Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.8.2019

putin_bayk-shou_v_sevastopol_31; Na Krymu reagovali na prohlášení amerického velvyslanectví na Ukrajině ohledně návštěvy Vladimira Putina na poloostrově. Putin na Krymu navštívil motorkářskou akci pořádanou Nočními vlky.

2; Dívka, kterou udeřil policista na demonstraci v Moskvě, půjde před soud za narušení pravidel pořádání protestních shromáždění.

3; Skandální soudkyně Chachaleva nebude smět soudit, Krasnodarský soud od 15 srpna mění své složení. Soudkyně se stala centrem skandálu v souvislosti s neúměrnými náklady na svatbu své dcery, které svědčí o příjmech z korupce.

4; Ozbrojenci Islámského státu zabili nejlepšího příslušníka námořního specnazu USA, pětatřicetiletého Scotta Koppenhafera.

5; To vůbec není pěkné! Trump komentoval výbuch na polygonu ruského vojenského námořnictva. USA si dělají vlastní závěry z mimořádné události při nevydařeném testu kapalinového raketového motoru z 8. srpna.

6; Krach Ukrajiny je nevyhnutelný Pacient se blíží k smrti, oživovací pokusy v daném případě mohou jen nepatrně odložit nevyhnutelný konec, píše šéf odboru ekonomické politiky Federace zaměstnavatelů Ukrajiny Sergej Salivon.

7; Ruská armáda vrátila Sýrii deset obcí okupovaných koalicí USA.

8; Ztráta vztahu k vlasti znamená přijít o stát. Bez ideologie je Rusko lodí bez kursu. Vypracovává se strategie na překonání stavu bezideovosti.

9; Ukrajinští konstruktéři vytvořili šáhid-mobil pro ukrajinský specnaz podle vzoru ozbrojenců Islámského státu. Na Ukrajině předvedli další „Wunderwaffe“ (zázračnou zbraň), která má zajistit definitivní zlom v občanské válce.

10; Hrozba pro oligarchu: Porošenko bude vyslýchán za pomoci technických prostředků. Čokoládový oligarcha bude pravidelně docházet k výslechům. Bude zajímavé, zdali z toho nevznikne fraška.

11; Roztrhané tělo karatele, panika a sestřelený výzvědný dron. Byla zveřejněna pravidelná zpráva o vývoji situace v Luganské republice za posledních 24 hodin.

12; Hrůzy v ukrajinské armádě. Bývalý poslanec Nejvyšší rady zveřejnil doposud tajný dokument generálního štábu Ukrajiny. Situace v ukrajinské armádě je více než tristní.

13; Sebevražedný plán: Ukrajinské letectvo zakoupí bojové „létající rakve“ v Latinské Americe. Letadlo připomíná spíše výcvikové stroje nebo osobní letadla amatérských pilotů.

14; Voják NATO místo obětí Velké vlastenecké války byl vyobrazen na pomníku v Poamuří Po opravě se na jedné z desek objevila silueta amerických vojáků s automatickými puškami M-16.

15; Velká rána pro gruzínskou ekonomiku. Po gruzínské vládě i Rusko spočítalo ztráty Gruzie v důsledku protiruské vzpoury. V Gruzii jen v turistickém sektoru země napočítali desítky milionů ztrát.

16; V Donbasu představili nového velitele OOS (ATO). 12. srpna šéf hlavního štábu ukrajinských ozbrojených sil Ruslan Chomčak představil vojákům v Donbasu nového velitele Vladimira Kravčenka.

17; Byla zveřejněna kandidatura na funkci velvyslance USA v Rusku. Dosavadní velvyslanec v Moskvě John Huntsman požádal o uvolnění z funkce. Novým velvyslancem se může stát dosavadní velvyslanec v KLDR Stephen Biegun.

18; Byly vyjasněny skutečné příčiny lesních požárů. Proč ruské lesy zůstaly bez ochrany? Hluboké příčiny rozsáhlých požárů na Sibiři jsou ve způsobech hospodaření.

19; Ukrajinská národní banka se snaží vysvětlovat, proč letos musí zdražit okurky a cukety V minulém měsíci byl zaznamenán také nárůst cen masných a mléčných výrobků.

20; Bývalý prezident Kirgizie Atambajev byl obviněn z vraždy. Bývalou hlavu státu obviňují také z organizace masových nepokojů a braní rukojmí.

21; Letadlo s německým ministrem zahraničí se porouchalo už počtvrté od začátku roku. Od konce roku 2018 bylo už zhruba deset letů německého nejvyššího vedení komplikováno problémy s jejich letadly.

22; Korporace z Číny chce bez veřejné soutěže získat zakázku na loděnici Zvezda v Přímoří Jde o nejdražší objekt v rámci projektu. Částka zakázky by činila zhruba 45 miliard rublů (15,8 miliardy českých korun).

23; Odbory navrhují Ministerstvu práce, aby Rusové byli převedeni na čtyřdenní pracovní týden. V návrhu se připomíná zkušenost jiných zemí, kde zkrácení pracovního týdne vedlo k pozitivnímu efektu.

24; Ukrajinská národní banka podala miliardovou žalobu proti Kolomojskému. Postup Národní banky je odpovědí na žalobu bývalého majitele Privatbanky na Ukrajinskou národní banku.

25; Kulka roztrhala ozbrojenci z ukrajinské armády mozek. Se zraněním neslučitelným se životem přežil voják tři dny a zemřel v nemocnic.

26; Poslanec informoval o nadějích Ukrajiny, která pět let provozovala vodní blokádu Krymu. Otázka obnovy dodávek vody z Dněpru na Krym může být projednávána pouze po změně vztahu Ukrajiny k Rusku.

27; Porošenkův syn zvláštním způsobem vyznal lásku k ukrajinštině. Samozřejmě, že ideální by bylo, kdybych mluvil ukrajinsky, ale já raději mluvím rusky, příznak Míša Porošenko.

28; Zelenskij zjednodušil proces získávání ukrajinského občanství pro Rusy. Od obou Zelenských - prezidenta i komika - jde skutečně o vydařený vtip.

29; V Kremlu komentovali protestní akce opozice v Moskvě. Tiskový mluvčí ruského prezidenta ocenil postup policie a Ruské gardy v průběhu zajišťování pořádku.

30; Znetvořené tělo ozbrojence ukrajinské armády bylo předáno nepřáteli, hlásí Armáda Luganské republiky. Identita vojáka byla zjištěna podle typického tetování.

31; Doněcká republika: Teroristický čin v Šachťorsku. Diverzant byl zadržen pracovníky Ministerstva státní bezpečnosti. Pracovníci zvláštních služeb likvidují následky teroristického činu.

32; Špiónské hry. SBU „odhalila agenta ruských tajných služeb“ Diplomat byl prohlášen za nežádoucí osobu. Občanu Ukrajiny bylo sděleno obvinění podle článku o vlastizradě.

33; Ve Velké Británii bylo vojenským pilotům povoleno nosit vousy. Ale ne jen tak nějaké. Musí být husté.

34; Co ukradli Ukrajinci ve vlacích? 47 celých polštářů, 875 návleků na polštář... Celkem bylo od počátku roku 2019 z ukrajinských vlaků ukradeno 6,9 tisíce předmětů inventáře. Jejich seznam překonává i tu nejbujnější fantazii.

35; Dověděl se o tom z médií. Zelenskij odvolal Bessmertného z funkce zástupce v Minsku. Bessmertnyj zastupoval Ukrajinu v pracovní skupině pro politické otázky v Třístranné kontaktní skupině pouhý měsíc.

36; Ukrajinští vojáci vypálili americkou stanici protidělostřelecké rozvědky. Požár byl založen záměrně, ale oheň se vymkl kontrole a zničil americkou stanici protibateriového boje.

37; Neporazitelná železná armáda bude bojovat proti USA. Společnost Huawei prohlásila, že Spojené státy je podcenily. Do tří až pěti let společnost vytvoří „neporazitelnou železnou armádu“, která ochrání firmu před sankcemi USA.

38; Ukrajinky byly kvůli dluhům poslány na „dobře placenou práci“ na Blízký Východ. Tři zločinci dodávali Ukrajinky na Blízký Východ do sexuálního otroctví.

39; Čtyřiadvacetihodinová hustota provozu na Krymském mostě překonala dosavadní rekord. 12. srpna 2018 projelo po mostě 33.359 vozidel. Letos to bylo 35.989 aut. Za deset letních týdnů projelo po mostě 1,7 milionu dopravních prostředků.

40; Su-27 zahnala stíhačku NATO od letadla se Seregejem Šojgu Během letu nad neutrálními vodami Baltského moře se k letadlu ruského ministra obrany pokoušela přiblížit stíhačka NATO.

41; Na Ukrajině chtějí kolem Krymu vytvořit zónu se zpřísněným režimem. Ukrajinský úřad Gosgidrografija přišel s iniciativou vytvoření přísné zóny kolem Krymu.

42; U Zelenského komentovali možnost rozhovorů s Ruskem o situaci s Krymem. Předtím krymské úřady sdělily, že plánují oslovit vedení Ruska, aby zahájilo rozhovory o otevření vodního kanálu z Dněpru.

43; Na Krymu kritizovali postoj Kyjeva ohledně dodávek vody na poloostrov. Kyjev pokračuje ve feudální politice vůči Krymu.

44; Rusko označilo za nežádoucí osobu (personu non grata) ukrajinského diplomata – pracovníka generálního konzulátu Ukrajiny v Petrohradě. Informovali o tom v úterý na ruském ministerstvu zahraničí. Jedná se o odvetný krok za podobný postup ukrajinské strany ve Lvově z letošního května.

45; Řežba na letišti v Hongkongu. Demonstranti vzali rukojmí. Specnaz připravuje útok. Hongkongem otřásají masové protesty spojené s unifikací zákonodárství s pevninskou Čínou.

46; U Zelenského vysvětlili Bessmertného odvolání, ale sám Bessmertnyj to vidí jinak.

47; Jaký bude Třetí majdan na Ukrajině? Kolomojskij chce získat absolutní moc na Ukrajině.

48; V Radě federace komentovali záměr Kyjeva vytvořit přísnou zónu kolem Krymu. Řeči o takovém kroku připomínají bezduché fantazírování.

49; Soud souhlasil s výslechem Petra Porošenka na detektoru lži. Porošenko už předtím prohlásil, že je ochoten jít na detektor lži, ale ne v Úřadu vyšetřování.

50; Takové je třeba sestřelovat! Žirinovskij tvrdě reagoval na incident se stíhačkou NATO. V případě přiblížení zahraničních vojenských letadel k ruským letadlům je třeba neprodleně přistoupit k sestřelení.

51; Merkelová učinila prohlášení o své politické kariéře. Kancléřka po volbách v roce 2021 ukončí svou politickou aktivitu. Prohlášení zaznělo na setkání se čtenáři listu Ostsee-Zeitung ve městě Stralsund.

52; V NATO reagovali na incident s letadlem vezoucím ruského ministra obrany. Su-27 doprovázející letadlo s ministrem nedovolily stíhačce F-18 dostat se do jeho blízkosti a vytlačily ji.

53; Na Ukrajině oznámili „plán B“ pro případ přerušení tranzitu plynu z Ruska. 1. ledna 2020 vyprší platnost tranzitní smlouvy mezi Ukrajinou a Ruskem.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.8.2019

  1. Novapalo napsal:

    Na Putinovi je zjavne vidieť, ak sa tešil z tej jazdy. Ako sa tešil ako normálny človek (alebo aj iný mimozemšťan), že sa teší, keď je obklopený ľuďmi, ktorí sú dobrého ducha - teda myslenia. Tak isto sa tešia aj všetci ľudia. A zlá myseľ sa ľahko zistí a cíti. Zvieratá to cítia podstatne lepšie, ako ľudia. Ale aj u zvierat je veľký rozdiel medzi zvieratami talentami a hlúpou masou. Revolučná teória o tomto je v knihe Obroda Slovanov od Kysuckého.
    Najtalentovanejšie sú mačkovité šelmy a potom medvede. Viete o tom?
    Vzdelávajte sa materialisti a ohlúpení naivní veriaci idealisti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!