Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 21.8.2019

rada_441; Mazaný tah. Strana Sluha národa si pro sebe zabrala nejlepší místa v jednacím sále Nejvyšší rady v blízkosti řečnického pultu. Na opozici zbyly vzdálenější lavice.

2; Na ukrajinském ministerstvu zdravotnictví navrhují vydávat metadon narkomanům ve věznicích.

3; Zrušit a rozčlenit. U Zelenského vysvětlili, co je třeba dělat s monopolními společnostmi. Proti návrhu zní hlas: Nemluvte o privatizaci, když se nacházíme na dně hospodářského cyklu.

4; V USA oznámili vývoj zakázané hypersonické rakety. USA vyvíjejí hypersonickou raketu s balistickou bojovou hlavicí a operačním radiusem, který byl dřív zakázán Smlouvou o raketách středního a krátkého doletu.

5; Pomůže propuštění skandálního moderátora k obnově normálních rusko-gruzínských vztahů? Novinář Andrej Medveděv komentoval novinku o propuštění redaktorů ze stanice Rustavi 2 – mezi nimi i skandálně známého Georgie Gabunii.

6; Zelenskij slíbil,l že začne platit penze občanům Izraele. Zelenskij slíbil izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, že ratifikuje dohodu o výplatě důchodů.

7; Zelenskij se ponižoval před Netanjahuem stejně jako Porošenko. Izraelský premiér přijel, aby uctil památku obětí židovského národa, které byly nemilosrdně povražděni německými a ukrajinskými nacisty v roce 1941.

8; Nic než výsměch. USA prý naučí zchudlé Ukrajince finanční gramotnosti. Organizace řízení Státním departmentem už dodala ukrajinskému ministerstvu školství první zásilku učebních pomůcek.

9; Setkání Putina a Zelenského. Experti, politologové, západní politici a dokonce i samotní občané Ruska i Ukrajiny netrpělivě očekávají setkání Putina a Zelenského.

10; Nástroj genocidy. Tajný objekt americké armády v obci Alexejevka. Smutně proslulé Centrum Lugara bylo v Gruzii poblíž Tbilisi otevřeno v roce 2011 pod zástěrkou pomoci v boji proti regionálním infekčním onemocněním. Polovina provozu se ale zabývá vývojem biologických zbraní.

11; Obrněná technika u hraničních přechodů je jen zástěna okupantů. Ukrajinská armáda využívá příměří pro přesuny vojenské techniky do blízkosti linii dotyku.

12; Hněv Ukrajinců přinutil Zelenského a Netanjahua omluvit se za nevhodné chování manželky izraelského premiéra, která chléb se solí podaný na uvítanou hodila na zem.

13; Naftogaz podrazil Ukrajinu. Díky jeho počínání dnes přežití Ukrajiny závisí jen na Gazpromu. Nenažraní top manažeři z Naftogazu v čele s Kobolevem vystavili miliony Ukrajinců existenčním rizikům.

14; Rusko a Čína svolaly Radu bezpečnosti OSN kvůli raketovým výtržnostem USA. Pentagon 19. srpna oznámil otestování rakety s plochou dráhou letu s nejadernou výbavou.

15; Trump schválil Macronův návrh pozvat Rusko na summit G7 v roce 2020 v USA. Německo je proti, dokud Rusko „nevrátí Krym a Donbas“.

16; Kravčuk prozradil ultimátum USA ohledně jaderných zbraní. Ukrajina byla ve své době přinucena vzdát se jaderných zbraní kvůli hrozbě ekonomickými sankcemi ze strany USA.

17; Ukrajinští politici se zlobí na Macrona kvůli jeho příspěvku o Rusku v ruštině.

18; Švédsko vyhlásilo mezinárodní pátrání po dvou Ukrajincích podezřelých z vraždy sedmdesátiletého Švéda ve městě Markaryd na jihu země.

19; Odpovídali palbou a vyhrožovali granátem. Banda lupičů byla zadržena v Tatarstánu. Policie spolu s Ruskou gardou zadržela skupinu podezřelých ze série obzvláště závažných zločinů.

20; Irkutská funkcionářka Irina Alaškevič způsobila skandál svými neuctivými vyjádřeními na adresu obyvatel Tulunu postižených povodněmi.

21; USA vynášejí jaderné systémy do kosmu. Píše se o tom v memorandu prezidenta Spojených států Donalda Trumpa.

22; Kyjevský soud uložil Národnímu protikorupčnímu úřadu Ukrajiny, aby zahájil trestní řízení proti Porošenkovi a Klimkinovi.

23; Ve Státní dumě navrhují materiální podporu rodičů školáků. Pro tento účel chce vytvořit program „Prvozářijový kapitál (= příspěvek, dávka)“.

24; V Luganské republice byl odsouzen agent SBU, který zásoboval diverzanty výbušninami. Muž byl uznán vinným podle článku „Vlastizrada“ a pobude dlouhá léta za mřížemi.

25; Ve městě Kropivnickij (Kirovograd) vytryskla fontána z fekálií. Svědci události umisťují videa na internetu.

26; To nebude náhodný zájem... Proč rozvědka USA studuje infrastrukturu právě v Murmansku? Americká rozvědka už dávno projevuje zájem o Murmanskou oblast a aktivně využívá různé metody shromažďování informací.

27; „Moskevský majdan“ se nápadně rychle rozplynul. Kde hledat příčiny? Lidsky je těch obětí klamu, které se ocitly v důsledku protikremelských hrátek za mřížemi, člověku vlastně líto.

28; Pět „politických vězňů“ – Ukrajinců může být vráceno do vlasti. Všichni byli pro tento účel převezeni do věznice Lefortovo.

29; Ruský mecenáš a zakladatel unikátního muzea zahynul při nehodě vrtulníku v Řecku.

30; V Nejvyšší radě vyzvali k podpisu petice o obnovení leteckého a železničního spojení s Ruskem. Podle slov poslanců s Ruskem a Krymem dopadlo nejvíce na řadové občany.

31; Jel bojovat na Donbas kvůli svému milenci. Byly zveřejněny šokující zpovědi „homosexuálního veterána ATO“.

32; Šojgu: NATO posiluje svou vojenskou přítomnost na západ od Ruska. Rusko podnikne odvetná opatření.

33; Porošenko se rodinou odletěli na rybářskou výpravu do Norska. Letadlo Bombardier Learjet 60 bylo spatřeno na místním letišti Vigra u norského města Ålesund.

34; Ukrajinské bojové vozidlo pěchoty „odmítlo“ ostřelovat Donbas. Během ostřelování pozic Armády Doněcké republiky 92. brigádou ukrajinské armády došlo k explozi munice uvnitř hlavně vozidla.

35; Ukrajinci zuří kvůli koloně luxusních limuzín prezidenta Zelenského.

36; Viník ostudných selhání ukrajinské armády byl jmenován velitelem výsadkových útočných vojsk. Podílel se na několika neúspěších ukrajinské armády v roce 2014 a pokaždé za své „zásluhy“ dostával povýšení.

37; Banda Gruzínců – účastníků ATO, kterým Zelenskij udělil ukrajinské občanství, byla přistižena při loupežném přepadení. Po přestěhování z Gruzie se všichni tři účastnili trestní operace v Donbasu.

38; Britský novinář si dělá legraci z Trumpova záměru koupit Grónsko. Kupte si místo Grónska Velkou Británii. Britská libra je nejníže v historii – cena by byla příznivá – kolem 10 bilionů liber. Oč je Velká Británie horší než Grónsko? A navíc by odpadly problémy s obchodní dohodou mezi USA a Spojeným královstvím...

39; Potkan a netopýr nakazili ukrajinské vojáky smrtelnými nemocemi, vyplývá z prohlášení Doněcké republiky.

40; Jaká tajemství ještě ukrývá Krym? Podle názoru vědců některé nálezy pomohou revidovat názor na některé historické otázky.

41; Ukrajinské ministerstvo obrany vytvořilo on-line mapu zaminovaných území v Donbasu. Na mapě je výstrahami označeno prakticky celé okupované území Doněcké a Luganské republiky včetně hlubokého týlu okupantů.

42; Skandál na ukrajinské jaderné elektrárně. Dobývali kryptoměnu a přitom odhalili státní tajemství. Kvůli nainstalování softwaru na počítačovou techniku elektrárny se dostaly na veřejnost informace o fyzické ochraně jaderné elektrárny.

43; Úder ukrajinské armády ze vzduchu na obydlené obce. Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Luganské republiky. Díky vysoké profesionální úrovni obránců Republiky byl odvrácen další teroristický čin.

44; Ukrajince pokousali jedovatí pavouci. Pokousaní jsou hospitalizováni. Jeden postižený má zvýšenou teplotu, nucení na zvracení a zhoršené vidění, což ho donutilo vyhledat pomoc v nemocnici.

45; Německému ministru zahraničí se před návštěvou Moskvy porouchalo letadlo. Kvůli tomu se ministr vydal na rozhovory s ruským kolegou Sergejem Lavrovem vojenským letadlem.

46; V Senátu USA došlo k nečekanému vystoupení proti vyvíjení zakázaných raket. Zákonodárci kromě toho vyzývají k prodloužení Smlouvy s Ruskem o omezení strategických útočných zbraní.

47; Drony-kamikadze a supermoderní tanky. Čína předvedla „válku nové generace“. Čínská armáda uskutečnila rozsáhlá cvičení v Tibetu na hranici s Indií.

48; Putin komentoval výbuch na vojenském polygonu u Archangelska. Musíme přemýšlet o vlastní bezpečnosti, poznamenal.

49; Syrská armáda uzavřela kotel v Idlíbu a vtrhla do pevnosti ozbrojenců.

50; Rusko si přeje, aby se výměna všech za všechny konala co nejdříve, říká Gryzlov. Boris Gryzlov (hlavní ruský vyjednavač v Donbasu) prohlásil, že ruská strana jako prostředník bude napomáhat výměně zajatců podle principu všichni za všechny.

51; Lavrov odpověděl na Macronova slova o „jednotné Evropě od Lisabonu po Vladivostok“. Poznamenal, že tento postoj sdílejí i v Německu.

52; U Kyjeva si muž objednal zabijáky na svou bývalou ženu. Policisté vraždu nafingovali a objednatele i zabijáky usvědčili. Důvodem zakázky bylo, že jeho bývalé žena si na tohoto podnikatele po rozvodu rovněž najímala zabijáky, aby ho zmlátili před soudními přelíčeními o rozdělení majetku, protože si nepřála, aby se jich osobně účastnil.

53; V Kyjevě se muž zastal mladíků a odnesl si střelné zranění ruky. Zločinci uprchli z místa činu, policie je brzy dopadla.

54; Ukrajinský Naftogaz navrhl lidem, aby si plyn koupili dopředu za nynější cenu.

55; Říše zla se vrací Turčinov je rozhořčen kroky Západu vůči Rusku. Návrat Ruska do mezinárodního formátu G7 by byl mohutným aktem podpory ruské agrese, tvrdí Turčinov.

56; Trump znovu kritizoval Dánsko. Americký prezident požaduje od Dánska zvýšení příspěvků do NATO. Zvýšení příspěvku od (podle počtu obyvatel) sedmapadesátkrát menšího Dánska jistě zachrání americký vojenský rozpočet.

57; Britský premiér se vyjádřil ohledně návratu Ruska do G7. Domnívá se, že Rusko ještě nesplnilo všechny podmínky pro návrat do G8.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 21.8.2019

  1. Janeček napsal:

    k bodu 38. - tohle je jasná provokace britského papouška, Tramp by měl okamžitě uvalit sankce na Britskou korunu. A Angláni mají i také mnohem menší armádu než Yenkíjové. Kdyby se porvali, tak je to jasný. V NATO jsou rozerpře, což je úspěch globalistů. Ale jinak když se USA postará o anexi Gronska , tak Dánové si ani neprdnou, páč mají jen toliko vojáků, jako naše Armáda ČR. /kolem 25tis./

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!