Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.7.2019

tbilisi-protest1; Dej sem tu svatojiřskou stužku! Agresivně naladěná skupina gruzínských nacionalistů zaútočila na automobil ruských turistů z Petrohradu.

2; Nechvalně známý Arkadij Babčenko panikaří kvůli možnému vstupu Anatolije Šaríje do Nejvyšší rady. Na své internetové stránce před tím dramaticky varuje.

3; Nejvyšší představitel Doněcké republiky vyjádřil soustrast příbuzným obětí mimořádné události na podmořském zařízení.

4; Poslouchali hymnu SSSR a vrhali se na „patrioty“. V Lucku šestnáctiletí výrostci potrápili místní patrioty. No co, chtěli jsme si jen poslechnout Kaťušu...

5; Kanada uzavře hranice pro obyvatele Doněcké a Luganské republiky s ruskými pasy. Připomeňme, že v těchto dnech se na návštěvě Kanady nachází Vladimir Zelenskij.

6; Chcete se snad stát součástí Ruska? Alexandr Lukašenko se ostře pustil do odpíračů vojenské služby. Pokud se Bělorusko neubrání samo, bude muset žádat o ochranu Rusko nebo NATO.

7; Georgij Tuka prohlásil, že luganskou místní domobranu vyměnili za ruské vojáky a chystají obsazení nových území. Protože nemám důvěru v slepo-hlucho-němou a proruskou Společnou monitorovací misi OBSE, spoléhám na naši rozvědku a ukrajinskou armádu, prohlásil Tuka.

8; Mariupol šokoval amerického videobloggera. Jakmile se v tomto městě nadechneš, začne se ti dýchat hůř. Místní průmysl pravidelně zahaluje město do oblaků jedovatých zplodin.

9; Moskva a Peking diktují pravidla hry! „Sušenková bába“ Victoria Nuland bije na poplach. Každý spojenec USA musí bezvýhradně poslouchat pokyny amerického pána a odhodit vlastní zájmy. Zatímco většina zemí Východní Evropy před Spojenými státy panáčkuje a vrtí chvostem, některé větší státy už si diktovat příliš nenechají.

10; Hlavní výsledek summitu G20: USA ustoupily. Peking nalezl způsob a částečně neutralizoval ekonomické hrozby ze strany Washingtonu. Samozřejmě jen do vyhlášení dalších sankcí ze strany USA.

11; Víc si nezasloužili. V listopadu Ukrajina vstoupí do NATO, ale jen na hrací desce. Evropští „partneři“, kteří v roce 2014 Ukrajině naslibovali modré z nebe se dnes této zemi už jen vysmívají.

12; Neviditelná válka: Vojáci ukrajinské armády se zabíjejí vzájemně a pořádají hon na techniku OBSE.

13; U Zelenského navrhují „jazykové oteplení“ pro Donbas. Ale za jakou cenu? Jsou věci, se kterými se nemá a nedá obchodovat. Mluvit svou mateřštinou je přirozené právo, nikoli obchodní artikl.

14; USA kopírují Rusko a Trump Putina. Washington odjakživa uplatňuje politiku dvojích standardů. Když Rusko uspořádá vojenskou přehlídku, označí to Washington za řinčení zbraněmi. Ale když se chystá vojenskou přehlídku uspořádat Trump, jde o vynikající a hlavně „originální“ nápad.

15; Tajná operace ukrajinských tajných služeb. V Doněcké republice byl unesen a odvezen na ukrajinské území velitel protivzdušné obrany, aby mohl být obviněn ze sestřelení Boeingu MH17.

16; U hranic s Ukrajinou ubyl nalezen tank KV-1 s mrtvou posádkou. Tank byl zničen v roce 1943.

17; Kanada bude Ukrajině dodávat obrněnou techniku. To nám umožní bojovat proti ruským okupantům, prohlásil „originálně“ kanadský premiér Justin Trudeau.

18; Ljaško obvinil Zelenského z rozpoutávání občanské války. Možná si zapomněl všimnout, že občanská válka na Ukrajině probíhá už pět let a Zelenskij rozhodně není jejím hlavním strůjcem.

19; V Doněcké republice zabránili výrostkům bez pasů Republiky překročit hranice do Ruska. Vždyť se nedostaneme na letní tábor! Nepustí nás k příbuzným na prázdniny, stěžují si postižení mladíci.

20; Zelenskij a Volker hovořili o Donbasu. Prezident Ukrajiny tvrdí, že „Rusko nepředvádí dobrou vůli pro urovnání konfliktu“.

21; Chystá se diverze. K hranicím Luganské republiky přijal specnaz ukrajinské armády. Operativně-taktická skupina přijela do obce Liman v Starobelském okrese Ukrajinou okupované části Luganské republiky.

22; Na shromáždění organizovaném na Majdanu stoupenci bývalého prezidenta Porošenka agresivní neonacisté zmlátili novináře ukrajinského listu Strana Vladislava Bovtruka.

23; V Doněcké republice byly zvýšeny důchody. Do 1. července byl nejnižší důchod 3.194 rublu. Dnes je to 4.000 rublů.

24; Nizozemský prezident důvěrně pohovořil s Putinem o katastrofě MH17. Podrobnosti ani jedna strana nezveřejnila.

25; AvtoVaz zcela zastavil výrobu aut kvůli problémům se subdodávkami. AvtoVaz dělal vše, aby k takové situaci nedošlo. Příčinou jsou neúspěšná jednání o cenách součástek.

26; Zelenskému se už ze zvyku v Kanadě smáli. Zelenskému se dosud ještě nepodařilo opustit roli komika a vžít se do nové role ukrajinského prezidenta.

27; Státní inspekce bezpečnosti silniční dopravy slibuje Rusům zlepšení pravidel provozu. První náměstek ministra Alexandr Gorovoj navrhoval provedení revize pravidel silničního provozu, aby byla pro řidiče srozumitelnější.

28; Zelenskij spočítal cenu obnovy Donbasu. A samozřejmě hned pozval zahraniční investory.

29; Šojgu na pokyn Vladimira Putina přijel do Severomorska, aby osobně dohlížel na průběh vyšetřování smrti čtrnácti námořníků na podmořském aparátu.

30; Nové zločiny ukrajinské armády. U Gorlovky byla ostřelována škola a vypálen dům.O nových případech porušení režimu zastavení palby ze strany Kyjeva informuje starosta Gorlovky Ivan Prichoďko.

31; Kanadská ministryně zahraničí začala svůj projev citací Putina, že liberální idea se přežila. Ne však proto, že by s tímto výrokem souhlasila, ale proto, aby jej kritizovala.

32; V MMF vymysleli, jak zdvojnásobit růst HDP na Ukrajině. Výkonný ředitel MMF David Lipton srovnal Ukrajinu a Polsko z počátku století. Na papíře návrhy vypadají uvěřitelně, ale Ukrajina už mnohokrát dokázala, že není schopna soustavné reformy.

33; Oběti mimořádné události na podmořském objektu budou navrženy na posmrtné vyznamenání.

34; Milion euro na chemický útok v Sýrii? Německo se rozhodlo finančně pomoci Organizaci pro zákaz chemických zbraní.

35; Babčenkův „vrah“ napadá novináře na Majdanu. Byla zjištěna totožnost neonacisty, který zmlátil novináře na včerejším „Porošenkově majdanu“.

36; Obyvatelé Doněcké republiky nosí květiny k improvizovanému pomníku pro připomínku obětí tragédie ruských námořníků.

37; Polsko je sužováno nevídaným suchem. Ze 14 vojvodství čtrnáct vážně trpí kritickým nedostatkem vody.

38; Putin podepsal zákon o pozastavení raketové dohody s USA.

39; Izrael v ohni. Afričané uspořádali velkou vzpouru kvůli chlapci zabitému izraelským policistou. Imigranti blokují silnici, perou se s policií a kolemjdoucími, převracejí a zapalují auta v Haifě, Tel Avivu a dalších městech.

40; Vzrostl počet osob postižených záplavami v Irkutské oblasti. Postiženy byly až dva tisíce lidí.

41; V PACE komentovali zrušení pozvání pro pozorovatele na ukrajinských volbách. Vedení PCE je nadále ochotno jednat s Nejvyšší radou i ukrajinskou delegaci v organizaci.

42; Zákon o očištění ukrajinského jazyka od vulgarismů se stal terčem posměchu na sociálních sítích. „Já už jsem vypustil z úst tolik vulgarismů, že by mě mohli zavřít na deset let a zabavit mi veškerý majetek, hlásí jeden z uživatelů.

43; Nový šéf Evropského parlamentu vyloučil možnost změnit politiku sankcí vůči Rusku.

44; V USA stíhací bombardér A-10 Thunderbolt II shodil bomby po srážce s ptáky.

45; Odepsané neprůstřelné vesty pomáhaní obráncům Doněcké republiky v boji proti ukrajinským karatelům.

46; V USA hoří pět milionů litrů whisky. Podle předběžných informací do budovy zásobníku udeřil blesk.

47; Na internetu se objevila počítačová hra o Porošenkovi. Jednou z postav je i Vladimir Putin.

48; Neznámý pachatel ohlásil bombu ve vládní budově v centru Doněcka. V této budově se nacházejí kanceláře řady ministerstev a úřadů Doněcké republiky.

49; V Kremlu informovali o tom, koho Putin pozval na přehlídku Vítězství v roce 2020. V nejbližších dnech zašleme oficiální pozvání do velkého množství hlavních měst.

50; Na ruském ministerstvu obrany zveřejnili jméno námořníka, který zachránil civilní osobu při požáru na podmořském aparátu. Námořníci za cenu svých životů zachránili své kolegy a zachovali i podmořský hlubinný aparát. Byla zveřejněna jména obětí události.

51; Na ruském ministerstvu zahraničí komentovali odmítnutí Kanady pouštět do země obyvatele Donbasu s novými pasy. Takový zákaz si zaslouží jen negativní reakce.

52; V Itálii se probudila k životu obrovská sopka. Už je hlášen jeden mrtvý. Chystá se evakuace. Podle očitých svědků se po svazích sopky už pohybuje žhavá láva.

53; Do Lvova přiletělo z Dněpropetrovska letadlo se zraněnými ukrajinskými vojáky. Tři z nich mají těžká zranění.

54; U příležitosti Putinova příjezdu italský umělec pomocí traktoru nakreslil na poli gigantický portrét knížete Vladimira.

55; Do Černého moře vplulo výzvědné plavidlo francouzské námořní flotily Dupuy de Lome. Jeho aparatura umožňuje odhalování, analýzu signálů z nejrůznějších radarů.

56; Na ruském ministerstvu zahraničí po dalším kole ženevských diskusí o Zakavkazsku promluvili o bezpečnostní hrozbě vycházející z Gruzie.

57; Od šesti hodin večer probíhá ostřelování okrajů Doněcké republiky.

58; Anatolij Šaríj nebyl připuštěn k volbám do Nejvyšší rady. Spolu s ním odmítli i registraci bývalému šéfovi Administrativy prezidenta Viktora Janukoviče. Proti kandidatuře Šaríje protestoval u SBU i předseda parlamentu Andrej Parubij.

- - -

59; Na centrum pro uprchlíky v Tripolisu byl proveden letecký útok. Přibližný počet zraněných se odhaduje na desítky osob. Podle aktualizovaných informací při náletu zahynulo 40 osob.

60; Zelenskij slíbil MMF, že si od něj nadále bude Ukrajina půjčovat.

61; Děripaska v letech 2009 až 2011 utratil 20 milionů dolarů za záchranu agenta FBI v Íránu.

62; Trump je rozhořčen tím, že by se při sčítání lidu v roce 2020 nemělo uvádět „občanství“.

63; Byly provedeny testy protiminového komplexu „Diamand“ na fregatě Admiral Kasatonov. Plavidlo dostane řadu nových robotizovaných systémů, které významně posílí bojovou efektivnost lodě. Fregaty by měly být vybaveny drony Orla-10 a bojovými čluny.

64; Zelenskij slíbil, že přinutí Rusko k míru v Donbasu. Dodal, že účinným nástrojem je pokračování sankční politiky.

65; Vojenský expert popsal, co se stane, kdyby Kyjev zahájil plnohodnotný útok v Donbasu. Nynější moc v Kyjevě nikdy nepřistoupí na příměří a bude demonstrativně porušovat Minské dohody.

66; Evropská unie vyčlení 3 miliony euro na zajištění jaderné bezpečnosti na Ukrajině.

67; Baltská obranná fronta v PACE se zhroutila. Ukrajinská média dosud šíří informaci o tom, že po ukrajinské delegaci na znamení protestu proti obnově pravomocí Ruska odmítají spolupracovat delegace šesti zemí – tří pobaltských států, Gruzie, Polska a dokonce Slovenska. Dokonce prohlásili, že se k nim připojilo i Švédsko. Delegace Litvy a Gruzie tuto skutečnost popřely, ze slovenské delegace se bojkot týká pouze jediného poslance. I z polské strany se jedná o menšinu poslanců. A ve Stockholmu o bojkotu ze strany Švédska nikdy nikdo neslyšel.

68; Kanada vyčlení Ukrajině 45 milionů dolarů. 25 milionů z této částky půjde na podporu reforem.

69; Ruské záchranné plavidlo bylo vysláno do Perského zálivu. Plavidlo je nutné pro zajištění účasti národního týmu Ruské federace v potápěčské soutěži.

70; Pokladní směnárny v Moskvě ukradla 41 milionů rublů. Bylo zahájeno trestní řízení kvůli podvodu.

71; Ve Francii zakázali fyzické tresty dětí. Francie se tak stala 56. státem na světě, který podobné tresty zakazuje.

72; Generální prokuratura Ukrajiny oznámila, že registrace Saakašviliho a Šaríje je nezákonná. Nesplňují podmínku, že by měli posledních pět let žít na území Ukrajiny.

73; Dmitrij Peskov: Část informací o mimořádné události s námořníky na podmořském aparátu v Barentsově moři je státním tajemstvím.

74; Zelenskij vyhlásil na Ukrajině rozsáhlou privatizaci. Zelenskij se setkal s viceprezidentem Světové banky pro otázky Evropy a centrální Asie Cyrilem Mullerem.

75; Nejvyšší soud Ukrajiny prohlásil, že neukládal Ústřední volební komisi registrovat kandidáty na poslance bývalého šéfa Janukovičovy administrativy Andreje Kljujeva a bloggera Anatolije Šaríje.

76; Hashim Thaçi požaduje připojení Preševa, Bujanovce a Medvedži ke Kosovu. Prezident samozvaného Kosova předložil dnes do parlamentu návrh rezoluce l „legitimních požadavcích Albánců na připojení jejich obcí ke Kosovu.

77; Novým předsedou Evropského parlamentu byl zvolen David Sassoli.

78; Ruské ministerstvo zdravotnictví komentovalo nárůst počtu nemocných HIV. Tato čísla nesvědčí o tom, že by se epidemiologická situace v zemi zhoršovala.

79; Ruské ministerstvo školství poslalo 73 učebnic na dodatečnou expertizu.

80; Klimkin vyjmenoval tři hlavní problémy Ukrajiny, na kterých závisí existence země: Ruská okupace, energetická bezpečnost a ekonomická stabilita země.

81; Vulgarismy do ukrajinštiny přinesli ruští kolonizátoři, vysvětluje návrh zákona na odstranění vulgarismů z ukrajinského jazyka poslankyně Olga Bogomolec.

82; Podle médií Čína instaluje na smartphony turistů zvláštní aplikace, které kontrolují obsah zařízení a předávají informace vládě.

83; Bojko oznámil nemožnost překonat ekonomickou a sociální krizi na Ukrajině. Dodal, že bez nastolení míru ukrajinský průmysl nebude fungovat.

84; Bývalý zástupce Janukovičovy administrativy podal žalobu na Parubije a Lucenka. V oznámení jsou odkazy na konkrétná fakta, dokumenty a důkazy o účasti generálního prokurátora Lucenka na protiprávním jednání.

85; Horda nacistů honila po Charkově kandidáta na poslance. Na náměstí Svobody neznámí výtržníci házeli na kandidáta vejce a zelenou tinkturu.

86; Klimkin nevyloučil, že bude kandidovat na funkci starosty Kyjeva.

87; V Kyjevě probíhá zasedání soudu v případu Kirilla Vyšinského. Prokurátoři žádají odložení projednávání případu na termín vypršení vazby, tj. zhruba do 22. července. Vyšinského advokáti o označují za zbytečné průtahy.

88; Co to proboha čtete? Vakarčuk nepoznal vlastní politický program. Lídr ukrajinské strany Golos (Hlas) Svjatoslav Vakarčuk se znovu ztrapnil během interview, kde mu novinářka předčítala program jeho strany.

89; Kalašnikov dokončil testy útočného dronu-kamikadze. ZALA Lancet předává obrazový materiál v režimu reálného času a umožňuje potvrzovat úspěšné zasažení cíle.

90; SBU na žádost Nejvyšší rady posoudí zákonnost kandidatury Kljujeva, Šaríje a Kuzmina.

91; Ukrajina musí letos splatit ještě více než 9 miliard dolarů svých dluhů.

92; Národní muzeum dějin Ukrajiny předvede nejabsurdnější příklady nákupu voličů na volbách.

93; Šojgu přikázal, aby byla obnovena funkce hlubinného podmořského aparátu, na kterém v důsledku zkratu došlo k požáru.

94; Rusko vypracuje vlastní politiku pro sběr a zpracování lesních hub, lesních plodů a léčivých bylin.

95; Pozorovatelé PACE ukončují předčasně svou činnost na Ukrajině v důsledku zrušení pozvání.

96; Nazarbajevův vnuk pokousal v Londýně policistu.

97; Autorovi návrhu zákona o odstranění vulgarismů z ukrajinštiny doporučili, aby se léčil mokrým ručníkem. Gennadij Moskal připustil, že i on sám se vůči Nejvyšší radě někdy vyjadřuje velmi nevybíravě.

98; Britské ministerstvo zahraničí si pozvalo čínského velvyslance po jeho slovech o vměšování do záležitostí Číny v souvislosti s protesty v Hongkongu.

99; Moskva vydala Vilniusu občana Litvy mezinárodně hledaného pro podvody v bankovní sféře.

100; Generální tajemník OSN vyzval k okamžitému přerušení palby v Libyi a k návratu k politickým jednáním.

101; Předběžná škoda vzniklá záplavami v Irkutské oblasti činí 29 miliard rublů.

102; V nejbližších letech vzroste deficit obchodní výměny Ukrajiny o 5 miliard dolarů na hodnotu 16,11 miliard v roce 2022.

103; Ruský prezident odvolal tři generály.

104; FSB zadržela v Nižněgorodské oblasti bandu, která kradla palivo z ropovodů.

105; Porošenko byl usvědčen z manipulování cel kvůli prodeji svých autobusů. Porošenko lobboval za své vlastní zájmy jako ministr hospodářství v Azarovově vládě za prezidenta Janukoviče.

106; V Ivano-Frankovské oblasti bylo otevřeno muzeum na památku nacisty Šucheviče. V těchto místech většinu svého života prožil otec - Osip Šuchevič.

107; Putin poskytl církvi právo na pořádání poutních cest.

108; Putin přikázal ministerstvu financí, aby hlídalo snižování hypotečních úrokových sazeb.

109; Zelenského strana Sluha národa horečně hledá ve svých řadách občana Ruska. Akce až neuvěřitelně připomíná scénu „Na hradě je žena!“ z českého muzikálu Noc na Karlštejně.

110; Prezident Moldávie Igor Dodon se vyslovil pro zrušení omezení pro ruské televizní stanice zavedené v roce 2017.

111; Několik funkcionářů ruského ministerstva školství a vědy byli usvědčeni z podvodů ve výši 365 milionu rublů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!