Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 29.-30.6.2019

mvd_dnr_21; Ministerstvo vnitra Doněcké republiky varuje rodiče nezletilých dětí. V poslední době je příliš mnoho případů úmrtí v důsledku utonutí, sebevražd, pádů z oken a podobných případů.

2; USA přesunuly nejnovější stíhačky k hranici s Íránem. Přesun F-22 proběhl v souvislosti s rostoucím napětím mezi Teheránem a Washingtonem.

3; Panika v Porošenkově štábu. Plánují se domovní prohlídky. Na Státní úřad pro vyšetřování přišlo proti Porošenkovi už šest oznámení.

4; Ukrajinská armáda používá u Gorlovky zápalné miny a kasetovou munici.

5; Putin: Pokud USA nepřistoupí na rozhovory o kontrole zbrojení, vzniknou nevratné následky. Vyhasne smlouva START-3 a na světě nebude žádný instrument, který by mohl zastavit závody ve zbrojení.

6; Armády Ruska a USA – mýty a iluze ve srovnání s realitou. Jak se změnila ruská a americká armáda za posledních 50 let?

7; Nemá rozum a je nekompetentní. V ukrajinské televizi nadávají Zelenskému. Svou kritikou postupu ministerstva zahraničí prezident předvedl svou dětinskou infantilitu a zcela iracionální reakci.

8; Vrazi z ukrajinské armády mění život obyvatel Doněcka v peklo. Rázová vlna výbuchu byla natolik silná, že v celém pětipatrovém domě vypadla skla z oken.

9; Svrhnout Asada a obsadit Sýrii,. V souvislosti s vyostřením situace v Idlíbské zóně se výrazně aktivizovala syrská opozice, která se těší podpoře Západu.

10; Evropa Ukrajinu k ničemu nepotřebuje. Budeme muset zase kamarádit s Ruskem, říká bývalý premiér Ukrajiny Valerij Pustovojtěnko. Navrhuje ukrajinské moci, aby urovnala vztahy s Ruskem v zájmu upevnění své vratké pozice.

11; Trvalý chaos je dnes už vlastně normální stav ukrajinského státu. Vlastně se nic neděje, skáčeme dál...

12; Porošenkovi hrozí doživotní vězení, Zbývá čím dál méně pochybnosti o tom, že proti bývalému prezidentovi bude vynesen drsný rozsudek.

13; Setkání Putina a Merkelové na summitu G20. Rozhovor o Donbasu. Kancléřka během setkání vypadala vyrovnaná.

14; Trup políbil manželku argentinského prezidenta. V souvislosti s fámami o Trumpově nevěře se Melania stéle méně objevuje s manželem na veřejnosti. Do Ósaky vůbec nepřijela.

15; Španělský ministr zahraničí označil Rusko za nepřítele a teď tvrdí, že byl nesprávně pochopen. Diví se, že Rusové na jeho slova dost ostře zareagovali. Tak to bývá, když se diplomat vyjádří nediplomaticky...

16; Elton John obvinil Putina z politiky dvojí tváře. Jde samozřejmě o vztah k sexuálním menšinám. Nic jiného britského muzikanta vlastně nezajímá.

17; Hrozí mezinárodní skandál. Američané přerušují dodávky zbraní pro ukrajinskou armádu.

18; Zbrždění závodů ve zbrojení a ukrajinští námořníci, Putin informoval, o čem hovořil s Trumpem.

19; Včera (sobota) útočila ukrajinská armáda na předměstí Gorlovky. Zasaženy byly obytné domy V Zajcevu hořel dům, v Bessarabce byla zasažena střecha domu, informuje starosta Ivan Prichoďko.

20; Merkelová prohlásila, že třes, který se u ní opakovaně objevil, není nic vážného. Tvrdí, že se cítí dobře.

21; Je to skvělý chlapík. Trump je Putinem nadšen Americký prezident je jako vždy velmi bezprostřední.

22; Putin se na summitu v Ósace znovu vyjádřil k incidentu v Kerčském průlivu a připomněl, že i ukrajinská strana přiznala, že se jednalo o provokaci.

23; Putin odpověděl Eltonu Johnovi a navrhl propagátorům homosexuality, aby nechali děti na pokoji. Eltona Johna si velmi vážím Je to geniální muzikant, všichni ho rádi posloucháme, ale tady se myslím hodně plete.

24; Takováhle zima tu nebyla 70 let. V Moskvě nastal nefalšovaný podzim. Teploty odpovídají konci září.

25; Udělali jsme velký pokrok v rozvoji vzájemných vztahů, říká Putin po setkání s japonským premiérem Šindzó Abem.

26; Rostech zahájil sezónu „Narcisů“ Na fóru „Armija 2019“ byl představen univerzální bojový modul Narcis.

27; Pokud Spojené státy učiní nesprávný krok, je Turecko u arbitrážního soudu připraveno požadovat od USA 1,25 miliardy dolarů, které za stíhačky již zaplatilo.

28; V Irkutské oblasti jsou záplavy, zaplavena je i dálnice „Sibiř“. Voda splachuje domy do řeky. Jsou již hlášeny i oběti na životech. O život přišli tři lidé Celkový počet zraněných je (v sobotu večer) 351, z toho 33 dětí.

29; Ukrajina se chystá vyslat do Iráku a Středomoří účastníky ATO na pomoc Severoatlantické alianci.

30; Na pochodu homosexuálů v Kyjevě šel v čele skupiny ukrajinských vojáků náčelník raketových vojsk a dělostřelectva.

31; Šéf Luganské republiky oznámil další vítězství Republiky. „Podařilo se nám donutit Ukrajinu, aby souhlasila s tím, že obnoví to, co zničila“, napsal Pasečnik na své stránce v sociální síti.

32; USA přesunuly námořní pěchotu do Oděsy. Americká rychlostní dopravní výsadková loď USNS Yuma vplula 29 června do oděského přístavu.

33; Velitel příslušníků ukrajinské námořní pěchoty ani nedojel na frontu. Příslušníci ukrajinské námořní pěchoty se starají o neustálé navyšování statistiky nebojových ztráty ukrajinských ozbrojených sil.

34; Šéf rozkolnické Pravoslavné církve Jepifanij se přesouvá po Ukrajině s oddíly ozbrojených příslušníků Pravého sektoru. Vyplývá to z informací Telegram-kanálu Pravoblog, který vedou kněží kanonické Ukrajinské pravoslavné církve.

35; Organizátoři festivalu Tavrida vysvětlili scénu s propagací homosexuality mezi nezletilými. Šéf Roskosmosu Rogozin označil Gogol-centr za Sodomu a Gomoru.

36; Na Ukrajině byl drsně znásilněn „veterán ATO“. Jak informovali autoři videa, šlo o pomstu za šikanu civilního obyvatelstva na okupovaných územích.

37; V centru Ženevy se v sobotu do sebe pustilo několik stoupenců a odpůrců kamerunského prezidenta.

38; Julija Timošenko ponížila Vakarčuka v přímém přenosu jednoduchou otázkou, kolik obyvatelé Ukrajiny platí každý měsíc za plyn, na kterou nedokázal odpovědět. Sám zpěvák, který v přímém přenosu vypadal spíše politováníhodně, má i prezidentské ambice.

39; Ukrajinský expert Michail Miščišin se pozastavil nad sérií proher Ukrajinců na světových fórech: PACE, Putinovo interview ve Finacial Times, setkání Trumpa a Putina v Ósace. Britští novináři se na tiskovce Putina vůbec nezeptali na Krym nebo na Ukrajinu. Ukrajinský problém (možná nechtěně) velmi dobře vyjádřil řečnickou otázkou: Jak máme sakra kráčet do Evropy, když je tam Rusko?

40; Poslední noc liberalismu. Čeká nás ranní svěžest ruského obrození, myslí si známý spisovatel a zakladatel novin „Zavtra“(Zítra) Alexandr Andrejevič Prochanov.

41; Na Ukrajině informovali, kdy Krym dostane z Ukrajiny vodu. „Rusko musí být maximálně potrestáno za své zločiny a porušování mezinárodního páva“, oznámil ultimativně krymský Tatar Čubarov.

42; Nedobitý nepřítel (Porošenko) Zelenskému ještě udělá hodně nepříjemností, říká ukrajinský politolog. Myslím si, že o voličském potenciálu Zelenského a jeho strany se už dnes dá hovořit jen v minulém čase, říká ukrajinský politolog Jurij Romaněnko.

43; Volby na Ukrajině: Proč Ukrajina není Evropa? Bude Timošenková premiérkou? Ukrajina nemá dost času na to, aby se někdo učil premiérské řemeslo.

44; Ve Státní dumě zaregistrovali provokační dezinformaci na setkání Putina a Trumpa. Nakonec se ale ukázalo, že po zveřejnění Muellerovy zprávy dokazující neexistenci „spiknutí“ Trumpova týmu s Kremlem, má americký prezident volné ruce pro dialog s Ruskem. Vylhané zprávy o tom, že by se Rusko mělo bát sílící Číny, jsou výrazem obav americké strany z prohlubující se spolupráce obou zemí.

45; Ukrajinská armáda chystá okupovanému Donbasu hrozný osud: Karatelé z ukrajinské armády převlečení za civilní osoby zaminovávají okupované území.

46; Hordy ozbrojenců a bojová letadla. USA slibují „urovnání“ syrské krize. V USA avizovali posílení mezinárodní koalice v Sýrii o západní spojence.

47; Mnoho Ukrajinců si myslí, že Zelenskij měl více usilovat o svou přítomnost na summitu G20. Obyvatelé Ukrajiny vidí svou zemi jako jednu z nejsilnějších ekonomik světa, ale opak je pravdou: Velikost ukrajinské ekonomiky (zhruba 50. na světě) je srovnatelná nanejvýš s Norskem, Českou republikou či Irskem, tj. například daleko za Rakouskem, Švédskem nebo třeba Rumunskem či Belgií.

48; Jednání Trumpa a Putina na summitu G20 vyvolalo v USA hysterii. Americký tisk se přímo utrhl ze řetězu a obviňuje prezidenta z přílišné náklonnosti k Vladimiru Putinovi.

49; Byl zveřejněn text shrnující bitevní pole hybridní války proti Rusku. Zmíněny jsou: nepřiměřená reakce na zadržení novináře pro podezření z držení drog, démonizace oslav 9. května, penzijní reforma, věznění ukrajinských námořníků-provokatérů, zmaření návštěvy rakouské ministryně zahraničí v důsledku odhalení špióna pracujícího údajně pro Rusko, dopingové diskvalifikace, útoky na další svátky a významné dny (23. únor, 8 březen, 1. květen... A to jsou vlastně jen témata informační verze hybridní války.

50; Gazprom odpověděl na ultimátum Ukrajiny. Rusko není jediným dodavatelem plynu, ale jediný, který nabízí pro Ukrajinu přijatelnou cenu.

51; Trump potvrdil setkání s nejvyšším představitelem KLDR. Očekávám naše setkání, vytvořili jsme si dobré vztahy.

52; Evropa zdvořile poslala Ukrajinu „k šípku“ kvůli Rusku, vyjádřil se ukrajinský politik Bogdan Jaremenko.

53; Cirkus může začít: Saakašviliho strana byla připuštěna k volbám na Ukrajině.

54; Svět se mění: Západ nakonec donutí Ukrajinu zastavit válku v Donbasu. Ukrajině stejně nakonec nezbude nic jiného než souhlasit s příměřím a dodržovat je.

55; Hanba, ostuda! Sdružení otců Ruska požaduje potrestání organizátorů homosexuální provokace na fóru Tavrida. Připomeňme, že propagace homosexuality je v Rusku trestným činem.

56; Ljaško a Saakašvili se do sebe pustili v přímém přenosu. Předvolební kampaň je v plném proudu. Do předčasných parlamentních voleb zbývá posledních pár týdnů.

57; Ukrajinská armáda opouští své pozice v Donbasu. Za poslední dobu to není první pozice, kterou ponechala ukrajinská armáda bez kontroly.

58; Indická stíhačka po průletu ptačím hejnem krátce po startu byla donucena shodit palivové nádrže i munici kvůli poruše jednoho z motorů.

59; Filaret prohlásil, že Jepifanij je nezákonným synem mnicha jeho „církve“. Všichni metropolité, dokonce i v rozkolnické pravoslavné struktuře musí být mnichy.

60; SBU zatkla zajatého ukrajinského vojáka, který byl „darován“ Ukrajině armádou Luganské republiky. Jen patnáct minut pobyl se svými rodiči a už přiběhli lidé se samopaly, přeskočili plot a povalili jeho otce. Propuštěného vojáka nenechali ani obléci a odvezli ho na SBU, kde ho drželi až do čtyř hodin do rána.

61; Během rvačky novinářů z USA a KLDR byla zraněna Trumpova tisková mluvčí. K incidentu došlo na hraničním přechodu na Korejském poloostrově.

62; V rámci fóra Armija 2019 proběhla letecká show.

63; V Rosobrnadzoru informovali o skládání závěrečných zkoušek na počítačích.

64; Do oblasti záplav na Sibiři byla přesunuta armáda. Centrální vojenský okruh poslal jednotky do zóny záplav v Irkutské oblasti.

65; Černomořská flotila bedlivě sleduje pohyb amerického torpédoborce v blízkosti teritoriálních vod Ruské federace.

66; V den výročí masové vraždy židů ve Lvově uskuteční ukrajinští neonacisté slavnostní pochod. O této ostudné skutečnosti informuje ředitel ukrajinského židovského výboru.

67; Velmi podivné prohlášení. Trump doufá, že armáda USA nikdy nebude bojovat. Americký prezident to řekl na svém vystoupení na americké vojenské základně Osan v Jižní Koreji.

68; Opilí okupanti pomocí signálních raket upalují své vlastní soukmenovce. Ukrajinská armáda na okupovaných teritoriích Donbasu rozmisťuje svou techniku poblíž obytných domů a objektů občanské infrastruktury.

69; Je to drzá lež, že Porošenko vybudoval armádu, říká generál SBU. Když prezident Petr Porošenko a jeho politická síla stále opakovali, že vybudovali armádu z nuly, je to bohapustá lež.

70; Macron slíbil Putinovi, že přijede na Přehlídku Vítězství v roce 2020. V příštím roce proběhne velkolepá oslava 75. výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce.

71; V Rusku začala výroba S-500. Generální ředitel Rostechu prohlásil, že Rusko prozatím za žádné peníze nebude nejnovější zbraň prodávat.

72; Rusko je okupant a Putin náš společný nepřítel. Nino Katamadze odmítla nadále vystupovat v Rusku. A prý je to už navždy.

73; Ukrajinské okupanty kosí nemoci v důsledku konzumace prošlých potravin. Už dokonce i pozorovatelé OBSE konečně registrují používání zápalné munice ze strany ukrajinské armády.

74; Opilý ukrajinský voják odpálil signální raketu a zapálil tím zákop.

75; Navzdory požadavkům USA neuzavře Kypr své přístavy pro plavidla Ruské námořní flotily. Kypr prostě ignoroval americký návrh zákona.

76; Oliver Stone veze na evropský filmový festival film o Ukrajině a válce v Donbasu. Festival se bude konat na ostrově Sicílie od 30. června do 6. července.

77; Chystá se rezoluce proti návratu Ruska do PACE. Proti návratu jsou Ukrajina, Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Gruzie a jeden zástupce Slovenska.

78; Do Oděsy přilétají vojenská letadla NATO. Na palubě vojenského dopravního letounu A400 Atlas přiletěl oddíl námořního specnazu.

79; Ostřelování Doněcka a jeho předměstí pokračuje nepřetržitě už čtyři hodiny (od 18:00 hod.).

80; V Záporoží příslušníci policie zmlátili invalidní muzikanty na ulici. I v ukrajinském segmentu sociálních sítí vyvolalo toto video ukazující trestuhodné počínání národní policie vlnu rozhořčení.

81; Sergijev Posad (dříve Zagorsk) bude přeměněn v pravoslavný Vatikán. Cena: 140 miliard rublů. Ve městě se plánuje hodně bourání a nová výstavba.

82; Bývalý šéf CIA hodnotil situaci v Donbasu. Petraeus stál v čele CIA v letech 2011 až 2012 za prezidenta Obamy. Nejde o zamrzlý konflikt jako v Gruzii. Je to žhavý konflikt, kde po sobě bojující strany denně střílejí. Rusko si nepřeje vyostření, protože na ně efektivně dopadají sankce.

83; Byly odtajněny dokumenty o pomoci SSSR zemím Západu v dobách Velké vlastenecké války. Byly zveřejněny dokumentární důkazy, které vyvracejí západní teorie o údajné okupaci zemí Evropy Sovětským svazem po Velké vlastenecké válce.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!