Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.7.2019

klimkin_291; Klimkin prohlásil, že už neřídí ukrajinské ministerstvo zahraničí. Raději odejdu na dovolenou, vysvětlil končící ministr.

2; Konec hegemona je čím dál blíž. USA ztrácejí kontrolu nad situací. Americké vnitřní rozpory silně komplikují Donaldu Trumpovi uskutečňování efektivní zahraničí politiky.

3; Nesmlouvavá válka o moc a peníze. Evropu čeká velmi veselý politický podzim. Německo si urvalo pro sebe Eurokomisi navzdory porážce svého prvního kandidáta.

4; Moskva mávla rukou nad „hrozivým ultimátem“ Dánska. „Severní proud – 2“ prostě bude dostavěn, nezávisle na obstrukcích poskoků USA. Bylo oznámeno, že koncern Nord Stream 2 stáhl žádost o pokládání potrubí v dánských teritoriálních vodách.

5; Ruské „Tajfuny“ v zóně Idlíb. Ruská armáda se nachází v nejžhavějším bodu Sýrie.

6; Ukrajinská armáda sama sebe likviduje v Donbasu. Karatelé přicházejí o vojáky i drony, vyplývá ze zprávy o situaci v Luganské republice.

7; Další krok k nezávislosti Doněcké republiky. Bylo vytvořeno plnohodnotné ministerstvo financí.

8; Zelenského nebezpečný plán: Jaké následky bude mít „velká privatizace“ na další osud Ukrajiny? Zelenskij avizoval „velkou privatizaci“ na setkání s viceprezidentem Světové banky.

9; Na Ukrajině přišli na příčinu, proč se Donbas nevrátí k Ukrajině. Podle slov politologa Vadima Karaseva je reintegrace nyní nekontrolovaných teritorií Donbasu historickou misí Zelenského. Jenže nesplnitelnou. Obyvatelstvo těžko přistoupí na opětovné začlenění do Ukrajiny, když je tam bude čekat totální ukrajinizace a pronásledování. Nestali by se občany druhé, ale možná sedmé či desáté kategorie. Pro Ukrajinu je v tuto chvíli jednodušší vzdát se tohoto území.

10; Na Slovensku se chystá rezoluce o zrušení protiruských sankcí. Stále více občanů země vyjadřuje nespokojenost s jednostrannou prozápadní politikou.

11; Cenný svědek v případu MH17. Byly zveřejněny detaily z únosu a uvěznění bývalého velitele protivzdušné obrany Doněcké republiky.

12; Putin byl velmi vřele přijat v Itálii. Po návštěvě Vatikánu se prezident Ruské federace setkal s italským kolegou Mattarellou, premiérem Contem a také se Silviem Berlusconim.

13; AvtoVaz spouští opět pásovou výrobu. Bylo dosaženo předběžné dohody s jedním z klíčových dodavatelů.

14; Den nezávislosti USA skončil v Chicagu krvavou rvačkou na nože a chaotickou tlačenicí. Jsou hlášeni mrtví a zranění. Po začátku rvačky začala panika a tisíce shromážděných se snažily uniknout z ohrožení.

15; Ukrajina se rozhodla dobývat Arktidu. V době, kdy Kyjev plánovitě likviduje Donbas a obyvatelstvo Ukrajiny se propadá do neuvěřitelné bídy.

16; „Ty kremelská zrůdo, tvé stoupence povraždíme!“ Porošenko si počíná jako smyslů zbavený či posedlý. Posloucháme-li jeho zuřivě nenávistné výroky, které chrlí z tribuny, je těžké uvěřit, že tenhle člověk ještě nedávno řídil stát.

17; Přátelství, dialog a spolupráce. Premiér Itálie pohovořil o výsledcích setkání s Putinem. Jsme přesvědčen, že Moskva může hrát přední úlohu při řešení krizí od Libye po Sýrii, či od Ukrajiny po Venezuelu, prohlásil Conte.

18; Vesmírná loď Sojuz odstartovala s ruskými a zahraničními družicemi z kosmodromu Vostočnyj. Byl to první start v roce 2019.

19; Donald Trump slíbil, že bude vyvěšena vlajka USA na Marsu. Ve svém vystoupení u příležitosti Dne nezávislosti informoval o kosmických ambicích své země.

20; Provedeme raketové střelby. Ruská armáda varuje NATO, které přišlo do Černého moře provádět manévry. Na ruském ministerstvu zahraničí označili cvičení Sea Breeze 2019 za pokus o destabilizaci situace v regionu.

21; Další letadlo s těžce zraněnými ukrajinskými vojáky přiletělo do kyjevské vojenské nemocnice. Všichni svá zranění utrpěli v Donbasu.

22; Putin podepsal výnos o státních vyznamenáních pro oběti požáru na ponorce.

23; Bývalý gubernátor Ria d Janeiro prohlásil, že podplatil Bubku a Popova při volbě pořadatele olympiády 2016. Toto obvinění komentovali už oba slavní sportovci.

24; Volby do Nejvyšší rady jsou ohroženy, prohlásil šéf Zelenského strany. Lídr strany Sluha národa varoval před vážným nebezpečím, které ohrožuje konání předčasných voleb do Nejvyšší rady.

25; Na Ukrajině ztratili flešku s tajnou informací o projektu „Stěna“ na hranici s Ruskem. SBU zahájila řízení v lednu 2019 podle článku o ztrátě dokumentů obsahujících státní tajemství.

26; Omezte svou výřečnost. Ve straně Jednotné Rusko doporučují spolustraníkům, aby si hlídali, co říkají. Řada otevřeně negativních zkušeností ze setkání partajních špiček s voliči by měla být poučením.

27; Hrozba pro „námořní nádraží“. V Oděse chtějí lidí osvobodit své moře od plavidel NATO. Podle slov ministra Omeljana za tím nestojí místní šílenci, ale „promyšlená politika Moskvy zaměřená na zastrašování“.

28; Na skládce v Londýně byly nalezeny tajné dokumenty z laboratoře Porton Down. Shodou okolností z místa, kde experti analyzovali „Novičok“, kterým byl údajně otráven bývalý pracovník GRU Skripal.

29; V Moskvě byli zadrženi důstojníci „Alfy“, „Vympelu“ a správy „K“ (patřící pod FSB).

30; Grojsman obvinil Porošenka z krachu reformy soudního systému. Odstoupivší politik velmi rychle pochopil, že Porošenko už nemá někdejší sílu, a rozhodl se od něj distancovat a zrušit s ním všechna spojení.

31; Ukrajinu chtějí použít proti Rusku i v Arktidě, říká vojenský dopisovatel Alexandr Koc. Expert komentoval ambice Ukrajiny a vysvětlil novou roli Ukrajiny v bitvě o Arktidu.

32; Více než 700 dělostřeleckých granátů za den. Miny ráže 120 mm a rakety ukrajinské armády dopadají na obyvatele Doněcké republiky. Ukrajinská armáda zvyšuje intenzitu palby.

33; Asistent stálého zástupce prezidenta na Uralu byl zatčen pro podezření z vlastizrady. Měl u sebe polský pas a nahrávací zařízení.

34; Amerika byla vždycky „napřed“: V Trumpově projevu se objevilo tvrzení, že Američané v 18. století dobývali letiště. Vzhledem k tomu, že první letadlo vzlétlo až v roce 1903, vyvolává toto Trumpovo tvrzení pochybnosti o jeho zdravém rozumu.

35; Výbuch v Moskvě. Hoří benzinová pumpa, probíhá evakuace obyvatel nejbližších domů a návštěvníků a pracovníků obchodního centra.

36; Ukázalo se, že na britskou námořní pěchotou zadrženém íránském ropném tankeru byli Ukrajinci.

37; Polsko vydá Rusku spolumajitele obchodního a zábavního centra „Zimňaja višňa“, kde v březnu 2018 došlo k požáru s desítkami obětí na životech.

38; Ruští vojáci kontrolují pohyb a činnost plavidel NATO v Černém moři. Ruští vojáci pozorují počínání plavidel NATO v Černém moři. Tisková služba Černomořské flotily zveřejnila video natočené z vrtulníku.

39; Bývalý funkcionář byl ve Varšavě odsouzen ke třem letům vězení za činnost pro ruskou rozvědku.

40; Kariéra po ukrajinsku. Organizátor rvačky v Kňažičích German Pristupa stanul v čele kyjevské kriminální policie.

41; Ukrajině hrozí technogenní katastrofa, říká Šéf Naftogazu. Možná by se na odstranění podobných hrozeb hodily peníze, které Kobolev od Naftogazu ve velkých částkách dostává...

42; Porošenko vyzvedl ze svého účtu 34 milionů dolarů v hotovosti. Oznámil to „právnický zabiják“ Andrej Portnov.

43; Neštěstí v Černém moři. Dva lidé jsou nezvěstní. Sto metrů od břehů letoviska Džubga v Krasnodarském kraji se převrhl výletní člun s 43 turisty na palubě. 37 lidí bylo zachráněno, potvrzena jsou dvě úmrtí.

44; Zelenskij přivez na Donbas nového místodržícího z řad místních obyvatel. V Kramatorsku Zelenskij demonstrativně přešel na ruštinu, aby mu místní „domorodci“ lépe rozuměli.

45; Generální tajemník NATO navrhl Rusku způsob „záchrany“ Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Rusko by mělo zlikvidovat i rakety 9M729, na které se smlouva sice (kvůli delšímu doletu) nevztahuje, ale které podle NATO přesto porušují Smlouvu.

46; „Krymský most se zřítí, na Krymu se nikdo nerekreuje, místní si stěžují na špatné podmínky...“ Ukrajinská propaganda si dělá čím dál větší ostudu. Na ruském ministerstvu lázeňství a rekreace říkají, že od počátku roku navštívily Krym více než dva miliony turistů. Jen za loňský rok Krym navštívil více než jeden milion turistů právě z Ukrajiny.

47; Operativní skupina ukrajinské armády „Sever“ utrpěla ztráty. Hlášeny jsou dezerce a takzvaní „amputanti“, což je poněkud drsné označení pro vojáky zmrzačené explozí miny.

48; Na Ukrajině byl zadržen pracovník Ukroboronpromu, který od roku 2014 údajně prováděl špionáž ve prospěch Ruska. Ruskou rozvědkou měl být naverbován právě v roce 2014.

49; USA spouštějí program podpory „zvláštní kategorie Rusů“. Mezi jejich úkoly patří práce na omezování pokusů Kremlu podkopat řadu klíčových amerických institucí.

50; Ukrajinská armáda rabuje a krade i dámské prádlo. Rabování ukrajinských okupantů bylo zachyceno i na fotografiích v obci Širokino, kterou totálně zpustošili.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.7.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!