Komu dnes vadí maršál Koněv?

Proč socha maršála Koněva nevadila třicet let a dnes najednou vadí? Co se změnilo v postkomunismu? Zažili jsme už některé nesouhlasné projevy se sovětskými památníky, ale vždy to bylo jaksi kultivované a logické. Antikomunismus je totiž pro starší generaci, která komunistický režim zažila, odpor proti komunismu, nikoliv proti Rusku jako takovému (historickému) a nikoliv proti Ruskému národu. Rusové nakonec doplatili na komunistický režim daleko nejvíce. Bohužel nihilistická výchova mládeže vychovala dnešní generaci bez hodnot, bez minulosti a bez budoucnosti, hlavně však bez vztahu k realitě. Realita zmizela za tablety a obrazovkami jako kulisa nemající významu. To, co je na tabletech a obrazovkách, jsou iluze o světě, kterým věří.

Člověk, který většinu času stráví hraním her a ostatních virtuálních aktivit, se domnívá, že tak jednoduše jako ve hře lze zvítězit i v životě. Složité věci neřeší. Bubliny, ve kterých lidé žijí, jsou jednoznačné, neznají pochyb, všechno je jasné, „my jsme jedineční a druzí jsou blbí“, nejspíše jsou to ti zaostalí xenofobové, rasisté a komunisté. Každého nesouhlasného je zapotřebí někam zařadit, obvykle je buď xenofob, nebo komunista. Kdo jsou ti, kteří obhajují sochu maršála Koněva? Nejspíše komunisté. Přitom komunismus už dávno zanikl, není ani v Rusku, vede se vlastně minulá válka. Proč asi? Aby se nemusela bojovat skutečná současná válka, aby byl zástupný nepřítel, na kterého se odvede pozornost.

Každý kdo rozumí historii, chápe, že socha maršála Koněva není o maršálovi Koněvovi, že je to symbol osvobození Prahy Sovětskou armádou a připomíná tím vlastně sovětské vítězství nad nacistickým Německem. Pro současné nihilisty, kteří neuznávají hodnoty, je to socha jakéhosi jednotlivce, kterého hodnotí samostatně, nikoliv v souvislostech. Tak by vlastně měly být Masarykovy sochy ověnčeny tabulkami jeho selhání, třeba že lhal prezidentu Wilsonovi o množství sudetských Němců, nebo si nechal vodit na hrad mladé děvče. Nakonec by tabletoví nihilisté, kteří nečtou knihy, ale jen tabulky na sochách, o něm věděli jen to, že si nechal vodit v osmdesáti letech mladé děvče na hrad a v jejich myšlení by Masaryk byl už jen smilník, nic víc.

Tento posun myšlení neuznávající za hodnotu společnost, rodinu, obec, národ, stát a úctu k lidem, kteří pro tyto hodnoty něco udělali, uznávající za hodnotu jen univerzálního člověka jednotlivce, už nás ničí hodně dlouho a pravděpodobně nás zlikviduje úplně. Maršál Koněv je podle nihilistů jen jakási nezajímavá osoba, která vedla jakousi válku, neuznávají, že je to člověk, který vedl armádu, která nás zbavila vražedného nacistického režimu. Nihilistům národ nic neříká, proč by tedy měla být nějaká armáda, která jej zachránila, důležitá? Vždyť národ je přece konstrukt intelektuálů devatenáctého století, proč tedy národ hájit, proč uznávat za hodnotu jeho záchranu? Mohl zaniknout už německým nacismem a byl by pokoj! Dnes bychom neměli nacionalisty, xenofoby apod. Jaká pohoda by to byla!

Relativizmus, který snižuje hodnotné (třeba rodinu tvořící budoucnost) a vyzdvihuje nehodnotné (třeba homosexuální pár žijící jen pro sebe) je typickým případem takového nihilismu. Pravda není informace popisující realitu, ale to, co se vykytuje na tabletech. Pokud se bude na tabletech a obrazovkách dostatečně dlouho vyskytovat, že prezident je blbec, tak se jím stane a půl milionu lidí půjde proti němu demonstrovat, aniž by vlastně vědělo proč, ale asi proto, že prý podporuje jakousi ministryni. To, že prezident odmítl migranty navzdory Merkelové, že jezdil domlouvat obchody našim firmám, že přivedl naši republiku do NATO je nezajímavé (hodnoty jsou poníženy), důležité je to, že udělal nějaké chyby nebo přehmaty a nechová se slušně (nicotnosti jsou vyzdviženy). Generace takto vychovaná v idejích „otevřené společnosti“ zanikne tím, že nerozezná skutečného nepřítele od fiktivního, pokud se na tabletech bude dostatečně intenzívně vyskytovat nepřítel fiktivní. Nenadsadím ani mnoho, když řeknu, že nihilisté nebudou nebezpečí vidět, nechají se muslimy vytlačovat z městských čtvrtí a ustupovat v jejich požadavcích, protože hry na tabletech je nebudou znázorňovat jako nebezpečí, zato Rusy ano. V západních městech se to už stalo. Přesto, že realita na Západě je dostatečně snadno zjistitelná, říkají takoví zahleděnci do tabletů, že jim muslimové nevadí, že je klidně přijmou a budou s nimi žít v multikulturní společnosti. Asi tvůrci her málo dávají muslimy jako nepřítele.

Nihilistická společnost nemá šanci. Musel by být zázrak, aby všichni ti světoví oligarchové, promítající svoje zájmy do tabletů, svoje zájmy nehájili a hájili zájmy našeho národa a našeho lidu. Život je boj o vlastní existenci, o existenci svojí kultury a civilizace jako takové. Nepřítelem nejsou panáčci na virtuálním poli, ale ti, kteří s námi manipulují už dnes a velmi silně. Nezapomeňme, že oni mají v rukou i ty vandaly, kteří budou sochu tak dlouho barvit, až se bude muset odstranit. Že je to navíc provokace, která někomu slouží, je viditelné. Někomu mocnému, který má na to platit lidi a barvu.
13 Komentářů k Komu dnes vadí maršál Koněv?

 1. trtin napsal:

  Havloidni satanisticko-fasisticka svoloc v Praze voli havloidni satanisticko-fasistickou svoloc...

  • proud napsal:

   To bezesporu,ale je to veta do pranice,paklize je zvolenej ten kdo ziska vetsinu(ze prej).Neznamenalo by to ze je vetsina z nas takovou svoloci,nebo je "problem" jinde a kdyz,tak kde?..........a co s tim???

   • trtin napsal:

    ..jednak je Praha dlouhodobe mimo a jednak jsou volby cinknute...
    ...na ovladnuti 47 milionove Ukrainy stacilo par tisic krminalniku, rowdies a vsemoznych zmrdu vycvicenych v Polsku a nasazenych v Kyjeve....

    skodaze nezije bratr Zizka...
    Davno by Prahu vypalil 20m hluboko..jako hnizdo hadu...

    • proud napsal:

     A to je mozna prave ta chyba kterou delame cely veky a dojizdime na to jako druh.Ze vsechno resime vypalovanim a diktaturou,a podcenujeme to nejlepsi co mame,a to je umeni vychovy a znalosti,vyuky......protoze je to vsechno jenom o nas a o tom co jsme ochotni dovolit a vychovat a naucit nase nastupce kteri nam pozdeji nastavej zrcadlo..........

 2. PRYČ S TOP GESTAPO 09 napsal:

  A to je všechno?! Plachta odstraněna?! Kdy bude odtraněn Kolář?!

  Gestapácký synovec Ondřej Kolář z klerofašistické TOP 09 se bude dál válet za naše peníze na radnici Prahy 6 jak za protektorátu a posílat na vlastenecké Čechy policii?!

  TOP 09 je bezpečnostní riziko pro stát!!!

  Schwarzebergův otec, kromě toho že Schwarzenbergové jsou pobělohorská německá šlechta na konfiskátu panství Rožemberků, byl v letech 1930 - 1938 členem fašistické organizace Vlajka a sponzorem Národní obce fašistické. Na jeho svatbě v roce 1934 v Praze byla samá esesácká a fašistická šlechta, kterou později v roce 1945 Edvard Beneš odsunul a zkonfiskoval jim majetky! Vždyť Schwarzenbergův tchán Johannes Hardegg se podílel na vraždě kancléře Dolfusse v červenci 1934!

  Rakouský kancléř Engelbert Dollfuss padl jako první a jediný státník na světě v boji proti nacismu. V červnu 1933 byla NSDAP v Rakousku zakázána. Ilegální nacisté, SA a SS dělali v Rakousku teroristické akce, bombové útoky na železniční tratě, telegrafní, telefonická a elektrická vedení, obchody židovské komunity. Dollfussova vláda s nimi tvrdě bojovala, zatýkala je, zavírala je do vězení a internačních táborů. V srpnu 1933 rakouská vláda vydala Nařízení o ztrátě rakouského spolkového občanství, 510 které jí umožňovala zbavovat občanství těm svým obyvatelům, jenž v zahraničí podporovali Rakousku nepřátelské činy nebo se na nich podíleli či pokud se za tímto účelem odebrali do zahraničí.

  Jak vidíte, členové NSDAP jako Schwarzenbergův tchán Hardegg, Peter Czernin a Otto Czernin se k moci v Rakousku vůbec nedostali snadno!

  P.S. V Rakousku bylo užívání šlechtických titulů zrušeno zákonem z roku 1919, v Československu také. Schwarzenberg není žádný kníže, ani v Česku, ani v Rakousku!
  Podrobnosti na
  https://docplayer.cz/104699815-Univerzita-karlova-filozoficka-fakulta-ustav-svetovych-dejin-historicke-vedy-historie-obecne-dejiny-disertacni-prace-mgr.html

  2. září 2019 Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář by rád definitivně se sochou sovětského vojevůdce Ivana Koněva ve své městské části skoncoval.
  „Na Praze 6 nejsou lidé kteří chtějí, aby se z ní stalo poutní místo extremistů,“ řekl Kolář. „Máme spoustu zájemců. Píše nám řada lidí z různých koutů republiky. Ozvala se nám i vojenská muzea. Stojí-li o to pan prezident, ať si ji umístí na Pražský hrad,“ řekl Kolář.
  https://www.idnes.cz/praha/zpravy/rozstrel-pomnik-marsala-koneva-zakryt-plachtou-vandalismus.A190902_170147_praha-zpravy_rsr

 3. proud napsal:

  "Proč socha maršála Koněva nevadila třicet let a dnes najednou vadí?"...............proc?! Abysme si uvedomili ze ted jeste muzeme vytriskat par fasounu v pocatcich a vycistit vladni aparat od previtu dokud to jeste jde,kdyz uz ty prizivniky vubec trpime a nebude to stat miliony nevinnejch zivotu,nebo si to zopakujeme se stejne tragickejma nasledkama,nebo horsima, cely znovu!!!

 4. proud napsal:

  "Zažili jsme už některé nesouhlasné projevy se sovětskými památníky, ale vždy to bylo jaksi kultivované a logické. ".................uvital bych nejakej priklad,kdy to bylo "jaksi kultivovany a logicky",kdyz slo o neco na pamet->pamatnik,aby se prave nezapomelo..........??? Pokud vim,co se tejka sovetskejch pamatniku,jde vesmes o valku,jeji hrdiny a ty kdo za nas(nevdecniky) polozili svy zivoty.

 5. proud napsal:

  Podrackej............zacinam pomalinku premejslet co jsi vlastne zac a za koho doopravdy ve skutecnosti kopes...................

 6. proud napsal:

  "Antikomunismus je totiž pro starší generaci, která komunistický režim zažila, odpor proti komunismu, nikoliv proti Rusku jako takovému (historickému) a nikoliv proti Ruskému národu. Rusové nakonec doplatili na komunistický režim daleko nejvíce. "...............tady se musim smat jak lehce jde vsechno odsoudit a nahazet do jednoho pytle a podsunout ostatnim! Nepletl bych si bejt autorem komunismus a komunisty s trockismem a trockisty a kdyz uz zminim komunismus,musim pridat trockismus a vysvetlit ho i s jeho vztahem ke komunismu,ale hlavne k socialismu!!! Kdyz to neudelam,pak proste lzu a podvadim!!!

  • proud napsal:

   Znal jsem vic tech dobrejch komancu co to mysleli s narodem uprimne dobre a v praci dreli jako kone!!! A vedel jsem i o sluzebnicich trockistu co jim delali ze zivota peklo ac nosili v kapse tu stejnou legitimaci,ale praci se vyhejbali jako cert krizi!!!

   • proud napsal:

    A trockisti jsou mezi nami dal a dal podvraceji,jim je totiz jedno jakej rezim podvracej,jedou podle planu a jak vidime sedej prave ve vladnich kreslech,na radnicich,v komisich a podobne..............a pak ze se historie neopakuje,no bodejt,kdyz na to sereme a nechame kurvitka a kurvice kurvit!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!