Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.7.2019

zelenskiy_411; Vladimir Zelenskij prohlásil, že je ochoten plnit Minské dohod. S obyvateli Doněcké a Luganské republiky je nutné mluvit. My neustále vysíláme signály, říkáme jim, že jsme všichni Ukrajinci, že jsme všichni stejní. Bude mu tato slova někdo věřit, když na druhou stranu přicházejí hrozby, že po znovupřipojení Donbasu budou obyvatelé krutě pronásledováni a poukrajinšťováni? Opravdu je pan Zelenskij tak naivní a myslí si, že se obyvatelé Donbasu cítí být „stejní“ jako ti, kteří je už pět let ostřelují a zabíjejí? Nebo je to jen jeho další role?

2; Miloval jsem ji a rozhodně jsem ji nezabil. Probíhá soud se šéfem Ramenského okresu Moskevské oblasti Andrejem Kulakovem obviněným z vraždy.

3; Přibližují válku. K čemu bylo zapotřebí Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu? Potřeboval tu někdo na něco čas? Míra pravděpodobnosti globální termojaderné války v nejbližších 10 až 25 letech si dnes už zaslouží pozornost.

4; Porošenkovi slouhové si žili pět let ve smrdutém bahně, což jim vyhovovalo. A vzdali se moci, když se i pro ně to bahno stalo nesnesitelným.

5; Nový skandál v ukrajinském sportu. Mužstvo prý nepustí na evropský turnaj kvůli Gazpromu. Pokud bychom se měli řídit ublíženeckou logikou Ukrajinské házenkářské federace, pak by fotbalové kluby z Ukrajiny měly odmítnout svou účast v Lize mistrů.

6; Ukrajincům opět naslibovali nové hrábě, na které si může Ukrajina šlápnout, aby dostala další ránu do nosu. To není pomsta, to se jen rozsypal Porošenkův domeček z karet Sypou se jedna po druhé lži o reformách a úspěších z posledních let, říká patriotický publicista Viktor Andrusiv.

7; Díra o velikosti sto miliard. Jaké následky bude mít pro Ukrajinu rekordní deficit v rozpočtu? Růst rozpočtového schodku bude třeba látat krátkodobými zahraničními p-půjčkami, což ovšem ještě zvýší celkový dluh.

8; Porošenko by se měl modlit, aby s ním nezametli jako s Janukovičem, říká bývalý premiér. Porošenko, Parubij a Grojsman dovedli zemi k totálnímu krachu. Nikdo už v budoucnost Ukrajiny nevěří.

9; Vyšla kniha o zločinech neonacistů v Donbasu a na Ukrajině. Každý případ je podrobně popsán metodou srovnání informací z vzájemně nezávislých zdrojů.

10; Peklo na jihu Sýrie Armáda USA a ozbrojenci pálí raketami po poušti. Navzdory slibům o opuštění Sýrie se Američané nadále nacházejí na základně Et-Tanf na jihovýchodě země.

11; Porošenko zanechal Zelenskému nepříjemné dědictví. Nyní Porošenko a jeho koalice znovu získávají důvod, aby měli radost ze Zelenského vítězství ve volbách.

12; Velitel útočných výsadkových vojsk ukrajinské armády vydal rozkaz nepodřizovat se Zelenskému.

13; Kurs na USA Lukašenko učinil vydal šokující výzvu Trumpovi po setkání s Putinem. Lukšenko poblahopřál Trumpovi ke dni nezávislosti a řekl, že oběma zemím se po dlouhých a složitých třinácti letech podaří navázat vztahy.

14; Vůdce neonacistů Korčinskij chce vysídlit Donbas. Po této fázi národně-osvobozenecké války pak už nebude jazykový zákon problémem rozdělujícím společnost.

15; Strelkov informoval o únosu náčelníka protivzdušné obrany a „cenného svědka v případu Boeingu MH17 ze strany SBU. A už se novináři dožadují dalších komentářů.

16; Proč je v Rusku tak málo migrantů? Byl zveřejněn názor ze Západu. Britský list publikoval dopis čtenáře, který píše, že Rusko pro imigranty prostě není přitažlivé. Příčinou neatraktivnosti Ruska je údajně příliš velký rozdíl mezi bohatou elitou a hlavní částí obyvatelstva. Tento evidentní blud může být projevem pouze dvou věcí: Totální neinformovanosti britského obyvatelstva nebo záměrnou protiruskou propagandou. Tzv. Giniho koeficient Ruska (37,7) je rovnostářštější než u Spojených států (41,5) Pro srovnání: Česká republika (25,9), Slovensko (26,1).

17; Donbas pod palbou ukrajinské armády. Okupanti ostřelovali dětské hřiště na sídlišti u šachty Glubokaja.

18; Ve Velké Británii vzkvétá obchod s otroky. Polská mafie unesla přes 300 lidí.

19; V Kalifornii došlo k zemětřesení nesilnějšímu za posledních třicet let. Mělo sílu 6,4 stupně Richterovy škály.

20; Pro Ukrajinu se „Borisyč“ (Vladimir Vemach) stane nejdůležitějším zajatcem z Donbasu, píše známý vojenský dopisovatel Alexandr Sladkov.

21; Novinář z USA je nadšený Krymem. Americký novinář Jeff Opdyke napsal článek v Los Angeles Times s výzvou k návštěvě Krymu.

22; Lidé jsou občas „od přírody“ zrádci. V uralském stálém zastoupení komentovali zatčení vysoce postaveného špióna. Během domovní prohlídky u Vorobjova byl nalezen polský pas a speciální nahrávací aparatura.

23; „Létající laboratoř“ pilotovaná Koňuchovem dorazila na Krym. Ruský cestovatel Fjodor Koňuchov na svém experimentálním letadle vybaveném slunečními bateriemi doletěl na Krym.

24; V kterých částech Ruska je nejnižší rozvodovost? Asi nepřekvapí, že v Čečensku. Nejvyšší pak na Sachalinu. Vypovídací hodnotu tento údaj ale nemá v důsledku rozdílnosti převládajícího náboženství.

25; Donbas pod palbou. Ukrajinská armáda ostřelovala pravoslavný chrám zápalnou municí.

26; Parlament bezdomovců a nezaměstnaných. Druhým nejčastějším (14,73%) „zaměstnáním“ kandidátů do Nejvyšší rady je „toho času bez práce“. Že by kandidatura byla jednou z cest řešení osobní nezaměstnanosti? Nejčastější (26,44%) kategorií jsou manažeři a zaměstnanci podniků. Méně než „nezaměstnaných“ je podnikatelů (11,81%), učitelů 3,67%) a důchodců (3,2%).

27; Stoupenci Anatolije Šaríje zaplnili centrum Oděsy.

28; Erdogan vyjádřil soustrast v souvislosti s úmrtím ruských námořníků, kteří zahynuli při požáru na ponorce.

29; Na hraničním přechodu Majorsk zranili ukrajinští vojáci ženu. Šlo o průstřel měkkých tkání pravého bérce.

30; Kam Porošenko vyvezl téměř půl tuny dolarů v hotovosti? Právnický zabiják Andrej Portnov slibuje odměnu za informace.

31; Pod ženisty ukrajinské armády explodovaly miny. Oba zranění sapéři byli odvezeni do nemocnice v Mariupolu.

32; Zelenskij zveřejnil „jediné možné řešení“ problému se „Severním proudem – 2“: Bude se muset spolehnout na Donalda Trumpa. Ukrajina v případě spuštění dvou větví plynovodu přijde o 2 až 3 miliardy dolarů příjmů za tranzit plynu přes svou plynovodnou síť.

33; SBU se bude zabývat „odpadkovou blokádou“ Lvova. Starosta Lvova prohlásil, že městské úřady poskytnou všechny potřebné dokumenty v případě zahájení trestního řízení.

34; Stále ještě nepochopil. V Radě federace odpověděli na Zelenského prohlášení ohledně „Severního proudu – 2“. O způsobech tranzitu ruského plynu je třeba jednat s Moskvou, nikoli s Washingtonem.

35; Írán oznámil, že v případě nepropuštění íránského tankeru bude mít plné právo zadržet recipročně britský tanker.

36; Budeme mít vlastní prokuraturu a nikomu nic nedarujeme, řekl Zelenskij. Proto vám doporučuju začít pracovat jako normální lidi, obrátil se přímo na úřadníky a celníky.

37; V OBSE schvalují protiruskou rezoluci ohledně Krymu. Autorem dokumentu je ukrajinský poslanec Artur Gerasimov.

38; Oni zbránili katastrofě planetárního dosahu. V Petrohradě se rozloučili s obětmi požáru na jaderné ponorce. Čtrnáct důstojníků zahynulo v Barentsově moři při záchraně dalších členů posádky.

39; V Mexiku byla zadržena skupina Rusů. Sedm Rusů bylo zadrženo na letišti mexického města Cancún. Čekají na letadlo zpět do Ruska.

40; Ve Státní dumě zareagovali na protiruskou rezoluci OBSE ohledně Krymu. Evropa není v otázce vztahu k Rusku jednotná. Jednou zvítězí příznivci normálních vztahů, jindy fanatičtí nenávistníci. V daném případě máme co do činění s druhým scénářem.

41; Voják ukrajinské armády střílel na ozbrojence z nacistického pluku Azov. Dva byli zraněni. Informoval o tom důstojník tiskové služby Národní policie Luganské republiky Ivan Filiponěnko.

42; Děsivý výbuch v USA. Zřítilo se obchodní centrum. Epicentrum výbuchu bylo v jedné z restaurací. Podle informací místních úřadů je mnoho (desítky) zraněných. Patrně šlo o výbuch plynu.

43; Loď narazila do Westminsterského mostu v Londýně. Policisté dočasně uzavřeli v Londýně Westminsterský most poté, co do něj narazilo plavidlo.

44; Hádka dětí v Chersonu skončila rvačkou rodičů a střelbou. K incidentu došlo, když dvě skupiny trávily volný čas na dětském hřišti.

45; Na Ukrajinu dorazila první várka ropy z USA. Surovina bude dodána do Kremenčugského petrochemického závodu.

46; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na prohlášení americké diplomatky (chargé d´affaires v Gruzii) Elisabeth Rood o zákazu letů do Gruzie, která označila opatření za nespravedlivé, zbytečné a přemrštěné. Měla by se nejprve podívat na „americký sankční a restrikční klacek“, kterým zcela zbytečně trpí řada zemí jen proto, že chtěla dělat nezávislou zahraniční politiku.

47; Athoští kněží poslali protest na řecké ministerstvo zahraničí kvůli návštěvě klerika rozkolnické pravoslavné církve. Ukrajinský „arcibiskup“ Michail Zinkevič zorganizoval pseudopatriotickou akci s máváním ukrajinskou vlajkou a zpíváním hymny.

48; Poslanec Oniščenko, jehož návštěva byla záminkou k protiruským protestům v Gruzii, prohlásil, že Gruzie by mu měla postavit pomník za to, že zachránil kulturu vinařství důslednou kontrolou gruzínské produkce.

49; Puškov zhodnotil riziko možné technogenní katastrofy na Ukrajině. Vedení Naftogazu není schopno problém řešit, protože se nezmůže na nic jiného než na obchodní konflikty a ultimáta.

50; Ve Vladivostoku uctili památku obětí požáru na ponorce.

51; Bylo zahájeno šest trestních případů ve věci rabování při povodních v Irkutské oblasti. Bylo zjištěno pět podezřelých z krádeží a loupeží ze zatopených domů a usedlostí.

52; Ve Slovinsku odhalili sochu Melanie Trump ve stylu naivního umění vyřezanou motorovou pilou.

53; K mimořádné události s výletním člunem v Černém moři došlo kvůli zločinné chamtivosti majitele. Podle slov konstruktéra lodi majitel dělal opakované zásahy do konstrukce plavidla.

54; SBU potichu stáhla informaci o odhalení korupčníka – jednoho z hlavních úředníků vlády, kterého obviňovali z rozkradení rozpočtových prostředků.

55; Ukrajinský nacista a šéf Ústavu národní paměti má v úmyslu zažalovat charkovského starostu za vrácení původního jména charkovskému bulváru Maršála Žukova. Některých současných politiků na Ukrajině by stálo za to se zeptat, stála-li podle nich Ukrajina ve Velké vlastenecké válce (2. světové válce) vůbec na straně vítězů, nebo zdali se cítí být na straně poražených.

56; Ruské úřady se připravují na vytvoření ruské analogie „Wikipedie“. Ruské ministerstvo pro rozvoj digitálních technologií, spoje a masovou komunikaci vypracovalo návrh zákona, který předpokládá potvrzení pravidel pro vyčleňování prostředků pro nakladatelství „Velká Ruská encyklopedie“.

57; Srbové požadují potrestání skutečných objednatelů rozpadu Jugoslávie. V rámci Valdajského klubu se konala diskuse na téma Historické dědictví rozpadu Jugoslávie a současné vztahy Ruska se zeměmi bývalé Jugoslávie.

58; Ukrajinská ústřední volební komise prosí, aby ji nevinili z vyloučení Šaríje z voleb. Informoval o tom zástupce šéfa komise Jevgenij Radčenko. Vypadá to, že Ústřední volební komise pracuje pod velkým politickým tlakem.

59; Římský papež odsoudil „lživou a manipulativní“ válku v Donbasu, aniž by zmínil Rusko. Kromě toho vyzval katolickou církev na Ukrajině k jednotě a bdělosti.

60; V Donbasu byl zabit velitel výzvědné skupiny Domobrany Jevgenij Novikov s přezdívkou „Skif“. Byl velitelem rozvědky Samostatné motostřelecké brigády Oplot 1. armádního sboru Doněcké republiky.

61; Maďarské ministerstvo zahraničí vyjádřilo naději na zrušení ukrajinského „jazykového zákona“. Ministr zahraničí Péter Szijjártó vyjádřil naději na zlepšení vztahů s Ukrajinou. Svou naději spojil s příchodem prezidenta Vladimira Zelenského k moci.

62; U vojenské jednotky v Ázerbajdžánu došlo k výbuchu. Voják upustil nálož do tankového náboje. V důsledku exploze zahynuli lidé.

63; Byl určen termín spuštění protisankční loděnice Zvezda. Spuštění provozu loděnice Zvezda má zvláštní význam s ohledem na protiruskou sankční politiku západních partnerů Ruska. Země bude moci od roku 2024 nezávisle na zahraničních subdodávkách stavět lodě libovolných typů, tříd a určení.

64; Byl podepsán přijímací akt na plovoucí jadernou elektrárnu „Akademik Lomonosov“. Specialisté ze společnosti „Baltijskij zavod“ úspěšně dokončil výstavbu prvního plovoucího jaderného energetického bloku na světě. A předali ho objednateli.

65; Obnova záplavami poničené oblasti kolem Angary přijde státní rozpočet na 18,5 miliardy rublů.

66; V Nejvyšší radě nalezli závažný argument proti zákonu požadujícímu vymýcení vulgarismů z ukrajinštiny: Jak pak budeme nadávat Putinovi?

67; Proti Porošenkovi bylo zahájen trestní řízení kvůli praní špinavých peněz poté, co za poslední měsíc vybral ze svého účtu přes 35 milionů dolarů.

68; Římský papež vyznamenal Putina medailí „Strážný anděl míru“.

69; Kolomojskij pohrozil Kyjevu občanskou válkou za uloupení Privatbanky. Znárodnění Privatbanky spáchané ukrajinským státem je krádež za podpory MMF a Světové banky.

70; Volker avizoval setkání Zelenského s Trumpem. Podle jeho slov chtějí USA dát Zelenskému signál, že zcela podporují jeho úsilí v otázce reálných reforem na Ukrajině.

71; Zvláštní pojetí integrace imigrantů. Bývalého norského ministra zavřeli do vězení za homosexuální styky s migranty. V Norsku odsoudili k pěti letům vězení bývalého ministra Sveina Ludvigsena za sexuální násilí spáchané na žadatelích o azyl.

72; Ruské ministerstvo zahraničí obvinilo Státní department USA z šíření rusofobie ve světě. Na ministerstvu tvrdě zkritizovali koncepci boje proti zhoubnému vlivu Kremlu“ vypracovanou organizací USAID.

73; V Jakutsku bylo objeveno několik fragmentů rakety Sojuz-2.

74; Evropský regulátor nalezl další závadu na Boeingu 737 MAX.

75; Zelenskij ztrácí popularitu. Pokles popularity expert srovnává s postupným prozřením Rusů v 90. letech z opojení z postsovětského bankovního systému.

76; Borisi Johnsonovi přidělili non-stop ozbrojenou ochranku. Bude mu na dobu předvolební kampaně poskytnut automobil s řidičem. Může se tedy na dost dlouho rozloučit se svým oblíbeným jízdním kolem.

77; Vinaři v Gruzii: A kam teď máme vozit tolik úrody? Dočasný zákaz přímého leteckého spojení s Ruskem se odrazí na odbytu zemědělské produkce, což vytvoří finanční problémy pro obyvatele Gruzie závislé na této sféře.

78; Ozbrojenci z ukrajinské armády ostřelovali pravoslavný kostel zápalnou municí. V důsledku nočního ostřelování byla poškozena byla střecha klubu v obci Kominternovo.

79; „Strana důchodců“ vystoupila proti Saakašvilimu. Strana požaduje u soudu zrušení registrace jeho strany pro volby, které se budou konat už za dva týdny.

80; Přijede na návštěvu? Předsedovi extremistického uskupení „Medžlis“ Refatu Čubarovovi vypršel pětiletý zákaz vstupu na Krym.

81; Bývalý kancléř Německa Gerhard Schröder obvinil Donalda Trumpa z pokusu změnit své přátele na poskoky.

82; Ruští kosmonauti „Federace“ mohou zahynout v Tichém oceánu. To se stane v případě havárie rakety-nosiče po startu z Kosmodromu Vostočnyj, protože Rusko nedisponuje vysokorychlostními záchrannými plavidly v tomto regionu.

83; V Tbilisi doufají, že Rusko nezavede obchodní embargo proti Gruzii. Ministr zemědělství a životního prostředí Leva Davitašvili vyjádřil naději, že se Rusko nechystá k tomuto kroku, a vyjádřil se pro pokračování obchodu s Ruskem.

84; Ruská delegace v Parlamentním shromáždění OBSE navrhla, aby byl vypracován společný zákon odsuzující nacismus. Mělo by jít o modelový zákon, předepisující jednotný přístup k hodnocení nacismu a uvalující trestní odpovědnost za podporu takových idejí.

85; Ksenija Sobčak udělal v sedmi větách osm pravopisných chyb. Zpravidla se jednalo o chybějící čárku za slovem.

86; Puškov: Trump Zelenskému rozhodně nepomůže zastavit „Severní proud – 2“.

87; Zelenskij vyzval šéfy čtyř celnic, aby sami podali žádost o propuštění, když dokázali mluvit jen o tom, co je třeba, ale na jejich svěřeném úseku se nic nezměnilo.

88; Už si to spočítali. Gruzínská ministryně turistiky Natia Turnava vyzvala „k pragmatismu“ ve vztazích s Ruskem.

89; „Vrah o morálce káže…“ Organizátoři Globální konference o svobodě tisku (Global Conference for Media Freedom), která se bude konat 10. a 11. července v Londýně, odmítli vydat akreditaci dopisovateli agentury Sputnik. V Itálii označili odmítnutí akreditace novináři Sputniku za anekdotu.

90; Materiál za 72 milionů dolarů. V Turecku našli v autě obrovské množství (18,1 kg) radioaktivního prvku californium.

91; První várka americké ropy dorazila na Ukrajinu. Tanker Wisdom Venture pod hongkongskou vlajkou dopravil ze Spojených států 75 tisíc tun ropy.

92; Lupiči z FSB vynášeli ukradené peníze v neprůstřelných vestách. Objevily se nové podrobnosti ze skandálního případu loupežných přepadení, na kterých se podíleli pracovníci FSB.

93; Ve Státní dumě vyzvali, aby vláda zvýšila množství studentů studujících na státní útraty o 25%.

94; Evropa zažívá útok jedovatých housenek. Německo, Nizozemsko a další evropské země se staly cílem „útoku“ housenek bourovčíka toulavého (Thaumetopoea processionea).

95; Britský soud odsoudil pět mužů a tři ženy z Polska za obchodování s lidmi a praní špinavých peněz.

96; Estonští konzervativci chtějí obnovit pomník esesáků v obci Lichula.

97; Ukrajinští Tataři žádají Zelenského, aby jim předal Krym. Žádají, aby byl změněn status Krymu, který má dnes status jakési neuchopitelné teritoriální autonomie.

98; Obyvatelé obce Golubovskoje v Luganské republice pozvali Zelenského na návštěvu, aby se podíval osobně na jejich domy pobořené minometným ostřelováním armády, jejímž je vrchním velitelem.

99; Ruská skupina A-Studio bojkotovala své vystoupení v Gruzii. Koncert byl plánován v gruzínském městě Batumi na konec července.

100; Bylo by zajímavé se dovědět cenu. Senátor Franc Klincevič komentoval dodávku americké ropy pro Ukrajinu.

101; Poradce Íránského nejvyššího představitele potvrdil plány zvýšit obohacování uranu na až na 5% jako odpověď na neplnění povinností z jaderné dohody ze strany evropských zemí. Kdo neplní svou část dohody, nemá právo požadovat plnění od druhé strany, natož ji k tomu nutit.

102; Dva zadržení Rusové byli umístěni do vězení na předměstí Tripolisu.

103; Ve Francii proběhla 34. akce „žlutých vest“. Protestní průvody se obešly bez srážek s policií. Nejpočetnější byly akce v Nantes, Bordeaux, Toulouse a v Paříži.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!