P.C.Roberts: Mučení Juliana Assange

1_xfVvII2KnvquZes9XDQrnQ

Už za pár dní toho bude všude kolem nás plno. Oči i uši nám zalehnou bezduché projevy a úvodníky o tom, jak velkou a slavnou demokracií jsem se stali od časů, kdy jsme přestali být britskou kolonií. Jedním, čím USA zcela určitě nejsou, je demokracie. Demokracie totiž vyžaduje informované voličstvo, které USA zcela určitě nemají. Americká média a kompletně všechen západní tisk a všechna jeho TV média fungují pro Washington a vládnoucí oligarchie jako jejich ministerstva propagandy. Vysvětlení jsou řízena tak, aby vyhovovala vládnoucím elitám, a pronásledování a mučení Juliana Assange s konečnou platností dokazuje, že první dodatek americké ústavy už je dodatkem mrtvým. A mrtvou je i tolik vychvalována vláda zákona ve ve velké americké demokracii. Od režimu Clintonova zažila Amerika už čtyři kriminální režimy v řadě a pyšní se prezidenty a nejvyššími činiteli, kteří na sobě nesou vinu těžší, než nacisté souzeni v Norimberku.

Bez vlády práva nelze zabránit tomu, aby se demokracie neproměnila v tyranii. A v Americe tyranie už značně pokročila.

Představme si, že by se Američané jednoho dne dověděli, že Assange je absolutně nevinný člověk, jak to vyslovil Nils Metzer, zvláštní zpravodaj OSN pro otázky týrání a mučení. Co by tak asi udělali?

Nils Metzer popisuje, jak jeho vlastní vyšetřování toho, jak je s Assangem nakládáno, ho osvobodilo od totálně falešného obrazu „americké demokracie“. Což je ovšem poznání, které s ním neinformovaný americký lid sdílet nesmí.

Nakonec mi konečně došlo, jak jsem byl propagandou zaslepen tím, jak byl Assange systematicky ostouzen“, píše Metzer. „ A to s tím cílem, aby se veškerá pozornost veřejnosti odvedla od zločinů, které odkryl. Jakmile ho prostřednictvím izolace, výsměchu a nabalováním hanby zbavili podoby normálního člověka, nebylo už problémem zbavit ho i nejzákladnějších lidských práv. A to bez toho, aby svým jednáním vyprovokovali nějaký významnější veřejný protest. A tak se přes zadní dveře naší vlastní uspokojenosti vytvořil legální precedent, který v budoucnu bude lze uplatnit i na všechna budoucí odhalení, se kterými přijdou třeba The Guardian, the New York Times či ABC News.

Ale i tak si můžete říct: Proč tolik pozornosti Assangemu, když mučeno je dnes tolik lidí na celém světě?

Odpovídám: Protože to, co píši, není hlavně o tom, jak ochránit Assange, ale o tom, jak předejít precedentu, který se pravděpodobně stane pečetícím osudem celé západní demokracie. Protože jakmile se pravda jednou stane zločinem, bude už pozdě odchýlit směr tohoto pochodu jinam. Náš hlas předáme cenzorovi a osud nás všech neomezené tyranii“.

Tento Metzerův text byl nabídnut řadě amerických, anglických a australských listů, z nichž žádný neodpověděl kladně.

(Nils Metzer je švýcarský akademik, autor a pracovník v oboru mezinárodního práva. Jako zpravodaj OSN v záležitostech mučení a jiných nehumánních praktik pracuje od 1. listopadu 2016.

Jeho článek, z něhož jsme čerpali, vyšel v Médiu). https://medium.com/@njmelzer/demasking-the-torture-of-julian-assange-b252ffdcb768

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2019/07/01/the-torture-of-julian-assange/

 
18 Komentářů k P.C.Roberts: Mučení Juliana Assange

 1. proud napsal:

  Prvni 4 vety a zase vidim,ze jsi porad stejna pica kterou nema smysl cist,mas aspon 8 trid zakladni skoly? A porad nevis co je demokracie........bez se bodnout,kretene.

  • .lak napsal:

   No? To mají s demo grácií pech. Ale idealizují si nebo spíše papouškují od propagandy co tam není. Vždycky je to poté o výsledcích z formantů, hustě devastovaných a defomvaných pilířů vědomí. Ale i to bych se zasmál, kdyby to nenabíralo tragických extempóre a jsi příliš příkrý v pojetí jejich řekněme nevinnosti /hříchu nečiní :lol: . Chápou tu definici většinově jako ctnost a čistotu samu ale vlastně je to v kontextu situacím paradoxů o černé tvrdit že je bílá, no.

  • Mirca napsal:

   Proc tak hnusny slova ??
   Ajajaj...

   • Mirca napsal:

    Patrilo proudovi...

   • proud napsal:

    Protoze se vnucuje s necim cemu 1/nerozumi,2/neumi to a presto ze sebe dela kretena dal ac byl uz x krat ruznejma z nas upozornenej. Cozpak o to,kdyz ze sebe chce delat kretena,prosim,nevadi mi to,ale vadi mi kdyz se tim zpusobem pokousi delat kreteny ze ctenaru proto,ze tak muze u min zkusenejch a min znalejch zacatecniku napachat skody,proto je treba se tupcum branit.

 2. proud napsal:

  Abych se priznal,divim se ze dostavas prostor........kdekoliv.Nejde o cenzuru,tu na mysli nemam,ale vim,ze postizenejm detem z charity taky nezverejnujou jejich "vylevy"...............

  • .lak napsal:

   Svůj názor na demošku přehazuješ na pana Mana a to je blbě protože bezpráví mu vadí taky. A jasné je že ji považuješ pilířem.

 3. Eschatolog napsal:

  kolik slovansko-gojských oudů demonstrovalo za Juliana, kolik za andyho, kolik za kůrovce ? biomasa
  app. pr_oude , 4 věty nechápeš, zato chápeš rovnici demokracie = $

 4. Anna napsal:

  Chceš na jednu noc najít holku? Vítejte na >>> http://bit.ly/2FR5UPT

 5. John_Pitralon napsal:

  Visací zámek - Čekání (Jiřina Švorcová a cappella remix) https://www.youtube.com/watch?v=amFAIAXf-4I

  The Misfits Forbidden Zone https://www.youtube.com/watch?v=6n7dR7nGPcU

 6. proud napsal:

  "Jedním, čím USA zcela určitě nejsou, je demokracie. Demokracie totiž vyžaduje informované voličstvo, které USA zcela určitě nemají. Americká média a kompletně všechen západní tisk a všechna jeho TV média fungují pro Washington a vládnoucí oligarchie jako jejich ministerstva propagandy."...............:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))),a prave ze jsou,jen to chce znat onu podstatu demokracie v ktery vysvetleni se lze jako ve vsem :-)))))))))))))))))))))).Ksdo ma zajem,a to by mel bejt vzdycky autor predevsim,ten si zjisti kdy a kde ona demokracie vznikla a cim tedy presne je a tim prijde i na kloub onomu podvodu!Ale pomuzu :-). Demokracie vznikla kdysi v takzvanejch mestskejch statech,kde byla mensina svobodnejch lidi vladnouci vetsine otroku,tedy skutecne vlada lidu,"toho svobodnyho" :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))! Takze ted se nam otrokari svou demokracii chlamou do xichtu a spousta ovcanu jim to zere,protoze nejmin svobodnej otrok je prave ten kterej nevi,ze je otrokem!

  • proud napsal:

   PS:. .....nic ve zlym autore,z duvodu ze te neznam,mozna mystifikujes v dobry vire,ale uvedom si,ze vyslednej produkt mystifikace je stejnej i kdybys to delal umyslne pro siozida,paklize jim nejsi rovnou!Leninem nadsenej rozhodne nejsem,ale jeho "ucit se,ucit se,ucit se", je genialni!

   • proud napsal:

    Vsechno je v akase,staci si uvedomovat a umet pouzivat intuici,umet se ji ptat a poznavat odpovedi a uz pro tebe nebude existovat lez!

  • Petr C napsal:

   Proude, demokracie nikdy nevznikla a nikdy nebyla. Neplest si slovo demokracie , ktere ted pouzivaji ti nejvetsi ojebavaci. Pisete spravne, cloveku je nekdy az spatne jak se ti nejvetsi parchanti ohaneji demokracii.
   Co se tyce intuice, bud byla nebo nebyla. Zadne ptani a tim
   zadne odpovedi, ale holka pomaha.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!