Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 1.8.2019

vzryv_ogon_11; V USA hořelo v podniku ExxonMobil. Jsou hlášeny desítky zraněných.

2; Trumpův poradce označil Klička za „světlo ve tmě“. Rudi Julian napsal na svém Twitteru, že za Kličkovy vlády se Kyjev stal lepším než kdykoli dříve.

3; Putin a Trump telefonicky projednali požáry na Sibiři.

4; Na Volyni se rozhořely protesty kvůli prakticky neexistujícímu zdravotnictví. Lidé požadují od funkcionářů, aby jim vrátili nemocnici včetně lékařů a nemocničních lůžek.

5; Zelenského poradce varoval nepředvídavého Klička. Na Ukrajině se vede drsná válka mezi „starými“ a „novými“ politiky.

6; Na ministerstvu spravedlnosti komentovali žalobu Naftogazu proti Rusku ohledně ztrát majetku na Krymu. Naftogaz požaduje 5,2 miliardy dollarů.

7; Jaceňukovy slzy: Ukrajina přijde o obrovské peníze kvůli „Severnímu proudu – 2“. Dohoda s EU podepsaná narychlo Jaceňukem a Porošenkem přinesla Ukrajině i jejímu lidu velké ztráty.

8; Bude Zelenskij bojovat proti právu „vážených občanů“ využívat radikály? Představa, že policisté kryjí nacisty, protože jim sami přímo velí, není zcela přesná.

9; Žirinovskij označil příčinu požárů na Sibiři. Jsou důsledkem prudkého snížení stavů v jednotkách lesní ochrany. Počkáme, až požár zachvátí miliony hektarů, zlobí se politik.

10; Budoucí Ukrajina – bude státem bez půdy? Oleg Carjov hovoří o výsledcích a následcích parlamentních voleb na Ukrajině.

11; Výbušný protiukrajinský Donbas: SBU provádí na okupované části Donbasu čistky.

12; Čínští vědci vytvořili embryo člověka a opice. Jinde jsou takové experimenty zakázané.

13; Zelenskij se chystá knokautovat Klička. Ten si stěžuje, že mu Zelenskij vnucuje dva spolupracovníky, kteří ho mají kontrolovat a hlídat, co dělá.

14; Už brzy. Proč dosud nebyli potrestáni ti, kteří vraždili lidi na majdanu? Dmitrij Gordon se pokusil na tuto otázku odpovědět.

15; MMF chystá inventuru Ukrajiny. Zelenskij jen dokončuje Porošenkovo dílo. Ukrajince nečeká v budoucnu nic dobrého.

16; O funkci předsedy vlády usilují dost divní lidé. Nedávno Zelenskij vyprávěl novinářům, jak si představuje ideálního ukrajinského premiéra.

17; Porošenkův výslech: Televizní stanice ukázala tajné materiály proti oligarchovi. Poprvé v ukrajinské historii se může prezident země dostat za mříže kvůli korupci a uzurpování moci.

18; Ruské ministerstvo vnitra navrhlo další úlevy Ukrajincům při získávání občanství.

19; Porošenko požádal o pomoc USA při svých trestních případech na Ukrajině. Ještě v květnu se Porošenko smál a označoval Portnovovy žaloby za „právnický trolling“, dnes žadoní v USA o pomoc.

20; Zelenského mírotvorné plány: Je nějaký pokrok? Poté, co byly zveřejněny výsledky voleb, ztratili u Zelenského ve značné míře zájem o rozhovory ohledně Donbasu.

21; V Bílém domě informovali o podrobnostech rozhovoru Putina a Trumpa. Rozhovor se konal z iniciativy americké strany.

22; Od 1. srpna budou v ukrajinských městech hlídkovat příslušníci nacionální gardy.

23; Zelenskij včera v Čerkassech navrhl starostovi menšího města Smela, aby zaplatil dluhy města za vytápění tím, že prodá svůj automobil.

24; Budou se nám v jiných zemích smát. V Kyjevě zjistili, že posílání nových poslanců strany Sluha národa do „školy mladého poslance“, vyvolává úsměvy nejen na Ukrajině.

25; KLDR odzkoušela novou reaktivní zbraň. Kim Čong-un slibuje nepřátelům problémy. Severokorejský prezident osobně vedl zkoušky.

26; Prezident Brazílie zrušil setkání s francouzským ministrem zahraničí, aby se stihl nechat ostříhat. Oficiálním důvodem zrušení schůzky byl „přeplněný diář“ brazilského prezidenta.

27; Havárie stíhačky v Údolí smrti v Kalifornii. Na místě dopadu stíhačky pokračují záchranné práce.

28; Rusové se musejí připravit na abnormálně chladný srpen. Už minulý měsíc zklamal obyvatele centrálních regionů Ruska a stal se jedním z nejstudenějších červenců za poslední roky.

29; Vyšetřovací úřad a Generální prokuratura se budou zabývat verzí úmyslného zapálení lesů na Sibiři.

30; Porošenko prohlásil, že hodlá zůstat naživu. Bylo zveřejněno velké interview, ve kterém prohlásil, že horkou fázi války zastavil on a nikoli Minské dohody.

31; Miny vyrobené z pánviček a dveřního zvonku. Co všechno našli ruští ženisté v Sýrii. Syrská zkušenost se aktivně využívá pro výcvik specialistů na odminovávání.

32; Na Ukrajině opilý řidič přiskřípl policistovi ruce do dveřního okénka a táhl ho po silnici. K incidentu došlo v Žitomiru v ulici Nebeské setniny.

33; Mrtví výsadkáři a zlikvidovaný výzvědný dron. Ukrajinská strana využívá stávající příměří pro inženýrské dobudování a zaminovávání svých pozic.

34; U Zelenského se vyjádřili k termínu vytvoření nové vlády. Všechno proběhne velmi rychle.

35; Finsko zpřísňuje vydávání víz pro Rusy. Tvrdí, že jen začíná uplatňovat schengenské předpisy.

36; Požáry na Sibiři. Místní politici vyvolávají umělé deště. Podle hodnocení specialistů jsou v řadě oblastí přítomny mraky vhodné pro vyvolání umělého deště.

37; Ukrajinská armáda se snaží rozpoutat boje u Mariupolu .Vyplývá to z prohlášení oficiálního zástupce Armády Doněcké republiky.

38; Oceánský štít 2019. Ruská vojenská námořní flotila ukazuje svou sílu na Baltu. Manévrů se účastní kolem 70 plavidel, 58 dronů a více než 10,5 tisíce vojáků.

39; Uljana Suprun vyprávěla poslancům Nejvyšší rady, jak si zachovat psychické zdraví. Samozřejmě, že se mluvilo o Rusku.

40; Ukrajinská armáda slibuje okupované části Donbasu „Pochod nezávislosti“. Okupanti „potěší“ obyvatele svým turné u příležitosti „Dne nezávislosti Ukrajiny“.

41; Medúzy chcípají kvůli Krymskému mostu! Panika ukrajinské „odbornice“. Za to může osobně Putin! Viděl jsem, jak z mostu házel kameny přímo na medúzy, smějí se uživatelé sociálních sítí.

42; V Žitomirské oblasti neznámí pachatelé rozmlátili náhrobky příslušníků ATO. Policisté zjistili, že v noci bylo poškozeno 16 pomníků.

43; Když už ne Krym, tak alespoň Donbas! Polsko je zmatené z dialogu Macrona a Putina. Macron nepotvrdil svou účast na akcích u příležitosti připomínky začátku Druhé světové války v Polsku, zato však 19. srpna u sebe přijme Putina.

44; Výbuch plynovodu v USA. Požár zničil obytné domy. Jsou hlášeny oběti na životech. Jeden člověk zahynul a dalších pět bylo zraněno v důsledku výbuchu, ke kterému došlo v USA na plynovodu poblíž Lincolnu.

45; Byly zveřejněny družicové snímky lesních požárů na Sibiři.

46; Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo ztráty karatelů v Donbasu. Ve zveřejněné informaci je obsažen také případ z prvního dne příměří, kdy pod ukrajinskými vojáky explodovala vlastní mina.

47; Vyšívanky a ručníky se znakem za 1,5 milionu. U ukrajinských železnic se rozhořel nový skandál. V době, kdy na Ukrajině za jízdy hoří vlaky, situaci v podniku měly zachránit vyšívanky.

48; Že nějaký maniak děsí Doněck? Doněcké ministerstvo vnitra komentují hloupé fámy.

49; Marija Zacharova tvrdě odpověděla na prohlášení Z8padu o nezákonné akci v Moskvě. Je zarážející, jak jsou naši zahraniční kolegové vnímaví k našim vnitřním problémům.

50; Evropa navrhla Rusku a Ukrajině, aby uzavřely novou smlouvu o plynu. Evropská komise navrhla uzavření smlouvy na deset let počínaje rokem 2020.

51; Zelenského poradce označil sociální síť VKontaktě za „zbraň nepřátele“. Zelenskij prohlašoval, že zákaz ruské sociální sítě nic nepřinesl a že Ukrajinci začali tento zákaz obcházet.

52; Nuda určitě nebude. Šéf Kanceláře prezidenta Ukrajiny odstupuje. Žádost byla podána ve čtvrtek. Je to nejspíš „jen“ demonstrativní reakce na požadavek americké strany, aby z administrativy Zelenského odešli lidé napojení na Kolomojského.

53; Severní Korea staví největší ponorku v historii země. Informuje o tom Newsweek s odvoláním na oficiální Centrální agenturu KLDR.

54; Státní vyšetřovací úřad vyslechl 31. července kyjevského starostu Vitalije Klička.

55; Ruská pravoslavná církev komentovala prohlášení římského papeže o návštěvě Ruska. Operní pěvkyně Svetlana Kasjan pozvala římského papeže na návštěvu Ruska, aby u ní pobýval jako host na Taganském náměstí.

56; Byl to zázrak. Porošenko se označil za autora Minských dohod. Poznamenal, že považuje uzavření Minských dohod za zvláštní předmět své osobní hrdosti.

57; V Radě federace označili Porošenka za „torpédo“, které celé roky potápělo Minské dohody.

58; V ruské Surgutě zločinec ubodal policistu a zranil jeho parťáka.

59; Trump nabídl Putinovi pomoc při hašení lesních požárů na Sibiři.

60; Předsednictví Rady bezpečnosti OSN přešlo do rukou Polska.

61; Ukrajinské ministerstvo obrany označilo USA za hlavního zahraničního sponzora ukrajinských ozbrojených sil.

62; V USA chtějí snížit závislost Američanů na sociálních sítích. Základní metodou boje je zákaz nekonečných zpravodajských pásů a vlastními silami vyrobených videí.

63; Mongolská vláda darovala Trumpovu synovi koně.

64; Lukašenko pozval Zelenského do Běloruska „v kteroukoli dobu a v jakémkoli formátu“.

65; Kyjev zavedl speciální cla na zboží z Ruska. Ukrajinská vláda rozšířila soupis zboží z Ruska, které je zakázáno dovážet. Patří tam nyní i minerální hnojiva, zemědělská produkce a dopravní prostředky.

66; V USA prodloužili omezení ohledně jaderného programu v Íránu. Ve Státním departmentu vyjádřili přesvědčení, že Teherán využívá jaderný program, aby vydíral mezinárodní společenství a ohrožoval regionální bezpečnost.

67; Kličko a Ljaško spojili svá úsilí v boji proti „zelenému moru“, čímž je míněn prezident Zelenskij.

68; V Amurské oblasti je zatopeno 32 obcí.

69; Americký velvyslanec vyčetl Německu jeho odmítnutí účastnit se vojenské mise. Americký velvyslanec v Německu Richard Grenell dnes kritizoval vládu Angely Merkel za neochotu připojit se k vojensko námořní misi v Hormuzském zálivu.

70; Na okupované části Luganské republiky byla 13 tisícům odběratelům zavřena voda kvůli dluhům. Voda se ke spotřebitelům zatím ale dostává samospádem.

71; Proti Porošenkovi a desítkám lidí z jeho okolí bylo zahájeno další trestní řízení. Oznámil to právník Andrej Portnov.

72; V Nizozemsku po čtrnácti letech diskusí zakázali nošení burek, nikábů a dalších prvků oblečení zahalujících obličej. Oblečení tohoto typu nelze nosit na veřejná místa včetně škol, nemocnic, státních úřadů a veřejné dopravy. Zákaz se týká i integrálních přileb a kukel motocyklistů.

73; Porošenko prohlásil Putina za vlastníka několika ukrajinských televizních stanic. Dále prohlásil, že za jeho prezidentství neměl Viktor Medvedčuk (šéf Opoziční platformy) tolik vlivu jako dnes.

74; Boj mezi rozkolníky zesiluje. Sektáři z rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny se v Kyjevské oblasti v obci Petuchi zmocnili chrámu „Kyjevského patriarchátu“.

75; Na celnici na letišti Vnukovo zabavili jednomu z cestujících bengálské kočky v ceně jednoho milionu rublů.

76; Vyšetřovací výbor Ruské federace poděkoval televizní stanici „Dožď“ za to, že velmi pečlivě natáčela narušitele zákona při nepovolených demonstracích v Moskvě.

77; Ministerstvo obrany Ruské federace otestovalo funkci vojenského internetu. Výměna informací probíhá pomocí vysoce zabezpečené lokální bezdrátové sítě, která umožňuje předávat soubory o velkém objemu.

78; Vyšetřovací výbor identifikoval deset nejaktivnějších účastníků nepokojů na nepovolené akci v Moskvě.

79; Světové centrální banky nakoupily rekordní objemy zlata. Objem dosáhl tříletého maxima.

80; Ředitelka Národní banky Srbska Jorgovanka Tabaković prohlásila, že neakceptuje doporučení Mezinárodního měnového fondu na zvýšení výkyvů dináru, protože stejná politika nepřinesla v sousední Albánii dobré výsledky.

81; Jemenští vzbouřenci rozbombardovali vojenskou přehlídku. Zahynulo 32 lidí včetně velitele 1. brigády „Sil pásu bezpečnosti“ Munira Jafeje. Desítky lidí byly zraněny, hlásí „Lékaři bez hranic“.

82; Srbsko a Čína uskuteční první společné vojenské cvičení.

83; Ukrajina zvýšila dovoz zemědělských výrobků na 2,8 miliardy dolarů.Hlavními dodavateli byly v prvním pololetí letošního roku země EU.

84; Ukrajinský expert zapochyboval o intelektuální úrovni a psychickém zdraví Vjačeslava Vakarčuka. Systematické rusofobní výroky hudebníka ukazují na vážné psychické problémy, prohlásil doktor ekonomických věd Peško.

85; V Německu pár dní po vraždě osmiletého dítěte došlo k další vraždě spáchané běžencem. Osmadvacetiletý syrský uprchlík zavraždil svou oběť mačetou.

86; Velvyslanec Ruské federace komentoval situaci s dodávkami ropy do Běloruska. Rusko zcela kompenzuje Bělorusku ztráty v důsledku znečištěné ropy do ropovodu Družba.

87; Vůči zahraničním médiím uplatní Roskomnadzor milionové pokuty. Roskomnadzor chce připravit změny zákonů o zahraničních médiích, které budou obsahovat milionové pokuty jako odpověď na útlak ruských médií v zahraničí.

88; Rozhovory Zelenského s Putinem: Netanjahu se nabídl jako prostředník.

89; Nejvíce Ukrajinců pracuje v Polsku, Německu, Velké Británii, v Řecku a na Kypru. Ukrajinské ministerstvo pro sociální politiku oznámilo, že trvale v zahraničí pracuje 3,2 milionu Ukrajinců. Dočasně toto číslo činí 7 až 9 milionů.

90; Nová strategie NATO už platí? Začíná být jasné, že reálná hrozba pro Evropu nepramení z Ruska, ale daleko spíše z nárůstu napětí v regionu vyvolaného navyšováním vojenského potenciálu USA a NAT u hranic Ruska a Běloruska.

91; EU Observer: Polky jezdí na Ukrajinu kvůli potratům. Jen 20% interrupcí se provádí v samotném Polsku Mezi populární destinace „potratové turistiky“ patří Ukrajina, Rakousko, Německo, Belgie, Velká Británie a Slovensko.

92; „Severní proud – 2“ je hotov ze 71%. Gazprom položil už 1739,4 kilometru potrubí po dnu Baltského moře.

93; Luganská republika zahájila přípravy na odminování území kolem mostu u Stanice Luganské za účelem jeho opravy.

94; Předseda Státní dumy Vjačelav Volodin prohlásil, že je třeba upřednostňovat ochranu lesů před kácením za účelem dosahování větších zisků.

95; Útok v Jemenu: Počet obětí dosáhl 49.

96; Vyšetřovatelé oznámilo detaily z přípravy teroristického činu v Tatarstánu. Zástupce vyšetřovatelů prohlásil, že dva obvinění taxikáři z Nižněkamska plánovali hromadnou otravu pracovníků silových struktur a vzetí rukojmích.

97; Poslanec Nejvyšší rady za Opoziční platformu „Za život“ Sergej Ljovočkin oznámil, že úrovně průmyslu z roku 2013 dosáhne Ukrajina až kolem roku 2060, tedy za 40 let.

98; V Lotyšsku prohlásili vítězství SSSR ve Velké vlastenecké válce za velké neštěstí pro obyvatele Lotyšska. Autorem výroku je poslanec rižské městské dumy Dajnis Locis.

99; U Zelenského dementovali odstoupení šéfa prezidentské kanceláře Andreje Bogdana a zprávu označili za falešnou.

100; Senát USA schválil návrh zákona o stropu pro americký státní dluh. Senát amerického kongresu schválil návrh zákona o dvouletém odkladu platnosti stropu pro americký státní dluh.

101; Vědci varovali před invazí cizorodého hmyzu. V Rusku narůstá množství škodlivých brouků z jiných zemí, kteří vytlačují místní druhy a narušují tak ekologickou rovnováhu, což může vést ke katastrofě.

102; Boris Johnson nastavil ve své rezidenci hodiny na odpočet času do okamžiku Brexitu.

103; V Petrohradě byla zadržena žena, která prodávala padělané cestovní poukazy do dětského tábora Artěk a vydávala se za pracovnici cestovní kanceláře.

104; Generální tajemník OSN vyzval Rusko a USA, aby prodloužily platnost Smlouvy o omezení strategických útočných zbraní SALT 3.

105; USA od 1. září uvalí cla ve výši 10% na zboží z Číny o celkové hodnotě 300 miliard dolarů.

106; Ruské ministerstvo zahraničí označilo rozhodnutí generálního tajemníka OSN o vyšetření situace v Idlíbu za provokaci, která může vytvořit překážku pro politické urovnání.

107; USA napočítaly v Sýrii a Iráku 15 tisíc ozbrojenců teroristické skupiny Islámský stát.

108; Kde jsme to už viděli? Ruská opozice šíří instrukce, jak správně dělat Majdan. Plány opozičních organizací až neuvěřitelně připomínají směs ukrajinského a gruzínského scénáře.

109; Cena ropy se za jediný den propadla o 7% v důsledku rozhodnutí amerického Federálního rezervního systému (FED) o snížení základní úrokové sazby.

110; V Moskvě se v předvečer 75. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce rozhodli pořádat ohňostroje ve dnech, kdy Rudá armáda osvobozovala evropská města od německých fašistů.

111; V Lipecku stanul funkcionář před soudem za machinace s ubytovnou pro sirotky.

112; Byl vypočítán příjem ruských miliardářů od počátku tohoto roku. Celkový majetek tří nejbohatších Rusů se od počátku roku 2019 zvýšil o 12,27 miliardy dolarů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 1.8.2019

  1. .lak napsal:

    Tak to tam pusť.
    https://www.youtube.com/watch?v=cm-adxuWGm8
    Po delší době jsem možná pochopil humor sdělení frontmena. draci :lol:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!