P.C.Roberts: Nezodpovědnost malých národů

ronald_reagan_1986Poté, co falešně obvinil Rusko z porušování smlouvy o raketách středního doletu, se Washington z této dohody stáhl. Čímž zbavil vojenskobezpečnostní komplex USA nejvýznamnější dohody, kterou Ronald Reagan společně s Michailem Gorbačovem ukončili studenou válku. Smlouva o raketách středního doletu byla nejdůležitější ze všech smluv o omezení zbrojení, které američtí prezidenti ve 20. století uzavřeli. A dnes ji americká neokonzervativní vláda dává sbohem. Smlouva totiž likvidovala jak hrozbu ruského raketového útoku na Evropu, tak hrozbu útoku v Evropě rozmístěných amerických raket na Rusko. Avšak ještě přednější význam této smlouvy bylo lze spatřovat v tom, že podstatně snižovala možnost náhodného rozpoutání nukleární války.

Raketová historie má za sebou, jak známo, celou sérii případů falešných poplachů. Nu a problém amerických raket, umístěných přímo na hranicích Ruska, spočívá v tom, že takto umístěné neponechávají už Rusku žádný čas na ověření toho, jde-li o útok skutečný, či jen o falešný poplach. Moskvě prostě nezbývá potřebný čas k tomu, aby  navázala kontakt s Washingtonem a vážnost hrozby si tak ověřila. Nu a vzhledem k extrémní nezodpovědnosti amerických vlád pokud je o zvyšování napětí, a to už od času Clintonova režimu, není pak už ruskému vedení ponechána žádná jiná možnost, než stisknout svůj nukleární knoflík, když se alarm o americkém útoku rozezní.

Washington zatím jen zamýšlí umístit své rakety na ruské hranici, zatímco z dohody o raketách středního doletu se už stáhl. A proč to učinil právě v posledních dnech je jasné. Pouhé dva týdny poté, co z dohody vycouval, provedl zkoušky s raketou, jejíž vývoj - a nikoli tedy jen její rozmístění - dohoda zakazovala. Nu a jestliže máte za to, že Washington navrhl, zkonstruoval a vyrobil tuto novou raketu za dva týdny, nejste dost inteligentní na to, abyste dokázali tento článek dočíst do konce. Zatímco tedy Washington obviňoval z porušování dohody Rusko, byl to on, který po celý čas svého obviňování tuto dohodu pošlapával.

Snad i tento další čin americké zrady poučí Rusko o tom, že věřit Washingtonu cokoli o čemkoli je sebevražedným aktem. Ruská vláda jistě rozumí tomu, že existují pouze dva důvody, pro které rozmísťuje Washington své rakety na ruskou hranici. Zaprvé takto umístěné rakety umožňují Washingtonu útok, který Rusku neposkytne dostatečný čas na odvetu. A zadruhé umožní Washingtonu takovýmto svým útokem Rusku hrozit a tak je podrobovat své vůli.  Jistě, jak první, tak i druhý důvod shledává Washington za dostatečný k tomu, aby riskoval nukleární válku - a to i v tom případě, že se v Moskvě rozezní třeba i jen poplach falešný. Vojenští analytikové si mohou až dosytosti vyprávět o "racionálních hráčích", ale jestliže ohrožená a démonizovaná země s nepřítelem na svých hranicích obdrží varování a nemá přitom čas toto varování prověřovat, to je zjišťovat, jde-li o útok skutečný, či jen falešný poplach, jde veškerá racionalita k čertu.

V r. 1988 dohoda Reagana s Gorbačovem takovouto hrozbu eliminovala. A jaký důvod je tedy dobrý k tomu, aby se dnes znovu křísila? Proč mlčí americký Kongres? Proč mlčí Evropa? Proč mlčí americká i evropská média? Proč Rumunsko a Polsko souhlasí s umístěním amerických raket na svých územích?

Nepochybně obdržely vlády těchto dvou zemí pěkný balík dolarů od vojenskobezpečnostního komplexu, který se už třese nedočkavostí, jak si výrobou nových raket středního doletu namastí kapsu. Ale kde je zodpovědnost oněch dvou zemí? Bez vlád Rumunska a Polska by Washington sám nedokázal vzkřísit hrozbu, kterou Reagan s Gorbačovem uložili do hrobu už před 31 lety. Vždyť dokonce i americký loutkový stát okupovaného Německa odmítl hrát roli hostitele amerických raket. A zato dva mnohem méně významné státy vystavují dnes celý svět riziku nukleární války. A to za pár milionů dolarů, kterými si pár rumunských a polských politiků vylepší příjem.
Rakety na ruských hranicích, které odnímají Rusku potřebný čas na odvetu, představují pro ruskou vládu vážný problém. Očekávám proto, že tato vláda veřejně vystoupí s prohlášením o tom, že už po prvním signálu o raketách startujících z Rumunska a Polska na Rusko, přestanou tyto dvě země existovat. Což by snad jak rumunský a polský lid mohlo probudit k uvědomění si nebezpečí, které jim od jejích vlád hrozí.

A proč vůbec nejsou tyto rumunské a polské provokace pro Rusko dostatečným zdůvodněním pro to, aby aby obě tyto země okupovalo? Posuzovalo-li by se to jako provokativní, pak je na místě se zeptat, není-li provokativnější, když tyto dvě země hostí na svém území rakety namířené proti Rusku. A proč by se tedy za provokativní mělo posuzovat to první a to druhé už ne?

Nikdo není schopen přijít Rumunsku a Polsku na pomoc, a to i kdyby k tomu inklinoval. NATO je vtip. V bitvě s Ruskem by neobstálo ani den. A myslí si snad někdo, že USA by byly ochotny spáchat sebevraždu kvůli Rumunsku a Polsku?

Kde jsou rezoluce OSN, odsuzující vedle USA i Rumunsko a Polsko za kříšení nukleární války tím, že vítají umístění amerických raket na hranicích s Ruskem? Je celý svět už tak nonšalantní, že nechápe pravděpodobný důsledek tohoto aktu šílenství?

Člověka až napadá myšlenka, že lidská inteligence  už přestala stačit požadavkům dalšího lidského přežití na této planetě.

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2019/08/23/the-irresponsibility-of-small-nations/
24 Komentářů k P.C.Roberts: Nezodpovědnost malých národů

 1. .lak napsal:

  Nová WW škoda HULIHENQ bude mít výfuky dva.
  https://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2019/01/Diesel-smog-755x340.jpg
  Tady budou řešit u výfuků euro 7
  https://firms.modaps.eosdis.nasa.gov/map/#z:3;c:0.0,0.0;d:2019-08-26..2019-08-27

 2. Eschatolog napsal:

  máte chmury ? roztrhejte si ustavu, bude vam lip

 3. Janeček napsal:

  Nechci pomalu skapat pod řízením vlády NWO. Chci skapat rychle ve 3.sv. válce. Protože ta zlikviduje všech 330 rodin elitní Kabaly. chci válku, čím dřív.

  • proud napsal:

   to mas spatne vymysleny,navic scestne,protoze pripadna valka elity a GP nezasahne,jelikoz je urcena od nich nam a ne obracene a pujde v ni o likvidaci vseho az na zlatou miliardu,nebo jeji pulku,aby prave tem rodinam mohla slouzit,vic nas zivit nechteji,podle nich,ackoliv se zivime sami,ale o to vic doufaj ze jim zbyde a min rozbita planeta.....................

 4. proud napsal:

  "Tí, ktorí sa rozhodli pre harmonickú realitu, budú pokračovať vo svojom vývoji na Zemi vo svete bez parazitov. Tí, ktorí dobrovoľne pokračujú v zostavení „nového svetového poriadku“, spolu s parazitmi a ich služobníkmi, budú aj naďalej existovať ako „obetný dobytok“, pretože neurčili svoju vlastnú voľbu a dali toto právo „pastierom“. , Ale je lepšie urobiť vedomé rozhodnutie, aby ho za vás neurobili tí, ktorí sa sami považujú za vašich pánov.."https://www.biosferaklub.info/alternativa/

  • Janeček napsal:

   Prosím, je to tvůj názor. Když si myslíš, že válka Elity nezasáhne, tak to sotva. Pjakin to řekl jasně, "první úder bude na ty rodiny GP, ať jsou pod zemí, nebo v kosmu."

   • proud napsal:

    :-))))))))))))))))))))))),zase ten slouha sionu Pjakin........njn:-)))))))))))))))))))))))))))))))))

   • proud napsal:

    Zkus premejslet sam,bez nej.Vzij se do role miliardarsky rodiny,kdy muzes co chces a pak si odpovez na otazku jestli by ses nepripravil na takovou alternativu kdyz by to stalo jen par "drobnejch" ;-).Vazne veris tomu ze by snad dosla byt jedina z tech rodin nejaky uhone kdyz vlastnej soukromy armady,bunkry,neexistujou pro ne hranice ani neznaji odpoved "ne" a podobne? ;-).Naivko!A az si to promyslis,mozna ti dojde komu takovej Pjakin a ksb slouzej...........

    • proud napsal:

     I proc tvrdi napriklad takovou vec.Podobne jako cirkev o trestech bozich.Abysme je my kurva nechali na pokoji s tim ze stejne trestu neujdou,jenze prave opak je pravdou,prave tak si zajistujou,abysme je nechali na pokoji!!!

 5. PetrC napsal:

  Proude, samozdrejme ze vladni by na to doplatili. Sedet v krytu desitky let a zrat se mezi sebou, to neni moc lakave. Tim by utrpelo jejich ego nadrazenych.
  Posledni desetileti diky robotizaci vladni tolik poddanych nepotrebuji, ale proc je zabijet atomem, kdyz je muzou travit jidlem, ovzdusim, vselijakym ockovanim a ozarovanim. Porozatim jde sice zivotnost lidi na horu, ale pristi generace budou umirat asi mnohem driv. Ja osobne pamatuji ze v dobe meho mladi moc stabilne nemocnych nebylo. Ted si najdete statistiky o nemocech mladych. Navic tento system maji pod kontrolou, kdezto ve velke vojne by se to mohlo zvrtnout.

  • proud napsal:

   V krytu velikosti mesta s x "otrokama" kolem sebe by se to i s tim egem muselo nejak zvladnout ;-).Ono Peto,aby oni vubec zjistili ze je nejaka valka i jinak nez jen z doslechu...... ;-).Vychazej z toho,ze vubec nevime,ani netusime,co vsechno vubec maji a kde,kdyz vyjdu z toho ze "vsechno je jinak",pak je klidne mozny ze s nama sice jsou na planete,ale rozhodne ne tady mezi nami......napriklad.Kladu si otazku kolik uz tech civilizaci asi za ty miliony let znicili...............

  • proud napsal:

   A s tim,ze v soucasnosti se prodluzuje vek ti poradim jit na nejakej "prastarej" hrbitov a precist si data narozeni a umrti na nahrobcich a pak jit na novej,moderni hrbitov porovnavat a zjistis jak se nam lze i v tomhle!!!

 6. PetrC napsal:

  Proude, mozna jsou na jine planete, tak nevim. Ovsem bunkr velikosti mesta by jim nepomohl, vzdyt by se sezrali mezi sebou. Ti lide maji uplne jine mysleni nez obycejni lide. Zil jste nekdy dlouhou dobu na ostrove velikosti par stovek ctverecnich km? Ja jo a po par mesicich mne to zaclo srat. A to jsem mel vse co si muzete prat. Od soukrome maserky po motorky, auta, luxus. Presto jsem se citil jak v base a byl rad jak jsem byl zpatky na pevnine. Tak samo ja k lide kteri se odstehuji na ostrov u Vancouveru po urcite dobe se stehuji zpadky na pevninu. Aby jste dokazal zit v necem uzavrenem, musite se tam narodit. A ti vladni si sice hrabou na vlastnim pisecku, ale po celem svete. Pokud dojde k atomove valce bude to pravdepodobne nahoda, tim ze nekomu prasknou nervy. Notne pochybuji ze by ji zacali vladni. Ti nas likviduji jinak. Take by mne zajimalo kolik tech civilizaci se tak znicilo.
  Co se tyce toho veku, beru to jen par generaci dozadu, kdy se zapocitavali i mrtvi s valek. Take u nas na dedine ziji skoro osumdesati leti mladici, kteri delaji porad neco prospesneho pro lidi, na rozdil od ctyriceti letych starcu, kteri vysedavaji v kancelari.

  • proud napsal:

   Mozny to je,ale porad lepsi nez chcipat na ozareni,at uz by te to sralo jak chtelo,nebo se pletu?:-).Jinou planetu jsem na mysli nemel,moc na ty jiny planety podobny jako je ta nase neverim az na vzacny vyjimky.Na jiny vesmirny civilizace uz ale celkem ano,na tech vyjimkach.Ale uz zase ne na jejich ultra zajem o nas.Rozhodne jim nechybime stejne jako oni nam.Mel jsem na mysli porad tu nasi planetu,napriklad dutou Zemi,nebo podobne.

 7. PetrC napsal:

  Chcipat na ozareni neni moc prijemne, ale to jsou veci ktere neovlivnime (neumime byt jednotni), ovsem oni se take zacnou mydlit mezi sebou, preziji jen ti nejhorsi a kolobeh se bude opakovat. Pokud bych si mohl vybrat zustal bych na povrchu, nez mezi tou bandou. O to se tu ovsem nejedna. Jde o to ze na jadernou valku by doplatila i elita a to je duvod proc je atom jeste ve skladech.
  Co se tyce vladcu planety, tak si nekdy rikam ze nam nevladnou lide ale ufouni, kteri se zivi nasi negativitou. Proto jsem vypadnul daleko od lidi, kde na vas nepada stres a clovek spis pozitivni.

  • proud napsal:

   Taky me to napada,priznam se,a sirej to jinak celkem i duveryhodny lidi,az bych rekl primo ze pratele,ale muj nazor se v tomhle uplne lisi.Spis se priklanim k onem 13 pokrevnim,prastarejm liniim a nekomu podobnymu hlavnimu,ovsem vsechno lidi,ale poradny svine.Nemyslim si ze maj s nama cokoliv spolecnyho jakysi mimozemstani,nakonec buh,nebo mimozemstan,je to podobna vejmluva a prehazovani zodpovednosti s nabidkou cehosi co nelze potrestat...................a s tim nikdsy nebudu souhlasit,prilis se to nabizi jako vychcanej podvod.

   • proud napsal:

    Ja tvrdim ze kdyz se nekdo chova na utrzeni hlavy,je spravny mu ji urvat a ne si rikat ze je to neco,cosi,na co nedosahnu a ani se dohonit zmrda proto nepokusit............

 8. PetrC napsal:

  No jo, ale jsou zakonem chraneni. No prave tech trinact pokrevnich. Kdo vi odkud prisli. A i kdybychom to vedeli stejne houby udelame. Lide jsou ted naprogramovani na delani a splaceni dluhu, nemaji cas se starat o lepsi budoucnost.

  • proud napsal:

   je treba "rusit programy".....
   Odkud prisli? :-))))).Jednoduchy,vychcankove,co jim poruznu okolnosti zahraly do karet..........a casem se zacli spojovat dohromady,nikoliv z kamaradstvi,ale z vychcanosti........a tak si casem z ostatnich udelali dojny kravy. Sem tam poruznu vzacne oni,casto jejich poturcenci skoncili na sibenici kdyz nahodou na chvili lidstvo prozrelo,nebo kdyz se objevil novej vychcanec a sahl po "jejich",co by bez prace ostatnich nikdy nemohli mit........az se propracovali k dnesku,kdyz ti patrej prachy a s nima moc a tak ovladnes i vedu,onu pravou,ne tu vylhanou urcenou nam,pak uz jsi jen silnejsi a silnejsi a dokaze te uridit uz jenom sjednocenej celek se znalostma,proto je uchovavas jen pro sebe a rozvracis co muzes,protoze rozdel a panuj...........na to nepotrebujes ani panbicky,ani mimozemstany,jen bezohlednost a silnej zaludek............

 9. Miloslav Dědek napsal:

  Skutečnosti popisované v článku jsou alarmující. Uváděné informace vyvolávají potřebu hledat odpovědi na mnoho otázek. Nejzávažnější jsou otázky týkající se dalšího vývoje politického uspořádání lidstva. Především je důležité najít odpověď na otázku: Jak blízko jsme globálním politickým změnám?
  V současnosti vládne světu globální finanční elita, což jsou tzv. "lidé velkých peněz". Tito lidé vládnou světu pomocí zákonů, které se zdokonalují pod jejich vlivem tak, aby se poměry v podstatě zachovaly. Přípravy na válku, války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojensko-průmyslové komplexy atd. jsou v podstatě hračky lidí velkých peněz. Uvedená hra těmto lidem vynáší astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot. …. Více o současnosti a nastávajícím politickém vývoji lidstva je uvedeno v článku OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA. Uvedený článek je např. na - https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/08/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

  • proud napsal:

   Neni jim to lhostejny,cim vetsi skody nadelaji,tim vic vydelaji pri jejich odstranovani,lip receno,maskovani..........z toho jsou prave onema "lidma velkejch penez" a je velkou chybou ze si tuhle hlavni politiku zbytek sveta neuvedomuje!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!