Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.-18.8.2019

zelenskiy_poroshenko_11; Co provedou „Sluhové národa s ruským jazykem? Brzy se sejde Nejvyšší rada v novém složení a dosud neexistuje odpověď na otázku, co bude se zákonem o stáním jazyku.

2; Znásilnil a krutě zavraždil. Ukrajinec dostal v České republice 17,5 roku. Během soudu se Macola přiznal k vraždě, ale popíral obvinění ze strany prokuratury ze znásilnění.

3; Bývalý ukrajinský ministr vnitra dostal ruské občanství. V roce 2018 byla zveřejněna informace o tom, že Vorona se stal mimořádným poradcem nejvyššího představitele Krymu Sergeje Aksjonova.

4; Na ukrajinském ministerstvu obrany chtěli vařit pro ukrajinskou armádu ve vadných kotlích. V případě prokázání viny funkcionářům hrozí odnětí svobody od 5 do 12 let.

5; Rosněfť a Gazprom aktivně dobývají Vietnam. Realizace projektů ve Vietnamu je jednou z priorit mezinárodní strategie Rosněfti.

6; Nešťastné město Sčasťje. Výsadková brigáda ukrajinské armády, která přijela na Donbas, se dopouští nezákonností.

7; Na Ukrajině došlo k „zázraku“ a ostudě před celým světem. Zatčený narkobaron se vypařil. S ukrajinskými policisty si Amos Dov Silver pohrál jako s malými dětmi.

8; Začne noční můra: Pobaltí kráčí v Hitlerových stopách a bojuje s „podlidmi“. V Pobaltí se začali bát lidí s psychickými poruchami a dokonce i dětí,které zůstaly bez rodičů.

9; Nad Porošenkem visí Damoklův meč. Proč je oligarcha stále ještě na Ukrajině? Zhruba měsíc vyzvedával Porošenko každodenně zhruba milion a získal tak hotovost ve výši 34 milionů dolarů.

10; Každý Ukrajinec by měl mít své letadlo. Zelenského spolupracovník ví, jak zachránit zemi. Budoucí šéf výboru Nejvyšší rady pro dopravu Vladislav Krilij navrhuje nahradit automobilovou dopravu soukromými letadly.

11; Ukrajinští nacisté chtějí připojit část Ruska a letět na Mars. Nestačí spojit Ukrajinu a Bělorusko, je třeba si klást vyšší cíle...

12; Putinova éra: Velká Eurasie místo Pax Americana. Málokdo si dokázal představit, že právě v den nástupu Putina do funkce prezidenta začala nová epocha, která zcela změnila Rusko.

13; Oligarchova milenka. Jak jedna blondýnka může zničit Porošenka i Svinarčuka. Porošenkův přítel a spolupracovník Svinarčuk je předmětem nového velkého skandálu.

14; Most ke katastrofě. Ukrajina slibuje Evropě jadernou alternativu pro Severní proud. Ukrajinská jaderná techniky se nachází v předsmrtném stavu. Informace o mimořádných situacích na jaderných elektrárnách na Ukrajině se objevují každý měsíc.

15; Soud USA rozhodl o zabavení íránského tankeru kvůli Sýrii. Ropný tanker Grace – 1, veškerá ropa na palubě a 995 tisíc dolarů má být předmětem konfiskace.

16; Válka s Ruskem je nevyhnutelná. Šílená strategie Ukrajiny. Ukrajinská strana prohlásila, že je připravena škodit Ruské federaci.

17; Dlouhověkost v některých oblastech je velmi pravděpodobně podvod. Na italské Sardinii, japonské Okinawě a v kavkazských horách je výskyt osob nad 110 let doložen pouze ústně, nikoli věrohodnými doklady.

18; Podlé příměří. Ukrajinská armáda nadále pálí po předměstí Gorlovky. Vznikají materiální škody. Informuje starosta Gorlovky Ivan Prichoďko.

19; V hotelu v Oděse došlo ke strašlivému požáru. Hlášeno bylo nejméně osm obětí na životech. 17. srpna v noci začal hořet jeden z nejlacinějších hotelů města „Tokyo Star“. Některé hotelové pokoje byly dokonce bez oken.

20; Americká vojska v Polsku budou „zadržovat Rusko“, říká polský ministr zahraničí. Rusko si dvakrát rozmyslí, než se uchýlí k vojenským prostředkům, pokud uvidí přítomnost amerických vojsk.

21; Skandál v Kyjevě. Lékaři z Ústavu pro rakovinu byli zadrženi kvůli korupci a vymáhání úplatků. Lékaři požadovali od pacientů až 70 tisíc hřiven za vydávání bezplatných léků zakoupených za státní prostředky.

22; Bouře a tornáda. Úřady v Soči se chystají k evakuaci obyvatel. Ve městě byl vyhlášen stav výstrahy. Všechny služby byly převedeny do stavu zvýšené pohotovosti.

23; Teď nerušte, probíhá evakuace. Bylo zveřejněno znění rozhovorů posádky letu A321, který nouzově přistál v kukuřičném poli.

24; V počítačovém systému amerických celnic došlo ke globální poruše. Služba celní kontroly prožívá problémy, které zasáhly mnoho letišť.

25; Španělé vynadali svému letectvu z „útok na letadlo s ruským ministrem obrany Sergejem Šojgu. Je přece nejobyčejnější věcí chránit letadla, na jehož palubě sedí osoba takového významu. Co vůbec děláme v Pobaltí?

26; Za čestné volby. V Moskvě probíhá protestní shromáždění. Dnešní povolená akce na Sacharovově prospektu je organizována komunisty.

27; Novinářů není třeba. Na Ukrajině se vymlouvají kvůli skandálnímu Bogdanově prohlášení. V Kanceláři prezidenta Ukrajiny jsou přesvědčeni, že nemusí pořádat tiskové konference, aby vyslali lidem nějakou zprávu.

28; Ozbrojenci Ajdaru se najedli jedovatých hub místo halucinogenních. Rozvědka získala další zprávy o nebojových ztrátách mezi ukrajinskými ozbrojenci.

29; Na Ukrajině se zřítilo vojenské letadlo. Stroj vyletěl do výšky tří čtyř metrů, poté spadl na zem a převalil se na bok.

30; Švédská novinářka vyprávěla, co nutí Rusy dělat ty nejméně ruské věci. Není nic nemožné, pokud se Rusové naučili poutat za volantem a nekouřit na veřejných místech.

31; V Nikolajevské oblasti byl krutě zavražděn ukrajinský voják. Zavražděný byl vojákem 40. samostatné dělostřelecké brigády ukrajinské armády, která byla z Donbasu stažena v roce 2018.

32; SBU zadržela za špionáž ve prospěch Gruzie důstojníka ukrajinské armády, který se vrátil z cvičení NATO. Podle informací kontrarozvědky byl zadržený příslušník námořní pěchoty naverbován, když sloužil v tzv. „gruzínské legii“ ukrajinské armády.

33; Mezi zraněnými při požáru hotelu v Oděse je i cizinec. V hotelu bylo ubytováno 29 cizinců – Bělorusové, Turci, Francouzi, Američané a další.

34; Porošenko ukradl 8 miliard, říká americký podnikatel. V loňském roce tomuto podnikateli, kterého nazývají Porošenkovým nepřítelem č. 1, na pět let zakázali vstup na Ukrajinu z rozhodnutí SBU.

35; SBU chytila uprchlého izraelského narkobarona. Muž uprchl z letiště těsně před svým vydáním do Izraele.

36; Šlapou pořád na ty samé hrábě. U Zelenského opět nahánějí pracovníky státních institucí na nácvik oslav Dně nezávislosti. Informovala o tom bývalá ministryně spravedlnosti Jelena Lukaš.

37; V Neapoli vysadili z autobusu rodící ženu, protože neměla lístek. Žena pocítila stahy během procházky a do porodnice jela autobusem.

38; V USA vyzývají, aby byla vytvořena vlastní varianta ruské „Mrtvé ruky“. USA potřebují vlastní analogii sovětsko-ruského komplexu automatického řízení masivního odvetného úderu.

39; Hromadné rvačky v Nikolajevě. Taxikáři proti pasažérům. Policie v Nikolajevě dostává mnoho signálů o konfliktech vznikajících mezi řidiči taxi a cestujícími.

40; Žena zadrženého ukrajinského náměstka ministra odmítla zaplatit za manžela kauci. Poznamenala, že nebude shánět peníze na kauci, když její muž je podezřelý z hospodářského zločinu.

41; Autobus narazil do zdi. Zvýšil se počet zraněných při dopravní nehodě v ruském Permu. Informuje o tom ministerstvo zdravotnictví Permského kraje.

42; Na Krymu objevili záhadný sarkofág. Záhadný prázdný sarkofág byl nalezen při vykopávkách ve starověkém městě Mirmekij v Kerči.

43; V Malajsii vyzývají k pozastavení soudu ohledně katastrofy Boeingu MH17. Veřejná konference tří nevládních organizací proběhla pod heslem MH17 – hledání spravedlnosti.

44; U Zelenského komentovali skandál s naháněním rozpočtových pracovníků na oslavy Dne nezávislosti. Poznamenávají, že letos jde o začátek nové tradice oslav Dne nezávislosti.

45; Národní protikorupční úřad Ukrajiny vznesl nová obvinění na adresu generální prokurátora Jurije Lucenka. Kroky generálního prokurátora znemožňují trestní stíhání funkcionářů celnic státní fiskální služby za korupci.

46; V Radě federace zhodnotili návrhy Ministerstva zdravotnictví v boji proti kouření v práci. Konkrétně jsou v návrhu doporučení pro boj s kouřením prostřednictvím pokut a pobídek.

47; Prokuratura Ukrajinou ovládané části Doněcké oblasti sdělila své obvinění italskému novináři, který bojoval proti ukrajinské armádě. Od roku 2015 byl prý členem jedné z „nezákonných ozbrojených formací“.

48; V Kuzbasu došlo k požáru na šachtě. Informuje o tom tisková služba regionálního ministerstva pro mimořádné události.

49; Americký strategický dron uskutečnil rozvědku v okolí Donbasu a Krymu. Nejprve provedl monitoring na linii dotyku v Donbasu, poté letěl směrem k Rusku.

50; Byl zadržen majitel hotelu, ve kterém zaživa uhořelo devět osob. Oděská policie zadržela podnikatele Vadima Čorného.

51; Trump se rozhodl srovnat Antifu s teroristy Prohlášení zaznělo před shromážděním v Portlandu, kde se konaly akce amerických krajně pravicových uskupení.

52; Porošenko prozradil, čeho se bojí Rusko. Rusko se podle jeho slov bojí jednotné Ukrajiny.

53; Na Ukrajině uneseného muže mučili a pohřbili zaživa. Muž poté prohlásil, že se pohádal se dvěma známými, kteří byli téměř dvakrát mladší než on.

54; Ukrajina na rozcestí. Kdo vlastně stojí za Zelenského poslanci? Sluha národa je nejmladší frakcí v nové Nejvyšší radě. Věkový průměr je kolem 37 let.

55; Krádeže techniky OBSE. Karatelé si našli nový neočekávaný způsob přivýdělku v Donbasu.

56; V čem byla hlavní chyba Porošenkova režimu? Místo hurápatriotismu z roku 2014 přišlo rozčarování.

57; Zapomenutá hrdinka. Rusko si připomnělo hrdinský čin letušky v Nižněangarsku. Zachránila více než čtyřicet cestujících, přičemž evakuaci prováděla navzdory svému zranění.

58; Ukrajinští otroci mají svou vlastní mentalitu. Bývalí „věrní lokajové čokoládového hlavouna“ se nyní pokoušeli zalíbit se novému prezidentovi.

59; Byly zveřejněny podrobnosti útěku izraelského narkobarona na letišti Borispol. Jednalo se o naprosté profesionální selhání a velmi pravděpodobné je i spiknutí.

60; Doktorka Smrt zůstává? Kdo a proč tlačí na Zelenského? Raduckij si neočekávaně „rozmyslel“ svůj nástup do funkce ministra zdravotnictví.

61; To je výstřel do zad! Porošenko se lekl nového úderu proti své bandě. A pro svůj strach má skutečně dost dobré důvody.

62; Vyřešila by Trumpova přítomnost konflikt v Donbasu? Nedávno ve Státním departmentu vyslovili podmínky zapojení USA do normandského formátu.

63; Druhý člověk ukrajinské mocenské hierarchie vyhrožuje, že zadusí ruský jazyk. Razumkov opakovaně zdůrazňoval, že zastává principiální postoj vůči ruskému jazyku.

64; Hořící domy a roztrhaná těla lidí Strašlivý nálet ukrajinského letectva na obec v Luganské republice před pěti lety. Tenkrát mnoho lidí přišlo o život a střechu nad hlavou.

65; Ukrajinská armáda zahájila ostřelování „Ruského kraje“ v okolí Gorlovky.

66; Od 1. září zavedou na Ukrajině nový předmět. Ruší se astronomie, biologie, zeměpis, fyzika a chemie a zavádí se předmět „přírodní vědy“.

67; V USA hodnotili rozvoj ruské flotily a porovnali ji s americkou. Součástí studie je i srovnání tempa a směru rozvoje ruské a čínské flotily.

68; Výbuch na svatbě v Kábulu. 60 mrtvých, kolem dvou stovek zraněných. V sále u pódia s muzikanty se nacházelo v okamžiku výbuchu mnoho lidí.

69; Nedaleko Kyjeva byla odhalena síť nelegální kasin se servery v Rusku.

70; Šojgu: USA vyčlenily peníze na vývoj raket už rok před odstoupením od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

71; Západ odmítl dodat uhlíkové vlákno pro ruský teleskop Spektr-M. Britská společnost odmítla dodat Rusku uhlíková vlákna poté, co společnost ovládl americký majitel.

72; Násilníci vrazi a rabující lůza. Bývalý poslanec Nejvyšší rady zveřejnil dokumenty o zločinech ukrajinské armády v Donbasu. Dokumenty svědčí o zločinech ukrajinských vojáků v bývalé Doněcké a Luganské oblasti.

73; Stadion s mnoha tisíc lidmi přivítal ovacemi posádku A321 na zápasu ruské první ligy mezi Uralem a Křídly sovětů. Zápas zahájil velitel posádky letadla.

74; Ukrajina ztrácí hlavní znaky státu, říká velvyslanec při radě Evropy. Stálý zástupce Ukrajiny v Radě Evropy Dmitrij Kuleba vyjadřoval kacířské myšlenky.

75; Autobus s Číňany měl v Moskvě nehodu. 29 zraněných, z toho 19 dětí. Dnes ráno turistický autobus s občany Číny narazil do sloupu veřejného osvětlení.

76; Nesmlouvavý antifašistický blogger Artur Soročenko z Berdičeva byl zadržen policií.

77; V Kyjevě došlo k mohutnému výbuchu, který vzbudil celé sídliště.

78; Osud vraha Na pracovní brigádě v Polsku zahynul pětadvacetiletý účastník ATO Andrej Savčuk. O smrti bývalého vojáka se veřejnost dověděla s velkým zpožděním.

79; Rusko je zainteresováno na jednotné Ukrajině, říká Klincevič v reakci na Porošenkovo vyjádření, že se Rusko bojí jednoty a rozhodnosti Ukrajiny.

80; Odchod Gruzie ze SNS byl chybou, říká gruzínský politik. Gruzie 18. srpna 2009 oficiálně opustila Společenství nezávislých států.

81; Nelidská vražda v Povolží. Šestnáctiletý mladík povraždil svou rodinu a skočil z retranslační věže.

82; Na Ukrajině likvidují podnik, který daroval Sovětskému svazu tank T-34. Ukrajina se zbavuje posledních zbytků své vědecko-technické hrdosti.

83; Evropa se zlobí na Rusy za to, že zůstali Rusy, říká bývalý francouzský ministr zahraničí. Evropané počítali s tím, že Rusko rychle přejde k západoevropskému typu demokracie a automaticky převezme liberální hodnoty.

84; I v tomto bodu byli voliči podvedeni. Razumkov prohlásil, že válku v Donbasu se nepodaří rychle ukončit. Pro Zelenského a jeho tým ale lidé hlasovali nejčastěji právě proti, že slibovali rychlé ukončení války.

85; Protesty v Hongkongu dosáhly nevídaných rozměrů Ruští liberálové mohou jen závidět. Dnes se v hongkongském parku Victoria sešla další protestní demonstrace.

86; Rána do čenichu. Gibraltar odmítl Spojeným státům vyhovět v otázce zabavení íránského tankeru. Úřady Britské kolonie Gibraltar dnes zamítly žádost USA o zabavení íránského tankeru Grace – 1.

87; V Německu budou deportovat běžence za cesty do vlasti. V první řadě jde o migranty původem ze Sýrie.

88; Vojáci ukrajinské armády se zapojili do drsné rvačky s obyvateli Donbasu a zmrzačili dítě. Kvůli nadměrnému pití alkoholu vojáky ukrajinské armády nadále trpí civilní obyvatelstvo.

89; V Oděse se v den smutku bude konat festival šansonu. Organizátoři festivalu na své stránce na sociální síti sdělili, že rozhodnutí bylo schváleno po mnohahodinové diskusi.

90; Byla označena hlavní zbraň proti Rusku. Autorem výběru je ukrajinský diplomat Sergej Korsunskij. Tou zbraní je pozitivní vnitřní vývoj na Ukrajině.

91; Marina Porošenko vyčlenila miliony na komedii o válce v Donbasu. Film má přijít do kin v říjnu.

92; V Německu muž ubodal ženu, která mu byla nevěrná s mladým Afgháncem. 18. srpna v německém městě Iserlohn (95 tis obyv.) na místním nádraží muž s nožem zaútočil na dva lidi a ubodal je.

93; Kadyrov prozradil, za jakých podmínek Čečna zůstala v rámci Ruské federace. Zpočátku vůdce čečenského národa odmítal podepsat dokument o připojení k Rusku.

94; Starosta kanadského hlavního města se přiznal k pohlavní úchylce (sodomii). Watsonův čin vyvolal dost nejednoznačnou reakci u ruskojazyčného segmentu internetu.

95; Politolog a profesor Vysoké školy ekonomické v Moskvě Dmitrij Jevstafjev informuje o tom, jak se jeho školu opozice snaží proměnit v centrum protestů.

96; Boeing nouzově přistál na Azorských ostrovech. Letadlo letělo z New Yorku.

97; Ukrajina se dostala mezi největší dlužníky Ruska. Program státních úvěrů poskytovaných Moskvou jiným zemím je předmětem státního tajemství.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!