Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.6.2019

maydanl (1)1; Na Ukrajině varovali před hrozbou nového Majdanu. Reálně ochránit ukrajinský jazyk mohou pouze lidé. Z toho plyne, že není daleko nový Majdan, tentokrát jazykový.

2; Co znamená Putinův zákaz letů a přerušení turistického ruchu směrem do Gruzie? Dalším logickým krokem je obchodní embargo.

3; Washington odmítl odpovědět na dotaz o informacích svých družic ohledně MH17. Americké ministerstvo odmítlo komentovat dotaz agentury RIA Novosti o poskytnutí družicových snímků místa katastrofy letu MH17.

4; Byly spočítány ztráty Gruzie v důsledku ukončení turistických cest Rusů. Turistickým kancelářím se na dobu zákazu leteckého spojení doporučuje neprodávat zájezdy do Gruzie.

5; Po Zelenském? Už jen smuta a rozvrat. Bylo zveřejněno historické srovnání současné situace na Ukrajině s obdobím „smuty“ v dějinách carského Ruska z přelomu 16. a 17. století.

6; Na Poklonné hoře odstartoval mezinárodní automobilový závod na počest 75. výročí osvobození Běloruska od německých fašistických okupantů.

7; Abnormální horko přineslo obyvatelům Ukrajiny muka: agresivní komáři, nebezpečné moře, drahá zelenina.

8; V Donbasu lidé odzbrojili a důkladně zbili okupanta. Ukrajinští vojáci zneužívají svého postavení a pomocí zastrašování zbraní si na úkor civilního obyvatelstva vylepšují svou finanční situaci. Jednomu z nich to tentokrát opravdu nevyšlo. V Kramatorsku ukrajinský voják nedokázal přesvědčit skupinu civilních obyvatel, aby se rozloučili s penězi. Jeho jednotka událost vykázala jako zranění v boji.

9; Na internetu se množí úvahy bloggerů o možném charakteru případné americko-íránské války.

10; Armija 2019: Tank T90-MS vyrobený pomocí 3D tiskárny a tajné vojenské novinky. Celkem na výstavě bude představeno více než 20 vzorů techniky a zbraní vyrobených v Uralvagonzavodu.

11; Zelenskij se chystá na tvrdé rozhovory s Putinem. Už si dokonce rozmyslel větu, kterou zahájí rozhovor: Krym je Ukrajina. Není ale důležité, jakou větou Zelenskij rozhovory zahájí, nýbrž jakou větou je Putin ukončí. Dnes už nejen Evropa, ale i sám Zelenskij nejspíš už velmi dobře ví, že takový rozhovor nemůže skončit jinou větou než „Krym je Rusko“.

12; Stoupenci ozbrojenců z Británie vedou džihád proti Rusku a Sýrii. Nevládní organizace „Syrská observatoř pro lidská práva“ je už dávno po právu považována za korporaci na výrobu „fejků“.

13; Oni se odmítali vzdát. Dnes už téměř zapomenutý hrdinský čin obránců Brestského nádraží. 22. června 1941 zaútočila německá nacistická vojska bez vyhlášení války na Sovětský svaz. Urputní hrdinové bez vody, jídla – a po krk ve vodě ve sklepních prostorách bránili nádraží celý týden.

14; Známá kyjevská advokátka Taťjana Monťan tvrdě odsoudila počínání ukrajinského prezidenta Petra Porošenka.

15; Meč „Štítu spojenectví“ Ruska a Běloruska. Vojenský vlak s vojáky a technikou raketové brigády gardové tankové armády Západního vojenského okruhu včera dorazil do Minska.

16; Umírám, ale nevzdávám se. Hrdinové z Brestské pevnosti zastavili nepřítele a zlikvidovali mnoho fašistů. Pevnost, na jejíž dobytí si němečtí fašisté vyhradili půl hodiny, odolávala více než měsíc.

17; Kučma si přeje, aby si obyvatelé zaplatili za vlastní zničení. Kyjev může zvážit zrušení ekonomické blokády Donbasu pouze za podmínky, když bude Ukrajině vrácena kontrola nad veškerými aktivy v regionu.

18; Když nepřítel, tak nepřítel. Menší vítězná válka Rusku neuškodí. Na internetu lidé reagují na zcela neprofesionální, netaktický a vlastně jen vyloženě hloupý výrok gruzínské prezidentky, že Rusko je pro Gruzii nepřítel. V Gruzii lze pozorovat „pobaltský syndrom“. Pobalťané, Ukrajinci a teď už i Gruzie si hýčkají svou rusofobii a spoléhají na to, že mají pro Západ vysokou cenu jako nárazníkové státy. Mohou na to ale skutečně spoléhat?

19; Ruské turisty velmi brzy nahradí jiní, bohatší“, říká vůdce gruzínské opozice Levan Berdzenišvili označil ruský zákaz letů do Gruzie za pokus potrestat gruzínský lid. Z jakého důvodu by ale Rusové měli létat do země, která je nenávidí a otevřeně označuje za nepřátele, nijak nevysvětlil.

20; USA vyhrožují Íránu „nevídanou devastací“. Bude to devastace, jakou jste ještě nikdy v minulosti neviděli, straší Íránce soudnosti zbavený Donald Trump.

21; Na Krymu komentovali nárůst počtu turistů z Ukrajiny. Letos na ruském poloostrově čekají nový rekord v počtu rekreantů z Ukrajiny.

22; Skandál s odměnami karatelů a platbami „milenkám“ od velitelů ukrajinské armády Byly obstaveny dva účty výsadkové brigády

23; Ruský Su-24 vystrašil španělskou letadlovou loď při cvičeních NATO na jihu Baltského moře. Ruský bombardér proletěl relativně nízkou rychlostí v těsné blízkosti španělské letadlové lodi.

24; Je to pro vás těžké? Tak jděte makat na šachtu. Kravčuk poukázal na Zelenského vážnou chybu. Prezident by neměl z úst vypustit ani jediné nezodpovědné slovo, reaguje bývalý ukrajinský prezident na stížnosti Zelenského, jak je těžké pracovat v prezidentské administrativě. Kravčuk poukázal na to, že stávající prezidentský tým je silně promořen lidmi ukrajinských oligarchů.

25; Ukrajinu čeká energetická katastrofa, říkají ve společnosti Ukrenergo. Bez uhlí už dnes stojí sedm bloků ukrajinských tepelných elektráren a situace se komplikuje zastavením provozu dalších osmi bloků kvůli havarijním opravám

26; Americká spisovatelka obvinila Trumpa ze znásilnění. Žena tvrdí, že ji Donald Trump před 23 lety napadl v převlékací kabině newyorského obchodního domu Bergdorf Goodman. Ve Spojených státech se stalo novodobou tradicí bez jakýchkoli důkazů napadat vysoce postavené muže ze sexuálních útoků z doby před několika desítkami let.

27; Případ šéfredaktora RIA Novosti Ukrajina Kirilla Vyšinského. Je na čase, aby Kyjev projevil aspoň náznak lidskosti. Kirill Vyšinskij byl zatčen 15. května 2018 na základě obvinění z vlastizrady v podobě podpory Doněcké a Luganské republiky.

28; Putin informoval o tom, jaký osud čeká na Kurily. Otázka zněla, zdali Rusko nebude muset odstranit ruskou vlajku vyvěšenou na Jižních Kurilách. Putin odpověděl, že Rusko bude pokračovat v budování tamní infrastruktury.

29; V NATO navrhli „zastrašovat“ drzé Rusko. Během posledního desetiletí Ruská federace předvádí pokusy o podkopání architektury evropské bezpečnosti, říká se ve zprávě.

30; Na palubě nikdo nepřežil. Na Havaji nedaleko letiště Dillingham havarovalo dvoumotorové letadlo King Air. Zahynulo devět lidí.

31; Pokračuje plán boje proti Rusku. Byl určen nový šéf Pentagonu. Prezident USA Donald Trump se rozhodl ohledně kandidatury nového ministra obrany. Novým šéfem Pentagonu bude Mark Esper.

32; Všechno praskalo a blýskalo. U Dněpropetrovska začala za jízdy hořet elektrická vlaková souprava. Podle předběžných informací začalo hořet elektrické vedení. Kouř se šířil do vagónů. Cestující vyskakovali z vagónů, protože se nedočkali zastavení soupravy.

33; Ponořit Rusko do tmy. Nebezpečné následky „útočné obrany“ USA. Uvolnění ve vztazích s Ruskem bylo vždy nepříjemné pro americké politiky, protože tito neslouží svým občanům, nýbrž obchodním zájmům výrobců a prodejců zbraní.

34; Ruské cestovní kanceláře přerušují prodej zájezdů do Gruzie. Informovala o tom vedoucí Federální agentury pro turistiku Zarina Doguzova.

35; „Nesprávní“ Ukrajiny musí být zničeni. Psychologové ukrajinské armády se začali věnovat dětem v Donbasu. Ukrajinské politické a vojenské vedení nadále sleduje kurs zamřený na vnucení nacistické ideologie obyvatelstvu.

36; V Gruzii byli napadeni ruští novináři. Dnes v Tbilisi byla napadena natáčecí skupina televizní stanice „Rossija 24“.

37; Gigantické ukrajinské letadlo patřící letecké společnosti Libyan Arab Air Cargo bylo rozbombardováno pomocí raketometů Grad.

38; Ukrajinci chtějí dosáhnout chemické kastrace pro pedofily. Nedávno byl vypracován návrh zákona zaměřený na ochranu dětí před sexuálním násilím, který se dosud dopracovává.

39; Kadyrov komentoval vzpouru v Gruzii. Od Grozného je to do Tbilisi pouhých 200 km. S velkými obavami sleduji události v Gruzii.

40; Gruzínským leteckým společnostem budou zakázány lety do Ruska, informuje ruské ministerstvo dopravy.

41; Madrid neočekávaně zareagoval na průlet Su-24 nad španělskou letadlovou lodí Juan Carlos. Španělské ministerstvo obrany nepovažuje událost ani za incident ani za provokaci, nýbrž za normální akci.

42; Ukrajinská armáda předvedla vysokému armádnímu funkcionáři EU, jak kropí Donbas palbou. Vojenská ministerstva evropských zemí mění konflikt v Donbasu ve svůj osobní vojenský polygon.

43; Dnes v Tbilisi proběhla další protestní akce. Požadovány budou předčasné volby do parlamentu, odstoupení ministra vnitra Giorgiho Gachari a propuštění všech zatčených.

44; Tymčuk, který se zastřelil 19. června v Kyjevě, byl pohřben v Berdičevu.

45; Moskva sdělila Gruzii svůj požadavek na bezvýhradné zajištění bezpečnosti ruských novinářů nacházejících se na území Gruzie. Kromě toho ruské ministerstvo zahraničí očekává reakci mezinárodního společenství, představitele OBSE a dalších organizací k napadení novinářů ruské televizní stanice v Tbilisi.

46; V Krivém Rogu hodil muž granát na kolemjdoucího. Zraněný byl dopraven do nemocnice.

47; V Gruzii bylo zahájeno trestní řízení po útoku na ruské novináře.

48; Ve Lvově dokončili testy letadla MIG-29UB. V nejbližší době by cvičné letadlo mělo už velení ukrajinského letectva přijímat cvičný stroj do služby.

49; V Gruzii doufají, že turisté z Ruské federace budou nadále přijíždět do země. Na druhou stranu už dvě kavárny v Gruzii vyhlásily zvýšení cen pro občany Ruska o 20%.

50; Zabíjel jsem vás v Abcházii a budu nadále zabíjet, vzkázal gruzínský poslanec Rusům. Radikální gruzínská opozice hrubě zmařila zasedání Meziparlamentního shromáždění Pravoslaví jen proto, že jeho předsedou je ruský poslanec. Gruzie jako hostitel mezinárodních akcí totálně selhala.

51; Na okraji Gorlovky bylo v důsledku ostřelování ze strany zločinné ukrajinské armády zraněno dítě. Třináctiletá holčička utrpěla střepinové zranění holeně.

52; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na prohlášení USA o „hrozbě ruského jaderného úderu“ na americké území. Podobná prohlášení oficiálních představitelů USA mají jen ospravedlnit rozšíření spektra jaderných zbraní v arzenálu Pentagonu.

53; Co se nyní děje v Tbilisi? Na náměstí před budovou parlamentu proběhla další protestní akce.

54; Ruský „Noční lovec“ předvedl novou figuru vysoké pilotáže. Tato figura ještě nedostala svůj název.

55; Gruzie už neexistuje, říká gruzínský režisér o vzpouře v Tbilisi. Gruzínský a ruský herec, národní umělec SSSR Robert Sturua komentoval protiruskou vzpouru v Tbilisi.

56; Bývalý gubernátor Charkovské oblasti a současný poslanec Nejvyšší rady Michail Dobkin ve vysílání ukrajinské televize argumentačně doslova roznesl bývalého šéfa SBU a nynějšího předsedu strany Síla a čest“ Igora Smeška na kopytech. Ten nevydržel s nervy a slíbil svému oponentovi, že si to s ním „vyřídí jinde“.

57; Moderátor Solovjov komentoval zvýšení cen pro Rusy v gruzínských kavárnách. Kromě zvýšení cen musí návštěvník kaváren kladně odpovědět na dotaz, je-li Rusko okupant. Solovjov to označil za jasný příklad idiotismu a diskriminace.

58; V Moskvě se koná prezentace knihy Olese Buziny „slovo jako zbraň“. Akce je věnována nedožitým padesátinám autora, který byl zavražděn ukrajinskými nacisty v dubnu 2015 v Kyjevě.

59; Trump chce vládnout Americe věčně. Oznámil svou kandidaturu na druhé volební období a za své cíle si klade let na Mars a vítězství nad virem HIV.

60; Poslanec Nejvyšší rady si postěžoval na zahraniční financování ukrajinských homosexuálů a obrátil se na správní soud se žalobou proti nedělnímu pochodu LGBT příslušníků.

61; Trump popírá obvinění ze znásilnění novinářky. Prohlásil, že se s touto novinářkou nikdy v životě nesetkal.

62; Obyvatelé Gruzie jsou rozladěni rozhodnutím ruských úřadů pozastavit turistický ruch s Gruzií. Ale co čekali?

63; Ruština se ukázala na Ukrajině jako oblíbenější jazyk než ukrajinština. Byly zveřejněny výsledky výzkumu, který měl odhalit skutečnou roli ruského jazyka občanů Ukrajiny. V domácím a pracovním prostředí používá na Ukrajině ruštinu 49% občanů. Tam, kde se vyžaduje formální komunikace – například na školách – mírně převládá ukrajinština (53%). V komunikaci s přáteli a známými používá ruštinu 52% Ukrajinců. A na internetu 56%. Ruština převládá na jihu a východě země a ve velkých městech. Ukrajinština je ve větší oblibě na západě a v centru země, ale hlavně na venkově a v malých městech. Více než třetina občanů Ukrajiny přiznala, že považuje ruštinu za svůj mateřský jazyk.

64; Ukrajinec chtěl vyskočit z okna, aby se mohl jít napít vodky. Manželka ho zavřela v bytě, aby se nemohl jít opít. Touha po alkoholu byla u něj ale silnější než pud fyzické sebezáchovy. Ve skoku z okna muži zabránila až policie. Ve kterém patře se incident odehrál, se ve zprávě neuvádí, ale vzhledem k asistenci policie to velmi pravděpodobně nebylo přízemí, nýbrž šlo o výšku ohrožující zdraví či život…

65; USA evakuuje personál ze základny v Iráku. USA stahují stovky pracovníků vojensko-průmyslové korporace Lockheed Martin Corp. a vojenské ochranné společnosti Sallyport Global ze své základny v Iráku.

66; Byly zveřejněny podrobnosti o čínském univerzálním zařízení SH-2018 pro rychlé nabíjení pistolí a samopalů.

67; Ruská pravoslavná církev už nebude žehnat zbraním hromadného ničení.

68; Společnost Huawei zažalovala americké ministerstvo obchodu.

69; V Indii začal hořet nedostavěný torpédoborec s technologií „neviditelnosti“. Jedna osoba zahynula, další člověk byl hospitalizován.

70; V NATO připustili možnost války s Ruskem. Vojenská škola NATO zveřejnila zprávu pod názvem „Proč je Pobaltí důležité. Obrana severovýchodní hranice NATO“.

71; FSB informovala o situaci na hranici Ruska a Gruzie. Podle informací úřadu nevznikly kolony osobních ani nákladních automobilů.

72; Ruskomnadzor připomněl pravidla pro rozhlasové a televizní vysílání v Den paměti a smutku ve výročí napadení Sovětského svazu německými fašisty. Zábavní programy se ruší.

73; Putin: Britští premiéři se dostávají k moci pomocí stranických zájmových skupin.

74; Ukrajinský propagandista Gordon: Ještě rok a Putin stane před mezinárodním soudem. Kyjev od samého začátku chápal, že za tragédii s malajským Boeingem může Rusko, a nedávno zveřejněné výsledky vyšetřování to potvrzují.

75; Civilní obyvatel byl zraněn v obci Vesjoloje u Doněcka v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Zraněný byl převezen do městské nemocnice č. 21 v Doněcku.

76; Zelenskij nazývá Velkou vlasteneckou válku „Druhou světovou“. Přesně před 78 lety začala Velká vlastenecká válka, ve které podle oficiálních údajů zahynulo na straně SSSR 26,6 milionu lidí. Některé odhady při započtení civilních obětí mluví o čísle vyšším než 40 milionů.

77; Ruské ministerstvo dopravy zaregistrovalo hromadné vracení letenek do Gruzie.

78; Lotyšská ministryně financí: Nás všechny ohrožují špinavé ruské peníze. Ani jedna lotyšská banka si nemůže dovolit pracovat s pochybnými finančními prostředky, neboť tím může utrpět každý obyvatel země.

79; Porošenkovi už se nechce být „otcem národa“ a kandiduje na poslance Nejvyšší rady.

80; Mocenské hrátky rozkolníků. Filaret si stěžuje u ministerstva vnitra na zabírání chrámů Jepifanijem. Filaret se obrátil na ministerstvo vnitra s žádostí o ochranu věřících jeho sekty a jejího majetku před nájezdy konkurenční sekty Pravoslavná církev Ukrajiny“.

81; Příslušníci komunity LGBT znovu přišli před budovu prezidentské administrativy a pozvali Zelenského na pochod homosexuálů.

82; Rusko se oficiálně zvětší o arktické pobřežní šelfy. Existenci nové souše v rámci souostroví Novaja Zemlja potvrzují i snímky z kosmu a výsledky polárních expedic.

83; Hackeři se zmocnili v NASA informací o misi na Měsíc. Odborníci si kladou otázku, zdali se hackeři volně pohybují v sítích NASA nebo zdali už trhliny v bezpečnosti byly uzavřeny.

84; Putin položil věnec k hrobu neznámého vojína. Den paměti a smutku se 22.6. v Rusku připomíná od roku 1996.

85; V Kyjevě začalo vyšetřování „uzurpace moci“ Porošenkem. Poslanci za Opoziční blok Nestor Šufrič a Vasilij Nimčenko podali oznámení na Státní úřad pro vyšetřování ohledně uzurpace moci Petrem Porošenkem, Andrejem Parubijem a Vladimirem Grojsmanem.

86; Poslanec Státní dumy Sergej Gavrilov spojuje protesty v Gruzii s přípravou na návrat Saakašviliho do Gruzie. Poslanec se vyjádřil, že pokud chce Gruzie udržet slušné vztahy s Ruskem a dalšími sousedními zeměmi, měla by se Moskvě za včerejší události oficiálně omluvit.

87; Ve městě Randolph ve státě New Hampshire v USA najel pick-up do skupiny motorkářů. Sedm mrtvých.

88; Vrtné věže v Černém moři se staly předsunutými pozicemi pro ruskou rozvědku, píší ukrajinská média.

89; V Jekatěrinburgu hoří podnik na výrobu barev. V hořící místnosti jsou uskladněny plynové bomby, které v důsledku vysoké teploty začaly vybuchovat.

90; Šéfredaktorka RT dala Gruzii radu jménem „ruského medvěda“. Prohlásila, že ji udivuje gruzínský údiv nad reakcí Ruska na bordel v Gruzii.

91; Húthiové sestřelili špionážní letadlo saúdskoarabské koalice nad Jemenem.

92; V Íránu byl popraven špión CIA. Džalál Hadži Zavár byl pracovníkem íránské obranné sféry.

93; Testy „Angary“ (raketa nosič) přecházejí do závěrečného stádia. Poté bude zahájena sériová výroba.

94; V Tbilisi nesouhlasí s tvrzením Ramzana Kadyrova o roli Západu v organizaci nepkojů v zemi.

95; Ve Švédsku se migranti učí sexu se Švédkami. Švédský stát investuje půl milionu euro do kursů sexuální osvěty pro migranty.

96; Podle názoru člena Rady pro lidská práva při ruském prezidentovi Alexandra Broda by se Gruzie měla omluvit za incident s delegací Ruské federace.

97; Ukrajina a NATO posilují výměnu informací mezi rozvědkami.

98; Síly protivzdušné obrany na letecké základně Hamá sestřelili podomácku vyrobený bezpilotní bombardér jedné z protureckých skupin, který se využíval pro útoky na vládní pozici na linii fronty.

99; Ruské ministerstvo dopravy požaduje od Gruzie vrácení dluhů za leteckou navigační činnost. Podle informací ruského ministerstva dopravy činí suma zadluženosti po lhůtě splatnosti téměř 800 tisíc dolarů a kolem 600 tisíc rublů bez započtení penále z prodlení.

100; Pokud se Írán vzdá jaderných zbraní, mohou se stát USA jeho nejlepším přítelem.

101; Ruská podnikatelská sféra reaguje na vyostření vztahů s Gruzií. Zákaz letů mezi oběma zeměmi se netýká jen turistiky.

102; Senát USA přikázal Pentagonu, aby odpověděl na vojenskou přítomnost Ruska v Arktidě. Výbor Senátu USA pro ozbrojené síly přikázal Pentagonu, aby nalezl místo pro výstavbu jednoho nebo více strategických přístavů v Arktidě.

103; V Gruzii bylo zatčeno přes 120 demonstrantů, kteří byli odsouzení k 12 dnům vězení za účast na nepovolené protestní akci v Tbilisi.

104; Zvláštní představitel USA pro Írán prohlásil, že íránský lid podporuje Donalda Trumpa proti současnému íránskému vedení.

105; Trump prohlásil, že 24. června budou zpřísněny sankce proti Íránu.

106; Georgian Airways navrhly způsob, jak obejít zákaz letů do Ruska. Bude se létat přes arménský Jerevan.

107; Gruzínský podnikatel slíbil, že zaplatí charterové lety ukrajinským turistům.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
7 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.6.2019

  • proud napsal:

   …..nedam se k myslivcum,ale jsem lovec ;-)

   • -- napsal:

    Od revírníka mohu s motorovkou do lesa na břízy, hoří nesušené a s jejich kůrou zapálíte vždy. Myslivec není jen o střelbě.
    https://www.youtube.com/watch?v=E8ZRMhpyYEM

    • Petr C napsal:

     Hori mokre, ale zaserou vam komin.

     • -- napsal:

      Vyhoří v čertovi, přídavný zařízení na komín. Má dlouhý plamen a nejde to pustit do laufu protože by to šlo na 5. metrů. A musí být kamna co to umí, nejlíp krbovky od 80% účinnosti, v rozpálených piánko a klasický komín špatně spalujících kamen to může rozsypat, to ano když tam chytne kondenzát. Potom to je jak když startuje raketa. :lol:

 1. Lukaš napsal:

  Já bych tomu i věřil,že může jít o nový Majdan,nějak se dosavadní Majdanisté potřebují zbavit odpovědnosti a trestu,za rozkradení Ukrajiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!