Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.7.2019

ryboloveckoe_sudno1; Severní Korea zadržela ruské plavidlo se 17 námořníky. Zadržené plavidlo bylo eskortováno do severokorejského přístavu Wonsan, kde posádka čeká v dost špatných podmínkách na vyřešení incidentu.

2; Ukrajina posílila svou hranici s Ruskem a Moldávií o komplexy radiační a jaderné kontroly.

3; Rusku hrozí ekologický „Černobyl“, varuje Rosprirodnadzor. Jedna z chemiček v Irkutské oblasti vyžaduje rekultivaci.

4; Kavkazané v porsche zmlátili a unesli Moskvana. Vysvobodila jej policejní hlídka. V Moskvě dva návštěvníci hlavního města zmlátili muže, poté jej násilně nacpali do kufru auta.

5; Voják ukrajinské armády v Nikolajevě na mopedu vytrhával ženám kabelky z rukou. Policisté zadrželi ukrajinského vojáka, který se podílel na sérii loupežných útoků na ženy.

6; Byla zveřejněna úvaha, kam povede Putin Rusko. Jaké bude místo Ruska v budoucím světě? Co jsou to aktiva nového typu a proč ruská ekonomická elita neodpovídá reáliím nového světa?

7; Na Ukrajině přímo před očima instruktorů z NATO utajili fakt smrti vojáků. Informuje o tom zástupce operativního velení Doněcké republiky Daniil Bezsonov.

8; Soud nad Ukrajinou. Šéf Zelenského strany potvrdil jeho nevyhnutelnost. V posledních měsících lze pozorovat trvalý politický trend na normalizaci rusko-ukrajinských vztahů.

9; Západ panikaří: vydá se Zelenskij směrem k Moskvě? Díky vítězství jeho strany ve volbách do Nejvyšší rady má nyní v rukou mnoho trumfů.

10; Stihne si dosavadní politická elita Ukrajiny sbalit kufry? Mnoho členů stran, které se nedostaly do Nejvyšší rady, už má sbalené kufry.

11; Proč Porošenkova porážka nerovná se vítězství Ruska? Je třeba se podívat do historie. Rusko dlouhodobě podceňovalo emancipační proudy na Ukrajině.

12; Jeden proti čtyřem. Vězení pro Rjabuchina za obranu před přesilou čtyř opilých útočníků. Vladislavův advokát vidí v jeho postupu nutnou obranu. Zločinci jsou jediní, kteří se nemusí bát výkonu spravedlnosti. Začíná to už i v Rusku?

13; Bojovník proti Rusku. Byl jmenováno nový ministr obrany USA. Ministerstvo bylo bez šéfa od prosince loňského roku, kdy odstoupil James Mattis.

14; Ukrajinský politolog Jurij Romaněnko označil Ukrajince za barbary na troskách velké civilizace.

15; Bylo zpracováno více než 99% volebních lístků odevzdaných v ukrajinských předčasných volbách do Nejvyšší rady. Zelenského „Sluha národa“ získal 43,14% hlasů, což mu zaručuje absolutní většinu v parlamentu. Na druhém místě „proruská“ Opoziční platforma „Za život“ Jurije Bojka s 13,02%. Následuje „Baťkivščina“ Julije Timošenkové s 8,18% a hned v závěsu „Evropská solidarita“ Petra Porošenka s 8,12% hlasů. Pětici stran, které proklouzly do Nejvyšší rady uzavírá strana Hlas zpěváka Vakarčuka s 5,84% odevzdaných hlasů. Ljaškova „Radikální strana“ se 4,01% hlasů se do Nejvyšší rady neprobojovala. Velmi dobrou zprávou je i fakt, že mimo parlament zůstali neonacisté ze strany „Svoboda“.

16; Ve straně Sluha národa informovali, jak budou bojovat proti absencím na zasedáních parlamentu. Poslanec může přijít o mandát.

17; Neonacisté znesvětili pomník Vatutina v Poltavě. Nastříkali na něj nápis „Nepřítel“. Pro koho asi může být nepřítelem generál, který velel osvobozovací operací v Kyjevě proti německým fašistům?

18; Ukrajina způsobem svého osamostatnění od SSSR legalizovala a legitimizovala odtržení Donbasu. Bylo-li legální odtržení Ukrajiny od Sovětského svazu (údajně v důsledku převratu v SSSR), musí být ilegální i odtržení Donbasu od Ukrajiny – rovněž v důsledku převratu.

19; V Jižní Koreji experti definovali cíl „invaze“ letadel ruského a čínského letectva. V Soulu nevylučují, že se jednalo o provokaci u příležitosti návštěvy poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Johna Boltona v zemi.

20; V Moskvě byl zadržen Alexej Navalnyj. Jde o reakci na jeho výzvu shromažďovat se na nepovolené akci na podporu opozičních kandidátů do Moskevské městské dumy.

21; Ukrajinští pohraničníci „zachránili“ Ukrajinu před pěti tisíci „agresory“. Jen od začátku letošního roku nebylo na území Ukrajiny vpuštěno 13.763 cizinců.

22; Prezident Bulharska zakázal nákup amerických stíhaček. Není spokojen s tím, že řada důležitých otázek včetně ceny F-16 zůstává nevyjasněných.

23; Evropská unie je připravena odpovědět na Trumpovy hrozby cly ve výši 35 miliard euro. Nebudeme trpět žádná kvóty a omezení, prohlásila eurokomisařka pro obchod Cecilia Malmström.

24; Mezinárodní měnový fond zveřejnil dosti optimistickou prognózu, jak se bude vyvíjet kurs ukrajinské hřivny v příštích pěti letech. Z dnešních 28,68 hřiven za dolar by měla do roku 2024 oslabit na 31,94 hřiven za dolar.

25; Zelenského poradce reagoval na návrh vyměnit Krym za Donbas. Zelenskij je člověk zcela jiného typu. On nepřistoupí na projevy slabost a zbabělosti.

26; U ukrajinského města Těrnopol rozmačkal železniční rovnací stroj devětadvacetiletého dělníka. S mnohačetnými poraněními byl dopraven do nemocnice, kde později zemřel.

27; Dobytkové z Haliče! Obyvatelka Luganské republiky šokovala ukrajinské propagandisty v souvislosti s požadavkem obnovy mostu u Stanice Luganské. Hlavně aby už ti haličští fašisti odtud zmizeli!

28; Zelenskij zahájil proceduru odvolání Klička z funkce starosty Kyjeva.

29; V Arménii byla uvalena vazba na jednoho z pachatelů vraždy veterána specnazu GRU Nikity Beljankina, která se odehrála 1. června v Krasnogorsku u Moskvy.

30; Porošenko se dostavil k výslechu na Státní vyšetřovací úřad. Tam vyjádřili údiv nad tím, proč přišel o den dříve.

31; Ukrajinská armáda zaminovává přístupové cesty k vlastním pozicím. Tyto práce jsou doprovázeny výbuchy starších min, které v daných oblastech umisťovali jejich předchůdci a nepořizovali mapy minových polí.

32; Naftogaz navrhuje Gazpromu projednání tranzitu plynu. Čím blíže je 1. leden 2020, kdy končí platnost stávajících kontraktů, tím přístupnější k jednání jsou v Kyjevě.

33; Klimkinův náměstek se rozčílil kvůli formulaci blahopřání Vladimiru Zelenskému k úspěchu ve volbách, které zaslal generální tajemník Rady Evropy. Z blahopřejného textu vyplývá, že Ukrajina se teprve má postupně stát suverénní zemí.

34; Na Ukrajině poněkud předčasně oznámili „dosažení dohody“ ohledně propuštění uvězněných námořníků z kerčského incidentu.

35; Ukrajinská armáda ostřelovala vojenské dopisovatele Armády Doněcké republiky.

36; Na Ukrajině byl zahájen prodej Zelenského bust. Sošky jsou určeny pro prodej na jedné populární stránce internetových aukcí.

37; Obyvatelé Donbasu poslali „lháři Zelenskému“ děsivou zásilku. Mládež Donbasu nahrála výzvu prezidentovi Zelenskému a poslala mu střepiny z dělostřeleckých granátů. V důsledku ostřelování zahynula čtyřiapadesátiletá žena. Autoři výzvy se ptají, zdali se tato zvěrstva dějí s jeho souhlasem, nebo ukrajinská armáda jen demonstruje, že se odmítá podřídit novému prezidentovi jako novému vrchnímu veliteli ozbrojených sil.

38; Kolona z Ruska přijede po půlroční přestávce na Donbas s důležitým nákladem.

39; Kyjevanům hrozí, že zůstanou bez vody. Vodovodní síť hlavního města je ohrožena. Výstavba na místě vodních zdrojů Děsňanské vodárenské stanice může znamenat přerušení 65% dodávek vody ve městě.

40; Ukrajina poslala stovky pilotů vrtulníků do epicentra smrtelně nebezpečných epidemií. Stovky neočkovaných příslušníků ukrajinských mírových sil se nacházejí v epicentru epidemií cholery, břišního tyfu a viru Ebola v Kongu.

41; Savčenková se vyjádřila, že zavraždění Alexandra Zacharčenka byla chyba. Živý by byl pro Ukrajinu prospěšnější.

42; Malajsie před pěti lety zabránila útoku NATO v Donbasu a na Krymu po sestřelení Boeingu tím, že se včas zmocnila černých skříněk. Ostatní členové vyšetřovací skupiny se všemi silami snažili bránit účasti Malajců na sběru důkazů. Incident a okamžité hození viny na Rusko měla být záminka pro útok na Donbas a Krym. Malajsie dodnes tvrdí, že neexistuje jakýkoli důvod podezírat Rusko z tohoto činu.

43; Ukrajinská armáda přišla o svého karatele „Josého“. V Dněpropoetrovsku se beze stopy ztratil ukrajinský voják Ignat Kapitoněnko, který měl dorazit vlakem k jednotce, ale nepřijel.

44; Ukrajinské letovisko zůstalo bez elektřiny a vody. Obec Kirillovka v Záporožské oblasti známá jako lázeňská zóna u Azovského moře prožila výpadek dodávek proudu a vody.

45; V Kyjevě navrhují zavedení nových sankcí proti Rusku, Číně a Turecku. Na sankční seznam se dostala dokonce i Bosna a Hercegovina.

46; Známý německý herec Till Schweiger se vysmál nové německé ministryni obrany a srovnal ji s osobnostmi typu Sergeje Šojgu. Umísti lna své stránce na sociální síti fotografie tří ministrů obrany, přičemž novou německou ministryni v kostýmu uklízečky.

47; Skandál. Na veřejnost se dostaly záběry z vystoupení Vjačeslava Vakarčuka před ruskými podnikateli. Dnes tyto záběry zveřejnil na svých stránkách právník Andrej Portnov, který tak odhaluje pokrytectví údajných bojovníků proti nenáviděnému Rusku.

48; Časopis Time připomněl padesáté výročí přistání na Měsíci obálkou z roku 1968, na níž původně k měsíci běží americký a sovětský kosmonaut. Tentokrát ale vynechal sovětského kosmonauta vynechal a nahradil jej postavou s nápisem SpaceX.

49; Rusové se možná dočkají červencového sněhu. Rozsáhlá studená cyklóna bude kroužit nad evropskou částí Ruska několik dnů.

50; Když lhát, tak pořádně. V USA oznámili zničení hned několika íránských dronů minulý týden.

51; „Romští“ obyvatelé se vracejí do vzbouřené Čemodanovky, odkud odešli po rasových nepokojích.

52; Ředitel FBI prohlásil, že Rusko se stále ještě vměšuje do voleb v USA.

53; Rusko vyzvalo Velkou Británii, aby se zdržela agresivní rétoriky ohledně Sýrie. Zástupce ruského velvyslanectví připomněl, že ruské oficiální kruhy i nezávislí experti opakovaně upozorňovali světovou veřejnost na otevřeně provokační činnost „Bílých přileb“ v Sýrii.

54; Na ruské lodi zadržené v KLDR může dojít voda a potraviny.

55; Evropa považuje Ukrajinu za nespolehlivého partnera v tranzitu plynu. Znepokojení vyvolávají dluhy Ukrtransgazu za plyn pro technické potřeby, stěžuje si Evropská federace obchodníků s plynem (EFET).

56; V USA zakázali stříhání drápů kočkám. Za porušení zákazu hrozí pokuta tisíc dolarů.

57; Elektronické pasy Rusů budou vybaveny čipy nové generace. To umožní uložit v dokumentu dvojnásobek informací.

58; V Číně informovali o plánu na zvýšení vojenských výdajů.

59; Čína a Rusko pokračují v posilování vojenské spolupráce, prohlásili v Pekingu.

60; Ve Švýcarsku začali platit klientům za to, že si vezmou úvar. Švýcarské banky začaly poskytovat úvěry se zápornou úrokovou sazbou.

61; Ukrajinský novinář Bojko píše, že se historie opakuje a v roce 2022 lze očekávat nový „majdan“. Pokusy o svrženo nové moci se dějí zpravidla tři roky po volbách.

62; Íránský ministr zahraničí v rozhovoru se svým francouzským kolegou oznámil záměr své země zajistit bezpečnost v Perském zálivu.

63; Další země zrušila víza pro ruské turisty. Maledivská republika od 25. července ruší víza pro turisty z Ruska.

64; Čína se vyslovila pro zákaz jaderných zbraní. V Bílé knize se také zdůrazňuje, že Čína za žádných okolností nepoužije jaderné zbraně jako první.

65; Ruští diplomaté se setkali s posádkou zadržovaného plavidla v KLDR.

66; Vladimir Karasjov: Krach impéria Rinata Achmetova. Na Ukrajině proběhly parlamentní volby. Jejich výsledek se ukázal jako katastrofální pro oligarchu a politika Rinata Achmetova.

67; Americká média zveřejnila informaci, že nemocnice vyplatila příbuzným astronauta Neila Armstronga šest milionů dolarů za mlčení v souvislosti s pochybeními při jeho léčení na sklonku jeho života.

68; Sladké snění: Naftogaz vyčíslil všechna svá vítězství nad Gazpromem na částku 56,7 miliardy dolarů. Oznámil to výkonný ředitel společnosti Jurij Vitrenko.

69; Podle MMF do roku 2050 přijde Ukrajina o více než třetinu svých pracovních sil. Obyvatelstvo ubývá a zároveň stárne.

70; V Zelenského týmu žádají stávající vládu, aby nepřijímala rozhodnutí „na rozloučenou“, která by v zápětí musela být zrušena novým kabinetem.

71; V Kyjevě byl zatčen devětadvacetiletý mladík, který se bez jakéhokoli důvodu pokoušel utopit naprosto neznámou stařenku v Rusanovském kanálu.

72; Oleg Ljaško, který se svou Radikální stranou neprošel do nové Nejvyšší rady, označil Zelenského za parodii na diktátora.

73; V Rusku budou zvýšeny daňové odpočty na vzdělání pro rodiny s mnoha dětmi.

74; Státní duma zakázala poskytování mikropůjček se zástavou domu či bytu.

75; V Jižní Koreji vyjádřili lítost nad incidentem s ruskými letadly a připustili, že letadla prolétala nad neutrálními vodami Japonského moře.

76; V Polsku se rozhořel skandál kvůli nálepkám „Zóna bez LGBT“. Vládní strana Právo a spravedlnost vyslovila podporu listu Gazeta Polska, který nálepky vydal.

77; Ve volebním okrsku v Donbasu byly volební lístky sčítány pod dohledem specnazu.

78; Státní duma povolila lov pomocí luků.

79; Raketové komplexy Javelin jsou urychleně odváženy z Ukrajiny do Polska. Ukrajinské ministerstvo obrany nestihlo připravit jejich skladování.

80; Charkovský starosta Kernes označil Saakašviliho za nekulturního a přihlouplého.

81; Mám za ženu Rusku. Lotyšský skladatel Raimonds Pauls vyjádřil svůj vztah k Rusům. Kritizoval snahu západních médií za každou cenu vytvářet negativní obraz Ruska a označil ji za politicky motivovanou.

82; Na internetu se objevila upoutávka na ruský seriál Černobyl. Pracovalo se na něm několik let a měl by se dostat k divákům ještě letos.

83; Natalja Poklonskaja přechází do výboru Státní dumy pro mezinárodní otázky a opouští tak výbor pro bezpečnost a boj proti korupci.

84; Státní duma schválila zákon o vyplácení dětských sociálních příplatků pro děti do věku tří let. Dosud to bylo jen do roka a půl.

85; Bez jakýchkoli „pokud“ nebo „ale“. Johnson slíbil, že Velká Británie opustí EU do 31. října. Jde o jeho první prohlášení ve funkci premiéra Velké Británie.

86; Kyjev se rozhodl zavést sankce proti společnostem, které zachránily Krym před energetickou blokádou ze strany Kyjeva.

87: Uljana Suprun: Každý pátý Ukrajinec je beznadějný alkoholik.

88; První let nového Boeingu 777 bylo nutno odložit na začátek roku 2020 v souvislosti s problémy s motorem.

89; V souvislosti se jmenováním Johnsona premiérem odstoupilo osm ministrů britské vlády.

90; Hned po nástupu do funkce se Boris Johnson začal zabývat přípravou na jadernou válku. Hlavní varianty. Odvetný úder, nečinnost, předání ponorky pod velení spojenecké země (USA nebo Austrálie), poskytnutí práva samostatného rozhodnutí veliteli ponorky.

91; Ukrajinská média odhalila korupční schémata Petra Porošenka. Podle slov novináře za celá léta Porošenkova prezidentství jeho podnik dostával zakázky na výrobu vojenské techniky od ukrajinského ministerstva obrany, ale vlastní výrobu vůbec neměl a parazitoval na práci jiných podniků.

92; V Kyjevě oznámili brzké zrušení skandálního zákona o lustracích.

93; Studená voda podraží pro obyvatele Ukrajiny o 15%.

94; V ruském přístavu Jejska bylo zadrženo plavidlo pod vlajkou Moldávie se 14 občany Ukrajiny na palubě.

95; V Turecku neznámý vyšinutý pachatel vystřelil na běloruského diplomata Alexandra Poganševa. Zraněný diplomat je ve vážném stavu.

96; Už je možné se podívat na film, který odhaluje falsifikaci důkazů ohledně sestřelení MH17. V novém filmu Maxe van der Werffa, který vedl nezávislé vyšetřování katastrofy MH17 malajských aerolinií, byly odhaleny průlomové důkazy o falšování a překrucování materiálů obžaloby.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!