Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.7.2019

vybory_ukraina_51; Sčítání hlasů v předčasných parlamentních volbách na Ukrajině míří do finiše. Do Nejvyšší rady se probojovalo pět politických formací. Zelenského strana Sluha národa pravděpodobně získá absolutní většinu a nebude odkázána na koalici s jinou politickou silou. Na druhé příčce skončil a opoziční platforma „Za život“. Dále se umístily strany Petra Porošenka a Julie Timošenkové. Určitým překvapením je úspěch zcela nové strany Hlas zpěváka Vjačeslava Vakarčuka.

2; Politolog Aslan Rubajev se omluvil za lživou zprávu o smrti prezidenta Turkménie. Této smyšlenky se okamžitě chytila veškerá ruská liberální média.

3; Čínská policie tvrdě potlačila majdan v Hongkongu. Demonstranti se okamžitě rozutekli.

4; Zelenskij povzbuzen výsledky voleb do Nejvyšší rady informoval o tom, kdy začne zavírat představitele poražené vládní kliky. Kromě toho prohlásil, že prioritou nové moci bude ukončení války v Donbasu.

5; Právník Andrej Portnov, který se zaměřuje především na Porošenkovy zločiny, avizoval brzké zatčení a uvěznění Pašinského, který je považován za jednoho z organizátorů střelby do lidí na Majdanu v únoru 2014.

6; Spisovatel Eduard Limonov prohlásil, že Skripalovy otrávily ukrajinské tajné služby. Dále položil logickou otázku, pro koho bylo výhodné sestřelení Boeingu a otrava Skripalových.

7; Ve vysílání přední ukrajinské televize „1+1“ se objevil pořad o děsivých Porošenkových zločinech. Obsah pořadu byl tak závažný, že se tím bude zabývat i evropské soudnictví.

8; Proč neměli soudní lidé na Ukrajině vůbec chodit k volbám? I po skončených předčasných volbách na ukrajinské politické scéně naprosto chybí zdravé politické síly.

9; Legendární Metallica zazpívala v Lužnikách „Krevní skupinu“ od Viktora Coje, která poprvé zazněla na Festivalu leningradského rockového klubu v roce 1987.

10; Současná ukrajinská politika je volbou mezi mafií a sektou. Vyšla zajímavá úvaha Dmitrije Olšanského o nebezpečnosti politického fanatismu, který je typický pro opozičníky nové vlny v Rusku.

11; Proč lidé masové hlasovali pro Zelenského a jeho stranu? Politolog Sergej Markov se zamýšlí nad podivnostmi ukrajinské politiky.

12; Na internetu se široce diskutuje o vině na dopravní nehodě Zelenského kolony s autobusem plným dětí. Volkswagen Touareg a mikrobus bezpečnostní služby ukrajinského prezidenta se pokusily předjet kolonu s autobusy.

13; Hybridní chaos narůstá. Proti Rusku vzniká agresivní fašismus počínaje Ukrajinou a Evropskou unií konče. Koho by napadlo označovat studium historie lidstva na základě věcných příznaků za konspirační teorie?

14; Vůdce Ukrajinských fašistů: „Evropská unie nás zradila. Zničíme všechny, kteří podporují Rusáky. Na řadě jsou milovníci Evropy“. Politici, kteří jsou orientováni na Evropu nepřinášejí Ukrajině o nic méně zla než ti, kteří jsou placeni Moskvou.

15; Strach odcházejícího režimu: Ukrajinští politici si kousali rty z obav o svou vlastní budoucnost.

16; Vakarčuk nepřestane zpívat ani po svém zvolení do Nejvyšší rady. Přestat se zpíváním mu prý zakázal sám Pánbůh.

17; Situace v Donbasu se mění. Přestože nedošlo k úplnému zastavení palby, výrazně se snížila intenzita ostřelování. Informuje o tom zastoupení Doněcké republiky v Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

18; Zelenskij je přesvědčen, že dosáhne vzájemného porozumění s Putinem.

19; Zelenskij chce zahájit činnost nové Nejvyšší rady v symbolický den. Jde patrně o 24 srpen, který je považován za Den nezávislosti Ukrajiny.

20; Jedním z důležitých výsledků předčasných voleb do Nejvyšší rady je již potvrzený fakt, že do parlamentu se nedostala Ljaškova Radikální strana. Sociolog a blogger Denis Selezňov si všímá faktu, že z Nejvyšší rady vypadly ty nejšílenější proudy „folklórního nacionalismu“. Cesta k normalitě bude ale ještě dlouhá. Nová Nejvyšší rada bude trpět jednostranným populismem.

21; Naděžda Savčenko, získala ve svém volebním obvodě (Ukrajinou ovládaná část Donbasu) pouhých osm hlasů.

22; Průzkum ukrajinské televize o jazykovém zákoně v Kyjevě se zcela zvrtnul. Nejen že se lidé vyslovovali za právo užívat mateřský jazyk, ale i ti, kdo vyslovovali podporu diskriminačnímu zákonu, používali velmi primitivní podobu ukrajinštiny (místy dokonce s chybami), čímž na sebe jednoznačně prozrazovali, že i u nich je hlavním jazykem komunikace ruština a nikoli ukrajinština.

23; Ruský ministr pro hospodářský rozvoj Maxim Oreškin vyjádřil obavy z nárůstu spotřebního úvěrování. Je to vážný sociální problém, který už nelze řešit bezbolestně.

24; S postupujícím sčítáním hlasů je čím dál jasnější, že Zelenskij nejspíš dokáže sestavit jednobarevnou vládu.

25; V Luganské republice byla objevena tajná skrýš ukrajinských diverzantů.

26; Lvovský starosta po výprasku v ukrajinských volbách opouští pozici šéfa strany „Samopomošč“ (Svépomoc).

27; Americký viceprezident slíbil, že vyšle Američany na Měsíc a nechá je tam. Měsíc se má stát základnou pro další lety na Mars.

28; Velkým překvapením nedávno skončených předčasných voleb do Nejvyšší rady se staly výsledky strany Anatolije Šaríje, který prakticky bez peněz a předvolební kampaně dokázal dosáhnout výsledku zhruba 2,25%. Komentátoři ale často mluví o zbytečné ztrátě hlasů pro strany představující „hlas rozumu“, tedy především pro Opoziční platformu „Za život“, která by bez tohoto „tříštění sil“ mohla dosáhnout až dvacetiprocentního výsledku.

29; V New Yorku došlo k velkému výpadku dodávek elektřiny kvůli extrémním vedrům. Síť byla přetížena nadměrným využíváním energeticky náročné klimatizace.

30; V Íránu bylo zatčeno 17 špiónů CIA, kteří měli přístup ke kriticky důležitým informacím. Někteří z nich už byli odsouzeni k trestu smrti.

31; Autor ukrajinské ústavy Viktor Musijaka zemřel na infarkt v den sčítání hlasů odevzdaných u voleb do Nejvyšší rady.

32; Andrej Portnov oznámil zmizení Jurije Lucenka. Od včerejška zastává funkci generálního prokurátora Dmitrij Storožuk.

33; Ukrajinská armáda chystá provokaci v podobě vraždy civilních osob na hraničních přechodech. Součástí plánu je narušování činnosti dronů monitorovací mise OBSE.

34; Dva výsadkáři ukrajinské armády zahynuli v důsledku exploze nástražné miny. Dva další byli ve vážném stavu převezeni do nemocnice.

35; Alexandr Lukašenko: Ukrajina je společným problémem celé Evropy. Tenhle hlavobol je třeba co nejrychleji odstranit, zdůraznil prezident Běloruska.

36; Volby na Ukrajině byly provázeny nejen nejrůznějšími podvody a nezákonnostmi, ale i vraždami (např. ve městě Slavutič) a výtržnostmi. Muži, který se v Nikolajevě při volebním aktu svlékl donaha, hrozí pět let odnětí svobody.

37; Na populárních plážích nedaleko Oděsy se očekávají bojové střelby. Testy v podobě bojových střeleb mohou představovat nebezpečí pro rekreanty.

38; Rusko dodá do Doněcké republiky novou vojenskou techniku. Na základě výsledků rozhovorů byla potvrzena specifikace této techniky a náhradních dílů.

39; Donald Trump včera reagoval na zadržení agentů CIA v Íránu. Informaci označil za lež.

40; U francouzských břehů byla nalezena vojenská ponorka La Minerve, která byla s 52 osobami na palubě potopena před 50 lety.

41; Do jednoho z volebních okrsků na Ukrajině byla vyslána helikoptéra se spacnazem. Jde o okrsek v Žitomirské oblasti, kde prohrává Pašinskij v souboji se „Sluhou národa“. Sergej Pašinskij je právem považován za jednoho z hlavních organizátorů střelby na Majdanu.

42; Šok pro Ukrajinu: Americká média informovala, že mnoho námořníků ukrajinské vojenské námořní flotily odmítlo plnit rozkaz o provokaci v Kerčském průlivu. V podstatě tak list financovaný Kongresem Spojených států potvrdil, že se v Kerči jednalo o připravovanou provokaci.

43; Americká hegemonie se hroutí. Německo se připravuje na systém mezinárodního obchodu bez USA. Německý minstr hospodářství vysvětlil, že Německo se musí připravit na systém mezinárodního obchodování bez USA.

44; Potopila se ukrajinská nákladní loď s čímsi „zajímavým“ v nákladních prostorách Jsou hlášeny oběti na životech. Plavidlo se potopilo v neděli večer v oceánu v hloubce 35 metrů.

45; Kyjevský soud propustil z vězení ve Starobelsku (Luganská oblast) známého bývalého člena Strany regionů.

46; Solovjov odpověděl Navalnému v otázce povolení k pobytu v Itálii. Navalnyj jako „právník“ by měl vědět, že status, který má Solovjov už mnoho let, nedává právo ani na občanství a dokonce ani na práci.

47; Neklid v Evropě: Slovinsko posílá vojáky s obrněnou technikou na hranici s Itálií na ochranu proti přílivu migrantů. Letos bylo ve Slovinsku zatčeno 5 tisíc nelegálních migrantů. Polovinu z nich vrátili do Chorvatska Zadrženo bylo 130 obchodníků s lidmi.

48; Jelcinův spolupracovník odpověděl na informace o jeho plánech na prodej Karélie. Toto téma se skutečně projednávalo, ale jen na ministerstvu zahraničí, a to pouze v pracovním režimu.

49; V Petrohradě byla zavražděna účastnice akcí na podporu Ukrajiny. V Petrohradě bylo objeveno tělo liberální opoziční aktivistky Jeleny Grigorjevové se stopami bodání a dušení.

50; USA mohou během týdne smést Afghánistán s povrchu země, prohlásil Donald Trump. USA v posledních měsících jednají s afghánským radikálním hnutím Tálibán o přerušení palby.

51; Voják ukrajinské armády postřelil svého kolegu. Informuje o tom tisková služba ukrajinského Státního úřadu pro vyšetřování.

52; Vakarčuk navrhl Nejvyšší radě, aby schválila zákon o vztazích s Ruskem. Ukrajina nesmírně trpí v důsledku politiky dvojího metru, prohlásil šéf (brzy parlamentní) strany Hlas.

53; U Zelenského komentovali možné odvolání Arsena Avakova. Zástupce Zelenského strany ocenil jeho efektivní práci během prezidentských a parlamentních voleb.

54; Razumkov komentoval otázku amnestie pro Donbas. V podstatě vyloučil amnestii pro lidi, které označil za ozbrojence a válečné zločince. Nezmínil se ale o stejném problému na druhé (ukrajinské) straně, kde – na rozdíl od obránců Donbasu – jsou válečné zločiny prokazatelné.

55; Operace tajných služeb Izraele a USA: Kam zmizely Bílé přílby? Tajené služby Izraele zorganizovaly a uskutečnily evakuaci ozbrojenců syrské Al-Káidy z území Sýrie.

56; Strašlivý požár nedaleko Chabarovska. Shořel dětský tábor. Jsou hlášeny oběti na životech Vyšetřovatelé zahájili trestní řízení po smrti dítěte v důsledku požáru ve stanovém městečku v Chabarovském kraji.

57; Evropa v ohrožení: V EU se zalekli sbližování Ruska a Ukrajiny po nedávných volbách. Výsledky voleb do Nejvyšší rady mohou znamenat, že Evropa může narazit na vážné problémy.

58; Úspěchy Ruska ve vývoji plynových turbín zaskočily Siemens. Posledních deset let pokusy ruských inženýrů vytvořit vlastní plynovou turbínu nebyly příliš úspěšné. Situace se ale mění

59; Porošenko zvítězil nad Zelenským v zahraničí.

60; Samozvaní „odborníci“ děsí Rusko problémy katastrofálních rozměrů. Někteří veřejní činitelé pravidelně ztrácejí pojem o realitě.

61; Jazyková otázka: Co ve skutečnosti Zelenskij nabízí Donbasu? Asistent nového ukrajinského prezidenta rozšířil ve svém interview myšlenku o tom, jaké „úžasné“ ústupky lze učinit pro obyvatele Doněcka v jazykové otázce.

62; Krvavý neúspěch USA v Afghánistánu. Krvavá jatka tlačí USA ke kapitulaci. Spory Američanů kolem otázky stáhnout či nestáhnout vojska z Afghánistánu lze pozorovat od samého začátku.

63; Zelenskij čelí výhrůžkám o fyzické likvidaci.

64; Hrozba plnohodnotné války. Rusko i Ukrajina podnikají naléhavé kroky. Situace připomíná šachovou partii ve fázi před rozhodujícím útokem.

65; Na připomínkovou akci k 80. výročí začátku Druhé světové války pozvalo Polsko Německo, ale nikoli Rusko. Lze jen doufat, že jde o přiznání, že Rusko se na rozpoutání Druhé světové války nepodílelo.

66; Jižní Korea zahájila palbu směrem k letadlu ruského letectva. Soul obviňuje Rusko z toho, že jeho letadlo dvakrát porušilo vzdušný prostor země.

67; V Německu na obálce časopisu Stern označili Trumpa za nacistu. A nyní se živě debatuje o tom, co vedlo k takovému obrazu amerického prezidenta mezi Němci.

68; Polsko zveřejnilo svá očekávání ohledně nové politické reprezentace na Ukrajině. Polsko očekává, že volby povedou ke zvolení stabilní většiny v Nejvyšší radě a k vytvoření nové vlády.

69; Na základě výsledků voleb označil Arkadij Babčenko všechny Ukrajince za debily. Patrně se cítí být osobně oprávněn určovat voličům, co mají chtít a co mají odmítat.

70; Zelenskij se chystá zrušit dvě ministerstva. Chce sloučit ministerstvo kultury, ministerstvo pro informační politiku a ministerstvo mládeže a sportu do jednoho resortu.

71; Není to jen Mariupol. Vyplouvají na povrch ohavné příběhy přeživších vězňů z kramatorské věznice. Tajné věznice existovaly po celém Donbasu.

72; Lucenko se ze své dovolené už nevrátí. Mediální prostor zaplavily zprávy o náhlém zmizení generálního prokurátora Ukrajiny Jurije Lucenka.

73; Kim Čong-un si prohlédl novou ponorku, která byla vyvinuta pro plnění úkolů v operační zóně Japonského moře.

74; Ruské ministerstvo obrany tvrdě odpovědělo na obvinění ze strany Jižní Koreje: Pokud by ruští piloti zaregistrovali nějaké skutečné ohrožené své bezpečnosti, odpověď by na sebe nenechala dlouho čekat. Na internetu jsou už k dispozici záběry z incidentu.

75; Blahopřeji Ukrajině. Výsledky voleb znamenají hlas pro reformy, prohlásil zvláštní zástupce Státního departmentu USA pro otázky Ukrajiny Kurt Volker.

76; Porošenko chystá rozsáhlé protesty proti Zelenskému. Zelenskij a jeho vznikající vláda brzy narazí na náš trvalý protest. V Nejvyšší radě i v ulicích.

77; V Kyjevě cizinec (Ázerbajdžánec) zmlátil policistu. Ten byl hospitalizován s otřesem mozku a zhmožděninami.

78; Vzrostl počet obětí požáru stanového dětského tábora nedaleko Chabarovska. Zemřely dvě děti, které byly ve vážném stavu. Počet obětí stoupl tak nejméně na tři.

79; Do Doněcka údajně přijeli ruští ostřelovači. Údajně mají za úkol zlikvidovat pozorovací kamery Zvláštní monitorovací mise OBSE.

80; Doněcká policie pátrá po nezvěstném dítěti. Policisté se obracejí na občany s výzvou podávat informace, které by mohly vést k nalezení dítěte.

81; Byli zadržení první podezřelí v případu požáru dětského tábora u Chabarovska. Oběti jsou už čtyři.

82; Boris Johnson se stal britským premiérem. Bývalý ministr zahraničí byl zvolen předsedou Konzervativní strany a automaticky se tak stal novým britským premiérem.

83; Bývalý ukrajinský premiér Azarov označil za největší problém Zelenského absenci jakýchkoli kádrů na místní a regionální úrovni. Volební výsledky označil za unikátní.

84; SBU se pomocí výhrůžek snaží udělat z obyvatel Donbasu špióny. Pod hrozbami je nutí shromažďovat a předávat informace představující státní tajemství.

85; Turčinov označil Ukrajince, kteří hlasovali pro Bojka a Medvedčuka, za otroky. Značná část našich spoluobčanů je ochotna vyměnit svobodu a odpovědnost za pohodlné otroctví, rozčiluje se někdejší předseda Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny, který jako dočasný prezident poslal svým podpisem armádu proti civilnímu obyvatelstvu vlastní země pod krycím názvem „ATO“.

86; V USA odebrali titul královny krásy dívce, která na svém Twitteru psala o hidžábech a černoších. Její výroky byly označeny za urážlivé a necitlivé. Pravděpodobně se jedná o (pravdivý, leč z hlediska politické korektnosti „nevhodný“) výrok, že většinu obětí trestných činů mezi černochy mají na svědomí jiní černoši. Druhým výrokem je řečnická otázka, zdali je hidžáb projevem módy v oblékání nebo výrazem útlaku žen ze strany islámu.

87; Byl zjištěn abnormální nárůst počtu migrantů do Ruska. Parně se ale jedná o výkyv ve statistice způsobený dodatečným započtením dosud neevidovaných případů z předchozího roku.

88; Na hranici Tádžikistánu a Kirgizie došlo k ozbrojenému konfliktu s obětmi na životech. V důsledku střelby zahynul jednapadesátiletý učitel a zraněn kirgizský pohraničník.

89; Za posledních 24 hodin ukrajinští ozbrojenci útočili na pět obcí Doněcké republiky z granátometů různých typů a střelných zbraní včetně ostřelovacích pušek.

90; Ruský senátor Konstantin Kosačov skepticky komentoval fakt, že se Boris Johnson stal britským premiérem. Pro britsko-ruské vztahy to nevěští nic dobrého.

91; SBU označila všechny ukrajinské filmové společnosti za agenty ruských tajných služeb a obvinila je z útoku na územní celistvost Ukrajiny.

92; Rusko zjednodušuje poskytnutí pobytových víz pro vybrané kategorie Ukrajinců a osoby bez občanství.

93; Vladimir Žirinovskij vyslovil drtivou prognózu budoucnosti Ukrajiny po nedávných volbách. Země se nachází ve čtvrtém stádiu rakoviny, jejíž metastázy jsou rozšířeny už po celém organismu.

94; Černá Hora dokončila svou integraci do NATO. Ceremoniál se konal ve vládní vile Gorica.

95; Ukrajinský soud označil nucené přejmenování Ukrajinské pravoslavné církve za nezákonné.

96; V Bělorusku se bude zavírat do vězení za symboliku UPA a Banderovy portréty. Změny Trestního zákoníku podepsal prezident Lukašenko.

97; Savčenková označila své fiasko ve volbách za osvobození své osoby od jakékoli odpovědnosti za další politický vývoj v zemi a očištění svého svědomí vůči obyvatelstvu země.

98; V Kyjevě přišla telefonická poplašná zpráva o uložení bomby v budově Ústřední volební komise.

99; Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin vyzval, aby se výsledky voleb na Ukrajině posuzovaly až podle prvních kroků nově vzniklé Nejvyšší rady a nově vytvořené vlády.

100; Vitalij Kličko byl předvolán k výslechu na 26. července.

101; Ukrajinský zpěvák Jurij Loza kritizoval skupinu Metallica za zpěv písně Viktora Coje „Krevní skupina“ v Moskvě. Označil to za typické podbízení místnímu publiku.

102; Nově zvolený poslanec Nejvyšší rady avizoval, že bude pozavírána kompletní sestava Porošenkovy frakce v dosavadním parlamentu.

103; Šéf ukrajinské policie Sergej Kňazev prohlásil, že v rámci vyšetřování vraždy novináře Pavla Šeremeta bylo zjištěno, že FSB prováděla na Ukrajině speciální operaci na likvidaci vojáků,kteří se účastnili rusko-gruzínské války v roce 2008.

104; Donald Trump prohlásil, že země EU oškubávají USA v obchodě ještě víc než Čína. Vyjádřil také přesvědčení, že s jeho příchodem do prezidentské funkce si svět opět začíná Ameriky vážit.

105; Je třeba se veřejně zodpovídat. Volodin požaduje od prezidentky Gruzie, aby se omluvila za buranství. Volodin poznamenal, že obvinění na adresu Ruska z agrese a okupace území jen urážejí obyvatele země.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.7.2019

 1. .lak napsal:

  Z PL
  Re: Re: Re: Re: Re: že, eš, 24.07.2019 9:52:50
  Ze zvědavce
  US Disneyland Satanland dnes 9:21 J_Pitralon 178.?.?.? Prostej lid je třeba v době internetu zabavit ještě víc - co třeba nový příběhy Arnolda Šábesdekla, kterej se dezintegruje a pak znova složí. Jinak lozej po netu a furt do něčeho štouraj konspirátoři, místo toho, aby s úžasem oddaně zírali na díla Hollywoodu. Army's secret chemical testing in St. Louis neighborhoods during Cold War raising new concerns https://www.foxnews.com/us/armys-secret-chemical-t... [oči v sloup] 372699
  Jsou to tahy psychiatrických elementů je i jako samotný pindostan a už jenom zájem o ně, pro ně, s nimi ovšem "poddanými je diagnóza kterou zpravidla za poznávací zájezd a koryto korupcí a arogancí moci a tiskárnou petroholaru vytrvale protleskávají nicméně nepoznají nic z toho co činí pro sebe a okolí nebo jsou holt postižení nechápavostí což se schopností pamatovat si - hovadiny prostě nevylučuje.
  https://www.youtube.com/watch?v=C5IJ1uXxywA http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7972-pentagon-provadel-biologicke-pokusy-na-obcanech-usa.htm

 2. John_Pitralon napsal:

  Já to píču dicky Čínou, protože mě v první třídě nechtěli ňák prodat jiskřičky bombičkový pero a inkoust za x petroholarů, který jsem stejně ani neměl. Tak sem jezdil vlakodlakem druhou třídou. S tou Petrou Holarovou sem se přetahoval o mapu světa, jak má taky Pjakin. Pak sem jí galantně řek - tak si jí sežer a vodnesla si to slavně na holčičí pokoj, no samý šprtky. Bylo to ale dost vo kariéru, byl sem totiž zrovna na propad sezemáku a nakonec jsem to prošel jen vo trencle na ~ 4,99 sem málem pohořel a přitom koza Petróza měla jánevim maximálně tak za 2, takže jí šlo o prd. A vod tý doby mě to pronásleduje a taky ten hříbeček Dalajsaláma, kůli Tibetu. Dotykáč je zlej moc zlej. Musim k tý psychocholoušce teď jak mám tik z dotykáče a zatomovek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!