Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 31.8.2019

lgbt_31; Homosexuálem se člověk nerodí, nýbrž stává, vyplývá z rozsáhlého západního výzkumu. Genetická predispozice pro homosexualitu je relativně nízká.

2; Ukrajina si přeje dlouhodobý kontrakt na tranzit ruského plynu, říká premiér Gončaruk. Jde o první veřejné prohlášení nového premiéra ve funkci.

3; Poklonskaja setřela Zelenského ohledně Krymu. Neschovávej hlavu do písku jako ten příslovečný pštros. Je třeba se setkávat a otázku dopravní a vodní blokády Krymu řešit.

4; Jste při smyslech? Ukrajinci proklínají nového generálního prokurátora za nepravdivou zprávu o výměně zajatců. Ruslanovi Rjabošapkovi píšou, že zpráva o tom, že výměna zajatců se konala v noci 30. srpna byla nepravdivá.

5; Byla zveřejněna informace o přípravě letu Sojuzu k Mezinárodní kosmické stanici, na kterém bude po dlouhých dvaceti letech výlučně ruská posádka.

6; Zavřete hubu, paraziti. Medvedčuk a Rabinovič navštívili v moskevské věznici vězně z Ukrajiny. Nezahrávejte si s osudy lidí, zaznělo na adresu těch, kteří si na výměně vězňů chtějí nahnat jen politické body a šíří zkreslené informace.

7; Zapomeňme na ostudu s Mistraly. Ve Francii chtějí obnovit vojensko-technickou spolupráci s Ruskem. Ale tenhle vlak už ujel. Rusko v této oblasti má důležité a spolehlivé partnery, se kterými už mnoho let spolupracuje.

8; Mrtvoly bez hlav. Děsivé nálezy hned v několika městech na Ukrajině. Oběti dosud nebyly identifikovány. Experti zjišťují okolnosti záhadných úmrtí.

9; Setkání poradců prezidentů normandské čtyřky. Bylo zveřejněno jméno delegovaného asistenta ruského prezidenta – Vladislava Surkova.

10; Vznikly nepokoje na syrsko-turecké hranici. Informuje o nich armádní zdroj.

11; Je vůbec možné označit ty, kteří ostřelovali civilní obyvatelstvo měst a obcí, za lidi? Luganská republika slibuje, že určité věci prostě nezapomene. Nejdůležitější je, že zahynuli zcela nevinní lidé. Věděl o tom ten, který stiskl spoušť?

12; Americký orel, který rozvírá své pařáty nad zeměkoulí. USA zřídily kosmické velení ozbrojených sil. Trump označil vesmír za příští dějiště vojenských akcí.

13; V Doněcké republice budou zvýšeny ceny energií. Na otázky novinářů odpověděl ministr výstavby a bytového hospodářství Sergej Naumec.

14; Nedaleko Lvova došlo k rozsáhlému požáru v chemičce. Jsou hlášeni zranění. Kouř se přesouvá směrem ke Lvovu. Místnímu obyvatelstvu doporučili zavřít okna a dveře a nevycházet na ulici.

15; Zelenskij se chystá sebrat Avakovovi pod svou kontrolu část ozbrojených jednotek. Informuje o tom stránka ukrajinského parlamentu.

16; Chceme krev: Každý týden musí být někdo z vysoce postavených funkcionářů pohnán před soud, slibuje nový generální prokurátor Ukrajiny.

17; Čína má v úmyslu soupeřit s USA o Ukrajinu. Čínský velvyslanec na Ukrajině prohlásil, že Čína se stane největším obchodním partnerem Ukrajiny už v nejbližší budoucnosti.

18; Bývalou šéfku ukrajinské národní banky srazilo v Londýně auto. Se středně těžkým poraněním se Valerija nachází v nemocnici. Zjišťuje se, zdali šlo o náhodu či splnění hrozeb, kterých Gontareva dostává bezpočet.

19; Zelenskij informoval, co očekává od nového ministra obrany. Prezident představil kolektivu ministerstva obrany jejich nového šéfa – Andreje Zagorodňuka.

20; Ruským kosmonautů se podařilo na Mezinárodní kosmické stanici zapojit robota Fjodora. Vesmírná loď Sojuz MS-14 s robotem Fjodorem startovala na oběžnou dráhu 22. srpna.

21; Na Slovensku byl zadržen ukrajinský pašerák na létajícím stroji. Informuje o tom ukrajinská pohraniční služba.

22; Zelenskij navrhl vytvoření plánu obrany Ukrajiny. Předpokládá se, že zavedení takového to plánu zkoordinuje činnost jednotlivých složek obranného systému.

23; Polsko má v úmyslu nakoupit od USA 32 stíhaček F-35.

24; Zelenskij chce poskytnout lidu Ukrajiny právo na zákonodárnou iniciativu. Příslušný návrh zákona byl předložen prezidentem a zveřejněn na stránkách parlamentu.

25; Plivanec do tváře každého Ukrajince. Bývalý poslanec Igor Mosijčuk zuří kvůli pozvání Zelenského do Moskvy. Zelenského reakce by měla být rychlá, tvrdá a adekvátní, prohlásil Mosijčuk.

26; Jižní Osetie obvinila Gruzii z krádeže surovin. Ve středu Jižní Osetie informovala, že gruzínští policisté zřídili kontrolní stanoviště na území Republiky a v okolí obce Cnelis.

27; Ukrajina se začala měnit. Rabinovič a Medvedčuk z Moskvy poděkovali Zelenskému. Nepřijeli jsme si sem pro nějaké řády či medaile. Přijeli jsme, abychom napravili některé momenty a třeba i něčím pomoci.

28; V Doněcké republice komentovali plány Kyjeva na ukončení konfliktu v Donbasu za půl roku. Zástupkyně Doněcké republiky v tom vidí přiznání, že Kyjev absolutně nechápe své závazky v rámci Minských dohod.

29; Poblíž ruské hranice byl pomocí neznámého zařízení zabit ukrajinský pohraničník. Cestou do nemocnice pětatřicetiletý inspektor pohraniční služby zemřel v automobilu záchranné služby.

30; Čína tvrdě odpověděla na obvinění Trumpova poradce Johna Boltona. USA se po celém světě snaží očerňovat a pomlouvat Čínu. A nyní všechnu tuhle špínu vylévají v Kyjevě.

31; Rána Pro Ukrajinu: „Severní proud – 2“ je pro Ukrajinu méně nebezpečný než „Turecký proud“. „Severní proud 2“ byl jen vybrán za cíl odporu, ale to je jen politické rozhodnutí Ukrajiny.

32; Za lajkování příspěvků o Doněcké republice byl na Ukrajině potrestán prokurátor. Velká komora Nejvyššího soudu nedávno uzavřela tento případ.

33; Zasahovat tanky bojová vozidla pěchoty, obrněné transportéry. Karatalé jsou motivováni k ničení techniky obránců Donbasu.

34; Zemřou miliony. Světu hrozí zdravotnická katastrofa. Vytvoření resistence člověka vůči antibiotikům povede k obrovskému množství úmrtí, a to i na ty nejběžnější infekce.

35; Konec posledního patriota Ukrajiny. Na Ukrajině přestali věřit „dobrovolníkům, kteří pět let sbírali prostředky na ATO, na protézy či léčení zraněných ozbrojenců.

36; Kvůli hrozbě Porošenkova puče byl v nové vládě Ukrajiny potvrzen stávající ministr vnitra. V Zelenského straně poznamenali, že i když pro Avakova hlasovali, jeho jmenování je osobní odpovědností Vladimira Zelenského.

37; Krach Ukrajiny. Proklatý banderovský režim musí být smeten. Západ s potutelným úsměvem na vyžrané tváři vydává Kyjevu stále nové a nové úvěry, čímž stále těsněji utahuje Ukrajině kolem krku dluhovou smyčku.

38; Donbas v ohni: Karatelé pálí ze všeho, co mají k dispozici. Žňové příměří vzalo za své.

39; Nová Nejvyšší rada Ukrajina nezapadá do amerického náboženství. Američané chtějí na této kolonii vydělávat. Když se Johna Boltona ptali, kdy už konečně začnou společně vyrábět rakety proti Rusku, vyhnul se přímé odpovědi. Jedinou vojenskou pomocí jsou američtí instruktoři a šrot vojenské techniky z válek v Iráku a Afghánistánu.

40; Se Zelenským se vypřádají zase až po skončení volebního období. Vždyť to vidíme na Porošenkovi, kolik je teď proti němu vedeno trestních řízení. To už je na Ukrajině takový zvyk. Během funkčního období je chrání imunita.

41; Pokusy na příslušnících domobrany, rozpad armády a hromadné amnestie vězňů. Hrůzy Doněcké republiky očima ukrajinských mutantů. V ukrajinském segmentu internetu obyčejné zprávy mutují v něco hodně podivného.

42; Hory mrtvol a peníze. Vyšla najevo špinavá pravda o Ilovajském kotli a Porošenkovi. Za strašlivé zločiny Petrovi Porošenkovi hrozí doživotní vězení a konfiskace veškerého majetku.

43; Krym je smrtelně nebezpečný! TI,kdo se vyjadřují ke Krymu, často vůbec nechápou jeho geopolitickou podstatu a orientují se na krásnou přírodu a pláže na poloostrově.

44; Strašlivý hurikán se blíží k USA. Ohrožena je i Trumpova rezidence. Hurikán Dorian představuje smrtelné nebezpečí pro řadu států USA a brzy se vrhne na Bahamy a Floridu.

45; Rozhodnutí o Avakovovi bylo složité, ale byly mu vymezeny červené linie, říká premiér Gončaruk. Zelenského tým evidentně zoufale nechtěl vidět Avakova ve funkci ministra vnitra, ale museli se s tím smířit.

46; V Kyjevě vymáhali jménem Zelenského půl milionu dolarů. Po měsíci tlaku oběť pocítila, že jde o podvod, a obrátila se na SBU, upřesnil šéf SBU Bogdan.

47; Proč vlastně „šílený knír“ John Bolton letěl na Ukrajinu? Zmařit obchod s Čínou nebyl jediný úkol. Jde ještě o to, získat kompromitující materiál na Joe Bidena, který bude Trumpovým hlavním protivníkem ve volbách roku 2020.

48; Polsko bude od Německa žádat reparace, říká prezident Duda. Válečné události způsobily Polsku obrovské škody, připomněl Duda v interview pro německý list Bild.

49; Na Západě byla zveřejněna nová verze mimořádné události u Severodvinska K výbuchu mělo dojít při pokusu vyzdvihnout raketu s jadernou náloží ze dna Barentsova moře, myslí si americká rozvědka.

50; Rok bez Alexandra Zacharčenka. Známý vojenský dopisovatel Alexandr Sladkov vzpomíná na Zacharčenka jako na prostého chlapíka a vojáka.

51; Ukrajina oznámila zkrácení provozní doby na kontrolních stanovištích v Donbasu. Dnes byl poslední den, kdy přechody fungovaly v dosavadním režimu mez i6:00 a 22:00 hod.

52; Doktorka Smrt č. 2. Ministryní zdravotnictví má být žena bez lékařského diplomu – právnička Zorjana Skaleckaja.

53; Lucenko před svým odchodem připravil Generální prokuratuře několik překvapení. Třešničkou na dortu je jeho rozhodnutí o jmenování vojenského prokurátora Matiose do nové funkce.

54; Nepovolený „pochod“ opozičníků v Moskvě. Média informují, že je protestujících tentokrát velmi málo. Zpočátku se objevovala čísla kolem tří stovek.

55; Velmi zajímavá měna. Analytici švýcarské banky UBS považují rubl za velmi zajímavou měnu a slibují její posílení.

56; Delší než vloni. To je vítězství. V Oděse se konal průvod homosexuálů. „Vítězství“ těchto akcí jsou jediná, kterých je Ukrajina schopna dosáhnout.

57; Byla zveřejněna nová zpráva o dalších případech dezerce a nebojových ztrát v řadách ukrajinské armády. Tyto informace se střední velitelský kádr snaží skrývat před nadřízenými složkami.

58; Putin a Kadyrov si vyměnili názory na nejkrásnější mešitu na světě. Kadyrov za nejhezčí považuje mešitu v čečenském městě Šali, Putin tu petrohradskou.

59; Ukrajinská armáda útočí na Doněckou republiku a využívá k tomu minomety a útočné drony.

60; Zelenskij na setkání s polským prezidentem Dudou v Varšavě souhlasil s exhumací těl Poláků, kteří zahynuli během 2. světové války, a navrhl, aby byl zřízen památník usmíření.

61; „Severní proud – 2“ je vojenskou hrozbou pro celou Evropu, říká Zelenskij. S polském hovoříme jednotným hlasem: Severní proud – 2 je nepřijatelný a přináší s sebou hrozby,prohlásil Zelenskij.

62; Na homosexuálního účastníka ATO zaútočil jeho kolega. „Mám depresi. Dnes na mě zaútočil homofob“, napsal Viktor Pilipenko.

63; V Kyjevě postřelili a oloupili cizince. Vyšetřovací odbor Solomoneské správy policie zahájil trestní řízení podle článku o přepadení.

64; V Radě federace se vysmáli Zelenského slovům o ohrožení Evropy „Severním proudem – 2“: Zelenskij s Dudou stejnou píseň hudou, ale ve skutečnosti tento projekt žádnou hrozbu pro Evropu nepřináší.

65; „Proruští“ ukrajinští politici nakrmili banderovského teroristu ve vězení v Lefortovo sádlem. Rabinovič při předávání potraviny Karpjukovi pochválil kvalitu výrobku.

66; Polsko je připraveno zvýšit dodávky plynu na Ukrajinu. Už za rok může Polsko na Ukrajinu dodávat 6 miliard kubických metrů plynu ročně.

67; Bylo vydáno mimořádné prohlášení armády Doněcké republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády. Jih Doněcké republiky v jednom ohni: jeden úder za druhým.

68; U Zelenského informovali o nelegálním herním byznysu Avakova a Lucenka – a slíbili, že tyto aktivit zlegalizují.

69; Nedaleko Moskvy gyroplán zavadil o dráty vysokého napětí a zřítil se do vodní nádrže. Na místě zasahovali záchranáři.

70; Úředník vyhnaný Zelenským (Jaroslav Godunok) vyprovokoval rvačku s obyvateli Luganské oblasti. V Borispolu tajemník místní městské rady vyprovokoval rvačku s přesídlencem z Luganské oblasti.

71; Demonstrantům v Hongkongu ukázali film o Majdanu. Podle informací organizátorů promítali „Zimu v ohni“ po celém Hongkongu na čtyřiceti místech.

72; Krvavý fotbal. V USA během zápasu mezi školními mužstvy na stadionu v Alabamě neznámý pachatel zahájil střelbu.

73; V Lyonu se vrah s nožem vrhal na kolemjdoucí. K incidentu došlo na jedné ze stanic metra před 17:00 hod místního času.

74; Je to úžasné vítězství. V USA informovali o „blížící se nezávislosti Ukrajiny na Rusku“. Závislost na ruském plynu nemá jen ekonomické, ale i politické následky.

75; Zelenskij informoval o tajuplných nepřátelích, kteří mu vyhrožují. Je to důvod, proč nejezdí do práce na kole jako jeho postava ze seriálu Sluha národa.

76; Ukrajina je silná normální země a nebude stát před USA s nataženou dlaní, říká Zelenskij u příležitostí sta dní ve funkci.

77; Mladá žena z Ruské gardy zachránila dva důchodce z hořícího domu. V hořícím domě se nacházel starší manželský pár, který se v důsledku šoku nemohl dostat z domu ven na ulici.

78; Ajder Muždabajev veřejně řekl to, o čem se mnozí stoupenci opozice bojí promluvit nahlas: Navalnyj je tajným agentem Kremlu.

79; Zelenskij vyzval k ochraně práv národnostních menšin na Ukrajině. Prezident Vladimir Zelenskij považuje za nutné přijetí zákona o ochraně práv národnostních menšin.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!