Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.7.2019

zelenskiy_tusk1; Zelenskij a Tusk dnes navštívili Donbas a seznámili se s aktuální situací v prostoru realizace okupační operace.

2; Bývalý norský ministr půjde do vězení za sex s mladými migranty. Jednomu z nich bylo pouhých 17 let, další měl diagnostikovanou slabou mentální poruchu.

3; Kyjev se nevědomky stal nejzuřivějším stoupencem „Severního proudu – 2“. Ředitel Naftogazu vyjádřil přesvědčení, že Moskva dělá všechno pro to, aby potrestala Ukrajinu za „evropskou volbu“. Ve skutečnosti Ukrajina dělá vše pro to, aby se zbavila všech výhod, které jí dosud nabízelo Rusko. Ukrajina už dlouho zuřivě kouše do ruky, která ji krmí. Proč se pak diví, že krmit přestává?

4; Bývalý poslanec Alexej Žuravko vyzval, aby toho „nechutného darebáka“ Porošenka vůbec nepouštěli do parlamentu. Podle jeho názoru Porošenko neměl sedět v Nejvyšší radě, ale doživotně v kriminále.

5; Maďarské ministerstvo zahraničí zkritizovalo Porošenkovu politiku a vyjádřilo naději v Zelenského. Porošenko podle názoru ministerstva prováděl protimaďarskou politiku.

6; Děsivá zvěrstva teroristů: Nelidské stvůry zabíjejí děti syrských křesťanů. Informuje o tom reportáž ze Sýrie.

7; Ukrajinská armáda mění taktiku kvůli příjezdu svých západních kurátorů. Karatelé se likvidují vzájemně.

8; Obrovské riziko. Technogenní katastrofa na Ukrajině a obnova spolupráce s Ruskem. V Naftogazu se rozvinul primitivní boj o funkce. Na obyvatelstvo všichni zvysoka kašlou.

9; Moskva se stává lídrem světové parlamentní diplomacie. Informoval o tom předseda výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Leonid Sluckij.

10; Špinavá pravda. Kdo stojí za výbuchy v Oděse? Bylo zatčeno několik set lidí a dosud neproběhl soud. Důvodem odkládání soudů je, že všechny stopy vedou k SBU.

11; Parubij vyhrožuje dezorientovanému Zelenskému. Politický činitel, u kterého byla oficiálně diagnostikována mentální zaostalost, dělá vše pro to, aby hlava státu přišla před volbami o podporu. Nyní jej nekompromisně žádá o podpis zákona o impeachmentu.

12; Pomáhají nám Rusko i Bělorusko, říká starosta Gorlovky. Frontové město Gorlovka je pravidelně ostřelováno ukrajinskými karateli.

13; Maniak u Kyjeva. Byly zveřejněny odporné podrobnosti z vraždy „tetičky Toničky“ z Nejvyšší rady. Pětašedesátiletá žena, která pracovala jako šatnářka v Nejvyšší radě, byla od 29. 6. pohřešována, ale v těchto dnech našli její tělo v kukuřičném poli na okraji zapadlé vesničky u Kyjeva. Byla zavražděna a zjišťuje se, zdali nedošlo k znásilnění.

14; Trump a Putin se dohodli. Ukrajinu čeká strašlivá odplata za Donbas. Na G20 se Trump s Putinem dohodli o naší budoucnosti bez nás, říká bývalý ukrajinský ministr dopravy Jevgenij Červoněnko.

15; Kvůli složité materiální situaci přešlo 90% populace Ukrajiny na úsporný režim, vyplývá z provedeného průzkumu.

16; Na internetu se živě diskutuje o Zelenského podivném chování při návštěvě Zakarpatska. Pravděpodobně je velmi unavený a bere nějaké povzbuzující preparáty.

17; V tomhle cirkusu my nejedeme. Byl zveřejněn názor z Oděsy ohledně jazyka. Oděský novinář Jurij Tkačov píše o jedné z nejpalčivějších otázek, které je v podmínkách pomajdanovské Ukrajiny obtížné vyřešit.

18; Jde se poklonit svým pánům. Zelenskij jede do Oděsy, aby se prošel po plavidlech NATO. 35. brigáda námořní pěchoty dostala Zelenského jméno.

19; Návrat Ruska do PACE znamená, že Kyjev nemůže dosáhnout nových sankcí proti Moskvě. Svým zuřivým odporem proti návratu Ruska do PACE si Ukrajina otestovala míru podpory v Evropě. Není nic jednoduššího, než se z toho poučit a přestat šílet.

20; Hlídka OBSE se v Donbasu dostala do palby. K incidentu došlo 600 metrů na východ od linie odpoutání sil.

21; Gorlovka pod palbou. Požár po ostřelování. Ukrajinští okupanti ze strany obce Leninskoje ostřelovali severní okraj Gorlovky – obec Golmovskij.

22; Lhůta ultimáta vypršela, Írán začíná obohacovat uran. Informoval o tom náměstek ministra zahraničí Abbás Arakči.

23; Na Ukrajině navrhli, že vrátí Krymu vodu výměnou za dvě města. Bývalý zástupce prezidenta Ukrajiny na Krymu otevřeně prohlásil, že cílem Kyjeva je zlikvidovat na Krymu průmysl.

24; Nepronásledujte Zelenského! Skabejevová se postavila za „znaveného“ prezidenta po útocích kvůli jeho chování v Zakarpatské oblasti.

25; Volker komentoval navyšování počtů vojsk Ruské federace u ukrajinských hranic. Je tam patrný určitý pohyb, ale jedná se spíše o rotaci. To nic nemění na tom, že hromadění ruských vojáků na hranici s Ukrajinou je oblíbeným strašákem nejrůznějších majdanovských propagandistů.

26; V OBSE schválili rezoluci proti „Severním proudu – 2“ a „Tureckému proudu“. Připomeňme, že Zelenskij má v úmyslu projednat otázku výstavby „Severního proudu – 2“ s prezidentem USA Donaldem Trumpem.

27; Má to Zelenskij spočítané? Solovjov komentoval podivné chování „sluhy národa“ při návštěvě Zakrapatské oblasti.

28; Novináři televizní stanice Zvezda se dostali do ukrajinské palby v obci Kominternovo na jihu Doněcké republiky.

29; V den příjezdu Zelenského v Oděse došlo k přepadení se zajetím rukojmí. Byl vyhlášen plán „Grom“ a pracovnice směnárny byly osvobozeny a únosce zadržen. Zločinec původně požadoval milion dolarů a vrtulník.

30; Ukrajinská armáda útočí na Donbas přesně podle příkladu svých německých nacistických předchůdců a vzorů. Byla vydána zpráva o situaci v Doněcké republice za uplynulých 24 hodin.

31; Ukrajinci nalezly skutečnou „první dámu“ Zelenského. Na Ukrajině si všimli, jak šéf prezidentovy administrativy „Andrej Bogdan“ se ani na krok nehne od Vladimira Zelenského. Tráví s ním nesrovnatelně více času než jeho manželka.

32; OBSE zamítla rezoluci Ruska o odsouzení neonacismu. V rezoluci se navrhovalo odsoudit neonacismus a vyzvat státy, aby bojovaly proti heroizaci nacistického hnutí.

33; Autobus s Ukrajinci měl vážnou nehodu v Polsku. Řidič autobusu usnul a probudil ho až náraz poté, co sjel do příkopu. V autobuse byli dva řidiči a 35 cestujících. Osm lidí bylo převezeno do nemocnice.

34; Generál ukrajinské armády informoval o tom, proč Ukrajina nemůže získat žádné moderní americké zbraně. USA mají strach, že by se mohly dostat do rukou Rusů.

35; Nový ruských „neviditelný“ letoun by se mohl stát supernabídkou na zbrojním trhu, píše německý tisk. V mimořádných situacích by pak proti ruských letadlům bojovaly značně zastaralé Eurofightery.

36; Zelenskij jmenoval nového místodržícího v Luganské oblasti. Stal se jím bývalý člen Strany regionů Vitalij Kamrnickij, rektor Luganské státní univerzity ministerstva vnitra.

37; Medvedčuk informoval, jak se stal součástí Putinova příbuzenstva. Manželský pár Medvedčukvých požádal Putina v roce 2004, aby se stal kmotrem jejich dcery.

38; Objevila se nová verze katastrofy malajského Boeingu MH370 v Indickém oceánu. Letadlo mohlo být uneseno členem posádky nebo jedním z cestujících.

39; V Oděse před očima partnerů z NATO utopili ukrajinské vlajky. V Oděse proběhly slavnostní akce u příležitosti dne ukrajinské vojenské námořní flotily.

40; To svoje chačapuri si teď můžete jíst sami! Bylo definitivně ukončeno letecké spojení s Gruzií. Dnes startovala poslední letadla.

41; Na hranici s Luganskou republikou zahynuli tři ukrajinští vojáci. K tomuto faktu byla k brigádě vyslána komplexní komise štábu operativně-taktické skupiny „Sever“ pro vyšetření případu.

42; Zelenskij spolu s Tuskem navštívili okupovaný Donbas a stali se obětí armádního idiotismu. Jako důkaz „zločinné ruské agrese“ oběma státníkům předali střepiny z munice sovětského typu, která je pouze ve výzbroji ukrajinské armády.

43; Porošenko byl vypískán v Chmelnickém. Musel se dát velmi rychle na ústup.

44; Zelenskij chystá uznání Krymu za ruský, říká „dvorní dobrovolník“ ATO. Podle Donikových slov to bude zrada zájmů Ukrajiny.

45; Rusko a Ukrajina uskuteční přímý telemost. Dvouhodinový telemost se uskuteční 12. července v 18:00 hod.

46; Ukrajinská armáda záměrně ostřelovala Donbas během návštěvy Donalda Tuska. Vyplývá to z prohlášení Národní policie Luganské republiky.

47; Ruská garda dovezla děti ze zaplaveného Tulunu na černomořské pobřeží. Děti jsou ve věku od 11 měsíců do 17 let. Budou se rekreovat v letovisku Anapa v jednom ze sanatorií.

48; Vědci navrhují vysázet bilion stromů, aby se planeta Země zachránila před globální oteplováním. Jedná se o nejlacinější a nejefektivnější způsob boje s globálním oteplováním.

49; V Londýně se konal velký průvod homosexuálů za podpory armády a letectva. Byl největší v historii co do počtu účastníků. Pochod prošel od náměstí Portland Place k budově Parlamentu.

50; V ruské vládě avizovali testy MS-21 s ruskými motory PD-14. Irkutský letecký závod vytváří ještě další dva testovací letouny třídy MS-21 (pro lety od 2.500 do 6.000 km). Jeden z nich absolvuji testy s ruským motorem PD-14. Informuje o tom vicepremiér Jurij Borisov.

51; Rusko nakrmí prvního kosmonauta Spojených arabských emirátů na Mezinárodní kosmické stanici pokrmy „halal“.

52; Kurz kritizoval záchranu ve Středozemním moři. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz zkritizoval nevládní organizace, které převážejí do Evropy migranty zachráněné ve Středozemním moři.

53; Miliardář a Trumpův přítel Jeffrey Epstein byl zadržen na základě obvinění z organizace obchodu s bílým masem.

54; V Řecku skončily předčasné parlamentní volby. Syriza přiznala porážku. Voleb se účastnilo dvacet politických subjektů. Vítězem se stala strana Nová demokracie, která bývá označována za viníka pádu Řecka do dluhové pasti.

55; Kolem 70 domů v Moskevské oblasti zůstalo bez horké vody kvůli mnohamilionovým dluhům řídících společnosti za dodávky plynu.

56; Londýn vyčlení 18 milionů liber na boj proti dezinformacím ve Východní Evropě. Možná by bylo na čase se ve Východní Evropě nebo na Balkáně zamyslet, jestli nevyčlenit podobnou částku na boj proti dezinformacím na Britských ostrovech.

57; Timošenková: Území Ukrajiny se může zmenšit. Zdůraznila, že prodej černozemě jen zlegalizuje monopol cizinců na zemědělskou půdu.

58; Izrael ústy svého ministra energetiky Yuvala Steinitze označil opatření Íránu na zvýšení obohacení uranu za umírněná.

59; Ukrajinský voják zahájil palbu na nacisty z pluku Azov. Důvodem byly ideologické rozpory. Další podrobnosti se nesdělují.

60; Kolomojskij: Proklínám den, kdy jsem se rozhodl investovat do Ameriky. Dodal, že v USA mu zabavili ocelářskou společnost, ale zůstávají železárny, které mu vydělávají peníze.

61; V Rusku byl zveřejněn seznam potravin, které za rok 2018 nejvíce zdražily. Nejrychleji zdražily jáhly (73,6%) a zelí (72,8%). Celková úroveň inflace činila 4,3%.

62; UNESCO zapsala památky Pskova na seznam světového dědictví.

63; Zelenskij prohlásil, že dělá vše pro návrat ukrajinských námořníků zadržených při incidentu v Kerčském zálivu.

64; V Srbsku v Ugleviku bude zřízen památník ruských výsadkářů na památku hrdinského činu z roku 1999.

65; Na jihu Číny se rozšířil africký mor prasat.

66; USA vyzvaly Německo, aby bojovalo v Sýrii místo Američanů.

67; Gruzie útočí. OBSE vyzývá Rusko, aby zrušilo uznání Abcházie a Jižní Osetie. Zástupce ruské delegace Vladimir Džabarov prohlásil, že Rusko uznalo Abcházii a Jižní Osetii na základě svobodného vyjádření vůle abcházského a jihoosetského lidu podle pravidel OSN.

68; Rusko vyzvalo Írán, aby nekomplikoval situaci kolem „společného univerzálního plánu akcí“ ohledně jaderného programu.

69; Nosič raket Tu-22 předvedl efektní kousek nad Minskem. Zajímavé bylo, že přehlídka se konala večer. Letadla zahájila průvod, kterému tak propůjčila zcela jinou vážnost a velikost. Tolik letecké techniky zde neviděli už čtvrt století.

70; Deutsche Bank chystá propuštění dvaceti tisíc pracovníků v rámci radikální reorganizace podniku.

71; V americkém plánu boje s Ruskem má své místo i Srbsko. V Srbsku může tento program ulehčit fakt, že pro USAID dlouhá léta pracovala premiérka Ana Brnabić.

72; Putin a Lukašenko se mohou příští týden setkat na Valaamu na uzavřených jednáních.

73; Zpěvačka Vaikule, která odmítla vystupovat na Krymu, bude pořádat koncert v Oděse.

74; Puškov komentoval „ohavnou hysterii“ Ukrajiny a Velké Británie v PACE kvůli Rusku. Senátor Alexej Puškov upozornil na porušení principů svobody slova medií ze strany Londýna.

75; Globální oteplování není celoplanetární. V Nižním Novgorodě padal červencový sníh.

76; Medvedčuk navrhl Kyjevu, že se stane iniciátorem jednání s Ruskem. Ukrajinský politik zdůraznil, že návrat Donbasu na Ukrajinu a Ukrajiny na Donbas je prvořadým úkolem prezidenta.

77; U města Jaroslavl našli pětiletého chlapce přivázaného ke sloupu. Pocházel z pěstounské rodiny. Dítě bylo umístěno do zdravotnického zařízení.

78; Ve Venezuele přestaly fungovat dva petrochemické závody kvůli výpadku proudu.

79; Lolita Miljavskaja se málem dostala do palby v Donbasu. Zpěvačka si jistě odnesla hluboké dojmy z návštěvy jednoho z nejžhavějších míst Donbasu.

80; USA se chtějí o svůj neúspěch v Sýrii podělit s Evropskou unií. Ve světě a zvláště v Evropě komentují návrh USA, aby Německo částečně nahradilo americké vojáky v Sýrii.

81; Přetržené vedení vysokonapěťového vedení (11 kV)zabil všechny ryby v ťumeňské řece. Vedení bylo strženo a shozeno do vody bárkou převážející jeřáb.

82; Média zveřejnila více než kritický dopis velvyslance Velké Británie v USA, který velmi negativně hodnotil Donalda Trumpa.

83; Trumpova obliba dosáhla maxima od momentu inaugurace. S jeho výkonem v prezidentské funkci je spokojeno 44% Američanů, opačný názor vyjádřilo 53% obyvatel. Do této chvíle nepodporovalo Trumpa nikdy více než 42% lidí.

84; Balkán se stává arénou boje proti Rusku. Fakt, že Rusko provádí nezávislou zahraniční politiku, dráždí Západ už několik staletí.

85; Ukrajina obvinila Rusko z porušení konvence z Montreux. Konkrétně jde o aktivitu ponorek v Černém moři.

86; Evropský systém včasného varování před „ruským vměšováním“ nevydala za poslední půlrok ani jeden varovný signál. Předpokládalo se, že digitální síť pro výměnu informací a ukládání varování o podvodných akcích Moskvy bude sledovat kremelskou propagandu. Ale za celého půl roku nepřišel ani jeden signál.

87; Hútíové uspořádali výstavu útočných prostředků pro útoky na Saúdskou Arábii. Prezentovány byly novinky i modely, které se už používají.

88; U indonéských břehů došlo k sinému zemětřesení o cíle 6,8 stupňů Richterovy škály.

89; Jakoukoli vojenskou operaci proti sobě bude Írán hodnotit jako začátek války. USA vyslaly Teheránu varování před možností uskutečnit proti Íránu „omezenou operaci“. Jak by reagoval „demokratický“ západní svět, kdyby „omezenou vojenskou operací“ vyhrožovalo nějaké zemi například Rusko?

90; Rusko může být přinuceno obnovit prodej alkoholických energetických nápojů. Eurasijská ekonomická komise může donutit Rusko ke zrušení zákazu prodeje a výroby povzbuzujících nápojů s nízkým obsahem alkoholu,

91; Porošenko na svém předvolebním plakátu vyzývá voliče, aby stříleli do středu terče „desítky“ – tedy do něj. Pro volby do Nejvyšší rady byla jeho straně přidělena právě desítka. Jen aby to nevzali doslova…

92; Rusko odpovědělo na rezoluci OBSE proti „Severnímu proudu – 2“ Upozorňuje na to, že z 57 států je 29 členů NATO. T9m je řečeno mnohé, ne-li vše.

93; Porošenko prohlásil, že se mu bude stýskat po opileckých výstřelcích Jeana-Clauda Junckera, které označil za „jemný humor“.

94; Ze stránek SBU se ztratila informace o korupčním schématu jednoho z vicepremiérů ukrajinské vlády týkající se Vinnické oblasti.

95; Gruzínskému televiznímu moderátorovi přeskočilo a při přímém přenosu začal urážet Putina a jeho rodinu. Gruzínský televizní moderátor Georgij Gabunija při zahájení svého autorského pořadu neočekávaně začal předčítat „Výzvu Vladimiru Putinovi“, kde urážel Putinovu zemřelou matku a neustále používal vulgární výrazy. Nenávist až za hrob jeho předků vůči Putinovi v přímém přenosu zcela zatemnila moderátorovi mozek. Nejvíc tento neuvěřitelný výstřelek poškodí pověst Gruzie a jejího obyvatelstva. Jediné pozitivní, co tento ohavný čin může světu přinést, je, že by část rusofobů v Gruzii i na celém světě na základě toho zjistila, čeho součástí se stala, poté prozřela, vzpamatovala se a distancovala se nejen od odporné formy, ale i od obsahu současné neuvěřitelně primitivní a vulgární rusofobie srovnatelné snad opravdu jen s nenávistí vůči židům ve 30. a 40. letech 20. století. https://rusnext.ru/news/1562528076

96; V USA v nemocnici v Chicagu odpojili od přístrojů muže na základě žádosti skupiny cizích lidí vydávajících se za pacientovy příbuzné.

97; U Kyjeva ve městě Irpeň byl vyloupen dům advokáta Naděždy Savčenkové Alexandra Šadrina.

98; Ukrpočta vydala speciální obálky pro dopisy adresované ukrajinským námořníkům vězněným v Rusku.

99; Pompeo pohrozil Íránu další izolací. Šéf amerického Státního departmentu Mike Pompeo pohrozil zesílením tlaku na Írán v reakci na prohlášení ohledně obohacení uranu.

100; Sláva národu, smrt nepřátelům! Nezletilí ukrajinští nacisté prošli v sevřených útvarech po polském Krakově. Izraelský novinář Shimon Briman se stal v Krakově svědkem toho, jak skupina ukrajinských školáků oblečených do barev vlajky UPA (červená nahoře, černá dole) pochodovali po náměstí a skandovali nacistická hesla.

101; Gruzínská vláda se distancovala od sprostot na Putinovu adresu v přímém vysílání jedné z gruzínských televizí „Rustavi 2“.

102; Ukrajina: Pod novými hesly lezou do politiky staří matadoři. 10. června se konalo sjednocující fórum pěti trpasličích stran, které se staly základem tzv. Opozičního bloku.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.7.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!