Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.6.2019

zrada1; Ukrajinský soud zrušil rozhodnutí Kyjevské rady o přejmenování prospektů na počest Bandery a Šucheviče.

2; Ve Španělsku ve městě Valladolid skončil konflikt dětí rvačkou dospělých a zásahem policie.

3; Saakašvili: Bezzákonnost a řádění gruzínských vlád musí skončit.

4; Média informují o možném odblokování ruských sociálních sítí na Ukrajině. Odblokovány mohou být Yandex, VKontaktě a Odnoklassniki, které byly odříznuty už v roce 2017 na pokyn prezidenta Porošenka.

5; Na Porošenka házeli dýmovnice v okamžiku, kdy začal hovořit o pokusech zakázat ukrajinskou církev.

6; Írán oznámil svou připravenost tvrdě zareagovat na agresi USA. Prezident Íránu Hasan Rouhání prohlásil, že ozbrojené síly Íránu budou klást odpor v případě narušení hranic ze strany USA.

7; Gruzínci přijdou o všechno. Šéf Liberálně-demokratické strany Ruska vyzval k zavedení tvrdých ekonomických omezení vůči Gruzii po protiruských nepokojích v Tbilisi.

8; USA jsou proti rozhodnutí PACE vrátit delegaci Ruska, říká William Taylor. Dočasný pověřenec pro záležitosti USA na Ukrajině prohlásil, že podle názoru USA by EU a Rada Evropy neměly u sebe přijímat Rusy, kteří jsou na sankčních seznamech Evropské unie a USA.

9; V Charkově už na obnoveném prospektu maršála Žukova obnovují cedule s názvem ulice.

10; Ukrajinský nacista Vjatrovič zareagoval na přejmenování prospektů Bandery a Šucheviče.

11; Jakým právem? Trump má v úmyslu domáhat se svržení prezidenta Venezuely. Prezident USA Donald Trump zůstává věrný politice tlaku směřujícího na svržení venezuelského prezidenta Nicoláse Madura a předání moci opozičnímu lídrovi Juanu Guaidó.

12; Poslanec Státní dumy informoval o tom, oč přišlo Rusko v důsledku neúčasti na zasedáních PACE. Podle Tolstého slov byla Moskva v poslední době obviňována ze všech hříchů světa, aniž by mělo možnost se efektivně hájit. PACE nevyslechla ruské argumenty na svou obhajobu.

13; V organizaci Rosmoloďož informovali o předpokladech pro snížení věku plnoletosti. Podle Bugajeva nejsou v současné době hranice definující pojem „mladý člověk“ absolutní.

14; USA si dělají starosti o bezpečnost ukrajinských vojenských skladů. USA poskytují Ukrajině významnou pomoc v oblasti dodávek zbraní, proto otázka bezpečnosti vojenských skladů se nachází ve sféře zvýšené pozornosti.

15; V KLDR nepočítají se zlepšením vztahů s USA. V podmínkách přetrvávajícího „antagonismu v prostředí americké politiky vůči KLDR je těžké počítat s nějakým zlepšením vztahů a denuklearizací.

16; Ve Státní dumě připustili, že součástí ruské delegace v PACE budou i krymští poslanci.

17; Na Ukrajinu nebyl vpuštěn poslanec státní dumy. 25. června večer letadlem z Rigy přiletěl na letiště Borispol poslanec ruské Státní dumy. Pohraničníci vysvětlili, že poslanec má zákaz vstupu na Ukrajinu, proto jej poslali zpět do Rigy.

18; Zelenskij jmenoval svého stálého zástupce na Krymu Antona Koriněviče, kterého tam ale nikdy nikdo neuvidí.

19; V Doněcku byli zadrženi agenti SBU, kteří plánovali vraždy vysokých představitelů silových struktur. Podle informací ministerstva vnitra byli zadrženi tři lidé: člen radikálního uskupení Pravý sektor jménem Sergej, který bojoval v Donbasu na straně Kyjeva, bývalý pracovník vnitřních orgánů Ukrajiny Viktor a Kyjevanka Natalja.

20; Bloomberg: Putinova sázka na zlato se osvědčila. Během mnoha let bylo Rusko největším světovým státním nákupčím zlata. Dokonce i v dobách, kdy ceny zlata byly nízké, tvrdošíjně pokračovalo ve zvyšování rezerv.

21; U bývalého Porošenkova poradce Jurije Birukova probíhá domovní prohlídka.

22; Byl prezentován bezposádkový raketomet Rheinmetall Mission Master UGV.

23; Albánci vytvořili chemickou bombu pro obyvatele srbské enklávy. Místní Srbové si stěžují, že jim Albánci zavraždili dvě jejich děti na řece, několik jich zranili, Stříleli po jejich domech, ničili pomníky jejich obětí v centru obce. Celé roky nás napadají a okrádají.

24; V Doněcké republice zveřejnili jména agentů SBU, kteří se podíleli na vraždě Zacharčenka a Arsena Pavlova (Motoroly).

25; Rada federace schválila bankovní převody výhradně přes ruskou státní infrastrukturu. Rada federace na svém středečním zasedání schválila zákon, který zavazuje banky a nebankovní úvěrové organizace používat při převádění elektronických peněz v rámci Ruska výlučně ruskou infrastrukturu.

26; Poslanec Státní dumy Vitalij Milonov se vyslovil proti snížení věku plnoletosti pod 18 let. Myslí si, že mládeži by tento krok ublížil. Jako příklad uvedl možné sexuální zneužívání například šestnáctiletých dívek staršími muži.

27; Do Státní dumy byl předložen návrh zákona o statusu domobrany Dagestánu. Návrh předložil poslanec za Jednotné Rusko Umachan Umachanov.

28; Kdo jsou tito lidé, kteří nás chtějí učit demokracii? 26. června vyzval ukrajinský ministr zahraničí Nejvyšší radu, aby zrušila pozvání pro PACE jako pozorovatele u nadcházejících voleb do Nejvyšší rady.

29; Roskomnadzor: Devět VPN-servisů nemá v úmyslu zařadit se do zákonem stanovených mantinelů a splnit požadavky ruské legislativy ohledně připojení k Federálnímu státnímu informačnímu systému. Sdělil to ve středu novinářům šéf Roskomnadzoru Alexandr Žarov.

30; V Donbasu bylo dohodnuto oddělení sil. Velitel trestní operace Alexandr Sirskij se setkal se zástupci Zvláštní monitorovací mise OBSE za účelem projednání otázky oddělení sil ve Stanici Luganské.

31; Kandidát na vedoucí pozici za Zelenského udělal ve svém životopisu dvacet pravopisných chyb. Alexandr Pekar, který kandiduje do Nejvyšší rady za stranu Sluha národa v Užgorodu se nenaučil pravopis.

32; Ukrajinský námořník a narušitel ruských hranic se v ruském vězení Lefortovo oženil se svou snoubenkou Taťjanou.

33; Garri Kasparov vynadal německému ministru zahraničí. Kdysi známý šachista a opozičník jako poslední dlaždič sprostě vynadal Haiko Maasovi v souvislosti se znovupřijetím ruské delegace do PACE.

34; Už je znám program setkání Putina a Trumpa, která se bude konat 28. června po prvním zasedání G20. Oba státníci projednají strategickou stabilitu, prozradil poněkud tajemně Putinův asistent Jurij Ušakov.

35; Moldavský ústavní soud odstoupil v plné sestavě. V Benátské komisi nedávno prohlásili šest rozhodnutí moldavského ústavního soudu za odporující zákonodárství země.

36; Ukrajinská vojenská prokuratura si pozvala tiskovou mluvčí prezidenta Ukrajiny k výslechu. V přímém přenosu paní Mendel prohlásila, že „domobrana Donbasu údajně provokuje ukrajinskou armádu, která pak musí ostřelovat obytné domy a civilní infrastrukturu“.

37; Na ruském ministerstvu obrany informovali o chystaných dezinformacích v médiích proti vedení ruských ozbrojených sil. Oznámil to Igor Konašenkov.

38; Kyjev potvrdil nového šéfa Doněcké okupační administrativy. Do jejího čela postavil vojenský prokurátor Užgorodské posádky Západního regionu Ukrajiny Kirilenka.

39; Šojgu promluvil o znovuzrození ruského pólu ve světové politice. Podle jeho slov je informační agrese Západu spojena s tím, že Rusko získalo zpět status druhého pólu v mezinárodní politice, který zajišťuje globální rovnováhu.

40; Armija 2019: Vietnam nadále nakupuje ruské zbraně. Informoval o tom náměstek ministra národní obrany Vietnamu generálplukovník Bế Xuân Cương.

41; Na fóru Armija 2019 byla předvedena maketa chrámu ruských ozbrojených sil v měřítku 1:100 vytištěná na 3D tiskárně.

42; Dmitrij Medveděv podpořil myšlenku konfiskování aut opilým řidičům. Nedávno s takovou iniciativou vystoupil ministr vnitra Vladimir Kolokolcev.

43; Neodvratnost potrestání, Rusko zveřejnilo podmínku pro předání ukrajinských námořníků. Kyjev musí dát záruky jejich trestního stíhání podle ruských zákonů.

44; Voleb do Nejvyšší rady se zúčastní 8 Zelenských. Předsedkyně ústřední volební komise Taťjana Slipačuk ale prohlásila, že křestní jména těchto Zelenských ani jejich jména po otci se neshodují s prezidentovými.

45; Třetina Američanů souhlasí se zavražděním milionu Korejců jaderným úderem. 33% americké populace podporuje preventivní útok na Severní Koreu, i kdyby to mělo znamenat smrt milionu nevinných lidí.

46; WADA upozornila na stovku nových případů vedených proti sportovcům z Ruska.

47; Jezděte si třeba na žebřiňácích. Kyjev zakázal dovoz vagónů z Ruska. Ukrajinská vláda zakázala od 1. července dovoz dopravních prostředků a od 1. března 2020 i dovoz železničních a tramvajových vagónů z Ruské federace.

48; PACE kompletně potvrdila veškeré pravomoce Ruska. Parlamentní shromáždění Rady Evropy ve středu 26. června zamítla veškeré sankční návrhy změn v rezoluci o pravomocích ruské delegace. Tím byly zcela obnoveny v plném rozsahu. Ukrajinská delegace okamžité poté opustila zasedání

49; Na ruském ministerstvu vnitra navrhli zavedení výhod v rámci pojištění pro řidiče dodržující zákon.

50; Otravná šestka. Delegace rusofobních zemí opustily zasedání PACE po obnovení ruských pravomocí. Kromě Ukrajiny se k tomu chystaly delegace Estonska, Lotyšska, Litvy, Gruzie a část polské delegace.

51; Ruské ministerstvo zdůraznilo nepříslušnost soudu OSN pro projednávání otázky ukrajinských námořníků. Ministerstvo v nótách zaslaných Mezinárodnímu soudu pro námořní právo a velvyslanectví Ukrajiny potvrdilo postoj Moskvy, že soud neměl právo incident projednávat.

52; Inženýři z Harvardu vytvořili první miniaturní robot, který může létat neomezenou dobu a přitom má rekordně malé rozměry. Tato kybernetická včela byla popsána v časopise Nature.

53; Nejvyšším představitelem Ingušska byl jmenován Mahmúd-Alí Kalimatov.

54; Notre Dame mohl shořet kvůli neuhašené cigaretě nebo kvůli závadě na elektrických rozvodech.

55; Ruské ministerstvo vnitra obviňuje moldavského oligarchu Vladimira Plachotňuka z řízení drogového kartelu a z opakovaném (28x) podílu na dodávkách obrovských množství pašovaných drog.

56; Němečtí podnikatelé navzdory protestům USA očekávají spuštění „Severního proudu – 2“.

57; Státní televize ukázala, jak bankomat vydává farmáři peníze za úrodu pšenice odevzdanou státu.

58; NATO se domluvilo na odvetných opatřeních pro případ rozpadu Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Ministři obrany NATO dohodli postup Aliance po rozpadu Smlouvy o zákazu raket středního a krátkého doletu. Slibují aktivizaci rozvědky, rozšíření cvičení a rozvoj systémů protivzdušné a protiraketové obrany.

59; Íránské vedení označilo Trumpovo prohlášení o připravenosti zničit Írán za nezákonné. Washington nedisponuje možnostmi zlikvidovat Írán, aniž by k tomu použil zakázané zbraně. Jeho prohlášení je tedy porušením mezinárodního práva.

60; U Zelenského navrhli, aby hlavní město Ukrajiny bylo přesunuto na jiné město, říká napůl žertem poslanec Rabinovič v souvislosti s jinými nesmyslnými nebo nebezpečnými návrhy.

61; PACE zvolila nového generálního tajemníka Rady Evropy. Stala se jím zástupkyně Chorvatska Marija Pejčinović-Burić

62; Vučić: Srbsko si nadále zachová svou vojenskou neutralitu. Prohlásil to při rozhovoru s delegacemi ministerstev obrany Ruska a Běloruska.

63; Zelenskij vyzval NATO, aby kontrolovalo volby do Nejvyšší rady. Vyjádřil naději, že pozorovatelé Parlamentního shromáždění NATO budou přítomni na mimořádných volbách do Nejvyšší rady, které se budou konat 21. července.

64; Erdogan: USA těžko zavedou sankce proti Turecku kvůli S-400. Turecký prezident neočekává, že by Washington zaváděl jakékoli sankce za nákup ruských protiraketových komplexů S-400.

65; Prostředky protivzdušné obrany odrazily útok ozbrojenců na leteckou základnu Hmeimim. Ruské prostředky protivzdušné obrany odhalily a zlikvidovaly dva drony, kterými se ozbrojenci pokoušeli zaútočit na leteckou základnu.

66; Šojgu: Ti, kdo ničí naše pomníky a pokřivují historii, by neměli mít právo v Rusku podnikat. S tímto prohlášením Šojgu vystoupil v rámci Mezinárodního vojensko-technického fóra Armija 2019.

67; Obyvatelé Doněcka přinášejí květiny k místu smrti zavražděného nejvyššího představitele Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka. Dnes by mu bylo 43 let.

68; Nejvyšší představitel Burjatska promluvil o nepotřebnosti milionů „divokých turistů na Bajkalu. Alexej Cydenov prohlásil, že je třeba vytvořit podmínky, aby v regionu nebyla nadměrná antropogenní zátěž, aby turisté dostávali kvalitní služby a místní obyvatelé měli pracovní místa.

69; Jednotný digitální prostor dopravního komplexu Ruska bude v Rusku vytvořen do roku 2024. Informoval o tom náměstek ředitele odboru rozvojových programů ruského Ministerstva dopravy Jevgenij Tkačenko.

70; USA učinily vše pro deeskalaci v zóně Perského zálivu, tvrdí Pompeo. S takovými tvrzeními vystoupil v interview pro časopis India Today státní tajemník USA Michael Pompeo, který navštívil Nové Dillí.

71; V Kyjevě slíbili, že nepustí Rusy k volbám do Nejvyšší rady jako pozorovatele PACE. Oznámila to vicepremiérka Ukrajiny pro otázky evropské a euroatlantické integrace Ivanna Klimuš-Cincadze.

72; Ve Venezuele odvrátili vraždu Madura, Cabella a Lópeze. Kromě toho se plánoval únos ministra vnitra Nestora Reverola a obsazení prezidentského paláce.

73; Ruska Mira Terada zadržená Interpolem byla vydána z Finska do USA. Američané ji obviňují z toho, že v době svého pobytu v USA od roku 02013 do roku 2016 porušila zákon.

- - -

74; Krutý ukrajinský ozbrojenec spáchal sebevraždu v Sýrii. Bojoval v bandách, které působily v okolí Aleppa a vyznačoval se absolutní bezcitností vůči zajatým vojákům a civilním obyvatelům.

75; Ukrajinci demonstrují před velvyslanectvími zemí, které podpořily návrat Ruska do PACE. Někteří srovnávají toto rozhodnutí s Mnichovskou dohodou z roku 1938.

76; Na Ukrajině jsou zděšeni výsledky reformy resortu ministerstva vnitra. Dostali jsme policii nekompetentní a tupou. Mají nás ochraňovat sociopati, kteří mohou kdykoli člověka zmlátit nebo třeba i zabít. A to jen za křivé slovo nebo pohled.

77; Okamžitý trest zastihl karatele přímo během ostřelování Donbasu. Nepřítel znovu ukázal, že i bez pomoci obránců Donbasu je schopen zvyšovat své ztráty.

78; Smartphony ničí kosti lebky. Vědci přišli s nečekanými závěry. Na kostech se tvoří útvary podobné rohům. Už dostaly svůj název „telefonní kosti“.

79; Kalašnikov představil nový dron-kamikadze. Operátor dronu ho může řídit až do okamžiku jeho nárazu o zem nebo o nepřátelský cíl.

80; V čele ukrajinských celníků stanul nefalšovaný klaun Maxim Něfjodov.

81; Znovu zažíváme „šok“. Ruské letectvo rozbombardovalo v Idlíbu poslední mateřskou školu s vousatými dětmi. Už ani na Západě neberou obvinění proti postupu Ruska v Sýrii příliš vážně.

82; Na Ukrajině odpověděli na ultimátum ze strany Ruska. Naftogaz ani oficiální Kyjev stále nejsou schopni pochopit, že doba smlouvání je už pryč.

83; Zelenskij uspořádá na summitu G20 pracovní poradu. Na internetu se vysmáli ukrajinské komedii. Ukrajinští představitelé jsou známí tím, že často vydávají svá přání za skutečnost.

84; V rámci SBU bylo vytvořeno speciální oddělení pro vysílání ukrajinských ozbrojenců do Sýrie.

85; Ukrajina v ohrožení: Separatisti jsou všude V Charkově, v Oděse, ale i v Kyjevě. Rétorika ukrajinských nacionalistů je neoblomná: jen silná slova a nic víc.

86; Transplantace se přestávají dělat. Na Ukrajině cynicky vydělávají na nemocných dětech. Ukrajinský transplantační program umírá. Za celou dobu nezávislosti Ukrajiny bylo uděláno pouhých osm transplantací srdce. A rakovina se léčí generiky.

87; Soud uložil ústřední volební komisi, aby zaregistrovala Saakašviliho stranu. Odvolací soud zrušil odmítnutí volební komise zaregistrovat stranu „Hnutí nových sil“ pro volby na Ukrajině.

88; V americkém kongresu chtějí zakázat Trumpovi bojovat s Íránem bez souhlasu. Autor návrhu zákona připomíná, že Trump už málem rozpoutal válku, která by Washington stála biliony dolarů.

89; Rusové se v průzkumu vyjádřili, jaký vztah mají k Ukrajině, USA a EU. Roste počet lidí pozitivně naladěných vůči Ukrajině (z 34% na 38%). Naopak klesá podíl k Ukrajině negativně naladěných Rusů (z 56% na 48%). Podobný trend zaznamenává i vztah k USA. Zhoršuje se ale vztah k EU: Pozitivně se k EU staví 37% (dříve 42%). Negativní vztah k EU se ale také nepatrně snížil (z 45% na 44%). Nejlepší vztah mají Rusové k Bělorusku (84%)

90; Američané pomohou Ukrajincům zvítězit nad nepřítelem v ústí Dunaje. Manévry budou probíhat na souši, ve vzduchu, na moři i pod vodou.

91; V Doněcké republice spouštějí elektronický pořadník na získání ruských pasů. Zápis do pořadníku bude probíhat na 40 místech.

92; FSB odvrátila teroristický akt ve Stavropolu. Při zatýkání zločinec kladl odpor a byl neutralizován.

93; Ukrajina na cestě k feudalismu. Knížata-oligarchové trhají na kousky poslední zbytky státnosti. Největším problémem Zelenského není jeho obliba, ale Kolomojskij.

94; Dva výsadkáři zahynuli při cvičení na Krymu. Okolnosti tragédie budou vyšetřovány policejními orgány a komisí velení výsadkových vojsk.

95; V Rusku mohou řidiči přijít o řidičský průkaz za špinavé a nečitelné poznávací značky.

96; Výsměch: Savčenková bude do Nejvyšší rady kandidovat za Donbas.

97; Byl zveřejněn počet ukrajinských vojáků, kteří zahynuli v Donbasu během prezidentství Zelenského. Údajně je to deset vojáků. Dalších 75 bylo zraněno.

98; Dvacet zoufalých Ukrajinců prodalo své orgány v Kazachstánu. Bylo zahájeno trestní řízení. Za vším stojí mezinárodní zločinci.

99; Dnes brzy odpoledne ukrajinská armáda intenzivně ostřelovala předměstí Gorlovky. Hořely domy. Do palby se dostal i starosta Gorlovky Prichoďko.

100; Zahynulo vše živé. Erupce mohutné sopky zničilo faunu i flóru na celém Kurilském ostrově.

101; Svět se dostal na hranu propasti. Šéf Evropské rady Donald Tusk straší rozsáhlou katastrofou.

102; Vědci a meteorologové varují, že do konce června zahynou tisíce lidí kvůli vedrům. Nejvyšší teploty se očekávají v západní a střední Evropě. Připomíná se, že v roce 2003 ve Francii v důsledku horka zahynulo více než 11 tisíc Francouzů.

103; Na velení ruských ozbrojených sil se chystají informační útoky. Zahraniční státy chystají informační útoky proti velení ruských ozbrojených sil na všech úrovních.

104; V Rusku je dostatek pokojů pro pacienty trpící „anexí mozku“, vyjádřil se poslanec Kozenko k jmenování zvláštního představitele ukrajinského prezidenta pro Krym.

105; Ve Vídni došlo k mohutnému výbuchu v obytném domě.

106; Ukrajinci byli vyhnáni z řeckého hotelu kvůli vyvěšení ukrajinských vlajek.

107; Nedaleko Kyjeva vznikl požár o ploše 2,5 tisíce čtverečních metrů. Na likvidaci požáru se podílí 70 lidí a 14 kusů požární techniky.

108; Hora odpadků v Indii ohrožuje už i letadla. Skládka odpadu Gazipur v New Delhi už dosahuje výšky věží Londýnského Tower Bridge a nadále roste.

109; Právnický zabiják se zakusuje Porošenkovi do ocasu: Byla podána nová žaloba. Andrej Portnov už podal několik žalob proti Porošenkovi.

110; Armáda Doněcké republiky zlikvidovala palebný post a dva karatele. Pět dalších zranila. Každý den utrpí jednotky nepřítele citelné ztráty mezi vojáky.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!