Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.6.2019

velikobritaniya_specnaz_01; Ruské velvyslanectví v Londýně reagovalo na „přeorientování“ britského specnazu na Ruskou federaci. Ve skutečnosti jde o přípravu půdy pro to, aby se britské ozbrojené složky zbavily mezinárodně-právních omezení.

2; Ukrajinský trojzubec byl podle Porošenka v Sevastopolu o tisíc let dříve než ruská trikolóra. Porošenko slíbil, že bude pokračovat v boji za předání Krymu Ukrajině.

3; Ukrajinští nacisté zaútočili na kancelář strany Vadima Rabinoviče. Jsou hlášeni zranění. Útočníci měli na sobě masky se symbolikou Nacionálního korpusu a Azova.

4; Kyjev zuří. Maďarsko vyčlenilo miliony euro na rozvoj své kultury v Zakarpatsku. Ukrajinské ministerstvo považuje takové počínání souseda za agresivní.

5; V Záporoží řidič maršrutky zbil protestantského pastora za požadavek, aby vypnul ruské rádio. Bojovníkovi proti ruskému jazyku praskl bubínek a bude potřebovat dlouhé léčení.

6; Krym je staré ruské území, říká bývalý kancléř Německa. Gerhard Schröder prohlásil, že sankce proti Rusku kvůli válce v Donbasu musí být zrušeny. K žádné agresi nedošlo.

7; Sýrie: Ruští vojáci jsou vítáni jako osvoboditelé. Informuje o tom reportáž ze Syrské arabské republiky.

8; Na Ukrajině povstali horníci, Krize se vyostřuje. Stávky horníků, zvláště ve Lvovské oblasti, vedly v těchto dnech k nové vlně napětí.

9; Podivná hromadná smrt. Na břehu Bajkalu byly nalezeny stovky mrtvých ryb a raků.

10; USA rozmisťují úderné drony, specnaz a štáb divize poblíž hranic Ukrajiny s Běloruskem. Kromě toho bude americký kontingent zvýšeno na 5,5 tisíce lidí.

11; Sýrie: Taktika spálené země v Idlíbu. Zas poslední měsíc se ozbrojenci v Idlíbu zřetelně aktivizovali.

12; Děsivé ostřelování. Ukrajinští fašisté jako utržení ze řetězu pálili po Luganské republice. Po čtvrt na sedm ráno začalo mohutné ostřelování ze všech stran.

13; Zelenskij ohlupuje Ukrajince podle Porošenkovy metodiky. Spoléhání ukrajinských politiků na to, že občané jsou idioti, zatím bohužel vždycky fungovalo.

14; Téměř tisíc zraněných,m a to jen ve dvou nemocnicích. Vyšly najevo obrovské ztráty ukrajinské armády.

15; Kreml se rozhodl vynásobit Zelenského nulou. Do této chvále neučinil ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij ani jedno důležité zahraničně politické rozhodnutí.

16; Slovanské bratrství. Ruská armáda v Srbsku. Cvičení s vojenskou technikou včetně letadel se účastní vojáci tří zemí. Včetně Běloruska.

17; Moldávie zvítězila. Nesmiřitelní nepřátelé Ruska narychlo utekli ze země. Předseda Demokratické strany a oligarcha Vlad Plachotňuk a další podnikatelé a vysoce postavení politici odletěli charterovými lety.

18; Do Zelenského administrativy je povoleno vstupovat v šortkách a s note-booky. Bude zajímavé pozorovat, zdali tyto převratné novinky zlepší život prostých Ukrajinců.

19; Donbas: Tragédie na šachtě obsazené Kyjevem. K havárii došlo na území Doněcké republiky okupovaném ukrajinskými vojáky.

20; Medvedčuk informoval, co je na Zelenském nejhorší. Politik připomněl, že u Zelenského jsou nejen naštvaní kvůli jeho návštěvě s Jurijem Bojkem v Ruské federaci, ale navíc vyzvali k tomu, aby byl tento „neodpustitelný čin“ právně kvalifikován.

21; Vidíš, neměl jsi se mnou bojovat. Jaceňuk se vyjádřil k tomu, proč Porošenko prohrál volby. Bývalý premiér Ukrajiny poskytl velké interview ukrajinskému novináři Dmitriji Gordonovi.

22; Putin zveřejnil jediné možné řešení problému kolem Íránu. Prezident Ruska poznamenal, že odstoupení USA od dohody může zmařit režim nešíření jaderných zbraní.

23; Kapitán ukrajinského plavidla, které bylo zabaveno na Krymu, se vrátil na Ukrajinu. Rybářská loď byla v květnu 2018 zadržena u západního pobřeží Krymu za nezákonný lov ryb.

24; Rvačka s „Romy“ u města Penza. Vyšetřovací výbor překvalifikoval případ. Předvedeno bylo 174 osob, 21 bylo vyslechnuto jako svědci. Tři byli zadrženi.

25; Jako pavouci ve sklenici. Jepifanij informoval o Filaretových ultimátech. Předtím býval hlavní rozkolník z Ukrajinské pravoslavné církve „Kyjevského patriarchátu“ říkal novinářům, jak Porošenko uplácel biskupy.

26; Putin promluvil o bojích bez pravidel v mezinárodní ekonomice. Moskva vyzývá ke sjednocení úsilí k obnově spravedlnosti ve světové ekonomice.

27; V centru Berlína byla nalezena stokilogramová americká bomba. V noci byla v Berlíně provedena evakuace zhruba tří tisíc lidí, aby mohla být zneškodněna nalezená americká bomba.

28; Ukrajinský voják žádá pomoc u Luganské republiky. Voják jedné z jednotek ukrajinské armády nacházející se v zóně okupační operace se obrátil na Národní policii Luganské republiky.

29; Vědci varovali před nebezpečím „zdravého stravování“. Přílišná péče o správné stravování může vést ke vzniku poruchy, která se nazývá ortorexie.

30; Ukrajina spočítá mizející občany pomocí tabletů za dvě miliardy hřiven. Ze strachu z očekávatelného výsledku sčítání lidu budou za obyvatele Ukrajiny považováni i ti,kteří pracují v zahraničí kratší dobu než 90 dní.

31; V USA se prodává největší letadlo na světě. Mezi potenciální kupce patří ELon Musl nebo majitel Blue Origin a zakladatel Amazonu Jeffrey Bezos.

32; Druhá Sýrie? USA se bojí, že Rusko začne chránit i Írán. Zapojí se Rusko do konfliktu Íránu se Západem podobně, jako to udělalo už v případě Sýrie?

33; Írán hrozí, že odstoupí od jaderné dohody,. Prezident Íránu Hasan Ruhání oznámil záměr přestat plnit své závazky vyplývající z jaderné dohody.

34; Ukrajinská armáda se snaží způsobit katastrofu. Gnatovovi ozbrojenci, kteří mají na svědomí desítky zmařených životů, pokračují ve válce proti civilnímu obyvatelstvu jihu Doněcké republiky.

35; Po útoku na tankery Vyzval Rijád k rychlé a tvrdé reakci na hrozbu pro dodávky energetických surovin.

36; Verze „Romů“ a zbytku obyvatel, kteří se zúčastnili hromadné rvačky v obci Čemodanovka, se významně liší.

37; Ukrajinské ministerstvo zahraničí: Máme plán, jak donutit Rusko propustit námořníky. Náměstkyně ministra zahraničí prohlásila, že existuje plán dalších akcí.

38; „Doktorka Smrt“ Uljana Suprun vyprávěla Ukrajincům, jak přežít vedra. Při takové teplotě, jaká dnes panuje na Ukrajině, se zvyšuje riziko spálení, přehřátí nebo teplotního šoku.

39; Rusko a Bělorusko zkoordinovalo své postoje ohledně integrace už na 90%, říká Oreškin.

40; Trump zastrašuje hrozbou nevídaného krachu americké ekonomiky, pokud nebude opětovně zvolen do funkce.

41; Navzdory tlaku Západu. V Rusku reagovali na prohlášení bývalého kancléře Německa o návratu Krymu. Jen bývalí politici, co už stojí mimo své funkce, si mohou dnes v Evropě dovolit říkat, co si skutečně myslí.

42; V Radě federace komentovali Zelenského prohlášení o investicích do Donbasu. Dokud nebude ukončen konflikt, jsou to jen prázdní slova.

43; Na Ukrajině byl objeven nezákonný ropovod, který odčerpával ruskou ropu z ropovodu Družba.

44; Moldavský prezident učinil prohlášení k politické krizi v zemi. Zrušení rozhodnutí o rozpuštění parlamentu a konání předčasných voleb umožnilo překonat politickou krizi v zemi.

45; U Zelenského promluvili o krachu reformy soudnictví. Prezident Ukrajiny schválil rozhodnutí o vytvoření expertní skupiny pro hodnocení výsledků reformy soudnictví z Porošenkovy éry.

46; Varování Putinovi. USA zesílily kybernetické útoky proti ruskému energetickému systému. Tajné služby USA se během posledního roku pokoušely implantovat škodlivé programové vybavení do energetické soustavy v Rusku.

47; Voják ukrajinské armády zastřelil nedaleko Lvova svého spolubojovníka. Zraněný voják zemřel v Javorovské okresní nemocnici.

48; Rusko čerpá výhody ze světového chaosu, říká Pentagon. „Pokud vidíte v nějaké části světa chaos, zcela určitě tam odhalíte ruskou vládu“. Je to v posledních týdnech už několikáté prohlášení z amerických nejvyšších politických kruhů, které naprosto přesně popisují americké hříchy – jen s tím rozdílem, že je připisují Rusku.

49; Povstání LGBT proti Bílému domu. Velvyslanectví USA vyvěsila vlajky hnutí hájících „netradiční sexuální orientaci“ na netradičních místech. Bílý dům oficiálně zakázal diplomatickým institucím USA ve světě vyvěšovat vlajky na podporu LGBT.

50; Děsivá dopravní nehoda u Voroněže, při které se srazil osobní automobil s mikrobusem. Zahynulo sedm lidí. Na místě nehody zasahovali záchranáři. Mezi zraněnými je i desetiletá holčička. Nehodu zavinil řidič osobního vozu Ford Focus, který nezvládl řízení a vjel do protisměru, kde čelně narazil do protijedoucího Volkswagenu Transporter.

51; Ukrajinská armáda oznámila ztrátu dodávky amerických zbraní v hodnotě 50 milionů hřiven.

52; Úplně se ztratil v čase. Ve Státní dumě se vysmáli Porošenkovi za jeho slova o trojzubci v Sevastopolu.

53; V Kyjevě došlo k mohutnému výbuchu na Turgeněvově ulici.

54; „Pracovnice policie“ v Brjansku zaútočila na taxikáře a vyhrožovala mu, že ho zastřelí. To vše jen proto, že taxikář vyjádřil nespokojenost s tím, že jeho pasažérka a její průvodce začali pít v autě pivo.

55; Bílý dům zveřejnil příjmy Ivanky Trump. Poradkyně a dcera prezidenta si v loňském roce „vydělala“ kolem 4 milionů dolarů. Jedná se o příjmy z vlastnictví podílu v hotelu Trump International ve Washingtonu.

56; Donald Trump oslavil včera své 73. narozeniny.

57; Po skandálu s obhroublou kandidátkou na kandidátce Porošenkovy strany bylo přislíbeno, že kandidáti budou prověřeni.

58; V Hongkongu bude v důsledku masových demonstrací odloženo schválení skandálního návrhu zákona o extradici.

59; Facebook zdvojnásobí své výdaje na reklamu kvůli nápravě své reputace. Důvěra uživatelů byla velmi poškozena v důsledku řady chyb v otázce důvěrnosti dat.

60; Írán se několik hodin před útokem na tankery snažil sestřelit americký dron raketou země-vzduch.

61; UEFA zahájila řízení proti Lotyšskému národnímu mužstvu kvůli rasismu fanoušků při zápase s Izraelem.

62; Společnost z Mongolska investuje 10 milionů dolarů do výstavby podniku v Burjatsku. Má být také vybudována infrastrukturní síť na zpracování a dopravu dřevního odpadu.

63; Estonská prezidentka Kaljulaid nepotvrdila právo estonské armády na tajné sledování. Obrátila se na soud se žádostí o prověření ústavnosti úprav zákona o ozbrojených silách, které poskytují armádě právo na tajné sledování.

64; Do Kongresu USA byl předložen návrh zákona o „zadržování“ Ruska v Baltském moři.

65; OSN zaslala Ukrajině doporučení ohledně zákona o státním jazyku.

66; Medvedčuk informoval o tom, co mu vadí na postoji Vladimira Putina vůči Zelenskému. Nelíbí se mu pohrdavý postoj v souvislosti s nezkušeností a relativním mládím ukrajinského prezidenta.

67; Ústavní soud vystavil stopku vedení NABU (protikorupční úřad). Právník Andrej Portnov učinil dalekosáhlé závěry z rozhodnutí ukrajinského ústavního soudu ohledně nezákonnosti vytvoření Národní komise pro regulaci cen energií.

68; Izrael vybuduje město na počest Donalda Trumpa na Golanských výšinách, které od něho „dostal darem“.

69; Lukašenko označil Bělorusko za přítele do nepohody pro Čínu a poblahopřál Si Ťin-pchingovi k 66. narozeninám.

70; Byl úspěšně otestován podmořský robot Klavesin. Čím se robot bude zabývat a jaká překvapení je schopen připravit nepřátelům, zatím není známo.

71; Bývalý funkcionář Státního departmentu USA: Americká obvinění vůči Íránu slouží jen jako záminka pro zahájení války. Zmínil i předchozí případy podobného postupu (provokace v Tonkinském zálivu).

72; Kosovský specnaz ROSU. Problematická historie jednotky policie samozvaného Kosova začala v roce 1999, kdy do Kosova přijela Civilní policie UNMIK (CIVPOL) s cílem vycvičit místní policejní síly.

73; V USA byl zastaven případ o Trumpově „odporném“ polibku. Federální soudce zastavil stíhání prezidenta USA, kterého obvinila ze „sexuálního deliktu“ pracovnice jeho předvolebního štábu Alva Johnson.

74; Klimkin promluvil o „agresi maďarského světa“. Podle slov zplnomocněnce Istvána Grezsi (maďarsky: Grezsa István) je hlavním úkolem poskytnutých finančních prostředků představit maďarskou kulturu.

75; Čína vyzvala k vytvoření asijské analogie k NATO. Asijské země musí hledat cesty k vybudování nové architektury všeobecné komplexní bezpečnosti.

76; V USA byl zadržen muž, který se pokusil proniknout do areálu Bílého domu.

77; V NASA zveřejnili předpokládanou cenu lunárního programu na 20-30 miliard dolarů.

78; Vladimir Putin poblahopřál Si Ťin-pchingovi k narozeninám a daroval mu zmrzlinu.

79; V Evropě odmítají uvěřit „důkazům“ USA o vině Íránu při napadení tankerů. Heiko Maas trvá na tom, že zveřejněné záběry nejsou dostatečné.

80; Rusové podle průzkumu považují Litvu za jednu z nejnepřátelštěji naladěných zemí.

81; Zkušební piloti se v rámci vyšetřování chystají imitovat přistávací manévr havarovaného SSJ-100.

82; Země CICA (Shromáždění pro součinnost a opatření v oblasti důvěry v Asii) vystoupily proti obchodním válkám a závodům ve zbrojení, zvláště v kosmu.

83; Ukrajinská zpěvačka MARUV se dvakrát po sobě vyhnula odpovědi na otázku „Čí je Krym“.

84; V OSN předpovídají zdvojnásobení počtu seniorů (přes 60 let) z dnešních 900 milionů na 2 miliardy v roce 2050.

85; Letadlo Jak-52 spadlo během letecké show v Polsku ve městě Plock do řeky. Pilot nepřežil.

86; Tankový souboj T-55 poblíž mezinárodního letiště u Tripolisu. Zvítězil tank Vlády národního porozumění.

87; Japonsko a Spojené arabské emiráty nevidí důkazy o vině Íránu při napadení tankerů v Ománském zálivu.

88; Svaz novinářů pozval Golunova, aby vystoupil na shromáždění 16. června v Moskvě.

89; Ukrajinští řidiči nyní mohou přes mobil donášet na ostatní řidiče za peníze. Za pomoc policii bude možné získat podíl na zaplacených pokutách.

90; USA o 120 dní prodloužily platnost výjimek z antiíránských sankcí pro Irák, které se týkají dodávek energetických surovin z Íránu do Iráku.

91; Zelenskij svým jménem předal nemocnicím 200 sanitek zakoupených neznámými mecenáši. Na internetu se objevila fotografie prezidenta Vladmira Zelenského, který drží v ruce klíčky od sanitek.

92; Karin Kneissl informovala o účasti Vladimira Putina na její svatbě. Bývalá ministryně zahraničí vyprávěla, jak předala ruskému prezidentovi pozvání na svou svatbu, která se konala v srpnu loňského roku. Přátelské vztahy rakouské vlády s Putinem byly rázně ukončeny zinscenovaným skandálem, který měl za následek pád Kurzovy vlády.

93; V Lotyšsku přejmenovali Puškinovu školu ve dnech, kdy si připomínáme 220 let od narození velkého ruského básníka.

94; Ukrajinští reportéři dorazili na Donbas, aby natočili zinscenované „ostřelování“ ze strany Luganské republiky. V jednotkách 25. brigády už působí zástupci televizních stanic 1+1, TSN a 5. kanál.

95; Do Čemodanovky byli vysláni pracovníci centrálního aparátu ministerstva vnitra, aby zjistili okolnosti a příčiny konfliktu, v jehož důsledku zahynul místní obyvatel.

96; V Mariupolu se konala přehlídka ukrajinských nacistů u příležitosti okupace města. Prezident Zelenskij se přehlídky nacistů nezúčastnil.

97; Klimkin: Zvítězili jsme nad „ruským světem“, zvítězíme i nad „maďarským“.

98; Na Ukrajině se zapálil muž na zasedání městské rady města Berdičeva. Podnikatel tak chtěl upozornit na svůj případ.

99; Trump prohlásil, že nijak zvlášť nevěří na existenci UFO.

100; Úvěrový rating Turecka byl společností Moody´s snížen z Ba3 na B1.

101; Epidemie spalniček v New Yorku. Město zakázalo odmítání očkování z náboženských důvodů.

102; V ukrajinském Nikolajevě během oslav narozenin vylili pětiletému oslavenci na ruce tekutý dusík. Dítě utrpělo popáleniny.

103; Občan Maďarska byl násilně odvlečen do ukrajinské armády. Podobné případy jsou velice vzácné. Ukrajina na jednu stranu neustále mele cosi o kursu na eurointegraci, na druhou stranu si – stejně jako v případě jazykového zákona – počíná v rozporu.s nejzákladnějšími evropskými principy.

104; Ruští politici vysoce ocenili Schrödrova slova o legálnosti spojení Krymu a Ruska.

105; Byl zjištěn vrah obyvatele Čemodanovky. Byla zjištěna totožnost osoby,která zasadila smrtelný úder třiatřicetiletému obyvateli Čemodanovky Vladimiru Grušinovi.

106; V České republice reagovali na návrh ruské komunistické strany udělit status veteránů účastníkům invaze do Československa v roce 1968 vlastním návrhem, aby se 21. srpen připomínal jako den obětí této invaze. Miloš Zeman upozornil, že pokud by návrh zákona Státní duma přijala, zhoršilo by to zbytečně vztahy mezi ČR a Ruskem.

107; V Damašku došlo k mohutnému výbuchu. Syrská televize oznámila, že v syrském hlavním městě došlo v šest hodin místního času k výbuchu.

108; Ukrajina získala euroobligace třikrát dráž než Rusko.

109; V roce 2014 ukrajinská armáda bombardovala bataliony svých vlastních nacistů z batalionu Donbass, přiznali v generálním štábu Ukrajiny.

110; Na kandidátce Zelenského strany kandiduje do Nejvyšší rady jeden Rus – Michail Sokolov.

111; Indie zpřísnila cla na americké zboží. Indické ministerstvo financí zvýšilo cla na řadu importního zboží z USA.

112; Bývalý šéf Černobylské jaderné elektrárny Igor Gramotkin označil seriál Černobyl za urážku.

113; Obětí havárie u Voroněže už je osm. Zraněná je desetiletá holčička. Má otevřené zlomeniny končetin a poranění hlavy.

114; Times: Velká Británie posílá do Perského zálivu sto příslušníků speciálních jednotek. Podle informací listu se úkolu ochránit plavidla zhostí příslušníci námořní pěchoty 42. výsadkového diverzního oddílu ze základny nedaleko města Plymouth.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!