Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.7.2019

diplomats1; Gruzie odvolala svého velvyslance na Ukrajině. Gruzínské ministerstvo zahraničí odvolalo svého mimořádného a zplnomocněného velvyslance na Ukrajině Gelu Dumbadzeho.

2; To jsi opravdu nesmírně šlechetný... Doněcký novinář Sergej Makarenko komentoval dnešní prohlášení šéfa prezidentské kanceláře Andreje Bogdana, že by se obyvatelstvu Donbasu mohlo povolit mluvit rusky. Právo používat mateřštinu by snad mělo být naprosto samozřejmé...

3; Území nepřátel. Jak Norsko škodí Rusku v Arktidě. Norsko je jeden z odpůrců Ruska v Arktidě, který se snaží působit skrytě a nenápadně.

4; Nevratné následky pro Ukrajinu. Experti zhodnotili nové zvýšení cen elektrické energie. O elektřinu tak přijdou státní šachty a komunální podniky, což nevratně povede k ekologické katastrofě.

5; Ruský televizní novinář Jevgenij Kiseljov, který uprchl na Ukrajinu, navrhuje, aby se sestavovaly seznamy putinovských novinářů, aby bylo možné bojovat proti kremelské propagandě. Neexistuje lepší příklad stavu svobody slova na Ukrajině. Možná budou muset časem nosit nějaké viditelné označení na svém oděvu...

6; Jeden proti čtyřem. Mladík, který se zastal dívky před bandou Arménů, bude poslán do vězení. Víra ve stát není možná bez spravedlnosti. A příběh Vladislava Rjabuchina svědčí o opaku. A příčina? Rusko se nepostaralo o desítky milionů Rusů, kteří se po rozpadu SSSR ocitli mimo Rusko. Situaci může napravit jen urychlené poskytnutí občanství Ruské federace těmto lidem, aby nebyli vydáni na milost soudům v zahraničí.

7; Velení ukrajinské armády se rozhodlo získat zpět ztracený Donbas originálním způsobem – přesvědčování občanů pomocí letáků shazovaných z dronů.

8; Světový potravinový program OSN nedovolí, aby ozbrojenci v Sýrii trpěli hladem. „Humanitární“ společnosti na Západě pokračují v podpoře ozbrojenců, kteří okupovali Idlíb.

9; Krymská ostuda: Podivné shody ve skandálu s propagací homosexuality mezi mládeží. Obyvatelé Krymu si už odvykli, že může nepřítel zákeřně udeřit odněkud, odkud to nečekají.

10; Potřebujeme 300 miliard dolarů. Kyjev žebrá ve světě o obrovské peníze na Donbas. Měli bychom je dostat v nejbližších měsících, ujišťuje zástupce Zelenského strany.

11; Rusko se údajně chystá k blokádě Oděsy a Nikolajeva, říká Sněgirjov. Musíme dát Rusku na srozuměnou, že budeme hájit vody Azovského i Černého moře všemi dostupnými způsoby.

12; Šéf ukrajinské delegace v PACE sprostě nadával Zelenskému. Jeho reakci na Klimkinovo odmítnutí ruského návrhu na propuštění ukrajinských námořníků označil za postoj mimoně, zatímco Klimkin byl „státotvorný“.

13; Islámský stát rozšířil prohlášení o útoku na kontrolní stanoviště v Čečně, při kterém zahynul pracovník policie.

14; Záplavy v Irkutské oblasti: Počet obětí roste. Z původně hlášených 12 je dnes už 16.

15; Ruské letecké společnosti ruší lety do Prahy a Karlových Varů. Z české strany se jedná o odvetný krok za nevyhovující podmínky pro České aerolinie na Sibiři. Původně ruské ministerstvo dopravy obviňovalo České aerolinie z nedodržení mezistátních dohod. Incident se nakonec podařilo vyřešit konstruktivním jednáním obou stran. Ruská strana povolila lety Českým aerolinkám a Česká republika zrušila zákaz letů ruských leteckých společností.

16; Působivé záběry Ruské ministerstvo obrany ukázalo odpálení nové rakety systému protiraketové obrany. Nová protiraketa potvrdila požadované parametry a úspěšně splnila úkol.

17; Během zemětřesení v Polsku zahynuli tři horníci. Dalších šest bylo zraněno. Několika horníkům se podařilo samostatně nebo za pomoci záchranářů dostat se na povrch.

19; Je to západní novinka exportovaná do Ruska, prohlásil Kadyrov o útoku na kontrolní stanoviště v Čečně. Odvetná opatření budou co nejtvrdší, nakolik to umožní ruské zákony.

20; Palba ukrajinské armády má za následek další škody. Byl zraněn civilní obyvatel. Muž (ročník 1982) utrpěl střepinová poranění měkkých tkání, končetin a krku Jeho stav je vážný.

21; Výsledky čínského „majdanu“. Hongkongské úřady zařadily zpátečku. Peking zuří. Úřady slibují, že viníci budou potrestání, ale zákon, který vyvolal masové nepokoje, schválen nebude.

22; Zelenskij znovu požaduje od Nejvyšší rady odvolání Klimkina a Lucenka. Oba funkcionáři, kteří představují tým bývalého prezidenta Porošenka, Zelenskému nesmírně překážejí.

23; Zelenskij dorazil do Kanady. Pracovní plán hlavy státu na 2. července bude velmi obsáhlý, radují se v Zelenského administrativě.

24; V důsledku cynické provokace ukrajinských vojáků byli zraněni dva lékaři – dobrovolníci. Automobil s dobrovolníky byl ostřelován ostřelovačem na silnici Marjinka – Krasnogorovka.

25; Ruské město Jekatěrinburg se stane hlavním městem Světové letní Univerziády v roce 2023.

26; Spolupráce s KGB není hříchem, říká Filaret. Pravoslavní kněží prý mohou spolupracovat s tajnými službami, prohlásil rozkolník Filaret. Jedná se o další epizodu sporu o ochraně zpovědního tajemství.

27; Drzá diverzní akce příslušníků ukrajinské námořní pěchoty: čtyři mrtví a šest zraněných Průzkum bojem skončil ústupem a velkými ztrátami.

28; Za cenu zdraví a života. Donbaští horníci zachraňují své šachty před ukrajinskou mocí. Horníci z šachty Gorskaja odmítají vyfárat z hloubky 700 metrů. Protestují proti odpojení šachty od dodávek elektřiny.

29; Ruští novináři se dostali v Doněcku do minometné palby. Novináři natáčeli následky nočního a ranního ostřelování obce, když ukrajinská armáda znovu zahájila palbu.

30; Byly zveřejněny podivné podrobnosti o smrti ukrajinských lékařů v Donbasu. Zveřejněná příjmení osob údajně zemřelých v důsledku inscenovaného útoku vůbec nefigurují na seznamech oficiálních ztrát za uplynulý den.

31; Zahynulo 14 ruských námořníků na ponorce. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.

32; Ukrajinská armáda zahájila palbu na Gorlovku Hoří domy. Informuje o tom starosta Gorlovky Ivan Prichoďko.

33; Smrtící výbuch na italském tankeru v Turecku. Jeden člověk zahynul, šestnáct bylo zraněno.

34; V Rusku bylo zahájeno trestní řízení ve věci ostřelování novinářů v Doněcku. Vyšetřovací výbor Ruské federace má i nadále v úmyslu dokumentovat každý fakt zločinného počínání ukrajinských vojáků.

35; Putin přikázal, aby bylo usnadněno získání ruského občanství Ukrajincům. Jde o jeden z pokynů vydaných Putinem na základě výsledků „přímé linky“, která se konala 20. června.

36; Putin změnil své plány v souvislosti se smrtí námořníků na ponorce. Musel zrušit svou účast na fóru „Reky Ruska“.

37; U Charkova se zřítilo letadlo. V něm se nacházel frekventant univerzitního kursu, který prováděl cvičný let. Na sociálních sítích kolují vtípky, že se pilot katapultoval do Ruska.

38; Rada Evropy žádá od Ruska ještě 55 milionů euro. Moskvou zaplacených 33 milionů euro je jen platba za letošní rok, poznamenal tiskový tajemník generálního tajemníka Rady Evropy Holtgen.

39; Pušilin vystoupil s výzvou k Armádě Doněcké republiky. Nejvyšší představitel Doněcké republiky promluvil k vojákům kvůli prudké eskalaci podél celé linie dotyku.

40; Dnes večer se konala schůzka Putina a Šojgu v souvislosti se smrtí námořníků na ponorce. Putin vydal pokyny ministru zahraničí v souvislosti s událostí. Prezident vyjádřil soustrast příbuzným a blízkým zemřelých námořníků a nařídil, aby ministerstvo obrany poskytlo podporu.

41; Ukrajinská armáda ostřeluje města a další území Doněcké republiky už od čtyř hodin odpoledne.

42; Na Porošenkovu výzvu vyšli neonacisté do ulic. Akce se spoustou kouře se jmenuje „Dál už to nehodláme snášet“. V podstatě se jedná o protest proti kandidatuře Anatolije Šaríje do Nejvyšší rady.

43; Rusko katastrofálně ztrácí obyvatelstvo, tvrdí Golikova. Mnoho regionů v honbě za příznivými čísly uměle snižovaly údaje o úmrtnosti, která se ve skutečnosti snižuje pomaleji, než je vykazováno. Podle nejrůznějších odhadů a prognóz pro příštích šest desetiletí se počet obyvatel Ruska v roce 2080 může pohybovat v rozmezí 100 až 160 milionů.

44; Zelenskij: Donutili jsme Rusko, aby zastavilo eskalaci, a vše řešíme politicko-diplomatickou cestou. Ukrajinský prezident vyjádřil naději, že bude pokračovat ze strany Západu sankční tlak na Moskvu.

45; Agentura Reuters a Norsko rozšířily lživou zprávu o explozi plynu na hlubinné ponorce ruské vojenské námořní flotily. Na ruském ministerstvu obrany tyto zprávy vyvrátili.

- - -

46; Zelenskij oznámil pokus o zmaření rozhovorů o přerušení palby v Donbasu. Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij na své stránce na Facebooku označil ostřelování vozu záchranné služby v obci Voďanoje za pokus změřit rozhovory o zastavení palby v Donbasu.

47; Trump slíbil, že poprvé pošle tanky do ulic USA. Americký prezident se rozhodl demonstrovat vojenskou techniku země 4. července, kdy USA budou slavit Den nezávislosti.

48; Lidová lustrace. V Charkově skupina radikálů postavila šibenice s figurínami poslanců, kteří hlasovali pro návrat názvu prospektu na počest maršála Žukova.

49; Na pochodu homosexuálů v New Yorku půjde poprvé i průvod Ukrajinců. Původně mělo jít o 20 až 30 osob, nakonec se sejde kolem 50 lidí.

50; Trump prohlásil, že Írán si hraje s ohněm, když zvyšuje zásoby nízko obohaceného uranu, o kterém hovoří jaderná dohoda.

51; USA rozšířily seznam zboží z EU pro cla. Tarify mohou být zavedeny s cílem ochránit práva Washingtonu ve sporu s EU a některými jejími členy v rámci WTO ohledně dotování výroby velkých civilních letounů ze strany EU.

52; Trump si pochvaloval, že Kim Čong-un vypadá velmi zdravě. Doufá v další vzájemná setkání.

53; USA pohrozily Íránu izolací. Washington vyzval Teherán, aby zastavil proces obohacování uranu. Mluví se o tom v prohlášení státního tajemníka USA Mika Pompea z 1. července.

54; Styděl bych se. Grojsman vysvětlil, proč se nepřidal k Porošenkově straně pro nadcházející parlamentní volby.

55; V USA evakuovali čtyři budovy Facebook v Menlo Park v Kalifornii kvůli možnému jedu (sarin) v zásilce.

56; V Zelenského týmu vznikl rozkol kvůli ruštině. Zástupce prezidenta v Nejvyšší radě Ruslan Stefaňuk prohlásil, že slova šéfa prezidentovy kanceláře Andreje Bogdana o ruštině je třeba vnímat jako jeho osobní názor.

57; Kravčuk informoval o tom, co je třeba učinit, aby byl na Donbas vrácen mír. Podle jeho slov není minský proces dokonalý, o čemž se hovoří i v Evropě. Zásadní je dialog s Ruskem a přeorientování minského dialogu na budapešťský (narážka na dokument „Budapešťské memorandum“).

58; V Senátu USA označil den setkání Turmpa s Kim Čong-unem za jeden z nejhorších dnů v americké zahraniční politice.

59; V jihokorejském Soulu označili setkání prezidentů KLDR a USA za konec nepřátelství.

60; Ruské ministerstvo pro mimořádné situace oznámilo, že už nejsou žádné obce odříznuté od světa v důsledku záplav v Irkutské oblasti.

61; V Rusku představili novou vakcínu proti horečce Ebola.

62; Na Ukrajině našli ukrajinské čluny, které „zmizely“ v Kereči. Na internetu byly nalezeny vojenské čluny Berďansk, Nikopol a remorkér Jany Kapu zabavené po incidentu v Kerčském zálivu na podzim 2018.

63; Argentinský prezident byl předvolán k výslechu jako svědek ve věci teroristického činu v Buenos Aires v roce 1994.

64; Rusko za deset let zdvojnásobilo počet zemí pro bezvízový vstup pro své občany.

65; Vláda Ruské federace podpořilo nápad dát policii právo vydávat závazná varování.

66; Americká rozvědka odhadla množství raket Avangard na maximálně 60.

67; Ve společnosti „Vrtulníky Ruska“ připustili vyzbrojení vrtulníku Ka-52 raketou z Mi-28NM.

68; Trump byl obviněn z nepotismu (protežování příbuzných) kvůli pokusům zapojit svou dceru do summitu G20.

69; Ukrajina přišla o bezvízový styk se dvěma africkými zeměmi.

70; Bylo představeno samohybné dělo Magnolija ráže 120 mm na bázi dvoudílného transportéru.

71; Proč v USA označují summit G20 za Putinovo vítězství? Předzvěstí postupného tání ledů se stalo interview, které Vladimir Putiny poskytl britskému listu Financial Times ještě před svým odjezdem do Japonska.

72; Margarita Simoňjan se obrátila na Zelenského v ukrajinštině. Předtím se Zelenskij obrátil na prezidenta Ruska s výzvou k propuštění ukrajinských námořníků, přičemž přešel z ukrajinštiny na ruštinu.

73; V řeckém hotelu našli mrtvou občanku Ruské federace. Příbuzní nyní pátrají po jejím tajemném příteli.

74; V Bolívii byl objeven neznámý smrtící virus. Ve dvou státních nemocnicích v La Paz podnikli mimořádní sanitární, hygienická a epidemiologická opatření kvůli boji s touto infekcí.

75; Výbuch cisterny s benzinem upálil 50 lidí zaživa a zranil dalších 70.

76; Velká Británie poskytne více než 11 milionů dolarů na podporu „nezávislých“ médií na Ukrajině.

77; Savčenková se vydala na Donbas, místo aby se dostavila k soudu ohledně případu přípravy teroristických činů. Soud vyhlásil přestávku v zasedání na téměř dva měsíce.

78; Byl změněn algoritmus Google po masových vraždách v USA za použití střelných zbraní. Nyní budou pracovníci společnosti hodnotit výsledky vyhledávání podle kritérií důvěry, autority a expertizy, dále pak podle kvality obsahu a reputace zdroje.

79; Právník Andrej Portnov vyhlásil hon na Porošenkovy offshore společnosti v Panamě.

80; Na ruském podmořském aparátu, kde vznikl požár, byli objeveni přeživší pracovníci. Byli dopraveni na klinickou nemocnici Ministerstva obrany v Severomorsku.

81; Andrej Parubij zrušil pozvání PACE jako pozorovatele na ukrajinské parlamentní volby v souvislosti se znovupřijetím Ruska.

82; U Zelenského vyjádřili nedůvěru Kličkovi. Důvodem je rozkrádání kyjevského rozpočtu.

83; Boris Johnson se označil za pohádkového rytíře Jedi.

84; Zacharova: Akce Izraele ohrožují stabilitu regionu, Syrské systémy protivzdušné obrany odrazily izraelský vzdušný útok na okolí Damašku a Homsu.

85; Kanadská ministryně zahraničí prohlásila, že podpora Kanady pro Ukrajinu je jádrem její zahraniční politiky. Zelenskij slíbil ukrajinské diaspoře v Kanadě, e bude hájit ukrajinštinu a směřování Ukrajiny do Evropy.

86; Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil prověrku ohledně smrti námořníků na podmořském aparátu. Ohnisko požáru bylo zlikvidováno díky obětavosti členů týmu.

87; Rozkolnický „Kyjevský patriarchát“ se pokouší přes soud obnovit své ustavení.

88; Rusko obvinilo NATO z přípravy „barevných revolucí“. Zástupce tajemníka Bezpečnostní rady Ruska Rašíd Nurgalijev prohlásil, že spolupráce třetích zemí se Severoatlantickou aliancí má vždy protiruskou složku.

89; V Ruské pravoslavné církvi komentovali vyzpěvování ukrajinské hymny delegací rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny na Athosu. Chování delegace „nové církve“ označili za potvrzení politického charakteru této církve.

90; Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení ve věci ostřelování natáčecí skupiny VGTRK v Donbasu. Mají zjistit, zdali nebylo záměrem novinářů neochota ukrajinské strany připustit objektivní zpracování předchozích události v médiích.

91; Tchaj-wan prodloužil o rok bezvízový režim pro občany Ruska. V roce 2018 země dočasně zrušila víza pro občany Ruska do 31. prosince 2019.

92; Ljaško: Zelenskij uvalil veto na vlastní zákon o impeachmentu. Bez tohoto zákona není možné na Ukrajině provést proceduru impeachmentu.

93; Na internetu byl obnoven Kyjevem odstraněný kompromitující materiál na ukrajinské karatele. Na záběrech je zachyceno, jak ukrajinští karatelé podepisují náboje, kterými ostřelují obyvatele Donbasu.

94; V Německu byl Facebook pokutován částkou 2 miliony euro za porušení německé legislativy o ochraně sociálních sítí.

95; WADA prověřuje 298 ruských sportovců na porušení antidopingových pravidel na základě údajů moskevské laboratoře.

96; Velká Británie, Německo, Francie a EU vyzvaly Írán, aby snížil zásoby nízko obohaceného uranu.

97; Situace v Donbasu se každým dnem stává kritičtější. Zplnomocněná zástupkyně Doněcké republiky Natalja Nikonorova prohlásila, že intenzita ostřelování a množství a ráže používané munice se za poslední měsíc mnohonásobně zvýšily.

98; Policisté zjistili identitu útočníka na kontrolní stanoviště v Čečně. Podle některých informací měl zločinec u sebe střelnou zbraň a pokoušel se probít do prostoru stanoviště.

99; Velvyslanectví USA v Moskvě se začalo zabývat zkracováním termínů pro vydávání víz.

100; Summit EU odhlasoval nominace na klíčové pozice.

101; Za půl roku zabavila policie Ukrajincům jeden a půl tisíce kusů granátů.

102; Ceny ropy se propadly po rozhodnutí OPEC+ prodloužit dohodu o těžbě o devět měsíců. Ceny jsou ovlivněny také informacemi o aktivitách ve výrobním sektoru USA a Číny.

103; Naftogazu bylo povoleno neplatit do ukrajinské státní pokladny. Obvodní správní soud pozastavil platnost ustanovení vlády, podle kterého Naftogaz musí státu platit dividendy ve výši 90% čistého zisku.

104; v Petrohradské kavárně se 53 osob otrávilo šavarmou (šaurma).

105; Útočné drony húthiů paralyzovaly několik letišť (Abha a Jeddah) v Saúdské Arábii.

106; Média: Rusko údajně oznámilo Norsku výbuch plynu na ponorce Lošarik. Jiný zdroj prohlašuje, že k havárii došlo na jaderné ponorce BS-64 Orenburg. Ruské ministerstvo zprávy o výbuchu plynu na podvodním aparátu vyvrátilo.

107; Ukrajina souhlasila s výměnou zajatců v Donbasu. Počátkem června Kučma navrhl zrušení ekonomické blokády Doněcké a Luganské republiky. Později prohlásil, že blokáda nebude zrušena, dokud se pod ukrajinskou kontrolu nevrátí tamní aktiva.

108; Pušilin oznámil, že za vlády Zelenského zesílilo ostřelování Donbasu.

109; V Nikolajevě se schyluje k lokálnímu převratu. Na pozadí celostátního boje o moc vznikají lokální bitvy v ukrajinských regionech. Šéfka Nikolajevské oblastní rady Viktorija Moskalenko může být nahrazena nějakým „černým koněm“.

110; Netanjahu vyznamenal agenty, kteří vykradli „jaderné“ archivy Íránu a tvůrce munice používané v Sýrii.

111; Římský papež byl pozván, aby dělal ve Venezuele prostředníka mezi stávající mocí a opozicí. Venezuelský ministr zahraničí informoval v úterý, že Caracas zve papeže, aby se zúčastnil dialogu, který stávající moc a opozice povedou za účelem urovnání situace v zemi.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!