Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.6.2019

osvobozhdenie_polshi_19451; Na ruském ministerstvu obrany informovali o ztrátách Sovětské armády při osvobozování Polska. Nově aktualizované údaje jsou obsaženy v dříve tajné zprávě Generálního štábu z roku 1956. Statisícům padlých sovětských vojáků vděční Poláci stavěly pomníky, které jsou dnes po stovkách bourány.

2; Okupace? Když myslíte, tak si žijte bez nás, ale zároveň i bez našich peněz. Každá nová hysterie vykřikující něco o ruském impériu či ruské agresi přináší mnoho problémů hlavně těm, kdo jí podléhá. V těchto dnech to platí i pro Gruzii.

3; Zlikvidovaný diverzant ukrajinské armády a hořící domy na linii fronty. Byly zveřejněny záběry z Luganské republiky. Zločinné příkazy k zahájení palby na jednom z nejžhavějších úseků linie dotyku vydává velitel 54. samostatné motorizované brigády Alexej Majstrenko. Fakta jsou zdokumentována a materiály předány Generální prokuratuře Luganské republiky pro zahájení trestních řízení vůči velitelům 54. a 30 brigády.

4; O pohraničí a nárazníkových pásmech. Vzniká u mě osobní pocit, že Rusko Ukrajinu k ničemu nepotřebuje, píše oděský novinář Jurij Tkačov. Ale je to jen zdání. Oni jen chtějí, aby to tak vypadalo. Rusko potřebuje Ukrajinu přinejmenším jako nárazníkovou zónu proti agresivnímu Západu.

5; „Nezávislý expert“ Jurij Medovar, který sám sebe pasoval do role nezávislého vědce – hydrologa, tvrdí, že Krymský most nikdo nepotřebuje, že stavba bude mít devastující dopady na životní prostředí a že dlouho nevydrží, protože se zřítí.

6; Podivné podmínky. Hlavní úderná síla Koalice USA v Sýrii je připravena k rozhovorům s Damaškem.

7; Extrémní horka v Evropě. Obyvatelé EU se toto léto budou doslova péct. Meteorologové slibují obyvatelům evropských zemí extrémní, až čtyřicetistupňová vedra už pro nejbližší dny. A mají trvat do konce srpna.

8; Ukrajinský krach Konstantinopolského patriarchátu. Rozkolnická Pravoslavná církev Ukrajiny spíchnutá politickými a obchodními zájmy se podle očekávání začala hroutit.

9; Mnozí v Evropě považují Ukrajince za Rusy a nevěří v existenci ukrajinského jazyka, říká Kappeler. Historik ze Švýcarska zveřejnil nové pohledy na ukrajinskou realitu. Ze Švýcarska se Ukrajina jeví jako podivná země, kde každý nový prezident bojuje proti tomu starému.

10; „Vítězství nad Ruskem“ za 8 milionů dolarů. Šéf Naftogazu Kobolev si vyplatil odměnu za výhru v soudním procesu s Ruskem ve výši 8 milionů dolarů. Jenže vítězství se nekonalo a on bude muset peníze vracet. Proto protahuje jednání s Gazpromem o tranzitu přes ukrajinské území.

11; Lukašenko se plazí k Putinovi po kolenou. Na Ukrajině se bojí sbližování Ruska s Běloruskem.

12; Hrozba nové války v Sýrii. USA přesouvají velké síly soukromých armád. Během deseti dnů se přesouvá polovina z 800 Američanů z vojenské základny Balad severně od Bagdádu.

13; Filaret ponižuje Porošenkovo hýčkané dítě. Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí bývalého prezidenta Ukrajiny Petra Porošenko bylo získání tomosu o autokefalii. Filaret ale dokazuje, že Pravoslavná církev Ukrajiny žádnou nezávislost neobdržela.

14; Sexuální sekty a mafie zvrhlíků. Nepřítel ničí rodinu a civilizaci. Případ, kdy se do nemocnice dostal dvanáctiletý chlapec z jednopohlavní „rodiny“ s příznaky sexuálního násilí je více než výmluvný.

15; „Důkazy“ o podílu Igora Strelkova na sestřelení Boeingu MH17 jsou umělé a vykonstruované. V době, kdy Igor Strelkov psal o jakémsi sestřelení letounu, nemohl o Boeingu ještě vědět. Psal o letadle útočící ukrajinské armády

16; „Ruští turisté k nám musí přijíždět!“, rozčiluje se gruzínská prezidentka Salome Zurabišvili. Je vidět, že nemá pod kontrolou nejen dění v zemi, nýbrž ani své vlastní myšlenky, když jeden den řekne, že Rusko je nepřítel a okupant, a druhý den touží po ruských turistech, kteří přece tolik milují Gruzii.

17; USA informovaly o „dohodě století“. Ekonomický plán pro urovnání situace na Blízkém východě byl zveřejněn tři dny před zahájením Washingtonem organizovaného fóra „Mír ve jménu rozkvětu“ v Bahrajnu.

18; Vytvoření letounu MS-21 den po dni. Spojená letecká korporace připravila video o vytvoření „předního letadla 21. století“.

19; V Doněcké republice zahynul ukrajinský voják v důsledku nástražného výbušného zařízení. „Kdo jinému nástražné miny klade, sám na ně šlápne…“. Tak lze parafrázovat známou lidovou moudrost.

20; V centru Kyjeva dnes dopoledne začal pochod zvrhlíků. Účastníci akce nesou duhové prapory LGBT hnutí, ale také vlajky Ukrajiny a Spojených států.

21; Na internetu se vysmáli Porošenkovi, který zapózoval s plastovým příborem a pokrmem pro chudé. Příště bude stát u metra s šaškovskou čepicí. Šašek se stal prezidentem a prezident šaškem…

22; Ve Vakarčukově straně navrhli, aby byla na ruský jazyk uvalena dvacetiprocentní přirážka. Berte si příklad z Gruzínců: Kdo v restauraci promluví rusky a požádá o jídelní lístek v ruštině, zaplatí o 20% více.

23; Byly zveřejněny záběry ze startu nejmohutnější protitankové rakety z vrtulníku Mi-28NM. „Chryzantéma“ je schopna prorazit pancíř o tloušťce 1,2 metru, což je absolutní světový rekord.

24; Zbabělí Slovinci se chystají postřílet 200 medvědů, kteří ohrožují obyvatele. V Rusku místo toho radí, co dělat,potkáte-li medvěda. (V titulku článku jsou omylem uvedeni Slováci, v samotném textu se píše o Slovinsku).

25; Už je známo, kolik ukrajinských vojáků přišlo na pochod sodomitů v Kyjevě. Z jejich „ohromujícího“ počtu třiceti jedinců je vidět, že ne všichni ukrajinští vojáci praktikující „netradiční vztahy“ si mohou dovolit tuto skutečnost prezentovat veřejně. Velmi často kvůli homofobním velitelům.

26; Ukrtransgaz oznámil, že nemá prostředky na splacení dluhů evropským bankám. Připomeňme, že nedávno v korporaci promluvili o nebezpečí zastavení ukrajinského plynovodného systému.

27; Na Ukrajině v Poltavské oblasti havarovalo letadlo An-2. Po dopadu stroj začal hořet. Záchranáři s ohněm bojovali více než hodinu. Oba piloti se z letadla dostali a nacházejí se v nemocnici.

28; Marija Zacharova tvrdě odpověděla gruzínské prezidentce. Rusové „musí“ jezdit do Gruzie? A z jakého důvodu? Je vidět, že Vaše poslední prohlášení bylo připraveno s kalkulačkou v ruce. Gruzínci měli vždy pověst pohostinných lidí, ať už to bylo od srdce nebo jste to jen hráli. Dnes už si na to ani nehrajete. Pokud tedy dnes takové emoce nemáte nebo je neumíte aspoň zahrát, nikdo nic nemusí. Rusové mají kam jezdit. Nehledejte v tom nic osobního. Takový je prostě byznys.

29; V Dagestánu byli zlikvidováni ozbrojenci Islámského státu, kteří chystali útok na policisty. V automobilu zločinců byly nalezeny zbraně a munice.

30; Zázrak v Sýrii: „Zabité“ oběti za přítomnosti „Bílých přileb“ opět oživly. Na internetu se objevilo video s nácvikem natáčení falešných zpráv Bílými helmami.

31; Zlověstný krok. V USA varovali před začátkem jaderné války. The National Interest označuje vývoj nadzvukových zbraní „zlověstným krokem“ eskalujícím konflikty.

32; V Evropě se rozhodli nevyužít ruské zkušenosti z „přímou linkou“. Před lety zahraniční delegace říkaly, že jde o zajímavý způsob komunikace s voliči a že by se tato zkušenost mohla vyzkoušet v Evropě. Nyní říkají: „Děkujeme, ale nemyslíme si, že by stálo za to to u nás zkoušet“.

33; Skutečný podzim. V centrálním Rusku se ochladí až o 20°C. Je to daň za teplý začátek léta, říká vojenský meteorolog a hlavní specialista centra Fobos.

34; Putin je na jednu stranu úzkostlivý při plnění slibů, na druhou stranu nelítostný, pokud někdo svou nedbalostí splnění slibu znemožní.

35; Nízká úroveň ženijní přípravy v jednotkách OOS vede ke smrti a zraněním ukrajinských karatelů. 24. mechanizovaná brigáda ukrajinské armády se se ztrátami dostala na své pozice. 63% ukrajinských vojáků odmítá bojovat.

36; Filaret žádá ukrajinského ministra vnitra Arsena Avakova, aby ochránil Ukrajinskou pravoslavnou církev „Kyjevského patriarchátu“ před loupeživými nájezdy rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“.

37; Klimkin nevyloučil setkání Putina a Zelenského. Označil první zahraniční návštěvy Vladimira Zelenského za „průzkum bojem“.

38; Do budovy charkovské radnice v plné rychlosti narazilo auto. Příčiny této zvláštní události nebyly sděleny.

39; V Čečenském hlavním městě Grozném došlo k útoku na policisty. Policisté konali službu naproti rezidenci nejvyššího představitele Ramzana Kadyrova. Útočník byl zlikvidován na místě. Dva pracovníci policie byli zraněni.

40; Gruzínská kina zastavila promítání filmů v ruštině. Připomeňme, že už čtyři dny probíhá v zemi protiruská vzpoura.

41; Robert de Niro, Steven King a další natočili protiruské video. Spojuje je nenávist k Trumpovi, kterého obviňují ze spiknutí s Ruskem.

42; Rozkolník Dumenko ukradl pečeť Kyjevského metropolity. Tuto informaci potvrdil i kněz Alexandr Ovčarenko.

43; Kreml komentoval Klimkinova slova o setkání Zelenského a Putina. Ruský prezident neplánuje na summitu G20 setkání se Vladimirem Zelenským. Připomeňme, že Rusko je šestou největší ekonomikou světa a Ukrajina není členem G20. Její ekonomika představuje zhruba desetinový objem ve srovnání s Ruskem.

44; Ukrajinská armáda ostřeluje okraje Doněcké republiky. Ostřelování trvalo až do noci.

45; Ukrajinská armáda zaútočila na předměstí Gorlovky. Informoval o tom šéf administrativy Ivan Prichoďko.

46; Automobil Tesla odtáhla o 300 metrů stotřicetitunové letadlo. Výkon byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

47; Plukovník ukrajinské armády umlátil k smrti svou podřízenou. V současné době bylo proti plukovníkovi zahájeno trestní řízení.

48; Sedmiletá dívenka z Krymu poprosila Zelenského, aby jí vrátil tatínka, který je vězněn na Ukrajině. Ve videu holčička říká, že její otec je hodný člověk a jen chtěl všem pomáhat.

49; V řadách ukrajinské armády byl zaregistrován zvýšený výskyt úplavice. Více než dvacet ozbrojenců z ukrajinské armády onemocnělo úplavicí v zóně ATO kvůli nedostatku kvalitní pitné vody.

50; Trump prohlásil, že nezrušil rozkaz o útoku na Írán, jen v určité fázi pozastavil jeho platnost.

51; V Etiopii byl zastřelen náčelník generálního štábu a několik dalších vysoce postavených funkcionářů.

52; Ve společnosti Georgian Airways v reakci na prohlášení ruského ministerstva dopravy prohlásili, že nemají vůči Rusku žádné dluhy.

53; Saakašvili vynadal Rusům za protiruské protesty v Gruzii a vyzval obyvatele Ukrajiny, aby jezdili do Gruzie na dovolenou místo Rusů.

54; Trump odložil hromadnou deportací nelegálních migrantů z USA o dva týdny.

55; Byla zveřejněna fotografie, jak se na palubě indického vojenského plavidla cvičí jóga.

56; USA provedly kybernetický útok na íránské raketové systémy. Prezident Donald Trump schválil uskutečnění útočných kybernetických akcí proti počítačovým systémům Íránu, které jsou využívány pro řízení odpalování raket.

57; V Ukrtransgazu informovali o kritickém nedostatku plynu v zásobnících.

58; Tři petiční stánky sbírající podpisy za kandidaturu Ljubov Sobol byl v Moskvě polit fekáliemi. Sobol je pracovnicí Fondu pro boj s korupcí spojeného s osobou Alexeje Navalného.

59; Došlo k útoku odpůrců na účastníky průvodu homosexuálů v Kyjevě. Nacionalisté a radikálové zahradili cestu „Pochodu rovnosti“. Na straně radikálů byli vidět i někteří poslanci Nejvyšší rady.

60; Studentka z Moskvy dosáhla jako jediná v zemi sto bodů u maturitní zkoušky z čínského jazyka. Píše o tom starosta Moskvy Sergej Sobjanin.

61; Ruské ministerstvo obrany: Téměř 1,4 tisíc běženců se 23. června vrátilo do Sýrie. Většinou ženy a děti.

62; Byly zveřejněny záběry z prvního použití řízené rakety pro vrtulník Mi-28NM. Dokáže likvidovat všechny druhy cílů, které jsou určeny pro armádní letectvo mimo zónu jakékoli protiletecké obrany.

63; Třetina Lotyšů ve Velké Británii si přeje získat britské občanství.

64; Na Ukrajině se obávají opakování událostí z roku 2014, říká bývalý pracovník SBU. Obávají se také pokračování války s „agresorem“ Ruskem.

65; V Gruzii přišli fotbalisté tří klubů na zápasy v dresech s protiruskou symbolikou a nápisy.

66; Times Trump nutí Velkou Británii, aby si vybrala mezi USA a Čínou. Ale volba je očividná. Zhruba před deseti lety po finanční krizi vsadila vláda Velké Británie na posílení vztahů s Čínou.

67; Více než polovina Ukrajinců částečně nebo zcela podporuje legalizaci marihuany pro pacienty, kteří potřebují tlumit bolesti.

68; Do Tichého oceánu vyplula „minolovka“, která má vylovit až 1,8 bilionu kusů plastového odpadu, aniž by ohrozila život pod vodou.

69; Trump poslal Kim Čong-unovi „nádherný“ dopis. Po přečtení Trumpova dopisu severokorejský prezident vyjádřil uspokojení nad jeho „překrásným“ obsahem.

70; Devatenáctiletá dcera Vladimira Grojsmana se stala spolumajitelkou obchodního centra ve městě Vinnica. Získala podíl 10%.

71; Situace v Gruzii přímo ohrožuje ruské turisty Ochrana ruských turistů je nutná kvůli neschopnosti stávající vlády Gruzie vyřešit si vnitropolitické problémy.

72; V Etiopii byla zadržena řada podezřelých z pokusu o převrat ve státě Amhara.

73; Proti místostarostovi ukrajinského města Sumy bylo zahájeno trestní řízení za vyjádřené přání poslat příslušníky LGBT do koncentračního tábora.

74; 22. června přišlo na policii v Chersonu z elektronické adresy Vladimira Grojsmana oznámení o uložení bomby na místním letišti.

75; V Německu okupovali ekoteroristé velký hnědouhelný důl Garzweiler. V potyčkách s s klimatickými aktivisty bylo zraněno osm policistů.

76; Medvedčuk by podepsal všechna Putinova slova o obnově vztahů s Ukrajinou. Nedávno Putin prohlásil, že Rusko obnoví vztahy s Ukrajinou nezávisle na vztazích s ukrajinskými elitami.

77; Ruští vojáci předali uprchlíkům z Idlíbu dvě tuny humanitární pomoci. Stovky balíčků s nápisem „Rusko je s vámi“ rozdali všem potřebným. Jeden balíček obsahuje mouku, kroupy a masové konzervy v množství, který pokryje spotřebu rodiny na více než týden.

78; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády shořelo v Doněcké republice dvouhektarové pšeničné pole a další porost na ploše šesti hektarů.

79; V USA dostali hackeři 600 tisíc dolarů od městského úřadu za to, že zbaví městskou počítačovou síť vyděračského viru. Úřady města Riviera Beach na Floridě v USA přistoupili na podmínky hackerů, kteří ovládli počítačový systém města.

80; Trumpa nevzrušuje názor Evropy ohledně Íránu. Prezident USA Donald Trump se přiznal, že ho nezajímá názor evropských zemí ohledně jaderného dohody s Íránem. Když ale Evropu nezajímají postoje USA, vzteká se a uvaluje sankce…

81; Prosím, buďte ostražití. Patriarcha Gruzie vystoupil k s výzvou k národu. Vyvarujte se chyb v tomto pro Gruzii složitém období.

82; Gruzínská velvyslanectví se změnila v turistické reklamní agentury. Diplomatická zastoupení Gruzie začala jako o závod propagovat Gruzii jako turistickou destinaci v souvislosti s hrozícím kolapsem turistické sezóny v důsledku odlivu ruských turistů.

83; Předseda strany Spravedlivé Rusko Sergej Mironov vyzval k zavedení ekonomických sankcí proti Gruzii. Zákaz dovozu zboží bude adekvátní odpovědí na protiruská vystoupení v Tbilisi.

84; Porošenko kandiduje do Nejvyšší rady, aby vybojoval Krym.

85; To nestrpím. Trump prohlásil, že není připraven prohrát prezidentské volby v roce 2020.

86; Příslušníci britské námořní pěchoty se vzájemně pomalovali svastikami. Velení námořní pěchoty přikázalo vojákům, aby odstranili veškeré materiály z této akce, a zakázalo jejich šíření po sociálních sítích pod hrozbou disciplinárních sankcí.

87; Rozkolnická sekta Pravoslavná církev Ukrajiny potrestala kněží, kteří přišli na Filaretovo shromáždění. Dočasně zakázala provádění bohoslužeb dvěma kněžím „za kroky vedoucí k rozdělení církve“.

88; Němci skoupili veškeré pivo, aby se nedostalo do rukou neonacistům. Obyvatelé saského města skoupili a odvezli si domů více než 120 bas piva, aby je nemohli koupit pravicoví extremisté, kteří přijeli na rockový festival pod názvem „Štít a meč“ (v němčině Schild und Schwert – zkratka složená ze dvou „S“).

89; Ukrajinské ministerstvo školství bije na poplach: Prý je na autory učebnice dějepisu vyvíjen tlak, aby „přestali lhát o Donbasu“ a označili válku v Donbasu za „občanský konflikt“. Autor učebnice argumentoval, že učebnice byla schválena s formulací „rusko-ukrajinská válka“. Odpověděli mu, že se dnes situace ideologicky změnila. Odkud tlak na změnu formulace přicházel, ale sděleno nebylo.

90; Účastníci akce v Tbilisi zablokovali centrální prospekt Rustaveli a chystají se k útoku. Generální ředitel televizní společnosti „Rustavi 2“ s odvoláním na zdroje prohlásil, že vládnoucí moc v Gruzii se v noci chystá vydat rozkaz k útoku na televizní stanici.

91; Útočníci, kteří napadli hlídku policie v Grozném, byli ozbrojeni noži a dvouhlavňovou puškou. Jeden z policistů byl dvakrát bodnut nožem a postřelen z pušky. Jeden z útočníků byl zabit.

92; Zemřel člen strany bývalého ministra obrany Ukrajiny zbitý vinnickými policisty. Nedávno bývalý ukrajinský ministr obrany Gricenko obvinil policisty ze zmlácení svého spolupracovníka Komarnického, který odmítl svědčit při zabavení zbraní.

93; Kosovská vlajka zavlála nad Minskem. Srbský člen Prezídia Bosny a Hercegoviny Milorad Dodik,který byl přítomen na zahájení Evropských sportovních her v Minsku, demonstrativně opustil lóži.

94; V Praze demonstrovalo 200 až 250 tisíc lidí proti vládě. V Praze se konala největší protivládní protestní akce za několik posledních desetiletí.

95; Mediální expert a videoblogger Anatolij Šaríj prohlásil, že na Ukrajině probíhá totální segregace podle jazykového principu.

96; Rusové si čím dál častěji stěžují na mikroúvěrové společnosti. Počet stížností se zvýšil za prvních pět měsíců tohoto roku o 70%.

97; Arménie si zvýší příliv turistů a Gruzie přijde o 300 milionů dolarů ročně. Oznámil to zakladatel gruzínské nevládní organizace Banky a společnost Georgij Kepuladze.

98; V Sečenovské lékařské univerzitě v Moskvě vyvinuli novou metodu buněčné terapie.

99; Více než 400 pilotů podalo hromadnou žalobu na Boeing kvůli modelu 737 a požadují kompenzaci za utajování nedostatků programového vybavení letadel 737 MAX.

100; Byl identifikován ozbrojenec, který napadl policejní služebnu v Grozném. Jednalo se o jednadvacetiletého Achmeda Barzajeva.

101; Saakašviliho strana nakonec nebude připuštěna k volbám do Nejvyšší rady. Ústřední volební komise odmítla registrovat kandidáty za stranu Michaila Saakašviliho.

102; Poblíž Krymu byla objevena vojenská letadla USA Dvě americká letadla byla zpozorována na nebi nedaleko krymských břehů a nad územím Donbasu. Podle PlaneRadar prováděla výzvědné činnosti.

103; V Rusku stoupl počet samostatně výdělečných osob za půl roku o 110 tisíc osob.

104; Královna Alžběta opustila Buckinghamský palác kvůli invazi krys. Jedna z krys byla pozorována v kuchyni v rezidenci královské rodiny.

105; V Radě Evropy se vyslovili pro návrat Ruska do PACE. Zpráva bude předložena v pondělí.

106; Porošenko tvrdí, že žádná trestní řízení proti němu vedena nejsou.

107; Jemenští Húthiové zaútočili pomocí dronů na dvě saúdská letiště Džizan a Abha. Při ostřelování letiště Abha byl zabit jeden cestující a osm lidí bylo zraněno.

108; „Matka Gruzínců“ – Saakašviliho manželka Sandra Rulovs se synem přišla podpořit demonstranty v Tbilisi u budovy parlamentu.

109; Rodinná hádka Borise Johnsona snížila jeho oblibu.

110; Velení na Mezinárodní kosmické stanici přešlo z jednoho Rusa na druhého. Oleg Kononěnko předal velení Alexeji Ovčininovi.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.6.2019

  1. napětí napsal:

    bod 107; „Jemenští Húthiové zaútočili pomocí dronů „- a ja se ptám, kdo jim ty drony dal? Snad ne Rusové?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!