Otázka k Venezuele nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?

venezuelaJe demokratičtější být zvolen venezuelským prezidentem v prezidentských volbách 20 miliony oprávněných venezuelských voličů, to je 68 procenty z těch, kteří se k volbám dostavili (volební účast činila 46 procent oprávněných voličů), jak byl v květnu minulého roku zvolen prezidentem Venezuely stávající prezident Nicolas Maduro, nebo je demokratičtější prohlásit venezuelským prezidentem sám sebe, jak to 23. ledna letošního roku učinil předseda venezuelského parlamentu Juan Guaidó?

Tzv. demokratický Západ tuto otázku již zodpověděl - a samozřejmě tak, jak se čekalo. Nejdříve, to je 26. ledna, daly čtyři země EU (Německo, Britanie, Španělsko, Francie), stávající venezuelské vládě ultimátum uspořádat do osmi dnů nové volby, jinak prý uznají prezidentem Venezuely Guaidóa. Nu a když venezuelská vláda odpověděla, že řádné volby již proběhly a není tedy nutné pořádat volby nové, směřovala už 4. února do Caracasu od vlád USA a dalších západních zemí ( včetně ČR) celá záplava nót, které za úřadujícího venezuelského prezidenta uznávají Guaidóa. Celkem 50 zemí světa tak dnes stojí za Guaidóem, zatímco Rusko, Čína, Turecko a dalších 13 zemí dál uznává jediným prezidentem Venezuely Nicolase Madura.

Dám teď stranou hospodářské důvody, pro které se stávající vláda Venezuely jako země s největšími zásobami ropy na světě, s nimiž se nechce s nikým dělit, stala americkým i evropským štvancem jaký nemá v historii obdoby, nehodlám si všímat faktu, že USA znemožnuje Venezuele svou ropu komukoli prodávat, nechci se zabývat ani nemilosrdnými sankcemi, kterými USA už roky Venezuelu za neposlušnost a nevstřícnost vůči jejich nenasytnosti týrají a plení, ale jde mi o onu otázku z úvodu tohoto článku:

Co je demokratičtější? Být zvolen prezidentem lidmi ve volbách, anebo se sám prezidentem jmenovat?

Odpoví mi demokraté, nebo ti, kteří se za demokraty prohlašují, na tuto otázku? Nebo se snad čehosi takového dopustí i zahraniční ministr Petříček, který úspěšně uznání Guaidóa za prezidenta Venezuely české vládě navrhl?

 
17 Komentářů k Otázka k Venezuele nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?

 1. Novapalo napsal:

  Každý, kto prečítal niektorú z kníh P.P.Kysuckého "Demokracia je principiálny omyl", alebo "Obroda Slovanov" ako aj ja, vie že demokracia je hlúposť. (A slobodná tržná ekonomika je katastrofa.)
  Zaoberajte sa intelektuáli, ktorí ste schopní myslenia, štúdiom týchto mysliteľsky originálnych teórii a nestrácajte čas západnou všeobecnou degeneráciou myslenia a tiež aj ich genetickou degeneráciou, ako dokazuje Kysucký v druhej knihe.

  • Forever Slav napsal:

   Novapalo

   Panebože, snad ne toho samého P.P.Kysuckého a tu jeho samou knihu „Obroda Slovanov“?! Mně už stačilo přečíst jen trochu z jeho výplodů a bohatě to stačilo. Jeho kniha je jen dalších hřebíkem diskreditace do pronárodní alternativy. Další z řady pseudo-vědecké a pseudo-historické literatury, na úrovni teorií o "Velké Tartárii".

   PS: Aby člověk věděl, že demokracie je podvod a kapitalismus je jen stejná utopie, jako komunismus, vážně nepotřebuje knihy P.P.Kysuckého.

 2. Forever Slav napsal:

  Myslím, že je čas na dekolonizaci Latinské Ameriky - tj. na zrušení Amerického impéria (této imperialistické a koloniální říše). Britské impérium bylo zrušeno. Francouzské impérium bylo zrušeno. Belgické koloniální impérium bylo zrušeno. Stejně jako mnoho dalších. Nyní přišla řada na Americké impérium (USA jako země nejsou nepřítelem - Americké impérium pod vládou neokonů je zlo).

  Pouze Rusko má sílu prosadit tuto antiimperialistickou a antikoloniální politiku. Tuto politiku (odpor k západnímu kolonialismu a imperialismu) prosazovalo carské Rusko (pravé Rusko - Svatá Rus). V tomto odkazu Svaté Rusi pokračoval i Sovětský svaz (viz podpora SSSR pro dekolonizaci Třetího světa a podpora národně osvobozeneckých hnutí, jako např. vietnamského boje za nezávislost proti americké agresi atd.). A v tomto odkazu Svaté Rusi pokračuje i politika dnešní RF (viz ruská podpora syrského boje za nezávislost proti západní agresi, venezuelského boje za nezávislost proti americké agresi atd.). Kéž to tak zůstane a RF bude budovat nadále na tomto základě svou politiku v zemích Třetího světa. Tato politika totiž bude zejména klíčová např. pro utváření spojenců v těchto regionech. Dříve či později američtí neokoni (a jejich spojenci) budou chtít zahájit 3. světovou válku s cílem konečného zničení Ruska a vyhlazení Rusů společně se všemi Slovany. A na tento čas musí být Rusové připraveni. Každý spojenec se bude hodit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!