Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.7.2019

salyut_minsk1; Poněkud nevydařené oslavy Dne nezávislosti. Během ohňostroje v Minsku byla vytlučena okna a zraněni lidé. Jedna žena na následky střepinových zranění zemřela. Po přehlídce jeden z tanků málem vyletěl na chodník.

2; V Rusku se může objevit nová tajná služba. Příslušný návrh zákona byl předložen do Státní dumy.

3; Co přivezl na Donbas „mírotvůrce“ Zelenskij? Situace podél linie dotyku se s každým dnem nažhavuje. Konflikt před očima eskaluje.

4; Show must go on. Zelenskij přemluvil Kanadu, aby mu pomohla s jeho „Hollywoodem“. Cožpak mohl umělec a producent zapomenout na svou oblíbenou sféru činnosti, která ho tolik let živila?

5; Patriotům, kteří se shromáždili na Majdanu, by se měla osvěžit paměť, říká ukrajinský novinář. „Spravedlivý“ hněv různých pánů včetně Mustafy Najema se dá pochopit, ale měli by se ohlédnout do nedávné minulosti.

6; Na Ukrajinu byly dodány britské obrněné transportéry a dvě samohybné dělostřelecké minometné komplexy Nona-S.

7; Krym a Donbas... Zelenskij klade Spojeným státům a EU šílené podmínky. Zelenskij se dosud nedokázal vyprofilovat ve vztahu k obyvatelům Krymu a Donbasu.

8; Systémová slepá ulička Ukrajiny. Ředitelé MMF ji vidí od samého začátku, ale nezabránilo jim to, aby pět let vedli Ukrajinu právě tímto směrem.

9; Sehnuli se před Putinem: Skandál kvůli pozvání ruského prezidenta do Německa. Evropská unie jako celek pokračuje v protiruském kursu diktovanému Spojenými státy.

10; Sice bez důkazů, ale přece: Účastníci války v Donbasu byli poprvé v historii odsouzeni v Itálii. Soud ve městě Janov (Genova) poprvé v dějinách vynesl rozsudek nad účastníky bojů v Donbasu.

11; Byl zveřejněn analytický text ohledně ústupu sil Doněcké republiky ze Slavjanska.

12; Ukrajinu čekají problémy s tranzitem ruského plynu, říká Naftogaz.O vzniklé situaci už byla informována Evropa.

13; Putin vyjmenoval podmínky pro rozhovory se Zelenským. Pro začátek by stačilo, aby začal plnit své předvolební sliby.

14; Doktorka Smrt Uljana Suprun vyprávěla o užitečnosti vulgarismů pro zdraví Ukrajinců.

15; Moldavský prezident Dodon informoval, jak a kdy moldavské úřady budou řešit otázku Podněstří. Taktiku pro vyřešení otázky Podněstří prezident Moldávie označil za opatrný realistický optimismus.

16; Tanky slíbené Trumpem, se ukázaly jako rezavé a bez hlavní. Prezident USA slíbil oslavu, jakou Američané ještě neviděli – nejnovějšími tanky Abrams a nejlepšími stíhačkami na světě.

17; Byla sdělena obvinění osmnácti ukrajinským námořníkům, kteří byl zadrženi v Kerčském průlivu. Informoval o tom koordinátor skupiny advokátů obviněných ukrajinských vojáků.

18; Šojgu zveřejnil hlavní příčinu tragédie, která si vyžádala životy čtrnácti námořníků. Šlo o požár v akumulátorovém úseku, který se posléze rozšířil.

19; Silný požár v zaminovaném lese u Stanice Luganské. Pod traktoristou explodoval dělostřelecký granát. Hašení ohnisek požáru je silně zkomplikováno hrozbou dalších explozí.

20; Na hřbitově u Kyjeva byl vytvořen Putinův hrob s náhrobním kamenem. Na internetu tuto nevkusnou událost komentovali, že něco takového se může stát jen v zemi, která připomíná leprosárium (uzavřený prostor pro karanténní izolaci osob nakažených malomocenstvím).

21; Putin odpověděl na otázku o svých plánech po roce 2024. Za prvé je tato otázka hodně předčasná, za druhé se rozhodně nechystám opouštět politiku.

22; Vědci zjistili, že střídmé pití nízkotučného mléka brání rozvoji rakoviny a cukrovky.

23; Putin vysvětlil, co brání ruské ekonomice v rozvoji. Přiznal, že ne vše se vyvíjí takovou rychlostí, jakou by si představoval.

24; Pekelná vedra sužují země Východní Evropy. Nejhorší je situace v Polsku, ale také v Litvě.

25; Jaderné zařízení nebylo zasaženo. Oprava je reálná. Šojgu referoval Putinovi o výsledcích vyšetřování požáru na ponorce.

26; Kolomojskij komentoval vztahy se Zelenským. Peníze ode mě nečekejte, ale fandit vám budu. Nechvalně známý oligarcha prohlásil, že odteď bude hlavu státu podporovat jen morálně.

27; Zemřel karatel, který přišel o všechny končetiny u Marjinky v Donbasu.

28; V Minsku prohlásili, že ohňostroje, které způsobily neštěstí v Minsku, jsou ruské výroby.

29; Francouzský historik komentoval Putinovo interview, které vyplašilo Západ. Proč si Putin mohl dovolit být tak sebejistý? Západní sankce nedokázaly zničit ruskou ekonomiku. Rusko se opírá o pevné spojenectví s Čínou. Zvolení Trumpa snížilo intenzitu nepřátelství USA vůči Rusku. Rusko se stalo znovu supervelmocí díky nadzvukovým zbraním.

30; Ukrajina se chystá na úplné přerušení tranzitu plynu. I tato příprava je ale ohrožena – konkrétně kvůli prudkému snížení vlastní těžby plynu.

31; Rusko vyjádřilo protest kvůli označení Kuril za část Japonska. Ruské ministerstvo zahraničí vydalo protestní nótu Japonsku kvůli označení Kuril v materiálech summitu G20 za japonské území

32; Německý voják a rumunští novináři přijeli, aby sledovali, jak ukrajinská armáda pálí po vzpurné Donbasu.

33; „Právnický zabiják“ Andrej Portnov varoval Porošenka poté, co na jeho shromáždění spatřil transparenty se svým jménem.

34; Irkutsk je ohrožen novou záplavou. Operativní služby fungují v režimu zvýšené pohotovosti.

35; Útok na parlament v Gruzii byl kvalifikován jako pokus o státní převrat. Gruzínské ministerstvo vnitra si myslí, že účastníci útoku na parlament plánovali další kroky na uzurpování moci.

36; Na Ukrajině navrhují rozdělit obyvatele Republik Donbasu do kategorií. První kategorie jsou vojáci a lidé, kteří drželi v rukou zbraň. Ti by nutně měli být souzeni a odsouzeni. Druhá kategorie jsou veřejně činné osoby, které mají nést administrativní odpovědnost. Do poslední kategorie spadá civilní obyvatelstvo, které je možno osvobodit od trestní odpovědnosti a jen je ukrajinizovat jako ostatní rusky mluvící obyvatele zbytku Ukrajiny. Nesmírně to připomíná německé nacistické plány (po vítězné válce) na rozdělení obyvatelstva Protektorátu Böhmen und Mähren na osoby, kterých je nutné se fyzicky zbavit, na osoby, které je třeba vysídlit za Ural a na osoby vhodné k poněmčení.

37; V roce 2019 německé investice do ruské ekonomiky překonaly rekord. Zvláštní výsledek sankčního tlaku na „zemi-agresora“...

38; Doněcké ministerstvo státní bezpečnosti vysvětluje režim překračování hranice Republiky pro nezletilé občany do Ruské federace.

39; Britská námořní pěchota spolu s úřady na Gibraltaru zadržela íránský tanker s ropou pro Sýrii.

40; Putin se setkal s římským papežem. Je to jejich třetí vzájemné setkání.

41; Íránské ministerstvo zahraničí si předvolalo britského velvyslance po zadržení tankeru na Gibraltaru. Situace kolem zadržení tankeru se vyostřuje.

42; Byly zveřejněny záběry ze zastavení drzého amerického Beingu P-8A Poseidon u břehů Krymu. K zastavení letounu došlo v neutrálním vzdušném prostoru.

43; Rozkol mezi rozkolníky. Filaret srovnal se s Kristem a Jepifanije s Jidášem. Nedávno Filaret prohlásil, že Jepifanij je mimomanželský (nezákonný) syn zemřelého metropolity Čokaljuka.

44; Výzvědný dron 14. mechanizované brigády ukrajinské armády byl sestřelen armádou Luganské republiky.

45; Zelenského strana zveřejnila první kroky ohledně Donbasu. Urovnání konfliktu v Donbasu bude náročný a pomalý proces.

46; Zelenského tisková služba si popletla hlavní město Kanady. Za hlavní město Kanady označili Toronto a nikoli Ottawu.

47; Velmi zajímavé prohlášení Kolomojského: Válka v Donbasu se připravovala 20 let a Rusko s tím nemá nic společného. Oligarcha si myslí, že Američané záměrně znepřátelují Ukrajince mezi sebou.

48; V Bělorusku byli zadrženi dva pracovníci ruského dodavatele ohňostrojů. Zdržení se měli dopustit porušení pravidel při práci s výrobky zábavní pyrotechniky.

49; Putin žertem navrhl, že místo Porošenka či Zelenského podepíše výnos o zrušení blokády Donbasu. Je to jeden z bodů Minských dohod. Naznačil tím, že těžko může být Rusko obviňováno z něčeho, co spadá pod kompetence ukrajinské moci.

50; V USA na Den nezávislosti došlo k mohutnému zemětřesení. Na jihu amerického státu Kalifornie došlo k zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy škály.

51; Švédský soud vynesl rozsudek ve prospěch Gazpromu a zamítl odvolání Litvy. Zůstalo tak v platnosti rozhodnutí Stockholmské arbitráže ve sporu mezi Litvou a Gazpromem.

52; Děti účastníků ATO mají ve školách okupovaného Kramatorska východy. Od nynějška mají ve školách bezplatné stravování.

53; Donbas pod palbou ukrajinské armády. Běží už šestá hodina nepřetržitého ostřelování (23:30 místního času).

54; Ukrajinské ministerstvo zahraničí si předvolalo maďarského velvyslance kvůli výrokům maďarského ministra zahraničního obchodu ohledně ukrajinského zákona o státním jazyce.

55; Trump poděkoval Mexiku za spolupráci na hranicích při řešení problémů nelegální migrace.

56; Boeing vyplatí 100 milionů dolarů rodinám obětí dvou leteckých katastrof.

57; Trump vyzval Írán, aby byl opatrnější s výhrůžkami. Íránská moc by měla být opatrnější při formulacích hrozeb o překročení limitu zásob nízko obohaceného uranu.

58; Stoletý kostel zcela shořel v Zauralské oblasti. Ale zázračná Čimejevská ikona Matky Boží se zachovala.

59; Klimkin přiznal neexistenci vnější politiky Ukrajiny. Podle názoru diplomata potřebuje Ukrajina pro řešení této otázky „vizi a strukturovaný proces“.

60; Vojenský expert: Zelenskij jen pokračuje v tom, co začal Porošenko. Jeho slova před volbami byly jen prázdné fráze. Dokonce i odpoutání vojsk na jednom s úseků fronty v Luganské republice bylo jen opuštění šedé zóny, kde ukrajinská vojska stejně neměla co dělat.

61; Putin formuloval zásadní rozdíl mezi Ruskem a USA. Rusko se nevměšovalo a nehodlá vměšovat do vnitřních věcí jiných států, včetně Evropské unie.

62; Zakladatel Impossible Foods: Lidé do roku 2035 přestanou jíst maso.

63; Porošenko vyzval k protestům proti zrušen zákona o lustraci, který by vracel zemi do roku 2013. Zrušení zákona by vedlo k návratu osob, které pět let nenáviděly „Revoluci Důstojnosti“.

64; V Moskevském dopravním podniku informovali o nejkurióznějších předmětech zapomenutých v dopravních prostředcích – mobily, tablety, tašky, pouzdra na hudební nástroje. Celkem takových předmětů bylo 1,3 tisíce.

65; V Ťumeni musela úřednice opustit funkci kvůli fotografování pro Playboy „Dívka roku 2019“.

66; Italský premiér: Pracujeme na otázce zrušení sankcí proti Rusku. Nikdo ale nemůže tuto otázku řešit jednostranně.

67; Írán obnoví od 7. července provoz jaderného reaktoru, pokud Západ nesplní své sliby. Není možné, aby závazky vyplývající ze smlouvy plnila jen jedna ze stran.

68; Ruské ministerstvo práce zkrátí seznam profesí zakázaných pro ženy. Do nového seznamu bude patřit 98 druhů práce, kde bude nutno omezit ženou práci. Dříve tento seznam obsahoval 456 položek.

69; OSN oznámila podporu ukrajinských reforem pro dosažení cílů rozvoje země do roku 2030.

70; Trump pohrozil Evropě a Číně zahájením měnové války. Prezident Trump obvinil Evropu a Čínu z manipulace svými měnami a pohrozil, že změní válku cel na válku měn.

71; Erdogan obvinil USA z loupeže v souvislosti s dodávkami F-35. USA se dopouští krádeže, když odmítá Turecku dodávky nejnovějších stíhaček navzdory pravidelným platbám Ankary.

72; Ještě schází, aby byla na invalidním vozíku. Rusalku Ariel bude v novém filmu společnosti Walt Disney hrát devatenáctiletá černošská dívka. Kde je hranice rozumné míry „politické korektnosti“?

73; Írán dal členům „Společného univerzálního akčního plánu“ 60 dní na zajištění zájmů Íránu a slíbil, že se pak vrátí k plnění dočasně pozastavených závazků.

74; U Zelenského šli do sebe: Místo „separatisty“ nazývají obyvatele Doněcké a Luganské republiky „Putinovými loutkami“.

75; Ustašovci v Azovu. Chorvatští ultrapravičáci na východní frontě. Ustašovci vládli v letech 1941 až 1945 v loutkovém nezávislém chorvatském státu, který byl Hitlerovým spojencem.

76; Rozkolník Filaret proklel rozkolnickou Pravoslavnou církev Ukrajiny. Tahle církev nemá budoucnost. V pondělí synoda „nové církve“ zbavila Filareta kanonických práv pro řízení Kyjevské eparchie a ponechala mu pravomoci jen v rámci biskupství.

77; Ukrajinský fotbalista bude potrestán za protiruský post na Instagramu. V tiskové službě maďarského fotbalového klubu Szombathelyi Haladás informovali o sankcích, které budou uvaleny na ukrajinského legionáře mužstva Jurije Gabovdy.

78; Nejdražší Trumpovo vystoupení u příležitosti Dne nezávislosti může navštívit rekordně nízké množství diváků.

79; Do přístavu v Oděse vplula čtyři plavidla NATO. Budou zde do 8. července.

80; Lucenko zareagoval na výzvu nejvyššího představitele Luganské republiky „Zelenskij, uznej volbu Donbasu!“ Prohlásil, že by se Donbas měl co nejrychleji vrátit k Ukrajině, aby mohli být pochytáni a potrestáni ti, kdo „vzpouru“ organizovali.

81; Jaceňuk chce vědět, kdo v EU bude Ukrajině kompenzovat ztráty v důsledku spuštění „Severního proudu – 2“. Jaceňuk požaduje, aby evropské země aktivně bránily výstavbě „Severního proudu -2“ a kompenzovaly Ukrajině budoucí ztráty. Neupřesnil však, z čeho by taková povinnost evropským zemím vyplývala. Na tranzit ruského plynu nemá Ukrajina monopol.

82; Bylo zveřejněno video se zmlácením pracovníka letecké společnosti cestujícím, který se opozdil na letišti Vnukovo. Dva cestující přišli pozdě k zahájení procedury a rozhodli se, že si to „vyřídí“ se zástupci své letecké společnosti.

83; Ruské ministerstvo zahraničí: Sami ukrajinští prokurátoři nechápou podstatu obvinění vůči Kirillu Vyšinskému. Na Ukrajině probíhá obludná diskriminace zástupců médií.

84; Šéf Evropské komise veřejně políbil svou možnou nástupkyni, německou ministryni obrany Ursulu von der Leyen.

85; Putin a papež František si během setkání vyměnili dárky. Ruský prezident daroval římskému papeži ikonu s vyobrazením apoštolů Petra a Pavla a také DVD s filmem „Hřích“ Andreje Končalovského o Michelangelovi.

86; Mnohodětné rodině bylo v Rusku poskytnuto dočasné útočiště. Rodina Griesbach opustila Německo kvůli nesouhlasu s politikou vlády ve sféře výchovy.

87; V Rusku se uvažuje o zákazu mobilních telefonů ve školách. V současné době je některých evropských zemích používání mobilních telefonů a podobné elektroniky v nižších a středních ročnících zcela zakázáno.

88; Počet Ukrajinců v Polsku vzrostl za posledních pět let na pětinásobek z 300 tisíc na dnešních 1,5 milionu.

89; Generál USA odtajnil plán pro případ jaderné války. Náčelník Generálního štábu americké armády David Goldfein odhalil podrobnosti plánu pro případ jaderné války.

90; Turecko obvinilo Washington Post z propagace terorismu poté, co list zveřejnil článek jednoho z lídrů Kurdské strany pracujících.

91; Polsko hledá svědky genocidy páchané banderovci. Polský Ústav národní paměti vyhlásil pátrání po obětech a svědcích genocidy, páchané v letech 1939 až 1945 členy OUN UPA.

92; Smrt turistiky: Starosta Amsterdamu chce uzavřít čtvrť červených luceren.

93; Spolupracovník Zelenského „vystrašil“ korupci brokovnicí. Kandidát na poslance Nejvyšší rady Alexandr Gajdu vystavil na internetu video k volbám, na kterém z brokovnice střílí na terče s nápisem „Zlikvidujeme korupci“.

94; Na Islandu povolili volbu genderově neutrálních příjmení.

95; Kudrin vyzval Rusko, aby se přizpůsobilo duchovním hodnotám USA. V rodinných tradicích není Rusko lídrem, prohlásil šéf Účetní komory Alexej Kudrin na zasedání Rady při prezidentovi pro realizaci státní politiky ve sféře ochrany rodiny a dětí.

96; Velká Británie nebude uvalovat sankce na „Severní proud – 2“ navzdory škodám pro Ukrajinu. Šéf Gazpromu Alexej Miller prohlásil, že už neexistuje právní možnost jak dokončení plynovodu zastavit.

97; V Kyjevě uvěznili pracovníka obranného podniku za špionáž ve prospěch Ruska a obvinili ho z vlastizrady. Informuje o tom Generální prokuratura Ukrajiny.

98; Společnost „Vrtulníky Ruska“ se rozhodla spustit službu leteckých taxi.

99; Rusko a Vatikán podepsaly dohodu o spolupráci v oblasti zdravotnictví. Uzavřená smlouva se týká poskytování zdravotní péče, vědeckých výzkumů a rozvoje projektů mezi největší vatikánskou nemocnicí a ruskými zdravotnickými zařízeními.

100; Kanada může předat Ukrajině odepsané stíhačky F-18. Na základě výsledků návštěvy ukrajinského prezidenta v Kanadě byla uzavřena řada dohod. Mimo jiné mají kanadské úřady zahájit dodávky obrněné techniky a zbraní na Ukrajinu.

101; UNICEF: Obyvatelé Donbasu mohou zůstat bez pitné vody kvůli válečným událostem. Už dnes mají přístup k pitné vodě omezený asi tři miliony lidí.

102; Představitelům Srbska byl definitivně zakázán vstup do Kosova kvůli neustále propagaci „falešných informací“ o částečně uznané zemi a jejích občanech.

103; Haftárova protivzdušná obrana sestřelila vojenské letadlo „Vlády národního usmíření“. Posádka zahynula. V důsledku bojů v Tripolisu zahynulo podle informací Světové zdravotnické organizace už téměř 740 osob, další 4,4 tisíce byly zraněny.

104; Na španělském ministerstvu zahraničí vyzvali k odvrácení hrozícího fiaska s íránskou jadernou dohodou.

105; Putin zažertoval na účet samozvaného „prezidenta“ Venezuely Juana Guaidó. Prý o něm nemá od Boha žádné signály.

106; Na Ukrajině uvěznili bývalého velitele Slavjanské brigády protivzdušné obrany Doněcké republiky Vladimira Cemacha.

107; Politolog doporučil Ukrajině, aby po PACE opustila i OSN. Vždyť tam je přece taky Rusko...

108; AvtoVaz oznámil obnovení výroby. Jednání s dodavatelem budou pokračovat v pracovním režimu.

109; Opozice ve Venezuele sama sobě dovolila neplatit dluhy vůči Rusku a Číně. Opoziční paralelní vláda Venezuely zveřejnila koncepci možné restrukturalizace dluhů z hlediska vztahů k různým zahraničním věřitelům.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!