Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.8.2019

ukrainskoe_tv1; Reportáž ukrajinských médií o „zvěrstvech separatistů“ skončila ostudou, protože se tam dostaly přesně opačné informace – o zvěrstvech páchaných ukrajinskou armádou na civilním obyvatelstvu Donbasu.

2; V Nejvyšší radě zaznělo, že ruština vlastně není cizí jazyk. Někteří poslanci mají v úmyslu hájit své právo vystupovat v jazyce, který je jim bližší.

3; Ekonomický majdan. Neviditelná vzpoura rozežírá Ukrajinu zevnitř. Ukrajinská moc už začíná panikařit. V Zelenského týmu teprve pomalu začínají chápat, že země musí začít splácet dluhy a peněz je katastrofální nedostatek.

4; Donbas i Krym jsou Pro Ukrajinu navždy ztraceny. Na Ukrajině už začínají vyzývat k tomu, aby se země smířila se ztrátou území. Nedává smysl, aby se na oltář pseudopatriotismu obětovala pravda a skutečný stav věcí.

5; Nové reformy: Definitivní rozkradení Ukrajiny Zelenským a jeho partou. Zbývá počkat pár měsíců, než nový parlament vytvoří vládu a potom už Zelenského reformy začnou pustošit zemi.

6; Nová Sýrie: S příchodem ruské armády se země kardinálně změnila. Vyplývá to z nové reportáže z místa událostí.

7; Protivzdušná obrana Luganské republiky připravila karatele o čtyři kusy speciální techniky za pouhých 24 hodin.

8; Ukrajinský novinář propadl hysterii kvůli dobrým vztahům Gruzínců k ruským „okupantům“. Ukrajinský novinář Kirill Sazonov trávící dovolenou v Batumi si stěžoval na nedostatečně špatný vztah Gruzínců vůči ruským „okupantům“.

9; Trump chce doprovodit Zelenského k Putinovi. Ukrajina je pro amerického prezidenta bolavým místem.

10; Zelenskij usnadnil přijímání ukrajinského občanství ruským opozičníkům a osobám, které bojovaly na straně ukrajinské armády proti Donbasu.

11; Obrana teroristických uskupení se hroutí. Syrská armáda spolu s ruským letectvem osvobodily města v provincii Idlíb. Byla sestřelena stíhačka Su-22. Ozbrojenci od rána opět pátrali po pilotovi sestřeleného letounu.

12; Porošenko chystá převrat, jeho milenka vyhrožuje Zelenskému. Do převratu budou zapojeni „západní partneři“ a radikálně naladěný kontingent.

13; Bolton prohlásil, že Rusko ukradlo Spojeným státům technologie. V komentáři nedávného výbuchu na polygonu v Archangelské oblasti Bolton prohlásil, že ví mnohem víc než může říci. Je to osvědčená metoda jak skrýt, že neví vůbec nic. Stejně se postupuje u důkazů pro „vinu Ruska na sestřelení malajského Boeingu“, pro „ruské zločiny“ v Sýrii nebo otravu Skripalových ve Velké Británii. „Máme důkazy, ale nemůžeme je zveřejnit“ znamená jediné: Nemáme vůbec nic.

14; Moskva zakáže vývoz kulatiny do Číny. Na ruském ministerstvu životního prostředí dali Číně jedinou podmínku – přestat s nezákonným kácením lesů a spojit síly při výsadbě nových lesů.

15; Ozbrojenci se zmocnili pilota stíhačky Su-22 sestřelené v Sýrii.

16; Letadlo Uralských aerolinek letící na Krym muselo s vypnutými motory a zataženými podvozky nouzově přistát v kukuřičném poli kvůli hejnu racků, kteří vletěli do motorů. 226 cestujících se tak podařilo zachránit. Pilot bude pravděpodobně vyznamenán.

17; Byly zveřejněny záběry z následků nočního ostřelování Gorlovky ze strany ukrajinské armády.

18; Černý den na akciovém trhu USA. Akcie společností padají, bylo dosaženo antirekordu roku. Nejhorší vývoj od začátku letošního roku byl vyvolán obavami z recese v USA a nepovzbudivými statistickými čísly z Německa a Číny.

19; V Turecku navrhli, aby byl omezen systém „all inclusive“. Jde o návrh řemeslníků a obchodníků v některých tureckých letoviscích.

20; V Kyjevě hodili láhev se zápalnou směsí na mikrobus veřejné dopravy. Vozidlo zcela shořelo. Svědkové tvrdí, že se jedná o válku provozovatelů „maršrutek“.

21; Letadlo dopravní společnosti armády USA začalo hořet v Irsku. Činnost letiště byla dočasně zastavena.

22; Bolton očekává od Putina a Trumpa „něco většího“. Trumpův poradce doufá, že dobré vztahy obou prezidentů povedou v řadě sporných otázek „k něčemu většímu“.

23; Rusové se v sociologickém průzkumu vyjádřili o svých představách spravedlivé mzdy. Ve všech městech kromě Moskvy byla jejich představa podstatně vyšší než skutečnost. Někde dokonce téměř dvojnásobně.

24; Minuta před děsivou smrtí. Byly zveřejněny záběry z nevydařené operace speciální skupiny ukrajinské armády. Na videu je patrné, jak se jedna z výzvědných skupin dostala do pasti.

25; Ve vládní čtvrti v Kyjevě se propadla vozovka. Komunální služby nevylučují další propadání asfaltu.

26; Liberálnímu bloggerovi hrozí za výzvy k zabíjení dětí příslušníků silových struktur až šest let vězení. Vyšetřováno je čtrnáct lidí, z nichž 13 je ve vazbě.

27; Stačí pár zásahů. ukrajinská armáda odmítla „Zelenského domečky“ pro frontu. V armádě prohlásili Zelenským nedávno prezentované „modulové domy“ za životu nebezpečné.

28; Štáb okupantů Donbasu informuje o ztrátách. Tiskové centrum OOS (ATO) informoval o smrti vojáka. Místo a okolnosti se upřesňují.

29; V Polsku začala hořet dvě letadla. Byly zveřejněny podrobnosti z mimořádné události. Dnes na varšavském Chopinově letišti nouzově přistála hned dvě letadla.

30; Vyrobeno v SSSR. Jak si USA přivlastňují sovětské úspěchy. Často slýcháme, že Sovětský svaz zaostával ve svém rozvoji za zeměmi Západu. Proč pak ale v Americe využívají výsledky výzkumu z SSSR? Američané například nedávno znásobili trvanlivost mléka v obchodech na čtyřnásobek pomocí sovětské technologie. Není to ani zdaleka jediný případ.

31; V Kremlu byla při pracích na zpevnění podloží nalezena bomba.

32; Po rozehnání nepovolených demonstrací přicházejí příslušníkům Ruské gardy výhrůžky. Ruská garda informuje, že její pracovníci a příslušníci začali dostávat zprávy obsahující výhrůžky.

33; V Moskevské oblasti se muž zabarikádoval v kadeřnictví. Byla zapojena jednotka zvláštního nasazení, která obklíčila celou oblast, kde dochází ke střelbě.

34; Ve Státní dumě odpověděli na obvinění Ruska ze strany USA z krádeže technologií. Alexandr Šerin požádal americkou stranu (Johna Boltona), aby upřesnila, u které konkrétní rakety se Rusko snaží ukrást výrobní technologii. Pokud se americká strana opět - jako ostatně vždy - vymluví, že tuto informaci nemůže zveřejnit, jedná se jen o další hloupé plácnutí do vody. Taková obvinění jsou nekorektní a nepřijatelná, ale v USA už dávno neexistuje takové pojmy jako etika v mezinárodní politice.

35; V USA policejní pick-up najel do skupiny židovských demonstrantů.

36; Porošenko rozprodává svůj majetek a aktiva na Ukrajině Jen na akciích zahraničních společností má za 8 miliard dolarů, informuje Oleg Carjov.

37; Na Ukrajině zemřel kněz z rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“, který kdysi napadl pravoslavného biskupa. Viktor Bodnar se stal známým díky útokům na arcibiskupa Vinnické eparchie kanonické Ukrajinské pravoslavné církve Varsonofije.

38; Posádka letounu, který díky nouzovému přistání v kukuřičném poli zachránila přes 200 cestujících, byla zapsána do ukrajinského nacistického seznamu Mirotvorec „za nezákonnou návštěvu Krymu“. Jde o do nebe volající kombinaci neuvěřitelné tuposti a iracionální živočišné nenávisti ukrajinských nacistů. To už snad není vysvětlitelné ani duševní poruchou. Ruský opoziční blogger Rustem Adagamov prohlásil, že stránka Mirotvorec musí být ve skutečnosti protiukrajinským projektem Moskvy, který představuje Ukrajince jako totální idioty. Projekt je zaregistrován v Kanadě a není známo, komu vlastně patří.

39; V USA vydali hru o budoucí válce NATO proti Rusku na území Polska a Pobaltí. Pro scénář války byly sestaveny poměrně přesné mapy baltského regionu.

40; Ukrajinská armáda dnes v 18:45 udeřila na Jižní Zajcevo. Byl zraněn civilní obyvatel.

41; Starořímské město na trase tureckých a amerických vojsk. Manbidž je jedním z starobylejších měst v Sýrii, které kdysi mívalo kolem 100 tisíc obyvatel.

42; V Kyjevě v prezidentské kanceláři oznámili vypracování strategie na „reintegraci“ Krymu a Donbasu.

43; Ukrajinští vojáci umírají při požárech „Zelenského domečků“. Rozvědka Doněcké republiky registruje případy požárů na pozicích okupantů, což přináší další nebojové ztráty v řadách armády.

44; Ve Velké Británii informovali o další oběti otravy Skripalových. Identita oběti nebyla odhalena, protože si přála zůstat v anonymitě.

45; Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky o sebelikvidaci ozbrojenců ukrajinské armády. V současné době ukrajinská armáda na frontě představuje jen tlupu psychicky vyšinutých osob nebezpečných hlavně sami sobě.

46; Pilot letadla, které nouzově přistálo v kukuřičném poli, chtěl původně letět zpět na letiště, ale vyhodnotil, že výkon motorů nebyl pro pokračování letu dostatečný.

47; Ukrajinská stíhačka Su-25 proletěla v extrémně nízké výšce nad domy a vystrašila obyvatele Nikolajeva.

48; Celý Zelenského tým napsal formální prohlášení o odstoupení z funkcí. Všichni jsme takové žádosti napsali, informoval zástupce šéfa prezidentské kanceláře Jurij Kosťuk.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!