DONBASKÁ ZASTAVENÍ 41. – MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ V ALČEVSKU

KODAK Digital Still CameraPřed Kulturním domem Metallurgů v Alčevsku (LLR) se 1.6.2019 konal v rámci oslav MDD slavnostní koncert tanečního souboru Junyj Metallurg a pěveckého souboru Eťud-Tais. Jednalo se o poslední, závěrečný koncert v tomto školním roce, a zároveň se konalo rozloučení s těmi členy souborů, kteří se po mnoha letech se soubory loučí, protože končí 11.třídu a odcházejí na vysoké školy do Lugansku. Pořadem provázela choreografka Katarina Jurjeva.

Viděli jsme to nejlepší, co se v tomto školním roce i v minulých letech děti v souborech naučily, s čím vystupovaly na mnoha soutěžích a přehlídkách doma i v zahraničí. Viděl jsem vystupovat nejen své nové známé-všechny členy pěveckého souboru Eťud-Tais (z nichž mnozí i tancují v tanečním souboru Junyj Metallurg), ale i několik dětí z naší družební 13.ZŠ Naděžda, kteří tancují v souboru Junyj Metallurg (Nasťu Senčišinu ze 7.třídy a druhačky Nasťu Gusevu, Marinu Kovaljovu a Varju Vasilčenko).

Po závěrečné písni Vmestě (Společně), kterou začala zpívat Lejla Abudan, přidaly se ostatní členky Molodo Zeleno, potom celý Eťud-Tais a nakonec i Junyj Metallurg, následovalo rozloučení s těmi členy obou kolektivů, kteří odcházejí. Loučení se neobešlo bez slziček. Vždyť někteří zde strávili i více než deset let. Z Eťud-Taisu odchází Liza Kozlova. Odcházející obdrželi dary a květiny. Každý poděkoval ředitelce, vedoucím, choreografům i zvukařům a všem členům kolektivů za přátelské vztahy a krásné chvíle zde prožité.

V závěrečných řečech se se všemi rozloučily a hezké prázdniny popřály ředitelka Centra kultury a lidové tvořivosti Taťjana Grabovič, vedoucí Eťud-Taisu Larisa Suchomlin, vedoucí souboru Junyj Metallurg Viktoria Mirošničenko a vedoucí odboru kultury města Alčevska.

Po skončení koncertu jsem dětem z Eťud-Taisu předal bonbony od českých přátel-lentilky a popřál jim hezké prázdniny.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!