Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.6.2019

semen_semenchenko_71; Bývalý velitel hlavního štábu ukrajinské armády Viktor Muženko přiznal, že piloti ukrajinského letectva ostřelovali v roce 2014 kolonu batalionu Donbass. Semjon Semenčenko se natolik rozhořčil, že mu slíbil odplatu.

2; Zelenského manželka poblahopřála nově vytvořenému náhradnímu „Artěku“ u Kyjeva k 94. výročí vzniku. Tábor ale vznikl poté, co skutečný krymský Artěk se ocitl na území Ruska.

3; Váš čas skončil. Rusko a Čína chytají globální revoluci. Si Ťin-pchin avizoval vytvoření finančního mechanismu nahrazující nadvládu dolaru.

4; Konflikt se vyostřuje. Lukašenko ztrácí důvěru Moskvy. Politické hry běloruského prezidenta s představiteli západních elit se s Alexandru Lukašenkovi vymstily.

5; Svět se mění. Doba Zlatého rublu nastane velmi brzy, zní ze Švédska. Dolar a euro jsou nyní oslabující světové rezervní měny.

6; Přicházejí další reakce na Zelenského kašpařinu s jeho proběhnutím stříkající fontánou. Cirkus zvaný Ukrajina si opravdu nemohl zvolit lepšího prezidenta než je šašek Zelenskij. V tom je opravdu profík. Zelenského absolutně nezajímají problémy lidí. Neustále se vlastně vyhýbá komunikaci s lidmi.

7; Sovětský kulomet z dob Velké vlastenecké války podpálil nový americký obrněný vůz v Jemenu. Moderní americké kolové obrněné vozidlo Ishkosh M-ATV bylo zasaženo ze starého sovětského kulometu DŠKM.

8; Rižský výbor žádá, aby byly do Lotyšska vyslány ruské mírové síly kvůli hrozbě občanské války. 13. června Lotyšský Sejm většinou hlasů podpořil petici o likvidaci památníku osvoboditelů Rigy.

9; V bundestagu odpověděli na hrozby USA kvůli „Severnímu proudu – 2“. Všechny spory je třeba řešit pomocí dialogu, stejně jako otázku sankcí proti Rusku.

10; Nejvyšší představitel Dagestánu byl převezen do nemocnice v Moskvě. Informoval ao tom tisková služba dagestánského premiéra.

11; Nové značení potravin se v Rusku projeví až na podzim. Potraviny by měly být značeny barevně podle tzv. „Semaforu“. Svislé barevné proužky budou informovat zákazníka o tom, kolik cukru, soli a tuku je obsaženo ve výrobku.

12; Grojsman dobíjí sraženého Porošenka. Grojsman označil strany Petra Porošenka a Julie Timošenkové za staré struktury, které musí odejít do minulosti.

13; Na Ukrajině informovali, jak bude země rozdělena v roce 2014. Pokud bude obyvatelstvo kapitulovat před Ruskem, části dnešní Ukrajiny se stanou součástí sousedních států, především Ruska.

14; Německý prezident Steinmaier si myslí, že by se Evropská unie neměla příliš sbližovat s Ruskem.

15; Obyvatelé Doněcka živě diskutují o včerejších bojích v okolí letiště.

16; Ruští úředníci navrhují zbavit sociálních dávek „nedostatečně chudé“ a „líné“ občany. Regionální úředníci si myslí, že je nutno přestat platit sociální dávky lidem, kteří vlastní prázdnou nemovitost vhodnou k prodeji nebo pozemky vhodné pro pěstování zemědělských plodin. Už dnes platí pro výplatu sociálních dávek nejen příjmová, ale majetková omezení.

17; Redakce The New York Times odpověděla na Trumpova obvinění z vlastizrady. Obviňovat tisk z vlastizrady je nebezpečné, připomíná list.

18; Nezahánějte Číňany do kouta, varuje Spojené státy Žomir Tokajev, prezident Kazachstánu a vystudovaný sinolog (odborník na Čínu). Vezmeme-li v úvahu osobnost amerického prezidenta, lze téměř s jistotou říci, že se touto radou řídit nebude.

19; Odstupující britská premiérka prozradila, čím se bude zabývat po svém odstoupení. Bude fungovat jako poslankyně a hodlá se více věnovat svému muži.

20; Byly vyjmenovány oblasti, kde se v Rusku nejčastěji vyskytuje rakovina. Za posledních deset let se ukazatelé výskytu zhoubných novotvarů zvýšily o 40%. Stojí za tím ale nejen rozšíření chorob, ale i zlepšená diagnostika.

21; Před pěti lety zahynuli v Donbasu novináři Igor Korněljuk a Anton Vološin. Dopisovatel a zvukař se dostali do minometné palby. Podle vyšetřovatelů byla palba cílená.

22; Čína nesmírně potřebuje kuřecí pařátky z Ruska. Nyní má právo dodávat drůbeží produkci do Číny 23 ruských podniků.

23; Bývalý velvyslanec Ruska v Bělorusku Michail Babič byl jmenován do nové funkce. Bude náměstkem ministra pro hospodářský rozvoj. Jmenování podepsal předseda vlády Dmitrij Medveděv.

24; Trump vyhodil z tiskové konference kašlajícího úředníka. Trump vyhodil z Oválné pracovny šéfa aparátu Bílého domu.

25; Bývalí obyvatelé Krymu, kteří odjeli na Ukrajinu, nyní žádají o ruské pasy. Posouzení dokumentů pro takovéto žadatele bude trvat až tři měsíce.

26; Kyjevská inteligence depresivně přiznává, že Donbas se k Ukrajině nedá vrátit. Miliardy dolarů utracené na reintegraci a co z toho: miliony „separatistů“...

27; „Zlatý pád“. Neobvyklé vítězství ruského atleta v etapě Briliantové ligy. Sergej Šubenkov dosáhl vítězství tím, že v posledních setinách sekundy překážkového běhu cílovou pásku doslova proskočil.

28; V Oděse začal útok hadů. Obyvatelé města si stěžují, že se čím dál častěji na ulicích i v domech setkávají s plazy.

29; Velení ukrajinské armády rozšířilo prohlášení ohledně pozic zabraných v Doněcku. V tiskovém centru štábu OOS (ATO) připomněli „zahraničně-politickou arénu“ a zasedání Třístranné kontaktní skupiny v Minsku.

30; Během návštěvy Mariupolu vydali novinářům helmy vyrobené a zakoupené v Rusku. Helmy vyrábí podnik sídlící v Permském kraji.

31; Pochmurný scénář. Ukrajina varovala Evropu před pravděpodobností plynové krize. Existuje vysoká pravděpodobnost, že do 1. ledna 2020 se Ukrajina a Rusko nedohodnou na uzavření nového kontraktu.

32; Ukrajinští vojáci stále častěji umírají v důsledku explozí min. SBU hledá „separatistické podsvětí“. Nedávno explodovala mina pod celou minometnou jednotkou 73. centra SSO poblíž pozic 36. brigády.

33; Írán zvýší zásoby uranu navzdory jaderné dohodě. Od dnešního dne přistupujeme k obohacení uranu a 27. června překročíme objemy jeho zásob o 300 kilogramů, prohlásil Kámalvandí.

34; Můžeš si za to sám! Americká média dala Putinovi své rady. Vyčítají mu snahu oslabit NATO, vydírat Evropu, simulování útoků na USA a rozvrat amerického světového řádu. Nadávají Putinovi, ale koukají se přitom do zrcadla na vlastní obraz...

35; Na budovu obecního úřadu ve Švédsku byla vyvěšena sovětská vlajka. Kdo vlajku vyvěsil, není dosud známo. Klíče od budovy mají ale jen úředníci...

36; EU hrozí, že pozastaví bezvízový styk některým zemím. Je to spojeno s narůstajícím množstvím žadatelů o azyl ze zemí, se kterými má EU bezvízový styk. Jedná se hlavně o Balkán a Latinskou Ameriku.

37; Nové a nové rány kosí řady ukrajinských vojáků. Během palebné přípravy byli zraněni čtyři ukrajinští vojáci, jeden z nich zemřel cestou do nemocnice.

38; Ukrajinské ministerstvo obrany informovalo o ztrátách za květen. 42 zraněných v bojích. 19 těžce zraněných v bojích a 8 mrtvých. Údaje zveřejnil první náměstek velitele okupační operace generálmajor ukrajinské armády Igor Tancjura. Neupřesňuje se ale, zdali počet mrtvých zahrnuje i vojáky, kteří zemřeli později, například v nemocnicích, a jestli jde jen o ukrajinskou armádu nebo všechny silové struktury.

39; Irina Geraščenko reagovala na Grojsmanova slova o smetišti dějin pro Porošenkovu stranu. Vladimira Grojsmana považuje za bezectného zrádce, který přišel o zdravý rozum.

40; V Litvě požádali Adidas, aby firma nedodávala oblečení se sovětskou symbolikou. Litevští konzervativci se obrátili na výrobce oděvů se žádostí, aby z nabídky odstranil trička se symbolikou SSSR.

41; Všichni „Romové“ opustili vesnici Čemodanovka u města Penza, kde došlo ke smrtelné rvačce. Na místě zanechali nejen hospodářská a užitková zvířata, ale také psy a kočky.

42; Kudrin vyjmenoval hlavní problémy ruské ekonomiky. Šéf účetní komory zdůraznil, že prvořadým úkolem je zvýšit kvalitu řízení státu.

43; Najít a zničit. Pekelný dáreček syrských ozbrojenců byl nalezen 30 km od základny ruského letectva v Hmeimim. Najít a zlikvidovat skrýš zbraněmi znamená zachránit něčí životy. To je heslo syrských vojenských inženýrů.

44; Zelenskij učinil důležité prohlášení o rozhovorech s Donbasem: Na tiskové konferenci po setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem prohlásil, že se zástupci Doněcké a Luganské republiky jednat nebude, ale bude pokračovat v minském formátu.

45; Během vojenského cvičení NATO na polském polygonu vznikl rozsáhlý lesní požár. Pro hašení se měla využít i letadla a vrtulníky.

46; Stíhačky Su-27 zastavily bombardéry amerického letectva u ruských hranic. Jak sdělili v Národním centru řízení obrany, stíhačky odvrátily narušení státní hranice Ruska od Černého a Baltského moře.

47; Bývalý prezident Egypta Mursí zemřel v soudní síni poté, co prohlásil, že má mnoho tajemství. Bývalý prezident ztratil vědomí během soudního přelíčení o obvinění ze špionáže.

48; Skandál v Sevastopolu. Místní úřady sundaly billboardy s hrdiny Ruského jara. Lidový starosta Alexej Čalyj má nadále vážný konflikt s gubernátorem Sevastopolu Dmitrijem Ovsjannikovem.

49; V Lugansku odhalili památník novinářů, kteří zahynuli v Donbasu. Iniciátorem odhalení byla společnost VGTRK za podpory nejvyššího představitele Luganské republiky s cílem zvěčnění památky novinářů.

50; Nejosu peníze. Ukrajina přivezla na letecký salon Le Bourget makety místo letadel. I před dvěma lety na minulém letecko-kosmickém salonu byla Ukrajina zastoupena rozsáhleji.

51; V Donbasu byl zlikvidován velitel rozvědčíků ukrajinské armády. Po třiačtyřicetiletém důstojníkovi zůstala manželka, syn a dcera

52; Odpověď bude následovat. V Rusku zareagovali na rozmístění sil NATO v Polsku. V ruském parlamentu komentovali rozmístění dodatečného kontingentu USA na východě Polska.

53; Další způsob, jak si vydělat peníze. Branec se vyhne vojenské službě, pokud má ve zdravotní dokumentaci poznámku, že je drogově závislý.

54; Poslanec Nejvyšší rady Taruta dvakrát veřejně označil členy dobrovolnických batalionů za „ozbrojence“. Nazývat na Ukrajině ozbrojence ozbrojenci vyžaduje velkou odvahu.

55; V USA považují Rusko za neschopné stát se intelektuálním lídrem. V květnu vyzval Putin k tomu, aby se Rusko stalo lídrem v IT sféře, protože, kdo dokáže vytvořit monopol ve sféře umělé inteligence, stane se „vládcem světa“.

56; V Estonsku zakázali mládežnickému Ruskému divadlu v představení Doktor Ajbolit mít symbol červeného kříže na kostýmech herců.

57; Saakašvili prozradil, že Porošenko nemá rád ukrajinské víno.

58; Velká Británie má v úmyslu normalizovat vztahy s Ruskou federací. Britská strana projednává s Ruskem možnost setkání Vladimira Putina a Theresy May na summitu G20 v Ósace.

59; Ukrajinský poslanec za Opoziční blok Vadim Novinskij a metropolita Ukrajinské pravoslavné církve Onufrij se setkali s patriarchou Ruské pravoslavné církve Kirillem.

60; Množství jaderných zbraní ve světě se snižuje, ale zbraně jsou modernější a kvalitnější.

61; V Hongkongu přišly na protestní akci až dva miliony lidí. Pokud se toto číslo potvrdí, půjde o největší masovou protestní akci v historii Hongkongu.

62; Administrativa prezidenta Ukrajiny má v úmyslu se přestěhovat do prostor open space. V dosavadní budově prezidentské administrativy chtějí udělat muzeum ukrajinské státnosti.

63; V Novosibirsku vyloučili studentku medicíny z fakulty za skandální výroky na adresu zemřelých pacientů, které byly v příkrém rozporu s nejzákladnější lékařskou i obecně lidskou etikou.

64; Grojsman slíbil, že zdvojnásobí minimální mzdu na Ukrajině. Růst ekonomiky poskytne možnost zvýšit minimální mzdu na Ukrajině minimálně na dvojnásobek, prohlásil dosavadní předseda vlády.

65; V USA se na maturitním večírku střílelo. Ve městě Filadelfia došlo ke střelbě, při které zahynul jeden člověk.

66; Obliba Zelenského strany roste na úkor Porošenka i Timošenkové. Do předčasných voleb zůstal jen měsíc a kousek. Krátká doba mezi prezidentskými a parlamentními volbami činí s z druhých voleb ozvěnu těch prvních.

67; USA odložily zveřejnění „dohody století“. USA nebudou publikovat politickou část plánu blízkovýchodního urovnání až do listopadu.

68; Joe Biden a Bernie Sanders předstihli Trumpa v předvolebních průzkumech. Volby se budou konat 3. listopadu 2020.

69; Začít „na zelené louce“. Saakašvili navrhl, aby se administrativní centrum přemístilo za hranice Kyjeva.

70; Pracovníci Trumpova štábu budou propuštěni kvůli úniku dat o nízké oblibě dosavadního prezidenta.

71; Trump je nadšený z toho, jak v Izraeli pojmenovali osadu na Golanských výšinách na jeho počest.

72; Bývalá náčelnice pošty zpronevěřila přes 1,9 milionu rublů (asi 675 tisíc českých korun) z pobočky v Židovské autonomní oblasti.

73; Bernie Sanders byl obviněn z krádeže idejí Josifa Stalina pro své vystoupení o demokratickém socialismu.

74; Ukrajinští objednatelé protestů v Jekatěrinburgu. Boj obyvatel města o park měl pachuť majdanu i díky specielně dovezeným technologům spojeným s mezinárodní organizací ukrajinských nacionalistů.

75; Roskomnadzor zablokoval přístup ke stránce s osobními údaji 900 tisíc klientů bank.

76; Prezident Vučić vyval obyvatele východu Srbska, aby neodjížděli ze země. Avizoval investice do východních oblastí země. Srbsko se kromě toho začne zabývat obnovou vesnic. V Srbsku je tisíc vesnic s méně než sto obyvateli. Ve dvou stech vesnic není nikdo mladší než dvacet let.

77; The Baltiomore Sun: Urážlivý postoj k Rusku v den výročí vylodění v Normandii je varovný úlet. Dnes si Američané nadutě myslí, že porážka nacismu je především zásluha USA, které jen využily pomoci Sovětského svazu Ve skutečnosti to ale bylo naopak.

78; Na hranici s Ukrajinou byl zadržen člen „Kozáckého svazu vojska Donského“. Ukrajinské silové struktury na hraničním přechodu Novotroickoje zadrželi občana Ukrajiny při pokusu o překročení hranice.

79; USA začínají hovořit o nové válce. Podle Pompeových slov Washington zvažuje všechny varianty kroků, které je možné podniknout proti Teheránu. Navíc prohlásil, že svět se musí spojit proti hrozbě ze strany Íránu.

80; V Kremlu informovali o boji ruských úřadů proti kybernetickým útokům z USA proti ruskému energetickému systému.

81; Na ruském ministerstvu zahraniční vyjádřili podezření, že USA plánují obnovu jaderných testů. Na ministerstvu si myslí, že nepodložená obvinění USA na adresu Moskvy lze hodnotit jako přípravu Washingtonu na provedení vlastních jaderných zkoušek.

82; Společnost Huawei odhadla výši ztráty zisku v důsledku amerických sankcí. Sankce USA vůči společnosti Huawei Technologies budou stát 30 miliard dolarů za nejbližší dva roky.

83; Objem exportu bojového letectva Ruské federace za uplynulý rok přesáhl 6 miliard dolarů.

84; Medveděv chce zabránit růstu cen benzinu.

85; Obyvatelé dvanácti oblastí Ukrajiny si přejí získat ruské pasy. Oznámil to místopředseda výboru Státní dumy pro záležitosti SNS a eurasijskou integraci Viktor Vodolackij.

86; Astrachaňský maturant dostal nula bodů za maturitní zkoušku z matematiky jen proto, že psal gelovou propiskou, takže jeho práce nemohla být naskenována a zkontrolována. Škola se za svého absolventa postavila, protože neporušil žádné nařízení. Kvůli hloupé byrokratické chybě hrozí, že bude muset o rok odložit nástup na vysokou školu.

87; Bývalý kirgizský prezident Almazbek Atambajev byl obviněn z vyzbrojování ruských zločineckých band.

88; V Petrohradu se žena pokusila podpálit katolický kostel.

89; Na letišti Domodědovo začaly fungovat kontrolní rámy proti alkoholikům. Rám bezkontaktně detekuje případný přítomný alkohol v dechu.

90; Ve Španělsku byla nalezena mrtví třináctiletá ruská dívka. Sebevražda byla již vyloučena. Patrně zemřela násilnou smrtí.

91; U břehů Turecka se potopilo plavidlo s migranty. Dvanáct lidí přišlo o život.

92; Ruská Federální antimonopolní služba označila provozovny Burger King za nehodné návštěvy kvůli velmi problematickému vyznění reklamních sloganů.

93; Ukrajinští nacističtí bloggeři vyzvali, aby byl Donbas osídlen jinými lidmi. Pro budoucnost Ukrajiny bude nejdůležitější zachovat si teritoria a nikoli lidi, kteří tam žijí. Tato teritoria je třeba vyčistit od stávajícího obyvatelstva a nechat osídlit jinými lidmi.

94; Ukrajinský nacista Bileckij obvinil Západ z neochoty pomoci „chudé Ukrajině“. Podle jeho slov byla úspěšná Ukrajiny silným konkurentem pro Západ, a proto se ji rozhodl oslabit.

95; Epochální objev: Hlavním problémem ukrajinských ozbrojených sil jsou nezdravé vztahy ve vojenských kolektivech. Náčelník generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil Ruslan Chomčak poukázal na lhostejný vztah náčelníků vůči svým podřízeným ve vojenských kolektivech.

96; Evropská komise si stěžuje na děsivé nahrazování dovozu domácí produkcí v Rusku. Eurokomise zařadila Ruskou federaci na seznam zemí, které podle mínění evropských funkcionářů vytvářejí nejvíce obchodních bariér pro evropské společnosti.

97; Bývalá zástupkyně gubernátora Oděské oblasti označila Zelenského za „tupé štokrle“.

98; Manželka ukrajinského prezidenta se setkala s první dámou Francie. Popovídali si o zkušenostech s rolí první dámy a organizace nejrůznějších projektů probíhajících pod patronátem první dámy země

99; Polská loď utrpěla průraz na cvičeních v Baltském moři. Polsk výsadkové plavidlo Gniezno bylo poškozeno u pobřeží Litvy.

100; V Izraeli vytvořili program pro prolomení všech iPhonů Izraelská společnost Cellebrite vytvořila program, který umožňuje proniknout do iPhonů a iPadů pracujících s operačním systémem od iOS 7 až po iOS 12.3.

101; Podle výsledků průzkumu 95% obyvatel frontových okresů Doněcké republiky nevěří v míst za vlády Zelenského.

102; Zelenskij uvedl krásu žen jako jeden z hlavních znaků Ukrajiny. Samozřejmě vedle zemědělství, metalurgie a uhelného průmyslu.

103; Evropská stíhačka. V EU schválili velký obranný projekt. V rámci pařížského leteckého salonu Le Bourget se konal ceremoniál podpisu rámcové dohody na výrobu systému nové generace pro vedení bojů ve vzduchu.

104; Obchody sítě Magnit slibují slevu na pivo výměnou za odpad. Obchody začínají vykupovat hliníkové plechovky a plastové láhve.

105; V Radě národní bezpečnosti USA obvinili Írán z „jaderného vydírání“.

106; Kandidátka do Nejvyšší rady za stranu Petra Porošenka „Evropská solidarita“ Sofija Fedina vyprávěla, jak ji na frontě vojáci „poslali někam“.

107; V Nigérii teroristé odpálili náloží obyvatele vesnice kvůli pivu a fotbalu. Zahynulo třicet lidí a zraněno bylo 42 osob.

108; Program na výrobu indických ponorek skončil fiaskem. Ponorka je neskutečně hlučná. A ani to není její jediný problém Nyní se budou všech 36 zásadních nedostatků snažit odstranit, aby mohla být ponorka zařazena do výzbroje.

109; OSN zveřejnila prognózu počtu obyvatel Země. Za třicet let se má zvýšit o dvě miliardy a dosáhnout 9,7 miliardy. Indie brzy dožene Čínu v počtu obyvatel.

110; Roskomnadzor připravil pravidla izolace Ruského internetu (Runet) v případě ohrožení.

111; Na ruském ministerstvu zahraničí označili útok ozbrojenců na nemocnici v Sýrii za válečný zločin Viníci musí být potrestáni, prohlásili na ministerstvu.

112; Atlantic Council prohlásil, že jednotná Ukrajině neexistuje. Dnes je země rozdělená úplně stejně jako v roce 2004 nebo za vlády Porošenka. Takřka jednomyslné zvolení Zelenského prezidentem na tom nic nezměnilo, protože nešlo o hlas pro Zelenského, nýbrž o hlas proti Porošenkovi.

113; Ruské zařízení a programové vybavení může ochránit energetické systémy před hackery, říká ruské ministerstvo spojů.

114; Jsou vystrašení. Po setkání s ruským letectvem jeden z amerických B-52 nemůže přistát a krouží nad letištěm Mildenhall, aby spotřeboval palivo.

115; Ukrajinská média doporučují bojovat proti politickým oponentům podstrkováním drog.

116; OSN zveřejnila datum, kdy se počet obyvatel Ruska sníží pod hranici 100 milionů Mělo by to být v roce 2078.

117; Číňan sliboval výlety do Černobylu do zakázané zóny, ale ve skutečnosti turistům ukazoval Čeljabinsk.

118; Kyjev se zamýšlí nad tím, jak proplouvat Kerčským průlivem bez následků. Kyjev vypracovává plán průchodu vojenských plavidel Kerčským průlivem tak, aby se vyhnul možným incidentům.

119; USA přestanou vyplácet peníze Salvadoru, Guatemale a Hondurasu v souvislosti s tím, že úřady těchto zemí podle Washingtonu nedělají nic proti migrační krizi.

120; Rosobrnadzor Maturitní práce napsané gelovým inkoustem budou uznány.

121; Nepodložená obvinění jsou v USA standardní zvyklostí. USA bez jakýchkoli důkazů obvinily Rusko z porušení jaderného moratoria. Stálý zástupce Ruska při mezinárodních organizacích prohlásil, že Moskva očekává od Washingtonu konkrétní fakta, která by potvrzovala jejich obvinění.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.6.2019

 1. Ministr obrany USA utíká napsal:

  Úřadující americký ministr obrany Patrick Shanahan končí, před chvílí to na twitteru oznámil prezident Donald Trump: „Úřadující ministr obrany Patrick Shanahan, který odvádí skvělou práci, se rozhodl nepokračovat v procesu, který by ho potvrdil (ve funkci), neboť chce více času věnovat rodině. Děkuji Patovi za jeho vynikající služby.”

  Patrick utíká, nechce být zapleten do svinské agrese v Íránu.

 2. Jerusalem Post píše napsal:

  Jerusalem Post
  U.N. officials: U.S. planning a 'tactical assault' in Iran
  By SHLOMO SHAMIR/MAARIV ONLINE
  06/17/2019

  The military action under consideration would be an aerial bombardment of an Iranian facility linked to its nuclear program, the officials further claimed.

  Is the US going to attack Iran soon?

  Diplomatic sources at the UN headquarters in New York revealed to Maariv that they are assessing the United States' plans to carry out a tactical assault on Iran in response to the tanker attack in the Persian Gulf on Thursday.

  According to the officials, since Friday, the White House has been holding incessant discussions involving senior military commanders, Pentagon representatives and advisers to President Donald Trump.

  The military action under consideration would be an aerial bombardment of an Iranian facility linked to its nuclear program, the officials further claimed.

  "The bombing will be massive but will be limited to a specific target," said a Western diplomat.

  U.N. officials: U.S. planning a 'tactical assault' in Iran
  https://www.jpost.com/printarticle.aspx?id=592832

  U.S. Bombing Of Iran "Will Be Massive But Will Be Limited To A Specific Target"
  https://www.zerohedge.com/news/2019-06-18/jerusalem-post-us-bombing-iran-will-be-massive-will-be-limited-specific-target

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!