Protestní shromáždění proti zakrytí sochy maršála Koněva, proti aroganci, tuposti, přepisování historie, rusofobii, a za odvolání starosty Prahy 6

kon-1024x539No konečně! Arogance vedení radnice Prahy 6 vyvolala zaslouženou odezvu. Nespokojení občané se sejdou na velké demonstraci, během které vyjádří svůj nesouhlas s odpudivým jednáním starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře, a dají hlasitě najevo svůj odpor k jeho nenávistným a tupým krokům proti soše maršála Koněva, osvoboditele dne Prahy dne 9. května 1945.

 • Kdy: pondělí 2. září v 16 h
 • Kde: Náměstí Interbrigády, Dejvice
 • Pořadatel: Proti zakrytí sochy maršála Koněva
 • Program: Protest a výzva k rezignaci starosty Koláře

Mapa místa konání akce ZDE

69390867_103339294380913_2054242862941339648_o

Maršál Ivan Stěpanovič Koněv, který dobyl Berlí, osvobodil Prahu a většinu východní Evropy od hitlerovského Německa. Tajtrdlík Kolář vpravo.

Podrobnosti Facebook ZDE

Při té příležitosti by bylo vhodné připomenout nutnost odstranění dezinformačních tabulek, které nechal starosta Kolář nenávistně umístit ke Koněvově soše.

Tabulky lživě informují o roli maršála Koněva v událostech roku 1968, podněcují nenávist extremistů a s osvobozením Prahy 9. května 1945 nijak nesouvisejí.

Role maršála Koněva v událostech 1968 byla zcela okrajová. V tu dobu byl Koněv důchodce (71 let), měl rakovinu a do Prahy přijel jen kvůli tomu, že se znal osobně s generálem Svobodou. Vedl tehdy dialog s kamarádem z války, nic víc, nic míň. Žádným jednotkám Varšavské smlouvy nevelel.

Kolářovy tabulky též nenávistně informují o roli maršála Koněva v maďarském povstání 1956. Tato událost nesouvisí s osvobozením Prahy. Souhlasit ze zásahem nelze. Koněv byl voják a plnil rozkazy (Chruščov).

Zdroj: https://www.facebook.com/events/922697511415764/
31 Komentářů k Protestní shromáždění proti zakrytí sochy maršála Koněva, proti aroganci, tuposti, přepisování historie, rusofobii, a za odvolání starosty Prahy 6

 1. .lak napsal:

  Řekl bych přímo klíčové, proč nekonají?
  Z AE
  Jafa Sofi
  Podle Čl.21 Smlouvy o přátelství a spolupráci uzavřené 26. srpna 1993 a podepsané tehdejšími prezidenty Václave Havlem (jinak to miláčkem rodiny Kolářů) a Borisem Jelcinem, se obě smluvní strany zavazují, že budou na svém území zajišťovat péči o vojenské hroby a vojenské pomníky druhé Smluvní strany, jejich udržování a přístup k nim.
  Samozřejmě, že na prvém místě je to povinnost České republiky, ale nepochybně v rámci svého území i starosty. K čemu by tam také jinak byl.
  Z toho vyplývá, že Kolář je velmi snadno žalovatelný

  150 OdpovězSrp 31, 2019 8:48

 2. proud napsal:

  "Kolářovy tabulky též nenávistně informují o roli maršála Koněva v maďarském povstání 1956. Tato událost nesouvisí s osvobozením Prahy. Souhlasit ze zásahem nelze. Koněv byl voják a plnil rozkazy (Chruščov)."...............Podobne je na tom Kolarovic zmetek,v tyhle kolonii se od sekretarky az po prezidenta nikdo beztrestne-samostatne ani nesmi usrat,to je potreba si vzdycky v tyhle kolonisticky "laboratori" uvedomit! Ovsem pozor na zasrany siozidovsky poturcence ktery se chteji zavdecit ksindlu tim ze se snazeji predvadet ze udelaji jeste vic...........ty je potreba proste strilet,ani ne u zdi,kdekoliv.....!!!

  • proud napsal:

   Cokoliv ma co do cineni s vyrazem "sio",neni ani clovek,ani zvire,je to jen zla vec a podle toho je potreba s ni nalozit.

  • krokas napsal:

   Tak se půjdeme zeptat policajtů na PHA 6., zda zakročí, a postaví se na stranu zmetka Koláře?

   • proud napsal:

    Udelaj co se jim poruci...............za svou vejplatu,nebud naivni,dokazujou to dnes a denne,co na tom ze je platime my,to je nejazima,protoze nase penize jim dava nekdo jinej,jina ruka,kterou poslouchaji...................

 3. geronimo napsal:

  Ono ani není tak důležité, jestli někde stojí socha Koněva, ale že už si mnozí myslí, že Sověti byli za války horší jak Němci, s tím názorem se setkávám často, naposled včera u kolegy. Počty mrtvých je vůbec nezajímají .... plány Němců pro Slovany taky ne

 4. Michal napsal:

  12.9.2019 bude veřejná schůze zastupitelstva na Praze 6, pojd´me tam a podiskutujeme tam.

 5. Robi napsal:

  Starosta prahy 6 je debil jako jeho otec. Jsou to debilové generační. Tady bych ty blbečky rád požádal ať se už nemnožej. Pro toto desetiletí má Praha debilů dost.

 6. Járyn napsal:

  Dokud odsud nevypakujeme ambasádu USA, nebude tu klid. Tahle pakáž tu jen rozeštvává EU a platí si kolaboranty jako je starosta Prahy 6. Takovej kandelábr .....

 7. Ing .Stanislav Hejduk napsal:

  Socha maršála Koněva je majetkem městské části Prahy 6 a to všech jejich občanů. Právo rozhodovat v uvedené věci má pouze zastupitelstvo MČ Praha 6. A uvedené zastupitelstvo musí vycházet z názoru občanů. Ty ale fakticky nezná. Pan starosta O. Kolář by měl uhradit osobně všechny náklady spojené se stavbou lešení. natahování plachty, stavby oplocení a služby policistů. Vše to byly zbytečně vyhozené peníze.Já osobně na 3 x utíkal z pohraničí, byl nasazen i na zákopových pracích a již 5. května 1945 jsem se svým otcem odtáhli zraněného pana Koubka do Krčské sokolovny, kde ležel již mrtvý do 9.května, kdy si ho po ukončení pražského povstání domů. Já jako živý štít jsem byl zhruba s dalšimi 30 muži hnán před SS-tankem z Krče do Braníka k barikádám a dobrodružství bylo ukončeno zahnání na krčský hřbitov, v noci jsme za tmy byli zahnáni do bytů domů býv.USP Na Zelené lišce, aby nás na druhý den zahnali SS-manni do sklepů uvedených domů. Teprve ráno 9. května 1945 jsme zjistili, že Němci zmizeli a můžeme se vrátit domů. Když někdo hovoří o tom, že se Praha osvobodila sama. musím ho pokládat za lháře a jeho názory za fašistické
  Proto též MČ Praha 6 rozvíjí velmi intenzivní styky s městem BAYREUTH, kde bylo již před Mnichovem sídlo Freikorpsu, zatímco
  kontakty s Petrohradem byly zcela utlumeny utlumeny

  • proud napsal:

   Pekny,vic takovejch pametniku bysme potrebovali cist a slyset vic nahlas!!! Diky!

   • PetrC napsal:

    Bohuzel pametniku je cim dal min a fakta se prekrucuji cim dal vic. Pokud jsem v meste chodim na kavu do knihkupectvi ,je tam solidni atmosfera a mam cas si projit knihy. Doby kdy jsem nachazel celkem obektivni knihy o valce jsou ty tam. V posledni dobe nachazim knihy, ktere tak nanejvys nadavaji na Stalina a jsou k vychodni fronte kriticke i tech je minimum.

    • proud napsal:

     Zrejme rizenej proces,a co se deje dnes,delo se i driv,jede to porad dokola,z toho si jde udelat celkem slusnej obrazek o oficialni historii.

     • proud napsal:

      Otazka ale zni: Jak z toho ven??

      • PetrC napsal:

       Nevim o husitech tak daleko jsem se pres dedky nedostal, ale o druhe svetove zname jeste z vypraveni dedku, tak proste bez prikraslovani to posilat dal, hlavne predavat informace nasim potomkum. Drzet stare knihy, dokumenty a jine pamatky v pouzitelnem stavu a hl. pristupne ke cteni, nebo videni.

       • proud napsal:

        To je moznost,jenze jedna z mala a ne ta nejlepsi,si myslim.Protoze i tak je u ni spousta mista na oblbovani,pametnici ubejvaj a stary knihy nejsou verohodny,jak na jednu napises "pravdiva",za chvili to budou tisknout na vsechny a ses zase na zacatku.

       • proud napsal:

        Osobne,jen za sebe mam jinou predstavu.....zit dneskem a zejtrkem,minulosti jakozto neprokazatelnou se nezabejvat,opustit ji...........brat ji jako neutralni.

        • proud napsal:

         Onno je totiz vsechno vzdycky na obe strany,jak to dobry,tak i to spatny,dam priklad za kterej me muze nekdo kamenovat :-))). Jeden osobni,kdysi za vlaky kdyz tata spal venku v kocarku se strhla prestrelka a tatu odtahl k babiicce mladickej nemeckej vojak,mozna mu zachranil zivot,kdyz se ho ptali co za to,chtel dostat najist,nic jinyho si nepral,to je trochu jinej pohled nez jaky me ucili veskole,dalsi jsou detsky pridavky,ktery u nas zavedl az Hitler,driv jsme je neznali..........Coz samozrejme neznamena ze bych se zastaval Hitlera,nebo nemecky armady,natoz jejich skutku,ale vsimni si jak to chodi,kde tohle uslysis,ze je to zase jenom vlastne o lidech a rozkazech nelidi?........

        • proud napsal:

         A to je prave podle me ta cesta,vyrazet nelidem z rukou hul a ridit se lidma,jejich pranima,potrebama a touhama,ne pranima par bohatejch zmrdu kterejm kdyz na ne nedelame,tak jim jen prekazime a jsme jim odpornou pritezi..................

        • PetrC napsal:

         Proude, minulost treba znat, musime se z neceho poucit. Ovsem nic nam nebrani pouzivat vlastni rozum. V kazdem narodu najdete dobre a zle.
         Pokud se budeme ridit lidskyma pranima a touhama by asi neslo. Zaklad je ridit se zakladnima lidskyma potrebama a ppotom bych uz to nechal na jednotlivcich. Ty politicke neziskovky baziruji na lidskych (?) pranich a touhach.

        • proud napsal:

         Peto,minulost netreba znat,dokonce radeji neznat,paklize je vylhana a muze ti poskodit mysleni.Jisteze by optimalni bylo ji znat,tu pravdivou,ale jak nevis co je pravda,pripadne z ni mas jen kousky,pak je podle me lepsi ji neznat a zustat "nepospinenej",neriskovat nadelani chyb.

        • proud napsal:

         Myslim si ze kdyz na sobe delas a mas dobrej moralni zaklad,pak by te mohla vylhana,nerozpoznana historie nenavratne poskodit.Budes to riskovat?............

 8. PetrC napsal:

  Myslim ze historie je to posledni co by mne mohlo poskodit, klidne to risknu. Na to abychom vycitili co je spravne mame snad intuici. A co je pravda? To mnohdy nevime ani v pritomnosti, takze zase intuice. Ne nadarmo se snazi nejmocnejsi vymazat a nebo zfalsovat minulost. Vsak se podivejte co se vyvadi ohledne Koneva. Dneska to je Konev, zitra to bude nekdo jiny a tak pomalu budou pokracovat s vymazavanim dejin druhe svetove. A nakonec se nasi pravnuci dovi ze nas vlastne osvobodili nemci spolu se zapadnimi spojenci a ze jim za to musime byt vdecni a jit proti spolecnemu nepriteli, kterym je zlocinne Rusko. Uz tu snahu vidim ted pri cteni nekterych clanku.

  • proud napsal:

   Taky si myslim ze to tak nejak ma fungovat.Intuice je sice fajnova vecicka,ale neni vsemocna,funguje na jednoduchy a jasny,kratky otazky na ktery jde odpovidat proste ano-ne,coz bude u historie tak trochu "zajimavy":-)))).Nicmene jestli se zajimas o novejsi vedy,tim myslim "kvantovy",pak se tam taky dozvis o case linearnim,ale taky o tom druhym,kterej jde soucasne: minulost,soucasnost a budoucnost v jednom okamziku-ted.Proto tvrdim,ze svoje ted muzu perfektne a uplne kontrolovat a proto bych se na to mel zamerit predevsim,protoze tim tvorim vlastne vsechno,prave ted,na co se tedy zabejvat necim o cem se pravdu nedovim a kdyz,tak to ani nebudu vedet,k cemu mi to je? Lepsi je starat se o pravdu pro ty co prijdou po me,aby ji nikdo uz nezfalsoval.O pravde jsme uz napsali dost,never tomu ze jich existuje vic podle ruznejch meritek,neexistuje,vzdycky pro kazdou jednu vec je jenom jedna a jinak videt,nebo vnimat nejde,to uz pak neni pravda,ale vejmysl ;-).

 9. PetrC napsal:

  Je jedina pravda a to ta ze vetsina lidi se chova jako nelidi a proto je svet jaky je. Skoro veskera historie je o nasili a loupeni, jen si musime najit nam sympaticke loupezniky.
  Ja nepisi ze intuice mi rekne historickou pravdu, ale da mi najevo jak se zachovat.
  Abych napsal pravdu, tak kvantovy vedy mne nezajimaji a diky synovi jich mam plnou prdel. Jak jsem jednou napsal - pokud by nalezl hovno na schodech tak misto aby ho uklidil bude o nem diskutovat.
  Dejiny bychom meli znat abychom neopakovali stejne chyby. A to neni jen fraze, ale fakt. Ovsem take je pravda ze lide jsou nepoucitelni a maji velice kratkou pamet.

  • proud napsal:

   Tak,a proto ty chyby klidne muzeme znat,protoze je stejne budeme porad dokola ovcansky opakovat,dokud se nam nepovede ten bludnej kruh rozetnout:-).Jestli tvuj kluk hovno rozebira misto aby ho uklidil,za to ale napriklad kvantova fyzika nemuze :-)))))))))))))))

 10. PetrC napsal:

  Ale jo. Proc neco delat jednoduse, kdyz to muzeme vyresit pomoci vedy.

  • proud napsal:

   :-)))))))))))))))))),nekrivdi mu,vyroste z toho :-))))))))))))

   • proud napsal:

    Ale neco jsi mi pripomel:-))):

    Tři přátelé geograf, fyzik a matematik si při výletu ve Vysokých Tatrách
    všimli kamzíka na hřebenu protějších skal.
    Geograf na to reaguje výrokem:
    "V Tatrách žijí hnědí kamzíci, říkal jsem vám to!"
    "Pane kolego, buďme ve svých soudech opatrní" opravuje jej fyzik,
    "můžeme pouze konstatovat, že v Tatrách žije alespoň jeden hnědý kamzík."
    Nespokojený matematik to však ještě upřesňuje:
    "Je zřejmé, že v Tatrách existuje alespoň jeden kamzík,
    který je alespoň z jedné strany hnědý."

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!