Adolfe vstaň, vše odpuštěno!

projevy1-frontNevím, zda všude na světě, ale u nás v Česku ano. Nevěříte? Pak si na googlu vyklikňéte heslo: Adolf Hitler Projevy a tam se to dovíte. Dovíte se, že v prosinci 2012 vyšlo v nakladatelství guidermedia etc v českém jazyce první vydání Hitlerových projevů - a to prý za velkého komerčního, čtenářského i mediálního ohlasu. A to  ve stejné podobě, jako by vyšly za vůdcovství Hitlera ve třetí říši, čili bez dostatečně kritického vydavatelova komentáře, který, pokud si pamatuji, jaksi ještě povinně provázel různá dřívější česká vydání Hitlerovy knihy Mein Kampf.

Byly z toho sice jakési soudní oplétačky, kdosi si stěžoval, že kniha Hitlerových projevů, vydaná bez tohoto kritického komentáře přispívá k šíření nenávistných rasistických a nacionalistických nálad, ale náš Nejvyšší soud usoudil, že věc je v pořádku. Proti tomuto rozsudku se odvolal státní zástupce Pavel Zeman, věc řešil i Ústavní soud, ale protože ten se vyslovil stejně loajálně jako předtím soud nejvyšší, byl předchozí výrok Nejvyššího soudu potvrzen - a to s konečnou platností: Vydání knihy Hitlerových projevů neodporuje zákonu a vydavatelé knihy Pavel Kamas, Lukáš Novák a Stanislav Beer se ničeho trestného nedopustili.

Nic tedy nebránilo vydavateli Pavlu Kamasovi, aby tentokrát už v nakladatelství nazvaného svým vlastním jménem: Nakladatelství Pavel Kamas,  přistoupil 28. května tohoto roku k novému vydání Hitlerových projevů, a to tentokrát v celé jejich knižní řadě, v jejímž rámci budou postupně publikovány projevy Adolfa Hitlera ze všech období jeho kariéry. První svazek začíná lety 1922 a 1923, v nichž teprve se Hitlerovy projevy začaly zaznamenávat a archivovat. A další svazky budou samozřejmě následovat.

Celá tato záležitost by nebyla tak znepokojující (už zde byl zmíněný Main Kampf, byly zde Goebbelsovy paměti atd)., kdyby nakladatel Kamas ve svém širokém upozornění na knihu, jak se objevilo na internetu a stále tam ještě je, neupozornil současně na to, jak nesmírně Hitlerovi fandí, jak doslova duší i tělem Hitlerovi patří, jak sugeruje čtenářům své nejhlubší přesvědčení o tom, že Hitler byl jediným spravedlivým ze všech světových politiků své generace, jak vášnivě se zasazoval o mír v Evropě, jak zaníceně prosazoval ideu odzbrojení, jak byl oddán Bohu a dokonce (představte si to), jak moc si prý vážil Čechů).

Takže to, laskavý čtenáři, to, co z náš ze své vlastní zkušenosti, či co jsi se dověděl přímo z nacistických pramenů, nebo co si pamatuješ z Heydrichova projevu při nástupu do funkce protektorátního protektora: ("...tento prostor bude německý a Čech zde už koneckonců nemá co pohledávat"), zahoď za hlavu. A zapuď z ní i Hitlerovu poznámku u krbu, proslovenou za přítomnosti Heydricha: "(Hácha má čáku stát se velkým evropským státníkem, jestliže zanechá Čechům závěť, která bude znamenat jejich konec"). A stejně postupuj při vzpomínce na jeden z Bormanových oběžníků (Bormannn do nich zaznamenával nově vyslovené Hitlerovy  názory, které se pak stávaly vládními nařízeními), který nese datum 8. června 1942, a zněl takto:  ("Jakmile se dokončí deportace Židů, musí se začít s vysídlením Čechů").

S Hitlerovými proslovy v rukou ti totiž nadchází nové údobí, v němž zapomeneš na to, co jsem se ti snažil připomenout, a spatříš Hitlera coby nejdobrotivějšího spasitele lidstva. Zapomeneš na křik dětí v plynových komorách, zapomeneš na miliony lidí, přeměněné v kouř plynových krematorií, zapomeneš na text populární pochodové písně ..:."neboť dnes nám patří Německo a zítra celý svět", a nebude tě už drásat představa o tom, jak bys ty sám asi dokázal přežívat, kdyby ses i ty ocitl v Terezíně či Osvětimi.
Protože s tím, jak se začteš do chvalozpěvů na Hitlera z pera nakladatele Pavla Kamase, na tohle všechno zapomeneš, a v hlavě ti zůstanou jen parádní pochody, vlajkoslávy či světlomety vyvořené světelné chrámy nad stranickým stadionem v Norimberku i nad sportovním stadionem v Berlíně, uslyšíš burácivý Hitlerův hlas i následný řev zdivočelého davu, do kterého se navzdory propasti času můžeš přidat - a dobře ti bude na zemi.

Že pravda bude přitom chrlit krev?

Prokrista, copak jsem ti už shora necitoval že i komerční ohlas knihy byl už v r. 2012, velký?
22 Komentářů k Adolfe vstaň, vše odpuštěno!

 1. cdghj napsal:

  Na zadny velky komercni ohlas si nepamatuji

 2. proud napsal:

  Staci mi uvedomit si jen jednu jedinou vec abych mel uplne jasno...........nebejt sovetsky armady,nebylo by mi dano se vubec narodit jako ceskymu diteti,ceskejm rodicum,jako Slovanovi. Vic k tomu myslim nemusim nic dodavat,takze pro me je uplne jedno jestli nekdo vydava,nebo nevydava jakysi pamflety zida-levobocka Hitlera,o jeho nazorech na siozidama rozpoutanou valku a umyslnym obetovani svejch vlastnich v ni,nebo ne,zadnej hajzl co slouzi GP me nikdy nebral.Jen si rikam ze autor sam vi o druhy svetovy uplny hovno a snazi se mi vtisknout onen povalecnej vyplod o plynovejch komorach,nic nevedouce o jejich dodatecnym dostavovani po valce! To jsou prave ty drobnosti az velky veci na ktery by narazel pri hledani pravd,ktery ho ale jak je videt vubec nezajimaji! To nakonec dokazuje ve vsem co plodi........Jinak kdyz chce nekdo cist Hitlerovo zvasty,je to jeho svoboda a jeho vec,paklize vi jak se k tomu ma postavit.

  • proud napsal:

   Rikam si ze kazdej ma mit svoji svobodu,ale zaroven s ni prichazejici osobni zodpovednost,bez ty zadna svoboda nejen nemuze,ale ani nesmi existovat!!!

  • proud napsal:

   Nakonec jak to bylo s plynovejma komorama neni zase az takovej problem si domyslet,paklize je snaha o vlastni znalosti.Na co stavet nejaky plynovy komory kdyz zajatci stejne umiraji po desetitisicich na infekce,ty prostredky potrebuju na vedeni valky a ne na traveni tech ktery mam uz stejne pod zamkem a kontrolou.Ovsem logika mnohejm unika v umyslnym vytvareni jeste vetsich zlocincu z tech co uz vetsima stejne ani bejt nemuzou!Holt bylo potreba tu cervenou ideologii porad dokrmovat a dokazovat,coz je svedectvim ze ani ona nebyla tim pravym orechovym i prestoze byla porad lepsi nez zadluzena kolonie chcipaku a prizdisracu dneska!!!

 3. Eschatolog napsal:

  škoda že autor nevěnoval energii na stvořitele a zaměstnavatele autora projevů , poštěkávat po pomatenci vydavateli je takové hezky košer a o hovně , je jistá šance že se historie opakuje, takže z příčin dneška můžete odvodit příčiny minulosti :-)

  • proud napsal:

   To je ta "nase",od GP implantovana zaliba v nasledcich,stourani se k nicemu v hovnech s nerozpoznavanim,nebo vynechavanim PRICIN,cert vi za koho ten blbec vlastne kope..........

 4. John_Pitralon napsal:

  Berlin in July 1945 (HD 1080p color footage) https://www.youtube.com/watch?v=R5i9k7s9X_A

  • Maroš napsal:

   Pitralon - pozoruhodné - tie čisté ulice - disciplína - preto potrebujú zlomiť germánskeho ducha africkými opicami!

 5. Carlo Forgetti napsal:

  Vlastním několik knih od zmíněného vydavatele včetně původního nekomentovaného dílu MK. Kdo někdy toto dílo četl, musí dospět k závěru, že jde o plácání chorého člověka s Napoleonským syndromem dštící nenávist ke všemu židovskému i slovanskému. Některé názvy knih i názory vydavatele jsou z mého pohledu zcestné (např. mírové úsilí A.H. v Evropě), nicméně k tomu, abych si udělal názor na celé období Hitlerova vládnutí nepotřebuji žádné ohlupující komentáře rádoby historiků - svědčí to jen o tom, že státní aparát chce opět vychovávat a podceňuje inteligenci obyvatelstva. V tomto směru považuji výroky soudů za přiměřené. Pokud chcete skutečně studovat historii, potřebujete se dostat k původním pramenům, bez cenzurních zásahů a bez patřičných "doporučení", jak máte text chápat. Tak to vidím já.

  • proud napsal:

   "Kdo někdy toto dílo četl, musí dospět k závěru, že jde o plácání chorého člověka s Napoleonským syndromem dštící nenávist ke všemu židovskému i slovanskému."............a to je prave duvod,aby si to lidi precetli a neco takovyho uz nikdy nedopustili,kdyz neprectou,nedozvedi se.................

   • proud napsal:

    ......takovou hrozbu pak neznalci rozpoznaji,pokud vubec,az kdyz uz bude pozde..............jako se to prave deje v primejch prenosech po svete,Ukrajinou pocinaje...........

    • proud napsal:

     Pak posluchaji stvavy a blby kecy nejakejch debilnich petricku co meli skoncit maximalne u krumpace,ale prave vinou ovcanu skoncili ve vlade,naemlich pro ostudu v ty nasi............

     • proud napsal:

      Ta mela bejt aspon Slovanska,ale uz par stoleti je ciste a jenom sionisticka...............a to je taky videt za tu dobu na nasich zkurvenejch,prasivejch a prizdisracskejch charakterech,na rozdil prave treba od Ruska,ve spravnym pomeru,samozrejme.

  • geronimo napsal:

   Carlo Forgetti :
   A jak poznáš, že jde o původní prameny bez cenzurních zásahů ? Historii píší vítězové ...
   Jedinou možnost vidím ve skládání mozaiky, aneb mozaikové chápání versus kaleidoskopické

 6. Tomáš Jedno napsal:

  Dejte už konečně pokoj s "dostatečně kritickými a vysvětlujícími prvky". Uvedenou knihu vlastním, četl jsem ji, a přesto jsem se po jejím přečtení nestal nacistou. Tím chci říci zejména to, že žádná osoba s mozkem a schopností mozek používat, nepotřebuje vysvětlující komentáře.

  • proud napsal:

   Je dobre ze to tak mas,taky jsem si kdysi naivne myslivaval ze neni potreba samozrejmosti omilat,ale ac je to i me casto protivnyy,je to bohuzel potreba,ovcanovi musis omilat dokola,ma v hlave pruvan!

   • proud napsal:

    Za chvili nekde uvidi nezdravy pozlatko a bude ho muset okamzite mit,aby na nej za chvili pak okamzite zapomel pro nejaky dalsi,ale koupi,zaplati,a vydela na nej,vic ho celej zivot nezajima,proto ten pruvan,od pozlatka k pozlatku.......!!! Proto cinkal,aby dostal zdani svobody ze zacatku na chvili a prestal se starat,sebrali se mu vsechny vyhody a pomalu se vratily vsechny nevyhody,jeste jich znatelne pribylo,pribejva a bude pribejvat! To je cela politika pro ovcany,tak je to jednoduchy.

   • proud napsal:

    Ale v zakladu s tebou uplne souhlasim,ze by lidi meli mit informace a umet si sami rozhodnout co chteji,co je pro koho dobry a co ne s tim,ze dostat se muzou ke vsemu a ne ze kdosi rozhoduje o nich bez nich!!! O tom obecne zadna! Problem ovsem je ze ovcan tohle rozhodnout neumi a klidne ohrozi vsechno a vsechny kolem sebe!!! To nam jasne rika kde a jaka je pricina a co je tedy potreba udelat,jenze to ma hacek:ovcan pak prestane bejt ovcanem,stane se obcanem a zamete s prizivnikama,coz je nejhorsi problem jakej by je mohl potkat,proto chteji jenom ovcany,ale jen tolik kolik nutne potrebujou a v lagrech,aby jim nikde neprekazeli.................tedy ono NWO!

 7. Novapalo napsal:

  V knihe Obroda Slovanov od Kysuckého je dosť veľká samostatná kapitola o Hitlerovi a jeho knihe a jeho spôsobu myslenia....
  Hitler bol schopný dokonalej psychologickej a historickej analýzy.... Prečo naletel na USA židovské lákadlo?????? Tak nejak vysvetľuje len v jednej kapitole Kysucký, ako sa asi Hitler smrteľne zmýlil....

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!