Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.6.2019

kurs_dollara_11; Rusko snížilo investice do státních obligací USA více než o 1,5 miliardy dolarů. I dříve Rusko důsledně omezovalo investice do amerického dluhu. Největším držitelem amerických obligací jsou Čína, Japonsko a Brazílie.

2; Kudrin je znepokojen možností sociálního výbuchu v Rusku kvůli chudobě. Návrhy ohledně boje s chudobou jsou ale už připraveny.

3; USA vyzývají k odpovědi na jaderné vydírání ze strany Íránu. Sám prezident USA Donald Trump zareagoval na prohlášení Íránu.

4; Zelenskij jmenoval „jedinou cestu“ k míru v Donbasu. Ukrajinský lid mi svěřil úkol hledat složité kompromisy v minském vyjednávacím procesu. Jedinou cestou k míru je zachování sankčního tlaku na Rusko.

5; Kolik obyvatel Donbasu věří Zelenskému? Prezident Ukrajiny pokračuje v kursu Petra Porošenka a vyhýbá se dialogu s Donbasem. Jen 4,5% obyvatel Donbasu důvěřuje Zelenskému. A jen 2,7% věří, že Zelenskij dosáhne mírového urovnání konfliktu.

6; Na setkání se Zelenským Macron suše vysvětlil, proč se Rusko navždy musí vrátit do PACE. Omezení práv delegace Ruské federace nelze považovat za sankci vůči Rusku.

7; Přišli jste v nejtěžší chvíli. Rusové statečně bojují, říkají Syřané.

8; I za tohle může Putin? V USA zavírají Trumpovi ústa, když mluví o Rusku. Nesouhlas americké elity s prezidentem Donaldem Trumpem ho v konečném důsledku likviduje pokud ne fyzicky, tak určitě morálně.

9; V Nejvyšší radě chtějí vypovědět Minské dohody a vytvořit jaderné zbraně. Je možné, že pokud budeme silní, dokážeme vyřešit problém Donbasu a Krymu diplomaticky, vyjádřil svůj „názor“ ukrajinský nacista Andrej Bileckij.

10; „Je mi z toho Zeleňáka zle“. Nového prezidenta Ukrajiny na internetu nadále ponižují. Prezident Ukrajiny angažuje staré zkorumpované kádry do vedení SBU.

11; Ruský úder po křídle. Zastavení „stratosférické pevnosti“ USA očima pilota Su-27. Ruské stíhačky odvrátily narušení státní hranice Ruska.

12; Zelenskij se velkohubě pochlubil tím, co řekne Putinovi při jejich setkání. Krym je Ukrajina… Donbas je Ukrajina… Chybí už jen jedna maličkost: jestli se vůbec nějakého setkání dočká…

13; USA se chystají udeřit na konkrétní cíl v Íránu. Rozhovorů se účastní vysoce postavení armádní náčelníci,l zástupci Pentagonu a poradci prezidenta USA.

14; Tisk se obšírně zabývá podrobnostmi smrti bývalého egyptského prezidenta Mursího v soudní síni. Osmašedesátiletý Mursí byl obviněn ze špionáže ve prospěch Kataru.

15; Vražda ruské dívenky ve Španělsku. V bytě, kde bylo objeveno tělo, byl nepořádek. Posunutý nábytek, na posteli a stěnách skvrny od krve. Dívka byla opakovaně bodnuta do krku. Pátrá se po jejím šestnáctiletém bratrovi.

16; Drzé lži: Ukrajinská média napsali OBSE své fantazie o ostřelování. Kyjev nadále drze lže o situaci v Donbasu a překrucuje kvůli tomu i zprávy Zvláštní monitorovací mise OBSE.

17; Společnost Boeing nezískala první den na leteckém salónu Le Bourget ani jednu zakázku, zatímco hlavní konkurent firmy, společnost Airbus informuje o objednávkách a zakázkách na 123 letadel.

18; Ozbrojenci USA připravují v Sýrii jatka. Informuje o tom syrský armádní zdroj.

19; Velvyslanec Ukrajiny v Německu obvinil dva německé politiky ze zrady ukrajinského národa. Jejich nestoudná výzva „diktátoru Putinovi“ torpéduje mírová úsilí spolkové vlády a ničí důvěru k Německu. Oba němečtí politici říkají, že sankce proti Rusku nesplnily a nepřinesly žádný užitek Osoby a obsazení: Andrej Melnik – naštvaný ukrajinský velvyslanec, Stephan Weil – spolupředseda SPD a premiér Dolního Saska a Manuela Schwesig – premiérka spolkové země Meklenbursko –Přední Pomořansko).

20; Rusko dodá Spojeným státům obojživelná letadla Be-200. Dodávky začnou už napřesrok. Stroje jsou určeny pro speciální záchranné operace.

21; Nejvyšší představitel Doněcké republiky odpověděl na neochotu Vladimira Zelenského vést dialog s Donbasem. Jsme velmi zklamáni tím, že Vladimir Zelenskij mluví přesně stejně jako jeho předchůdce Petr Porošenko. Chtěli jsme vidět nějaké rozdíly, ale chyba lávky…

22; Silné zemětřesení v Číně. Jsou hlášeny značné materiální škody a oběti na životech, jejich počet stoupá s postupujícím rozebíráním sutin.

23; Byl zatčen bývalý prezident UEFA Michel Platini pro podezření z korupce.

24; Zelenskij informoval, čím se liší od seriálového prezidenta Goloboroďka. Lišíme se tím, jak jsme žili, ale jsme si podobní v našich hodnotách. Jen zapomněl dodat, že oba jsou pouhými figurkami, které hrají předem určenou roli v předem napsaných scénářích.

25; Kurátor Ukrajiny za Státní department USA Kurt Volker se oženil s Gruzínkou.

26; V Kremlu odpověděli na Zelenského slova o Krymu a Donbasu Peskov poznamenal, že otázka Krymu je jednou pro vždy uzavřená a otázku Donbasu je třeba projednávat s někým jiným než s Kremlem.

27; Ukrajinské železnic plánují obnovení železničního spojení s Donbasem. Přeprava cestujících byla zastavena koncem roku 2014.

28; Zbrojařští baroni ukrajinské armády v hledáčku SBU. Šéf SBU Bucharev jmenovaný Zelenským bedlivě sleduje zónu bojových akcí v Donbasu.

29; Nejnovější průzkum politických preferencí před volbami do Nejvyšší rady: Sluha národa (Zelenskij) – 47,5%, Opoziční platforma Za život (Bojko, Rabinovič, Medvedčuk) – 11%, Baťkivščina (Timošenková) – 8,7%, Evropská solidarita (Porošenko) – 8,3%, Hlas (Vakarčuk) – 5,3%.

30; Nové ruské hypersonické zbraně donutí USA vrátit s jednacímu stolu, říká poslanec Státní dumy Vladimir Gutěňov.

31; Šéf Služby vnější rozvědky Rusé federace disponuje plány Západu ohledně kybernetických útoků na ruskou infrastrukturu.

32; Po ulicích Norilska se potuluje lední medvěd. Zvíře je vystresované a může být velmi nebezpečné. Úředníci zatím nepřišli na to, co s ním udělat.

33; Vedra vypalují bunkry ukrajinské armády včetně okupantů a jejich zbraní. V areálu dětského ozdravného tábora jsou nastěhovaní vojáci jedné z jednotek brigády ukrajinské armády.

34; Kancléřce Merkelové se udělalo nevolno během setkání se Zelenským. Nevolnost se projevila viditelným třesem celého těla.

35; Moldávie hledá na Ukrajině stopu uprchlých rusofobních politiků. Moldavský ministr vnitra požádal Ukrajinu o informace o možnosti útěku moldavských politiků přes Oděsu.

36; Rusové a Gruzínci se drsně poprali v Istanbulu. Spor skončil střelným poraněním jednoho Gruzínce s následkem smrti a pobodáním jednoho z Rusů.

37; Zelenskij oznámil začátek obnovy Donbasu. Ukrajinský prezident v Berlíně prohlásil, že Kyjev zahajuje obnovu infrastruktury v Donbasu.

38; Mimořádné prohlášení armády Doněcké republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády. Bandité, kteří se označují za námořní pěchotu z 35. brigády, zahájili palbu na obec Jasnoje.

39; Naftogaz navrhl Gazpromu alternativu ke smlouvě na tranzit plynu. Má ji nahradit swap. Na východní hranici Ukrajina přijme plyn, na západní stejné množství prodá.

40; Katastrofa celonárodního měřítka. V Nejvyšší radě jsou šokováni prohlášením Zelenského týmu. Poslanec Rabinovič označil Zelenského tým za Sorosovu skupinu. Pokud bude schválena realizace jejich plánu, neodpustí jim to desítky generací.

41; Rusko musí vypracovat novou teorii vedení válek, říká Šojgu. Ruští vojenští odborníci by se měli v nejbližší době začít zabývat vypracováním nové teorie vedení bojových akcí ve střednědobé perspektivě.

42; USA vyčlenily Ukrajině 250 milionů vojenské pomoci. Peníze Ukrajina dostane ještě letos.

43; Gazprom komentoval informaci o Naftogazem údajně vysouzených dvou miliardách dolarů v rámci Stockholmské arbitráže. Tato informace neodpovídá skutečnosti.

44; U Zelenského zveřejnili nový plán na navrácení Donbasu. Nehledě na to, co se již stalo, budeme moci na celém území našeho státu vyvěsit žlutomodré vlajky. Není třeba, aby umírali naši vojáci v Donbasu. Budeme bojovat na informačním poli.

45; Trump vyměnil šéfa Pentagonu. Novým ministrem obrany USA se stane Mark Esper, veterán války v Zálivu.

46; Specnaz zadržel soukromou sanitku, která v ukrajinském Nikolajevě srazila na přechodu pro chodce dítě a pokračovala v jízdě. Dívenka utrpěla poranění nohy.

47; Opilý devětačtyřicetiletý polský voják ukradl tank z dob Druhé světové války patřící armádě a projížděl se s ním po městě Pajęczno.

48; Íránské rakety jsou schopny zasáhnout americké letadlové lodě v Perském zálivu, řekl poradce velitele íránské armády.

49; V Nizozemsku byla zveřejněn jména údajných ruských viníků katastrofy Boeingu MH17. Článek vyšel v předvečer zveřejnění zprávy tzv. Společné vyšetřovací skupiny (JIT).

50; Eurointegrace: Ve Španělsku zadrželi bandu, která dodávala sexuální otrokyně z Ukrajiny. Děvčata byla přesvědčena, že budou pracovat jako pokojské v hotelu.

51; Rusko je připraveno odpovědět na rozmístění amerických vojenských základen na Ukrajině, říká Leonid Sluckij, šéf parlamentního výboru pro zahraniční záležitosti.

52; Na letišti Borispol cestující letadla z Kyjeva do Batumi zablokovali vchod do terminálu F kvůli odložení startu letadla, které mělo odletět dnes ráno v 8:30 hod.

53; Bývalý velitel leteckých výsadkových vojsk Ruska Georgij Špak prohlásil, že operace na obsazení letiště v kosovské Prištině v roce 1999 byla pečlivě připravována a nepředpokládala plán B.

54; Zelenskij srovnal Ukrajinu se sudem střelného prachu. Ukončení války v Donbasu označil za svůj hlavní úkol.

55; Marija Butina odpykávající si trest v USA dostala povolení vyučovat ve vězení. Za svou činnost bude dostávat symbolickou finanční odměnu.

56; Americkému vojákovi nedovolili spáchat teroristický čin. Voják Sboru námořní pěchoty USA byl zadržen 31. května při pokusu projít do areálu letecké základny Offutt v americkém státě Nebraska.

57; Trump vyhlásil pro příští týden masovou deportaci nelegálních migrantů.

58; Bylo zveřejněno video z operace na zastavení amerických B-52 na ruských hranicích.

59; Cestující maršrutky Rovno – Berezno se drsně porvali o místa. Bylo zveřejněno video celého incidentu.

60; Místopředsedkyně Nejvyšší rady Irina Geraščenko obvinila Grojsmana z vlastizrady. Jako příklad uvedla sto let staré události, kdy se rozepře mezi politickými činiteli podporujícími nezávislost Ukrajiny staly příčinou fiaska této myšlenky.

61; Mezinárodní výbor pro ochranu novinářů vyzval Zelenského, aby nechal vyšetřit vraždu Pavla Šeremeta a aby propustil Krilla Vyšinského.

62; Korupce na Ukrajině zabíjí ukrajinské vojáky. Zdůraznil, že bývalého prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka a další pachatele krádeží v obranné sféře je potřeb zavřít do vězení.

63; V Jeruzalémě se 24. až 25 června budou konat rozhovory tajemníka Bezpečnostní rady Ruska Nikolaje Patruševa, asistenta amerického prezidenta pro národní bezpečnost Johna Boltona a předsedy Rady pro národní bezpečnost Izraele Ben-Šabbata.

64; Inteligentní raketa pro S-400 zasahující cíle za horizontem. Almaz Antej informoval o nové raketě.

65; Londýn se zlobí kvůli zneuctěným hrobům britských vojáků na Krymu. 23 tisíc britských vojáků je pohřbeno na Krymu v údolí Ketkart (Cathcart) mezi Balaklavou a Sevastopolem.

66; Ukrajinský plynovodný systém může konkurovat Rusku v přepravě plynu, prohlásila Timošenková. Ukrajinské úřady naopak kritizovaly Timošenkovou, která byla ochotna podepsat plynový kontrakt mezi Naftogazem a Gazpromem v roce 2009.

67; USA vyšlou na Blízký Východ dodatečné vojenské síly. Množství ani termín nebyly upřesněny.

68; V Senátu USA proběhnou slyšení o „zlém Rusku“ v souvislosti s pátým výročím „Revoluce důstojnosti na Ukrajině“.

69; Gazprom navrhl Ukrajině jednání od čistého stolu. Člen představenstva Gazpromu Sergej Kuzněc připomněl, že společnost v rámci mírové smlouvy o sporech u stockholmských soudů navrhla Ukrajině nový začátek.

70; Írán navrhl vytvoření mezinárodní aliance pro boj s americkými sankcemi.

71; Putinův návrh zákona o pozastavení platnosti Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu postoupil do Státní dumy.

72; Kurs eura na Moskevské burze se propadl pod 72 rublů.

73; Přímá linka s Putinem proběhne ve standardním formátu. Oznámil to Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

74; Přesnost radioteleskopu Spektr-R, se kterým bylo přerušeno spojení v lednu 2019, desetinásobně překonávala očekávání zadavatelů.

75; Ruská armáda dostane nejnovější laserové a nadzvukové zbraně, prohlásil ministr obrany Sergej Šojgu.

76; Zelenského vyzvali k tomu, aby nevnímal obyvatele Krymu jako pytel brambor, který je možné jen tak někomu předat nebo vrátit.

77; Tiskový mluvčí prezidenta Putina Dmitrij Peskov označil obavy Alexeje Kudrina z možného sociálního výbuchu v Rusku kvůli snižování životní úrovně za přepjaté.

78; Ruské letectvo má možnost používat obyčejné letecké bomby jako vysoce přesné. Mohou dosahovat přesnosti do 15 metrů.

79; Merkelová jmenovala podmínku pro zrušení protiruských sankcí. Protiruské sankce mohou být zmírněny pouze za předpokladu pokroku v realizaci Minských dohod.

80; Ruská pravoslavná církev se vyslovila proti spěchu při předávání prostor Rubljovova muzea pod správu jejího kláštera.

81; Francie vyzvala země EU, aby nakupovaly zbraně u evropských výrobců a podpořit tak evropský obranný průmysl.

82; Roskosmos plánuje svou účast na letošním kongresu kosmonautů v USA.

83; Ruské ministerstvo práce dementovalo zprávy o omezování mateřských dávek.

84; Kyjev napočítal 82 tisíc aktivních „vojenských organismů“ (míněni vojáci – výraz naprosto přesně vystihuje míru úcty k lidskému životu na Ukrajině) podél hranic s Ukrajinou. Informoval o tom zástupce Generálního štábu Ukrajinské armády Andrej Gudz.

85; Zelenskij: Postoje Kyjeva a Berlína ohledně projektu „Severní proud – 2“ jsou absolutně protikladné.

86; V Japonském moři byl po zemětřesení v Číně vyhlášen stav ohrožení vlnou tsunami.

87; Business Insider: Turecko ukázalo stíhačku vlastní koncepce, která by mohla nahradit nedodané F-35. Letadlo TF-X se má stát prvním tureckým bojovým letadlem páté generace.

88; Facebook spouští svou vlastní kryptoměnu „Libra“.

89; V Kyjevě nacistická organizace Pravý sektor protestuje proti pochodu homosexuálů výkřiky „Sláva Ježíšovi“.

90; Kirill Vyšinskij u soudu kategoricky odmítá svou vinu. Srovnal práci prokurátorů s hledáním černé kočky v tmavém pokoji s důkazem v ruce, že se tam žádná kočka nenachází.

91; Angela Merkelová vysvětlila svůj třes při setkání se Zelenským dehydratací organismu.

92; Evropská unie odložila otázku začátku jednání o připojení Albánie a San Marina.

93; Rusko zachrání Západní civilizaci před vymřením. Čtenáři britského listu Daily Mail jsou nadšeni krásou ruských žen.

94; Stránky ukrajinské národní banky se zhroutily po hackerském útoku. Nyní fungují v omezeném režimu.

95; Ukrajinské ministerstvo zahraničí hájí ozbrojence Hizb ut-Tahrír. Vyjádřilo protest kvůli odsouzení pěti teroristů Severokavkazským okružním soudem.

96; Vedení Oděského přístavu bylo usvědčeno z financování terorismu. Vyplývá to z usnesení Ševčenkovského soudu v Kyjevě ze 7. května 2019.

97; V Bělorusku povolili ženám pracovat v plavkách. Pracovnice běloruského podniku BELMAŠ mají povoleno pracovat v plavkách kvůli abnormálnímu vedru, které mělo vliv na produktivitu práce.

98; Zelenskij prohlásil, že Kyjev neútočil na Donbas. Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij vyzval německé politiky a podnikatele, kteří se vyslovují pro zrušení sankcí proti Ruské federaci, aby navštívili Donbas a Krym a přesvědčili se o tom, kolik neštěstí přinesla Ukrajincům válka s Ruskem. Zdá se až neuvěřitelné, že by Zelenskij mohl svým vlastním slovům skutečně věřit.

99; Společnost Siemens zruší 2,7 tisíce pracovních míst po celém světě. Z toho 1,4 tisíce v Německu.

100; Podnikatelské sféře v Rusku hrozí zrušení promlčení za daňové delikty. Plénum Nejvyššího soudu připravilo návrh ustanovení, ve kterém se navrhuje zrušení možnosti promlčení u daňových zločinů.

101; Za poslední půlrok ubylo 100 tisíc Ukrajinců. Podle oficiálních údajů žije na Ukrajině 42,055 milionu obyvatel.

102; Jurij Bojko slibuje Ukrajincům snížení cen energií. Ukrajinci podle jeho slov nepotřebují nějaké pseudoreformy, které provádí kyjevská moc, ale snížení neúnosně vysokých cen za energie.

103; V činnosti Google byl po celém světě, zvláště v Západní Evropě a USA, zaregistrována porucha. Svědčí o tom informace stránky Downdetector.

104; Sekta Pravoslavná církev Ukrajiny vyzvala k neúčasti na summitu svého konkurenta Filareta. Výzva byla adresována především vojenským kněžím.

105; Ruští kosmonauti budou vysláni na výcvik do Čečny, kde byl. Informoval o tom po setkání s Ramzanem Kadyrovem náčelník Výcvikového centra.

106; Evropská unie vyčlenila Ukrajině 29,5 milionu euro na podporu daňových a celních reforem. Celkový rozpočet programu činí 55 milionů euro. Ukončení realizace je plánováno na rok 2022.

107; Polský ministr zahraničí Jacek Czaputovicz prohlásil, že ekonomické sankce vůči Rusku je třeba prodlužovat každý rok a nikoli každého půl roku.

108; Expert poukázal na to, že se k volbám do Nejvyšší rady hrnou sportovci a zpěváci, tudíž se těžko dají očekávat pozitivní posuny v zahraniční politice nebo v Donbasu.

109; Předčasné volby do Nejvyšší rady proběhnou podle smíšeného systému. Polovina poslanců (225) bude zvolena podle stranických kandidátek, druhá polovina podle většinového systému.

110; Ve Španělsku byla zneškodněna skupina organizovaného zločinu, která dopravovala do země sexuální otrokyně. Během operace bylo osvobozeno jedenáct žen. Při domovní prohlídce byly nalezeny značné sumy v hotovosti, dokumentace dokazující nezákonné operace, dvě auta a počítačová technika. Veškeré bankovní účty zadržených byly zmrazeny.

111; Erdogan očekává předání S-400 už v nejbližší době. Předtím v Ankaře opakovaně zdůrazňovali, že neustoupí od nákupu S-400 a že první várka má přijít už v první polovině července.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!