DONBASKÁ ZASTAVENÍ 53. (poslední část) – ŠKOLNÍ TÁBOR RADUGA

KODAK Digital Still CameraV červnu 2019 jsem v Luganské lidové republice (LLR) několikrát navštívil tři školní tábory: „Neposedové“ v naší družební 13.ZŠ Naděžda v Alčevsku, „Nězabudka“ v 6.ZŠ v Roveňkách a „Raduga“ v 38.ZŠ Klimenta Vorošilova v Lugansku. Ve své poslední reportáži z mé šesté cesty na Donbas vám chci přiblížit atmosféru zahájení školního tábora "Raduga“.

Tábor je organizován pro 120 děti 1.stupně (1.-4.třída) v budově 2.stupně. Stravovat se děti chodí do jídelny v budově 1.stupně. Děti jsou rozděleny do čtyř oddílů. V budově 2.stupně má každý oddíl k dispozici svou místnost. Kromě toho děti mohou v budově využívat foyer se stoly na stolní tenis a tělocvičnu. Před budovou je velký sportovní areál na provozování různých sportů, soutěží a her. Zde jsem také dva nejstarší oddíly učil hrám českých dětí. Některé děti si hry pamatovaly ještě z loňska. Poznaly mě i děti ze čtvrtých tříd, které jsem loni navštívil ve třídách, a ze 3.B, u nichž jsem byl loni na hodině matematiky. Pochopitelně mě poznaly i děti ze 3.V, u nichž jsem byl na hodině matematiky před několika týdny.

Zahájení tábora proběhlo ve velkém sále budovy 2.stupně 38.ZŠ v Lugansku. Programem provázela ředitelka tábora. Program zahrnoval jak seznámení dětí s bezpečností, tak zábavu-soutěže a písně. Vše bylo doprovázeno poučnými animovanými filmy. Každý oddíl také přednesl svůj pokřik. Vždy, jakmile děti uslyšely v animovaném filmu populární písničku, se přidaly se svým zpěvem.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
Jeden komentář na DONBASKÁ ZASTAVENÍ 53. (poslední část) – ŠKOLNÍ TÁBOR RADUGA

  1. .lak napsal:

    :-) No, trošku jsem měl zájem se rozbásnit, ale u mne je to řekněme, aha.
    https://www.youtube.com/watch?v=GQ98xBIayWE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!