Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.6.2019

armiya_rossii_171; Rusko je připraveno odpovědět na rozmístění amerických vojenských základen na Ukrajině. Rusko je v každém případě připraveno odpovědět na podobné kroky, říká poslanec Sluckij.

2; Jepifanij dokonce ani není kněz,říká Filaret. Rozkolník Filaret učinil skandální prohlášení na adresu Jepifanije a všech „biskupů“ Pravoslavné církve Ukrajiny.

3; Ukrajinští zvrhlíci zvou Zelenského na přehlídku homosexuálů v Kyjevě. Zástupci ukrajinské komunity LGBT natočili videovýzvu prezidentovi Ukrajiny Vladimiru Zelenskému.

4; Pro USA je životně nutné spolupracovat se Zelenským ohledně Donbasu, říká Volker. Prohlásil, že považuje spolupráci Washingtonu s novým ukrajinským prezidentem za životně nutnou.

5; Filaret rozesílá SMS. Co lze čekat od Shromáždění 2.0? Ve čtvrtek se bude konat místní shromáždění Ukrajinské pravoslavné církve „Kyjevského patriarchátu“ svolávané „čestným patriarchou“ Filartetem.

6; Hnízdo teroristů. Americká televize a Al-Káida obviňují Rusko a Sýrii z terorismu. Západní informační politika překročila hranice zdravého rozumu.

7; Šéf Generálního štábu Ukrajiny informoval o nezdravých vztazích v ukrajinské armádě. Podle jeho slov kádrové změny nejsou schopny vyřešit ani základní problémy v řadách ukrajinské armády.

8; Policie zadržela bývalého účastníka ATO, který vyhrožoval že vyhodí dům do povětří. Munici pracovníci policie zabavili a zjistili, že všechno si to muž přivezl ze zóny ATO.

9; Novinář Andrej Červoněc komentuje Zelenského výroky vyslovené při setkání s Macronem v Paříži. Přestaň střílet, stáhni armádu a posaď se k vyjednávacímu stolu spolu se zástupci Doněcké a Luganské republiky. Správný je přesný opak toho, co Zelenskij prohlašoval.

10; Čína se chystá zničit systém Android a zadusit vyhledávač Google. Všichni vědí, že USA zavedly zvýšená cla na čínské zboží a Peking odpověděl Americe stejnou mincí. Americký postup vůči Číně je kontraproduktivní.

11; „Válka v šestnácti“ se stala bestsellerem. Znamená to, že téma Donbasu je živé. Autor knihy navštívil největší ruský vojenské-patriotický tábor pro 1.500 chovanců – Borodino 2019.

12; Zelenskij tenhle systém rozboří a uteče před hrozící Revolucí, říká aktivista Majdanu. Známu novinář a aktivista Majdanu Jurij Kasjanov píše o nevyhnutelném konci „projektu Ukrajina“ v jeho nynější podobě.

13; Na ruském ministerstvu obrany informovali o výzbroji Su-57, která předčí své zahraniční konkurenty. Promluvil o tom náčelník Hlavní správy zbraní ruských ozbrojených sil generálporučík Anotolij Guljajev.

14; Jak si to ti Rusové mohli dovolit! Západní čtenáři Daily Mail hodnotí zastavení amerického B-52H ruskými Su-27.

15; V Evropě bylo zadrženo plavidlo s 10 tunami hašiše a ukrajinskou posádkou. Drogy byly zabaveny a loď ELG včetně posádky byly v doprovodu hlídkových člunů dopravny do přístavu města Cartagena.

16; Evropané propadli „magnetickému rybaření“. Ve francii je popularita chytání předmětů na silný magnet vysoká díky bloggerům. Jde o poměrně nebezpečnou zábavu, protože na dně vodních ploch se nachází ještě velké množství nevybuchlé munice z 2. světové války.

17; Doktorka Smrt Uljana Suprun informovala o nových standardech léčení HIV, na které Ukrajina přešla. Končící ministryně zdravotnictví prohlásila, že lidi s HIV budou na Ukrajině léčit podle nových standardů a protokolů.

18; V Jekatěrinburgu oslaví Den nezávislosti USA v Jelcin Centru, Pozváni jsou všichni obyvatelé města. Generální konzulát USA v Jekatěrinburgu slaví 25. výročí svého otevření.

19; Proti Porošenkovi bylo zahájeno další (už páté) trestní řízení, Spolu s exprezidentem figuruje ve vyšetřování předseda Nejvyšší rady Andrej Parubij.

20; V Bezpečnostní radě Ruské federace promluvili o nástupu „éry digitálního terorismu“. Podle měřítek následků může být srovnatelný se zbraněmi hromadného ničení.

21; Michel Platini byl dvanáct hodin vyslýchán a pak propuštěn z vazby. Otázky se týkaly volby Kataru jako pořadatele mistrovství světa ve fotbale v roce 2022 a toho minulého v Rusku v roce 2018.

22; Naším nepřítelem může být i člověk ve vyšívance zpívající ukrajinskou hymnu, říká šéf Zelenského strany. Život se od filmu liší hned v několika ohledech: Zlo je daleko zákeřnější. Prezident není všemocný a nemůže být obklopen jen svými přáteli.

23; Nepřítel provedl masivní útok na Doněck. Poškozeny byly domy v Petrovském obvodě hlavního města Doněcké republiky, Dětská městská klinická nemocnice a bazén Petrovskij.

24; Pravoslavní aktivisté informovali o sabotáži Putinových výnosů ze strany funkcionářů. Sorok Sorokov vystupuje s kritikou procesů, které probíhají v zemi, a vysvětlují události tím, že prezident je podváděn.

25; FSB zadržela na Krymu Ukrajince, který byl mezinárodně hledán. Zadržený obyvatel Zakarpatské oblasti mířil na rekreaci do Jalty.

26; V USA se blíží bitva o moc.Trump vystoupil před národem. Udělali jsme to už jednou, uděláme to zas.

27; Ukrajinská armáda rozpoutala teror proti obyvatelům Doněcka. Obzvláště cynický případ se odehrál 19. června brzy ráno.

28; Poslanec Tymčuk se náhodně zastřelil. Novinku potvrzují zdroje v kyjevské policii. První komentáře specialistů si kladou otázku, zdali Tymčuk nebyl zavražděn.

29; Neznámé plavidlo se v Japonském moři pokoušelo zadržet ruskou jachtu. Podle předběžných informací se na incidentu mohli podílet severokorejští rybáři.

30; Tymčuk byl zastřelen pistolí, ze které sliboval zastřelit Putina.

31; Z katastrofy Boeingu MH17 byl obviněn Strelkov a „Chmuryj“. Bude na ně vydán mezinárodní zatykač. Očekává se, že soudní proces o katastrofě začne v březnu 2020.

32; Byly zveřejněny verze smrti Tymčuka. Na internetu se objevily záběry z místa události. Ukrajinská média informovala, že policii a lékaře volala Tymčukova manželka, která byla doma a uslyšela výstřel.

33; Porošenko se chtěl zviditelnit na úkor Zelenského a přirovnal se ke stíhačce, zatímco Zelenskij spíš připomíná jízdní kolo.

34; V Donbasu byl zlikvidován příslušník ukrajinské námořní pěchoty – návodčí palby. Oficiální verzi smrti ukrajinského vojáka zveřejnila tisková služba 35. samostatné brigády námořní pěchoty ukrajinských námořních sil.

35; Na slavnosti otevření nového komplexu budov velvyslanectví (Čistyje prudy) si Lavrov a švýcarský velvyslanec vyměnili pár vtípků a lidových moudrostí.

36; Nedal jsem rozkaz k ústupu. Velitel ukrajinské armády v okolí obce Troickoje střílel na své vojáky, kteří se pokoušeli bez rozkazu opustit své pozice.

37; Žirinovskij na znamení protestu, že Státní duma neschválila jeho návrh na usnadnění zisku ruského občanství pro děti Rusů žijících v zahraničí, opustil zasedání a vykřikl, že se stydí za parlament, který upírá právo milionům občanů za hranicemi stát se Rusy.

38; Krymský most pod ochranou. Ruská garda dostává čluny pro boj s podvodními diverzanty.

39; Smrt poslance Tymčuka: Policie zahájila trestní řízení. Vedení policie odpoledne opustilo dům poslance Dmitrije Tymčuka, který zde v důsledku střelného poranění zahynul.

40; V Nizozemsku dost hloupě komentovali informace od Ruska ohledně katastrofy Boeingu MH17: Chybějící důkazy nejsou důkazem jejich neexistence. Jako by chtěli říct: Sice pro vaši vinu nemáme důkazy, ale protože jsme o ní přesvědčeni, někde přece musí být…

41; Metropolita Ukrajinské pravoslavné církve Onufrij se setkal se školačkou, kterou pronásledují kvůli její pravoslavné víře a odmítání přidat se k rozkolnické „Pravoslavné církvi Ukrajiny“. Dívka vyprávěla metropolitovi o urážkách a posměchu,které musela snášet od spolužáků i jejich rodičů.

42; Ve Státní dumě tvrdě zareagovali na výsledky vyšetřování případu Boeingu MH17. Hlavní argument „vyšetřovatelů“ spočívá v tom, že obvinění ruští občané se nacházeli na jihovýchodě Ukrajiny, a tudíž se „highly likely“ mohli na katastrofě podílet… Dnešní prohlášení tzv. vyšetřovací skupiny zcela kopíruje zprávu skupiny Bellingcat a „vyšetřování“ se navíc opírá o pochybné zdroje na sociálních sítích. A skutečný důkaz nebyl uveden ani jeden. Kde je přepis rozhovorů z černých skříněk? Kde je zápis komunikace s řídící věží? S tímhle chcete jít k soudu?

43; Kučma jmenoval podmínku pro zrušení hospodářské blokády Krymu. Donbas musí vrátit pod ukrajinskou kontrolu veškerá aktiva v regionu.

44; Krvavé fiasko: Teroristické bandy zahájily v Sýrii útok a byly zlikvidovány.

45; Rozkolníci proti zvrhlíkům. Rozkolnická Pravoslavná církev Ukrajiny kritizovala konání přehlídky homosexuálů v Kyjevě. Rozkolnická „církev“ vystoupila proti pochodu příslušníků LGBT, který se má konat v Kyjevě 23. června.

46; Kandidátka na funkci stálého zástupce USA v OSN obvinila Rusko z cynismu a destruktivní činnosti. V čem spočívá onen „cynický vztah“ Ruska Číny, však nevysvětlila.

47; Saakašvili napodobuje Zelenského. Taky se proběhl stříkající fontánou a prohlásil, že v Mariupolu jsou fontány jistě pěkné, ale v Oděse nejsou o nic horší.

48; U Zelenského zareagovali na závěry „vyšetřovatelů“ katastrofy Boeingu MH17. Ukrajina vítá závěry vyšetřovací skupiny (JIT).

49; Polsko se chce podělit o svůj plyn s Ukrajinou. Za tímto účelem je třeba propojit polský a ukrajinský plynovod, přičemž polská strana je na to už připravena.

50; V rozkolnické Pravoslavné církvi Ukrajiny naznačili, že devadesátiletý Filaret trpí demencí a nedokázal přijmout novou realitu.

51; USA zavedly sankce proti „Ruské finanční společnosti“. Organizace má sídlo v Moskvě. Byla zařazena na seznam spojený s nešířením zbraní hromadného ničení.

52; Smrt poslance Tymčuka: Policie informovala o nových okolnostech. Člověk blízký zemřelému poslanci prohlásil, že z domu nejspíš zmizely šperky.

53; Zavři hubu a koukej padat! Ukrajinci kritizovali Porošenka, který informoval o svém „politickém specnazu“. Bývalý prezident Porošenko označil svou stranu „Evropská solidarita“ za „politický specnaz“. Z posledních předvolebních průzkumů vyplývá, že se obliba Porošenkovy strany nebezpečně blíží hranici pro vstup do Nejvyšší rady.

54; Ukrajinští okupanti šikanují podnikatele na kontrolních stanovištích. Zločinné jednání ukrajinské armády vůči civilnímu obyvatelstvu už zaregistrovali i v Misi OBSE.

55; Zelenskij slíbil MMF, že nedopustí na Ukrajině státní bankrot. Prohlásil, že jako prezident nebude ovlivňovat soudy nebo bankovní systém.

56; Podle slov Sergeje Šojgu budou do ruské armády předány zbraně založené na nadzvukových a laserových technologiích.

57; Donald Trump oficiálně zahájil předvolební kampaň. Za důvod, proč znovu kandiduje na prezidenta, označil rok 2016, který byl podle jeho slov rozhodujícím obdobím historie.

58; Ekologové vyzývají maturanty, aby nevypouštěli balónky do nebe. Jako kompenzaci navrhli specialisté vysadit strom nebo keř na památku.

59; Na Krymu byl vytvořen první oddíl turistické policie. Na rukávech uniforem strážců pořádku jsou identifikační znaky ve dvou jazycích – ruském a anglickém.

60; Překazili jsme Rusku jeho hru. Klimkin informoval, jak opět zvítězil nad Putinem. Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin si myslí, že Rusko využívá uvězněných ukrajinských narušitelů pro dosažení svých cílů na mezinárodní scéně ve sporu s Ukrajinou.

61; Síly libyjského polního maršála Haftára dostaly protivzdušný raketový dělostřelecký komplex Pancir-S1.

62; Byly zveřejněny první obrázky americké nadzvukové rakety ARRW. Práce na vývoji zahájené v srpnu 2018 mají v korporaci Lockheed Martin skončit v prosinci 2021.

63; Zákaz obchodu s Huawei přijde americké IT společnosti na miliardy. Řada velkých severoamerických společností, které dodávaly čipy pro Huawei (Intel, Qualcolm, Xilinx) podnikají kroky pro lobbování zájmů čínské společnosti u americké vlády.

64; Soud odsoudil čtyřicetiletého obyvatele Kyjeva k pěti letům vězení za sdílení protimajdanovského obsahu na sociální síti VKontaktě.

65; V hromadné rvačce v Moskvě u metra Elektrozavodskaja byl zabit jeden člověk a tři další zraněni. Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení.

66; Volker oznámil svou připravenost spolupracovat s vládou Ruska na nastolení míru v Donbasu. Přitom podle jeho slov se Rusko na rozdíl od Ukrajiny údajně nesnaží implementovat Minské dohody.

67; Pompeo vyslal Íránu své osobní varování. Americký státní tajemník Mike Pompeo osobně varoval Teherán před následky v případě smrti vojáků USA.

68; Saakašvili označil úřadujícího starostu Oděsy za středověkého opičáka. Ukázal pouta, ve kterých byl deportován z Ukrajiny a prohlásil, že je osobně zacvakne na Truchanovových zápěstích.

69; V Rusku se na základě získaných zkušeností rozhodli změnit pravidla skládání závěrečných zkoušek.

70; Přání otcem myšlenky. Ukrajinský propagandista Gordon: Úspěch Zelenského povede k rozpadu Ruské federace. Pokud bude vnitřní politika prezidenta Ukrajiny Zelenského úspěšná, může to vést k rozpadu Ruské federace.

71; Média vynadala Zelenskému za ponížení žen. Ukrajinský prezident označil krásu žen za součást značky „Ukrajina“. V souvislosti se známým faktem, že Ukrajinky představují značné procento prostitutek v Evropě i jinde, zní jeho slova vskutku podivně.

72; V USA potvrdili poskytnutí vojenské pomoci Ukrajině ve výši 250 milionů dolarů. Ukrajinské diplomatické zastoupení už tradičně vyjádřilo ponížený dík americkým partnerům za tuto mohutnou podporu v boji proti „ruské agresi“.

73; Lavrov potvrdil možné setkání Putina a Madura. V komentáři Madurových slov o setkání s Putinem zdůraznil, že ruská strana je vždy připravena ke komunikaci s venezuelskými kolegy.

74; Maduro odhadl cenu loňského atentátu proti jeho osobě na 20 milionů dolarů.

75; Počet zraněných v důsledku zemětřesení v Japonsku roste. Nejsilněji pocítili zemětřesení obyvatelé prefektur Jamagata a Niigata.

76; Rusko zjistilo pokusy teroristů dostat se k jaderným a biologickým zbraním, toxickým chemikáliím pro využití ve svých útocích.

77; V Iráku byla ostřelována čtvrť s velkými světovými ropnými společnostmi včetně sídla amerického giganta ExxonMobil.

78; Stíhačky Su-27/30 se v roce 2029 stanou třetími nejrozšířenějšími na světě.

79; Skabejeva: Zelenskij promarnil svou šanci tím, že nepomohl třesoucí se Merkelové. Kdyby býval odvedl Merkelovou do stínu nebo přivolal lékaře, nosili by ho vděční Němci na rukou.

80; Ukrajinské ministerstvo obrany dementovalo svá slova o tom, že se Zelenskij vyhýbal vojenské službě v rámci mobilizace v letech 2014 a 2015.

81; Ruská bezpečnostní rada informovala v OSN o předpokládané finanční rezervě Islámského státu. Odhadl je na 300 milionů dolarů.

82; Dva ruské superpočítače se dostaly do žebříčku nejvýkonnějších systémů na světě. Seznam Top500 je sestavován experty z USA a Německa dvakrát do roka a je považován za uznávaný žebříček superpočítačů.

83; Sadovničij: Moskevská státní univerzita (BGU) se stává vlivným centrem nejen v Rusku, ale i ve světě. Do žebříčku univerzit pro rok 2020 prošlo 25 ruských vysokých škol.

84; Ukrajinská armáda provedla masivní útok na Doněck z pozic v okolí Marjinky. Bylo odtamtud vypáleno 110 dělostřeleckých granátů ráže 122 mm a 52 min ráže 120 mm.

85; AvtoVAZ zahájil výrobu LADA XRay Cross s převodovkou CVT (variátorem).

86; Zelenskij vyjádřil soustrast rodině zastřeleného poslance Tymčuka.

87; Vědec vysvětlil výskyt jedovatých pavouků (Snovačka jedovatá – Latrodectus tredecimguttatus) v Moskevské oblasti. Šířili se větrem nebo ještě pravděpodobněji byli zavlečeni s dodávkami ovoce a zeleniny.

88; Die Zeit: Ukrajina si přeje nové sankce proti Rusku, ale Merkelová nikoli. Na druhou stranu kancléřka odmítla požadavky na zmírnění sankcí, dokud neskončí válka v Donbasu.

89; Strelkov odmítl obvinění vyšetřovatelů z katastrofy MH17. On sám figuruje ve čtveřici osob, které vyšetřovací skupina v dokumentu přímo jmenuje.

90; Kyjev: K sebevraždě donutilo Tymčuka Rusko. Na rozdíl od jiných se s malou skupinou ukrajinských vojáků zapojil do války s Ruskem ještě dlouho před odtržením Krymu a Donbasu, prohlásil novinář Jurij Butusov.

91; Více než 170 obyvatel Doněcké republiky už obdrželo ruské občanství ve zjednodušeném režimu.

92; Porošenko: Zelenskij chce vyměnit Krym za Donbas. Během volební kampaně i po jejím skončení Vladimir Zelenskij mnohokrát opakoval, že neuznává Krym za ruský.

93; Moldávie by kvůli Ukrajině mohla zůstat bez plynu. Moldavský ministr hospodářství a infrastruktury Vadim Brynzan varoval, že pokud Ukrajina neprodlouží kontrakt na tranzit ruského plynu, Moldávie může od 1. ledna 2020 zůstat bez paliva.

94; V momentě své smrti se Tymčuk oficiálně nacházel v jednací síni Nejvyšší rady. Jak mohl v jednom okamžiku být zaregistrován na jednání parlamentu a zároveň doma čistit zbraň?

95; Ukrajinská vláda požaduje přejmenování už dvakrát přejmenovaného charkovského prospektu Georgije Žukova na prospekt Petra Grigorenka.

96; Google investuje jednu miliardu dolarů do výstavby obydlí pro chudé.

97; Teroristický čin z dubna 2017 stál 2,5 tisíce dolarů a byl zaplacen z Turecka, informuje zástupkyně Generální prokuratury Ruské federace.

98; SoLŽEniCyn. Neznámí pachatelé zvýraznili na pomníku známého disidenta Alexandra Solženicyna písmena, která jej označují za lháře. Solženicyn se stal známým na Západě v době perestrojky a po ní, když za podpory západních zemí napsal několik děl s prakticky nulovou historickou hodnotou, ale velmi dobře využitelných jako propagandistický instrument. Tak asi proto…

99; Případ Voroněnkovy vraždy. Svědci se nedostavili k soudu v Kyjevě.

100; Doněcká republika: Primářka klinické dětské nemocnice ukázala následky útoku ukrajinské armády. Dnes brzy ráno se střílelo na obytné domy a administrativní budovy v Petrovském obvodě Doněcka.

101; Setkání Kontaktní skupiny pro Donbas se bude konat 2. července v Minsku.

102; Otec účastníka vraždy specnazovce GRU oznámil jeho smrt. Jeden z účastníků rvačky u baru v obci Putilkovo u Moskvy, ve které zahynul čtyřiadvacetiletý člen specnazu GRU, se beze stopy ztratil.

103; Zelenskij jmenoval vyjednavače pro Minsk. Zelenskij jmenoval čtyři zplnomocněné zástupce Ukrajiny v pracovních podskupinách Třístranné kontaktní skupiny pro mírové urovnání situace v v Donbasu.

104; Denis Pušilin vyzval světové společenství, aby reagovalo na ostřelování ze strany ukrajinské armády. Podle jeho slov bylo zjištěno vyostření situace po celé délce linie dotyku.

105; Na Ukrajině provedou rozkolníci dvě „sjednocující“ fóra. 20. června ho provede rozkolnická Pravoslavní církev Ukrajiny a bude probíhat paralelně se shromážděním „Kyjevského patriarchátu“, který svolal Filaret.

106; Ruské ministerstvo zahraničí označilo závěry Společné vyšetřovací skupiny o údajné vině ruských vojáků na katastrofě letu MH17 za absolutně nepodložená obvinění.

107; Rusko se může stát příkladem úspěšného sociálního rozvoje. Rozvoj zdravotnictví, vzdělávání, podpora rodiny a zlepšení demografické situace je národní prioritou Ruské federace, prohlásil Vladimir Putin.

108; Britský letecký koncern IAG, do kterého patří Britisch Airways a Iberia, kupuje od Boeingu 200 letadel série MAX.

109; Ukrajinská pravoslavná církev zpochybňuje u soudu registraci rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny.

110; Bylo avizováno, že ukrajinské ozbrojené síly dostanou superrychlé drony ukrajinské výroby s doletem 2.500 kilometrů.

111; Ukrajinský mobilní operátor naštval cestující přilétající do Izraele. Operátor Kievstar po zapnutí telefonů na letišti Bena Guriona vítal cestující slovy Vítejte v Palestině.

112; V Luganské republice označili Kučmovo prohlášení o podmínkách zrušení blokády Donbasu za vrchol pokrytectví a drzosti.

113; USA považují Čínu a Rusko za své strategické soupeře. Americká velvyslankyně při OSN prohlásila, že se obě země staví k OSN cynicky.

114; Trump získal 25 milionů dolarů ve sbírce na svoje znovuzvolení.

115; V Polsku demontovali památník vlastních partyzánů z Armiji Ludowé, kteří zahynuli při osvobozování vlasti od německých fašistických okupantů.

116; Ledovce v Himálaji začaly tát dvakrát rychleji než ve 20. století.

117; Zelenskij projednal s Achmetovem demonopolizaci. Podle Zelenského slov čeká Achmetova zrušení schématu Rotterdam+, které mu umožnilo zbohatnout.

118; Zákon o exekutorech z roku 2017 může být v Rusku ještě zpřísněn kvůli zaregistrovaným případům zneužívání.

119; V Oděse vyhlásili hon na „pasivní odpírače“ vojenské služby. Ujišťují, že postupují v rámci zákona a svých pravomocí.

120; Železniční část Krymského mostu může být dokončena před stanoveným termínem.

120; Rosněfť si monopolizuje Ukrajinu. Rosněfť dostala povolení od ruského ministerstva hospodářství na zvýšení exportu nafty na Ukrajinu pro červen.

121; V Německu uprchlík poškodil kostel a zranil policistu. Bavorská policie v Řezně (Regensburgu) sdělila novinářům, že cizinec řádil pod vlivem alkoholu nebo drog.

121; Leasingová asociace navrhuje, aby byla Centrální banka zbavena funkce regulátora trhu a aby tuto funkci vykonávalo ministerstvo financí.

122; Lavrov: Skupina Rusko Islámský svět získává velký význam.

123; V Moskvě začali testovat bezpilotní automobily v běžném provozu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!