Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 27.6.2019

putin_4051; Putin promluvil o kvalitě silnic v Rusku. Kvalita silnic v některých částech Ruska zůstává jedním z největších problémů země.

2; Ulici pojmenovanou po nacistce (člence OUN) Jeleny Teligy měli v Kyjevě dlouho před prospekty Bandery a Šucheviče.

3; Přehled „úspěchů“ Zelenského za první měsíc vlády vypadá jako špatný žert, ale e to pravda. Přehled je zveřejněn na oficiálních kanálech.

4; Paranoidní Američanka zaplatila podvodníkům 136 tisíc dolarů, aby ji zachránili před ruskými hakcery. Každých několik týdnů jí volali a přesvědčovali, že na její počítač útočí Rusové.

5; Házejí je do lesa, aby tam zemřeli Jaké hrůzy se dějí s ukrajinskými gastarbeitery v Polsku? Nechávají je na zastávkách, vyvážejí je na lavičky v parcích nebo je prostě vyhodí u státních hranic – nemocné a bezmocné.

6; Dokáže Západ lusknutím prstů odpojit všechny podniky, banky a elektrárny v Rusku? Jak bude probíhat Třetí světová válka? Dokáže Rusko obstát v bitvě technologií s USA? A k čemu je Rusku zákon o internetu?

7; Vojáci ukrajinské armády utíkají z fronty, protože si nepřejí umírat. Ve vojenských jednotkách „Sever vzrostl počet vojáků, kteří si přejí vypovědět kontrakty o vojenské službě.

8; Ukrajina, Gruzie, USA... Rusofobie ničí samotné nepřátele Ruska. Známý blogger Jurij Podolaka (Yurasumy) přichází s přehledem zajímavých událostí na Ukrajině a ve světě.

9; Donbas v ohni. Smrtelná příchuť Zelenského po kyjevsku Masivní ostřelování páchané ukrajinskou armádou ve svátek Nejsvětější trojice odhaluje celou nelidskou podstatu nynějšího kyjevského režimu.

10; Skutečné příčiny rozpadu Ukrajiny. Co vlastně získala Ukrajina za posledních pět let svým příklonem k vysněné Evropě?

11; Umírá v Rusku patriotismus? Zrod nové ideologie. Poslední průzkumy veřejného mínění ukazují mírné zlepšení vztahu Rusů k Ukrajině a USA.

12; Takhle to prostě nebude. Klimkin odpověděl na návrh Ruské federace ohledně uvězněných námořníků. V nótě vydané ukrajinským ministerstvem zahraničí se zdůrazňuje, že Ukrajina nevyužije poskytnutou možnost pro propuštění námořníků.

13; Nouzové přistání letounu An-24 v Burjatsku Jsou hlášeny oběti na životech Zachráněno bylo 43 osob, z toho jedno dítě.

14; Byl zveřejněn termín setkání Putina a Trumpa. Prezidenti Ruska a USA se setkají v rámci summitu G20 v japonské Ósace.

15; POACE zvolila chorvatskou političku novým generálním tajemníkem. Ruská delegace hlasovala až v posledních minutách. Všichni ruští delegáti se účastnili tajného hlasování.

16; Letecká společnost SkyUp zastavila lety na letiště v Poltavě kvůli rozpadající se vzletové dráze, která neodpovídá požadavkům pro provoz letadel používaných společností.

17; Pokud se Zelenského strana Sluha národa sjednotí s Vakarčukovou stranou Hlas, bude to příšerné. Bude to moc, která bude orientovaná výhradně protirusky a zaměřená na NATO. Prohloubilo by to rozkol v zemi.

18; Byly zveřejněny děsivé záběry z následky ostřelování předměstí Gorlovky Zajceva ukrajinskou armádou.

19; Volby po ukrajinsku. Bývalý starosta Konotopu kandidující do Nejvyšší rady se nachází na jednotce intenzivní péče p atentátu.

20; Proč byla generálním tajemníkem Rady Evropy zvolena slabá politička? Chorvatská ministryně zahraničí Marija Pejčinović-Burić je záměrně slabším politikem než poražený kandidát – belgický ministr.

21; Pohrobci účastníků ATO pronásledovali ruské děti. Byly zveřejněny podrobnosti ohledně vyhození Ukrajinců z řeckého hotelu. Rekreanti z Ukrajiny začali napadat a urážet ruské děti jen proto, že mluvily rusky, což se stalo důvodem pro rázná opatření ze strany majitelů hotelu.

22; Opouštět nyní PACE není účelné, říká Zelenského spolupracovník. Jinak nebudeme moci zatupovat Ukrajinu na této scéně, až bychom se dostali do Nejvyšší rady, říká předseda strany Sluha národa.

23; Merkelové se znovu udělalo na veřejné akci špatně. Od podobné události, kdy se Merkelová začala třást v přítomnosti Zelenského, neuplynul ani týden.

24; Na Ukrajině avizovali výměnu zajatců s Doněckou a Luganskou republikou. Není to poslední novinka, kterou uslyšíte. Budou osvobození zajatci, budou přímé rozhovory, bude snížení cen energií.

25; Ukrajinci informovali, koho chtějí vidět jako příštího premiéra. Ukrajinci se rozcházejí v názoru, zdali by to měl být zkušený politik. Nejvyšší preference v tomto ohledu má Jurij Bojko (13%), následovaný Julií Timošenkovou (11%) a nynějším premiérem Grojsmanem (10%).

26; Medvedčukovo setkání se šéfy Luganské a Doněcké republiky v Bělorusku. Existuje dohoda na výměně prvních zajatců.

27; Je třeba se neprodleně zabývat zdravím Angely Merkel. Dehydratace může mít takovéto následky, ale opakování situace ukazuje na jiné problémy.

28; Karatelé záměrně ostřelují energetiky při opravách poškozené sítě. Jak jsou zachraňováni energetici Doněcké republiky před jistou smrtí během oprav pod intenzivním ostřelování z protivzdušných komplexů a kulometů?

29; Co by měl Zelenskij vědět o rozhovorech s Doněckou a Luganskou republikou? Novinář a politický emigrant z Kyjeva Alexandr Čalenko komentoval první pozitivní výsledek rozhovorů v Minsku.

30; Ukrajinská armáda chystá kapitulaci. Na Ukrajině vzniká panika ohledně korupčního vyšetřování na ministerstvu obrany. Ministerstvo obrany Ukrajiny přišlo o možnost nakupovat helmy a neprůstřelné vesty pro ukrajinskou armádu.

31; Ruští starostové mají jen dvě cesty: povýšení nebo vězení. Autoři výzkumu konstatují obecný trend: Funkce starosty v Rusku začíná být v posledních letech méně přitažlivá.

32; Putin oznámil, kdy přijde do výzbroje armády zbraň, která vystrašila Západ. Talent,odvaha a smělost, dlouhodobá práce statisíců pracovníků, inženýrů, konstruktérů se zhmotnila v této zbrani.

33; Do toho vám nic není. Trump se „vyjádřil“ k tématům rozhovorů s Putinem. Trump odbyl novináře poznámkou „To není vaše věc“.

34; Letecké společnosti evropských zemí ruší lety na Ukrajinu. Estonská a britská letecké společnost informovaly o nerentabilnosti letů do Kyjeva a avizovali jejich zrušení k říjnu 2019.

35; Na ruském ministerstvu zahraničí informovali o ukrajinském odmítnutí návrhu propustit jejich námořníky. Rusko zvolilo bezprecedentní vstřícný krok a navrhlo Ukrajině okamžité propuštění 24 námořníků zadržených v Kerčském průlivu.

36; Zelenskij se obrátil na Putina s výzvou. Podle jeho slov je připraven na vše, jen aby se ukrajinští námořníci mohli vrátit domů. Klimkin své odmítnutí ruského návrhu se Zelenským nekonzultoval. Zelenskij Klimkinovi zbrklé rozhodnutí vyčetl.

37; Evropu sužuje „dech Sahary“. Očekává se až 45 stupňů. Ve Francii zavírají školy a omezují dopravu na silnicích.

38; Krádežemi v ukrajinských ozbrojených silách se začali zabývat i v USA. Největší poptávce překupníků zbraní se těší americké přístroje na noční vidění.

39; Gruzie a Litva odmítly po Ukrajině opustit zasedání PACE. Gruzínská delegace oznámila svůj úmysl pokračovat v práci až do konce zasedání.

40; Kráter o rozměru deseti metrů Němce vyděsil obrovský výbuch. Letecká puma z dob Druhé světové války, která ležela v zemi více než 70 let, náhle explodovala na poli.

41; Na kameru armády Luganské republiky se dostal okamžik, kdy pod ostřelovačem ukrajinské armády explodovala mina.

42; „Nejsilnější armáda Evropy“ se chce připojit ke dvěma operacím NATO. Ukrajina se chce podílet na operacích NATO v Iráku a na moři.

43; Už to začalo. K Zelenského kanceláři přinesli rakev. Rychlost opakování periody „vítězství-zrada“ se na Ukrajině s každým majdanem zvyšuje.

44; Abcházie uzavřela hranici s Gruzií. V Gruzii nabírá obrátky politická krize, která má protiruský charakter.

45; Majitel restaurace v Bulharsku poplival Rusku s dětmi. Muž prohlásil, že nenávidí Rusko a že Rusové jsou špinavá verbež.

46; Zelenskij chce přesunout ukrajinské hlavní město z Kyjeva do jiného města, hlásí poslanec Nejvyšší rady.

47; Dvanáct let přísného režimu. Obyvatelka Doněcké republiky byla odsouzena za špionáž.

48; Ukrajinci se mstí řeckému hotelu, ze kterého byli vyhnáni nenávistí posedlí neonacisté. Na internetu po celých houfech snižují rating daného hotelu.

49; Novináři se v Donbasu dostali pod ukrajinskou palbu. Tři novináři včetně korespondenta RIA Novosti se dostali do palby ze strany ukrajinské armády na okraji Doněcka.

50; Byl proveden útok na tureckou armádu. Turecké vrtulníky vstoupily do syrského vzdušného prostoru. Pozorovatelský opěrný bod tureckých ozbrojených sil v okolí Šejch Magharu v zóně deeskalace Idlíb byl terčem dělostřeleckého útoku.

51; Nápad přesunout hlavní město Ukrajiny do jiného města vyvolal na internetu vlnu většinou nepříliš vážně míněných návrhů. Padají návrhy jako Washington (tam se přece o Ukrajině rozhoduje) nebo Černobyl či Pripjať, aby mohla jednání Nejvyšší rady probíhat pod sarkofágem. Jiný návrh předpokládá hned tři hlavní města: Lvov (s následným připojením k EU), Charkov (k Rusku či SNS) a zůstat by měl Kyjev jako hlavní město dalšího státu USA.

- - -

52; Letiště na kosmodromu Vostočnyj bude postaveno v roce 2029. Na letišti budou moci přistávat první stupně raket na opakované použití, které budou startovat z Vostočného.

53; Nefalšované fiasko. Ukrajinu v PACE prostě ignorovali, říká Puškov. Delegace Estonska, Gruzie, Lotyšska, Litvy a Polska také v danou chvíli opustily jednání. Tohoto demonstrativního kroku se účastnil i jeden zástupce Slovenska. Nešlo ale o krok slovenské delegace jako celku. Většina členů slovenské delegace podpořila rezoluci a návratu Ruska.

54; Vědci s Ruska a Japonska nalezli způsob jak pěstovat zuby. Dokázali odhalit buňky, které pravděpodobně odpovídají za vývoj zubní tkáně.

55; Právem silnějšího: USA schválily sankce proti „Nord Stream-2“. V Kongresu USA odhlasovali zákon o zavedení sankcí proti společnostem spjatým s výstavbou plynovodu „Severní proudu – 2“. Informoval o tom na své stránce na síti Facebook šéf Naftogazu Andrej Kobolev

56; V letadlech Boeing 737 MAX byl na trenažéru nalezen další potenciální zdroj rizik.Povaha ohrožení nebyla upřesněna.

57; Počínání ukrajinské delegace v Parlamentním shromáždění Rady Evropy vyvolalo velmi negativní reakci u poslanců jiných zemí.

58; Reformy Petra I. byly provedeny ukrajinskýma rukama, říká historik Brechuněnko. První ruský imperátor Petr I nebyl ve skutečnosti velký reformátor. Pro svůj úspěch využil intelektuální práci Ukrajinců.

59; U okupovaného Slavjanska byl odhalen pomník ukrajinských karatelů. Nedaleko obce Mirnoje v Slavjanském okrese se konalo slavnostní odhalení pomníku ukrajinských karatelů, kteří zde zahynuli při pokusu osadit jedno z kontrolních stanovišť města.

60; Volker vyzval Rusko, aby stáhlo vojska a zbraně z Donbasu. Poté, co včera, 26. června začala Ukrajina stahovat vojska ze Stanice Luganské, zvláštní představitel Státního departmentu USA pro otázky Ukrajiny Kurt Volker prohlásil, že očekává reciproční kroky od Ruska.

61; Saakašvili vyzval Ukrajince, aby utráceli své peníze v Gruzii. Vyzval je, aby jezdili do Gruzie místo Rusů, protože je tam údajně milují.

62; Šest lidí zahynulo při výbuchu v Číně. Pět na místě, šestý později v nemocnici.

63; Ukrajinský soud zrušil stíhání novináře Igora Gužvy, který uprchl do Rakouska. Ševčenkovský soud v Kyjevě zrušil pátrání po šéfredaktorovi internetového listu Strana.ua.

64; V Rusku je vyvíjen plovoucí tank na bázi samohybného protitankového děla Sprut. Konstruktér poznamenal, že stroj dostane zesílenou ochranu a jinou pohonnou jednotku, ve které bude využito torzních tyčí odpružení.

65; Časopis Forbes zveřejnil žebříček sta nejlepších ruských vysokých škol. Na prvním místě podle očekávání MGIMO.

66; Prezident Brazílie málem přivezl 40 kilogramů kokainu na summit G20. Drogy byly objeveny u jednoho z vojenských pilotů, který patří do prezidentova týmu.

67; Metropolita Chryzostom: Srbové nemají v úmyslu ohýbat hřbet před USA a NATO. Na Balkáně se kolektivní Západ opět uchyluje k násilí vůči srbskému národu a požaduje od něj odmítnutí Ruska a podřízení NATO a USA.

68; Odvážná reforma: Zelenskij přejmenoval prezidentskou administrativu na „prezidentskou kancelář“.

69; Kuloáry britského parlamentu jsou promořeny kokainem. Stopy kokainu byly odhaleny v budově britského parlamentu, a to včetně křídla, kde jsou pracovny členů Dolní Sněmovny.

70; Putin požádal mladé důstojníky, aby na jedničku zvládli práci s „Kinžalem“. Nové systémy zbraní včetně nadzvukového raketového komplexu Kinžal a laserového systému Peresvet začnou přicházet do armády už v nejbližších letech.

71; V Kremlu vyzvali, aby se korektně používal zákon o urážkách moci. Dmitrij Peskov poznamenal, že úřady bedlivě sledují používání zákona a nesouhlasí s tím, aby byl aplikován na kritiku funkcionářů.

72; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj navrhlo zavedení kontroly výdajů Rusů. Informovala o tom na konferenci „Daně 2019“ zástupkyně ředitele odboru investiční politiky ruského ministerstva pro hospodářský rozvoj Bella Panina.

73; Zacharova prohlásila, že Kyjev svým odmítnutím ruského návrhu na propuštění ukrajinských námořníků jen předvedl, že nepotřebuje námořníky doma na Ukrajině, ale že jsou pro něj propagandisticky užitečnější v ruském vězení.

74; Ruské účty Gerarda Deaprdieu byly zmrazeny. Právník francouzského herce ujišťuje, že Depardieu je vzorný daňový poplatník a že to mohou potvrdit obchodní partneři i daňové úřady.

75; Zelenskij tvrdě zkritizoval Pavla Klimkina. Ukrajinský prezident prohlásil, že ministr zahraničí Pavel Klimkin s ním nekonzultoval odpověď na nótu Ruské federace ohledně ukrajinských námořníků.

76; Oniščenko kritizoval německé lékaře za zdravotní stav Angely Merkelové. Připustil ale, že Merkelová může být velmi obtížný pacient.

77; „Příbuzný separatistů“. Na Ukrajině jsou šokováni novým šéfem Doněcké okupační administrativy, který má pravděpodobně příbuzného, který bojoval na straně Doněcké republiky.

78; Indie vytváří svou verzi WhatsAppu. Messenger má být používán pro komunikaci mezi oficiálními osobami a strukturami.

79; Gryzlov je znepokojen průběhem odpoutání sil v Donbasu. Stálý přestavitel Ruska v Kontaktní skupině dodal, že je to spojeno s informací o demarši Ukrajiny.

80; Medvedčuk obvinil Zelenského z nečinnosti v otázce ukončení války v Donbasu. Medvedčuk také spojil realizaci Minských dohod s novým složením Nevyšší rady Ukrajiny po nadcházejících volbách.

81; Bylo zveřejněno video se záběry ze zatčení bandy žoldáků. Speciální operaci provedli bojovníci SOBR a OMON současně na několika adresách.

82; Puškov ironicky komentoval nápad přesunout hlavní město Ukrajiny do jiného města. Přesun hlavního města na jiné místo je jistě to nejdůležitější, co teď Ukrajina potřebuje.

83; Emoce nehodlám komentovat, odpověděl Klinkim na Zelenského výhrady. Ministr zahraničí prohlásil, že dodatečné projednání rozhodnutí o odmítnutí ruského návrhu o propuštění zajatých námořníků nebude zapotřebí.

84; V Saratově zemřel umělecký šéf místního divadla, národní umělec Ruské federace Jurij Ošerov, která před několika dny utrpěl zranění při pádu do orchestřiště.

85; Na Ukrajině zloděj vykradl jeden a týž obchod pětkrát za týden. V Nikopolu v Dněpropetrovské oblasti policisté zadrželi sériového zloděje, kterýž pětkrát za sebou vykradl týž obchod.

86; U Kyjeva řidič skútru pokousal policistu při pokusu o předvedení na policejní stanici.

87; Putin promluvil o nepředvídatelnosti současného světa. Svět se stal rozdrobeným a méně předvídatelným.

88; Vladimir Putin promluvil o neexistenci oligarchů v Rusku. V Rusku neexistuje personální propojení finanční a politické moci, řekl v interview pro Financial Times v předvečer summitu G20.

89; Média: Hackeři západních tajných služeb se nabourali do Yandexu a implantovali špiónský kód. Hackery zajímaly technické informace, které vysvětlují, jak Yandex ověřuje pravost účtů uživatelů.

90; Byl podepsán kontrakt na dodávku 76 stíhaček Su-57 pro ruské ministerstvo obrany.

91; Rusko odmítlo při realizaci zbrojních zakázek dolar a SWIFT, prohlásil šéf Rosoboronexportu Alexandr Michejev.

92; Vladimir Putin zhodnotil protiteroristickou operaci v Sýrii. Rusko dosáhlo více, než jsem očekával. Moskva v Sýrii dokázala zachránit syrskou státnost, nepřipustila chaos, jaký vládne například v Libyi.

93; Putin odpověděl na otázku svého nástupce. Rozhodující slovo v této otázce náleží voličům – občanům Ruské federace. Ruský politický systém musí být natolik pevný, aby jeho stabilita nezávisela jen na osobě prezidenta.

94; Vladimir Putin označil liberální myšlenku za přežitek. Liberálové už nemohou cokoli diktovat, jak se o to snažili během posledních desetiletí.

95; Putin promluvil o nutnosti trestat zrádce. Zrada je nejtěžší zločin a zrádci musí nést ty nejtěžší následky.

96; Yandex popřel zprávu Reuters o napadení svých systémů západními tajnými službami. Pokus o útok byl včas zachycen a neutralizován v samém zárodku.

97; Putin promluvil o tom, které historické činitele obdivuje. Mezi zahraničními politiky na něj učinil velký dojem Jacques Chirac.

98; Turecko počítá během jednoho roku se zrušením víz s Ruskem.

99; Vladimir Putin vysvětlil slova o „geopolitické katastrofě“ v kontextu rozpadu SSSR. Prezident Ruska považuje rozpad SSSR za tragédii především v humanitárním smyslu slova, protože 25 milionů Rusů se stalo obyvateli jiných států, kde jsou často vystavováni diskriminaci.

100; OBSE potvrdila odpoutání sil Republik Donbasu a ozbrojenců ukrajinské armády u Stanice Luganské.

101; Ukrajinský premiér navrhl, že pošle Klimkina kvůli kritice Zelenského na dovolenou a jmenuje na jeho místo dočasného ministra zahraničí.

1; Putin promluvil o kvalitě silnic v Rusku. Kvalita silnic v některých částech Ruska zůstává jedním z největších problémů země.

2; Ulici pojmenovanou po nacistce (člence OUN) Jeleny Teligy měli v Kyjevě dlouho před prospekty Bandery a Šucheviče.

3; Přehled „úspěchů“ Zelenského za první měsíc vlády vypadá jako špatný žert, ale e to pravda. Přehled je zveřejněn na oficiálních kanálech.

4; Paranoidní Američanka zaplatila podvodníkům 136 tisíc dolarů, aby ji zachránili před ruskými hakcery. Každých několik týdnů jí volali a přesvědčovali, že na její počítač útočí Rusové.

5; Házejí je do lesa, aby tam zemřeli Jaké hrůzy se dějí s ukrajinskými gastarbeitery v Polsku? Nechávají je na zastávkách, vyvážejí je na lavičky v parcích nebo je prostě vyhodí u státních hranic – nemocné a bezmocné.

6; Dokáže Západ lusknutím prstů odpojit všechny podniky, banky a elektrárny v Rusku? Jak bude probíhat Třetí světová válka? Dokáže Rusko obstát v bitvě technologií s USA? A k čemu je Rusku zákon o internetu?

7; Vojáci ukrajinské armády utíkají z fronty, protože si nepřejí umírat. Ve vojenských jednotkách „Sever vzrostl počet vojáků, kteří si přejí vypovědět kontrakty o vojenské službě.

8; Ukrajina, Gruzie, USA... Rusofobie ničí samotné nepřátele Ruska. Známý blogger Jurij Podolaka (Yurasumy) přichází s přehledem zajímavých událostí na Ukrajině a ve světě.

9; Donbas v ohni. Smrtelná příchuť Zelenského po kyjevsku Masivní ostřelování páchané ukrajinskou armádou ve svátek Nejsvětější trojice odhaluje celou nelidskou podstatu nynějšího kyjevského režimu.

10; Skutečné příčiny rozpadu Ukrajiny. Co vlastně získala Ukrajina za posledních pět let svým příklonem k vysněné Evropě?

11; Umírá v Rusku patriotismus? Zrod nové ideologie. Poslední průzkumy veřejného mínění ukazují mírné zlepšení vztahu Rusů k Ukrajině a USA.

12; Takhle to prostě nebude. Klimkin odpověděl na návrh Ruské federace ohledně uvězněných námořníků. V nótě vydané ukrajinským ministerstvem zahraničí se zdůrazňuje, že Ukrajina nevyužije poskytnutou možnost pro propuštění námořníků.

13; Nouzové přistání letounu An-24 v Burjatsku Jsou hlášeny oběti na životech Zachráněno bylo 43 osob, z toho jedno dítě.

14; Byl zveřejněn termín setkání Putina a Trumpa. Prezidenti Ruska a USA se setkají v rámci summitu G20 v japonské Ósace.

15; POACE zvolila chorvatskou političku novým generálním tajemníkem. Ruská delegace hlasovala až v posledních minutách. Všichni ruští delegáti se účastnili tajného hlasování.

16; Letecká společnost SkyUp zastavila lety na letiště v Poltavě kvůli rozpadající se vzletové dráze, která neodpovídá požadavkům pro provoz letadel používaných společností.

17; Pokud se Zelenského strana Sluha národa sjednotí s Vakarčukovou stranou Hlas, bude to příšerné. Bude to moc, která bude orientovaná výhradně protirusky a zaměřená na NATO. Prohloubilo by to rozkol v zemi.

18; Byly zveřejněny děsivé záběry z následky ostřelování předměstí Gorlovky Zajceva ukrajinskou armádou.

19; Volby po ukrajinsku. Bývalý starosta Konotopu kandidující do Nejvyšší rady se nachází na jednotce intenzivní péče p atentátu.

20; Proč byla generálním tajemníkem Rady Evropy zvolena slabá politička? Chorvatská ministryně zahraničí Marija Pejčinović-Burić je záměrně slabším politikem než poražený kandidát – belgický ministr.

21; Pohrobci účastníků ATO pronásledovali ruské děti. Byly zveřejněny podrobnosti ohledně vyhození Ukrajinců z řeckého hotelu. Rekreanti z Ukrajiny začali napadat a urážet ruské děti jen proto, že mluvily rusky, což se stalo důvodem pro rázná opatření ze strany majitelů hotelu.

22; Opouštět nyní PACE není účelné, říká Zelenského spolupracovník. Jinak nebudeme moci zatupovat Ukrajinu na této scéně, až bychom se dostali do Nejvyšší rady, říká předseda strany Sluha národa.

23; Merkelové se znovu udělalo na veřejné akci špatně. Od podobné události, kdy se Merkelová začala třást v přítomnosti Zelenského, neuplynul ani týden.

24; Na Ukrajině avizovali výměnu zajatců s Doněckou a Luganskou republikou. Není to poslední novinka, kterou uslyšíte. Budou osvobození zajatci, budou přímé rozhovory, bude snížení cen energií.

25; Ukrajinci informovali, koho chtějí vidět jako příštího premiéra. Ukrajinci se rozcházejí v názoru, zdali by to měl být zkušený politik. Nejvyšší preference v tomto ohledu má Jurij Bojko (13%), následovaný Julií Timošenkovou (11%) a nynějším premiérem Grojsmanem (10%).

26; Medvedčukovo setkání se šéfy Luganské a Doněcké republiky v Bělorusku. Existuje dohoda na výměně prvních zajatců.

27; Je třeba se neprodleně zabývat zdravím Angely Merkel. Dehydratace může mít takovéto následky, ale opakování situace ukazuje na jiné problémy.

28; Karatelé záměrně ostřelují energetiky při opravách poškozené sítě. Jak jsou zachraňováni energetici Doněcké republiky před jistou smrtí během oprav pod intenzivním ostřelování z protivzdušných komplexů a kulometů?

29; Co by měl Zelenskij vědět o rozhovorech s Doněckou a Luganskou republikou? Novinář a politický emigrant z Kyjeva Alexandr Čalenko komentoval první pozitivní výsledek rozhovorů v Minsku.

30; Ukrajinská armáda chystá kapitulaci. Na Ukrajině vzniká panika ohledně korupčního vyšetřování na ministerstvu obrany. Ministerstvo obrany Ukrajiny přišlo o možnost nakupovat helmy a neprůstřelné vesty pro ukrajinskou armádu.

31; Ruští starostové mají jen dvě cesty: povýšení nebo vězení. Autoři výzkumu konstatují obecný trend: Funkce starosty v Rusku začíná být v posledních letech méně přitažlivá.

32; Putin oznámil, kdy přijde do výzbroje armády zbraň, která vystrašila Západ. Talent,odvaha a smělost, dlouhodobá práce statisíců pracovníků, inženýrů, konstruktérů se zhmotnila v této zbrani.

33; Do toho vám nic není. Trump se „vyjádřil“ k tématům rozhovorů s Putinem. Trump odbyl novináře poznámkou „To není vaše věc“.

34; Letecké společnosti evropských zemí ruší lety na Ukrajinu. Estonská a britská letecké společnost informovaly o nerentabilnosti letů do Kyjeva a avizovali jejich zrušení k říjnu 2019.

35; Na ruském ministerstvu zahraničí informovali o ukrajinském odmítnutí návrhu propustit jejich námořníky. Rusko zvolilo bezprecedentní vstřícný krok a navrhlo Ukrajině okamžité propuštění 24 námořníků zadržených v Kerčském průlivu.

36; Zelenskij se obrátil na Putina s výzvou. Podle jeho slov je připraven na vše, jen aby se ukrajinští námořníci mohli vrátit domů. Klimkin své odmítnutí ruského návrhu se Zelenským nekonzultoval. Zelenskij Klimkinovi zbrklé rozhodnutí vyčetl.

37; Evropu sužuje „dech Sahary“. Očekává se až 45 stupňů. Ve Francii zavírají školy a omezují dopravu na silnicích.

38; Krádežemi v ukrajinských ozbrojených silách se začali zabývat i v USA. Největší poptávce překupníků zbraní se těší americké přístroje na noční vidění.

39; Gruzie a Litva odmítly po Ukrajině opustit zasedání PACE. Gruzínská delegace oznámila svůj úmysl pokračovat v práci až do konce zasedání.

40; Kráter o rozměru deseti metrů Němce vyděsil obrovský výbuch. Letecká puma z dob Druhé světové války, která ležela v zemi více než 70 let, náhle explodovala na poli.

41; Na kameru armády Luganské republiky se dostal okamžik, kdy pod ostřelovačem ukrajinské armády explodovala mina.

42; „Nejsilnější armáda Evropy“ se chce připojit ke dvěma operacím NATO. Ukrajina se chce podílet na operacích NATO v Iráku a na moři.

43; Už to začalo. K Zelenského kanceláři přinesli rakev. Rychlost opakování periody „vítězství-zrada“ se na Ukrajině s každým majdanem zvyšuje.

44; Abcházie uzavřela hranici s Gruzií. V Gruzii nabírá obrátky politická krize, která má protiruský charakter.

45; Majitel restaurace v Bulharsku poplival Rusku s dětmi. Muž prohlásil, že nenávidí Rusko a že Rusové jsou špinavá verbež.

46; Zelenskij chce přesunout ukrajinské hlavní město z Kyjeva do jiného města, hlásí poslanec Nejvyšší rady.

47; Dvanáct let přísného režimu. Obyvatelka Doněcké republiky byla odsouzena za špionáž.

48; Ukrajinci se mstí řeckému hotelu, ze kterého byli vyhnáni nenávistí posedlí neonacisté. Na internetu po celých houfech snižují rating daného hotelu.

49; Novináři se v Donbasu dostali pod ukrajinskou palbu. Tři novináři včetně korespondenta RIA Novosti se dostali do palby ze strany ukrajinské armády na okraji Doněcka.

50; Byl proveden útok na tureckou armádu. Turecké vrtulníky vstoupily do syrského vzdušného prostoru. Pozorovatelský opěrný bod tureckých ozbrojených sil v okolí Šejch Magharu v zóně deeskalace Idlíb byl terčem dělostřeleckého útoku.

51; Nápad přesunout hlavní město Ukrajiny do jiného města vyvolal na internetu vlnu většinou nepříliš vážně míněných návrhů. Padají návrhy jako Washington (tam se přece o Ukrajině rozhoduje) nebo Černobyl či Pripjať, aby mohla jednání Nejvyšší rady probíhat pod sarkofágem. Jiný návrh předpokládá hned tři hlavní města: Lvov (s následným připojením k EU), Charkov (k Rusku či SNS) a zůstat by měl Kyjev jako hlavní město dalšího státu USA.

- - -

52; Letiště na kosmodromu Vostočnyj bude postaveno v roce 2029. Na letišti budou moci přistávat první stupně raket na opakované použití, které budou startovat z Vostočného.

53; Nefalšované fiasko. Ukrajinu v PACE prostě ignorovali, říká Puškov. Delegace Estonska, Gruzie, Lotyšska, Litvy a Polska také v danou chvíli opustily jednání. Tohoto demonstrativního kroku se účastnil i jeden zástupce Slovenska. Nešlo ale o krok slovenské delegace jako celku. Většina členů slovenské delegace podpořila rezoluci a návratu Ruska.

54; Vědci s Ruska a Japonska nalezli způsob jak pěstovat zuby. Dokázali odhalit buňky, které pravděpodobně odpovídají za vývoj zubní tkáně.

55; Právem silnějšího: USA schválily sankce proti „Nord Stream-2“. V Kongresu USA odhlasovali zákon o zavedení sankcí proti společnostem spjatým s výstavbou plynovodu „Severní proudu – 2“. Informoval o tom na své stránce na síti Facebook šéf Naftogazu Andrej Kobolev

56; V letadlech Boeing 737 MAX byl na trenažéru nalezen další potenciální zdroj rizik.Povaha ohrožení nebyla upřesněna.

57; Počínání ukrajinské delegace v Parlamentním shromáždění Rady Evropy vyvolalo velmi negativní reakci u poslanců jiných zemí.

58; Reformy Petra I. byly provedeny ukrajinskýma rukama, říká historik Brechuněnko. První ruský imperátor Petr I nebyl ve skutečnosti velký reformátor. Pro svůj úspěch využil intelektuální práci Ukrajinců.

59; U okupovaného Slavjanska byl odhalen pomník ukrajinských karatelů. Nedaleko obce Mirnoje v Slavjanském okrese se konalo slavnostní odhalení pomníku ukrajinských karatelů, kteří zde zahynuli při pokusu osadit jedno z kontrolních stanovišť města.

60; Volker vyzval Rusko, aby stáhlo vojska a zbraně z Donbasu. Poté, co včera, 26. června začala Ukrajina stahovat vojska ze Stanice Luganské, zvláštní představitel Státního departmentu USA pro otázky Ukrajiny Kurt Volker prohlásil, že očekává reciproční kroky od Ruska.

61; Saakašvili vyzval Ukrajince, aby utráceli své peníze v Gruzii. Vyzval je, aby jezdili do Gruzie místo Rusů, protože je tam údajně milují.

62; Šest lidí zahynulo při výbuchu v Číně. Pět na místě, šestý později v nemocnici.

63; Ukrajinský soud zrušil stíhání novináře Igora Gužvy, který uprchl do Rakouska. Ševčenkovský soud v Kyjevě zrušil pátrání po šéfredaktorovi internetového listu Strana.ua.

64; V Rusku je vyvíjen plovoucí tank na bázi samohybného protitankového děla Sprut. Konstruktér poznamenal, že stroj dostane zesílenou ochranu a jinou pohonnou jednotku, ve které bude využito torzních tyčí odpružení.

65; Časopis Forbes zveřejnil žebříček sta nejlepších ruských vysokých škol. Na prvním místě podle očekávání MGIMO.

66; Prezident Brazílie málem přivezl 40 kilogramů kokainu na summit G20. Drogy byly objeveny u jednoho z vojenských pilotů, který patří do prezidentova týmu.

67; Metropolita Chryzostom: Srbové nemají v úmyslu ohýbat hřbet před USA a NATO. Na Balkáně se kolektivní Západ opět uchyluje k násilí vůči srbskému národu a požaduje od něj odmítnutí Ruska a podřízení NATO a USA.

68; Odvážná reforma: Zelenskij přejmenoval prezidentskou administrativu na „prezidentskou kancelář“.

69; Kuloáry britského parlamentu jsou promořeny kokainem. Stopy kokainu byly odhaleny v budově britského parlamentu, a to včetně křídla, kde jsou pracovny členů Dolní Sněmovny.

70; Putin požádal mladé důstojníky, aby na jedničku zvládli práci s „Kinžalem“. Nové systémy zbraní včetně nadzvukového raketového komplexu Kinžal a laserového systému Peresvet začnou přicházet do armády už v nejbližších letech.

71; V Kremlu vyzvali, aby se korektně používal zákon o urážkách moci. Dmitrij Peskov poznamenal, že úřady bedlivě sledují používání zákona a nesouhlasí s tím, aby byl aplikován na kritiku funkcionářů.

72; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj navrhlo zavedení kontroly výdajů Rusů. Informovala o tom na konferenci „Daně 2019“ zástupkyně ředitele odboru investiční politiky ruského ministerstva pro hospodářský rozvoj Bella Panina.

73; Zacharova prohlásila, že Kyjev svým odmítnutím ruského návrhu na propuštění ukrajinských námořníků jen předvedl, že nepotřebuje námořníky doma na Ukrajině, ale že jsou pro něj propagandisticky užitečnější v ruském vězení.

74; Ruské účty Gerarda Deaprdieu byly zmrazeny. Právník francouzského herce ujišťuje, že Depardieu je vzorný daňový poplatník a že to mohou potvrdit obchodní partneři i daňové úřady.

75; Zelenskij tvrdě zkritizoval Pavla Klimkina. Ukrajinský prezident prohlásil, že ministr zahraničí Pavel Klimkin s ním nekonzultoval odpověď na nótu Ruské federace ohledně ukrajinských námořníků.

76; Oniščenko kritizoval německé lékaře za zdravotní stav Angely Merkelové. Připustil ale, že Merkelová může být velmi obtížný pacient.

77; „Příbuzný separatistů“. Na Ukrajině jsou šokováni novým šéfem Doněcké okupační administrativy, který má pravděpodobně příbuzného, který bojoval na straně Doněcké republiky.

78; Indie vytváří svou verzi WhatsAppu. Messenger má být používán pro komunikaci mezi oficiálními osobami a strukturami.

79; Gryzlov je znepokojen průběhem odpoutání sil v Donbasu. Stálý přestavitel Ruska v Kontaktní skupině dodal, že je to spojeno s informací o demarši Ukrajiny.

80; Medvedčuk obvinil Zelenského z nečinnosti v otázce ukončení války v Donbasu. Medvedčuk také spojil realizaci Minských dohod s novým složením Nevyšší rady Ukrajiny po nadcházejících volbách.

81; Bylo zveřejněno video se záběry ze zatčení bandy žoldáků. Speciální operaci provedli bojovníci SOBR a OMON současně na několika adresách.

82; Puškov ironicky komentoval nápad přesunout hlavní město Ukrajiny do jiného města. Přesun hlavního města na jiné místo je jistě to nejdůležitější, co teď Ukrajina potřebuje.

83; Emoce nehodlám komentovat, odpověděl Klinkim na Zelenského výhrady. Ministr zahraničí prohlásil, že dodatečné projednání rozhodnutí o odmítnutí ruského návrhu o propuštění zajatých námořníků nebude zapotřebí.

84; V Saratově zemřel umělecký šéf místního divadla, národní umělec Ruské federace Jurij Ošerov, která před několika dny utrpěl zranění při pádu do orchestřiště.

85; Na Ukrajině zloděj vykradl jeden a týž obchod pětkrát za týden. V Nikopolu v Dněpropetrovské oblasti policisté zadrželi sériového zloděje, kterýž pětkrát za sebou vykradl týž obchod.

86; U Kyjeva řidič skútru pokousal policistu při pokusu o předvedení na policejní stanici.

87; Putin promluvil o nepředvídatelnosti současného světa. Svět se stal rozdrobeným a méně předvídatelným.

88; Vladimir Putin promluvil o neexistenci oligarchů v Rusku. V Rusku neexistuje personální propojení finanční a politické moci, řekl v interview pro Financial Times v předvečer summitu G20.

89; Média: Hackeři západních tajných služeb se nabourali do Yandexu a implantovali špiónský kód. Hackery zajímaly technické informace, které vysvětlují, jak Yandex ověřuje pravost účtů uživatelů.

90; Byl podepsán kontrakt na dodávku 76 stíhaček Su-57 pro ruské ministerstvo obrany.

91; Rusko odmítlo při realizaci zbrojních zakázek dolar a SWIFT, prohlásil šéf Rosoboronexportu Alexandr Michejev.

92; Vladimir Putin zhodnotil protiteroristickou operaci v Sýrii. Rusko dosáhlo více, než jsem očekával. Moskva v Sýrii dokázala zachránit syrskou státnost, nepřipustila chaos, jaký vládne například v Libyi.

93; Putin odpověděl na otázku svého nástupce. Rozhodující slovo v této otázce náleží voličům – občanům Ruské federace. Ruský politický systém musí být natolik pevný, aby jeho stabilita nezávisela jen na osobě prezidenta.

94; Vladimir Putin označil liberální myšlenku za přežitek. Liberálové už nemohou cokoli diktovat, jak se o to snažili během posledních desetiletí.

95; Putin promluvil o nutnosti trestat zrádce. Zrada je nejtěžší zločin a zrádci musí nést ty nejtěžší následky.

96; Yandex popřel zprávu Reuters o napadení svých systémů západními tajnými službami. Pokus o útok byl včas zachycen a neutralizován v samém zárodku.

97; Putin promluvil o tom, které historické činitele obdivuje. Mezi zahraničními politiky na něj učinil velký dojem Jacques Chirac.

98; Turecko počítá během jednoho roku se zrušením víz s Ruskem.

99; Vladimir Putin vysvětlil slova o „geopolitické katastrofě“ v kontextu rozpadu SSSR. Prezident Ruska považuje rozpad SSSR za tragédii především v humanitárním smyslu slova, protože 25 milionů Rusů se stalo obyvateli jiných států, kde jsou často vystavováni diskriminaci.

100; OBSE potvrdila odpoutání sil Republik Donbasu a ozbrojenců ukrajinské armády u Stanice Luganské.

101; Ukrajinský premiér navrhl, že pošle Klimkina kvůli kritice Zelenského na dovolenou a jmenuje na jeho místo dočasného ministra zahraničí.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 27.6.2019

  1. .lak napsal:

    Imbecility imbecilů imbecilit. :lol:
    http://www.czechfreepress.cz/evropa/zatopime-vam-vy-bando-francouzskych-buzerantu-imigranti-zautocili-na-policejni-sluzebnu.html
    A jako co očekávají "autority když už před kvartálem bruselonům řekli že pokud si dají vánoční stromeček tak je poženou do moře.No a nedali.
    Loni vyzkoušeli nějakou atrapu která vzdáleně stromeček po desetiletích ničeho nic vystřídala a museli se v mešitách zasmát asi jako teď na tuhle akci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!