Stephen Lendman: Assange pomalu vraždí

1-Julian-Assange-400x266Od 11. dubna t.r., kdy byl nezákonně vyvlečen z ekvádorského vyslanectví v Londýně, prožívá Australan Julian Assange v britském vězení nejhorší dny svého života. Děje se tak na příkaz Trumpova režimu, který  ho původně zamýšlel soudit  v USA - a to za pravdu prosazující žurnalistiku. Temné síly v USA, v Izraeli a na mnoha dalších místech světa se třesou strachy, aby se svět nedověděl nic o zločinech, které s cílem obohatit ty nejbohatší a nejprivilegovanější, podnikají tyto temné síly proti lidem nejchudším. A všechnu svou vynalézavost vynakládají na to, aby tyto jejich zločiny zůstaly mimo pozornost nejsledovanějších médií, především pak televize a těch tištěných médií, které se chlubí větší čtenářskou pozorností.

Kdyby se totiž lidé dověděli, co se děje ve světě a kolem nich, pochopili by, že i jiný svět, než ten, který prožívají, je možný. Že by meče skutečně mohly být překovány v pluhy, že by sociální spravedlnost mohla vystřídat neoliberální necitelnost, že by rovnost a spravedlnost mohla být pro všechny, a národy by mohly být zdravé a bezpečné pro všechny své občany.

Kdyby zvlášť v hegemonistické Americe lidé porozuměli spiknutí proti jejich právům a možnostem sociálního státu, které se jim ve prospěch nejmajetnějších tříd odepírají, pak by mohlo následovat národní pozdvižení a možná i revoluční zvrat a přinejmenším možná protesty ve stylu francouzských žlutých vest, požadujících spravedlnost.

To je důvod, pro který temné síly v Americe chtějí oznamovatele nepravostí (whisteblowery), jakými jsou Charles Manning a investigativní novinář Julian Assange, umlčet a potrestat.

Digitální demokracie je poslední výspou svobodného a otevřeného vyjadřování a též jediným demokratickým, důvěryhodným a spolehlivým prostorem pro vyjadřování událostí, informací a analýz. A též jediným prostorem, ve kterém každý může vyjádřit svůj názor na cokoliv.
Vládní cenzura je záležitostí zlověstnou i zkázonosnou. V Americe a v dalších západních společnostech existuje dnes demokracie jen podle jména, ale pro demokracii skutečnou jsou zde zavřeny dveře. A cenzura se zde ve stále stupňující míře stává normou.

Takže vývoj, jehož jsme znepokojenými svědky, nese stále zřetelnější punc totalitní vlády, která třídí a kontroluje všechna vysvětlení. A to tak, že z nich vyřazuje vše, co by se s těmi už vytříděnými mohlo jevit v rozporu.

11. srpna t.r. oznámil Activist Post, že "jeden z uniklých dokumentů dokazuje, že Bílý dům plánuje vydat tzv. výkonný rozkaz k uvalení cenzury na internet".

Jestliže se něco takového skutečně plánuje, pak Trumpův záměr předpokládá, že všechny informace budou muset být napříště schvalovány a pro veřejnost uvolňovány jedině FCC (Federální komisí pro komunikace), a FTC (Federální komisí pro obchod). Jen tyto organizace budou tedy rozhodovat o tom, co jen dovoleno či zakázáno on line. Což je vyhlídka skutečně děsivá.

V Americe už dnes Velký bratr sleduje každého. Ukončí tedy Temná síla dosud existující stav digitální demokracie výkonným rozkazem, který by se tak stal zákonem?

Všechno, zdá se, směřuje ke kriminalizaci pravdu vyjadřujících a nezávislých žurnalistů, kteří již dnes riskují osud podobný osudu Juliana Assange.

Jon Pilcher k tomu poznamenal: "Nezapomínejte na Assange, jinak ho ztratíte. Viděl jsem ho ve věznici v Bellmarshu a jeho zdraví se stále zhoršuje. Zakusil už víc než vrah. Je izolován, otravován léky a jsou mu odepřeny všechny nástroje, kterými by se mohl bránit deportaci do USA. Bojím se o něj. Bojujte za něho".

A matka Assange napsala: "Mého syna pomalu, krutě a nezákonně vraždí. A to za to, že odkryl válečné zločiny a korupci. Osvoboďte Assange hned teď."

V květnu t.r. zpravodaj OSN pro záležitosti mučení Nils Metzer řekl: "Moc se bojím toho, že v USA by byl Assange vystaven skutečnému riziku nejvážnějšího znásilnění jeho lidských práv, zvláště pak práva na řádný soud. A že by byl vystaven mučení a jiným nehumánním a degradujícím formám trestu".

A o tři měsíce později dodal: "Je zřejmé, že jeho zdraví se stále zhoršuje. Je už příliš slabý na to, aby normálně komunikoval".
A soudce John Koelt se vyjádřil následovně: "Jeho právní případ byl totálně odloučen od faktů. Soud shledal, že všechny argumenty proti Assangemu jsou buď sporné, nebo bezobsažné".

Je možné, že právě s tímto výrokem na mysli dávají dnes americké úřady přednost Assangeově věznění v Anglii před jeho deportací do USA, kde by riskovaly soudní porážku, kdyby se soud rozhodl opřít o první dodatek Ústavy USA.

Takže raději budou čekat, až Assange v nelidských podmínkách vězení v Bellmarsh zemře.

Zdroj: https://www.globalresearch.ca/killing-julian-assange-slowly/5686297
15 Komentářů k Stephen Lendman: Assange pomalu vraždí

 1. Novapalo napsal:

  Len stručne. Demokracia je vláda väčšiny. Ďalej demokrati majú vo voľbách, že všetky hlasy sú rovnocenné. Teda aj ja, človek vzdelaný a pracovitý, som v demokratických voľbách ocenený jedným hlasom, ako aj celý život nepracujúci Cigán, alebo iný nepracujúci asociál........
  Chápete tú tuposť celej demokracie?
  Alebo ste tupí a to nechápete?
  Demokracia je židovskýzločinecký systém, ako ovládať otrokov. Vzdelávajte sa tí, ktorí sú toho schopní, teda čítajte knihy Kysuckého, hlavne tú poslednú Obroda Slovanov a iné podobné duchovne pravdivé knihy. Neviem o iných.

  • proud napsal:

   "Len stručne. Demokracia je vláda väčšiny. Ďalej demokrati majú vo voľbách, že všetky hlasy sú rovnocenné. ".............jen dokazujes jakej jsi idiot,kdyz nevis co je to demokracie,odkud prisla a jak byla a je myslena:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Zkus si vyhledat davny mestsky staty,jejich zrizeni a hlavne slozeni a poucit se,jenze debilum stejne nikdy nic nedojde,tebe kdyby k rece privedl,stejne nevis co je to voda a co se s ni dela a proc:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 2. Paw napsal:

  Je to 3 roky nazpet, kdy v zajmu Elity Oligopolu zacala merkal rvat, ze zve vsechny ze Stredniho Vychodu a Afriky, do cele Evropy !! A miliony se hnuly preplnit jiz preplnenou Evropu..
  Potom Hilary aby ukazal pravou tvar kapitalismu dala /svata Dala, nevedela komu + Obama/, Putinovi, ktereho nazyvala Hitler ,20% americkeho tezby uranu , ktere Putin dost nutne potreboval..
  Navic se to silne taji..
  Povyk v USA jak budou rusove porazeni v Syrii ,velmi silnym Chaliphatem a velmi dobre vyzbrojenym a financovanym s plnou podporou zapadu se nevyplnil...A naopak jsou zde znamky ustrasenosti a obav elity Usa. Zjistily rychle, jako cely svet jak si rusove v Syrii pocinali . V prvni rade se dari odhalit centra vedeni a organizace teroristu , ktera se casto skryvaji mezi civilni populaci, v nemocnicich a skolach a zniceni, zneskodneni jich velmi efektivni a dulezite navic s minimalnimi ztratami na zivotech a materialu. Na to je treba lecos vedet o nepriteli..Tady srovnej s
  6 tisici priznanych ztrat jen v Iraku ,dale Afganistanu a jednotky Usaku temer neviditelne svoji tupou pasivitou v Syrii a v Afganistanu ..ve valce "proti teroru". Opravdu ?
  Vsude a velmi bojovne NATO s nasazenim Obrovskych armad a techniky..Bohuzel vitezi pouze tam, kde se nebojuje a nestrili..Proti ubohym jednotkam Sadama.. Brzy nastaly rozpaky a vypukl zbabely strach z toho co rusove umi, jak se naucili vest bitvy..A jiste ,co vsechno maji jeste schovane za zady...
  Dale vypomoc Iranu, kde po Syrii byl Iran na rade, ale z toho seslo...Jak je videt..Spoluprace s rusy nese ovoce..Strategie pouziti malych torpedovych lodicek, neviditelnym na radaru /a nebo az kdyz je pozde/,proti Obrum ,zapricinilo ,ze USA stahly ocas mezi nohy.. Navic ve valce proti teroru Iran neni terorista. Izrael /kde se idioti snoubi s nasilim/, se prizivuje na teroru proti Syrii ,coz ale znamena dalsi odpor svetove verejnosti, ktera je vzdy na strane slabsiho a ta ponese sve plody co nevidet..

 3. Paw napsal:

  Za 19 let valky v Afganistanu USA nic nevyresili. Zase triliony pryc a ani zadna korist !!Teror se nejen ani neoslabil ale navic je vyhani ..USA+NATO jsou jen panaci skoro bez respektu...O to vice jeci..Kdyz pricteme komicke vystupy Trumpa napr.
  /navalte Gronsko !!/..Se stadem poradcu za zady, jak je mozne neco takoveho? Smesna bezradnost letadlovych lodi, ktere "preslapuji" okolo Iranu uz delsi dobu a nevi proc. Tahanice a taskarice s Tankery, pak jen dokresluje situaci..Ryba smrdi od hlavy..Rozhodnost Iranu se branit hraje velkou roli a navic nekteri se dokonce tesi, na ztraty USA. Velmi dulezite jsou i oficialni zpravy, kdy gangy multikulturnich a demokratickych fanatiku uvnitr USA , prepadavaji a ubijeji na verejnosti kazdeho kdo neni s nimi. Pripomina to Nemecko 1918-1934. Co vice je treba na zahajeni obcanske valky? Neschopnost a stupnujici se paralyza policie do chaosu a anarchie , kdy kazdy zasah policie vyvolava obrovsky povyk, odsouzeni a casto demisi vyssich velitelu..Neschopnych se vyznat a jednat ve slozite , rozporne situaci a hysterie proti nim at rozhodnou jakkoliv..Tedy policie uz jen reaguje a neni schopna vest usili za obnoveni poradku a normalniho zivota a nebo predchazet zlocinu a nasili..Ochromeni roste..A zhorsujici situaci nikdo neresi...Vznika tak vakuum, ktere automaticky nekdo vyplni..Turecko...Erdogan je obycejny teroristicky, oportunisticky Warlord, horsi Trumpa ,kdy nestabilita jeho jednani, dostava Turecko mezi dva nebo tri masivni mlynske kameny. NATO, Rusko, EU. To nemuze trvat..Rusko chce Cerne More, potom Bospor a rozhodujici vliv ve Stredozemnim Mori..
  Arabove jsou zbabely oportuniste a vest a take organizovat valky hlavne delsi, nejsou schopni a Sarabia se utapi jiz dlouho v mocalu Korupce,nasili a neschopnosti, pasaku koz drive a kralu a princu dnes je velmi dobry priklad..Vyhlasena Okupace Sarabie, NATO-USA, jen vice rozvrati fanatiky..Kdyz se v cele oblasti siri vliv a duvera v solidnost Ruska /v oceanech svindlu, podvodu a chamtivosti/,kdy ISIL ustupuje ....

 4. Paw napsal:

  Ubytek turistu obavajicich se "novych obcanu" EU , dale umysly hlavne bohatych uniknout z Valky /opacne / a tedy ,Teroru na EU, pak logicky vyusti do uniku nejprve bohatych ,ze zapadni casti Bruselskeho Chaliphatu. Urcite pro lupicske gangy je lepsi a snadnejsi prepadavat prepychove mercedesy v ulicich , vcetne zen a deti cestujicich do skol a na nakupy. Slibuje to bohatou a okamzitou korist..Presun bohacu /a potom ostatnich/,do zemi Stredni a Jihovychodni Evropy je skoro jista vec. Nove vedeni EU slibuje ,ze nic vubec nevyresi a navic situaci zhorsi..A kdo by si pral byt obeti nasili?
  Tady priliv i bohatstvi a zvyseni cen nemovitosti a pozemku uz zacina..Mezitim vlady vsude na svete, diskutuji ,co s novymi obcany, kteri obratem odjeli do Syrie bojovat jako clenove ter.islamskeho Chaliphatu a videli jsme ty straslive popravy i zen a deti, a pozirani vnitrnosti obeti..
  Jestlize ISIL prohraje v Syrii,utecou teroriste ,skoro jiste do stedre a starostlive EU.
  Zdlouhave jednani a hlavne diskuse vlad si pak clovek z ulice vysvetli jako: Diskutuji o tom , jestli Maji uz dost teroristu pozvanych proti nam a nebo,jestli jeste potrebuji dalsi posily ??.
  Dale zpravy , ze novy "obcane" z EU odjizdi zpet do svych zemi na dovolene nebudou prijati zpet, oboji se ukazuje jako dalsi Zlaty Dul, velmi zlaty, zvany dnes Lidska Prava..A advokati si jiz jiste listuji v patricnych zakonech a dukazech o porusovani Prav , politiky , urady ,soudy a vladami..To dnes prichazi draho. Mnozstvi veznu odsouzenych za teroristicke nasili se soudi o miliardy vsude na svete.. Nejake to poruseni se vzdycky /zakonu jsou statisice/,najde a hodi !! A jestli zacne za dlouho nejaky odboj za ucelem dalsiho osvobozeni Evropy puvodnimi obcany Evropy z Vychodni,Stredni , Jizni Evropy a Ruska , kde se octli v uprku pred vsudy pritomnym nasilim, je ve hvezdach..

 5. proud napsal:

  Spatnej nadpis clanku! Spravne ma znit: NECHAVAME Asagneho pomalu zavrazdit! Protoze vsechno co se deje musi jit, chte nechte,pres nas! Tedy i to co popisuje Paw,a jestli na to sereme........pak dobre nam tak!

  • Paw napsal:

   Jiste neni omluva, kdyz spoustu agentu Sorose a spol, plati a poradaji "sideshow" , demonstrace fanatiku zaplacenych na rozvrat vseho /protoze vybudovat neco ,vytvorit nemaji schopnosti zadni z nich, pouze posluhovat a ponizovat se pred a panackovat a opicit se zapadu,pred medialnimi kamerami a svymi kancelarskymi spravci/, na odvadeni rozbijeni pozornosti verejnosti..
   Mozna petice ...,ale kazda rada je dobra tady..Tedy kritizovat ,jiste ale aspon soucasne neco zacit ....
   Nebo aspon hledat cestu ..

   • proud napsal:

    Napsals to dobre,ZACIT! A to muze prakticky bez rizika kazdej z nas kdykoliv primo z domova a na vyber ma x zpusobu.Ac by bylo lepsi se tak trochu "organizovat" napriklad po zpusobu Anonymous,kdy kazdej ma svou svobodu,neni nicim vazanej,ale vi ze je anon a jedna ve prospech celku.Je to prosty: Co nechces,nepodporuj zadnym zpusobem.To znamena samo o sobe hodne.Co nechci nejen ze nekoupim,ale ani nepujdu k tomu kdo to prodava,vyrabi,dovazi,distribuuje a pdobne,potazmo,nezamestnam se u nich,protoze i tim bych je podporil,a podobne............takovy pak vychcipaj na ubyte i s jejich drekem co chteji prodavat,pritom by spravne k nemu meli jeste platit nasledky jeho pouzivani,uzivani.............

   • proud napsal:

    Petice nic neresi,je to s ni podobny jako s demonstraci,krome vykecani,podepsani se,nic,ani pred tim,natoz potom,vyrves se,podepises, a zase se nic nezmeni......jedine konkretni ciny,pokud mozno zatracene hromadny!

   • proud napsal:

    Chtelo by to se organizovat a "vzdelavat se" spis nez plakat,nebo drbat.............protoze vidime k cemu to vede a co za blaboly sem nekteri "nevzdelanci"(ovsem tvrdici opak) nosej,viz napriklad novapalo,vladislav,forever slav a jim podobny idioti,co si jen tak vzpominam.......je to jedno,jsou jich spousty a vetsinou stejne menej nicky jak ponozky,je to pro ne priznacny.

    • Paw napsal:

     Zakon setrvacnosti - je jeden z nepsanych zakonu naseho sveta..Lide jsou zaprazeni do svych povinnosti , starosti atd. a casto jdou udalosti tak rychle, ze si nevsimnou ,ze prozivaji na vlastni kuzi jiz nasledky. ...Napr. dulezita okupace casti EU byla provedena..
     Proud , kdyz chcete uverejnit neco negativniho jako reakci na jiz velmi negativni okolnosti a skutecnost vsude kolem nas , Negativitu Znasobujete a ve velmi nevhodnou chvili..Tedy rozum do hrsti a musite prijit Automaticky ,se necim pozitivnim a treba jinym resenim , coz se nazyva Konstruktivni Kritika..Jinak nahravate nepriteli...Vetsinou dobre odezvy /reakce/,komentaru znaci rozumny pohled vsech na veci. Zadny idealni reseni neexistuje a nikdy neexistovalo ,ale jde o to se nejprve Orientovat a potom neco aspon udelat /petice/, jen zacit a tak Porazit tu Setrvacnost /"zatim dobry"/ , prave ve chvili kdy se chysta nas pohodlne pohltit..
     A kdy muze cokoliv ,opravdu cokoliv vest k obrane naroda..
     Neco o vyvoji udalosti nekde nahore ,za chvili...

 6. Novapalo napsal:

  Západná civilizácia sa pomaly ale iste samovraždí. Dokonale to analyzoval Kysucký v knihe Obroda Slovanov. Assange je chudák, je mi ho ľúto, ale on bol zástancom Západnej civilizácie. Ak by nebol, tak by takúto chujovinu neurobil. Však múdro mysliaci Slovan vie, že Západ je hovno a stoka, aká tu na tejto planéte ešte nebola...... To západné Vatikánske svinstvo srdí, že to cítia aj 1000 svetelných rokov odtiaľto.... Preto žiadni mimozemšťania sa nespoja s týmito duševnými šialencami západnými - slobodne tržne ekonomicky kradnúcimi a dokonca majúcimi ľudské práva (kokotina najvyššej úrovne) teda bláznami........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!