Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.6.2019

pase_1_11; Ukrajina opouští Parlamentní shromáždění Rady Evropy kvůli výsledkům hlasování o znovuzapojení Ruska do činnosti organizace. Už by si sociopaté a „emocionální vyděrači“ konečně mohli uvědomit, že na otázku „Buď já nebo on!“ zpravidla přichází odpověď „Tak tedy on...“

2; Postapokalypsa v Kazachstánu po explozích ve vojenském skladu. Podle posledních údajů jeden mrtvý (podle jiných zdrojů dva), na jehož automobil dopadla letící munice, a 72 zraněných. Město Arys se po evakuaci obyvatel stalo městem duchů.

3; V Oděse se objevily ironické předvolební billboardy se symbolikou Opoziční platformy Za život s hláškami typu „Rozstřílel bych autobusy Doněck – Kyjev“.

4; Ukrajinská armáda ustupuje z frontových pozic. Velení přistupuje na krajní opatření kvůli nedostatku vojáků a hromadnému mizení zbraní.

5; V Kyjevě pochod úchylů, v Donbasu klasický ples. Jeden z organizátorů plesu, major policie Luganské republiky Alexej Selivanov, informoval o tradici plesů, která se zrodila v Luganské republice.

6; Proč Evropané vždy budou nenávidět Rusko? Abychom pochopili Evropany, jejich vztah ke světu a zvláště k Rusku, je třeba se podívat na historii po Druhé světové válce.

7; Pokud vám budou tvrdit, že jsem zemřel, nevěřte tomu. Moje knihy s vámi budou žít napořád, říkal známý ukrajinský spisovatel.

8; Co nového zase napovídal Zelenskij a co si o něm vlastně myslí na Západě? Prezident Zelenskij uskutečnil několik setkání s lídry evropských zemí a Evropské unie. Jeho vliv na názory evropských politiků je ale nulový.

9; USA a Írán se chystají na válku v Sýrii, říká armádní zdroj. Bude Sýrie bojištěm americko-íránské války?

10; Jurij Loza informoval o celé pravdě o vztahu Gruzie vůči Rusku. Musíte pochopit, že Gruzínci se k nám (Rusům) u sebe doma nikdy nechovali jako k sobě rovným, dokonce ani v éře SSSR. Vždy bylo přítomno pohrdání.

11; Mrtvolu dezertéra z ukrajinské armády přitáhli na frontu, aby s ní natočili reportáž o „hrdinovi-rozvědčíkovi“. Aby se utajila fakta dezerce, velení okupačních sil natáčí „fejkové“ reportáže o hrdinné smrti na nepřátelských minách.

12; Ruský voják se nevzdává ukrajinským fašistům. Dobrovolník, který dodával humanitární pomoc do Doněcké republiky a který se účastnil obnovy Děbalceva, byl v roce 2015 zadržen a uvězněn ukrajinskými úřady.

13; Západ nás zradil! Nyní vše závisí jen na Putinovi! Na Ukrajině přiznali fiasko. V kyjevské televizi prohlásili, že nyní všechno záleží na Pánubohu a Vladimiru Putinovi.

14; Sojuz MS-11 se třemi členy posádky Mezinárodní kosmické stanice se vrátil na Zemi. K místu přistání v Kazachstánu přijely vyhledávací a záchranné oddíly.

15; Výbuchy ve vojenském muničním skladu v Kazachstánu. Počet zemřelých a zraněných se zvýšil. Mezi hospitalizovanými pacienty je 18 dětí, 13 těhotných žen a pět rodiček. Zemřel jeden voják a jeden civilista.

16; Rusko bylo navráceno do PACE. Ukrajina šílí. Hlavním odpůrcem schválení rezoluce byla Velká Británie a Ukrajina. Ljaško křičel na poslance a označoval je za zrádce.

17; Putin a Trump projednají na summitu G20 v Ósace otázku Ukrajiny.

18; Prezident Ze: Zelenskij si nechává patentovat obchodní značky. Prezidentství je jedna věc, ale kšeft stojí nade vším.

19; V Kyjevě se kus mostu zřítil na projíždějící auto.

20; „Peníze se staly pro PACE důležitější než principy!“, běsnila místopředsedkyně Nejvyšší rady po navrácení Ruska do PACE. Politici, kteří vrátili Rusko do PACE, nyní nesou odpovědnost za vraždění Ukrajinců v Donbasu. No hlavně že je to na koho hodit...

21; Pomník nacistů z UPA v Charkově byl opět polit barvou. Další svědectví „národní lásky k hrdinům UPA.

22; Delegace Ukrajiny: Po navrácení Ruska odejdeme z PACE. Už ze zásady nebudeme v jednom sále s Rusy. Ve všech zemích Ukrajinou opěvované Evropy je tato míra vyjadřování národnostní nenávisti už trestná (v českém právu §355 a §356 Trestního zákoníku č. 40/2009 Sb.).

23; Ústřední volební komise nepustila Anatolije Šaríje do Nejvyšší rady. Zaregistrován k volbám nebyl ani současný skandální poslanec Nejvyšší rady Vladimir Parasjuk.

24; Roskosmos komentoval informace o mimořádných událostech při přistání Sojuzu. Během přenosu přistáni aparátu komentátor NASA mluvil o poruše motoru. Roskosmos ujišťuje, že přistání proběhlo podle plánu. Spekulace o přechodu na nouzový režim neodpovídají skutečnosti.

25; Ministryně školství Republiky Chakasie prohlásila, že „Hoře z rozumu“ napsal Radiščev. Ruský diplomat a dramaturg Alexandr Sergejevič Gribojedov se v tu chvíli musel obracet v hrobě.

26; V PACE se bude hlasovat o omezení pravomocí Ruska. Předtím šéf ruské delegace prohlásil, že Moskva nehodlá trpět žádné sankce nebo další omezování ruských pravomocí“.

27; Zelenskij ostře negativně zareagoval na rozhodnutí PACE ohledně Ruska a vyvolal tím hněv Ukrajinců.

28; Ukrajinská delegace pozastavila svou činnost v PACE. Přitom se ale chce účastnit rozhodování otázek spojených s omezením pravomocí ruské delegace.

29; V Donbasu neprobíhá válka, nýbrž občanský konflikt. Na Ukrajině požadují změnu textu v učebnicích dějepisu. Od autora učebnice dějin Ukrajiny požadují přejmenování „rusko-ukrajinské války“ na občanský konflikt. Verze „obrany proti ruské agresi“ už není udržitelná ani v samotné Ukrajině.

30; Ukrajinský boxer s rodinou málem uhořel na jachtě ve Středozemním moři. K požáru došlo v noci, kdy Vladimir Kličko a jeho blízcí už spali. Španělská pobřežní ochrana je včas stihla zachránit.

31; Přeprodali si svoje vlastní náhradní díly. Na Ukrajině vznikl další velký skandál v obranném komplexu. Vyšetřováním se zabývá Státní úřad pro vyšetřování.

32; Krysy se už dostali až do kuchyně Buckinghamského paláce. Britská královna oněměla hrůzou. Hlavní rezidentce anglické královny – Buckinghamský palác zažívá invazi hlodavců.

33; Milionové ukrajinské město Dněpropetrovsk zachvátila smrtící epidemie spalniček. Za poslední týden se na lékaře obrátilo 32 nemocných s příznaky nebezpečného virového onemocnění, z toho 21 dětí. Od počátku roku je to 1.345 případů.

34; Lavrov informoval o podílu USA na rusofobní provokaci v Gruzii. Několik dní před začátkem výtržností v Tbilisi přijel do země šéf amerického fondu.

35; Je dobře, když všichni dodržují své sliby, komentuje místopředseda Státní dumy události v PACE. Pjotr Tolstoj zveřejnil na svých stránkách na sociální síti video z okamžiku, kdy ukrajinská delegace opouštěla sál v PACE. Chtěli odejít hrdě a demonstrativně, ale nikdo je nedržel.

36; Rakouský soud povolil vydání ukrajinského oligarchy Firtaše do USA. Podle amerických zákonů hrozí Dmitriji Firtašovi za korupci až 50 let vězení.

37; Šéf německé delegace vyjádřil radost nad návratem ruské delegace do PACE. V noci na úterý přijala PACE rezoluci a pozvala ruskou delegaci na červencové zasedání. Rozhodnutí bylo německým ministerstvem zahraničí označeno za dobrou zprávu.

38; Mistr v judu byl zavražděn v kavárně ve městě Toljatti (Togliatti) v Rusku. Spor začal kvůli dluhům, přerost v potyčku, během níž dva útočníci použili chladné i střelné zbraně.

39; Všichni Rusové jsou zrůdy (ублюдок = bastard, zrůda). Ukrajinský poslanec a člen ukrajinské delegace v PACE Borislav Berjoza se v kuloárech Parlamentního shromáždění urážlivě vyjádřil na adresu Rusů.

40; Ukrajina zavádí novou bankovku s vyobrazením laureáta Stalinovy ceny. Dnes se na Ukrajině projednává zavedení nové bankovky o nominální hodnotě 1000 hřiven. „Proberte se a spalte ty natištěné bankovky!“, hrozí se nacionalisté.

41; Ukrajina odvolává velvyslance při Radě Evropy, oznámil ministr zahraničí Pavel Klimkin. Zatím snad jen ke konzultacím. Rada Evropy ztratila naši důvěru.

42; Armáda Doněcké republiky se pomstila za zranění třináctiletého děvčátka. Válečné zločiny okupantů nezůstávají bez tretu, Armáda zlikvidovala palebnou pozici, odkud přicházelo ostřelování, které vedlo k výše zmíněnému zranění.

43; V ničem si nezadají s německými fašisty. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly vypáleny dva hektary pšenice v Doněcké republice. Ukrajinské neonacisty inspiruje taktika spálené země, kterou používali jejich ideoví předchůdci.

44; Moskva se nechystá propustit naše námořníky. Ukrajinská média propadají hysterii. Řada ukrajinských internetových deníků dnes s palcovými titulky zveřejnila zprávu o postoji Moskvy ohledně osudu narušitelů státní hranice.

45; Bylo zjištěno, kolik Ukrajinců si přeje autonomii Donbasu, aby mohla skončit válka. Byly zveřejněny výsledky průzkumu. Osloveny byly 3 tisíce respondentů. 49,5% podporuje autonomii, proti bylo 30,7%. Ostatní se nedokázali nebo nechtěli vyjádřit. Z počtu osob, které se k problému vyjádřily, by tedy 61,7% autonomii podpořilo.

46; Polák se pokusil získat díly pro S-300, ale místo toho dostal 14 let odnětí svobody.

47; Vítejte v „Kyjivě“. V elitní čtvrti muž močil na trávník, ale byl zbit staříkem. Evropské hlavní město přejmenované na „Kyjiv“ očekává zahraniční turisty, přičemž vítat je bude zápach moči a rvačky bezdomovců.

48; Dětské přídavky u sociálně slabých rodin budou zvýšeny z 50 rublů na 10 tisíc. Informoval o tom ruský premiér Dmitrij Medveděv.

49; Bylo zveřejněno, kdo hlasoval pro návrat Ruska do PACE a kdo proti. Pro návrat Ruska hlasovalo jednoznačně 12 zemí: Srbsko, Andorra, Rakousko, San Marino, Turecko, Island, Francie, Ázerbajdžán, Kypr, Španělsko, Irsko a Norsko. Většinově podpořilo návrat Ruska dalších 11 států: Moldávie, Arménie, Nizozemsko, Belgie, Švýcarsko, Česká republika, Německo, Chorvatsko, Itálie, Portugalsko a Slovensko. Pět zemí se zdrželo: Dánsko, Finsko, Lichtenštejnsko, Rumunsko a Slovinsko. Tři státy hlasovaly většinově proti návratu Ruska: Polsko, Švédsko a Velká Británie. Jednoznačně proti návratu Ruska se vyslovily čtyři země: Estonsko, Litva, Lotyšsko a samozřejmě Ukrajina. Hlasování skončilo výsledkem 118 pro, 62 proti, 10 se zdrželo.

50; Ve Lvovské oblasti reagovalo publikum na Porošenkovo vystoupení házením dýmovnic. Nejsmutnější pro Porošenka na tomto incidentu je, že se to stalo v jediné oblasti Ukrajiny, kde v prezidentských volbách získal více hlasů než Zelenskij.

- - -

51; Rusko podá žádost o potvrzení všech pravomocí své delegace v PACE. Delegáti z Ukrajiny a Velké Británie navrhovali více než 200 různých změn v usnesení, aby touto obstrukcí zdrželi schválení rezoluce.

52; Alexej Puškov nevěřil tomu, že ukrajinská delegace opustí PACE v případě návratu Ruska. Ale nakonec se ukrajinská delegace k tomuto kroku sama domanipulovala.

53; Ukrajinská delegace v PACE si stěžuje, že Zelenskij dal ruce pryč od situace s Ruskem. Žádosti ukrajinských zástupců v PACE, aby prezident použil diplomatické páky proti návratu Ruska do organizace, byly ignorovány.

54; Ksenija Sobčak jede do Kyjeva, aby se zabývala tréningem mozku. V soutěži se utká s manželkou bývalého premiéra Ukrajiny Viktorií Tigipko.

55; Bývalý rakouský kancléř Wolfgang Schüssel se stal členem dozorčí rady Lukoilu.

56; Společnost Boeing umístila neprodaná letadla 737 MAX na parkovišti svých zaměstnanců.

57; Ukrajina už nepatří mezi největší světové výrobce oceli. Klesla až na 13. místo.

58; PACE zamítla Ljaškův návrh, aby Rusko bylo nuceno uznat Krym za ukrajinský.

59; Kvůli turistům z Ruska chtějí v Gruzii zahájit expresní autobusovou dopravu z Baku a Jerevanu.

60; Téměř 250 dětí migrantů byly přemístěny do útulků z přeplněného tábora na hranici USA. Důvodem byly nehygienické podmínky jejich pobytu v táboře.

61; Kuba vyslovila podporu Íránu v konfliktu s USA. Prohlásil to kubánský ministr zahraničí Bruno Rodriguez.

62; V Polsku uskutečnili obyvatelé Ukrajiny pochod na podporu Petljury. V pondělí 24. června ve městě Przemyśl na jihovýchodě Polska skupina Ukrajinců oslavovala památku separatistů, kteří se po první světové válce účastnili založení UNR (Ukrajinské lidové republiky) pod velením nacionalisty Petljury.

63; U „Trumpovy zdi“ byla nalezena těla ženy a tří malých dětí. Podle informací místních úřadů žena i děti zemřely na dehydrataci a horko. Probíhá jejich identifikace.

64; Americký historik promluvil o možnosti vytvoření ruského slovníku na Ukrajině. Americký historik a profesor univerzity v Yale Timothy Snyder během veřejné přednášky v Kyjevě na téma „Ukrajina a budoucnost Evropy“ vyjádřil názor, že Ukrajina má možnost vytvoření vlastního slovníku ruského jazyka. Mluvím anglicky, ale těžko řeknete, že jsem z Velké Británie. Mezinárodní jazyky prostě nemají jediný domov.

65; Íránské ministerstvo zahraničí: Nové sankce USA navždy uzavírají cestu pro diplomacii. Administrativa Donalda Trumpa se zabývá ničením všech mezinárodních mechanismů.

66; V Moskvě zadrželi podezřelého z úmyslného otrávení dvaceti lidí sodovkou. V jeho bytě probíhá domovní prohlídka.

67; Revanš agresora. Grojsman komentoval návrat Ruska do PACE. Podle jeho názoru je daný krok porušením norem mezinárodního práva.

68; Na Ukrajině byl zahájen sociální projekt proti sebevraždám kyjevských karatelů. Projekt má fungovat jak mezi těmi, kdo se nacházejí na bojištích, tak i těch, kteří se již vrátili domů.

69; V centru Krasnojarsku shořel autobus. Nikdo nebyl zraněn.

70; Předseda mezinárodního výboru Rady federace Konstantin Kosačov promluvil o pokusech naházet v PACE na Rusko co nejvíc špíny. Zvláště se vyznamenali zástupci Ukrajiny a Velké Británie.

71; V Bílém domě vyjmenovali témata rozhovorů Putina a Trumpa na G20: kontrola zbrojení, zlepšení vztahů Moskvy a Washingtonu, situace ve Venezuele.

72; Jaceňuk vyzval spojence a své příznivce na Ukrajině, aby opustili PACE. Arsenij Jaceňuk je rozhořčen schválením rozhodnutí o návratu ruské delegace a považuje to za nejhorší scénář ztráty důvěry v tuto organizaci.

73; V Charkově byl odpálen bankomat i s obchodem. Na prospektu Vítězství v noci na úterý 25. června spolu s obchodem vyhodili do povětří i bankomat.

74; V okupovaném Ugledaru horníci se svými manželkami zablokovali silnici kvůli nezaplaceným mzdám. Vedení ugledarského oddělení policie muselo nasadit všechny své zaměstnance.

75; Výbuchy na vojenském muničním skladu v Kazachstánu konečně ustaly. Informovalo o tom kazašské ministerstvo vnitra.

76; Rusko navrhlo kandidaturu Leonida Sluckého na funkci místopředsedy PACE.

77; Ruské ministerstvo obrany ukázalo na výstavě Armija 2019 dron-sovu. Dokáže předávat souřadnice cíle, využívá laserové osvětlení pro navedení letectva a dělostřelectva a je schopen se ve vzduchu udržet až 40 minut.

78; Přes 70% Ukrajinců požaduje přímý dialog s Ruskou federací pro obnovení míru na Ukrajině.

79; Více než polovina Ukrajinců se vyslovuje pro rozhovory Zelenského s předáky Doněcké a Luganské republiky.

80; Jsou „ostříháni podle stejného kastrolu“. Shody mezi projevy Zelenského a Porošenka jsou vysvětlovány použitím stejné stereotypní šablony výstavby textu.

81; V srbské Prokupli byla umístěna aeromobilní nemocnice z Petrohradu. V rámci mezinárodních cvičení na likvidaci následků mimořádných situací „Srbija 2019“ na náměstí před nemocnicí v Prokupli byla postavena mobilní vojenská nemocnice.

82; V pobaltských zemích bylo zahájeno cvičení letectva NATO. Cvičení se účastní stíhačky maďarského letectva JAS-39, stíhačky španělského letectva F/A-18 a britské Eurofighter Typhoon.

83; Ukrajina zablokovala automatické zvolení Leonida Sluckého viceprezidentem PACE.

84; Filaret vytvořil synodu Kyjevského patriarchátu z vyloučených „biskupů“ rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny.

85; Gruzínští poslanci řešili otázku odstoupení ministra soubojem. Poslanci gruzínského parlamentu se do sebe nejen slovně pustili během zasedání, na kterém se projednávaly požadavky opozice.

86; V Kyjevě horda opilců zaútočila na policii. Nedaleko stanice metra došlo ke rvačce asi patnácti lidí. Po incidentu policie zatkla členy jedné ze stran konfliktu.

87; V Krivém Rogu upadla soše Mazepy ruka s palcátem.

88; Rusko má v úmyslu trpělivě vysvětlovat Západu situaci s Krymem, říká Dmitrij Peskov v souvislosti s obnovením činnosti ruské delegace v PACE.

89; Ukrajina horko těžko prodala za posledních pět let stovku tanků. Tento „závratný“ počet svědčí o stavu obranného průmyslu na Ukrajině.

90; Poslanec Mosijčuk vyjmenoval všechny oběti, které přetáhl svou proslulou holí. Ljaško nebyl jediný.

91; Generální tajemník dal Rusku ultimátum, aby do 2. srpna zlikvidovalo rakety „porušující Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu“. Rusko porušení smlouvy popírá.

92; Společnost Kvartal 95 spustila na televizní stanici 1+1 nový satirický projekt s kritikou na Zelenského.

93; Ukrajinský poslanec Borislav Berjoza v souvislosti s hlasováním o návratu Ruska srovnal PACE s Jidášem.

94; Prezidentka Estonska Kersti Kaljulaid označila rozhodnutí PACE o návratu Ruska za ostudu.

95; Bumerang se vrátil. V rozkolnické Pravoslavné církvi Ukrajiny oznámili pokus o obsazení chrámu v Oděse. Skupina osob se pokusila obsadit chrám a eparchiální správu Oděsy pseudocírkve PCU.

96; Porošenko se chystá k sofistikovanému útěku. Bývalému prezidentovi Ukrajiny údajně navrhli vytvoření společenské organizace se sídlem v Bruselu nebo Londýně.

97; Ukrajinský blogger a propagandista Dmitrij Rezničenko prohlásil, že radikální nálady dnes v politice nejsou v módě. Označujeme se za nacionalisty, ale ve skutečnosti se necháváme ovládat idejemi nacismu.

98; Do Kyjeva přivezli „Železný trůn Východu“ vyrobený z úlomků nábojnic a dalšího vojenského materiálu posbíraného na frontě v Donbasu. Autor díla se ho chystá prodat a výtěžek chce věnovat ukrajinské armádě.

99; Evropa kapitulovala před Ruskem za peníze, říká Ljaško. Člen ukrajinské delegace v PACE a šéf Radikální strany Oleg Ljaško prohlásil, že v PACE došlo ke „Štrasburskému spiknutí“.

100; Kurs gruzínské měny (lari) se propadl na historické minimum 2,73 za dolar.

101; Marija Zacharova komentovala odchod ukrajinské delegace a odvolání ukrajinského zástupce „ke konzultacím“. S kým chce na Ukrajině proboha konzultovat? Měl odjet do Ameriky a vyřídit si to tam s nimi nejen za tohle fiasko, ale i za celý ten cirkus kolem toho.

102; Rusko nehodlá plnit „požadavek“ Soudu OSN ohledně ukrajinských narušitelů, oznámil Dmitrij Peskov.

103; IKEA chce v Rusku spustit servis pronajímání nábytku.

104; Ukrajinský právník Portnov vyzval k propuštění vězněného rusko-ukrajinského novináře Kirilla Vyšinského.

105; Už mu to došlo. Starosta Tbilisi se zaručil za absolutní bezpečnost pro Rusy. Starosta Tbilisi Kacha Kaladze prohlásil, že ruským turistům v Gruzii nic nehrozí.

106; Trump pohrozil Íránu vojenskou likvidací. Prezident USA také poznamenal, že vedení Íránu nechápe slova jako laskavost a soucit.

107; Rabinovič: Cesta Ukrajiny do Evropy skončila. Poslanec Nejvyšší rady za Opoziční blok Za život Vadim Rabinovič prohlásil, že skandální chování ukrajinské delegace v PACE učinilo ostudnou tečku za ukrajinskou cestou do Evropy.

108; Ve Státní dumě navrhli, aby byly zrušeny nově zavedené jednotné zkoušky a školství se vrátilo k obyčejným zkouškám. Autoři iniciativy mluví o nutnosti návratu k osvědčenému systému z dob SSSR.

109; Na Ukrajině zakázali knihu o „proruských“ Vikinzích. Státní výbor Ukrajiny pro otázky televizního a rozhlasového vysílání zakázal dovoz dalších dvou knih z Ruska.

110; Specnaz Saúdské Arábie zajal emíra Islámského státu v Jemenu.

111; Pohádková postava Dart Vader byla v Oděse zaregistrována jako kandidát do Nejvyšší rady.

112; Kazach okradl kosmodrom Bajkonur a házel kamení na policii. Občan Kazachstánu pronikl do areálu a začal rozkrádat ruský majetek.

113; Írán zruší řadu bodů jaderné dohody. Írán má v úmyslu splnit své hrozby a zrušit další část svých povinností v rámci jaderné dohody.

114; Tisková tajemnice Melanie Trump Stephanie Grisham se stala novou mluvčí Bílého domu.

115; Boris Johnson se chystá vyvést Velkou Británii z EU do 31. října.

116; Vladimir Putin se stal hlavním tématem ve volbách do Nejvyšší rady. Anatolij Gricenko (Občanská pozice) zveřejnil video, kde prezidenti Ukrajiny a Ruska hrají šachy.

117; Filaret obvinil Porošenka z předání ukrajinských pravoslavných chrámů Bartolomějovi a Ekumenickému patriarchátu.

118; Elon Musk si spletl Měsíc s Marsem. Na své stránce zveřejnil snímek Měsíce a označil jej za Mars.

119; Izraelská protiraketová obrana „Železná kupole“ (Iron Dome) dostala i mobilní verzi.

120; Na seznamech psychiatrů se nachází milion a půl Ukrajinců, z nich polovina kvůli alkoholu.

121; Soud uložil ukrajinské ústřední volební komisi, aby znovu prověřila dokumenty Saakašviliho strany.

122; Ukrajinský soud zrušil rozhodnutí Kyjevské rady o přejmenování prospektů na počest Bandery a Šucheviče.

123; Policie zveřejnila počet osob otrávených moskevským travičem pomocí sodovky. Otravou utrpělo nejméně deset lidí.
5 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.6.2019

 1. .lak napsal:

  Ke zprávě č.6.
  Je to o politováníhodných formantech kdy mají intelekt out.
  https://www.youtube.com/watch?v=SO5_QQVYlpA

 2. John_Pitralon napsal:

  Robo-ti už jdou a už tady všude jsou, oni neví ani co je červen takovej trapas jenže mě to nedošlo že nemůžu řikat červenec červenej - musí se jůn a jůl, jinak neví. Prej nie je tu hocikde pohřbenej Štefánik? Tak to už vůbec nevim.

 3. John_Pitralon napsal:

  Protože maďarsky je čudlík gomb. Z toho maj ty gombíky zombíky. Sa zobudil v mohyle, cvičil na bradlech a pak jim utek, no

 4. .lak napsal:

  Juž do srpence z ledence

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!