Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.7.2019

poteri_vsu_ranen_pogib1; Vojáci SBU se bouří kvůli nárůstu ztrát. Ozbrojenci z 36. brigády po smrti svých kolegů zahájili vzpouru a odmítají plnit rozkazy až do okamžiku dobudování pozic.

2; To jsou nejostudnější volby! Neúspěšný Ljaško se nemůže smířit s prohrou a vybíjí si zlost na vítězi voleb. Označuje Zelenského za parodii na diktátora.

3; Zelenskij projednal s italským premiérem případ odsouzeného ukrajinského karatele.

4; U Zelenského se chystají zavést „občanskou konfiskaci“ nezákonných aktiv. Kandidátka do Nejvyšší rady prohlásila, že nový parlament by se měl zaměřit především na boj s korupcí na nejvyšších úrovních.

5; V Tokiu se rozhořely protesty. Japonci, Američané i Francouzi jsou proti Olympijským hrám. Datum protestu nebylo vybráno náhodně. Olympijské hry v Tokiu mají začít přesně za rok.

6; Ruské letectvo nahání hrůzu. Teroristé a Francouzi společně „útočí“ na ruskou armádu. Už včera ruské ministerstvo obrany odmítlo informaci o tom, že ruské letectvo provedlo nálet na tržiště ve městě Maaret en Nuuman.

7; Ukrajinci jsou masově okrádáni. Podvodníci přinášejí lidem falešné peníze přímo domů.

8; Velitel ukrajinské brigády poslal své muže na jistou smrt. Vojáci jsou posíláni do sice vlastních, ale nezdokumentovaných a neprozkoumaných minových polí, kde hromadně umírají.

9; Byl zveřejněn analytický materiál uvažující o následcích klimatických změn pro Ukrajinu. Zhorší se vzduch ve městech, zesílí příliv migrantů, změní se zemědělství. Ještě více se zvedne kriminalita. Zvýší se úmrtnost v důsledku veder.

10; Proč Ukrajinci volí někoho, kdo nepřinese užitek? Situace je na první pohled paradoxní, ale vývoj je vlastně logický. Voličům nejde o míru užitku, nýbrž o minimalizaci nebezpečnosti.

11; Ukrajina je postupně zotročována. Je naprosto nezbytné okamžitě zastavit válku, říká ukrajinský politolog Alexandr Lazarev. MMF poskytuje záměrně úvary, o kterých ví, že nebudou moci být splaceny.

12; Zelenskij se vložil do vyšetřování Šeremetovy vraždy. Už pochopil, že v tom v žádném případě nemá prsty Moskva. Jak to ale vysvětlit veřejnosti, které se už od začátku sugeruje vina Moskvy či přímo Kremlu?

13; Ukrajina se změnila. Události se vyvíjí velmi rychle. Dá se očekávat zavírání do vězení a posun směrem k míru.

14; V Turecku odhalili příčinu konfliktu s USA. Nákup ruských S-400 je jen záminka. USA si v regionu hodlají ponechat jediného skutečného spojence – Izrael.

15; V Německu vysvětlili, proč Ukrajinci dvakrát řekli Zelenskému „ano“. Za celou historii Ukrajiny nikdy žádná strana nedostala tolik míst v Nejvyšší radě jako Sluha národa Vladimira Zelenského. Parlamentní většina jedné strany klade na bedra politiků a Zelenského osobně obrovskou odpovědnost, říká německý list Die Zeit.

16; V České republice na Rakovnicku došlo ke srážce mikrobusu s ukrajinskými dělníky a motorového vlaku. Zahynula jedna osoba.

17; Zelenskij se chystá setkat s Borisem Johnsonem až po odchodu Velké Británie z EU, tj. po 31. říjnu.

18; Francouz se pokusil vyvézt z Ukrajiny celý arzenál zbraní. U vojenské jednotky A1785 v Oděse se „neočekávaně ztratily tři pistole PM.

19; „Nechráněné“ Estonsko nedokáže postavit stěnu na hranici s Ruskem Plány Estonska postavit na hranici s Ruskem „Čínskou zeď“ vybavenou bezpečnostními kamerami se rozplývají.

20; Hromadné zatýkání a domovní prohlídky u liberální opozice v Moskvě. Od 10:00 hod. začaly dnes ve Vyšetřovacím výboru Ruské federace výslechy známých opozičníků.

21; Solovjov informoval, jak se Zelenskij ještě více naštval na Putina. Borisu Johnsonovi Putin poslal blahopřejný telegram a jemu ne…

22; Ázerbajdžánský MiG-29 se zřítil do moře. Pokračuje pátrání po pilotovi.

23; U Kyjeva se zranila dívka v důsledku exploze granátu, který se snažila zakopat do země. Zraněná se dostala k nejbližším domům a požádala o pomoc.

24; Na letišti Šeremeťjevo narazily schůdky do letadla. Je to už druhý incident na lince Moskva – Jerevan letecké společnosti Nordwind.

25; Byla uvalena vazba na ředitele dětského tábora u Chabarovska, kde došlo k tragickému požáru se čtyřmi obětmi mezi dětmi.

26; Rada pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny předvedla záběry z testů raketometu Olcha. Zástupce tajemníka organizace Sergej Krivonos prohlásil, že střelby proběhly úspěšně.

27; Na předměstí Gorlovky zahynula místní obyvatelka.

28; Volební komise započetla nezaregistrovaným kandidátům do Moskevské městské dumy podpisy s chybami a opravami. Splnila tak doporučení Veřejné komory v Moskvě při prověrce podpisů neregistrovaných kandidátů.

29; Hvězdolet Elon Muska začal hořet během testů. Kosmická loď Starhopper má být využita pro kolonizaci Marsu.

30; Zemřel prezident Tuniska. O hospitalizaci dvaadevadesátiletého prezidenta média informovala včera večer.

31; Na Zakarpatsku nemohou sečíst hlasy, protože se celá komise otrávila bramborovým salátem. Příznaky jsou u všech stejné: teplota nad 40°C, zvracení a průjmy.

32; Byli zadrženi bývalý šéf policie v Oděse a jeho náměstek. Byli obviněni ze zneužití služebních pravomocí.

33; List Washington Post informoval o rizicích pro NATO poté, co Turecko získá ruské S-400. Možné protiturecké sankce Washingtonu mohou vést k ještě většímu sbližování Moskvy a Ankary a roztržce Turecka a NATO.

34; V Charkově byl zatčen kuplíř, který posílal sexuální otrokyně do Číny. Bylo zahájeno trestní řízení podle článku Obchod s lidmi.

35; SBU zadržela ruský tanker za „účast na Kerčském konfliktu“ Plavidlo bylo zadrženo v přístavu ve městě Izmail. Moskva slibuje ráznou odpověď na zadržení ruského tankeru. Čin Ukrajiny bude kvalifikován jako velmi hrubé porušení mezinárodního práva.

36; Komedie s Porošenkovými výslechy pokračuje. Porošenko se odmítl dostavit k výslechu, ten byl odložen a bývalý prezident se náhle dostavil.

37; Diverzanti ukrajinské armády zavraždili civilní obyvatelku. Během ohledání místa události byly nalezeny další dvě protipěchotní miny.

38; Výstřel do vlastní nohy. Největší ukrajinský obchodník přerušuje dovoz nafty z Ruska: Dodávky se zastavují v souvislosti se zavedením zvláštních cel Ukrajinou.

39; Při odchodu Porošenka z budovy vyšetřovacího úřadu čtyři lidé zaútočili na kolonu bývalého prezidenta.

40; Ruští námořníci byli propuštěni. Jedu domů. V Rusku oficiálně potvrdili informaci o tom, že námořníci byli propuštěni. Loď zůstává v přístavu a připravuje se její zabavení.

41; Drsná vražda účastnice opozičních akcí na podporu Ukrajiny. Vyšetřovací výbor zveřejnil příčinu. Byl zadržen podezřelý původem z Kirgizie.

42; Rusko dokončilo první etapu dodávek S-400 do Turecka. První dodávky byly zahájeny 12. června.

43; Porošenko informoval o výslechu na Vyšetřovacím úřadě. Bývalý prezident svědčil o nákupu a prodeji podniku „Kuzňa na Rybalskom“, který byl prodán za 300 milionů dolarů.

44; To máte za Venezuelu. V USA avizovali nové sankce proti Rusku. USA zvažují otázku zavedení nových sankcí proti Rusku kvůli podpoře prezidenta Venezuely Nicoláse Madura. Zamýšlel se někdo nad tím, proč Rusko neuvalí sankce na USA za jejich podporu samozvance Juana Guaidó?

45; V OSN reagovali na únos ruského tankeru ze strany SBU. OSN vyzývá Rusko a Ukrajinu, aby se zdržely eskalace situace.

46; V Kyjevě výrostci zbili a oloupili policistu. Během rvačky jeden z útočníků udeřil policistu láhví do hlavy a způsobil mu bezvědomí.

47; Kolik lidí je zapotřebí v ulicích, aby se ruské úřady zalekly a přistoupily na kompromisy. Byla zveřejněna úvaha o smysluplnosti opozičních akcí.

48; Únos ruského tankeru schválil osobně Zelenskij. Informuje o tom propagandista Jurij Butusov.

49; Zelenskij si telefonoval s Trumpem. Informuje o tom tisková služba prezidenta.

50; Porošenka napadl Rus z pluku Azov, kterému Zelenskij udělil občanství. Dnes se vám podařilo mně a mým soukmenovcům uniknout, ale setkání se spravedlností vás ještě čeká.

51; V Lotyšsku zablokovali zpravodajskou stránku, který málem „připravil Ukrajinu o územní celistvost“. Baltnews byl zablokován registrátorem domén. Důvod: ohrožení suverenity Ukrajiny.

52; Lavrov vyzval prezidenta Ukrajiny, aby zbytečně nerozptyloval svou pozornost. Výrok má souvislost s náhlou Zelenského iniciativou zapojit do normandského formátu USA a Velkou Británii.

53; Tina Kandelaki (ruská moderátorka gruzínského původu) pozvala Zelenského do ruské televize.

54; Soud poslal Alexeje Navalného do vazby na 30 dní za porušení pravidel organizování shromáždění.

55; Expert: Prezident Zelenskij je projektem USA prostřednictvím Kolomojského. Nynější prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij se mohl dostat k moci pouze díky vlivu okolí amerického prezidenta Donalda Trumpa.

56; Ruská federální antimonopolní služba pokutovala Google za propagaci služby napsání diplomové práce. Pokuta byla vyměřena v symbolické výši 100 tisíc rublů.

57; Ruska nastolila před KLDR otázku podmínek pro zadržované námořníky v době provádění kontrol na lodi.

58; V Soči bylo odhaleno pašování 300 exotických opic z Vietnamu v ceně 8,5 milionu rublů.

59; Běloruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že jeho diplomat postřelený v Turecku se nachází ve vážném stavu.

60; Guvernér Ankary vylučuje politický motiv útoku na diplomata z Běloruska.

61; Na severovýchodě Ruska včetně Moskvy může o víkendu začít sněžit. Vyplývá to z prognóz meteorologického úřadu v Moskvě.

62; Johnson jmenoval dosavadního ministra zahraničí do funkce ministra financí.

63; Odvážný šestiletý chlapec se stal členem ochranky Ramzana Kadyrova. Navzdory svému věku je dítě plné rozhodnosti a odvahy a je ochotno se vší rozhodností hájit svého prezidenta.

64; Rusové si mohou vybírat hotovost v pokladnách obchodů. V současné době podobnou možnost mají pouze obyvatelé odlehlých obcí v některých regionech.

65; Severní Korea zkušebně odpálila neidentifikovanou munici. Vojenské velení KLDR test nijak nekomentovalo.

66; V Peru byla provedena masová evakuace kvůli probuzené sopce Ubinas.

67; Zaměstnal svého příbuzného. Nový britský premiér nalezl funkci pro svého mladšího bratra. Bude náměstkem ministra obchodu, energetiky a průmyslové strategie.

68; Ve společnosti Boeing připustili pozastavení výroby B 737 Max. Za poslední rok havarovaly dva Boeingy 737 Max 8 – v Indonésii a v Etiopii. Poté několik zemí pozastavilo využívání tohoto modelu Boeingu.

69; Trump označil práci zvláštního prokurátora Roberta Muellera, který vyšetřoval „ruské vměšování do voleb v USA, za příšernou.

70; U Zelenského informovali o historickém svazku s „nezávislým Krymem“. Už nyní začal pracovat předobraz parlamentního výboru „pro okupovaná území“, který je rozdělen na podvýbory pro Krym a pro Donbas.

71; Letos bylo obětí pedofilů na Ukrajině už 30 dětí. Informuje o tom Generální prokuratura Ukrajiny.

72; V USA dostal devatenáctiletý rapper „Tay-K“ 55 let vězení za vraždu. Rozsudek může být změněn na doživotí, protože jsou proti němu vedeny další procesy pro podezření z dalších vražd.

73; Krymský poslanec připomněl Kyjevu nebezpečí, které vzniká pro Ukrajinu, pokud si bude zahrávat s protiruskými sankcemi. Podotkl, že po výměně u moci nedošlo na Ukrajině k žádné změně kursu vůči Rusku.

74; Ruské ministerstvo spravedlnosti: Rusko neuznává žádné arbitráže na základě žalob spojených s připojením Krymu. Tyto tribunály nemají oprávnění takové spory rozhodovat.

75; V Rusku vzrostl počet podvodů spojených s využitím elektronického podpisu.

76; Vláda Ruské federace zachová pracovní výhody pro ženy na vesnici. Zachován bude i 36-hodinový pracovní týden.

77; Ruské letectvo odřízlo džihádisty v Sýrii od zásobování. Ruské letectvo uskutečnilo útoky na základny uskupení Haját Tahrír aš-Šám a zásobovací trasy džihádistů z Džejš al-Izzá.

78; Počet obětí hromadné otravy z automatů v Moskvě přesáhl 90.

79; Další země se postavila proti Íránu. Brazílie odmítá poskytovat palivo obchodním lodím plujícím do Íránu.

80; Potřebuje vůbec Evropa „americký štít“? Dokonce i myšlenka jednotné evropské armády, která je jednoznačně zaměřena na zrušení americké hegemonie, je podávána s omáčkou „hrozby z Východu“.

81; Do Srbska dorazila ruská obrněná vozidla. Třicet obrněných vozů BRDM-2 předané jako dárek pro Srbsko, dorazilo včera na vojenské letiště Batajnica.

82; Rusko pomůže Srbsku rozvíjet jadernou energetiku. V současné době se vypracovávají mezistátní dohody mezi vládami Ruské federace a Srbska o vytvoření Centra jaderných věd.

83; Ruský prezident zrušil některé sankce proti Turecku Vladimir Putin povolil občanům Turecka se služebními pasy bez víz uskutečňovat jakékoli cesty do Ruské federace, a ne jako dosud jen pro krátkodobé služební cesty.

84; Zabavený ruský tanker plul do Izmailu kvůli opravě. Vezl dva tisíce tun nákladu.

85; Ukrajinský vojenský prokurátor Anatolij Matios se pochlubil na internetu pasy zabavenými ruským námořníkům.

86; Státní dluh Ukrajiny přesáhl 80 miliard dolarů.

87; „Vjuga“ (= Blizard) je ruský aerokosmický systém pro opakované použití na základě Il-76 MD.

88; Neočekávaně oživla Janukovičova stránka na sociální síti Facebook. Od roku 2014 byla neaktivní.

89; Zelenskij jmenoval novou zástupkyní šéfa vnější rozvědky. Je to první žena na Ukrajině v takové funkci.

90; Zelenskému chybí do piráta už jen náušnice v uchu a papoušek na rameni. Ve Státní dumě komentovali zadržení ruského tankeru.

91; Výsměch spravedlnosti na Ukrajině: Severodoněcký starosta zaplatí pokutu 3,4 tisíce hřiven za 180 tisíc ukradených hřiven. Čistý zisk: přes 176 tisíc.

92; Ruští lososi ohrožují Norsko. Norští rybáři a vědci si stěžují na invazi ruských lososů, kteří ohrožují místní druhy ryb.

93; Moskevský McDonalds nadchl americkou novinářku z Business Insider. Provozovny jsou čistší než v USA, obsluha rychlejší, nabídka nesrovnatelně širší, zvláště v oblasti mořských plodů.

94; Únos ruského tankeru Nika Spirit může být pomstou regionální SBU za včerejší zabavení moldavského plavidla kvůli dluhům.

95; V luganské tepelné elektrárně zůstalo palivo na pouhé čtyři dny Od 29. července bude spuštěn proces odpojení elektrárny od sítě.

96; Evropská komise zažalovala Španělsko a Bulharsko za nadlimitní znečišťování vzduchu.

97; V USA se plánuje návrat trestu smrti na federální úrovni.

98; V Kyjevě utekl za jízdy polonahý blázen ze sanitky.

99; Za devět let jen samé holčičky. V polské obci Miejsce Odrzańskie na hranici s Českou republikou vypsali odměnu pro pár, který přivede na svět chlapce.

100; Volker označil konflikt v Donbasu za jeden z nejhorších v Evropě od Druhé světové války.

101; Palestina pozastavuje platnost všech dohod podepsaných s Izraelem. Oznámil to prezident Státu Palestina Mahmúd Abbás.

102; OSN vyzývá k zastavení eskalace situace v oblasti Černého moře a k dodržování mezinárodního práva.

103; SBU dosud nesdělila oficiální důvod pro zadržení posádky zabaveného ruského tankeru.

104; Rusko omezilo pro cizince ruský trh plynových turbín.

105; V Jižní Koreji byl minulý měsíc zadržen mnich-špión, který se zabýval výzvědnou činností.

106; Jemenští vzbouřenci zaútočili pomocí dronů na letiště v Saúdské Arábii ve Městě Abhá.

107; Italský ministr vnitra Matteo Salvini: Itálie už nebude skládkou migrantů. Matteo Salvini zaslal francouzskému ministrovi vnitra dopis, ve kterém poznamenává, že Francie a Německo nemohou určovat migrační politiku a ignorovat požadavky třetích zemí jako Itálie nebo Malta.

108; Opilý americký specnaz (Navy SEALs) byl odvolán z Iráku.

109; Ukrajinský generál Alexandr Skipalskij vyzval, aby se Ukrajina chystala na nejhorší po únosu ruského tankeru. Ukrajina by se měla připravit na možnou odpověď Ruska na zadržení tankeru v přístavu Izmail c Oděské oblasti.

110; Ukrajinský poslanec: Rozkolnickou Pravoslavnou církev Ukrajiny nikdo nepotřebuje. Poslanec Nejvyšší rady Jevgenij Murajev prohlásil, že čas ukázal, že nekanonická PCU je zcela zbytečnou organizací.

111; V Rumunsku bude otevřeno muzeum hrůz komunismu.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.7.2019

 1. .lak napsal:

  Vy co nemáte intelekt si ho nehoňte. Nic nevyplodíte. :lol:
  Ano, chudoba smrdí. A těch na hnojníku kohoutům je naházených kým a ani ne proč? Divíte se použití?
  Programátor se prokousá editore že jo, ale etika v tom tedy není, sorry děvčátka z heřmánkového předměstí v trhu o slušnost prostě nikdo pečovat nebude a hlavně život není pohádka pokud jim a to pozor, Vy nedáte sami pravidla. Nikdo to za vás neudělá, natož víkendoví doktoři práv, včetně oligopolu?, či intelektuální nouzi zkorumpovaných dementů třetího pilíře. Moci zákonodárné, výkonné a soudní(?). No nic mohu být omylný, ale géniové pamatovali na zhloupnutí a tedy tu máme panovníka který z moci vrchního velitele ozbrojených sil dá všemu vale pokud usoudí že míra korupce a arogance moci přestoupí snesitelnou mez pro ty co sebevyvolené s kárkami haraburdí „smradu adorantů víceméně různými podvody skořápkářů vyvolených co tahají mamon. //s čím se zachází se schází pozná průměrný blbeček// [smích]
  Ne, prezident nepotřebuje lůzu hnusáků úžerů ale zdravý a životaschopný národ. ?!?!
  Cestovka bilderberg eu je fakt jenom o křoví korupce a arogance moci kalegriantů klientů €araboafriky a pozor jestli to na kontinentu nevíte, vy jejich PLÁTCI. Na aeronetu by to eticky velkým písmem jako nadávka neprošlo. [velký smích]

  99999

  Pište jen máte-li co říct

  http://www.zvedavec.org/nazory-8007.htm?status=new

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!