Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.7.2019

raskolnik_filaret_01; Šok pro ukrajinskou propagandu: Filaret vystoupil v ruské televizi.

2; Tragický plán: Ukrajina se chystá vytvořit si závislost na americké ropě. Předvčírem dorazila do Oděsy první várka ropy z USA.

3; Putin svým „rozsudkem nad liberální myšlenkou zvedl zakázané téma. Vznikla kvůli tomu prudká reakce západních politiků od Tuska až po Johnsona.

4; Na čínském „majdanu“ s objevily americké vlajky. V Hongkongu, což je zvláštní administrativní oblast Číny, probíhají už několik dní masové nepokoje. Začíná být zřetelně vidět, kde mají svůj původ.

5; V Gruzii začínají mluvit podobně jako Putin. Ve světle nedávných protiruských protestů v Tbilisi v Gruzii se začali zamýšlet nad následky.

6; Doněcký Babí Jar. Zapomenutá tragédie Velké vlastenecké války. Německá okupace města Stalino (dnes Doněck) trvala 700 dní – od 21. října 1941 do 8. září 1943.

7; Budoucnost agrární supervelmoci je možné spatřit už dnes. Při současném stavu, způsobu hospodaření a vztahu k vesnickému obyvatelstvu tu budou nesmírně úrodná, leč neobdělávaná pole.

8; Uhelná otázka: Proč Ukrajina nikdy nezíská skutečnou nezávislost? Z nějakého důvodu byla za Porošenka politizována jen plynová otázka. Na téma uhlí se v podstatě kašlalo. V čem může být Ukrajina skutečně soběstačná? Při troše práce a štěstí v zemědělské produkci.

9; Německo kašle na požadavky USA zpřetrhat vztahy s Ruskem. Německé a ruské úřady nadále zvyšují vzájemnou výměnu zboží navzdory zuřivým snahám americké elity izolovat Rusko.

10; Dva světy: Zelenskij v Donbasu a na Západní Ukrajině. Novináři si všímají propastných rozdílů mezi prezidentovými návštěvami Východu a Západu Ukrajiny. Současná Ukrajina vznikla jako zcela umělý konstrukt bez jakékoli jednotící ideje. Západ a V7chod Ukrajiny nespojuje absolutně nic.

11; Břidličná revoluce skončila katastrofou. Rusko zasadila Spojeným státům drtivou porážku. Snaha vytvořit na Ukrajině konkurenci pro Rusko skončila pro USA fiaskem.

12; Vstupenka do lepšího života? SBU zve příslušníky domobrany Luganské republiky na Ukrajinu. A co za to chtějí? Maličkost: zradit své spolubojovníky.

13; Gruzínská televizní stanice přerušila po neuvěřitelně sprostém vystoupení evidentně psychicky nemocného moderátora proti Putinovi své vysílání. U budovy televize „Rustavi 2“ se shromáždily stovky lidí. Možná právě tato okolnost přiměla nejvyšší představitele státu se od moderátorova chorobně nenávistného projevu distancovat.

14; Tusk komentoval návštěvu v Donbasu. Včera prezident Evropské rady navštívil se Zelenským Ukrajinou okupovanou část Donbasu.

15; Saakašvili se vyjádřil k nenávistnému projevu proti Putinovi. Nedistancoval se od obsahu, nýbrž jen od formy.

16; Na Ukrajině propukla neuvěřitelná hysterie kvůli zamýšlenému telemostu Kyjev – Moskva. Dochází na výhrůžky fyzickou likvidací zúčastněných moderátorů.

17; Z gruzínské televizní stanice, která ústy svého psychicky narušeného moderátora naprosto nepřijatelným a nemorálním způsobem urážela Putina, odcházejí kameramani.

18; Poslanec Státní dumy navrhuje zmrazovat vztahy s Gruzií tak dlouho, dokud se nedostaví náležitá reakce. Tohle sice není reakce zcela typická (Rusko bývá dlouho velmi trpělivé a vůči projevům nenávisti shovívavé), ale tento případ zašel už tak daleko či spíše hluboko, že se nelze divit už vůbec ničemu.

19; V Porošenkově televizi bude zorganizován flashmob sprosté mluvy na podporu šíleného gruzínského novináře. Vypadá to, že tato událost položí jasnou hranici mezi slušné lidi a ty druhé. Na základě reakcí se přesně ukáže, kdo je kdo. To není před volbami do Nejvyšší rady vůbec k zahození.

20; Ředitel gruzínské televize Rustavi 2 Nika Gvaramija se omluvil. V Gruzii sílí velmi zajímavý postoj vůči Rusům: „Nemáme vás vůbec rádi, ale netrestejte nás za to“. Jedná se o směs iracionální nenávisti, vypočítavosti, hlouposti a zbabělosti. Šílený moderátor svým činem nesmírně poškodil Gruzii jako celek v očích všech slušných lidí, a to dokonce zčásti i těch, kteří nemají k ruskému prezidentovi zrovna přátelský vztah.

21; V Turecku došlo k výbuchu v podniku na výrobu čpavku. Nad podnikem se vznášela žlutooranžová oblaka hořících plynů.

22; Vojenský automobil v Kyjevě rozmačkal osobní auto s dítětem na palubě. Terénní vůz Nissan se čtyřmi vojáky v plné rychlosti narazil do osobního automobilu Volkswagen Jetta. Dva z vojáků zpanikařili, vyskočili z auta a utekli. Nikdo nepřišel o život.

23; Dáváme Zelenskému 24 hodin. Neonacisté dali prezidentovi jednodenní ultimátum na adekvátní odpověď na informační zločin, který chystá Kreml přímo v Kyjevě. TO by tak hrálo, aby Kyjev hovořil s Moskvou…

24; V USA se krutě vysmívají Trumpovi za ostudnou chybu. Uživatelé internetu vymýšlejí různé fotomontáže kombinující záběry letadel s obrazy vojenských událostí druhé poloviny 18. století.

25; Byl zraněn civilní obyvatel. Tři obce v Doněcké republice jsou bez proudu v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

26; Gorlovka pod palbou ukrajinské armády. Část města je rovněž bez elektřiny.

27; Ruské ministerstvo dopravy vysvětlilo, kdy bude zrušen zákaz letů gruzínských leteckých společností do Ruské federace. Zákaz nebude zrušen do doby, než bude zcela splacen dluh za leteckou navigační službu

28; Televizní stanice NewsOne komentovala televizní most s Ruskem. Dnes na Ukrajině 70% obyvatel očekává přímé politické rozhovory s Ruskem.

29; Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na sprostý útok šíleného moderátora na Vladimira Putina a Rusko jako celek. Je to jasný příklad toho, kam až může vést zběsilá rusofobie tolerovaná a často i podněcovaná státní mocí. Na rozdíl od incidentu v gruzínském parlamentu se už státní moc za radikály nepostavila.

30; Porošenko slíbil, že dá přes držku těm, kdo na něj bude křičet „Hanba, hanba!“. Bytostný demokrat…

31; Zastavte tu hysterii! Bezpečnostní rada Ukrajiny se vyjádřila k chytanému telemostu. Alexandr Daniljuk vyzval ke zklidnění paniky kvůli chystanému telemostu mezi televizemi NewsOne a Rossija 24.

32; V Kremlu komentovali situaci s „Rustavi 2“. Dmitrij Peskov jen suše konstatoval, že se jedná o následek neochoty či neschopnosti státu zklidnit extremisticky naladěné výrostky od samého začátku, tedy dříve, než když už je pozdě.

33; Zelenskij se negativně vyjádřil k chystanému telemostu Moskva – Kyjev. Je to jen laciný propagandistický tah před volbami, jehož cílem je rozdělit Ukrajince na dva nesmiřitelné tábory. Ale proč by kdo dělil už dávno rozdělené Ukrajince, prezident neupřesnil. Vypadá to, že mí spíš obavy z opačného procesu – z jejich sjednocení, které by nemuselo mít podobu, jakou by si on osobně přál.

34; Televize NewsOne zrušila telemost s názvem „Je třeba si promluvit“ kvůli hrozbám fyzickou likvidací na adresu novinářů. Hovořit tedy asi není třeba. Nebo je třeba to rovnou zakázat nebo prostě znemožnit…

35; Čí je vlastně Krym? Zelenskij se obrátil na Putina v souvislosti s rostoucím skandálem kolem televizního mostu Kyjev – Moskva.

36; Státní duma projedná přerušení importu z Gruzie. Rada Státní dumy projedná otázku přerušení dodávek vína a vody z Gruzie a také zákaz peněžních převodů do této země.

37; Novináři se dostali do palby v Gorlovce. Dnes brzy odpoledne přišly zprávy, že se novináři opět dostali v Gorlovce pod palbu.

38; Ukrajina předává Nizozemsku trestní proces ve věci katastrofy Boeingu MH17. Informoval o tom náměstek ukrajinského ministra spravedlnosti Sergej Petuchov.

39; Projevy nenávisti v gruzínských médiích odsoudila i Mezinárodní federace novinářů. Informoval o tom její generální tajemník Anthony Bellanger.

40; Putin jmenoval Jevkurova náměstkem ministra obrany.

41; Mohutné zemětřesení připravilo USA o velkou vojenskou základnu Vojenská námořní základna China Lake se rozkládala na ploše více než 4,5 tisíce čtverečních kilometrů, což je pro srovnání více než je rozloha státu Rod Island.

42; Írán překročil míru obohacení uranu. Írán obohatil uran na úroveň přes 4,5% a vědomě (demonstrativně) tak porušil jadernou dohodu.

43; Tymčuk spáchal sebevraždu před očima své přítelkyně. Družka ukrajinského propagandisty odhalila okolnosti jeho smrti.

44; Ukrajinská vicepremiérka pro eurointegraci nebyla vpuštěna na summit Ukrajina – EU. Když vicepremiérka Klimuš-Cincadze přišla k Mariánskému paláci, odmítli ji pustit dovnitř.

45; Emoce kolem skandálního výlevu nenávisti nebrání Gruzii v dalších krocích nepřátelských vůči Rusku. Byl demontován ruský název stanice metra.

46; Zneužívají nemocného člověka. Rozkolnická Pravoslavná církev Ukrajiny se vyjádřila k interview Filareta pro ruskou televizi.

47; Proti televizní stanici NewsOne bylo zahájeno trestní řízení ve věci pokusu o vlastizradu. Podezřelí (od majitele po redaktory) byli předvoláni k výslechu. Připravuje se oznámení o obstavení aktiv.

48; Farnost obce u Kyjeva se vrátila od rozkolníků ke kanonické Ukrajinské pravoslavné církvi. V lednu byl s touto farností spojen velký skandál.

49; Okamžitá karma. Sebezničení a odvetná palba Armády Doněcké republiky. Karatelé utrpěli velké ztráty. Byla zveřejněna videa z přestřelek.

50; Zelenskij informoval o tom, jak přerušit válku v Donbasu. Prohlásil, že obě strany v Donbasu se posouvají k trvalému přerušení palby.

51; Ve Státní dumě vyzvali, aby byl redaktor Rustavi 2 vydán do Ruska. Členové všech frakcí ruského parlamentu vnímají nenávistný projev gruzínského moderátora jako urážku nejen prezidenta, ale i celé země a všech občanů Ruska.

52; Gruzínskému redaktorovi, který urazil Putina, byla pozastavena činnost v televizní stanici. Na dva měsíce. Pak bude moci pokračovat…

53; Savčenková se vydala do Doněcké republiky a bude tam agitovat za svou osobu.. Podle jejích slov z 2.600 voličů zaregistrovaných v okrsku č. 51 žije na ukrajinském území jen 500 osob. Zbytek je V Doněcké republice.

54; Zelenskij jmenoval podmínku pro zrušení blokády Donbasu. Možné je všechno, jakoukoli otázku je možné v nejbližší budoucnosti otevřít, poznamenal Zelenskij.

55; Byly vyjmenovány podmínky pro zrušení sankcí proti Rusku. Musí být splněny Minské dohody. Toto „převratné“, „originální“ a „logické“ prohlášení učinil prezident Evropské rady Donald Tusk v Kyjevě. Jinými slovy: Dokud Kyjev bude blokovat plnění Minských dohod, nelze zrušit sankce proti Rusku…

56; Je to hajzl a bastard. Kadyrov drsně odpověděl na odpornou akci gruzínského novináře namířenou proti prezidentu Putinovi.

57; V Luganské republice odpověděli na Zelenského prohlášení ohledně zrušení blokády Donbasu. Kyjev by si měl sednout za vyjednávací stůl a ne vydávat ultimáta ohledně zrušení blokády. Blokádu zavedla jednostranně Ukrajina. Tak ať ji stejně jednostranně zase zruší.

58; Nacisté pálí pyrotechniku před budovou televizní stanice NewsOne a házejí petardy. Nacisté požadují zrušení televizí NewsOne a 112 kvůli proruské propagandě.

59; Putin je skvělý chlapík. Bývalý šéf Formule 1 Bernie Ecclestone je ochoten bránit Putina vlastním tělem.

60; V Radě federace nečekaně komentovali Zelenského slova o válce v Donbasu. Prohlášení učinil člen mezinárodního výboru Oleg Morozov. Věřím, že Zelenskij zcela upřímně chce zastavit válku v Donbasu, protože prostě nemá jiné východisko, protože je to prostě zapotřebí.

61; Lucenko se zamotal do pojmu vlastizrady. Generální prokuratura má k pojmu vlastizrady velmi selektivní přístup.

62; Podivní lidé na ruských talk-show aneb Proč tolik potřebujeme telemost Rusko-Ukrajina? Je lepší spotřebovat tuny inkoustu na vzájemnou korespondenci než si vyměňovat granáty a patrony.

63; Ohromný liják ve Washingtonu. Zatopeny jsou Bílý dům i metro. Pod vodou jsou celé ulice v americkém hlavním městě a veřejná doprava je částečně paralyzována.

64; Ohnivé peklo: Byly zlikvidovány pozice ukrajinské armády u Doněcka. Na internetu bylo zveřejněno video z likvidace pozic ukrajinské armády u Marjinky pomocí zařízení na odminování.

65; Nevidím v tom žádný problém. Zelenskij slíbil Donbasu ruský jazyk. Státním jazykem na Ukrajině bude ukrajinština. Jde snad o hru se slovíčky?

66; Poslankyně kosmonautka vyprávěla, jak pozorovala z paluby Mezinárodní kosmické stanice ostřelování Donbasu. Expedice, která mohla pozorovat události v Donbasu, začala pracovat 26. září 2014.

67; Byly vyjmenovány ruské regiony s nejvyššími příjmy obyvatelstva. Nejvyšší příjmy jsou v Jamalo-Něneckém, Něneckém a Čukotském autonomním okruhu. Nejnižší příjmy Tuva, Altaj, Kalmycko, Krasnojarský kraj a Kamčatka. Tuva a Ingušsko jsou jako celek pod hranicí bídy.

68; Vstoupil v platnost zákaz leteckého spojení mezi Ruskem a Gruzií. Cestující mohou bezplatně vracet letenky nebo si zařídit lety do jiných destinací.

69; Protivzdušný raketový komplex S-350 Viťaz jako první přijde do výzbroje pohraničních a přímořských vojenských jednotek.

70; I bez toho máme problémy. A teď ještě tohle. Gruzínské ministerstvo zahraničí přísně odsoudilo sprosté výroky v televizi Rustavi 2 na adresu ruského politického vedení.

71; První letecká společnost odmítla koupit Boeing 737 MAX. Letecká společnost Saúdské Arábie Flyadeal ustoupila od záměru koupit 50 letadel tohoto typu a přiklonila se ke společnosti Airbus.

72; Na průvod homosexuálů v Kolíně nad Rýnem přišlo více než milion lidí. Akce se účastnilo 148 organizovaných skupin, což je rekordní počet.

73; V Nejvyšší radě označili chystaný (později pod hrubým tlakem zrušený projekt telemostu mezi Kyjevem a Moskvou za plíživou mediální okupaci.

74; Letiště v Tripolisu obnovilo po raketovém útoku opět svou činnost.

75; Byl zadržen deviant Jeffrey Epstein, který počátkem století sexuálně obtěžoval několik desítek neplnoletých dívek.

76; Aktivisté v Estonsku mají v úmyslu obnovit pomník ozbrojenci SS. Tento památník vybudovali ve městě Lichula už před patnácti lety, ale hned ho museli zbourat.

77; V Indonésii našli ostatky pračlověka z doby před 1,8 milionem let.

78; Ukrajinský ekonom informoval, co by měl Zelenskij udělat, aby Ukrajinu zajistil potravinami. Alexandr Gončarov uznal, že před Zelenským stojí nesnadná volba.

79; Čínský expert se vyjádřil k ambicím Ukrajiny dobýt Arktidu. Jedná se jen o slova, která mají Ukrajině zvednout mezinárodní uznání.

80; Grojsman slibuje, že cena plynu pro Ukrajince na podzim růst nebude. Objem plynu stačí Ukrajině pro překonání následující topné sezóny.

81; Televize Rustavi 2 obnovila vysílání po několikahodinové přestávce vynucené extrémně sprostými nenávistnými výlevy jejího redaktora vůči Putinovi.

82; V Nižním Tagilu prověřuje Pošta Ruské federace, zdali klienti mají styky s Íránem a KLDR.

83; Čína dokončila vývoj vozítka pro expedice na Mars v roce 2020.

84; Úřady schválily projekt soukromé dálnice „Meridian“ z Ruské federace do Číny.

85; Počet obětí záplav v Irkutské oblasti vzrostl na 23 osob.

86; Povolání snů: Platy v nákladní divizi (manipulace se zavazadly) na letišti v Šeremeťjevu byly zvýšeny na 211 tisíc rublů.

87; Obyvatelstvo začalo ztrácet iluze o Zelenském. V posledním týdnu se zrychlila tendence přesunu hlasů od strany Sluha národa k Opoziční platformě.

88; Podle průzkumu považují Rusové registraci manželství za samozřejmost v případě vážného vztahu. Nejvíce zastoupen je tento názor u lidí přes 60 let.

89; Pokračuje přestřelka mezi Trumpem a Britským velvyslancem v USA. Oba ješitní politici si vyměňují zdvořilosti o nekompetentnosti toho druhého.

90; Prezident Lotyšska se zamotal do textu přísahy. Bývalý soudce Evropské unie Eglis Levits pronesl slavnostní přísahu v lotyšském Sejmu.

91; Zelenskij navrhl Vladimiru Putinovi rozhovory. Mohou se konat v Minsku, ale Zelenskij trvá na přítomnosti Trumpa, Macrona, Theresy May a Angely Merkelové.

92; Rusům mohou omezit vklady v zahraničních měnách. Centrální banka a další účastníci finančního trhu projednávají zákon o kategoriích investorů. Pokud valutová depozita budou zahrnuta mezi investiční instrumenty, bude přístup obyčejných Rusů k nim omezen.

93; To je absolutně nový formát. V Kremlu zareagovali na Zelenského návrh. Rusko posoudí iniciativu prezidenta Ukrajiny.

94; V Dněpropetrovsku byl odpálen další bankomat.

95; Do rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny za poslední tři měsíce nepřešla ani jedna farnost Ukrajinské pravoslavné církve.

96; Let společnosti Utair z Moskvy do Berlína se musel vrátit po signálu o havarijní situaci. Boeing 737 se otočil nedaleko litevského Kaunasu.

97; Švýcarská pilotážní skupina Patrouille Suisse předvedla exhibici nad nesprávným městem.

98; Valentina Matvijenko označila nenávistný výlev gruzínského moderátora za nechutnou, cynickou a nedůstojnou provokaci.

99; Prezident EU Donald Tusk se omluvil Ukrajincům za to, že se mu nepodařilo udělat všechno pro Ukrajinu, a slíbil, že navždy zůstane jejím přítelem.

100; V Kyjevě začal summit Ukrajina – EU. Účastní se ho Vladimir Zelenskij, Donald Tusk a Jean-Claude Juncker.

101; Ozbrojenec prostřelil břicho své podřízené za spolupráci s Luganskou republikou. Když zjistil špionáž, snažil se náčelník oddělení potrestat pracovnici osobně a střelil po ní ze služební zbraně.

102; Společnost VGTRK pozvala účastníky zrušeného telemostu mezi Ruskou federací a Ukrajinou do vysílání do Moskvy. Telemost se měl konat proto, aby nejen politici, ale i prostí lidé, kteří si hledí vzájemně do očí, promluvili o tom, co spojovalo Rusy a Ukrajince v minulosti a co je spojuje dnes.

103; Moderátorka pořadu Vesti promluvila o zmaření telemostu mezi Kyjevem a Moskvou. Myslím, že uděláme jinou verzi. Marija Sittěl vyjádřila přání všech ruských novinářů pohovořit s ukrajinskými kolegy a občany o tom, co se vlastně stalo v posledních pěti letech.

104; Jak bude potrestán novinář z Gruzie, který hrubě urazil Vladimira Putina? Advokátka a obhájkyně lidských práv Gela Nikolaišvili prohlásila, že možné se bude Georgij Gabunija omlouvat a platit finanční pokutu, pokud se Kreml rozhodne obrátit na soud kvůli náhradě morální újmy.

105; Rada Státní dumy Ruské federace navrhla zahájit trestní řízení proti moderátorovi Rustavi 2. Vyslovili se i pro vydání moderátora do Ruska.

106; Zelenskij prohlásil, že je možné rozšířit seznam zboží, které lze převážet přes linii dotyku v Donbasu.

107; Margarita Simoňjan o gruzínském moderátorovi: U nás ve vsi by takového špinavce nepustili ani do jediného domu. Na Kavkaze se urážka rodičů, zvláště již zemřelých, považuje za neodpustitelný zločin. Pokud Gruzie zcela nepřišla o své kořeny, musí to moderátor tvrdě pocítit.

108; Vědci z Hongkongu zjistili, že psychicky nejzdravější jsou osoby, které nikdy nepily alkohol.

109; V Moskvě měl syn známého podnikatele Vladimira Marugova Alexandr zahynul při nezaviněné nehodě na motocyklu. Narazil do automobilu odbočujícího z protisměru vlevo.

110; Tina Kandelaki ví, kdo stojí za nenávistným výlevem gruzínského televizního moderátora. Za vším stojí Michail Saakašvili, který od roku 2008 záměrně ničí Gruzii.

111; Zelenskij dal Doněcké republice týden na demontáž opevnění, aby mohla být zahájena výstavba mostu ve Stanici Luganské.

112; Vedení ukrajinské televize NewsOne navrhlo prezidentu Ukrajiny setkání. Generální prokuratura zahájila řízení podle článku pokus o spáchání vlastizrady v souvislosti s plánem uskutečnit telemost.

113; Rusko bylo vyzváno, aby na sebe převzalo „odpovědnost za odpovědnost“ v katastrofě letu MH17. V prohlášení ze summitu EU – Ukrajina se doslova praví: „Očekáváme efektivní soudní stíhání těch, kdo je odpovědný za tuto tragédii. Vyzvali jsme Rusko, aby na sebe vzalo odpovědnost, plně spolupracovalo a vynakládalo úsilí zaměřená na zjištění odpovědnosti“. Jinými slovy: Rusko má předem přiznat svou odpovědnost za sestřelení letadla a pak ještě spolupracovat na tom, aby vyšetřování vedlo tímto předem zadaným směrem… Předem stanovený viník neboli předem odsouzený obviněný je povinen spolupracovat na tom, aby mohl být odsouzen právě on.

114; V centru Tbilisi začaly dnes večer srážky mezi radikálními skupinami. Mezi požadavky účastníků shromáždění je odvolání ministra vnitra Georgie Gachariji.

115; Kongres dosáhl přístupu k Trumpovým daňovým prohlášením, které se prezident USA snaží držet v tajnosti.

116; Georgij Tuka: Nevzdělaní Ukrajinci nemají právo hlasovat v referendech. Funkcionář poznamenal, že vyslechl statistické údaje, podle kterých 67% občanů považuje za účelné změnit ústavu, ačkoli ji četlo jen 11% populace.

117; Premiéra filmu Olivera Stonea „V boji o Ukrajinu“ s Putinovým interview se bude konat 19. července.

118; Moderátor televizní stanice Rossija 1 Andrej Malachov, který měl vést telemost mezi Moskvou a Kyjevem, natočil Zelenskému videovýzvu, aby ochránil ukrajinské novináře: Ani ve snu jsem si nedokázal představit, že by idea historického humanitárního telemostu mezi Kyjevem a Moskvou mohla skončit výhrůžkami mým kolegům Vasiliji a Jeleně, a to i členům jejich rodin.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.7.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!