Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.8.2019

alkogolik1; Obludné počínání. V Dněpropetrovsku polila opilá matka dítě v kočárku vodkou, když začalo zlobit.

2; Proč přehlížíme loutkovodiče, kteří stojí za současnými pseudoopozičními protesty? Komentátor Ivan Rachmetov drtivě odsoudil osoby a struktury, které se snaží rozkolísat politickou situaci v Rusku.

3; Na Ukrajině chytili řidiče, který měl v krvi šestnáctinásobek povolené hladiny alkoholu. Test ukázal hodnotu 3,17 promile.

4; Aspirant Ruské univerzity byl už pošesté uznán za nejlepšího programátora světa. Gennadij Korotkevič už pošesté zvítězil v mezinárodní soutěži v programování Google Code Jam.

5; V roce 2020 zmizí v Rusku ze seznamu profesí více než stovka specializací, které se už ani nebudou vyučovat jako učební obory nebo předměty v odborných školách.

6; Proč Zelenskij lže? Pomocí Američanů byl Zelenskij usvědčen ze lží. Používá fígle z arzenálu starých ostřílených politiků.

7; V USA předpověděli americké námořní flotile porážku od ruské vojenské námořní flotily. Vzájemné vztahy mezi Ruskou federací a USA už dávno neodpovídají přáním jak v politické a ekonomické, tak i ve vojenské rovině.

8; Šéfredaktora Echa Moskvy Venediktova se chystají potrestat za útoky na Ukrajinu. Pod vlivem majdanovské moci se Muždabajev stal dalším nacionalistou, který se rozhodl konat tvrdě a radikálně.

9; V Německu vynesli nad Ukrajinou tvrdý rozsudek. Známý německý politolog je přesvědčen, že Ukrajina se v žádném případě nemže dostat do „společného evropského domu“, protože by to nutně vedlo ke konfliktu EU s Ruskou federací.

10; Mrtvoly karatelů leží ve vedru a ukrajinská strana se je ani nepokouší evakuovat. Dva vojáci ukrajinské armády zahynuli, jeden byl zraněn. Ukrajinská armáda nepodnikla ani jeden pokus o evakuaci těl.

11; Pravděpodobný výsledek války v Donbasu: Kdo zvítězí v případě ukrajinského útoku? Lidé mají panický strach z toho, že v případě útoku ze strany Ukrajiny se Republiky Donbasu zhroutí a dojde k tomu nejhoršímu. Z tohoto důvodu se zásobují potravinami a léky, vybavují si sklepy. Na druhou stranu je nesmírně vysoké odhodlání Republiky bránit.

12; Viceadmirál Ruské vojenské námořní flotily Pjotr Svjatašov zhodnotil americkou prognózu o válce s USA na moři. Americký expert varoval, že u pobřeží Azovského moře je mnoho min z Druhé světové války a případná exploze by mohla vyvolat válku, která by pro USA nedopadla dobře. Ruský viceadmirál pravděpodobnost vzniku války kvůli takové události prakticky vylučuje.

13; V Turecku informovali o zájmu Ankary o Su-35. Turecko po pozastavení svého členství v americkém programu pro F-35 zvažuje možnost nákupu ruských Su-35.

14; Miluji tě, Moskvo! Na stadionu ve Lvově došlo k incidentu před fotbalovým zápasem mistrovství Ukrajiny mezi mužstvy Karpaty a Mariupol. Zvukový režisér pustil na stadionu píseň Moscow Never Sleeps ruských interpretů Timatiho a DJ Smashe.

15; Pět dětí uhořelo zaživa v mateřské škole v USA. Věk obětí byl od osmi měsíců do sedmi let.

16; Smrtící příměří. Jak proběhla noc v Donbasu? V důsledku ostřelování obcí Doněcké republiky z velkorážného kulometu ze strany ukrajinské armády dostala dva zásahy škola č. 30.

17; Svěřili byste své dítě členům Azova? V okupovaném Kramatorsku byl zveřejněn výsledek průzkumu inspirovaného všudypřítomnou reklamou na trestní batalion Azov.

18; Spojené státy očekává recese kvůli obchodná válce s Čínou, oznámila společnost Goldman Sachs. Zvýšili jsme náš odhad vlivu obchodná války na tempa hospodářského růstu, praví se ve zprávě banky.

19; Porošenko se dostavil k výslechu. 12. srpna ráno přijel bývalý prezident k výslechu na Státní vyšetřovací úřad.

20; Lesní rezervace na Sibiři nadále hoří. Plocha požárů se zvětšuje. Ve čtyřech regionech Irkutské oblasti trvá režim mimořádné situace.

21; Opozičník Jašin z vazby vyzval Pamfilovovou, aby odložila volby do Moskevské dumy. Nezaregistrovaný kandidát do Moskevské dumy vyzval šéfku Ústřední volební komise, aby vrátila Moskvanům právo volby.

22; Desítky lidských životů a miliardové škody. Čína po úderu supertajfunu. Příčinou většiny úmrtí bylo protržení hráze v provincii Če-ťiang.

23; Ukrajinští horníci hladoví a blokují silnice. Horníci jsou připraveni táhnout na Kyjev a demonstrovat před Úřadem prezidenta s požadavkem vyplacení dlužných mezd.

24; V Rusku budou hodnotit studenty vysokých škol na základě rozhodnutí umělé inteligence. Na základě informací z digitální stopy studentů bude systém hodnotit jejich prospěch, aktivitu na seminářích a jejich chování.

25; Porošenko si přivedl své děti, aby křičely na jeho podporu během výslechu. Některá hesla, která skandovali potomci přivedení bývalým prezidentem, byla adresována šéfovi Vyšetřovacího úřadu a Porošenkovu úhlavnímu nepříteli – právníku Portnovovi.

26; Po výslechu házeli lidé na Porošenka vejce. Bývalý prezident strávil na Vyšetřovacím úřadě tři hodiny.

27; Výbuchy ve vojenském skladu u Ačinska. Byl zveřejněn počet obětí a vydáno varování před dalšími výbuchy. Stovky obyvatel se obrátily na úřady o materiální pomoc při obnově zničeného majetku.

28; Rusové v průzkumu vybrali za nejdůležitější událost roku 1989. Jedná se o stažení vojsk z Afghánistánu. Na kolektivní paměť má vliv sociálně-politický kontext, říkají specialisté.

29; V Uljanovsku napadla parta výrostků Ruskou gardu. Podezřelí byli zadrženi.

30; Pište udání! Zelenskij vyčinil ozbrojeným složkám a úředníkům kvůli jantaru. Silná prohlášení Vladimira Zelenského jsou vždy za přítomnosti kamer.

31; Vakarčuk se zlobí. Strana Sluha národa vůbec nejedná se stranou Hlas! Evidentně se Sluha národa stává jedinou stranou, která vytvoří většinu v Nejvyšší radě.

32; V Kyjevě prodávají žákovské knížky s mapu Ukrajiny bez Krymu. Zástupci prodejce tvrdí, že zboží do obchodu přinesla „třetí osoba“.

33; Flexibilní varianty amerických jaderných zbraní. Jak NATO hodlá zastrašovat Rusko? Z hlediska NATO představuje vojenská strategie Moskvy hrozbu především pro Evropany.

34; Předseda Vyšetřovacího úřadu Truba připustil, že příští výslech Petra Porošenka bude proveden za pomoci detektoru lži.

35; Budeme žádat zvýšení cen jízdného. Ukrajinským železnicím chybí peníze a vagóny. Šéf společnosti informuje, že osobní doprava je pro jeho společnost prodělečná.

36; V Gruzii napočítali desítky milionů ztrát v turistickém sektoru kvůli narušeným vztahům s Ruskem. V Gruzii byly vpracovány dva programy, které umožní malým a středním podnikatelům ve sféře turistiky, aby se vyrovnali se situací.

37; „Rusko přesunulo na Donbas protijaderné zbraně“. Na Ukrajině se šíří panika. Ukrajinci jsou záměrně zastrašováni jakýmsi ruským „Terminatorem“, jehož útoku nic neodolá.

38; Díky za silnici života. V Donbasu chválí Putina. Obrovská vděčnost prezidentovi Ruské federace Vladimiru Putinovi patří za podporu prokázanou našemu státu, říkají v Doněcké republice.

39; Výbuch v obytném domě v Moskvě. Podle předběžných informací se propadly stropy.

40; Aby tam neshnil jako mršina toulavého psa. Tělo ukrajinského ozbrojence evakuovali nakonec vojáci Luganské republiky. Ukrajinská armáda před očima pozorovatelů z OBSE zákeřně ostřelovala skupinu, která evakuovala tělo jejich vlastního spolubojovníka.

41; Medicína se může vrátit do temných věků. Vědci informovali o tom, jaké epidemie lze očekávat v nejbližší době. V posledních letech se před lékaři stále častěji objevuje problém nástupu tzv. „superbakterií“.

42; Ukrajina odmítla vyslat svou delegaci na mistrovství světa v Boxu v Jekatěrinburgu. Informoval o tom vedoucí tiskové služby Ukrajinské federace boxu Alexandr Podavalenko.

43; U Rostova se objevil tank jaderné apokalypsy. Konstruktéři vybavili obrněné vozidlo výkonným filtračním a ventilačním zařízením, zásobními bombami se vzduchem a klimatizací.

44; Na protestním shromáždění v Moskvě policista surově udeřil dívku při zatýkání. Jedná se o selhání jednotlivce a probíhá služební prověrka, v jejímž rámci budou zjišťovány okolnosti události.

45; Idiotismus a krev z očí. Porošenko se ztrapnil na internetu, když dramaticky komentoval svůj výslech na Vyšetřovacím úřadu.

46; Armáda Doněcké republiky vyzradila plán ukrajinské armády na rozpoutání války v Donbasu. Ostřelování civilních měst a obcí ze strany Ukrajiny se s jednotlivých případů porušení příměří stalo otevřenou agresí.

47; Trojický soud v Moskvě znovu pokutoval částkou 300 tisíc rublů nezaregistrovanou kandidátku do Moskevské dumy Ljubov Sobol za opakované porušení pravidel pořádání hromadných akcí.

48; Krymské úřady se chystají iniciovat rozhovory s Ukrajinou. Je to nezbytné pro vyřešení mnoha problémů v severní části Krymu.

49; Napůl tajná historie Pro stranu Sluha národa pracovala armáda „tajných komisařů“. Síť 25 politických konzultantů radila kandidátům v okrscích s většinovým systémem, jak postupovat a co říkat.

50; Doktorka Smrt (ukrajinská ministryně zdravotnictví Uljana Suprun) obvinila Radu pro bezpečnost a obranu Ukrajiny, že ignoruje alarmující situaci s vakcinací.

51; Rozvědka USA vypracovala svou novou verzi výbuchu na polygonu ruské vojenské námořní flotily. Píše o tom list The New York Times.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.8.2019

 1. Helda napsal:

  RusVesna se mi líbí. Trochu mi chybí rozvedení některých zpráv. Např. z 12.8.2019 bod č.2 „2; Proč přehlížíme loutkovodiče, kteří stojí za současnými pseudoopozičními protesty? Komentátor Ivan Rachmetov drtivě odsoudil osoby a struktury, které se snaží rozkolísat politickou situaci v Rusku.“ – Dá se tušit, že mohl jmenovat určité osoby, vznikla nějaká reakce, atd. Bylo by fajn, pokud je to vytrženo z nějakého článku, či zpráv, vložit odkaz. Je to jako detektivka, kdy před rozuzlením vypadne proud.:-))

  • proud napsal:

   Tak nejak -))))

  • HVzV? napsal:

   Heldo a už vite co za záhadný přikaz dal pani Nabulině náš car pan Putin,po zasedni opavdové vlády svta dne 29.3.2019?

   jen se podivejte na burzu jak se připravuje k sesypáni a jak pan činský president zacvičil s panem presidentem Trampem,když mu ten chtěl dát cla,ty musel okamžitě odložit,aby prý Američanům nezprotivil vánočni dárky,přicházejici z Činy.
   To byl řev smichu prozatim jen žluté barvy,ostatni nevi vo co de.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!