) bude rychlejší než Android. Svědčí o tom provedené testy operačních systémů.

82; V Rusku budou děti zbaveny batohů s učebnicemi. Ruští školáci přestanou za pět let nosit do školy těžké batohy s učebnicemi.

83; Šanghajská organizace pro spolupráci bude pokračovat ve spolupráci v otázkách kontroly zbraní a mírového využití jaderné energie. Členy ŠOS jsou Indie, Kazachstán, Kirgizie, Čína, Pákistán, Rusko, Tádžikistán a Uzbekistán. Status pozorovatele mají Mongolsko,Írán, Afghánistán a Bělorusko. Šest zemí jsou partneři pro dialog: Srí Lanka, Turecko, Ázerbajdžán, Arménie, Kambodža a Nepál.

84; Zelenskij slíbil OBSE, až zahání smiřování v Donbasu.

85; Ukrajinský ministr obrany Stěpan Poltorak oznámil připravenost opustit funkci.

86; SBU nezvratně obvinila Rusko z likvidace ukrajinského Il-76 v červnu 2014. SBU oznámila, že má á neprůstřelné důkazy, že rozhodnutí sestřelit ukrajinské letadlo s vojáky bylo učiněno v Moskvě a realizováno soukromou Wagnerovou armádou.

87; Zpěvák Vakarčuk je ochoten se v případě potřeby postavit do čela ukrajinské vlády.

88; Ruská centrální banka snížila klíčovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 7,5%.

89; Polská média vyzvala lidstvo, aby se připravovalo na život v podzemí. Globální nedostatek potravin, přelidnění planety. Všechny tyto problémy je možné řešit vykopáním tunelů.

90; Počet kandidátů na britského premiéra se snížil na šest. Britský ministr zdravotnictví Matthew Hancock stáhl svou kandidaturu.

91; Vladimir Putin navrhl Mongolsku a Číně, aby země zvýšily vzájemné vyúčtování v národních měnách.

92; V Krivém Rogu vandalové v maskách zaútočili na kancelář jedné z politických stran (Opoziční platforma „Za život“).

93; V rozkolnické Pravoslavné církvi Ukrajiny prohlásili, že jsou připraveni exkomunikovat Filareta za nový rozkol.

94; Doněcká republika vyšetřuje více než 500 případů válečných zločinů Ukrajiny proti civilnímu obyvatelstvu Donbasu.

95; Objevily se podrobnosti o vlastní kryptoměně Facebooku.

96; V Moskvě hledají ženu, která polila svého přítele, který se s ní chtěl rozejít, kyselinou.

97; Ústavní soud usvědčil Porošenka z překročení pravomocí. Ústavní soud Ukrajiny uznal některá ustanovení pátého ukrajinského prezidenta Petra Porošenka za neústavní.

98; USA a Ukrajina zůstávají pro ruské obyvatelstvo nejnepřátelštěji naladěnými zeměmi. Vyplývá to z průzkumu společnosti Levada Centrum.

99; V Bahrajnu byla zavražděna dvaadvacetiletá Ruska.

100; Ukrajinská národní banka dala do aukce více než 600 briliantů.

101; Zelenskij jmenoval Nikolaje Balana novým velitelem ukrajinské Nacionální gardy. Od roku 2010 do roku 2014 byl náčelníkem správy Krymského teritoriálního velení vnitřních vojsk ukrajinského ministerstva vnitra.

102; Ukrajinské ministerstvo kultury vyškrtlo Fjodora Dobronravova ze seznamu hrozeb a zrušili zákaz promítání seriálu „Tcháni“ (Svaty).

103; Na internetu se strhla bouře nevole kvůli kandidatuře Natalie Balasinovič. Bylo zveřejněno video, jak sprostě nadává z okénka auta jiné ženě, nejspíš policistce. Mimo jiné ji napadá za její údajnou nadváhu. Neuvěřitelná arogance a do nebe volající hloupost této Porošenkově kandidátce hlasy rozhodně nepřidá.

104; Ukrajinští nacisté podpořili Jepifanijovy rozkolníky. Na setkání se šéfem rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny Jepifanijem vyjádřili zástupci nacistických uskupení „naději na další plodnou spolupráci pro blaho Ukrajiny“.

105; Golunov poskytl Ksenii Sobčak první interview po ukončení trestního stíhání. Novinář „Meduzy“ Golunov se přiznal, že dostal výhrůžky už před začátkem svého pronásledování a ještě nyní se bojí o svou bezpečnost.

106; Slyšení v případu vydání Assange do USA bylo stanoveno na rok 2020. Čeká se, že hlavní slyšení bude trvat zhruba pět dní a proběhne v červenci a říjnu.

107; Soud na Krymu pokutoval a potom propustil ukrajinského pytláka Novického. Kvůli odpykání půl roku ve vězení soud zrušil i výplatu pokuty.

108; Parubij předal ústavnímu soudu Ukrajiny důkazy neústavnosti Zelenského výnosu. Dokazuje, že v parlamentu existovala koalice skládající se ze dvou frakcí a řady nezařazených poslanců, takže k rozpuštění Rady nebyl zákonný důvod.

109; V obci Čemodanovka u města Penza došlo k živelné vzpouře proti „Romům“. Po pokusu o znásilnění jedné dívky a obtěžování dalších dcer místních obyvatel začaly ve vesnici protesty a místní začali na „Romy“ útočit. Jeden z účastníků (místní obyvatel) nepokojů zemřel.

110; V Luganské republice oznámili pohyb kolony ukrajinské ozbrojené techniky zakázané minskými dohodami u linie dotyku.

111; Porošenko na setkání s bývalými obyvateli Krymu: Ukrajinský trojzubec byl v Sevastopolu tisíc let před ruskou trikolórou. Sevastopol byl ukrajinský už v době přijetí křesťanství „Ukrajinské Rusi“.

112; Kodex vzájemného nevměšování. Jak se mohou Rusko a USA dostat ze slepé uličky? Nadcházející schůzka Putina a Trumpa v Japonsku bude jen dalším pokračováním diskuse o problému vměšování, tak jako tomu bylo u loňských rozhovorů ve Finsku.

113; Filipínští vojáci úspěšně používají v boji proti Islámskému státu improvizované amatérské prostředky ochrany – například z kartonu. Papírové „pancéřování“ kupodivu dokázalo zastavit zápalné a průbojné kulky z kulometů džihádistů.

114; U Rostova byl muž obviněn z vraždy, která se udála před čtyřiceti lety. Ve městě Novošachtinsk byl zadržen muž, který je obviněn ze čtyřicet let staré vraždy.

115; Macron požaduje od Turecka, aby zanechalo „nezákonných aktivit“ u Kypru. Ve stejné souvislosti hrozí Alexis Tsipras opatřeními EU proti Turecku v případě pokračování nezákonných akcí ve výsostných vodách Kypru.

116; Média: Prominenti „demokratů“ Moldávie, kteří ztratili moc, spěšně opouštějí zemi. Stoupenci dnes už opoziční Demokratické stran Moldávie narychlo opouštějí zemi svými soukromými letadly, tvrdí televizní stanice Tv-8.

117; Washington Post spočítala množství lživých vyjádření Donalda Trumpa za dobu, co je u moci. Lhal prý v průměru dvanáctkrát za den.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!