Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.6.2019

evro_figa1; Hegemon v izolaci. Evropská unie chce vytvořit WTO bez USA. V současné době se v WTO řeší spor mezi Ruskem a USA.

2; Ruské letectvo zlikvidovalo v Sýrii bandu, která ¨stála za útokem na základnu Hmeimim a smrtí příslušníka ruského specnazu. Smrt velení skupiny a zranění šéfa potvrdili samotní ozbrojenci.

3; Islámský stát učinil prohlášení o útoku na policisty v Čečně. 23.června večer spáchal jednadvacetiletý ozbrojenec útok na policistu a pracovníka Ruské gardy.

4; Známí vojenští dopisovatelé komentují 20% přirážku pro Rusy v restauracích. Rozhodnutí dvou gruzínských restaurací vyvolalo negativní reakce.

5; Sice se mi nelíbí, že mluví o Rusku jako o agresorovi, ale možná je to prostě potřeba... Bylo zveřejněno interview se Zelenského rodiči. K čemu by mu byla zkušenost? Je to poctivý člověk. Jak krást? Takovou zkušenost nepotřebuje. Potřebuje jen řádné, normální lidi kolem sebe, říká otec.

6; Za cenu svého života zachránil sestru. U příležitosti jeho nedožitých osmnáctin byl zveřejněn příběh tehdy třináctiletého hrdiny Donbasu. Kdyby nebylo zločinného ostřelování ze strany ukrajinské armády, které zasáhlo Kirilla a jeho rodinu v to osudné ráno, bylo by mu dnes 18 let.

7; Situace je kritická: V Evropě hrozí vzpoury migrantů. Běžencům ze zemí, kde průměrná mzda je jen malým procentem evropských sociálních dávek, se nechce odjíždět.

8; Od Aleppa po Deyr az-Zaur. Jeden den očima vojáků v Sýrii. Byla zveřejněna nová reportáž ze Sýrie.

9; Přijdou namísto Rusů do Gruzie Ukrajinci? To si opravdu nemyslím. Puškov se vysmál Saakašvilimu,který včera prohlásil, že drzost Rusů překročila všechny myslitelné meze.

10; Vy jste z té své „demokracie“ úplně zblbli. Jeden z „podezřelých“ v případu Boeingu MH17 tvrdě odpověděl západním „vyšetřovatelům“. Vaše zpráva neznamená nic jiného, než že to vaše „vyšetřování“ uvázlo ve slepé uličce.

11; Rusko-ukrajinská válka se blíží přes Gruzii. Události v Gruzii z posledních dnů vyvolávají údiv, ale i obavy.

12; V USA byla krutě zavražděna žena původem z Ruska a dvě její malé děti ve věku dva a tři roky. Žena přijela do Spojených států v roce 2011, protože vyhrála Zelenou kartu. Poté sloužila Národní gardě ozbrojených sil.

13; Bude se platit za lety. Rusko zvýšilo cenu vysílání astronautů na Mezinárodní kosmickou stanici. Od roku 2011 všechny posádky dopravují pouze ruské vesmírné lodě Sojuz.

14; Ukrajinská ústřední volební komise odmítla zaregistrovat kandidáty Saakašviliho strany. Tím to ale neskončilo. V komisi hodlají předat dokumenty Michaila Saakašviliho policii k prověření.

15; Slovensko poslalo do vzduchu stíhačky MiG-29 kvůli dopravnímu letadlu Airbus A320 letícímu do Charkova. Stíhačky startovaly ze základny ve Sliači na Středním Slovensku. Důvodem bylo,k že letoun italské letecké společnosti po vstupu do slovenského vzdušného prostoru přestal odpovídat na otázky dispečerů.

16; Sopka na Kurilách se probrala po sto letech klidu. Erupce vyvrhující popel do výšky 12 až 13 km trvala více než 12 hodin.

17; USA chystají prudkou devalvaci dolaru. V nejbližší době mohou Spojené státy devalvovat dolar, varují experti Bank of America.

18; Skandál s milenkou může Borise Johnsona připravit o křeslo premiéra Velké Británie. Snížila se jeho předvolební obliba v boji o křeslo britského premiéra.

19; Na Jihoukrajinské jaderné elektrárně byl odpojen první energetický blok. Na ukrajinských elektrárnách fungují už jen ty bloky, které díky neustálým opravám jsou ještě jakž takž schopny provozu.

20; V Záporožské oblasti mladí pachatelé zmlátili a oloupili policisty. Policisté utrpěli těžká zranění mozku, zlomeniny dlouhých kostí, lebky i obličejových kostí, úrazy očí a vnitřních orgánů.

21; Došlo k mohutným výbuchům na vojenském muničním skladu v Kazachstánu. Evakuuje se pětačtyřicetitisícové město. Kazašské ministerstvo obrany vyzývá obyvatelstvo, aby nepodléhalo panice.

22; Putin vyhlásil náhlou prověrku bojeschopnosti. V 6:00 hod. byly do nejvyššího stupně bojové připravenosti uvedeny všechny správy Centrálního vojenského okruhu, část vojsk Jižního a Východního vojenského okruhu, výsadkáři a letectvo.

23; Plavidlo naložené uhlím uvízlo na mělčině v Kerčském průlivu. Loď se odchýlila od plavebního koridoru o 90 metrů.

24; Klauny tam nechtějí. V Japonsku neočekávají Zelenského na summitu G20. Ukrajina kromě toho nepatří mezi země G20.

25; Krvavá bitka v Baškirii. Zločinec pobodal několik lidí. Policisté, kteří přijeli na místo činu, byli nuceni na zločince střílet.

26; Ukončit ruské vydírání. V PACE zamítli žádosti o protiruské debaty. První den práce letního zasedání PACE museli zamítnout pokus o debatu na téma „Nutnost potrestat ty, kteří sestřelili MH17“.

27; V Kyjevě byl poničen památník hrdiny Nebeské setniny. V Kyjevě neznámí pachatelé zničili pomník první oběti střelby na Majdanu.

28; Putin prodloužil protisankce do konce roku 2020. Jedná se o zákaz dovozu potravin ze zemí EU, Norska, Ukrajiny, Albánie, Černé Hory, Islandu, Lichtenštejnska a USA. Příslušný výnos byl zveřejněn dnes, 24. června na stránkách prezidenta Ruska.

29; Rozkolnická Pravoslavná církev Ukrajiny uplatnila sankce proti neposlušnému Filaretovi. Konkrétně mu zakázali řídit Kyjevskou eparchii.

30; Tymčukův kolega údajně objevil na stránkách Russkaja Vesna seznamy osob (ukrajinských hrdinů) určených k likvidaci.

31; Dvě stíhačky havarovaly po srážce v severovýchodním Německu. Pilotům se podařilo katapultovat.

32; Putin otevřel ukrajinskou hranici pro Ukrajinu. Ale jen za podmínky, že zboží z Ukrajiny do Střední Asie bude převáženo pod plombou GLONASS.

33; V Kazachstánu roste počet raněných v důsledku výbuchu muničního skladu. Je hlášena i první oběť na životě.

34; Velitel brigády Vostok definoval svou pozici v souvislosti s možným Majdanem v Rusku. Alexandr Chodakovskij píše o nejbližší budoucnosti Ruska a své účasti na ní.

35; Islamisté dělají nábor v pluku Azov. Změna klimatu a barvy kůže je něco jako rotace v ukrajinské armádě.

36; Neznámí pachatelé poškodili syrský ropovod ve Středozemním moři. V důsledku poškození došlo k vylití ropy do syrských pobřežních vod.

37; Nejvyšší představitel Ingušska Jevkurov odchází z funkce. V této souvislosti oslovil občany.

38; Střelba v Kyjevě. Dnes v Kyjevě muž zahájil palbu z pistole uprostřed ulice.

39; Strategický objekt Donbasu opět pod palbou ukrajinské armády. Doněcká filtrační stanice je zdrojem pitné vody nejen pro Doněckou republiku.

40; Gruzínští poslanci odmítli jet do Moskvy na fórum. Informoval o tom jeden z poslanců – Georgij Lomaja. Gruzínští poslanci se nezúčastní fóra „Rozvoj parlamentarismu“ v Moskvě kvůli nepokojům ve své zemi. Na fóru se měli gruzínští poslanci setkat z abcházskou a osetskou stranou. Protesty v Tbilisi poslanec Lomaja označil za velké divadlo za účasti vlády a opozičních stran.

41; Vojáci – absolventi Akademie Národní gardy v Charkově zatancovali na píseň Olega Gazmanova „Páni oficíři“.

42; Nákladní automobil ukrajinské armády najel v Donbasu na protitankovou minu. Tři vojáci zahynuli, šest utrpělo zranění. Velitel 14. brigády plukovník Vojčenko nebojové ztráty skrývá před nadřízeným velením.

43; Tohle nebylo v Rusku ani v odporných 90. letech. V Kyjevě házeli Molotovovy koktejly na maršrutku plnou lidí. Na Ukrajině se ale takové věci stávají. Připomeňme Majdan a Oděsu.

44; Kroky USA a NATO nutí Rusko připravovat se na nejhorší scénář. Agresivní politika členských zemí NATO počítat s nejhorší variantou vývoje.

45; Porošenko navrhl, aby byla Gruzie přejmenována Rusku na zlost. Porošenko dělá všechno na truc Rusku a žádá, aby totéž dělali i druzí.

46; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky v souvislosti s aktivizací ukrajinské armády Nehledě na výměnu vedení v Kyjevě pokračuje ostřelování obcí naší Republiky.

47; V Tbilisi už pátý den neutichají protestní shromáždění a protiruské manifestace. Specifikum těchto protestů je v tom, že k nim nebylo potřeba nejen vůbec žádný důvod, ale ani nějaká záminka, nepočítáme-li onu trapnost v gruzínském parlamentu. V tomto případě si nenávist vystačí sama se sebou.

48; Ukrajinci v Parlamentním shromáždění Rady Evropy bušením do stolů a křikem přerušili projev srbského poslance o Krymu. V pondělí se v PACE projednává návrh rezoluce navrhující Rusku, aby přijelo na červencové zasedání.

49; Íránský rybář vylovil kousek sestřeleného amerického dronu. RQ-4A.

50; Ozbrojení členové Ajdaru dezertovali s frontových pozic ukrajinské armády v Donbasu. Ukrajinští policisté po nich intenzivně pátrají.

51; Média upozornila na „nedostatek“ rozpočtových míst na ruských vysokých školách. Šance získat vysokoškolské vzdělání za státní peníze se do roku 2024 sníží o 25%.

52; V Gruzii byl zaveden zákaz promítání filmů v ruštině. Gruzínská síť kin Cavea pozastavila promítání ruskojazyčných filmů a filmů s ruským dabingem po protestních akcích v zemi.

53; Erdoganův kandidát prohrál ve volbách starosty Istanbulu. Ekrem İmamoğlu za opoziční Lidově-republikánskou stranu vede před Binali Yıldırımem za vládnoucí Spravedlnosti a rozvoje.

54; Na Záporožské jaderné elektrárně se buduje úložiště pro radioaktivní odpady.

55; Jen ať si sní... Klimkin lhal o setkání Zelenského s Putinem na G20. Žádné podobné setkání se nepřipravovalo a nepřipravuje.

56; VCIOM: Moskevské mládeži se nechce pracovat. Téměř polovina Rusů negativně vnímá perspektivu zkrácení pracovního týdne, kterou nevyloučil ruský premiér Dmitrij Medveděv. Premiérovo prohlášení ale také vzbuzuje otázky, jestli tedy bylo nutné zvyšovat věk pro odchod do důchodu...

57; Zelenského vyzvali, aby zrušil zákaz ruských sociálních sítí a vyhledávačů. Jde o blokování Odnoklassniki, VKontaktě, Yandex a Mail.ru.

58; Osmadvacetiletá ruská zpěvačka, zakladatelka a sólistka skupiny Miracle Project Julija Goldina zahynula v Samaře v důsledku srážky člunu a loďky. Tělo zpěvačky se nějakou dobu nedařilo ve vodách Volhy vůbec najít.

59; V Praze se konala rozsáhlá demonstrace proti vládě Andreje Babiše. Ve středu proběhne v českém parlamentu hlasování o vyslovení nedůvěry vládě.

60; Starosta Čeljabinska Jelistratov odstupuje z funkce.

61; Ruské ministerstvo vnitra objednalo várku vysoce přesných ostřelovacích pušek ORSIS T-5000.

62; Ruské ministerstvo obrany do roku 2022 přijme do výzbroje nejnovější protivzdušný raketový komplex Sosna.

63; Pompeo doufá v brzké obnovení rozhovorů mezi USA a KLDR na pracovní úrovni.

64; Gruzie přijde o více než 220 tisíc ruských turistů. Prezident Ruska Vladimir Putin podepsal v pátek výnos, kterým zakazuje ruským leteckým společnostem přepravovat ruské občany z Ruska do Gruzie.

65; Rok 1939 se nebude opakovat. Německý velvyslanec ujistil, že Berlín nikdy neuzná Krym za ruský. Přehodnotit status Krymu a zrušit sankce proti Moskvě – podobné iniciativy jednotlivých německých politiků jsou pro Berlín naprosto nemyslitelné.

66; Saakašvili obvinil Porošenka a jeho lidi z nepřipuštění jeho strany k volbám do Nejvyšší rady. Nejdříve stranu nechtěla pustit ukrajinská národní banka, nyní tak činí ústřední volební komise, která byla jmenována ještě za Porošenka.

67; V Kanadě zapomněli cestující na palubě prázdného letadla. Během letu Kanaďanka usnula a probudila se až zimou Zjistila, že v letadle zůstala sama a je ještě připoutaná. Dovolala se kamarádce a ta zavolala na letiště. Kromě toho našla v kabině pilotů signální svítilnu, kterou upoutala pozornost pracovníků letiště.

68; Japonský tisk nevěří v úspěch rozhovorů Putina a Abeho v Ósace. Rozhovory komplikují problémy kolem uzavření mírové smlouvy.

69; Množství alkoholu z Gruzie nevyhovujícího povinným kvalitativním požadavkům se od roku 2014 do roku 2018 zvýšilo téměř na trojnásobek.

70; Mazda stahuje z Ruska více než 900 automobilů prodaných od dubna 2013 do srpna 2018.

71; Gruzínská vláda souhlasila s tím, že v roce 2020 budou provedeny parlamentní volby.

72; Šéfa ruského zastoupení společnosti Chanel okradli v Moskvě o 2 miliony rublů. K incidentu došlo v centru města nedaleko budovy fakulty architektury.

73; Rekreace na Krymu se ukázala jako dražší než v zahraničí. Experti společnosti Aviasales srovnali minimální rozpočet rekreanta na Krymu a v zahraničí.

74; Nakonec je k tomu dotlačili. Indie uzavře s USA obranné kontrakty v ceně 10 miliard dolarů.

75; Anatolij Šaríj: Ukrajinská policie brání homosexuály a pronásleduje důchodce kvůli svatojiřským stužkám.

76; Ve vládě komentovali revizi demografické prognózy OSN ohledně Ruska. V podstatě si z těchto prognóz udělali legraci: V roce 2003 prognózovali Rusku v roce 2050 1,1,5 milionu obyvatel. Po dalších patnácti letech už prognózují 135,8 milionu. To je nárůst o 34,3 milionu lidí! Jen tak dál!

77; Bill Gates označil za největší chybu společnosti Microsoft to, že povolila Googlu spustit operační systém Android.

78; PACE odmítla projednávat nepodložená obvinění vůči Rusku v případu katastrofy Boeingu MH17. Odmítla i debatu na téma nezaplacených příspěvků Ruska.

79; Bylo zveřejněno dvacet bodů, ve kterých bylo shrnuto vše, co Zelenského tým za poslední měsíc stačil udělat

80; Ukrajinský specnaz získal certifikát NATO. Vojáci ukrajinských ozbrojených sil poprvé v historii absolvovali certifikaci jako jednotka Sil rychlého nasazení (NRF).

81; V Kyjevě telefonicky oznámili uložení bomby ve všech obchodních centrech, porodnicích a školách. Pyrotechnici informaci prověří, ale žádná větší evakuace se pro zjevnou neopodstatněnost konat nebude.

82; FSB zveřejnila počty všech ozbrojenců Islámského státu odhalených na jihu Ruské federace. Uvedené číslo zní 57.

83; Nacista Vjatrovič pohrozil živelnou dekomunizací v Kyjevě. Šéf Ukrajinského ústavu národní paměti Vladimir Vjatrovič připouští, že pokud kyjevské úřady neprovedou demontáž pomníků a symboliky, může k tomu dojít živelně.

84; Zelenskij jmenoval svým poradcem pouličního umělce – autora nástěnných maleb Geo Lerose.

85; Žirinovskij vyzval vládu, aby osvobodila Rusy od plateb za energie. Prohlásil, že Rusové silně přeplácejí za energie a že to jeho expertní skupina může dokázat.

86; Těžké bojové vozidlo pěchoty T-15 s bojovým modulem Kinžal. Podle oficiálních údajů váží 3.850 kilogramů a je vybaven automatickým dělem ráže 57 mm, kulometem PKTM ráže 7,62 mm a dvěma odpalovacími zařízeními.

87; Skandální show „Večer s Vladimirem Putinem“ rozzuřila Brity. Už první série Britům vůbec nesedla.

88; Bývalý krymský novinář Pavel Kazarin, který se přestěhoval do Kyjeva a zúčastnil se pochodu sodomitů, vyzval obyvatele Ukrajiny, aby podporovali homosexuály.

89; Polovina Ukrajiny může už v červenci být bez plynu. Plynovod může být uzavřen dlouho před vypršením smlouvy o tranzitu s Ruskem.

90; Ukrajinská armáda zasypala okraje Gorlovky (obec Dolomitnoje) minometnou palbou.

91; V Gruzii postavili mimo službu policisty, kteří rozháněli protesty. Na gruzínském ministerstvu vnitra se vyšetřují okolnosti nepokojů před budovou parlamentu z 20. až 21. června.

92; Zelenskij jmenoval bloggera Davida Arachamije za osobu odpovědnou za investice.

93; Porošenko vyzval Ukrajince, aby jezdili na dovolenou do Gruzie. Ať má Rusko vztek.

94; Srážka stíhaček Eurofighter v Německu si přece jen vyžádala lidský život. Jeden pilot zahynul. Úlomky stíhaček byly nalezeny deset kilometrů id sebe.

95; Během výbuchů v Kazachstánu bylo zraněno 71 lidí. Jeden člověk zahynul.

96; Velmi pěkný příklad Egyptští fanoušci po sobě na stadionu uklidili veškeré odpadky.

97; Fotbalisté z Poltavy prohlásili, že jsou okupováni Ruskem. Napodobili (podle svých slov podpořili) tak akci gruzínských fotbalistů, kteří na svých dresech měli nápis „Jsme z Gruzie a naši zemi okupovalo Rusko“.

98; Francouzský premiér Édouard Philippe prohlásil, že sankce proti Rusku mohou být zrušeny v kterýkoli moment.

99; Theresa May podpořila návrat Ruska do PACE, aby mohlo být potrestáno za porušování lidských práv.

100; U Dněpropetrovska byl nedaleko cvičné střelnice postřelen patnáctiletý školák ze samopalu.

101; Každý šestý obyvatel polského města Lodž je Ukrajinec. Ve městě a okolí žije a pracuje 90 až 100 tisíc občanů Ukrajiny.

102; Trump vyhlásil nové sankce proti Íránu. Týkají se i nejvyššího představitele ajatolláha Alího Chameneího.

103; Prezident Putin v rámci „přímé linky“ odpověděl i na dotaz, kam zmizel národ Čudů ze severu Ruska. Při sčítání lidu se k této národnosti hlásilo už jen 27 osob. Národ je přímým příbuzným Finů, Karelů a Estonců.

104; Zelenskij si nechal patentovat písmena „Z“ a „E“.

105; Abcházie je připravena přijmout toto léta až půl milionu turistů.

106; Bylo zveřejněno video z pádu dvou stíhaček na severu Německa.

107; Spletl si dceru dobrovolníka s lesbičkou. Ukrajinský poslanec Mosijčuk se stal „hrdinou“ dalšího skandálu. Obvinil účastníky pochodu homosexuálů z toho, že využívají děti pro své spekulace na sexuální téma, a zveřejnil fotografie neplnoletých účastníků pochodu.

108; Trump naznačil spojencům něco o placení za bezpečnost navigace v zálivech. Spojené státy nejsou povinny chránit obchodní plavidla ve vodách přiléhajících k perskému zálivu, pokud za to jiné země nebudou platit.

109; V Moskvě bylo více než dvacet lidí záměrně přiotráveno sodovkou a poté okradeno.

110; Doufáme, že prezident Putin přijede do Izraele v lednu 2020 u příležitosti 75. výročí osvobození vězňů nacistického koncentračního tábora Osvětim vojáky Rudé armády.

111; Tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaj Patrušev a John Bolton projednali Ukrajinu, kontrolu zbraní a Venezuelu.

112; Teherán předal OSN důkazy o likvidaci amerického dronu nad územím Íránu. Teherán je připraven k dialogu o stabilizaci situace v regionu.

113; Tajné služby USA: Volební infrastruktura před volbami v roce 2020 zatím ještě nebyla narušena kybernetickými útoky.

114; Jednačtyřicetiletý opilec postřelil cyklistu v Kyjevě na semaforech u přechodu pro chodce.

115; Ukrajinský poslanec Berjoza opět fyzicky útočil na moderátorku Skabejevovou. Nebyl to jeho první útok. Už v minulosti do ní hrubě strkal.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.6.2019

  1. Paw napsal:

    Nejdrive fakta. Do Boeingu nemusi nikdo strilet , padaji sami.
    Dale na zapade utoky dopravnimi letadly jsou caste..zacal bych patrat v tovarne na ty 'letadla'..
    Osudy Albanie, Gruzie , Ukrajiny a dalsich nedavaji spat demonstrantum z Letne. nemohou se dockat..Uz aby to bylo v republice..Zfanatizovany dav /mob/ je vzdy posedly a fascinovany nasilim ,tech prikladu je moc. A udela vse aby nasili , ruiny a smrt zavladly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!