Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.6.2019

arta1; Ukrajinská armáda ostřeluje Doněck. Do včerejší půlnoci byl hlášen jeden zraněný a mnoho škod.

2; Prudké vyostření na frontě v Donbasu. Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky ústy Daniila Bezsonova

3; Začaly boje mezi armádami Sýrie a Turecka. Na nebi létají turecké stíhačky. Turecký ministr obrany už potvrdil smrt jednoho svého vojáka.

4; Turecko si pozvalo ruského vojenského atašé a hrozí tvrdou odpovědí. Příčinou je vyostření v zóně Idlíb. Za posledních 24 hodin byl syrskými silami dvakrát ostřelován kontrolní bod tureckých ozbrojených sil. O tom, na jakém právním základě se turecká armáda nachází na syrském území se turecké ministerstvo obrany nezmiňuje.

5; Čeká nás alarmující budoucnost. Byla zveřejněna úvaha o situaci v Donbasu. Co bylo potřeba dokázat ohledně Zelenského, je teď již patrně dost zjevné. Počínání ukrajinské armády a dalších ozbrojených band v Donbasu je ještě horší než za Porošenka.

6; Ochoč si ukrajinského oligarchu. Proč se Zelenskij nechal nalákat do smrtící hry? Copak si myslí, že se oligarchové ochotně podrobí drezúře? Copak ti ostřílení hoši, kteří už zlikvidovali desítky vlád, změní svůj názor na svět?

7; Typická Ukrajina. V Nikolajevě byla odhalena síť bordelů obsluhující zahraniční námořníky. Pasáky a kuplířkami jsou důchodkyně, taxikář a ještě dvě další dámičky středních let.

8; Po šedesáti letech se do Ruska přijel podívat zázrakem zachráněný Číňan. Sovětští lékaři dokázali prakticky nemožné. Více než rok a půl léčili dítě tehdy teprve vznikajícími metodami transplantace tkání.

9; Tvrdé boje v Sýrii. „Tygři“ zlikvidovali síly útočících ozbrojenců v zóně Idlíb.

10; Ukrajinská delegace v PACE je jen tupá a hysterická smečka infantilních degenerátů, říká ukrajinský novinář a spisovatel Igor Lesev. Pět let tihle neandrtálci v Evropě hystericky pištěli a přitom žrali na účet Ukrajinců. Agresivní, tupí a neperspektivní. V PACE nevyhrálo Rusko ani neprohrála Ukrajina. Prohrála tupá hysterická agresivita infantilních degenerátů, kteří si kdoví proč osobovali právo vystupovat jménem celého národa, tedy i mým. Čí zájmy může zastupovat nějaká Irina Geraščenko nebo Alexej Gončarenko kromě sebe samých?

11; OBSE přinutila ukrajinskou armádu změnit taktiku války v Donbasu. Kvůli přísnějším kontrolám zakázaných zbraní přešla ukrajinská armáda na taktiku posilování jednotek o ostřelovače

12; Ruská armáda podporuje syrský lid v nejobtížnějších chvílích. Uznání Syřanů je popsáno v nejnovější reportáži se současné Sýrie.

13; Nepřítel zaútočil u Mariupolu. Bojovníci Doněcké armády ukázali ukořistěné zbraně původem z NATO. Jsou to západní zbraně, které ukrajinská armáda dostává od Američanů a pak je využívá k terorizování civilního obyvatelstva.

14; Timošenková učinila podivné prohlášení. Šéfka strany Baťkivščina informovala, že po volbách počítá se sjednocením strany se „zdravými silami“. Mezi ně zařadila „Hlas“ Svjatoslava Vakarčuka, „Sílu a Čest“ Igora Smeška a „Sluhu národa“ v čele s Dmitrijem Razumkovem. Porošenkovu stranu „Evropská solidarita“ zcela odepsala.

15; Ukrajinská armáda se chystá na válku se zeměmi „Západu“. Evropští sousedé Ukrajiny využívají krizové situace v Kyjevě a údajně se chystají anektovat kusy ukrajinského území. Jmenovitě jde o Polsko, Maďarsko a Rumunsko.

16; Putin dorazil na summit G20. Čekají ho dva nabité dny. Setká se s řadou světových lídrů včetně Donalda Trumpa.

17; Při letecké havárii na Havaji zahynul rodák z Doněcka Nikolaj Glebov.

18; Klimkin popsal Ukrajincům ruskou past“. Návrh na propuštění vězněných ukrajinských námořníků byl ze strany Ruska jen přichystaná past, kterou on okamžitě odhalil, a proto návrh bez konzultace s prezidentem Zelenským odmítl V Zelenského okolí jsou však lidé, kteří se na to nechali chytit.

19; Na summitu G20 začalo setkání Putina a Trumpa. V prvních fázích si vyměnili pár zdvořilostí před ceremoniálem fotografování.

20; Putin definoval „nejodpornější zločin“, který musí být vždy potrestán. Mnoho představitelů takzvané „liberální opozice“ začali být neklidní. Putin mluvil o zradě státních zájmů.

21; Pokračuje vlna reakcí na Zelenského nápad přesunout hlavní město Ukrajiny do jiného města. Velmi zajímavý nápad uživatelů sociálních sítí bylo přesunout hlavní město do Doněcka. Upřímně řečeno – dost by se tím vyřešilo.., kdyby se připojil nikoli Donbas k Ukrajině, nýbrž Ukrajina k Donbasu. Z pozornost také stojí nápad přesunout hlavní město do Krivého Rogu, který by se pro tento účel ovšem přejmenoval na „Rovný Roh“.

22; Podle prohlášení Armády Doněcké republiky zesílila agrese ukrajinských ozbrojených sil. Od noci na 28. června ukrajinští karatelé hustě ostřelují západní a severozápadní čtvrti Doněcka.

23; Navrácením Ruska do PACE byl učiněn první krok na cestě evropského uznání Krymu za ruský, prohlásil Porošenko. My ale nedopustíme, aby se toto rakovinné bujení šířilo a vedlo ke zrušení sankcí v dalších oblastech.

24; Setkání Putina s Trumpem skončilo. Poznamenal je zábavný incident. Novináři se Trumpa zeptali, zdali vyzve Putina, aby se nevměšoval do amerických voleb. Na to se Trump okamžitě obrátil k Putinovi a pronesl větu „Nevměšujte se prosím do našich voleb“. Oba prezidenti se v tu chvíli usmívali.

25; Dolar přichází zkrátka Rusko a Čína se domluvily na vyúčtovávání v národních měnách Mezivládní dohoda byla uzavřena v rámci dedolarizace vyhlášené Moskvou a Pekingem už téměř před rokem.

26; Byly zveřejněny záběry z ostřelování novinářů ze strany ukrajinské armády na okraji Doněcka. Ukrajinští ozbrojenci se snažili skrýt následky svých zločinů tím, že zahájili palbu z minometů ráže 120 mm na skupinu novinářů.

27; Putin: Merkelová se dopustila kardinální chyby. Říkají, že v rámci migrační politiky nemohou provádět přísnější politiku. Proč? No protože to prý zakazuje zákon. No tak ten zákon změňte, říká ruský prezident.

28; Silnice k letišti Šeremeťjevo je zatopená.Cestující i piloti k letišti takřka plavou. Motoristé jsou žádáni, aby volili alternativní cesty příjezdu k terminálům nebo využili Aeroexpress.

29; Zelenskij chce měnit ústavu Ukrajiny. Přičemž nejdůležitější a nejnaléhavější změny mají být učiněny v příštím roce.

30; Ukrajinští neonacisté házeli na Medvedčuka vejce kvůli propuštění zajatých Ukrajinců. Ti ukrajinští debílci by si měli uvědomit, že Medvedčuk je možná jediným politikem na Ukrajině, který je schopen jednat a uzavírat dohody.

31; Čistě ukrajinská provokace. Na odlehlé a opuštěné budově v Doněcku byla vyvěšena zplihlá ukrajinská vlajka. Nikdo by si toho nevšiml, kdyby „patrioti“ neumístili fotografie své dětinské ohavnosti na internetu.

32; Zelenskij by měl svolat mimořádnou tiskovou konferenci a stěžovat si na ministra obrany, říká Alexandr Koc. A pokud si nepostěžuje, znamená to, že nemá nic proti ostřelování, říká vojenský korespondent u příležitosti zveřejnění záběrů z ukrajinského ostřelování Doněcka.

33; Na letišti v Minsku proběhlo předání válečných zajatců Ukrajině. Medvedčuk poznamenal, že rozhovory o propuštění zajatců budou pokračovat, ačkoli nová ukrajinská moc zatím žádné kroky ohledně výměny nepodniká.

34; Krym vyčíslil škody v důsledku „pětadvacetileté ukrajinské okupace“ Krymu. Připomeňme, že předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin navrhl, aby se vymáhaly na Ukrajině kompenzace za pětadvacetiletou anexi Krymu.

35; Medveděv zakázal domácí chov medvědů, ale také lvů, kytovců a prudce jedovatých žab druhu Phyllobates terribilis (Pralesnička strašná).

36; Byly zveřejněny červnové ztráty karatelů v Donbasu: 19 zabitých, 143 zraněných. Velitele OOS (ATO) generála Syrského nezastavil ani fakt zvýšení ztrát mezi vlastními vojáky.

37; Půltunový obr. Vědci informovali o unikátním nálezu na Krymu. Vědci si myslí, že ptáci podobní pštrosům před milionem let mohli obývat Východní Evropu.

38; Ukrajinci už přiznávají to, co je očividné: Američané na nás kašlou. Ukrajina není ani subjektem ani objektem nýbrž pouze argumentem v ekonomických válkách USA, shrnul střízlivě současnou situaci expert

39; Na setkání s Putinem Theresa May informovala o „podlém činu Ruska“. Setkání (první plnohodnotné setkání Vladimira Putina s britskou premiérkou za poslední tři roky) se uskutečnilo v uzavřeném formátu jeden na jednoho pouze za přítomnosti tlumočníků.

40; Eskalace v Donbasu. Zástupci Doněcké republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří hlásí, že hustota ostřelování roste a situace se nažhavuje.

41; NATO se chystá na kosmické války. Právě proto se na nedávném setkání ministrů obrany NATO projednával kosmický program.

42; Gazprom: Ukrajina může přijít i o revers plynu. Jak známo, od roku 2015 Ukrajina nekupuje plyn přímo od Ruska, ale činí tak mnohem dráže cestou reverzních dodávek.

43; Prezidentu Ruska a USA projednali i historickou roli obou zemí v Druhé světové válce a připomněli přínos sovětského lidu k Vítězství.

44; Požár na lvovském nádraží. Propadla se střecha, město zahalil černý kouř.

45; Putin přišel na večeři lídrů Velké dvacítky s vlastní termoskou (termohrnkem).

46; Rozkolníky z „Pravoslavné církve Ukrajiny“ nepustili do athoských klášterů a dokonce jim zakázali i fotografování. Po zákazu fotografování rozkolníci opustili oba kláštery.

47; Vyslání 58. brigády ukrajinské armády na Donbas odložili kvůli ostudě na cvičení s NATO.

48; Ukrajinská armáda opustila jednu ze svých pozic u Gorlovky.

49; Od 1. do 3 července bude Zelenskij pobývat v Kanadě.

50; Gruzínská diaspora se obrátila na Putina. Žádají, aby zrušil zákaz dopravy do Gruzie, protože na to doplatí opět je prostí Gruzínci, ale i Rusové. Šéf gruzínské diaspory Georgij Curcumija se vyjádřil k nepokojům, které nazval provokacemi, a připomněl Putinovi jeho vlastní slova o nesmyslnosti sankcí.

51; Ukrajinská armáda odpálila protitankovou raketu na domov důchodců. Pokračuje ostřelování. Dnes už málokoho nepřekvapuje, že ukrajinští okupanti útočí na ty nejbezbrannější. Ruský vojenský novinář ironicky poznamenal, že Donbas předal Ukrajině čtyři zajatce výměnou za protitankovou raketu, která přiletěla do Jasinovaté a poškodila střechu domova důchodců.

52; Udělal jsem chybu během interview s Putinem, když jsem mu skočil do řeči, řekl britský novinář. Putin je ale velmi klidný a vyrovnaný člověk, který do vás vidí, dokáže odvracet provokativní dotazy a umí se chovat tak, aby vás donutil mít před ním respekt, dodal Barber. Celkovou atmosféru novinář zhodnotil jako velmi přátelskou.

53; Bývalý ukrajinský voják Vladimir Belousov prohlásil, že Ukrajinsko-americká velitelsko-štábní cvičení Rapid Trident jsou jen divadýlko. Ukrajinská armáda zůstává zuboženou a neschopnou boje. Vojáci hromadně opouštějí ozbrojené síly.

54; Macron přivítal Putina rusky – žoviálním „Privet!“. Státníci se objali a usmáli se na sebe. Po celou dobu jednání si tykali.

55; V EU se budou připravovat na kybernetické útoky pomocí počítačových her. Finsko, které od 1. července předsedá Evropské unii, chce připravit politiky členských zemí EU na odražení kybernetických útoků ze strany Ruska a Číny pomocí vojenských her.

56; Senát USA zakázal předání F-35 Turecku v případě nákupu S-400.

57; Theresa May chce požádat vydání osob obviněných v případu Skripalových.

58; Americká námořní pěchota začala testovat mobilní bojové lasery CLaWS.

59; Na fóru Armija 2019 byly představeny parametry balistické rakety Sarmat.

60; Média se dověděla o projektu ruského ministerstva spojů o povinné předinstalaci ruských aplikací na v Rusku prodávané smartphony a tablety.

61; Vyhýbala se přímému pohledu do Trumpových očí, říká o Merkelové novinář.

62; Ukrajinské ministerstvo zahraničí zveřejnilo podmínky spolupráce s novým generálním tajemníkem PACE.

63; Ljaško vyjádřil podezření, že se Zelenskij dopustil vlastizrady a požádal policejní orgány, aby jeho podezření prošetřily. Podezření vychází ze Zelenského prohlášení, že předem věděl o tom, že se ruská delegace vrátí do PACE.

64; Ruský Senátor Franc Klincevič prohlásil, že k ranám ,které dopadají na Ukrajinu, přistoupila ještě další – bezvládí. Šlo o reakci na Klimkinova slova o tom, že ukrajinská nóta ohledně uvězněných ukrajinských námořníků nemusí být konzultována s prezidentem.

65; Senát USA vyčlenil pro Ukrajinu dalších 300 milionů dolarů vojenské pomoci pro rok 2020

66; Si Ťin-pching informoval o hlavní hrozbě pro světovou ekonomiku. Podle jeho názoru jsou největší hrozbou pro světovou ekonomiku neustálá jednostranná a protekcionistická opatření jednotlivých vyspělých států, která uměle vyvolávají tření a blokádu technologií.

67; Američané uzavřou jednu z největších rafinerií Philadelphia Energy Solutions. Příčinou je požár, ke kterému došlo před týdnem.

68; Rusko může zaplatit Kazachstánu 76 milionů dolarů za znečištěnou ropu.

69; Putin: Otázka prodloužení dohody OPEC+ se bude řešit v nejbližších dnech

70; Ve Francii ve městě Brest neznámý pachatel zranil výstřelem imáma a spáchal sebevraždu.

71; Vladimir Putin odpověděl na otázku britského novináře, zdali si myslí, že náboženství je opiem lidstva: My všichni, a to včetně ateistů, žijeme na tomto světě. Není nutné to každý den připomínat a nechodit do kostela, tlouct hlavou o zem a předvádět, jaký jsem křesťan, muslim nebo žid, ale v duši, v našem srdci – tam musí být nějaká základní lidská pravidla a morální hodnoty.

72; Bloomberg: Evropa nucena čím dál více čelit Trumpově agresi. Prezident Trump se chystá k rozhodujícímu střetnutí s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.

73; Trump vyjádřil radost nad pozváním na oslavy 75. výročí Vítězství do Moskvy v roce 2020.

74; Objem dodávek íránské ropy do Asie se propadl na pětileté minimum. V květnu činil je něco přes 386 tisíc barelů denně.

75; Zloději kabelů způsobili kolaps na železniční trati Moskva – Petrohrad. Zloději odcizili 1,5 kilometru kabelu a v důsledku toho bylo zpožděno 26 dálkových vlaků.

76; Minsk požaduje 20 milionů dolarů za zničené zařízení kvůli znečištěné ropě.

77; Zelenskij udělil občanství čtrnácti zahraničním žoldákům, kteří „hájili územní celistvost Ukrajiny“.

78; V Rusku byla definitivně ochráněna práva investorů při bankrotu developera.

79; V Rusku vstoupil v platnost zákon o zpřísnění trestů za nehody v opilosti. Opilý řidič může jít do vězení až na patnáct let, pokud způsobí smrt dvou nebo více osob.

80; Theresa May pohrozila Putinovi „tvrdou odpovědí“ na případné použití chemických zbraní v Sýrii.

81; Řecko vyjádřilo souhlas s právem poslance Gavrilova usednout do křesla předsedy gruzínského parlamentu. Kvůli tomuto „znesvěcení“ gruzínského symbolu vznikly v Gruzii protiruské nepokoje. Sám poslanec Sergej Gavrilov se znovu chystal do Gruzie. Vstup do země mu byl však zakázán. Sergej Gavrilov poznamenal, že před jeho návštěvou Meziparlamentní asociace pravoslaví žádné výhrady nebyly.

82; Kadyrov na základě Putinových slov o zrádcích a jejich potrestání vyzval k boji proti „páté koloně“ (zrádcům ve vlastních řadách).

83; Rusové se vyjadřovali k výši důchodu, který by jim zajistil komfortní život. Téměř 36% Rusů by se spokojilo s 30 tisíc rubly (10.600,- Kč). Představy o „ideálním“ důchodu jsou silně závislé na aktuálním příjmu. Nejskromnější představy se pohybují kolem 15 tisíc rublů, nejodvážnější překračují 100 tisíc rublů.

84; Íránské ministerstvo zahraničí označilo výrok zvláštního představitele USA pro Írán Briana Hooka o tom, že Teherán nemá právo rozvíjet svůj jaderný program, za vtip.

85; Nová jednání ohledně plynu mezi Moskvou a Kyjevem lze očekávat, až bude vytvořena nová vláda po nadcházejících volbách, prohlásil šéf Gazpromu Alexej Miller.

86; Šéf ukrajinského Naftogazu Andrej Kobolev vydělal za rok 2018 286,5 milionu hřiven, což je přes deset milionů dolarů.

87; Deficit platební bilance Ukrajiny vzrostl za květen o 800 milionů dolarů.

88; Patriarcha Bartoloměj se nechystá uznávat Černohorskou pravoslavnou církev a poslal černohorskému prezidentu dopis s tímto rozhodnutím.

89; Pentagon vyvíjí zařízení pro rozpoznávání lidí na dálku podle tlukotu srdce.

90; Zelenskij vyznamenal posmrtně poslance Tymčuka řádem „Za odvahu“.

91; V Německu budou zpřísněna pravidla pro deportaci a odebírání občanství. Změny mají zvýšit množství deportací, ale zároveň umožnit zvýšení přílivu práceschopných imigrantů.

92; V Sýrii byl zlikvidován nacista z trestního batalionu Tornado. Na Ukrajině byl Ljašuk zatčen pro spáchání deseti trestných činů, ale namísto vězení se ocitl v řadách teroristů Džebhat na-Nusrá.

93; Ukrajinský propagandista Babčenko „diagnostikoval“ u Zelenského kretenismus, debilitu a oligofrenii (slabomyslnost). Nejspíš ale bude nemálo skutečných psychiatrů, kteří některou z těchto diagnóz zjistí právě u Babčenka.

94; Američtí kongresmani jedou narychlo ke Zelenskému. Tato návštěva má demonstrovat podporu demokracie v Evropě v podmínkách „ruské agrese“.

95; Sergej Lavrov označil setkání Vladimira Putina a Donalda Trumpa za konstruktivní. Na summitu se Putinovi daří najít společný jazyk i s těmi, kteří upřednostňují kritiku Ruska. Jsou ale i výjimky.

96; Ve městě Toljatti (Togliatti) byl zavražděn několika výstřely do zad instruktor sportovního klubu Achmat Ilja Ťagun.

97; Ve Státní dumě chtějí vytvořit klasifikaci selských usedlostí. Poslanec Viktor Zubarev vypracoval návrh na rozvoj agroturistiky v Rusku.

98; V Indonésii havaroval vojenský vrtulník Mi-17. Na jeho palubě se nacházelo dvanáct osob.

99; Ruské bankovní karty Mir začaly fungovat v Abcházii.

100; USA přesunuly stíhačky F-22 na základnu v Kataru. Základna Al-Udejd hostí několik tisíc amerických vojáků.

101; Teplota vzduchu na jihu Francie dosáhla rekordních 45,9°C.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.6.2019

  1. Rassti napsal:

    Chceš na jednu noc najít holku? Vítejte na >>> http://bit.ly/2FR5UPT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!