Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.-30.7.2019

2017-year-of-the-royal-navy-in-review-3-1014x4871; V Londýně litují, že síla Královské flotily je nedostatečná. Velikost Britského námořnictva označil předseda výboru pro obranu v Dolní sněmovně Julian Lewis za tristní.

2; Ukrajinská letadla byla zničena raketami v Libyi. Ukrajinský list Zerkalo (Zrcadlo) tvrdí, že ukrajinská Il-76 sestřelená v Libyi převážela zbraně ze Spojených arabských emirátů.

3; Část Ukrajiny se ocitne pod vodou. Jak bude vypadat Země bez ledovců?

4; Ukrajinské Ruslany převezly na Aljašku americko-izraelský systém protiraketové obrany „Strela 3“. Letadla vyprojektovaná a vyrobená V Sovětském svazu nyní slouží hlavnímu nepříteli.

5; Zelenskému se vysmáli na internetu kvůli jeho blábolu o „Ukrajinské Rusi“. Uživatelé sociálních sítí připomněli hlavě státu, že v desátém století Ukrajina rozhodně ještě neexistovala.

6; „Porošenkova církev“ uskutečnila svou první náboženskou pouť v Kyjevě. V Neděli proběhla v Kyjevě náboženská pouť rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny věnovaná 1031. výročí přijetí křesťanství na Rusi.

7; Vzpoura v 36. brigádě námořní pěchoty ukrajinské armády: Podle posledních informací byl původcem vzpoury námořník jménem Roman Alexejevič Bondarenko, který ani dříve neměl dobrou pověst.

8; Většina zadržených na sobotním pokusu o majdan v Moskvě nebyli obyvateli hlavního města.

9; V Gruzii proběhla mnohatisícová manifestace za přátelství s Ruskem. Aliance patriotů Gruzie se rozhodla uspořádat akci v Batumi téměř dva týdny po cestě svých poslanců do Moskvy.

10; Otec ukrajinského majdanu Mustafa Najem poděkoval svým kolegům v Moskvě, kteří se v sobotu v počtu 3 až 5 tisíc pokusili ovlivnit rozhodnutí volební komise.

11; Všechno je jako v Rusku v 90. letech: Dlužné mzdy pro ukrajinské horníky dosáhly už jedné miliardy hřiven. Informoval o tom předseda nezávislých odborů v hornictví na Ukrajině Michail Volyněc.

12; Navalnyj si hraje na Juščenka. Západní média bez důkazů převzaly zprávu, že Navalnyj byl otráven. Lékařská prohlídka však ukázala, že se jedná o zcela marginální zdravotní problém – kopřivku.

13; Na naše zrádce nezapomeneme, říká Oleg Carjov. Západ se rozhodl za drahé peníze podporovat protiruskou Ukrajinu.

14; Policie v Moskvě v neděli tvrdě rozehnala stoupence Navalného, kteří bránili v provozu nemocnice. Policii zavolala lékařka konající službu v nemocnici.

15; Na Ukrajině prudce vzrostly ceny energií. Za příští dva roky cena plynu vzroste o více než čtvrtinu.

16; Známý právník se zamýšlí nad tím, nakolik brzy se stane Porošenko toxickým pro své vlastní okolí. Jak zareaguje mezinárodní společenství na případné Porošenkovo zatčení?

17; Život se změní v peklo. Čím je nebezpečné globální oteplování? V Moskvě bude v červenci stejné vedro jako Detroitu, a Petrohrad bud připomínat bulharskou Sofii.

18; V Německu byla surově zavražděna ukrajinská občanka. V Berlíně byla 25. července zavražděna pětadvacetiletá Ukrajinka Natalja Michaljuk pracující v Německu. Vrahem byl majitel bytu, ve kterém Natalja bydlela. Ubodal ji, aby neodjela.

19; Šéfredaktor oděského listu Timer (Tajmer) se zamýšlí nad tím, zdali v Rusku může zvítězit opozice.

20; Demokracie byla prohlášena za nepřítele. Prohlásili to v listu Foreign Policy v USA. Článek je věnován ideovému rozkolu mezi mladou a starší generací ve vyspělých zemích. Demokracie tím, že umožňuje hlasovat i staré generaci, znemožňuje boj mladých proti globálnímu oteplování, čímž ohrožuje jejich budoucnost.

21; Obyvatelé Doněcké republiky stále častěji kupují automobily ze zahraničí zaregistrované v jiných státech. Nese to s sebou určitá rizika.

22; Velká evropská města jsou ohrožena ze strany Ukrajiny. Ukrajinští nacisté vyhrožují svými akcemi ve velkých evropských městech (například v Římě) v zemích, které nedostatečně podporují v jejich „svatém boji“ proti všemu ruskému. Ukrajinští neonacisté se hodlají mstít a velvyslanci evropských zemí v Rusku by měli informovat své vlády, že velká evropská města jsou ohrožena.

23; Je to katastrofa. K moci na Ukrajině se dostali velmi podivní lidé, říká oděský politik Dmitrij Spivak. Zatupovat lid na Ukrajině nyní může kdokoli nezávisle na povolání a vzdělání. Jaké asi zákony napíší fotograf, komik či trenér kulturistiky?

24; Zelenskij chystá další volby. Tentokrát by se měla vyměnit politická garnitura na místní úrovni.

25; IBSE obviňuje Kyjev. Ukrajinské ministerstvo kultury spolu s OBSE připravuje změny v ukrajinských zákonech.

26; Masakr v Kalifornii. Na festivalu se v neděli střílelo na lidi. Tři mrtví a jedenáct zraněných.

27; Na internetu se vysmáli ukrajinskému novináři, který vyzval k vyslání vojsk do Ruska. Bývalý šéfredaktor ukrajinské verze Forbesu vyzval k urychlenému vyslání vojsk „na podporu demokracie v Rusku“.

28; Člen Zelenského strany navrhl přejmenování Ruska. Další člen strany a nově zvolený poslanec Nejvyšší rady Maxim Bužanskij tento návrh kritizoval. Za jediný výsledek Majdanu označil legalizaci nacismu.

29; Budou vás střílet po jednom. Naštvaný blogger, který zmlátil účastníka ATO, se obrátil na členy pluku Azov. Varoval, že na Ukrajině začne hon na nacisty.

30; Na Ukrajině oznámili blížící se reformu SBU. Myšlenku reformování SBU aktivně podporují „západní partneři“ Ukrajiny.

31; V USA zjistili, že Čína jako první koupí ruské S-500. Jde o systém nové generace Prometej (Prométheus), který je schopen zasahovat cíle na vzdálenost až 600 km.

32; V Íránu zveřejnili záběry z momentu zadržení britského tankeru. Vedle tankeru plují čluny s íránskými vlajkami a vojáci vstupují na palubu plavidla z vrtulníku.

33; Moldávie se přeorientovala na sbližování s Ruskem. Moldavská vláda zrušila zákaz cestování svých funkcionářů do Ruska.

34; Agent SBU byl v Luganské republice odsouzen k tvrdému trestu odnětí svobody na dvanáct let za shromažďování a předávání informací o vojenských jednotkách a vojácích luganské armády Ukrajině.

35; Na Ukrajině začala hořet tramvaj za jízdy. K události došlo na jedné z tras v Dněpropetrovsku v pondělí 29. července.

36; Irkutská oblast se opět ocitá pod vodou. Byla zahájena evakuace. Šest okresů Irkutské oblasti se ocitlo v zóně nových záplav.

37; Zanechte planých nadějí! V Rusku je silná vláda, říká Solovjov o „majdanu“ opozice. V Moskvě se na protestním shromáždění sešli všichni potenciální narušitelé pořádku,kteří přijeli do Moskvy s jediným úkolem – uspořádat divadýlko pro západní média.

38; Došlo k přestřelce mezi ukrajinskými okupanty na kontrolním stanovišti. Během zatýkání se pohraničníci snažili utéct, ale byli zastřeleni.

39; Ústřední volební komise: Kandidáti do Moskevské městské rady, kterým byla zamítnuta registrace, stále mají šanci na účast ve volbách. Dorazila pouze jediná stížnost od nezaregistrovaného kandidáta.

40; Turista z Ukrajiny byl zavražděn v Jihoafrické republice. Místní obyvatelé varovali muže, že chodit po této krajině osaměle je krajně riskantní, ale Ukrajinec těchto rad nedbal.

41; Co jste to za debily? Zelenského spolustraník se tvrdě vyjádřil o „boji proti Dni Vítězství na Ukrajině. Nově zvolený poslanec Nejvyšší rady vystoupil s tvrdou kritikou politiky dekomunizace.

42; Havárie Mi-26. Vrtulník Pohraniční služby Ruské federace se rozpadl na kusy. K incidentu došlo 15 km od Jakutska brzy po startu.

43; U Zelenského se chystají na přerušení tranzitu ruského plynu. Příprava probíhá tak, aby se maximálně zaplnily všechny zásobníky plynu a bylo možné nějak přežít zimu.

44; Byly zveřejněny nové záběry ukrajinských letadel zničených v Libyi raketami. Připomeňme, že v noci na 26. července byla dopravní letadla zničena raketových úderem. Zahynul pilot Buchalskij ze Záporoží a Melitopolu.

45; Boj s živlem. Na Sibiři byl vyhlášen stav mimořádné situace kvůli lesním požárům. Na likvidaci se podílí přes 500 lidí a více než 280 kusů speciální techniky.

46; Medvedčuk informoval o tom, jaké problémy Zelenskij nedokáže vyřešit. Viktor Medvedčuk vysvětlil, že vláda ignoruje vážnou krizovou otázku: Ukrajinský průmysl je na pokraji krachu.

47; Známý ruský politolog Sergej Markov promluvil o chystané vzpouře. Sobotní nepokoje v Moskvě kolem voleb do Moskevské městské rady nejsou jen pouhých nácvikem pro zopakování ukrajinského majdanu. Cílem protestů není nic menšího než likvidace Ruska v jeho současné podobě.

48; Dochází ke zločinnému byznysu policie na okupovaných částech Doněcké republiky. Policisté bezostyšně žádají peníze za umožnění průjezdu.

49; Podle některých zdrojů opustil Porošenko Ukrajinu. Část členů Porošenkovy rodiny odjela z Ukrajiny už minulý týden. Druhá část a on sám odjel prý v neděli. Do Istanbulu.

50; V Gruzii informovali o mnohamilionových ztrátách v důsledku zákazu letů do Ruska. Vláda poskytne pomoc gruzínským leteckým společnostem, které utrpěly v souvislosti se zákazem přímých letů do Ruska.

51; Byly zveřejněny detaily vojenské pomoci USA pro Ukrajinu. Kyjev vypracovává kontrakt na nákup velkého množství smrtících zbraní v USA, který může být realizován ještě v letošním roce.

52; Srbský ostřelovač z Doněcké republiky Deki byl „odhalen krymskou policií Ukrajiny“. Národní policie Ukrajina opět ukázala „působivý“ výsledek své práce. Byl hostem mnoha televizních pořadů, ale ukrajinská policie ho odhalila až nyní, po pěti letech jeho neskrývané aktivní činnosti.

53; Ukrajina se chystá vytvořit celosvětový propagandistický televizní kanál v ruštině.

54; U Zelenského se vyjádřili k plánům ohledně navrácení Krymu. Ukrajinská vláda může vytvořit mezinárodní platformu pro rozhovory ohledně Krymu.

55; Trump přikázal zahájení stahování amerických vojsk z Afghánistánu ještě před prezidentskými volbami. Informoval o tom v pondělí státní tajemník Mike Pompeo.

56; V Radě federace ohodnotili nápad na vytvoření televizního kanálu. Vladimir Džabarov prohlásil, že existence takového kanálu vůbec neznamená, že lidé nebudou vědět, kdo je pro Ukrajinu skutečným nepřítelem a kdo přítelem.

57; Tlak na soudy a odposlouchávání velvyslanců. Proti Porošenkovi bylo v polovině měsíce zahájeno nové trestní řízení.

58; Migrant strčil v Německu ženu s dítětem pod přijíždějící vlak. Dítě nepřežilo. K incidentu došlo na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem.

59; Boje pokračují. USA čekají, že nová vláda „kreativně“ vyřeší konflikt v Donbasu, říkají ve Státním departmentu.

60; Zabili, zapálili a pohřbili, Poblíž Kyjeva si to předák stavby vyřídil se stavitelem kvůli 600 dolarů. Ve městě Irpeň v Kyjevské oblasti došlo k vraždě mladého muže, který pracoval na stavbě.

61; Jako Fénix z popela... Ruské letectvo poslalo drony do Idlíbu, aby vyvrátili lež ozbrojenců. Ze zveřejněného videa vyplývá, že tržiště, na které měl být proveden ruský nálet, normálně funguje a nevykazuje žádné znaky poškození.

62; Kurátoři jedou na Donbas. Dodávky zbraní jsou ohroženy. Podle výsledků návštěvy delegace pro otázky obrany při velvyslanectví USA v zóně OOS (ATO) bude schváleno rozhodnutí o smysluplnosti dodávek zbraní na Ukrajinu.

63; Doněck: Vydávání pasů Ruské federace se vším komfortem.Migrační služba se přestěhovala do nové budovy.

64; Válka v Donbasu. Ukrajinská zombie jdou zabíjet. Na Ukrajině oblbují děti, lidi, starší osoby – prostě všechny. Dítě za těch pět let už vyrostlo do vojenského věku a může jít zabíjet na Donbas...

65; Nizozemsko záměrně utajilo ukrajinskou vinu na katastrofě Boeingu MH17. Fakta ukazující na vinu Ukrajiny v sestřelení MH17 byla vyšetřovací skupinou z Nizozemska záměrně skryta.

66; Kdo z Porošenkova týmu půjde jako první do vězení a proč se oligarcha tolik bojí výslechů? A je tu ještě Jaceňukova parta, která také přiložila ruku k dílu při rozkrádání Ukrajiny.

67; Na co vlastně připravují Ukrajinu? Mají ještě jeden úkol, kterým je maximální redukce místního obyvatelstva a přeměna mladé generace v tupé bojové roboty.

68; Proč tak najednou? Britové jsou nadšeni ruským daňovým systémem. Ve Velké Británii uznali, že ruský systém zdanění je jeden z nejpokrokovějších na světě.

69; Musím se stydět. Ukrajinec porovnal Moskvu a Kyjev. Ukrajinský politolog označil Moskvu za daleko vhodnější pro označení „evropské hlavní město“ než ukrajinský Kyjev.

70; Ukrajinec ukryl v Nikolajevě granát na dětském hřišti. Informuje o tom tisková služba oblastní policie.

71; Bylo zveřejněno jméno nového předsedy Nejvyšší rady Ukrajiny. Zelenského strana má většinu v parlamentu, proto si předsedu bude jmenovat sama. Stane se jím Dmitrij Razumkov.

72; „Ukraine Today“ už přece byla vytvořena... Kde je jí konec? Margarita Simoňjan komentovala Zelenského plány na vytvoření ruskojazyčného celosvětového propagandistického televizního kanálu.

73; Zelenskij se chystá v září vystoupit na valném shromáždění OSN. V době od 24. do 30. září se na tribuně OSN vystřídá 114 hlav států, 80 premiérů a ministrů zahraničí.

74; Na Ukrajině už zveřejnili termín, dokdy bude země zničena. Poslanec Opoziční platformy „Za život“ Ilja Kiva prohlásil, že do tří let může Ukrajina přestat existovat jako stát v důsledku politických experimentů.

75; V USA si vymysleli nové sankce proti Rusku. Jelikož jdeme v roce 2020 k dalším volbám, Kongres musí udělat vše, aby odrazil útoky Kremlu.

76; Ve městě Tulun v Irkutské oblasti se znovu vylila voda přes hráz řeky Ija.

77; Zkázu vesmírné lodi Progress 72 natočili z paluby Mezinárodní kosmické stanice. Vypadalo to jako velký ohňostroj, který trval několik minut. Progress 72 musel udělat místo pro Progress 73.

78; Avakov: Porošenko lže stejně samozřejmě, jako dýchá. A proto prohrává, říká škodolibě ukrajinský ministr vnitra.

79; Ani po patnácti letech nebyly nalezeny důkazy o Juščenkově otravě. Hysterické zprávy o tom, že Viktor Juščenko byl otráven dioxinem, podstatně přispěly k převratu v roce 2004 na Ukrajině.

80; V České republice zahynul ukrajinský gastarbeiter ze Zakarpatské oblasti. Zranění utrpěná po pádu z okna nebyla slučitelná se životem. O incidentu informují příbuzní zemřelého.

81; Příslušníci Ruské gardy, kterým demonstranti přímo do obličeje aplikovali plyn, se vrátili do služby.

82; Rekreace v Thajsku začala pro ukrajinské turisty mimořádnou situací. Letadlo Boeing 767 letící do Bangkoku s ukrajinskými turisty bylo nuceno nouzově přistát na letišti v Kyjevě, odkud vzlétlo.

83; Boris Johnson zahájil své premiérství pádem libry. Za necelý týden ve funkci premiéra se libra propadla na dvouleté minimum.

84; „Průvod důstojnosti“ namísto vojenské přehlídky. U Zelenského avizovali akci pro Den Nezávislosti. Sám nový prezident Ukrajiny půjde v čele průvodu „v evropském stylu“.

85; V turecké Antalii od začátku roku zemřely už desítky turistů z Ruska.

86; V Rusku byly definitivně určeny nebezpečné rasy psů. Ruské ministerstvo vnitra povede registr případů napadení lidí psy a bude na základě toho seznam doplňovat.

87; To, co se děje, je až neuvěřitelné. Marija Zacharova komentovala iniciativu Zelenského týmu. „Ukrajina chce založit ruskojazyčný televizní kanál, který má přesvědčit lidi hájící právo mluvit rusky, že nemají pravdu...“

88; Zákaz anonymního doplňování peněženky Yandex a QIWI. Brzy bude možné doplnit peníze do elektronické peněženky pouze při existenci bankovního účtu.

89; Vzkaz ruským opozičníkům: Putin ani ruská vláda vám nebrání dobře se učit a zdokonalovat se v povolání. Vláda vás nenutí chlastat, hrát na počítačích a brát drogy.

90; Kyjev musí vyrábět rakety, které jsou schopny zasáhnout Moskvu, říká ukrajinský generál Vasilij Bogdan. Ukrajina musí zahájit výrobu raket středního doletu, které budou schopny zasahovat cíle na území Ruska.

91; Nález ruských archeologů znamená ostudu pro čínského císaře. Kamenná destička nalezená ruskými vědci na Sachalinu obsahuje nelichotivé informace o čínském císaři. Sachalin byl v určitém období součástí Číny. Destička poputuje do Číny na expertizu.

92; „Hrdinské činy karatelů v okupovaném Donbasu: loupežné útoky, výbušniny u dveří, obchod s drogami. Národní policie Doněcké republiky zveřejnila nové informace o zločinech páchaných v Donbasu ukrajinskými karateli.

93; Soud vynesl rozsudek ohledně uneseného velitele protivzdušné obrany Domobrany Donbasu. Cemachův advokát trvá na nezákonnosti zadržení a uvěznění svého klienta a poukazuje na falšování důkazů ukrajinskou policií a armádou.

94; Políbil cizí ženu a rozhazoval peníze. Ruského boxera vyhodili v USA z letadla, které mělo letět z Miami do Los Angeles.

95; Ukrajinský soud schválil rozhodnutí ohledně ruského tankeru unesenému SBU. Plavidlo bylo zabaveno kvůli jeho podílu na incidentu v Kerčském zálivu.

96; V Kyjevě vtrhli nacisté na tiskovou konferenci a házeli na poslance vejce. V důsledku incidentu byli zraněni přinejmenším tří pracovníci informační agentury.

97; V Rusku zbudou brzy pouze důchodci, říká biskup Ruské pravoslavné církve. O hodně obyvatel přišlo Rusko v důsledku Velké vlastenecké války, ale katastrofální následky mají interrupce – nesmyslné legální vraždění nenarozených dětí. Díky nenarozeným dětem populace v Rusku stárne. Už dnes je v Rusku průměrný věk 40 let.

98; Ukrajinští právníci zjišťují u Avakova, jak zatočit s Porošenkem v rámci právního systému. Ukrajinští právníci mají mnoho otázek v souvislosti s terminologií užívanou ministrem vnitra.

99; U Zelenského mají v úmyslu zrušit moratorium na prodej zemědělské půdy. Podle radikálně optimistického modelu zrušení moratoria povede k urychlení ekonomického růstu Ukrajiny.

100; Ukrajina hledá v USA peníze na americké lokomotivy. Ministerstvo infrastruktury jedná s exportní bankou USA o půjčce na koupi nové várky lokomotiv.

101; Zásadně odlišná politika? Německo nepodpořilo misi proti Íránu společnou s USA.

102; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo zabavení ruského tankeru na Ukrajině. Ruská federace bude sledovat situaci kolem tankeru Nika Spirit.

103; Ukrajinskými tajnými službami unesený velitel protivzdušné obrany Domobrany Donbasu promluvil o „podílu“ na sestřelení malajského Boeingu. 30. července mohli novináři poprvé spatřit osmapadesátiletého Vladimira Cemacha.

104; Stálý zástupce Ruska obvinil OSN ze zamlčování počtu obětí teroristů v Sýrii. Ruský diplomat připomněl, že Moskva navrhovala OSN revidovat informace prostřednictví Centra pro usmíření znepřátelených stran.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.-30.7.2019

 1. .lak napsal:

  Výživné skoro i pro ty po mozkové smrti školastikou formantů :lol:
  Z AE
  Jaris
  Anonym
  USA ma nesplatitelny dluh a Anglie je rovnez jedna z nejzadluzenejsich zemi. Jak dolar, tak libra i euro jsou umele nadhodnoceny. Vsechny tyto tri meny jsou tvoreny ze vzduchu a nicim nejsou podlozeny. US mela kdysi nejen nerostne bohatstvi, zlato v bankach a praci pro lidi. To uz davno neni pravda. Nema nic, tedy krome nesplatitelnych dluhu a ktere kazdym dnem rostou. Praci odvezli do Ciny, Indie, Taiwanu a jinych zemi, kde mohli chazarsti podnikatele zamestnancum platit minimalni mzdy. Amici ztratili praci, zijou na listky a v autech, pokud je jeste maji nebo rovnou pod mostem s ukradenym vozikem ze supermarketu. Nafoukana Britanie ma Rothildovske London City, hlavni financni stredisko Evropy a mysli si, ze ten blahobyt nafouknute libry bude trvat vecne. Anglie nikdy neoplyvala nerostnym bohatstvim, krome trocha uhli, proto se vydala na lup do sveta. Zakladala kolonie a kradla jak straka. I ten jeji slavny caj ukradli Cinanum.
  A Evropa? Ta zesilela a je v predsmrtne kreci. Jestli to s tou nasilnou migraci takhle pujde dal, tak behem jedne generace bude certu vic nez bileho pracoviteho obyvatelstva. Kdo bude pracovat na armadu politickych a cmoudskych lenochu je mi zahadou. Obe skupiny parazitu zivi pracujici lide ze svych dani. V takovemto pripade se socialni system musi zakonite polozit, protoze certi pracovat nechteji. Ony totiz papirove penize se nedaji tisknout vecne.

  https://usdebtclock.org/

  300 OdpovězSrp 1, 2019 8:52

 2. proud napsal:

  "4; Ukrajinské Ruslany převezly na Aljašku americko-izraelský systém protiraketové obrany „Strela 3“. Letadla vyprojektovaná a vyrobená V Sovětském svazu nyní slouží hlavnímu nepříteli."...........hlavne tohle je vyzivny pro kazdyho kdo umi sam premejslet a dochazet k moznejm zaverum....

  • .lak napsal:

   S přidruženou činností vícepracemi sekají hýžďemi 8. roxory a metabolizují magi rovnou v kostkách. :lol:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!