Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 1.9.2019

putin_zelenskiy1; Na ministerstvu zahraničí to za žádnou cenu nechtěli připustit. Zelenskij informoval o svých rozhovorech s Putinem. Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij informoval o tom, jak probíhaly dva rozhovory s prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem.

2; SBU chystá trestní stíhání a šéfredaktora oděského listu kvůli neexistujícím výrokům. Primorský okruž soud v Oděse přikázal lingvistickou expertizu výroků šéfredaktora listu „Timer“ Jurije Tkačova.

3; On je takový netrpělivý. Zelenskij kritizoval šéfa své Kanceláře za cestu do Saint Tropez. Že neporušil zákon? Ne vše se dá měřit jen zákony.

4; Tohle skončí velmi špatně... Zelenskij avizoval velký případ s financováním Medvedčukovy strany. Proti straně „Opoziční platforma – Za život“ bude zahájeno vyšetřování, které pro ně může skončit špatně.

5; Ten člověk v sobě nemá kouska cti, důstojnosti nebo svědomí. Lucenko zanechal Správě pro vyšetřování ukrajinské Generální prokuratury nepříjemné dárečky ve formě neočekávaných personálních a jiných rozhodnutí.

6; Kyjevská média se stala spolupachateli zločinu karatelů v Donbasu. Vyplývá to z každodenní zprávy o situaci v Luganské republice.

7; Agresivní fáze: Co se děje mezi Íránem a USA? Všichni čekají, jak a kdy bude překročena červená linie.

8; Pravda o Oděse: Může se Oděsa stát „turistickou Mekkou“ Východní Evropy? Jurij Tkačov srovnání turistický potenciál Oděsy například s Katalánskem a dochází k závěru, že navzdory existenci moře a historických památek či jiných zajímavostí nemá Oděsa v mezinárodní turistice šanci.

9; USA stáhly Litvu o 170 milionů dolarů. Zbrojní obchod nijak nezmění vojenskou rovnováhu v regionu. Vydělají na tom pouze Spojené státy. Ve Washingtonu jsou vážně znepokojeni situací na světovém trhu se zbraněmi, zvláště úspěchem ruských S-400.

10; Avakov proti Zelenskému, Politolog předpovídá ozbrojený převrat. Na Ukrajině byl zformován nejotročtější parlament v historii země. Většina poslanců jsou figurky a loutky bez vlastní vůle.

11; Přiznání účastníků ATO v ruské televizi by měla Ukrajině otevřít oči. Minulou neděli došlo k něčemu, o čem se bude ještě dlouho mluvit – k setkání členů domobrany s ukrajinskými karateli v ruské televizi.

12; Rusko i Liberálně-demokratická strana by se měla připravit na válku s Ukrajinou. Z globálního pohledu je vojensko-politická situace velmi vážná. Moskva se obává synchronního úderu ze dvou stran – z Gruzie na odpoutání pozornosti a hlavního úderu na Luganskou a Doněckou republiku.

13; Na Izrael se valí doba hrůz a temna. Do řádných voleb do izraelského parlamentu (Knessetu) zbývá pouhých 16 dní. Hrozí, že Netanjahu nebude moci složit vládu, protože silně oslabují jeho spojenci.

14; Putin použil jednoduchý postup. Na Ukrajině uznali vítězství Ruska v informační válce. V poslední době se čím dál častěji objevují rozhovory a budování kontaktů Ruska a Ukrajiny. Taktika Ruska je prostá – nekomentovat a nevyvracet očividné nesmysly. A na konci v tom ukrajinským médiím „vymáchat čumák“.

15; Svět už je Ukrajinou unavený. Proč v Evropě začali mluvit o zrušení protiruských sankcí? Zafungovaly „putinovské peníze“. Obrovské množství politiků v Evropě i v USA jsou uhranuti možnými ropnými a plynovými dohodami s Ruskou federací.

16; Turečtí vojáci se dostali do obklíčení syrských vojsk v „Idlíbském kotli“. Vojenský dopisovatel Oleg Blochin doprovází syrskou armádu,která pokračuje v operaci na osvobození hranice provinci Idlíb a Hamá od teroristů.

17; Rusko přebírá předsednictví v Radě bezpečnosti OSN. Každoměsíční rotace této funkce mezi členy Rady bezpečnosti probíhá podle abecedního pořádku.

18; V Polsku vysvětlili, proč nepozvali Rusko na výročí začátku Druhé světové války. Polsko prostě změnilo svůj přístup k historickým procesům a pozvala jen zástupce USA a zemí, které jsou členy Východního partnerství, což Rusko není.

19; Zelenskij jmenoval nejobtížnější okamžik, který zažil během prvních sto dní ve funkci. Šlo o první rozhovor s Kremlem 11. července o konfliktu v Donbasu a výměně vězňů.

20; V Krasnojarském kraji vybudovali pomník Stalinovi na dvoře soukromého domu. Bustu vyrobenou v roce 1937 koupili na burze Avito.

21; Zelenskij v rozhovoru u příležitost sta dní ve funkci oznámil, kdy začne zavírat korupčníky. Musí začít fungovat protikorupční soud a nový generální prokurátor.

22; Dnes se v Rusku změnila pravidla pro povolávání do armády. Jde o úpravy zákona O vojenské povinnosti a vojenské službě.

23; USA provedly útok na Sýrii, aniž o tom informovaly Rusko nebo Turecko. Informuje o tom Centrum pro smíření znepřátelených stan.

24; Protivzdušná obrana Doněcké republiky je v činnosti. Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení operativního velení oficiálního zástupce Národní policie Doněcké republiky.

25; Berlín se omluvil Polsku za Druhou světovou válku. Druhá světová válka změnila svět. Na to se nesmí zapomínat.

26; Starosta Dněpropetrovska Filatov si údajně zašil ústa. Nikoli však tak jako většina Ukrajinců, kteří nesmějí svobodně vyjadřovat své názory a někdy ani mluvit svou mateřštinou, nýbrž v tom smyslu, že se přestal přejídat a radikálně tak snížil svou hmotnost.

27; Erdogan učinil prohlášení o budoucnosti Turecka v NATO. Turecka nakupuje v Rusku systémy protivzdušné obrany S-400, ale z NATO se vystupovat nechystá.

28; Zelenskij v Polsku bez Trumpa a Putina „slaví“ výročí začátku Druhé světové války. Zelenskij je už druhý den na oficiální návštěvě Polska.

29; Ukrajinští poslanci se perou na ulici. V Južnoukrainsku v Nikolajevské oblasti se poprali poslanci městské rady Alexandr Kurdasov a Viktor Babič.

30; Ruský dopisovatel se dostal do palby v Donbasu. Předtím představitel Doněcké republiky prohlásil, že se do palby dostali i pozorovatelé mise OBSE a zástupci Republik ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

31; Situace se nažhavuje. Bylo vydáno prohlášení Armády Doněcké republiky ohledně ostřelování hlídky OBSE.

32; V Zelenského kanceláři oznámili „mohutný tlak“ na Rusko. Asistent prezidenta Ukrajiny Andrej Jermak informoval o tlaku na ruskou stranu v otázce výměny zajatců.

33; Nově jmenovaný ukrajinský premiér se po budově vlády projíždí na koloběžce. Podobnou sebezviditelňovací akci měl kdysi naordinovanou i český prezident Havel.

34; Ve Švédsku bude kvůli Rusku zavedena nová daň. V roce 2022 může tato daň vynést švédskému rozpočtu kolem 508 milionů dolarů. Oficiálním důvodem uvalení daně je zvyšování vojenské přítomnosti Ruska v Baltském moři.

35; K čemu nám je sakra nějaké WTO? Nedostali jsme od nich vůbec nic! Kolomojskij učinil skandální prohlášení. Ukrajina vstoupila do WTO v roce 2008 za prezidenta Viktora Juščenka.

36; Ukrajinská armáda ostřelovala záchranáře z Doněcké republiky, kteří likvidovali požár na linii fronty. Celá jižní část donbaské fronty už několik dní neopouští stránky válečných přehledů.

37; Čemu je naučili na povinném školení v Truskavci? Noví poslanci nedokáží odpovědět ani na ty nejjednodušší otázky. A zatímco „nové tváře“ Nejvyšší rady usilovně přemýšlejí, premiér se projíždí po úřadu vlády na koloběžce...

38; Vegetariánství matky ohrožuje mozek dítěte. Britští dietologové oznámili hrozbu rostoucí popularity vegetariánství a veganství.

39; Lvov jako součást Polska. Nové železniční mapy ukazují na nevyhnutelné. Informují o tom rozhořčení uživatelé ukrajinského segmentu sociálních sítí.

40; Boje na hranici Izraele a Libanonu. Útočí se na základny, zlikvidována byla obrněná technika. Verze událostí se různí v závislosti na tom, která strana o nich hovoří.

41; Ukrajinští okupanti zahájili masivní ostřelování okrajů Gorlovky, vyplývá z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky. Ukrajinské dělostřelectvo pálí na obce v okolí Gorlovky.

42; Hrozí velká válka? Izrael vyzval k přípravám na „jakýkoli scénář“ po vyostření situace na libanonské hranici. V neděli ze strany Libanonu bylo odpáleno několik protitankových raket na izraelskou armádní základnu.

43; Gruzie soustřeďuje vojáky na hranici s Jižní Osetií. Ruský tisk bude situaci na hranici Republiky monitorovat.

44; Není příliš jasné, na koho vlastně směřoval útok amerického letectva v Sýrii. Američané tvrdí, že útočili na struktury Al-Káidy, které vyhrožovaly americkým občanům. O jaké Američany se jednalo a kde se tam vzali, nebylo nijak upřesněno.

45; Jak se zbavit Avakova? Byl zveřejněn „Zelenského mazaný plán“. 29. srpna byl v Nejvyšší radě zaregistrován prezidentský návrh zákona.

46; Římský papež uvízl na 25 minut ve výtahu a zpozdil se na mši na Náměstí svatého Petra.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!