Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.8.2019

vyacheslav_volodin_01; Za Zelenského pokynem o občanství pro Rusy stojí Státní department USA. Volodin připomněl, že migrace z Ukrajiny do Ruska neustále narůstá.

2; Polské ministerstvo obrany chce dvojnásobně zvětšit armádu. Ministr je přesvědčen, že jen silná národní armáda může být zárukou bezpečnosti.

3; Porošenkova noční můra z USA: Bývalý poradce Giuliani přijel na Ukrajinu. Jeho návštěva je spojena s vyšetřováním korupčních případů bývalého ukrajinského prezidenta.

4; Zmlácení a ponižování účastníka ATO bloggerem. Nový obrat v případu. Účastník trestní operace v Donbasu nestihl včas zjistit, proč si ho blogger natáčí, když se s kolegy ožírali.

5; Ruský diplomat tvrdě odpověděl Velké Británii na prohlášení o Krymu. Ruský představitel vyzval všechny státy, aby důsledně vykonávali své povinnosti ohledně mezinárodního práva.

6; První sčítání lidu v Luganské republice se bude konat od 1. do 14. října.

7; Arcibiskup Ruské pravoslavné církve komentoval video se křtem kojence v ruském městě Gatčina (89 tisíc obyvatel) v Leningradské oblasti, které vyvolalo rozhořčení diváků na internetu, šokovalo rodiče kvůli nepřiměřené velikosti křtitelnice a pro kněze mělo katastrofální následky.

8; Kyjevský propagandista navrhl přejmenování Ukrajiny na Rus-Ukrajinu a schválit novou hymnu a vlajku. Ta by měla být první vlajkou na světě, kde barvy přecházejí jedna v druhou: Z žluto-modré by měla barva postupně přecházet v černo-červenou.

9; Proč není důležité pohlaví u zatýkaných demonstrantů? Vojenský dopisovatel tiskové služby Správy Národní policie Doněcké republiky Dmitrij Astrachaň napsal svůj názor.

10; Zoufalí Ukrajinci hledají útočiště v USA Co na to Trump? Pro nikoho není tajemství, že stále více občanů Ukrajiny hodlá opustit rodnou zemi v naději na lepší život.

11; Ukrajinská armáda využívá nadále příměří v Donbasu k přeskupování sil a vojenské techniky v zóně trestní operace.

12; Bělorusko je „Brestská pevnost“ Ruska v hybridní válce. Jedním z hlavních cílů západní „měkké síly“ je formování negativního vztahu lidí úplně ke všemu.

13; Šokující směska z moskevského „majdanu“. Povolené shromáždění z 10. srpna bylo nevyužitou možností pro demonstranty zahájit konstruktivní dialog s mocí.

14; Byla odhalena síť CIA, která připravovala vzpouru v Kirgizii. Autor vyzývá, aby jeho materiál s odhalením byl považován za výzvu kompetentním orgánům.

15; Velká Británie křičí v OSN něco o porušování práv Ukrajinců na Krymu. Zapomíná však dodat, že je porušuje právě Ukrajina – například zastavením dodávek pitné vody z Dněpru na sever poloostrova.

16; Ukrajinka byla v USA odsouzena k 20 letům vězení, Po odpykání trestu bude žena vyhoštěna do vlasti.

17; V Rusku se uvažuje o zákazu používání příliš starých automobilů. Podmínkou je stanovení mezního stáří. Ozývají se hlasy proti tomuto opatření – nejen ze sociálních důvodů, ale i proto, že dobře seřízený motor i velmi starého auta může produkovat méně emisí než špatně seřízené nové vozidlo. Pozornost se upírá k možnosti vytvoření pobídek ke koupi novějších typů aut.

18; Ruský trh má prioritu. Po návratu ruských turistů očekává Marseille byznysmeny. Jsou to turisté, kteří mohou utratit obrovské sumy peněz, pokud k tomu budou vytvořeny vhodné podmínky.

19; Byla zjištěna příslušnost stíhačky NATO, která se přiblížila k letadlu s ruským ministrem obrany na palubě. Jednalo se o španělskou stíhačku. NATO se hloupě vymlouvá, že nevěděli, kdo je na palubě letadla.

20; Čína zakázala dvěma vojenským plavidlům USA vplout do přístavu v Hongkongu. Informoval o tom oficiální zástupce Pacifické flotily amerického válečného loďstva Nate Christensen.

21; Útok dobrodruhů. V Černobylu bylo zadrženo 17 milovníků extrémních zážitků. Čtyři z nich byli cizinci.

22; Posádka parníku zachránila před katastrofou plavidlo s 50 cestujícími, které bylo neřízeně unášeno na kamenitou mělčinu řeky Ob.

23; Na Krymu se krajně negativně vyjádřili k plánům Kyjeva vytvořit námořní blokádu poloostrova.

24; Facebook předával k odposlechu „nevhodné“ osobní vzkazy uživatelů. Podle slov pracovníků, kteří se zabývali dešifrováním vzkazů, šlo o audiomateriál „problematického obsahu.

25; Prázdné pulty. Britové skoupili před Brexitem potraviny úplně stejně jako před válkou. Za poslední měsíce Britové utratili více než čtyři miliardy liber a vykoupili většinu potravin a léků.

26; Gruzie falšuje informace o výši svých ztrát v důsledku odchodu ruských turistů. Bývalá předsedkyně gruzínského parlamentu a vůdkyně opozičního „Demokratického hnutí“ Nino Burdžanadze zveřejnila čísla až desetkrát vyšší, než jsou ztráty oficiálně přiznané.

27; Rusům předpověděli na závěr léta až třicetistupňová vedra. Anticyklóna s horkým tropickým vzduchem panuje na jihu Ruska včetně Krymu.

28; Mohutné „výbuchy“ v Lugansku. Už jsou známy podrobnosti události. Policie zveřejnila předběžné verze incidentu. Lidé informovali o několika velkých ránách, ale nikdo neví, o co šlo. Nikdo nebyl zraněn, nikdo nevolal záchrannou službu. Patrně šlo o zkrat vysokonapěťového kabelu na Moskevské ulici poblíž garáží.

29; V Doněcku došlo k tragické dopravní nehodě. Zahynuly čtyři osoby a mezi nimi i děti. Srážka byla tak silná, že se obě osobní auta ocitla mimo vozovku. Policie hledá řidiče, který způsobil smrt čtyřem lidem. Policii přispěchali na pomoc řidiči a chodci, kteří se v daný okamžik pohybovali v místě neštěstí.

30; Stávající Grojsmanova vláda odmítla odvolat Vitalije Klička z funkce starosty Kyjeva.

31; V Nejvyšší radě došlo ke slovnímu střetu mezi Rabinovičem na jedné straně a Geraščenkovou a Razumkovem na straně druhé. Šlo o právo poslanců mluvit z tribuny v ruštině. Pronacistický předseda parlamentu Andrej Parubij dříve v takových případech poslancům „demokraticky“ vypínal mikrofon.

32; Čína důrazně doporučila Spojeným státům, aby přestaly strkat nos do záležitostí Hongkongu. Dvoustranné vztahy mezi oběma zeměmi se vyhrocují.

33; Mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky. Cílem úderu teroristů (míněna ukrajinská armáda) byly infrastrukturní objekty včetně základní školy, mateřské školky a dvou trafostanic.

34; Na Ukrajině začaly být dostupné Russkaja Vesna a VKontaktě. Jednotliví poskytovatelé servilně ujistili, že „nepřátelské portály“ znovu zablokovali.

35; „Kvartal 95“ poprvé zesměšnil Zelenského. V podobě parodie připomněl divákům v Oděse některé nedávné události ze života nového prezidenta.

36; Ukrajinští vojáci pod dohledem kamer útočí na své vlastní pozice a provokuje Armádu Doněcké republiky k odvetné palbě.

37; Ruští lékaři komentovali nápad se čtyřdenním pracovním týdnem. Lenoši se radovali předčasně. Už včera bylo jasné, že návrh odborů byl špatně pochopen.

38; Bylo zmařeno posílení ponorkové flotily USA. Spojené státy nemají čím čelit rostoucí síle ruské a čínské flotily. Obnovu americké podmořské flotily museli odložit kvůli defektu.

39; Armáda Doněcké republiky odrazila zákeřný úder ze vzduchu na Doněck. Munice, která byla nesena dronem, byla ženisty odvezena na bezpečné místo a zlikvidována.

40; Krym byl cílem masivního hackerského útoku. Útok DDoS byl veden z území USA, Anglie, Německa, Ukrajiny, Francie, Jižní Koreje, Číny a Japonska.

41; V Kyjevě na Den nezávislosti proběhnu dvě přehlídky. Jedna oficiální a druhou uspořádají „veteráni ATO“.

42; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byla v Luganské republice poškozena škola a pobořen obytný dům.

43; Dluhy Američanů z úvěrů dosáhly nového rekordu. Vyplývá to ze zprávy Federální rezervní banky v New Yorku.

44; Noví ukrajinští poslanci se pohádali o to, kdo kde bude sedět v jednacím sále.

45; V Sýrii byla sestřelena stíhačka Su-22. Ozbrojenci tvrdí, že zajali pilota sestřeleného stroje.

46; V Rusku tvrdě odpověděli na skandální prohlášení britské diplomatky, že občané Ukrajiny žijící na Krymu nemají přístup k základním sociálním službám.

47; Ukrajinská armáda zaútočila na okraje Gorlovky. Pod palbou bylo Zajcevo a šachty „Jurij Gagarin“.

48; Ukrajinské ministerstvo zahraničí nechce převzít své zajaté námořníky podle ruských podmínek, protože je považuje za ponižující. Se začátkem nové politické sezóny začíná na Ukrajině nová úroveň boje o námořníky“.

49; Na Ukrajině vyzvali k přímému dialogu s Donbasem. I Ukrajina by měla nést odpovědnost před OSN za neplnění Minských dohod, říká předseda zakázané komunistické strany Pjotr Simoněnko.

50; Nedaleko města Čerkassy byl ostřelován ze samopalu automobil vezoucí několik učitelů zahradnické univerzity. Policisté našli na místě zločinu 36 nábojnic ráže 7,62 mm.

51; Merkelová obvinila Rusko ze zmaření dohody o raketách. Obvinění zaznělo na tiskové konferenci o výsledcích rozhovorů s prezidentem Litvy Gitanasem Nausėdou ve středu 14 srpna.

52; Tak bude v Rusku ten majdan? Panikáři spatřují za jakýmkoli protestem v Rusku obdobu ukrajinského majdanu.

53; Nový prezident Litvy vystoupil proti „Severnímu proudu – 2“. Svůj postoj zdůvodnil tím, že realizace projektu porušuje zájmy Ukrajiny.

54; Na Ukrajině byl zatčen náměstek ministra Jurije Grymčaka pro podezření z korupce.

55; K ruskému „NATO“ se chtějí přidat Izrael a Saúdská Arábie. Na ruském ministerstvu zahraničí prohlásili, že dostali žádosti od čtyř států, které jsou připraveny podílet se na činnosti „Šanghajské organizace pro spolupráci“. Dalšími zájemci jsou Bangladéš a Bahrajn.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.8.2019

  1. .lak napsal:

    Bukanýři €araboafriky eu
    https://www.youtube.com/watch?v=2ffaXsfAmiA time 10:33

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!