Prohlášení k pomlouvačné reportáži o Krameriových cenách v pořadu Newsroom ČT24 z 16.6.2019

ct24newsroomV neděli 16.6.2019 odvysílala Česká televize v pořadu Newsroom ČT24 reportáž o Krameriových cenách, jejichž IV. ročník proběhl v úterý 11.6.2019 ve Slovenském domě v Praze. Pořad přinesl obvyklou a už vícekrát omletou snůšku pomluv, lží a manipulací, na čemž není už ani nic nového ani překvapivého. Vnucuje se tedy otázka, proč takovýto pořad vůbec vznikl? Vždyť už o ničem novém neinformuje a nikoho o ničem nepřesvědčí. Bylo by zajímavé znát statistiku diváků tohoto pořadu, protože je dost nepravděpodobné, že by to někoho, kromě těch přímo zainteresovaných, zajímalo. Snad jen ze studijních důvodů, protože tento pořad je typickým příkladem dezinformační reportáže a obsahuje řadu příkladů manipulačních technik.

Používání výrazů, které mají snížit důvěryhodnost objektu reportáže: údajně, takzvaná, dezinformační, konspirační, kontroverzní

Překroucená tvrzení bez kontextu: "Korál také v minulosti tvrdil, že by bylo fajn, kdyby novinář Ondřej Kundra skončil oběšený".

Jak to bylo doopravdy a jaký je původ této zprávy, si můžete přečíst zde: http://www.nwoo.org/2017/05/03/co-jsem-ve-skutecnosti-rekl-ondrejovi-kundrovi-a-proc-se-boji-diskuze/. Ale především si položte otázku: Jaký trest je adekvátní pro lidi, kteří aktivně podporují útočnou válku a jsou v přímé linii odpovědnosti za tisíce mrtvých? Zkuste si položit tuto otázku z pozice lidí, kteří ztratili své blízké, děti, rodiče, atd.

Argumentace tvrzeními "autorit", místo důkazů: V části věnované Ondřejovi Geršlovi a webu AC24.cz jsou příklady titulků, které jsou označené za konspirační nebo dezinformační, aniž by byly předvedeny důkazy z obsahu článků a přezkoumáno jejich tvrzení. Místo toho jsou pouze odkazy na weby konspiratori.sk a evropskehodnoty.cz a jejich žebříčky "dezinformačních" webů.

Uvedení komentářů pouze jedné názorové skupiny: Jako komentátoři vystupují pouze lidé, kteří předkládají negativní stanovisko k akci: Vojtěch Berger (HlidaciPes.org), Adam Černý (Syndikát novinářů ČR),  Filip Rožánek (Digizone.cz), Jindřich Šídlo (Televize Seznam).

Pravdou je to, že byl uveden i opatrný komentář jednoho z radních ČRo, který akci navštívil a též výstižný odmítavý komentář od Vítězslava Jandáka. Pravdou je i to, že i já jsem byl již v minulých letech požádán o komentář pro ČT, který jsem odmítl s tím, že se nebudu účastnit reportáže za účelem publikování lží a pomluv. Nicméně určitě by se bez problémů našel někdo, kdo by byl ochoten pronést o akci pozitivní komentář a vzhledem k tomu, že reportérka z ČT byla přímo na místě a natočila si celou akci na telefon, tak mohla jednak někoho oslovit a případně i jen použít část některého z projevů osob, které na akci mluvily. K tomu však nedošlo, takže zazněly jen odsuzující komentáře.

Pavla Firbacherová Newsroom ČT24 - hlavně nenápadně :-)

Pavla Firbacherová - Newsroom ČT24 hlavně nenápadně :-)

Je jasné, že pořad Newsroom ČT24 je zřejmě to morálně nejodpornější, co lze ve vysílání povinně placené České televize vidět. Protože však nepřináší nic nového, nejspíš se na něj dívá velmi málo lidí a z těch, kteří se dívají, už ho snad jen úplní hlupáci mohou brát vážně a je tedy úplně bez efektu, nabízí se pouze jediné vysvětlení, které dává smysl na otázku, proč byl tento pořad vytvořen: Jeho autoři musí před někým vykázat splnění úkolu, kterým má být nějaký způsob boje proti tzv. dezinformacím. A ten někdo nerozumí obyvatelům této země a naší kultuře a je tedy z ciziny, protože kdyby nám rozuměl, tak osoby, které tvoří pořad Newsroom ČT24 už dávno vyhodí. Svou prací diskreditují tak maximálně sebe a nikoliv objekty svých reportáží. Jak událost udílení Krameriových cen tak i následná reportáž na ČT24 totiž krásně ukazují na probíhající nevyhnutelný a nezastavitelný proces. Mainstream, tedy hlavní proud - v tomto případě hlavní kulturní proud - se již nezadržitelně přesouvá od ČT a spřízněných médií právě k tomu, co prezentují nezávislá média a udílení Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku. 

Pravda, přátelé, ta totiž nakonec zvítězí!
18 Komentářů k Prohlášení k pomlouvačné reportáži o Krameriových cenách v pořadu Newsroom ČT24 z 16.6.2019

 1. John_Pitralon napsal:

  Věšení by bylo taky fajn, ale radši ať zombie vylezou z hrobů a zaškrtí je.

  Misfits - Scream! https://www.youtube.com/watch?v=BGUWla4OVrY

 2. píp napsal:

  Zdálo se mi že jsem korespondenční dopisovatel hlasu ameriky a napsal jsem reportáž v roce 1980? o tom jak v průmyslových zemích v centrech industriálu kořistníků lidé mátoří s dluhovým otroctvím navoněné bídy se statisticky expresními civilizačními chorobami neuropatií? infarktů, mrtvic, obezit a podvýživ nevyvážené a neplnohodnotné stravy s nezdravým životním stylem ve shonu, tísni a stresu s bankroty. Až potom jsem si uvědomil že to skutečně vysílali za zvukového doprovodu rušiček. To že jsem dostal reganovu cenu od Trumpa za smíchu Putina byl docela dobrý konec snu. :lol:

 3. Dobroděj napsal:

  Česká televize má pracovat podle předepsaného kodexu veřejnoprávnosti, ale ten zjevně nedodržuje a překračuje svým aktivistickým přístupem každý večer ve zpravodajství a my si musíme ČT povinně platit, aby nás denně manipulovala a kázala jenom tu jednu povolenou pravdu a jiný názor je nepřípustný a to je podle ČT vyvážený a nestranný program!!

 4. .lak napsal:

  Pro požírače
  https://uloz.to/!Q0EFzCIrTqYO/asimov-issac-druha-nadace-audiokniha-rar
  Pusťte to ve véelcéčku, ale mohla to žvejknou tu spavačka hadů. :-D

 5. proud napsal:

  Jinak nez nejaky hovno dulezity drby o blbech me zajimaj zvesti o Benesovejch dekretech a to kolem,protoze tady se asi, paklize to bude pravda,bude strilet!!!

 6. Shin napsal:

  Pavla Firbacherová od pohledu mila a nezaujata. Neco jako ty zakomplexovany lesby z Proaltu. Pouziji slova nenavideneho umelce, ktery je hotovym satanem v rouse berancim, neni to nikdo jiny nez Marilyn Manson osobne a vers "KILL YOUR GOD! KILL YOUR TV!!!"

  https://www.youtube.com/watch?v=rWRsE9Tsq7w

 7. Rocco napsal:

  Česká televize a její soldateska lže, manipuluje a pobírá mzdy, které převyšují plat poslance parlamentu ČR (75 900 korun hrubého měsíčně). Pryč s nimi!

  "Letos byla Krameriova cena udělena režisérovi Václavu Dvořákovi (film Uloupené Kosovo) za televizní a filmovou dokumentární tvorbu, za internetovou publicistiku hudebníkovi a publicistovi Pavlu Chrastinovi, moderátorce a pěvkyni Martině Kociánové za rozhlasový cyklus Kupředu do minulosti, Borisovi Korónimu, zakladateli slovenského internetového rádia Slobodný vysielač, za prohlubování česko - slovenské novinářské spolupráce, ukrajinskému novináři Ruslanu Kocabovi za pravdivé psaní o východní Ukrajině, za přínos v oblasti ekonomické publicistiky Markétě Šichtařové a za celoživotní dílo spisovatelce Evě Kantůrkové."

  Gratulujeme vyznamenaným Krameriovcům, jen tak dál!

 8. John_Pitralon napsal:

  Dyť to bylo kolorovaný akorát že jen na konczi. Zombie v noci vstávaly z hrobů.

  Válka byla na spadnutí. Trump na poslední chvíli zrušil útok na Írán https://cz.sputniknews.com/svet/2019062110188401-valka-byla-na-spadnuti-trump-na-posledni-chvili-zrusil-utok-na-iran/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!