Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 19.8.2019

myasnickiy_tesak_topor1; Ředitel školy v Rusku informoval o mladíkovi, který zavraždil svou rodinu. Nebyly s ním nikdy žádné konflikty a patřil mezi svědomité a pilné žáky.

2; Proč jsou lidé řízeni lumpy a podvodníky? Čím se liší mozek snadno ovlivnitelných lidí a jak se člověk dostává do závislého postavení?

3; Populární moderátor z 90. let se jízlivě vysmál moskevským protestujícím. V Moskvě je opravdu hodně lidí,kteří nemají co na práci.

4; Děsivá cifra. Na Ukrajině byla zveřejněna částka, které by bylo zapotřebí pro opravu všech silnic. Přes 90% ukrajinských silnic se nachází v desolátním stavu. Částka na jejich opravu se pohybuje kolem jednoho bilionu hřiven (= 920 miliard českých korun).

5; Vyplatilo by se komunistům spojit se s Navalným? Raškinovy výzvy ke spojení „navalnisty“ při protestech na Sacharovově prospektu je totální nesmysl.

6; Deset trestních případů na Porošenka. Dokáže oligarcha vyzrát na detektor lži? Všichni tvrdí, že je nepřekonatelný herec, ale tak jednoduché to není.

7; Scéna jako z akčního filmu v Záporoží. „Alfa“ se zmocnila majora ministerstva vnitra po jeho setkání se zabijákem, se kterým dojednával nájemnou vraždu. Zadržený důstojník měl slušně rozjetou kariéru. V pětadvaceti letech se stal majorem-vyšetřovatelem ve zvláště důležitých případech.

8; Babčenko navrhl ruské opozici, aby se vzdala. Ve vítězství opozice ve skutečnosti nikdo nevěří. Navíc vědí, že není možné.

9; Zelenskému hrozí politická vražda. Pokud se rozhodne šlápnout na kuří oko některému z oligarchů, bude potřebovat silného spojence.

10; Trump to myslel s nákupem Grónska vážně. Dánský premiér je v šoku. Prezident Trump potvrdil novinářům, že se vážně zabýval otázkou zakoupení největšího ostrova na zeměkouli.

11; Německu došlo trpělivost. Byly vyjmenovány podmínky pro deportaci migrantů. V první řadě jde o Syřany.

12; Bloggera Artura Soročenka, který udeřil účastníka ATO, polili močí. Byl uvězněn s možností propuštění na kauci ve výši 40.140 hřiven.

13; Ve Velké Británii zveřejnili „důkazy“ o účasti Ruska v bojích o Ilovajsk. „List The Guardian zveřejnilo výsledky jakéhosi „výzkumu“ či „vyšetřování“ výzkumné skupiny Forensic Architecture.

14; V USA byla odtajněna zpráva rozvědky o havárii v Černobylské jaderné elektrárně. Dokumenty byly zveřejněny na stránkách americké nevládní organizace. Vyplývá z ní, že při události musely zemřít přinejmenším desítky osob, nikoli jen uváděné dvě osoby.

15; V Záporoží byl zadržen „Putinův agent“. Na Ukrajině oznámili zadržení „agenta GRU Ruské federace“, který údajně předával do Ruska tajné informace.

16; Netanjahuova žena hodila v Kyjevě chléb se solí na zem a během letu se pokoušela dostat do kabiny pilotů.

17; Putin přijíždí do Francie, aby projednal s Macronem Ukrajinu. Rozhovory proběhnou v pevnosti Brégançon – jedné z rezidencí francouzského prezidenta.

18; Stíhačky MiG 31BM uskutečnily vzdušný souboj ve stratosféře. Let proběhl rychlostí 2.500 km/h ve výšce přes 20 km.

19; Facka do Trumpovy tváře. Íránský tanker opustil Gibraltar. Gibraltarské úřady zamítly v neděli žádost USA na zabavení plavidla.

20; Velení ukrajinské armády učinilo prohlášení o ztrátách, O jednom mrtvém a třech zraněných informovali v pondělí ráno.

21; Zásadní událost. Nádraží v Doněcku opět přijímá a vypravuje vlaky. Uplynulo bezmála pět let od přerušení provozu.

22; V Doněcké republice odpověděli na „senzaci“ listu The Guardian o ruských vojskách u Ilovajska. Jednalo se o obrněnou techniku ukořistěnou ukrajinské armádě.

23; Bitva o důležité město v provincii Idlíb. Letecký úder na turecká vojska, která spěchala na pomoc ozbrojencům. Syrské ministerstvo zahraničí prohlašuje, že turecké obrněné transportéry jely směrem k městu Chan Šejchún v syrské provincii Idlíb.

24; Děsivé požáry na Kanárských ostrovech. Byly evakuovány tisíce osob. Nejvyšší představitel Kanárských ostrovů prohlásil, že ostrov Gran Canaria čelí nenasytnému ohni, který pokračuje a zatím není pod kontrolou.

25; Ruští školáci zůstanou možná bez mobilů. V Rospotrebnadzoru vyjmenovali způsoby, jak by to mohlo vypadat.

26; O budoucnosti se vyjádřím v budoucnu. Grojsman se rozhodl, že přetrumfne Klička v jazykových „perlách“.

27; Příslušník ukrajinské armády zastřelil svého souseda na ubytovně. V okamžiku zločinu se třiadvacetiletý voják nacházel pod vlivem drog.

28; Specnaz ukrajinské armády chystá diverzi u linie dotyku. Na území Donbasu okupované ukrajinskou armádou dorazila skupina ozbrojenců z 8. pluku pro zvláštní nasazení SSO.

29; Švýcarská stíhačka doprovázela ruskou delegaci letící do Francie na setkání s francouzským prezidentem.

30; Záběry z Euromajdanu se dostaly do amerického seriálu „Vzpoura zvířat“. Ukrajina se už těší na to, že vysoudí kompenzace.

31; Návštěva izraelského premiéra na Ukrajině. Zelenskij požaduje uznání hladomoru za genocidu. Benjamin Netanjahu na oplátku pozval Zelenského do Jeruzaléma.

32; V Karpatech došlo k tragické události. Mladý pár (26 a 21 let) ze Lvovské oblasti se těžce zranil při skoku na pružném laně (bungee jumping). Přetrhlo se lano. Oba mladí lidé přežili, nacházejí se na jednotkách intenzivní péče v přilehlých nemocnicích.

33; Po pěti letech nesmyslného věznění vyšli odpůrci majdanu na svobodu. Ruský občan Mefjodov, který z vymyšlených důvodů v ukrajinských věznicích strávil pět let, je už na svobodě.

34; Vladimir Žiriniovskij slíbil, že bude osobně přítomen osvobozování Kyjeva od současného režimu.

35; Obránci Donbasu provedli palebná cvičení samohybných houfnic, bojových vozidel a ručních protitankových granátometů. Motostřelci, tankisté a dělostřelci předvedli, že obyvatelé Republiky se mohou cítit spolehlivě chránění.

36; Nic podobného jsem nikde ve světě neviděl. Američana pozitivně šokovala jeho návštěva Krymu. Například bezplatné WiFi nebo dobíjecí stanice na mobily na zastávkách hromadné dopravy rozhodně nejsou nikde na světě, natož v Americe běžnou záležitostí.

37; Náklad z Velké Británie. Dvacet milionů kusů hmyzu vrátili z letiště Vnukovo zpět do země původu. Chyběly náležité průvodní dokumenty od veterinární kontroly.

38; V Polsku se patnáctiletý mladík s krucifixem v ruce snažil zastavit pochod homosexuálů a byl zadržen policií.

39; Ve Lvově zadrželi nahého Izraelce. V domě, kde muž žil se svou ženou a třemi dětmi, objevili policisté drogy.

40; Bitva o provincii Idlíb. Byly zveřejněny záběry následků úderu na kolonu tureckých vojsk v Sýrii.

41; Putin lakonicky komentoval nepokoje v Moskvě. Všechno je to spojeno s volebním cyklem.

42; U Zelenského komentovali chování manželky izraelského premiéra. Vyjádřili přesvědčení, že neměla v úmyslu projevovat neúctu vůči Ukrajině.

43; V USA byla otestována dříve zakázaná raketa s plochou dráhou letu. K tetu došlo 18. srpna.

44; Nejvyšší soud Ukrajiny uznal za zákonný totální zákaz ruskojazyčné kultury ve Lvovské oblasti. Nejvyšší soud Ukrajiny nevyhověl kasační žalobě a uznal totální zákaz ruského kulturního produktu za zákonný.

45; V Saratově byl zadržen muž podezřelý z otrávení bonbónů jedem na krysy.

46; Izraelský premiér komentoval skandál s jeho ženou. Na její omluvu zdůraznil, že si na návštěvu Ukrajiny speciálně vzala šaty v barvách ukrajinské vlajky.

47; Bylo zveřejněno video z útěku izraelského narkobarona Amose Dov Silvera na letišti Borispol.

48; Nedaleko je Černobyl a málo turistů. Forbes radí, aby turisté místo do Paříže jeli do Kyjeva. Nízký počet turistů umožňuje svobodný přístup k zajímavým místům a místní kuchyni.

49; Letadlo společnosti Pobeda nouzově přistálo v Arménii. Informoval o tom výbor pro civilní letectví Arménie.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!