Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.8.2019

hodorkovskiy_181; Vladimir Solovjov vyslovil vražednou charakteristiku hlavnímu loutkovodiči opozice (Chodorkovskému) a dal radu řadovým účastníkům protestů. Ti, kteří vás posílají do ulic, nic neriskují a sedí si teple v Londýně a jinde. Vás ale ženou do rizik. Nehledejte u nich jakékoli svědomí nebo srdce. Nic takového oni nemají.

2; Více než sto tisíc prací za rok pro britské studenty a vědce píší „literární otroci“ z Keni. Informuje o tom anglický list Daily Mail.

3; Těrnopolskou oblast možná povede bývalý člen Strany regionů Ruslan Komar-Čornyj, který nutil během Mjadanu vyšívat portrét Janukoviče.

4; V Žitomiru se konal průvod homosexuálů. Účastníci se poprali s policií. Po Majdanu se život na Ukrajině stal nejen chudším, ale také podivnějším.

5; Dnes byla v Doněcku odhalena pamětní deska Iosifa Kobzona. Ke shromážděným lidem promluvila i Kobzonova vdova.

6; Šéf anglické centrální banky navrhl, aby byl dolar nahrazen novou (digitální) rezervní měnou. Svět se stal příliš závislým na americkém hospodářství, role rozvíjejících se trhů roste a využívání dolaru je spojeno s riziky.

7; Sovětský svaz měl pravdu, když podepisoval pakt Molotov – Ribbentrop. Všechny ostatní evropské země s Hitlerem už podobné smlouvy měly a Západ odmítal s Moskvou podepsat protihitlerovskou koalici.

8; Zelenského očekává impeachment, pokud bude pokračovat v kladení ultimát Rusku. Na Krymu nalezli způsob, který pomůže ukrajinskému prezidentu zlepšit vztahy s Ruskem.

9; Uzákoněná rusofobie. Proč ruskojazyční občané Lotyšska jsou povinni trpět? Pobaltské státy se zoufale snaží napodobovat západní trendy, ale podobnou národnostní diskriminaci bychom na Západě těžko hledali.

10; Smlouva s kyjevským podsvětím. Kličko byl přistižen při lži o svých stycích s kriminálním podsvětím. Je zajímavé, že ještě před svou boxerskou kariérou oba bratři pracovali jako vyhazovači u kriminální autority Rybky.

11; Krach plánu B. Ukrajina křečovitě hledá spásu před ruskou závislostí. Ukrajinská strana pokračuje v nečistých hrách s ruskými plynovými společnostmi.

12; Západní bašta Ruska. Obrněná technika, zbraně specnazu a letecká show v Kalinigradu. Deset tisíc lidí přišlo na vojensko-vlastenecký svátek na letišti DOSAAF Maloje Isakovo (Devau) v Kaliningradu.

13; Zázračné prozření OBSE. Pozorovatelé v Donbasu přestávají krýt a ignorovat zločiny ukrajinské armády. Část zločinných aktivit ukrajinských ozbrojenců se začíná obracet i proti OBSE.

14; Ukrajinský politický zabiják (Andrej Portnov) našel v osobě Andreje Parubije viníka masové vraždy v Oděse a hrozí mu trestem. Vraždy a systematické pronásledování lidí nebudou banditům z party bývalého prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka odpuštěny.

15; Američané prohráli s Rusy. Vznikají nová pravidla světového trhu se zbraněmi. Nákup ruského protivzdušného systému Tureckem je bezprecedentním případem na světovém trhu se zbraněmi.

16; Nový Zelenksého zákon zničí veškeré okolí Petra Porošenka. Utajení svědci mohou být důležitým nástrojem pro překonání korupce při náležité motivaci a ochraně ze strany státu.

17; Zajatý agent SBU: Důstojníci NATO trénují stovky ukrajinských vězňů v podvratné činnosti.

18; Ukrajinský politik na ruské televizi tvrdošíjně opakoval stále stejnou mantru, že Rusko odmítá s Ukrajinou jednat o dodávkách plynu. Vynechal ale velmi důležitý fakt, že Ukrajina je na jednání s Ruskem ochotna přistoupit jen v případě vyřešení otázky Donbasu. Není to tedy Rusko, kdo brání dohodám o dodávkách plynu.

19; Řezníci ze štábu OOS (ATO) nemilosrdně likvidují své podřízené. Karatelé mají dvě východiska. Ozbrojenci čím dál častěji sabotují příkazy velení nebo svévolně opouštějí své pozice.

20; Zelenskij nepřestává překvapovat a dělá kroky vstříc Rusku. Vladimir Zelenskij konečně začal vážně napravovat chyby svého předchůdce.

21; Tragédie v Dagestánu: Rodina se dvěma dětmi zahynula v důsledku sesuvu kamení. Osobní auto se dostalo do dráhy sesuvu a zřítilo se z 500 metrů vysokého srázu.

22; Naděžda Savčenko vyjádřila radost z „ukrajinizace“ Ruska. Důvodem je, že některé materiály z Ukrajiny nejsou v Rusku dabovány, ale jen titulkovány. Takže si Rusové zvykají na ukrajinštinu a dobře jí rozumějí. Proč ale nepociťuje stejnou radost z ruštiny na Ukrajině, nevysvětlila.

23; Rusko uskutečnilo starty námořních balistických raket. Rakety byly odpáleny z okolí Severního pólu ze Severního ledového oceánu a z vod Barentsova moře.

24; Sojuz s robotem FEDOR na palubě se (snad kvůli vibracím) zatím nemohl připojit k Mezinárodní kosmické stanici. K dalšímu pokusu dojde 27. srpna.

25; Den nezávislosti Ukrajiny: Zelenskij na Majdanu vyprávěl o „ukradeném Krymu“.

26; Veš Francii byl zahájen summit G7. Trumpovi se na něj vůbec nechtělo jet. Prezident USA řekl svým asistentům, že summit považuje za neužitečnou ztrátu času.

27; Den nezávislosti: Ukrajinská armáda ostřeluje své „dítě“. Zelenskij označil Donbas za „dítě Ukrajiny zavřené nuceně ve svém dětském pokoji“.

28; Pochod „obránců“ v Kyjevě. Od Ševčenkova parku po ulicích ukrajinského hlavního města pochodovali „patrioti“.

29; Objevují se nepotvrzené a opakovaně dementované zprávy, že Sojuz s androidním robotem bude muset být utopen v Tichém oceánu, pokud se nepodaří připojení k Mezinárodní kosmické stanici. Odborníci říkají, že se může normálně vrátit na zem.

30; Sedmnáctiletá dívka – „tvář protestů“ se trápí ve vysílání Echa Moskvy. Dívat se na to, jak „Olja-Konstitucija“ (Olinka-Ústava) se pokouší mluvit o vážných tématech, je nad lidské síly. Sprosté nadávání během protestů jí šlo z úst daleko přirozeněji.

31; Ani jedna zmínka o Rusku nebo agresorovi. Byla zveřejněna analýza Zelenského projevu v číslech. Ukrajinský list srovnal projev Zelenského s analogickým projevem jeho předchůdce Porošenka.

32; Je výkonnější než americké Patrioty a ruské S-300. Írán informoval o svém novém systému protivzdušné obrany. Íránský generál srovnal nové protivzdušné raketové komplexy Íránu s americkými a ruskými.

33; Shromáždění s koncertem. Na Sacharovově prospektu se dnes sešli obyvatelé a návštěvníci Moskvy, aby oslavili svátek věnovaný 350. výročí ruské vlajky.

34; USA se rozhodly zabránit Číně v nákupu ukrajinského podniku Motor Sič. Jeden z amerických úředníků prohlásil, že je to část strategie národní bezpečnosti USA.

35; Je to až vražedně krásné! Byly zveřejněny záběry ze startu balistických raket. Jaderné ponorky „Tula“ a „Jurij Dolgorukij“ uskutečnily starty balistických raket Siněva a Bulava.

36; Město-hrdina Doněck dnes oslavuje 150. výročí svého vzniku. Bohužel zrovna neprožívá úplně nejlepší časy.

37; Donbas zcela jistě dosáhne potrestání viníků genocidy. Nová ukrajinská moc nespěchá s vyřešením otázky ukončení války a potrestáním viníků jejího rozpoutání. Ale jednou k tomu bude muset dojít.

38; Na internetu se vysmáli slovům ukrajinského rusofobního ministra Omeljana o „ukrajinské vlajce ve Vladivostoku. Omeljan tvrdil, že Evropa od Lisabonu po Vladivostok je možná jen tehdy, pokud nad Vladivostokem bude vlát ukrajinská vlajka.

39; Krymští Tataři drsně odpověděli na Zelenského návrh na „imaginární autonomii“. Nedávno Zelenskij prohlásil, že parlament Ukrajiny je připraven projednat otázku vytvoření „krymsko-tatarské autonomie“ na Krymu.

40; Porošenko vysvětlil, proč nepřišel na oslavy Dne nezávislosti Ukrajiny. Na oslavách byli všichni ukrajinští prezidenti kromě Porošenka a Janukoviče. Porošeno byl údajně na modlitbách v chrámu svaté Sofie a modlil se za obránce ukrajinské územní celistvosti. Dále řekl, co si myslí ohledně zrušení vojenské přehlídky Vladimirem Zelenským. Prohlásil, že země, která je ve válce, by vojenské přehlídky rušit neměla.

41; Ukrajinský boxer Usik odmítl boxovat s Rusy. Prý kvůli tomu, že by byl zápas médii a fanoušky politizován.

42; Zelenskij promluvil o kandidátech na premiéra Ukrajiny. Prohlásil, že otázka kandidatury na premiéra už nelze protahovat. Vybírá prý ze dvou lidí, ale jména neřekl. Upřesnil jen, že to bude osobnost schopná řešit problémy v ekonomice.

43; Ukrajinci z Krymu odpověděli Zelenskému na srovnání poloostrova s uneseným dítětem. Zelenskij prý dále hraje roli Goloboroďka ve svém seriálu „Sluha národa“. Měl by už začít něco dělat jako skutečný prezident a přikročit k plnění svých předvolebních slibů. A co se týče dětí, měl by se podívat do očí rodičům těch dětí, které zahynuly v důsledku ostřelování Donbasu ukrajinskou armádou.

44; Je třeba zastavit válku v Donbasu. Domobrana i účastníci ATO se setkali ve studiu Ostankino. Už šestý rok zuří válka v Donbasu. Jak ji zastavit a jak potom dál žít v míru?

45; Rogozin komentoval situaci kolem neúspěšného připojení Sojuzu k Mezinárodní kosmické stanici. Sojuz MS-14 s robotem FEDOR startoval z kosmodromu Bajkonur 22. srpna a zatím se nepodařilo jej připojit k MKS.

46; Úspěchy syrské armády v boji proti ozbrojencům na jihu Idlíbské provincie vyvolávají u nepřátel syrské vlády podráždění a hněv. A také demoralizaci.

47; Nedaleko Oděsy hoří dětské zábavní centrum. Požár zachvátil už 500 čtverečních metrů.

48; U Ivano-Frankovska došlo k výbuchu. Jsou hlášeni dva mrtví. V obci Mikitincy došlo v poledne k výbuchu. Pravděpodobně se jednalo o vyřizování účtů mezi manželi. Muž byl účastníkem ATO, který byl stíhán za výtržnictví, ublížení na zdraví a přechovávání zbraní..

49; Írán se pochlubil testy nových zbraní. Írán uskutečnil zkoušky nových vzorů zbraní.

50; Na poštovním úřadě u Charkova došlo ke střelbě. K incidentu došlo ve městě Zmijov (zhruba 14 tisíc obyvatel).

51; Trump vyhrožuje Francii dosud nevídanými cly na víno. Donalda Trumpa naštvala iniciativa Paříže na zavedení daní pro americké digitální společnosti.

52; NASA vyšetřuje první zločin spáchaný v kosmu. A obviněnou je astronautka Ann McClain, která získala přístup k účtům své bývalé ženy. Podle pravidel platných na Mezinárodní kosmické stanici se na lidi a majetek v kosmu vztahuje národní právo.

53; Ukrajinští vojáci byli zásobováni drogami po kilech. Vojenská prokuratura Kyjevské posádky oznámila likvidaci drogové laboratoře a o zadržení dodavatelů.

54; V Německu byl zadržen Rus pro podezření z vraždy Gruzínce. Prokuratura upřesňuje, že devětačtyřicetiletý Rus byl zadržen nedaleko místa činu v pátek.

55; V Hongkongu se „chytré“ sloupy veřejného osvětlení staly novým důvodem pro nepokoje. Nepokoje v Hongkongu se rozhořely novou silou.

56; Ruský boxer Kovaljov porazil Brita a obhájil titul mistra světa. Bylo to 34. vítězství ze 38 soubojů.

57; Mefjodovův advokát promluvil o přezíravém vztahu ruského konzulátu vůči politickým vězňům. Valentin Rybin odhalil podrobnosti o propuštění politického vězně z vězení.

58; Oleg Meňšikov se nachází v intenzivní péči lékařů. Národní umělec Oleg Meňšikov vede od roku 2012 Umělecké dramatické divadlo M. N. Jermolovové.

59; V Zakarpatsku ostřelovali supermarket z granátometu. Informovala o tom regionální správa Národní policie.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.8.2019

  1. proud napsal:

    :-)))))))))))))))))))))))))))"4; V Žitomiru se konal průvod homosexuálů. Účastníci se poprali s policií. Po Majdanu se život na Ukrajině stal nejen chudším, ale také podivnějším.".................asi jako u nas po majdanu v 89!!!

  2. Jana napsal:

    Nebyl by odkaz na zdroj? :)

    2; Více než sto tisíc prací za rok pro britské studenty a vědce píší „literární otroci“ z Keni. Informuje o tom anglický list Daily Mail.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!