Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.6.2019

katastrofa_malayziya_boing_reys_mh171; Případ Boeingu MH17: Nizozemsko oznámilo diplomatické kroky vůči Rusku. Vláda o svých krocích informovala Sněmovnu reprezentantů.

2; Volker vyhrožuje, že požene Zelenského k odpovědnosti, pokud nesplní sliby. Zvláštní představitel Státního departmentu pro Ukrajinu informoval v Senátu USA o možných rizicích pro deoligarchizaci na Ukrajině.

3; Porošenko připustil, že by se Ukrajina mohla vzdát Krymu. Podle jeho slov Kyjev uzná poloostrov za ruský v případě, že Moskva slíbí vyřešení konfliktu v Donbasu.

4; Západ se staví proti Rusku na ochranu teroristů v Idlíbu. 18. června v New Yorku proběhlo další zasedání Rady Bezpečnosti OSN.

5; Kyjevský soud zahájil řízení o nezákonnosti registrace rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny.

6; A co je s rozšifrováním černých skříněk? Lži ve vyšetřování katastrofy Boeingu MH17. Soudě dle označení motoru rakety, byla vyrobena v roce 1986 a doba použitelnosti takových raket je 15 let.

7; V Rusku je všechno špatně? Známý ruský novinář drsně usadil liberály, kteří tvrdí, že Rusko trpí nedostatkem investic.

8; USA slibují Ukrajině zbraně pro válu na souší, na moři i ve vzduchu. Příslušný návrh zákona má podpořit Kongres.

9; Kyjevští policisté zavřeli v největším vedru dítě na pět hodin v autě a zadržela jeho rodiče. Za odpor kladený policii byly operativní skupinou vytvořeny příslušné materiály proti ženě.

10; Zóna Idlíb. Ruská armáda operuje v nejžhavějším bodě Sýrie. Informuje o tom nová reportáž ze Sýrie.

11; Válka proti společnému nepříteli. Ukrajina naléhavě potřebuje palivo a munici. Ukrajinu zajímá otázka naléhavého zvýšení objemů nafty a benzinu nakupovaného v Litvě.

12; Ukrajina potřebuje mezinárodní kontingent psychiatrů. Oděský novinář Jurij Tkačov komentoval smrt Dmitrije Tymčuka.

13; V Rusku se může objevit nová pokuta pro neplatící řidiče na placených úsecích silnic.

14; Analytici z USA pojmenovali skutečnou příčinu strachu NATO z S-400. Analytici zdůrazňují, že v ekonomické válce S-400 disponuje řadou strategických výhod. S-400 se prodává v Číně, Indii, Turecku, Saúdské Arábii a Kataru.

15; Velmi důležité rozhovory. Ukrajinský politik Jurij Bojko vysvětlil, proč jel do Ruska. Podle jeho slov je hlavním úkolem jeho strany snížení přemrštěných cen energií pro obyvatele Ukrajiny.

16; Do roku 2050 vymře 20% Ukrajinců. Neutěšená prognóza OSN. Mezinárodní organizace představila dlouhodobou prognózu do konce století.

17; V Doněcké a Luganské republice odpověděli Kučmovi na jeho podmínku pro zrušení blokády. Jeho návrh označili za vrchol cynismu. Přestaneme střílet, když se vzdáte. Zrušíme blokádu, když nám odevzdáte všechno, co máte...

18; Skupina Kvartal 95 hledá náhradu za Zelenského do hlavní role seriálu. Zelenskij už účinkuje ve zcela jiné komedii.

19; Zelenského cesta do Evropy je totální fiasko, říká ukrajinský politik a šéf platformy Národní strategie rozvoje“ Dmitrij Spivak. Vždycky jsme říkali, že Zelenskij je nezkušený. Vždyť ani nepochopil „diplomatický“ jazyk svých evropských „partnerů“, kteří mu jasně řekli: „Evropský trend se změnil. Hodláme spolupracovat s Ruskem bez ohledu na to, jestli je hodné nebo zlé“.

20; Ve Státním departmentu USA požadují od Ruska, aby skončilo se lhaním kolem sestřeleného MH17. Rusko je povinno spolupracovat s vyšetřovateli a zajistit, aby všichni obvinění stanuli před soudem. Rusko si ale spolupráci s vyšetřovateli představovalo jinak. Chtělo a chce se na vyšetřování podílet, nikoli hrát roli obviněného.

21; Írán sestřelil strategický dron USA. Íránská armáda prohlásila, že sestřelila americký výzvědný dron v provincii Hormozgán.

22; Zemřel novinář zmlácený v Čerkassech. OD okamžiku útoku se Vadim Komarov nacházel v kómatu.

23; Rozruch v USA: Vojáci nechtějí přiznat svou první ztrátu ve válce s Íránem. Ve Washingtonu novinka o první ztrátě ve vojenském konfliktu s Íránem podle očekávání vyvolala velké znepokojení.

24; Premiér Malajsie tvrdě kritizoval rusofobní závěry vyšetřovatelů v případu MH17. Šéf vlády zdůraznil, že cílem práce Společné vyšetřovací skupiny bylo od počátku obvinění Ruska a nikoli zjištění skutečného stavu věcí.

25; Příprava na úder. Teroristé stahují své síly k jihu idlíbské zóny na severozápadě Sýrie.

26; Za uplynulé dny přišlo prezidentovi 2,6 milionu dotazů pro „Přímou linku“. Ta se uskutečnila dnes odpoledne.

27; Vlak s vojenskou municí vykolejil v USA. V původní zprávě místní policie se mluvilo o nebezpečných látkách.

28; Delegace podnikatelů z USA poprvé navštíví Krym. Organizátor Jaltského mezinárodního ekonomického fóra vyčlenilo speciální kvótu pro podnikatele ze Spojených států.

29; Peníze nesmrdí. Ukrajina vydělává na Pripjati, ale Rusové mají vstup zakázán. Po úspěchu seriálu Černobyl nastal v zakázané zóně Černobylu turistický boom. Omezený vstup mají i Bělorusové.

30; Situace se nažhavuje. Expert promluvil o Íránem sestřeleném dronu USA. Dnešní incident potvrzuje informace o tom, že na tankery v Ománském zálivu útočily drony USA.

31; V den „přímé linky“ budou z „vězení kytovců“ postupně propouštět po malých skupinách zvířata.

32; Putin odpověděl na dotaz z Kyjeva o propuštění zadržených a uvězněných osob. Podle jeho slov se o tom jedná.

33; Nizozemsko záměrně utajilo ukrajinskou vinu na katastrofě MH17. Fakta ukazující na podíl Ukrajiny na katastrofě MH17 byly vyšetřovací skupinou v Nizozemsku záměrně utajeny.

34; FIlaret zrušil „tomos“ a obnovil „Kyjevský patriarchát“. Filaret a jeho spolupracovníci odmítli tomos o autokefalii „jednotné ukrajinské církve, který s velkou pompou získal Porošenko od Konstantinopolského ekumenického patriarchy Bartoloměje.

35; Putin slíbil změnu zákona o občanství Ruské federace pro utečence z Donbasu. V tuto chvíli od lidí nacházejících se v Rusku federální migrační služba požaduje dokumenty, které je možné získat pouze na Ukrajině.

36; Putin se vyjádřil k Zelenskému. Ruský prezident považuje Zelenského za talentovaného člověka a připomněl jeho vystoupení z minulých let. Bylo to talentované, veselé a směšné. Jenže to, co vidíme dnes v Donbasu není ani veselé ani směšné. Je to tragédie. Připomněl, že probíhající konflikt není možné řešit bez dialogu s vedením Doněcké a Luganské republiky, který Zelenskij odmítá. Blokáda zesiluje, ostřelování ze strany ukrajinské armády rovněž, připomněl Putin.

37; Jepifanij se stal bezdomovcem. Rozkolnická pravoslavná církev přišla o téměř celý svůj majetek. Filaret sebral Jepifanijovi Michajlovský klášter a také akademii, která je tam umístěna.

38; Šéf Doněcké republiky vystoupil s obvinění na adresu Vladimira Zelenského. Prezident Ukrajiny by si měl uvědomit, že jako vrchní velitel nese plnou osobní odpovědnost za každého zraněného v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády v Donbasu.

39; Chrám Ukrajinské pravoslavné církve v Nejvyšší radě uzavřou kvůli „ohrožení života a zdraví“ poslance. Poslanec prostřednictvím soudu dosáhl uzavření Svatovladimirského chrámu, který se nachází v prostorách výborů Nejvyšší rady.

40; V Donbasu bylo odpáleno auto převážející peníze PrivatBanky. PrivatBanka slíbila odměnu ve výši 50 tisíc hřiven za jakoukoli informaci, která povede k identifikaci útočníků.

41; Administrativa prezidenta Ukrajiny ukončila svou existenci. Co se týče pracovníků prezidentské administrativy, budou pokračovat v práci do řádného ukončení pracovního poměru.

42; Putin se přiznal, že se velmi stydí za jednu nepříjemnou příhodu z počátku století: Padla před ním na kolena stařenka a žádala jej o pomoc. Do ruky mu vtiskla popsaný papír se svou žádostí. Putin slíbil, že určitě pomůže, a zápis předal svým asistentům. Ti jej ale ztratili a Putin nemohl splnit svůj slib.

43; Proč se ukrajinská armáda včera v noci zadrhla? Šéfa ukrajinské armády si pozvali na koberec za to, že nedokázal zmařit zasedání Minské skupiny.

44; Zelenskij informoval o dohodách s oligarchy. Podle jeho slov podnikatelé na sebe berou odpovědnost za vyřešení konkrétních otázek.

45; Ukrajina nemá program na realizaci minských dohod, říká Lukaševič. V Kyjevě neexistuje jakýkoli aspoň trochu rozumný akční plán směřující k plnění minských dohod o urovnání situace v Donbasu.

46; Státní department zvažuje veškeré varianty sankcí proti Turecku za nákup S-400. Informoal o tom asistent státního tajemníka pro vojensko-politické otázky.

47; Ve lvovském radiu informovali, proč Ukrajinci hlasují pro židovské kandidáty. Lvovské rádio Vgolos se pustilo do analýzy, proč občané Ukrajiny hlasují nikoli pro Ukrajince, ale podporují ve volbách občany židovského etnika.

48; Íránu udělal velkou chybu, říká Trump. Prezident USA Donald Trump komentoval situaci se sestřelením amerického dronu v Íránu.

49; V Moskvě byl dvanáctiletý chlapec z jednopohlavní rodiny hospitalizován s příznaky znásilnění. Pěstoun se rozčílil kvůli tomu, že lékař hovořil se synem o samotě bez rodičů a psychologa. Chce napsat stížnost.

50; Ministerstvo obrany Ruské federace prohlásilo, že populární počítačová hra je projektem amerických tajných služeb. Americké tajné služby manipulují veřejným vědomím pomocí projektů Metal Gear a Echo Runetu.

51; Ústavní soud Ukrajiny oficiálně potvrdil zákonnost rozpuštění Nejvyšší rady na základě výnosu prezidenta Zelenského.

52; V Gruzii útočí demonstranti na budovu parlamentu kvůli ruskému poslanci a házejí policistech plastové láhve.

53; Senát USA uskutečnil slyšení ohledně UFO. Zástupci amerického válečného námořnictva informovali senátory o setkáních amerických pilotů s objekty na nebi, které se jim nepodařilo identifikovat.

54; Země Pobaltí se odpojují od ruských elektrických sítí. Po dlouhých vzájemných sporech země Pobaltí v roce 2018 potvrdily, že se napojí na Západní Evropu prostřednictvím Polska.

55; Je to odpad. Zelenskij prohlásil, že Bytový kodex a Zákoník práce musí odejít do historie. Za důvod označil formulace ze sovětských dob typu „V důsledku vítězství VŘSR“, „realizace leninských idejí“, sovětský stát důsledně realizuje komunistickou stranou vypracovaný program“. Něco takového přece nemůže na současné Ukrajině platit... O faktickém obsahu těchto zákonů a o dopadech jejich zrušení se však vůbec nezmínil.

56; Írán zveřejnil záběry z likvidace amerického strategického dronu raketou země-vzduch.

57; Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin komentoval skandál s ruskou delegací v Gruzii v Meziparlamentním shromáždění pravoslaví. Kroky gruzínského vedení odporují normám pořádání mezinárodních akcí.

58; Speciální jednotky zahájily palbu na protestující v Tbilisi. Podle médií bylo zraněno několik lidí.

59; Spojené státy vysílají na Blízký Východ kontingent vyzbrojený komplexy Patriot a drony. Ruské ministerstvo zahraničí to označilo za provokaci zaměřenou na vyvolání války.

60; Šéf Huawei prohlásil, že společnost se vyrovná s následky sankcí USA.

61; V Den začátku Velké vlastenecké války se b Kyjevě bude konat nacistický rockový festival. Přítomni budou i zástupci nacistických směrů rockové hudby z evropských zemí.

62; V centru Kyjeva neznámí pachatelé oloupili diplomata z Rakouska.

63; Trump se zklamal ve venezuelské opozici. Trump ztrácí zájem o situaci ve Venezuele, protože se mu už nechce čekat, kdy opozice svrhne Nicoláse Madura.

64; Erdogan prohlásil, že smrt egyptského exprezidenta v soudní síni byla naplánována.

65; Úřady Nového Zélandu se rozhodly vykoupit od obyvatelstva zbraně. Chtějí za to utratit 136 milionů dolarů.

66; Politolog: Zelenskij je instrumentem v rukou stoupenců Majdanu. V předvolební kampani sliboval, že je ochoten se domlouvat třeba i s čertem, aby na Ukrajině zavládl mír.

67; Kyjev bude platit Západu za půjčky pozemky. Západ záměrně dává Ukrajině úvěry, aby si za půl století své investice mohl vybrat v pozemcích.

68; Obyvatelé čeljabinské vesnice požádali Putina o most přes koleje. Vyšetřovatelé prověřili fakta a okamžitě zahájili trestní řízení. Vesnice Varna je rozdělena na dvě části železnicí a neexistuje normální přechod přes koleje. Obyvatelé se musí proplétat mezi vagóny, občas musí dokonce vagóny podlézat.

69; Macronova výzva nepřipustit odchod Ruska z PACE rozčilil Kyjev. Irina Geraščenko prohlásila, že Ukrajinu zaskočila změna rétoriky Západu po výzvě prezidenta Macrona, aby se zabránilo odchodu Ruska z PACE.

70; Byl zaregistrován nejnižší kurs dolaru za rok 2019. Dolar byl za 63,42 rublu.

71; Gazprom oznámil dokončení 59% „Severního proudu – 2“. Po dně Baltského moře bylo položeno kolem 1.450 km plynovodu.

72; Ruské banky dostaly povolení zabavovat zemědělské pozemky svým dlužníkům.

73; Ve Státní dumě si myslí, že Írán by měl koupit ruské S-400, když se Washington chystá vyslat další síly na Blízký východ.

74; USA odložily začátek testů nadzvukové rakety na konec roku 2020.

75; V USA vytvořili „robocopa“, který bude hlídat bezpečnost na ulicích.

76; Na Sibiři před Putinovou „přímou linkou“ prudce zlevnil benzín.

77; Kim Čong-un: KLDR má v úmyslu dostat vztahy s Čínou na novou úroveň.

78; Íránské ministerstvo zahraničí obvinilo sestřelený americký dron z provokačního chování.

79; Putin připustil problém s růstem příjmů Rusů a avizoval jejich postupné zotavování.

80; Do Nejvyšší rady projde pět stran, šanci mají ještě dvě další. Kromě Zelenského „Sluhy národa“ (49,8%), Bojkovy Opoziční platformy „Za život“ (10,3%), Timošenkové „Baťkivščiny“, Porošenkovy „Evropské solidarity“ (8,7%), Vakarčukova „Golosu“ (5,9%) se kolem 4% motá „Občanská pozice“ a „Síla a čest“.

81; Katalánsko se omluvilo Mexiku za škody způsobené Španělskem před 500 lety.

82; Kim Čong-un osobně přivítal Si Ťin-pchinga na letišti v Pchjongjangu.

83; Odmítnutí bank poskytovat výhodné hypotéky mnohodětným rodinám byl chybou ministerstva financí, řekl Vladimir Putin.

84; V Rusku se chystá zpřísnění postihů za chyby lékařů.

85; Od roku 2012 se více než 5,3 tisíce občanů EU připojilo k teroristům.

86; Na Ukrajině je 90% příměstských vlaků za hranicí životnosti, přiznává jeden z ředitelů Ukrajinských železnic Andrej Rjazancev.

87; Putin srovnal ztráty Ruska a EU v důsledku sankcí. Za dobu uplynulou od zavedení sankcí v roce 2014 Rusko přišlo o 50 miliard dolarů, Evropská unie o 240 miliard dolarů.

88; Call-centrum „Přímé linky“ s Vladimirem Putinem přežilo v roce 2018 velmi silný DDoS útok z území Ukrajiny.

89; Rusko pomůže k tomu, aby nebylo Kosovo puštěno do Interpolu. Žádost Kosova odporuje pravidlům organizace i Rezoluci 1244 Rady bezpečnosti OSN.

90; U hranic Běloruska a Ruska se nenápadně nahromadila množství techniky a vojáků v objemu tří divizí NATO. V zemích Pobaltí a v Polsku se jen v červnu koná zhruba deset manévrů ozbrojených sil členských zemí NATO a jejich partnerů.

91; Na zpřísňování zákona o falešných informacích je brzy, řekl Puitn.

92; Evropská unie prodloužila sankce proti Rusku.

93; Filaret může být na nejbližší synodě „nové církve“ zbaven všech pravomocí.

94; Krymská železnice si od roku 2020 vydělá sama na sebe. Očekává se podstatný nárůst objemů nákladní přepravy po otevření Krymského mostu.

95; Zelenskij omezí funkce a pravomoci SBU.

96; V České republice nebyl zaznamenán výskyt nekvalitní ruské ropy v ropovodu Družba, prohlásil předseda národní správy rezerv Pavel Švagr.

97; Zelenskij: Kolomojskij a Achmetov investují v Donbasu velké peníze.

98; Rižského starostu odvolali z funkce nejtěsnější většinou 31 hlasů z 60.

99; Ruská parlamentní delegace po skandálu opustila Tbilisi.

100; Vladimir Putin označil možnou válku USA s Íránem za katastrofu.

101; Vyšetřovatelé si pozvou bývalého prezidenta Porošenka k výslechu v pěti trestních věcech.

102; Íránské ministerstvo zahraničí: USA lžou o dronu sestřeleném nad mezinárodními vodami. Pentagon tvrdí, že dron byl sestřelen ve velké výšce 24 km od íránského území. Válku nechceme, ale budeme tvrdě hájit naše nebe, naši zemi a naše vody, říká íránské vedení.

103; Jaceňuk označil rozhodnutí ústavního soudu o rozpuštění Nejvyšší rady za uložení bomby.

104; Zelenského zástupce zveřejnil datum voleb do Nejvyšší rady. Budou se konat 12 července.

105; Pět let po Majdanu se začala vyšetřovat tamní střelba.

106; Ruský trestní zákoník bude doplněn o článek o znesvěcování a ničení památníků padlých vojáků.

107; Zlaté a devizové rezervy dosáhly v Rusku pětiletého maxima. Dnes činí 504,5 miliardy dolarů.

108; Zelenskij zrušil 159 výnosů svých předchůdců.

109; Zelenskij považuje za nutné zrušit zákaz hazardních her.

110; V Německu roste vědomí nesmyslnosti protiruských sankcí, prohlásil ruský velvyslanec v Německu Sergej Něčajev.

111; Premiér Gruzie slíbil Saakašviliho ozbrojencům adekvátní odpověď. V Gruzii vznikla velmi nebezpečná situace kolem budovy parlamentu v souvislosti s přítomností ruské delegace. Protest přerostl ve vnitrogruzínský konflikt, ve kterém specnaz použil sílu. Rusofobové chystají provokace.

112; EU pojedná otázku neuznávání pasů Ruska vydávaných v Donbasu.

113; Jen tak se tam mihnul... Dva dny před vypuknutím nepokojů v Gruzii navštívil Gruzii ředitel centra Joe Bidena Michael Carpenter.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.6.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!