Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.7.-10.7.2019

pushkov_301; V Radě federace prohlásili, že doba omluv pro Gruzii skončila. Puškov otevřeně kritizoval gruzínskou moc a podpořil návrh Státní dumy o zavedení hospodářských sankcí proti Tbilisi.

2; USA se distancovaly od britského velvyslance. Americký prezident prohlásil, že jeho země už nebude komunikovat s britským velvyslancem Kimem Darrochem.

3; Porošenkovi ratlíci se zakusují do Zelenského, říká Tkačov. Celé dva měsíce se snaží Zelenskij bojovat se smečkou krvavých čoklů vykrmených předchozí vládou.

4; Vyběhneš na ulici a létají tam miny, hvízdají kulky. O Zelenského lžích. Zatímco Zelenskij pózuje se zahraničními hosty před kamerami, obyvatelé Pervomajska odstraňovali následky předcházejícího ostřelování.

5; Ruský vojenský dopisovatel usadil ukrajinského rusofobního ministra. Alexandr Koc zveřejnil korespondenci s ukrajinským ministrem infrastruktury Vladimirem Omeljanem. Ukrajinský ministr je živoucím dokladem faktu, že čím hloupější člověk, tím víc nenávidí Rusko. Rusofobie a zatemnění mozku jde vždy ruku v ruce.

6; Jako v děsivém snu. Lolita s hrůzou vypráví o zážitcích při ostřelování v Donbasu, které začalo po jejím koncertu.

7; Po celém světě lidé i organizace odsuzují odporné urážky gruzínského moderátora na Putinovu adresu. Většina se shoduje v tom, že tím obrovsky poškodil pověst země a jejího obyvatelstva v očích světové veřejnosti.

8; Zelenskij prohlásil, že se domluví s Ruskem ohledně plynu. Zelenskij stanovil termíny, do kdy je nutno vyřešit otázku tranzitu plynu do Evropy přes Ukrajinu. Ukrajina si dosud neuvědomuje, že na tranzit neexistuje nějaké nezadatelné právo.

9; Film o Ukrajině a válce v Donbasu režiséra Olivera Stonea vybojoval hlavní cenu na italském filmovém festivalu.

10; Rusko se rozpadlo, vládnou Ukrajinci… Na Ukrajině popsali, jak vypadá země jejich snů. Ukrajinci totálně selhali při správě toho nadměrně velkého území, které jim spadlo do klína po rozpadu SSSR. A ještě sní o dalším rozšiřování své moci na další teritoria. Správně by to bylo obráceně: Ať ukáží, že umějí spravovat alespoň tu část současné Ukrajiny, kde převládá ukrajinský jazyk. Ale ani toto relativně malé území na západě země nijak nevzkvétá. I za to mohou „Moskalové“?

11; Po povodních přišly do Irkutské oblasti požáry. Mimořádná situace byla vyhlášena na území sedmi okresů.

12; Malachov se obrátil na Zelenského. Ruský televizní moderátor Andrej Malachov požádal o ochranu novinářů ukrajinské televizní stanice NewsOne před zdivočelými odpůrci dialogu s Ruskem.

13; Porošenko se svou bandou jezdí po Ukrajině a všude jen skandují prázdné heslo „Armáda, jazyk, víra!“. Ne vždy je vítán nadšeně. Občas musí poslouchat i výkřiky „Hanba, hanba!“.

14; Luganská republika vnímá kroky Kyjeva na Staničním mostě jako akt agrese. Pasečnik uložil příslušným ministerstvům a úřadům Luganské republiky, aby vypracovaly otázku obnovy mostu.

15; Okamžitá zkáza. Raketa zlikvidovala nákladní automobil ukrajinské armády. Na záběru je vidět, jak po zásahu raketou automobil okamžitě začíná hořet.

16; Na Ukrajině vydali novou metodiku o válce v Donbasu. Autoři se domnívají, že na Ukrajině už začali zapomínat, kdo je agresor a kdo jsou to ti separatisti, tak se rozhodli to lidem připomenout.

17; Zřícená továrna na zpracování rud „Pavlogradskaja“ pohřbila pod sebou jednoho člověka. Další jsou zranění.

18; Zelenského nejbližší spolupracovník dl Moskvě ultimátum. Dmitrij Razumkov učinil neočekávané a podivné prohlášení ve smyslu, že dokud existuje okupovaný Donbas a Krym, bude pokračovat „protest“. Dále se dost nejasně vyjádřil k postavení ruštiny na Ukrajině. Sám mluví výhradně rusky.

19; Ukrajinští vojáci uhořeli zaživa. V důsledku dopravní nehody automobil GAZ, ve kterém jelo devět ukrajinských vojáků, začal hořet.

20; Každodenní hrdinství, Energetici Doněcké republiky riskují své životy, opravují škody po ostřelování a ruší tak plány okupantů.

21; Řízený chaos v Sýrii, Nová vojska a nové zbraně z USA přicházejí do Sýrie.

22; Vedení televizní stanice Rustavi 2 nepropustí novináře, který si dovolil v přímém přenosu extrémně sprostý výpad proti hlavě sousedního státu. Jméno tohoto novináře už záměrně neuvádím. Nezaslouží si, aby si ho kdokoli připomínal nebo dokonce pamatoval.

23; Státní duma přijímá rozhodnutí o obrysech sankcí proti Gruzii. Státní duma doporučila vládě, aby zvážila případné uvalení sankcí vůči Gruzii.

24; Pyrotechnika, kouř, primitivní výkřiky… Neonacisté požadují uzavření televizní stanice NewsOne. Před budovou ukrajinské národní rady pro rozhlasové a televizní vysílání se včera srotil dav neonacistů.

25; Nejvyšší představitelka Gruzie se obrátila na vedení Ruska s výzvou, aby se zdrželo eskalace konfliktu. Právo na eskalaci asi má (a hojně využívá) výhradně gruzínská strana… Prezidentka tvrdí, že vše je dílem jakýchsi „radikálních skupin“. Kdy jí dojde, že jejich aktivita je podněcována oficiálními postoji a politikou vůči Rusku?

26; V Rusku bylo za jediný rok zbaveno pilotních práv více než 400 pilotů. Výcvik pilotů je klíčovou otázkou bezpečnosti letecké přepravy osob.

27; Rada NATO zrušila sovu návštěvu na Ukrajině. Definitivní datum návštěvy nebylo určeno.

28; Obrněné transportéry, vozidla KrAZ s ukrajinskými vojáky, KamAZy s příslušníky nacionální gardy – miny kosí v Donbasu techniku i s karateli. Kyjevští vojáci nadále mají ztráty v důsledku explozí vlastních min. Počty explozí narůstají.

29; Putin učinil prohlášení o sankcí vůči Gruzii. Prezident Ruska nechce ještě více rozdmýchávat už tak napjatou situaci ve vzájemných vztazích s Gruzií, tudíž neuvažuje o zavedení hospodářských sankcí. Dále prohlásil, že vést proti tomu gruzínskému moderátorovi trestní řízení by byla příliš velká čest, kterou si dotyčný nezaslouží.

30; Čestné slovo je na nic. Ukrajinští funkcionáři vědomě nakupovali vadné neprůstřelné vesty pro ukrajinskou armádu. Oni věděli, že jsou neúčinné, přesto se rozhodli je koupit.

31; Za Ukrajinu vás budou zabíjet! Ukrajinský novinář vyhrožuje Rusům. Cymbaljuk sypal výhrůžky: Ruští okupanti by neměli nikdy zapomínat na to, že Ukrajinci jsou připraveni je kdykoli zlikvidovat.

32; Byla odhalen vážný únik radiace z potopené jaderné ponorky Komsomolec. Vědci z Ruska a Norska objevili zvýšení úrovně radiace v okolí potopené sovětské jaderné ponorky.

33; Sestřelený Boeing. Nejvyšší představitel Doněcké republiky informoval o únosu velitele protivzdušné obrany ze strany ukrajinské armády. Ukrajinským pachatelům této cynické provokace s letem MH17 se nepodaří přehodit vinu na kohokoli jiného. O skutečném pachateli hodně vypovídá i to, která strana skrývá a utajuje nejvíce informací.

34; Generální prokuratura Ukrajiny podezírá televizní stanici NewsOne z financování terorismu. Bylo zahájeno řízení podle článku „Financování terorismu“.

35; Sblížení je nevyhnutelné,. Putin označil Rusy a Ukrajince za jeden národ. Podle jeho názoru je to naprosto očividný fakt, avšak současná moc na Ukrajině si to evidentně nepřeje.

36; Zelenskij zrušil přehlídku na Den nezávislosti Ukrajiny. Prezident Ukrajiny sdělil, že oslavy 24. srpna proběhnou v novém formátu.

37; Saakašvili zlomil ruku starší ženě během nepokojů u oděského soudu. V Oděse po soudu v případu Krajana udeřil Michail Saakašvili starší paní.

38; Švédsko deportuje Ukrajinku, která přišla o nohu v důsledku teroristického činu.

39; Putin informoval o tom, co nejvíce komplikuje vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou. Ruský prezident připustil, že v současnosti jsou tyto vztahy komplikované. Za problém označil propagandu stávající moci na Ukrajině, která označuje Rusko za viníka všech tragických událostí.

40; Zelenskij zahájil masové propouštění úředníků a funkcionářů.

41; Zelenskij je nucen cynicky lhát. Velitel okupační operace se vymkl jeho kontrole.

42; Ukradli stovky milionů. Počet zatčených příslušníků FSB se zdvojnásobil. Zatčení policisté začali svědčit a v současnosti probíhá shromažďování důkazů o vině.

43; Porošenko reagoval na zrušení vojenské přehlídky ze strany Zelenského. Závisí to na jeho prioritách. Mou prioritou byla přestavba armády.

44; Designéři nové ukrajinské bankovky byli usvědčeni z využití kradeného písma. Informuje o tom designér Bogdan Gdal.

45; Soud zakázal Trumpovi, aby blokoval uživatele Twitteru.

46; Ukrajina a Gruzie jsou dva permanentně naštvaní invalidé, říká místopředseda Státní dumy Pjotr Tolstoj. Oni jsou prostě už takoví Vždycky budou vyzařovat zlobu.

47; Putin prohlásil, že Obama neplnil smlouvy ohledně Ukrajiny. Prezident o tom informoval v interview pro nový film Olivera Stonea „V boji o Ukrajinu“.

48; Všem zatčeným ukrajinským námořníkům bylo sděleno obvinění. Předběžné datum soudního jednání o prodloužení vazby je 17. července.

49; USA znovu pohrozily Turecku za S-400. Postoj Washingtonu ohledně otázky nákupu ruských raketových komplexů Ankarou se nezměnil. USA si pod hrozbou sankcí osobují právo určovat, kdo od koho a za kolik bude smět kupovat vojenskou techniku pro svou obranu.

50; Turecko očekává 250 tisíc ruských policistů po zrušení zákazu vstupu do země pro pracovníky ruského ministerstva vnitra.

51; My znovu najdeme východisko. Gruzínští poslanci z „Aliance patriotů“ navštíví Moskvu. Poslanci opoziční frakce parlamentu Gruzie v nejbližších dnech navštíví ruské hlavní město.

52; Nedaleko Moskvy byla nalezena mrtvola s uříznutou hlavou. V Moskevské oblasti (město Ramenskoje) bylo objeveno tělo bez hlavy. Hlava oddělená od hlavy visela ve smyčce na větvi stromu.

53; Boje v horách. Ozbrojenci zahájili útok v syrské Latakíji.

54; V Luganské republice byl potrestán zrádce. Agent SBU předal Ukrajině svého přítele z Domobrany. Za předání obyvatele Republiky dostal Polozov peněžitou odměnu ve výši 4.700 hřiven.

55; Silné zemětřesení v Kalifornii silně poškodilo obrovskou americkou vojenskou základnu China Lake.

56; Bylo zveřejněno shrnutí prvních šesti týdnů Zelenského působení ve funkci prezidenta. Co se vlastně na Ukrajině mění? Jaké kroky vlastně podniká nový prezident?

57; Děsivá noc ze 7. na 8. červenec. Ukrajinská armáda uskutečnila strašlivý úder na obec Krasnoarmejskoje u Mariupolu. Hustým ostřelováním byla zasažena celá plocha obce. Poškozena byla škola, nemocnice, trafostanice. Zbořeno bylo 30 domů.

58; Fašisté pořádají hon na Rusy. V Estonsku tajné služby unesli známého obránce ruských škol. Profašistická moc využívá metody svých vzorů z hitlerovského Německa.

59; To je ostuda! Příslušníci ATO obvinili Zelenského ze zinscenování své návštěvy fronty v Donbasu. Jediné, co zatím udělal, je, že slíbil navrácení území, která Ukrajina nemá pod kontrolou.

60; Na Ukrajině zakázali účast na Eurovizi dětem, které vystupovaly v Rusku. Informovala o tom tisková služba Národní společnosti pro rozhlasové a televizní vysílání.

61; S Putinem se nedá jednat jak os Porošenkem. Klimkin dává Zelenskému rady. Odstupující ministr zahraničí Pavel Klimkin vyjmenoval tři podmínky, za kterých může Kyjev podle jeho názoru čelit Rusku: Jasná strategie, koordinace postupu a podpora mezinárodních partnerů.

62; Další pokus o přepisování dějin. Žádný boj ani vítězství se nekonaly. V Německu navrhli zbourání pomníku padlých u Prochorovky. Jde o boj mezi jednotkami wehrmachtu a sovětskými vojsky během obranné Kurské bitvy. Nedávno proběhly připomínkové akce u příležitosti vylodění spojenců v Normandii a tam jsme se dověděli, že válku s Hitlerem vyhráli odvážní Francouzi a Američané… Co budou tvrdit za pár let? Že Němci v roce 1941 přišli do Sovětského svazu jen na návštěvu, v roce 1944 se vrátili a nechali se svými hostiteli v roce 1945 zdvořile doprovodit až domů?

63; Na Ukrajině se chystá zavedení trestní odpovědnosti za neuznání Krymu a Donbasu za ukrajinské. Autoři návrhu zákona jsou Andrej Parubij a poslanci Viktorija Sjumar a Marija Ionova.

64; Letecké spojení s Gruzií může být obnoveno. Mohou být dokonce zrušena i víza pro občany Gruzie. Rusko nejen že nebude trestat Gruzii ekonomickými sankcemi, ale může zrušit zákaz letů.

65; Dvaadvacetiletý voják ukrajinské armády spáchal sebevraždu, aby nemusel jet na frontu. Velení pravidelně nutilo vojáky základní služby podepisovat smlouvu a poté je posílali do zóny ATO. Toto se mohlo stát důvodem pro sebevraždu.

66; Kašlou na Zelenského. Ozbrojenci ATO si zorganizují svou vlastní alternativní vojenskou přehlídku.

67; Koho chtějí Ukrajinci za nového premiéra? Jurij Bojko – 12,8%, Julija Timošenko – 12,3%, Vladimir Grojsman – 8,6%.

68; Putin vrátí v nejbližší době ukrajinské námořníky, tvrdí Klimkin. Podle jeho názoru se Putin bude snažit vydělat na tomto humanitárním gestu politické body.

69; Velitel ukrajinské armády pouštěl na vojenské letiště za peníze hráče paintballu. Vojenská prokuratura Černigovské posádky přistihla náčelníka při činu.

70; V Rusku reagovali na návrh zbourat pomník v Prochorovce. Hlavním cílem podobných návrhů je zpochybnit historický přínos Sovětského svazu k vítězství nad fašistickým Německem.

71; Osmdesátiletá matka nenávistného moderátora, který krajně sprostě nadával Putinovi (bývalá velmi slavná moderátorka, novinářka a režisérka), byla šokována negativními reakcemi na čin svého syna. Čekala snad, že jejího nevychovaného syna za něco takového pochválí? Ona musí moc dobře vědět, že urazit něčí zesnulé rodiče se v Gruzii tradičně neodpouští.

72; V Gruzii prohlásili, že močili do boržomi (gruzínská minerálka) a vína dodávaných do Ruska, aby se pomstil výrobcům, kteří dodávali do nenáviděného Ruska. Generální ředitel skandální televizní stanice Rustavi 2 odpověděl na Putinovo velkodušné gesto.

73; Panuje na Ukrajině dvojvládí? Grojsman přikázal, aby se konala přehlídka, kterou Zelenskij zrušil.

74; Zelenskij vyhnal ze zasedání tajemníka Borispolské městské rady Jaroslava Godunka. Ten na něj podal trestní oznámení.

75; Ty máš sloužit Ukrajincům a ne oligarchům a okupantům! Neonacisté přišli k administrativě Zelenského. Před budovou prezidentovy administrativy v Kyjevě se sešli neonacisté ze strany Svoboda, z Nacionálního korpusu, Pravého sektoru, OUN a KUN (Kongres ukrajinských nacionalistů).

76; V Gruzii hoří vinice v hlavní vinařské oblasti. Oheň zachvátil kolem 10 hektarů vinařských plantáží.

77; Merkelová se opět třásla. Potřetí za poslední měsíc. Spekulace o jejím zdravotním stavu neberou konce, ale oficiálně je se zdravím německé kancléřky vše v pořádku. Ona sama říká, že s tím prostě bude muset žít.

78; Navzdory zdvojnásobení kvóty pro pracovní povolení pro občany Ukrajiny, tvoří Ukrajinci 80% všech nelegálních pracovníků v České republice.

79; Bez nohou, s prostřeleným břichem, se zraněními hlavy… V Kyjevě začíná panika kvůli přilétajícím letadlům se zraněnými z Donbasu. Čeho bylo za pět let ATO (dnes OOS) vlastně dosaženo? Za co vlastně Ukrajina platí tak vysokou cenu v podobě mnoha set mrtvých a tisíců těžce zraněných? Nemluvě o materiálních a morálních škodách…

80; Karatelé z ukrajinské armády zahájili novou fázi fašistického plánu na totální likvidaci Donbasu. Vyplývá to z posledních informací o vojenské situaci v Doněcké republice.

81; Britský velvyslanec, který spustil skandál kvůli kritice Donalda Trumpa, odešel z funkce. Do médií se dostaly diplomatické dokumenty, ve kterých velvyslanec označoval amerického prezidenta za neschopného, nespolehlivého a nekompetentního.

82; Na Ukrajině se cestující snažili uhasit požár vlaku vodou z rybníka. Hasicí přístroje byly k ničemu, lidé museli nosit vodu z blízkého rybníka.

83; Ruská vojenská flotila komentovala paniku ukrajinské flotily kvůli hlídkové lodi. Ukrajinská média okamžitě rozšířila novinku o vplutí plavidla Smetlivyj do zóny střeleb s provokačním záměrem.

84; Vlaky do Ruska přinášejí Ukrajině více peněz než vnitrostátní spoje. Jen vlak z Kyjeva do Moskvy přináší pro ukrajinské železnice víc zisku než pět nejlukrativnějších vnitrostátních linek dohromady.

85; Tak čí je vlastně 1,5 miliardy konfiskovaných na Ukrajině? „Janukovičovy peníze“ Janukovičovi vlastně nepatří. Generální prokuratura oficiálně oznámila, že Viktor Janukovič není obviněn z žádných ekonomických nebo korupčních trestných činů.

86; V Bělorusku odsoudili člena domobrany Donbasu do vězení, V Brestu vynesli rozsudek nad čtyřiačtyřicetiletým občanem Běloruska rozsudek na základě obvinění z účasti na ozbrojeném konfliktu v Donbasu.

87; Ukrajinci vyjmenovali hlavní problémy v zemi: Status ruského jazyka označilo za svůj osobní problém jen 1% lidí. První (48%) je korupce ve státních orgánech, druhá je válka v Donbasu (45%), třetí je růst cen (31%), čtvrtý nezaměstnanost (30%), pátý problém je nízká úroveň výroby (18%), šestý nedostatečná sociální ochrana chudých (17%). Krym zajímá pouhá tři procenta respondentů, postavení ruštiny dokonce jen pouhé jedno procento.

88; Velká Británie odmítla vydat vízum ruskému diplomatovi z ministerstva zahraničí, který byl oficiálně pozván a akreditován na konferenci o svobodě médií.

89; V Donbasu byla ostřelována kolona s ukrajinským gubernátorem. Jeden mrtvý voják. Ve zprávě ukrajinské armády se výslovně neuvádí, že by palba přišla ze strany Doněcké republiky. Zelenskij to obecně označil za pokus zmařit minský proces.

90; Nahý výtržník zbil v Kyjevě důchodce a dvouleté dítě. Nahý muž vyběhl se vchodu, přiběhl k staříkovi praštil ho a sebral mu vozík, který pak poškodil automobil. Poté uhodil dvouletého chlapce, který procházel kolem. Útočník byl převezen do nemocnice, kde zjistili, že byl pod vlivem neznámé psychotropní látky. Hrozí mu až pět let odnětí svobody.

91; Agent západních tajných služeb proti Rusku a Sýrii. Zahraniční média velmi často odvolávají na informace „Syrské observatoře pro lidská práva (SOHR)“. Jenže tato „instituce“ s nabubřelým názvem je tvořena jediným člověkem – Syřanem, který už dvacet let žije ve Velké Británii a nikoli v Sýrii. Usáma Alí Sulejmán tvrdí, že pro něho pracuje kolem dvou set aktivistů ze Sýrie. Jejich jména však nikde neuvádí. To svědčí o extrémně nízké důvěryhodnosti tohoto zdroje. Prakticky se jedná o čistou propagandu bez opory ověřených informací. Kromě toho je známo, že tento člověk pravidelně dostává peněžní kompenzace z apolitickou činnost od několika zemí a organizací. Z toho vyplývá, že se řídí pokyny západních zaměstnavatelů, vědomě šíří lživé a smyšlené informace s cílem obvinit zákonnou vládu Sýrie z porušování lidských práv.

92; Rusko-ukrajinský telemost přece jen bude. Majitel NewsOne učinil prohlášení. V tiskové službě televizní stanice prohlásili, že pozvali do svého studia ukrajinské a ruské hosty pořadu.

93; Evropa dá peníze na realizaci Zelenského projektu. EU vyčlení pro Ukrajinu 25 milionů euro na rozvoj digitální ekonomiky a elektronického vládnutí.

94; EU a NATO mohou uskutečnit cvičení v Černobylu, říká Zelenskij. Prohlásil, že má v úmyslu vytvořit „zelený koridor“ pro turisty, a navrhl uskutečnění mezinárodních vojenských cvičení v zóně Černobylské jaderné elektrárny.

95; Klimkin varoval Zelenského před setkáním s Putinem bez účasti zahraničních partnerů. Podceňuje Zelenského nebo přeceňuje Putina. Evidentně obojí.

96; Gruzínci začínají na sociálních sítích požadovat, aby se „zavřela ústa“ televiznímu kanálu Rustavi 2 kvůli sprostým protiruským výlevům jejich redaktora.

97; Ukrajina prohlásila, že vyplácet důchody v Donbasu není možné. Podle ministrových slov je otázka vyplácení penzí obyvatelům Republiky spjata nejen s bankovním systémem, ale i s placením daní.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
8 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.7.-10.7.2019

 1. Jan napsal:

  Ja vidim propojenost s urazkou prezidenta Zemana, ktery je pritelem V. Putina. Je to dalsi pokus zapalit nenavist mezi Gruzii a Ruskem. Sankce ale jenom poskodi Gruzince, kteri za nic nemohou. To ovsem USA chteji. Okolni staty Ruska, patrici do byvaleho CCCP jsou rejdistem CIA a jejich vlady jsou vazaly USA. Musi neustale pestovat rusofobii a provokace Ruska. Deep State se cini…

 2. Novapalo napsal:

  Najviac krátkych informácii je stále o Ukrajine a problémoch na Ukrajine. Rusi a Putin teda musia sa sústrediť na riešenie týchto problémov svojho národa za hranicami Ruska. Teórie DVTR a Kolektívna spoločná bezpečnosť (prezentované Pjakinom) sú zložité a nakoniec aj mierne chybné a nedostatočné.
  Preto si myslím, po prečítaní knihy „Obroda Slovanov“, podnadpisy „Demokracia je hlúposť“ a „Slobodná tržná ekonomika je KATASTROFA“, že táto kniha je tisíckrát najlepšia pre zjednotenie Ruska a aj ostatných Slovanov.

  Nás v strednej Európe sa týka zjednotenie Uhrov a teda vytvorenie novej Veľkomoravskej ríše.
  Preloží Kysucký túto knihu aj do ruštiny? Kysucký píše, že najskôr musí dôjsť k duchovnej obrode a až potom bude možné zjednotenie, nie ináč. Teda treba začať s duchovnou obrodou čo najskôr, najlepšie okamžite. V knihe je to veľmi jednoducho riešené! – učiť sa, učiť sa …. základným zákonom tohto vesmíru a ich fungovaniu – je to len jedna krátka kniha.

  • HVzV? napsal:

   Novapalo,

   nekecejte,kdyby byl pan Kysucky co k čemu objevil by se tady mezi námi lidovymi komentatory a my mu tu dáme inspiraci a možná by se z ni dočerpal tak,že jeho duchovni obroda by doznala vrcholu!!

   • Novapalo napsal:

    Neviem, prečo tu on nepíše. Asi sa tým nechce zaoberať. Ale celkovo si myslím, že sú tu len jednoduché názory a z hľadiska názorov p. Kysuckého v jeho knihe úplne mylné názory. Asi preto tu nepíše.

    • proud napsal:

     Seber se,udelej si podobnej web u vas v ciganove a tam se se svym kysuckym predvadej,nam tady toho cigose z tech 5 milionu kolik jich vas tam je cpat nemusis,my na vas za vasi zradu sereme!

     • proud napsal:

      Uz kolikatou zradu jenom od Hitlera………..co taky cekat od cigosu,lepsi je na vas bud zapomenout,nebo vas rovnou vyjebat,zmrdi pricmoudli!

      • proud napsal:

       Mame dost vlastnich vlastizradcu,jeste s vama se budeme srat……chcipnete si tam,kdyz jste se slavne utrhli s nakradenym,nebo si udelejte poradek sami,jsem zvedavej jak to tvymu kysuckymu pujde od ruky………..a tady neoxidujte kdyz mate vlastni prah zasranej ze pres nej nevidite!

    • proud napsal:

     „Neviem, prečo tu on nepíše.“…………….nebo proto,ze ma na rozdil od tebe aspon nejakej zbytek charakteru…………………….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!