Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 31.7.2019

vsu_shevron_51; Voják ukrajinské armády je podezřelý z vraždy dítěte. Informuje o tom prokuratura Volyňské oblasti.

2; Porošenko už má všechno za sebou, říká Grojsman. Ale Ukrajina má ještě všechno před sebou, dodal politik.

3; Vy všichni jste vlastně nikdo. Zelenského politický poradce šokoval členy vlastní strany. Vy se mylně domníváte, že jste všichni politici. To je velký omyl. Odpověď je „ne“.

4; Charkovská důchodkyně se pokusila ubodat svého vnuka. Nyní se řeší otázka vzetí do vazby.

5; Pentagon si objednal výzkum severních regionů Ruska. Dodavatelé výzkumu budou muset sestavit seznam nevyužívanějších přístavů, silnic, železnic a letišť.

6; Ruský policista naverbovaný CIA bojoval v Donbasu. V roce 2015 byl bývalý policista moskevské oblasti Jevgenij Čistov odsouzen ke třinácti letům přísného režimu za vlastizradu.

7; Věční nepřátelé ukrajinských ozbrojených sil brání karatelům ve vítězství v Donbasu. Věčnými nepřáteli ukrajinské armády jsou chtivost a korupce. A ty jsou hlavní překážkou v plnění jakýchkoli ambiciózních plánů.

8; Vojenství nemají Američané v genech aneb Nezvyklá bojová příprava v americké armádě. Armáda Spojených států je jen stroj a moloch, který posílá miliony mladých lidí na smrt kvůli imperiálním válkám.

9; Je to příliš velké trauma. Žirinovskij vyzval, aby byl zmírněn trest „řadovým“ účastníkům nezákonných shromáždění.Tvrdé tresty vyvolávají u licí pocit odtržení od společnosti.

10; Porošenko se odmítá skrývat před Putinem. Snad každé oligarchovo prohlášení obsahuje nějakou zmínku o Putinovi.

11; Zelenskij poslal 200 poslanců do podivné speciální školy. Téměř dvě stovky poslanců za stranu Sluha národa zahájilo od 29. července studium.

12; Měl to snad být jen vtip? Zelenskij se nechystá splnit předvolební slib. Sliboval zrušit poslaneckou imunitu. Nyní už hovoří pouze o jejím omezení.

13; Proč je Donbas proti opozičním shromážděním v Rusku? Nyní je proti Rusku půl světa kvůli neuznanému statusu Krymu a bojujícímu Donbasu.

14; Prohráli jsme. Americký profesor John Hopkins informoval o vítězství Ruska v bitvě o Arktidu. Myslí si, že Beringova úžina se může potenciálně stát Perským zálivem budoucnosti.

15; Evropa už nebude létat na Mezinárodní kosmickou stanici z Bajkonuru. Příští let se už uskuteční pomocí americké vesmírné lodi.

16; Polská novinářka vypráví o své rekreaci na Krymu. Krym jako turistická destinace se stává stále populárnějším. Vliv na to mají laciné letenky.

17; Ukrajinský ministr informoval, proč vlastně Kyjev nepotřebuje kontrolu nad Donbasem. Překážkou je dvojí občanství, ze kterého by mohly vznikat značné problémy. Navrhuje se, aby lidé s dvojím občanstvím (samozřejmě se to týká jen osob, jejichž druhé občanství je ruské) měli zakázáno zastávat funkce ve státní správě.

18; Všechny pobít! V Kyjevě vyzývají k větší krutosti v Donbasu. Tato výzva nezazněla od nějakého pološíleného neofašisty, ale od prvního náměstka generální prokuratury Ukrajiny Nikolaje Golomši.

19; USA si přejí uzavřít dohodu s Ruskem. Informoval o tom prezident USA Donald Trump.

20; Rusko může propustit ukrajinské námořníky do října letošního roku. Zadržení ukrajinští námořníci mohou být propuštění výměnou za osobní záruky zplnomocněnce Nejvyšší rady pro lidská práva.

21; Suchoj Superjet-100 se stovkou lidí na palubě musel nouzově přistát v Samaře po poruše motoru. Jednalo se o let Krasnodar – Ťumeň.

22; Rusko: Funkcionáři se přou, zdali v Irkutské oblasti nastane nový Černobyl. Irkutský gubernátor označil prohlášení šéfa Rosprirodnadzoru o „ekologickém Černobylu“ v regionu za nezodpovědné.

23; Porošenkův advokát a šéf Státního úřadu pro vyšetřování počítají trestní případy. Jak může Porošenko vědět o těchto řízeních, když podřízení pana Truby (ředitel Úřadu pro vyšetřování) tyto informace nepodávají?

24; V Rusku vytvořili seznam zboží, které se nejčastěji krade v obchodech: sýry, salámy, káva, alkohol, bonbóny, laky na nehty a další kosmetika. Byl také sestaven portrét typického zloděje.

25; Ukrajinská armáda zahájila operaci na zmaření Minských jednání. Jejich cílem je obvinit vojáky Národní policie Doněcké republiky ze zmaření příměří. U Mariupolu začala operace, která má zmařit dnešní setkání Třístranné kontaktní skupiny v Minsku.

26; K dobrovolníkům se chovají jako k otrokům. Navalného asistent informoval o tom, co se děje na shromážděních opozice. Vyprávění o práci nejznámějšího opozičníka a o tom, jak organizátoři protestních akcí ženou občany pod policejní obušky.

27; Ponížení a uražení. Co se skrývá za slovní přestřelkou mezi Avakovem a Grojsmanem? Jedno vyřčené slovo ani párem volů nenacpeš zpátky do huby… A pátý prezident Ukrajiny Petr Porošenko se o tom už poněkolikáté znovu přesvědčil.

28; Vznášející se drak a stíhačky J-11 vystrašily posádku křižníku USA v Taiwanském průlivu. Američanům ze západní strany průlivu důrazně doporučili, aby se drželi dále od vzdušného prostoru.

29; Jezdil na Krym! V Záporoží odhalili „agenta FSB“. Místní obyvatel je obviňován z práce pro ruské tajné služby.

30; U linie dotyku byla pozorována speciální technika ukrajinské armády. Ukrajinská strana využívá příměří k tomu, aby přisunula speciální techniku k linii dotyku.

31; Sibiř: Hoří až 3 miliony hektarů lesa. Kouř proudí až do Mongolska. Dnes, 31. července, přikročilo ministerstvo pro mimořádné události konečně k systematickému hašení rozsáhlých lesních požárů v Krasnojarském kraji ze vzduchu.

32; Přečtěte si nejdříve něco o letech 1917, 1937 a o 90. letech, než si budete stěžovat na „útrapy mládí“. Mladí lidé, kteří rádi srovnávají své nepříjemnosti s rokem 1937, by si nejprve měli přečíst alespoň noviny z té doby.

33; FSB odvrátila teroristický akt v Tatarstánu. O podrobnostech informovali v Centru veřejných styků tajných služeb.

34; Příměstská elektrická vlaková souprava začala hořet během jízdy ve Vinnické oblasti Ukrajiny. Připomeňme, že před pár dny v Dněpropetrovsku hořela tramvaj.

35; Z městské nemocnice číslo 64 přivezli do chemicko-toxikologické laboratoře vzroky Alexeje Navalného k podrobnému rozboru.

36; To je hrůza! Zelenskij odmítl přijmout dárek v podobě své vlastní sádrové busty. Proč mi to dáváte? Já to k ničemu nepotřebuju, reagoval prezident Ukrajiny.

37; Na Putinův přímý rozkaz bude ruská armáda hasit požáry na Sibiři.

38; Horší než spalničky. Ukrajině hrozí další smrtelná epidemie. Epidemie záškrtu může začít už v příštím roce. Jedinou obranou je včasné očkování.

39; V podniku na výrobu střelného prachu v Permu došlo k výbuchu. V důsledku exploze byli zraněni lidé. Budova podniku je uzavřena, nikoho tam nepouštějí.

40; V Doněcké republice popřeli zprávy o omezení vydávání ruských pasů, kterou šíří ukrajinský tisk. Na Ukrajině dnes prohlásili, že pracovníci ruské FSB zavedli dodatečné prověrky před vydáním pasu Ruské federace občanům Doněcké republiky.

41; V Bělorusku byl vynesen další rozsudek s trestem smrti zastřelením. Pachatel ubil při loupežném přepadení dvě důchodkyně k smrti.

42; Nedaleko kontrolního stanoviště v Doněcké republice se ozývají výbuchy. Provoz hraničních přechodu byl dočasně pozastaven. Obnoven bude po stabilizaci situace.

43; Rozsudek nad bývalým členem domobrany Donbasu z Brazílie vstoupil v platnost. Lusvarghi se vzdal odvolání. Po skončení jednání soudu byl převezen do místa výkonu trestu.

44; Nejvyšší představitel Luganské republiky uskuteční přímou linku s Ukrajinou. Leonid Pasečnik avizoval konání přímé linky, během níž odpoví na dotazy obyvatel Ukrajiny.

45; Vynález na základě učenlivé neuronové sítě. Ruský školák vyhrál celosvětovou soutěž se zařízením, které pomáhá hluchoněmým lidem vyjadřovat své myšlenky bez pomoci překladatelů.

46; V reakci na „válečnou zvůli“ odpojili energetici v Donbasu objekty ukrajinské armády na okupované části Luganské republiky od elektřiny.

47; Příslušníci ukrajinské národní gardy nacvičují v Černobylské zóně bojovat v Donbasu. Národní garda potvrdila novinářům, že probíhají pravidelní vojenská cvičení v Černobylské zakázané zóně.

48; Patriarcha Kirill informoval o hlavním nebezpečí vyplývajícím z digitálních technologií. Zdůraznil, že ztráta svobody lidské osobnosti může u člověka spoléhajícího na nejmodernější technologie proběhnout nepozorovaně.

49; Zelenskij je rozhořčen tím, jakým způsobem pouštěli lidi na setkání s ním v Čerkassech. Zelenskij prohlásil, že on jezdí po Ukrajině vždy s dobrou náladou.

50; V Senátu USA schválili nové sankce proti „Severnímu proudu – 2“. Ve Washingtonu uvažují o tom, jaké by měly být sankce – zdali individuální nebo sektorové.

51; Sibiř v ohni. Medveděv uspořádal v Krasnojarsku poradu pro boj s lesními požáry.

52; Případ o spiknutí Trumpa s Ruskem byl uzavřen. V dubnu 2018 Demokratická strana USA podala žalobu na Ruskou federaci,  WikiLeaks, GRU a Trumpův předvolební štáb.

53; Zavírat do vězení je možné i na podzim. Nový Zelenského poradce pohrozil Uljaně Suprun vězením. Michail Raduckij prohlásil, že podle výsledků auditu nákupu léků na Ukrajině může být dosavadní ministryně zdravotnictví volána k trestní odpovědnosti.

54; Smluvní vojáci ukrajinské armády si nepřejí pokračovat v armádní službě. Od počátku letošního roku 81% vojáků, kterým vypršela smlouva, odmítlo kontrakt prodloužit.

55; Ukrajina vyzvala ke změně normandského formátu na „budapešťský“. V podstatě jde o to, aby byla skupina posílena o USA, Velkou Británii a Čínu. USA návrh odmítají a vyjadřují podporu stávajícímu formátu.

56; Bylo zveřejněno datum odstoupení USA od raketové Smlouvy. John Bolton prohlásil, že by to mělo být v pátek, 2. srpna.

57; Na Ukrajině navrhují, aby byli zabiti všichni, kdo vzal v Donbasu do ruky zbraň. Samozřejmě není míněna ukrajinská armáda, nýbrž jen obránci napadeného Donbasu.

58; Nejoblíbenějším křestním jménem vybíraným pro novorozence v Izraeli je Mohamed.

59; Zelenskému hrozí kvůli Porošenkovi smrtelné nebezpečí. Místo vojenské přehlídky chce jít Zelenskij v čele „Průvodu důstojnosti“.

60; V Hongkongu neznámí pachatelé poblíž policejní úřadovny zaútočili na demonstranty pomocí zábavní pyrotechniky. Zraněno bylo přinejmenším deset lidí.

61; Moldavský prezident Dodon oznámil možné zrušení zákazu ruské televize v Moldávii. Na podzim vystoupí Moldavská socialistická strana, která je součástí vládní koalice, v parlamentu s návrhem na zrušení omezení vůči ruským televizním stanicím.

62; Expert informoval, že hlavním neúspěchem dosavadního působení Zelenského jako hlavy státu jsou chybějící jakékoli náznaky snahy o zlepšení materiální situace obyvatelstva.

63; Pompeo informoval o plánech na stažení amerických vojsk z Afghánistánu. Zdůraznil, že neexistuje žádný závazný termín.

64; Ve Velké Británii prohlásili, že opustí EU třeba i bez dohody. Ministr pro odchod z EU Stephen Barclay prohlásil, že jeho země opustí EU 31. října i v případě, že nebude uzavřena dohoda.

65; Trump: USA a Rusko dospějí k dohodě ohledně zbraní. Podle slov amerického prezidenta se v tuto chvíli Čína snaží dohnat Rusko a USA ve sféře zbraní.

66; V Kyjevě s hrůzou zjistili, že mezinárodní propagandistický kanál v ruštině už dávno mají. Jmenuje se UATV.

67; Šéf strategického velení amerického letectva byl obvinění ze sexuálního obtěžování. John Hyten označil veškerá obvinění za lživá.

68; Bývalý tajemník stranického výboru v Číně byl odsouzen ke 13 letům vězení za úplatek.

69; Starosta Černigova Vladislav Atrošenko se neočekávaně ukázal jako stoupenec sbližování s Ruskem.

70; Ukrajinská národní policie zveřejnila informace o obchodování s lidmi v zemi. Za první pololetí letošního roku bylo zjištěno 214 případů obchodování s lidmi.

71; Ruské ministerstvo financí informovalo o komplikacích v procesu nahrazování dolaru v obchodu. Postupný přechod na národní měny je bržděn globální historickou rolí amerického dolaru jako nejlikvidnější měny s vysoce rozvinutým systémem korespondentských účtů.

72; V Japonsku potvrdili plány na demontáž jaderné elektrárny Fukušima 2.

73; Zelenského tým se chystá prodat státní banky. Zástupce prezidentské administrativy pro ekonomické otázky Alexej Gončaruk považuje za nutné privatizovat v první řadě státní banky.

74; V Bělehradě proběhlo tajné setkání vlády a opozice.

75; Urážela mě a ponižovala mou sexuální důstojnost. Bylo zveřejněno video z výslechu vraha, který zavraždil bloggerku a její tělo ukryl do kufru.

76; Naftogaz se obrátil do Haagu s žalobou na Rusko o více než pět miliard dolarů. Očekává se, že tribunál vynese rozhodnutí o kompenzaci ztrát nejdříve na konci příštího roku.

77; Prezidentka Chorvatska prohlásila v Izraeli, že Bosna je řízena militantním islámem.

78; Čtyřicet šamanů z Burjatska, Zabajkalska a Irkutské oblasti se sejde na svatém ostrově, aby přivolali na Sibiř déšť.

79; Nedohodli se. Rozhovory mezi Čínou a USA ohledně vzájemného obchodu skončily předčasně a bez dohody.

80; Ve Španělsku bylo zrušeno přes 700 vlakových spojů kvůli stávce železničářů.

81; Ukrajinské zpěvačce ukradli ikonu v moskevské kavárně na Tverské ulici.

82; První plyn přes „Severní proud -2“ začne proudit do konce letošního roku.

83; U Dněpropetrovska našli na ulici protitankovou řízenou střelu a dva granátomety.

84; V USA zveřejnili počet rozdělených rodin nelegálních migrantů. Během roku (od června 2018) bylo kolem 911 dětí nelegálních migrantů násilně odděleno od svých rodičů, kteří se dopustili protiprávního jednání.

85; Věk dožití v Japonsku dosáhl rekordní úrovně. Od roku 1989 se zvýšil o celých pět let. U žen v roce 2018 činil 87,3 roku, u mužů 81,2 roku.

86; V Minsku dnes zahájila svou činnost kontaktní skupina pro Donbas. Na běloruském ministerstvu zahraničí informovali, že svou práci zahájily i pracovní podskupiny.

87; Proč odevzdal Chruščov Krym Ukrajině, není dodnes známo. Švédský novinář navštívil ruský poloostrov a zajímal se o historický osud poloostrova.

88; Do čela dozorčí rady ukrajinské PrivatBanky byla zvolena bývalá pracovnice amerického ministerstva financí.

89; Pentagon zahájil výběr subdodavatelů pro přesun vojsk do Evropy. USA chystají přesun velkého množství vojáků na území evropských zemí.

90; V obci Konstantinovka v Nikolajevské oblasti zavraždil místní farmář podnikatele kvůli kvalitě rajčatové šťávy.

91; Obyvatel Kyjeva ukradl důchodkyni peněženku a strhl jí s krku řetízek. Byl zadržen. Mezitím stačil ale řetízek spolknout.

92; Rosselchoznadzor pozastavil dovoz hrušek a broskví z Číny v souvislosti s dodávkami zboží, které neprošlo fytosanitární kontrolou.

93; Ukrajinský politolog předpovídá Zelenskému v průběhu půl roku prudký pád jeho obliby. Popularita prezidenta by se měla propadnout až na polovinu stávající úrovně.

94; Azovské moře změnilo barvu kvůli velkému množství jedovatých medúz.

95; U prezidenta Podněstří Vadima Krasnoselského byl zjištěn ukrajinský pas, který využíval pro cesty na Ukrajinu.

96; Vědci v Číně vytvořili hybridní embryo člověka a opice.

97; V Číně obvinili USA z podněcování protestů v Hongkongu. Tisková mluvčí čínského ministerstva zahraničí prohlásila, že státní tajemník USA se nejspíš dosud cítí být šéfem CIA.

98; V Polsku jsou rozhořčeni kvůli pozvání zástupců Německa na připomínku dne začátku Druhé světové války. Radnice Gdaňska pozvala německou delegaci na připomínkovou akci u příležitostí 80. výročí začátku Druhé světové války.

99; Hranice Donbasu a Ukrajiny byla uzavřena kvůli výbuchům munice v hořící trávě. Uzavřen byl přechod Gnutovo.

100; Ukrajinská armáda plánuje založení dalších minových polí na sever od Doněcka.

101; Turisté u Ruska překonali rekord v návštěvnosti Turecka.

102; Filaret podal žalobu na ukrajinské ministerstvo kultury kvůli likvidaci „Kyjevského patriarchátu“.

103; Zelenského tým byl označen za „Sluhy MMF“. Opoziční platforma „Za život“ vystupuje proti plánům Zelenského týmu rozprodávat klíčové státní podniky a zrušit moratorium na prodeje půdy.

104; Karatelé z ukrajinské nacionálního batalionu Ajdar byli zadrženy kvůli obchodování se zbraněmi. Podle rozvědky Národní policie Doněcké republiky se zločinci v okamžiku zadržení nacházeli pod vlivem drog.

105; Byl objasněn účel dvanácti miliard rublů, které byly uloženy u plukovníků FSB. Byly určeny k vyvedení za hranice země, případně k prodeji.

106; Malajsie vyzvala ke stažení obvinění na adresu Ruska ohledně MH17. Kuala Lumpur vyzývá světové společenství, aby bylo provedeno skutečně otevřené vyšetření katastrofy malajského Boeingu MH17. Světové společenství by se mělo zdržet zcela nepodložených obvinění na adresu Moskvy.

107; Červené víno pomáhá v případě psychických poruch. Na druhou stranu neexistuje bezpečná dávka alkoholu, shodují se vědci.

108; Soud v Moskvě uvalil vazbu na Jurije Ješčenka pro podezření z vlastizrady. Měl předávat do zahraničí informace, které byly státním tajemstvím.

109; Občan, který vytvořil internetový portál Scanner,kde vyzýval ke zveřejňování osobních údajů pracovníků ministerstva vnitra, Ruské gardy a dalších struktur, aby na ně mohl být vyvíjen tlak, byl nakonec sám odhalen a zveřejněny jeho osobní údaje.

110; Srbsko dostalo od Ruska prvních deset modernizovaných hlídkových vozů BRDM-2MS.

111; Vyšetřovatelé zveřejnili příčinu letecké nehody v Šeremeťjevu. Příčinou tragédie byla chyba pilotů.

112; Bojujte si tam sami. Německo a Francie odmítly účast na misi USA v Perském zálivu.

113; Hovořit výlučně ukrajinsky nebude správné, říká šéf Zelenského strany. Někteří kolegové mluví dokonce sedmi jazyky, připomíná politik.

114; Kličkova strana Udar a Ljaškova Radikální strana se spojují. Prozatím mluví o sjednocení svých sil.

115; Naftogaz požaduje od Ruska 5,2 miliardy dolarů za aktiva ztracená na Krymu.

116; V USA havarovala stíhačka. Informuje o tom americké válečné námořnictvo.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 31.7.2019

 1. .lak napsal:

  Z naší pestré scény.
  https://aeronet.cz/news/video-exkluzivni-preklad-vystoupeni-jakuba-kalenskeho-z-atlantic-council-pred-zahranicnim-vyborem-u-s-kongresu-sokuje-nejen-prezidenta-republiky-a-jeho-mluvciho-ale-i-vedeni-automobilky-skoda-auto/
  Video mi nejde spustit ale vše se patrně točí okolo peněz v podstatě specifické politiky poškozování tvůrců produktů okolí i de fakto likvidace industriálu což materiálně zabezpečuje civilizaci i úroveň možností plnosti životů lidí bez vyžranova společnosti a tedy je to o možné bezprizornosti v podsvětí řekněme pod rohatými. No kvalitní, slova k tomu si dosaďte ale nesmí být v předsudečné nenávisti dle nové ideologizace představ řekněme koumáků plácání formantů či v roli žáčků drezérů grotesky v šapitó cirkusu. Komedie by to byla kdyby za tím nebylo pouhé pokleslé dřístání na rádoby bezmocné nevolníky apanážemi a smrdí to nebývalým nevolnictvím novodobých lenních pánů mimo soudy? Jakékoliv systémově a dokonce i zamýšleně autocenzurami aby si onen či druhý neodplivl nad tím co musí v komunikaci – vlastně nesmí. Zamýšleně /němej, blbej/ a nula v intelektech náhledů kritického myšlení a vědomě lze pozorovat záměry přetáhnout si neznalé a formanty na stranu těch kteří ví co je pro ně “nejlepší. Obludnost a vhodné pro bezmozky kteří si neuvědomují že je to jak derivát absolutismu středověkého klerofeudalismu. Musím se paradoxu chechtat i těm kterým ta snaha není zřejmá a schvalováním tohoto směru jednání se splachují do kanalizace jak víte co. comment image

  • .lak napsal:

   Kapitál odkapitálování autoimunitní sebevraždy industriálu až sebevraždy v duchu bude to naše nebo vůbec. Jak blbečci na dětském pískovišti co druhým rozšlapávají vytvořenou invenci a hračky s postoji svatých navedených a bohem určených co ostatní musí v kterých se ovšem milující autority a pořádek v roli drábů vidí. Šaškec deformantů s arogancí a korupcí moci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!